AZVV staat voor krachtproef Toernooi Koers Graaiiv sterk bezet m FELIX H< BEKENDE ZEEUWSE KN VB-SCHEIDSRECHTER Tennisduel tegen Belgen in Hulst De Ritter hoopt op afscheid met titel Japanse au mag weer v. Amerika in VRIJDAG 29 MAART 1985 TEGEN KAMPIOENSKANDIDAAT RODA BOYS 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Piet Harinck, een van de meest bekende Zeeuw se KNVB-scheidsrechters, overweegt te stoppen. Op 40-jarige leeftijd gekomen meent hij dat het zo langzamerhand wel letjes is. Dubbelrol fl Interessant PIET ADRIAANSENS LAAT OUDERWETSE SFEER HERLEVEN TRAINER GROEDESTAPT AAS EINDE VAN HET SEIZOEN OP Promotie TEVENS OPENING TRIMSEIZOEN i/aiJPAG 29 MAi Van ome sportmedewerker AXEL - Wordt AZVV kam- pioenendoder en herstelt Zaamslag zich goed van de ne derlaag tegen Dinteloord? Dat zijn vragen die momenteel in het KNVB-zaterdagvoetbal leven. Voor Hoek en Terneu- zense Boys zijn er weinig pro blemen. De blikvanger in het regionale zaterdagvoetbal is dit weekeinde zonder meer het treffen tussen de koploper uit de tweede klas Roda Boys en AZVV. Een duel dat in Axel wordt afgewerkt, tevens een treffen dat de spanning in deze klas terug kan brengen. Voorwaar de is dan wel dat de Axelaars winnen. En voor een verras sing zorgen kunnen de man nen van coach Pauwels. Vaak genoeg wordt dat in uitwed- strijden bewezen. „In principe moeten we niet bang zijn van Roda Boys. Het is een sterk verdedigend team dat op de counter speelt. Een speelwijze die ons niet mag verleiden domweg in de aanval te gaan. Daarbij zullen we onze krach ten goed moeten verdelen, te meer omdat Roda Boys over een ijzersterke conditie be schikt", aldus AZW-aanvoer- der Bouman. Deze Goesenaar ging vorige week samen met zijn kornui ten rond de tafel zitten om de minder goed lopende gang van zaken eens op een rijtje te zet ten. Het resultaat, steviger aanpakken en minder 'zaal voetbal' op het veld, leverde een zege op Heukelum op. Een winst die tevens het behoud van het tweedeklasserschap kan gaan betekenen. Interes sant in dit duel kunnen de confrontaties tussen de mo menteel sterk opererende Frank van Drongelen (AZW- voorstopper) en Roda Boys- spits Van Ballegooyen wor den. Zekers als men weet dat deze spits er één uit de hon derd kilo-serie is. Slaagt AZVV er in te win nen, dan kan Hoek daar dank baar gebruik van maken. Im mers, als Doorns en zijn man nen er in slagen Good Luck onder de duim te houden, komt Hoek nog redelijk dicht in de buurt van leider Roda Boys terecht. Het wel of niet meespelen van Braafhart is bij Hoek nog een vraagteken. Het wachten is hier op het 'ho norarium' voor drie boekin gen. Is dat gestort, dan wordt het voor hem toekijken. In de derde klas staat Zaamslag voor een kracht proef. Hoe flexibel het is, zal in de uitwedstrijd tegen Zwalu- we blijken. „Tot nu toe zijn we enorm veerkrachtig geweest en daar reken ik nu weer op", aldus Zaamslag-trainer Emans. „Het verlies van het duel tegen Dinteloord is nog geen competitieverlies", oor deelde hij al eeder. Blijft voor de groen-witten uit Zaamslag de competitie nog uitermate boeiend, voor Terneuzense Boys is dat al lang niet meer het geval. Alleen als het echt weer eens gemotiveerd aan de start verschijnt, is het bijna niet te kloppen. Wanneer dat voor het laatst het geval was, is bijna iedereen al