:t Belgen langs Grieken in matig duel Toon Nelemans uitblinker FC Utrecht zet Sparta met eenvoud opzij PENNINGMEESTER BLIJ MET TEGEN MVV Wageningen maakt reputatie waar jratis lpg-installatie Ida p vhaltronic. aya: gratis striping, )-wield0ppen, [hterruitorwarming. Ashford wordt moeder [ALTR0NIC V. A.14.995,- PW* ran Haren! Nieuwe Markt 63 SIDEREN tóntje intje IJSHOCKEY Eerste winst voor Nederland Nederlaag Oostenrijk HELMOND SPORT VERRAST FC DEN BOSCH Herhaling PSV-MVV zit Oranje in de weg Forse zege voor RKC in Dordrecht EERSTE DIVISIE Zaalvoetbal team verliest van Spanje A58 |le LPG-installatie (tw.v. ele Seat Ronda P Vitaltronie fok onder de 10.000 km. per c de km-pqjs. Verdien op uw F f 1per liter brandstof. 1023232 I ».v.n.ooo,-). Jug geld in een extra rijk uitge- r de Seat showroom en |\ira Playa. Dat levert u in ieder pschenk op* Omdat het Mode met een grote M voor kleine meisjes. Met kruisbandje en klik-klak sluiting op de wreef. Natuurlijk uit Italië in zachtroom en bleu. En een zorgeloos slijtvast zooltje. Maat 28 t/m 35 j VAN HAREJj Roosendaal 14 fiÓNDERDAG 28 MAART 1985 (ANP) - België heeft gisteravond zijn vierde wedstrijd in kwalificatiegroep 1 voor het wereldkampioenschap ïan 1986, met 2-0 gewonnen van Griekenland. De treffers voor de thuis weg werden pas na rust ge naakt door Vercauteren in de Kt minuut en Scifo een mi nuut voor het einde van de te leurstellende wedstrijd. De Belgen leverden voor de 35OOO toeschouwers in Brussel een matige prestatie. Het had Waan de sterk spelende doel- aan Jean-Marie Pfaff en aan je weer teruggekeerde centra le verdediger Gerard Plessers ledanken, dat het bij rust 0-0 slond. Pfaff voorkwam in de leginfase een achterstand voor zijn ploeg toen hij de loorgebroken Michos slechts ten koste van een gele kaart vaneen treffer kon afhouden. Na rust werd de thuisploeg wat sterker zonder echter echt het spel in handen te krijgen. De matige spelende Pranky ïercauteren bezorgde zijn g in de 70e minuut einde- de voorsprong waar zo FRIBOURG (ANP) - De eerste winst van het nationale ijs- hockeyteam bij het toernooi om het wereldkampioenschap voor B-landen in Fribourg (Zwitserland), is binnen. De triomf van 8-2 op Noor wegen lag gisteravond in de lijn der verwachtingen na het acceptabele spel van de ploeg tegen Polen en Japan, toen het geluk in de afwerking ont brak. En dat fortuin viel in het treffen met de Noren ten deel aanTonny Collard, de man die wordt beschreven als het grootste ijshockeytalent dat Nederland tot nu toe zou heb ben voortgebracht. Collard, die in de voorgaande duels slechts sporadisch zijn schut- terscapaciteiten etaleerde en vooral tegen Japan gemakke lijke kansen had laten liggen, was tegen Noorwegen ontke tend. Met liefst vier treffers droeg hij meer dan andere spelers hij aan de overwinning van Oranje. Een zege, die tevens ven revanche inhield. Het wa ren immers de Noren die Ne derland in 1983 de toegang tot het Olympisch toernooi van Sarajevo beletten. Het was ook een kleine wraakneming op de Noorse coach Hans Westberg, die Nederland in 1979 welis waar naar Lake Placid voerde, daar daarna afhaakte en zich wel eens smalend uitliet over de kwaliteit van het Neder landse ijshockey. 0e periodestanden waren 2-2, 1-0,5-0. ff" f?nd na vier ronden is: 1. Zwitser- na 4 gespeeld. 7 punten, 2. Polen 4-7, 3. Mj 4 Oostenrijk 4-4, 5. Japan 4-4, anngarOeT o 4< NoorweSen 4"2' R j "f (SID) - Evelyn Ash- r'i. de Olympische kampioe- 611 wereldrecordhoudster Pde loo meter zal in 1985 niet .^strijden uitkomen. De ™ierikaanse heeft in Rome, kr„ar ecn sport-Oscar i, Bekend gemaakt dat zij «verwachting is. »lk wil mij volledig op mijn benheel concentreren. Ik toeuwe erg gelukkig met deze ervaring". wéer act? fil EvelMn Ashford tomen rt ln,We(ktrijden uit- staat hk geIoof ik dan in Mdrw^j rita Koch het we- °«nemen "°P d® 2°° meter te ,FC W zal het aanvoeri ^ken z°nder zijn (30) mnJj er van Rosmalen de tweed!" stell.en- HÜ