vergeten. „Tegen Kloetinge zou dat best weer eens zo kunnen zijn", stelde een fervent Terneuzen se Boys-leider. De Terneuze- ren spelen overigens in eigen huis. Programma: tweede klas A: AZVV-Roda Boys, Yerseke- Bruse Boys, SSC'55-Arnemui- den, Altena-SC Everstein, Good Luck-Hoek, Rozenburg- Heukelum; derde klas A: Ter neuzense Boys-Kloetinge, WHS-Tholense Boys, Kogel- vangers-Veere, Wemeldinge- Kapelle, Zwaluwe-Zaamslag, Dinteloord-Serooskerke. (Piet Harinck overweegt te stoppen I Van onze sportmedewerker Als fluitist begon Piet Harinck toen hij 18 was en hij heeft er dus een langdurige carrière opzitten. „Aan al die jaren bewaar scheidsrechter veel dingen ik in hoofdzaak prettige 5 herinneringen", zegt hij. H „Daarom twijfel ik nog een beetje om definitief mijn af- scheid aan te kondigen, maar de gedachte in die S richting leeft bij mij toch sterk. Overigens zou ik toch S niet helemaal het voetbal willen vergeten. Ik denk er bijvoorbeeld aan om zo mo- gelijk rapporteur te worden H of anders deel te gaan uit- maken van een scheidsrech- 3 terscommissie". 3 Piet Harinck, die de laat- 3 ste tien jaar onafgebroken 1 aan de bak kwam in de hoogste regionen van het 3 amateurvoetbal, was zeker 3 een leidinggevende figuur, j§ die ontzag had bij de 22 ac- 1 teurs op het veld. Zijn ro- buuste gestalte hielp hem 3 daarbij een handje, maar 1 daarnaast was Harinck een H man die het hoofd koel hield 3 in moeilijke situaties en 3 vaak perfect aanvoelde wat gj wel of niet door de beugel 3 kon. Ongeregeldheden op en 3 rondom het veld kwamen §j dan ook nauwelijks voor als EE Harinck de baas was. „Ik 3 heb om die redenen nooit 3 een wedstrijd gestaakt", 3 ventileert hij. 3 „Trouwens je kunt als voorkomen die aanleiding zouden kunnen geven tot uitwassen. Omdat ik zelf ac tief voetballer ben geweest kon ik me steeds tegenover de spelers opstellen als iemand die in de praktijk reeds zijn lesje had geleerd. Zo dacht ik er bijvoorbeeld niet aan om juist dan af te fluiten wanneer de kans be stond dat een bal over de doellijn zou gaan, want vol gens mij vraag je dan als scheidsrechter om moeilijk heden". Piet Harinck heeft tot zijn 34e jaar een dubbelrol ver vuld op de voetbalvelden. Hij was in die periode na melijk actief als arbiter, maar ook als doelman, onder andere bij Goes, SSV'65 en 's-Heer Arendskerke. De eerste wedstrijd die Harinck leidde, was die tussen de B- junioren van Kruiningen en Waarde. „Ik was 20 jaar toen ik in de eerste klas on derafdeling floot en drie jaar later promoveerde ik als KNVB-scheidsrechter. Inmiddels was ik lid gewor den van Goes en stond dan bij die club zondags onder de lat. De dag daarvoor liep Piet Harinck, de Zeeuwse topscheidsrechter die overweegt een punt achter zijn loopbaan te zetten hier in actie tijdens de vriendschappelijk wedstrijd tussen het Zeeuws elftal en Feyenoord. Rechts Johan Cruyff. - fotowillem mieras ik als arbiter over het veld. Die dubbelrol is me overi gens nooit opgebroken". Uiteindelijk koos Harinck toch alleen voor het scheids- rechtersvak (op zondag). Toen hij 28 jaar was ope reerde hij als fluitist in de tweede klas KNVB en klom later op naar de eerste klas en de hoofdklas. In de top van het amateurvoetbal leidde Harinck wedstrijden in diverse streken van ons land. Reizen naar Appinge- dam of Sneek waren geen uitzondering. „Soms ging ik 's morgens om acht uur de deur uit en was het wel eens acht uur 's avonds voordat ik weer binnen stapte, maar dat was nu eenmaal mijn grootste hobby en een be wuste keus die ik had ge maakt. Ik kan dan ook te rugzien op vele interessante competitieduels, waaronder ook zeker die bij de betaalde C-jeugd". Piet Harinck, die ook veel werd gevraagd bij vriend schappelijke wedstrijden, heeft aan één daarvan de mooiste herinnering be waard, zoals hij zelf ver klaart. Dat was de wedstrijd tussen het Zeeuws elftal en Feyenoord, die een paar jaar geleden in Bruinisse werd gespeeld. Harinck daarover: „Johan Cruyff speelde toen één van zijn eerste wedstrij den voor de Rotterdammers, die uiteraard nog veel meer bekende spelers in hun gele deren hadden. Ja, die match was voor mij echt het topje van de ijsberg". I Van ome sportredactie AXEL - In sporthal 't Sportuus in Axel wordt zaterdag 30 maart een groots opgezet recreatief volleybaltoernooi gehou den, georganiseerd door de bedrijfsvolleybalvere- niging Elopak uit Ter- neuzen. Het toernooi be gint 's morgens om tien uur en duurt tot vier uur 's middags. Om kwart over vier volgt de prijs uitreiking in de kantine van de Axelse sporthal. In totaal wordt er door twintig ploegen deelge nomen aan dit toernooi. Die teams zijn onderge bracht in vier poules. In poule A spelen: Dees, Scheldesport en Ver- straeten Verbrugge uit Terneuzen en ZWN en Voorwaarts uit Axel. In poule B komen uit: Bram, De Stem, GAK en PZEM uit Terneuzen en Ge meente Axel. In poule C spelen: Douane, Elopak, PTT, Philips en Dethon, allen uit Terneuzen en in poule D zijn ingedeeld: Rabo, Gemeente Terneu zen, Elocoat en OAZ uit Terneuzen en W Zaam slag. De wedstrijdduur is bepaald op achttien mi nuten, verdeeld over twee sets van negen mi nuten en er wordt ge speeld volgens de regle menten van de NeVoBo. Door Kees Hamelink HULST - De Holland-België-sfeer herleeft zondag 31 maart volop in de Zuidhal van sporthal Den Dullaert te Hulst, wanneer acht meisjes en acht jongens van Zeeland aantreden tegen een jeugdtennisteam uit het Belgische gewest Oost-Vlaanderen. Hoewel dit gebeuren onder auspiciën staat van de commissie geselecteerd jeugdtennis in Zeeland, is Piet Adriaansens de kleine 'grote' man achter de schermen van dit gebeu ren. Niet zo verwonderlijk voor die genen die hem kennen, want „Piet is een halve Belg", zoals veelal wordt opgemerkt. „Het idee is ontstaan tijdens het jeugdtoernooi in Den Dullaert, waar tijdens de prijsuitreiking enkele Bel gische vertegenwoordigers aanwezig waren", legt Piet Adriaansens uit. Het contact dat er de laatste jaren is gelegd op het gebied van het jeugd tennis met België, kan dan ook zon der meer worden toegeschreven aan Piet Adriaansens, want ook in de laatste week van het jaar tijdens het jeugdtoernooi zijn er veel Belgische deelnemers aanwezig, die langza merhand zelfs al een bekendheid zijn geworden. „In België is het goed ver toeven op de jeugdtoernooien. Het verloopt allemaal wat losser en ge makkelijker, hoewel men de regels stringent toepast", aldus Adriaan sens. Hij doelt hier waarschijnlijk ook op het feit dat het in Nederland niet is toegestaan aan meerdere toernooi en deel te nemen, terwijl dat in Bel gië zonder meer is geoorloofd. „Uiteraard zitten hieraan vele nade len, maar de voordelen zijn onmis kenbaar, want lig je er in de eerste ronde uit dan speel je rustig verder in het andere toernooi. Moeilijkhe den treden pas op bij de te spelen fi nales, want dat zijn vaak dezelfde namen die je tegenkomt. Deze perso nen moeten echter zelf zo verstandig zijn overal voldoende rekening mee te houden", aldus Adriaansens. De eerste Hotland-België-ontmoe- ting is echter toch op Zeeuwse bo dem. Sporthal Den Dullaert is het vertrouwde strijdtoneel van dit tref fen, waarbij in elke leeftijdcategorie Piet Adriaansens, de Hulstenaar die het initiatief nam voor de tenniswedstrijd Nederland- België in de Hulsterse sporthal Den Dullaert. - foto wim kooyman twee deelnemers en deelneemsters strijden. In de categorie tot en met 16 jaar krijgen voor Zeeland Marcel van Sabben en Dimitri Kaijser volop gelegenheid zich te meten met de zuiderburen. Voor Oost-Vlaanderen treden aan Dieter Calle uit Stekene, geen onbekende op de Zeeuwsch- Vlaamse banen en Cristof Boel uit Hamme. „Vooral de strijd met Dieter Calle kan een interessante partij worden", aldus Piet Adriaansens. Martine van Maarleveld en Mir jam Brakman verdedigen de Zeeuw se kleuren tegen Sarie Verberckmoes uit De Klinge en Isabella Luyckx uit Gent. Bij de 14-jarige meisjes spelen Angela Latuheru en Elisabeth Buijs tegen de Belgische vertegenwoordig sters Kathy van der Gucht en Miche- le van der Heijden. Bij de 14-jarige jongens valt er heel wat strijd te ver wachten tegen Ben Maes, die onlangs in het jeugdtoernooi van Den Dul laert in de halve finale Jeroen Ver- straeten versloeg, maar in de finale in drie sets verloor van Gyon Assel- man. Zowel Verstraeten als Assel- man is ook deze keer van de partij, terwijl naast Maes ook Koen Over- meire present is. Tim van Veldhoven en Guido Tolhoek strijden bij de 12- jarige jongens tegen Mario van Bun der en Bavo Dhooge, terwijl bij de 12-jarige meisjes Emerence van Wingen en Stéphanie Rottier tegen over Dominique van der Gucht en Ruth van Goethem staan. Bij de 10-jarige meisjes zijn Na- thaly Tijssen en Cora Cijvat de dui delijke favorieten tegen Els Buijs en Vanessa Cosijns, terwijl de bezetting bij de jongste jongens bestaat uit en kele bekende namen, want Tom Wa terschoot en Tils Garey zijn voor Se- bastien Rottier en Richard Hamelink zeker geen onbekenden. Vooral Wa terschoot is een sterke troef, gezien ook zijn overwinning in de halve fi nale op Hamelink in het jeugdtoer nooi van Den Dullaert. Aan Rottier moeten echter de beste kansen wor den toegeschreven. „Het is jammer dat Sandra Begijn en Bernd van Quekelberghe niet aanwezig zijn", zegt Piet Adriaan sens. „Want die hadden allebei ver plichtingen bij de bondstennisschool in Geldrop". Er staan in totaal 32 partijen op het programma, terwijl iedereen 2 partijen speelt in het en kelspel om twee gewonnen sets. De partijen beginnen zondag 31 maart om half negen 's morgens. De laatste partijen worden om acht uur 's avonds afgewerkt. Jan de Ritter, de trainer van Groede, dat goede kam pioenskansen heeft. De Ritter stopt er mee aan het eind ran dit seizoen. foto de stem/cor j de boei HOEK - Jan de Ritter verlaat aan het einde van het huidige se zoen afdelingsderdeklasser Groede. Hij hoopt dit te doen met een titel en zoals de zaken er nu voorstaan, ziet het daar nel naar uit. De blauw-witten staan los van de concurrentie en in feite is het vierde van Hontenisse nog de enige ploeg die de zaak TiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiê; kan bederven. „We mogen echter niet te vroeg juichen", stelt de 36-ja- rige in Hoek woonachtige oefenmeester, die aan zijn tweede seizoen bezig in Groe de. „Het is voor een stan daardelftal in deze klasse met allemaal reserveteams enorm moeilijk voetballen. Ze liggen constant voor de pot. Voor je het weet, krijg je er één om je oren en dan wordt het knap lastig om terug te komen. Neem nu Hontenisse. We speelden er twee keer tegen, maar het kostte ons wel drie punten. Tegen dat stugge ver dedigende spel heb je vaak geen oplossing." Feit blijft echter dat Groede, jaren terug één van de toon aangevende clubs, langzaam uit het diepe dal terug aan het komen is. Sinds de komst van De Ritter en het enthousiasme van het bestuur leeft het voet bal weer in Groede. De Ritter: „Alles wat lopen kan, voetbalt weer en dat moet je in zo'n dorp hebben". Deze positieve ontwikkeling kan ze ker niet alleen op rekening van de huidige trainer en be stuur geschreven worden, maar komt ook doordat men dit seizoen een drietal gerouti neerde krachten binnen de ge lederen kreeg. Milco van der Hooft keerde terug van Sluis, terwijl David Almekinders via Oostburg, Sluis en Aarden burg naar Groede kwam. „Een geschenk van boven. Alme kinders is gewoon een fantas tische keeper en heeft voor ons al heel wat punten gepakt. Bram Beun is een geweldige sportvent met een enorm overwicht op de jonge groep waarmee we dit seizoen wer ken, terwijl Milco van der Hooft altijd wel zijn goaltje meepikt. Kijk, als je op deze manier in elke linie verster king krijgt, mag je als trainer niet mopperen. Daarnaast be schikken we over aardig wat jeugd, want op Beun en laatste man Sjaak Provoost na zijn het bijna allemaal jongens van rond de twintig. Als ze dit ploegje bij elkaar kunnen houden, moeten er geen problemen komen eventuele promotie. Dat heb ben we geloof ik vriendschap pelijk bewezen. Van Cora Boys wonnen we met 3-2 en tegen Schoondi jke was het S-l geloof ik. De exacte weet ik niet meer". Jan de Ril ter zal er dan niet meer zijn. „Je kunt toch beter als trainer bij een kampioenschap weggaan dan bij degradatie' al blijkt dat toch niet de door slaggevende reden te zijn van zijn vertrek. De Ritter: „Ik stop eigenlijl omdat ik geen tijd meer hel Ik heb twee kleine rondlopen en die vragen ook de nodige aandacht. Daar naast is het wel eens moeilijk te combineren met mijn werk. Nee, volgend jaar zien ze im niet als trainer op een voetbal veld. Ik ga er een jaartje tus senuit, zo hier en daar eert naar het voetbal kijken, dal wel, maar niet het constante moeten. Als ik dat gewild hal dan was ik wel aan de bak ge komen. Er was een aantal ver enigingen dat bij Groede geïn formeerd heeft heb ik begre pen, maar het is voorlopij leuk geweest. Ik heb het er nadat ik negen jaar de jeugd van Hoek heb getraind, bed naar mijn zin gehad. Ik dacht dat ik er dit seizoen in was ge slaagd om van Groede eer, ploeg te maken, want je kunt er dan wel een aantal goede spelers bij krijgen, je moet als trainer er toch altijd eenteair van kunnen maken. We gaa» in goede verstandhouding uit een en hopelijk met een kam pioenschap. En meer kun je toch niet wensen naar mijn smaak". Van ome sportmedewerker GRAAUW - Het criteriumseizoen voor amateurs wordt zond»! geopend in Graauw. Niet minder dan 103 inschrijvingen k,vl' men op het secretariaat van het wielercomité Graauw binn® De amateurs vertrekken om 13.00 uur. Een zeer ongebruikw tijdstip, maar de KNWU wilde niet dat de trimmers voor® amateurs zouden starten. En dat wordt in Graauw erg betreurd, i door Jack Arentse -^STERDAM - De sje over zure regen yerplicht stellen van yycg- katalysator voc ial ondanks het feit Brussel (gelukkig) slissing is genomen tijdstip waarop in ii va| de auto-indust schoon produkt moei ren, nog lang niet %'\n Brussel heeft melijk nog ruimte o\ ten om de auto-indi kans te geven om veel betere oplossing den voor het aller deel van het Europ genpark: de auto's m lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Beve van koel HAARLEM - Als in systeem van alle Nedi auto's een preventiem gen haarscheurtjes w gepast, kan dat de a listen gezamenlijk lijkse besparing van joen gulden aan repa onderhoud opleveren. Dit gigantische gebaseerd op bere van tal van des (waaronder de VA~ ting Vakopleiding A teur), die stellen dat 2 van alle garagekoste veroorzaakt door ma ten van het koelsyst gens de Wegenwacht van de tien gevallen onderweg, sprake mankement aan het teem. Het koelsysteem auto's is de laatste j zonder in de bela komen te staan als g de gewijzigde autoco na de oliecrisis van jaar geleden. Dat 1 nieuwe modellen me ringere luchtweerst dat te bereiken wer neus van de motorka De keerzijde van d le was dat de werki radiateur hierdoor verdrukking kwam. problemen op te losse spieciale druksyste wikkeld en werd an de meeste gevallen v door een permane vloeistof. Deze ontwikkelin lombineerd met h veelvuldiger gebrui van lichte metalen lompressieverhoudi - ben wel geleid tot AMSTERDAM - D auto heeft weer vri tot de Amerikaanse invoerbeperking die teuen in het leven w ftèn, is door preside teniet gedaan. Nu het met de Am »e auto-industrie w iaat (10 tot 11,5 mie ter jaar worden er everd), vindt Reag De amateurs moeten 100 ki lometer afleggen en het par koers heeft een lengte van ze ven kilometer. Zoals in het verleden gebruikelijk rijden de renners over een toch wel selectief parkoers met start en finish in de Dorpsstraat. Daarna rijdt de rennerskara vaan over de Oude Kaai-Ste- nen Beer-Zandberg en terug naar de kern van Graauw. Er zijn in Graauw heel wat kanshebbers. Van Zeeuwse zijde komen onderandere Guust Barhorst, Rob Bijvank, Patrick van Passel, Eric Ver- eecken, Werner Dhondt en plaatselijk favoriet Chris Goe- ree aan de start. De eerste jaars amateurs zullen het ze ker niet gemakkelijk krijgen en zij worden vertegenwoor digd door Alexander Mast. Mark de Smit en Charles d Caluwé. Akkermans, Laureysse» Van der Poel voeren een P* ton Brabanders aan en moet mogelijk de winnaar worden gezocht. Na de amateurs komen trimmers van de Zeeuwse Vlaamse Trimfederatie in tie. De A- en C-trimmers den 60 kilometer en het v trek is om 16.00 uur. Deze Ww strijd telt mee voor het g Stern-klassement, zodat meeste grootheden uit trimmerswereldje in Gras aan het vertrek worden v wacht. Plaatselijke favor1® zijn Frans van Waterschoot Tonnie Hermans. De permanence is gelegen- het Dorpshuis aan de Dorr straat te Graauw.

de Stem | 1985 | | pagina 10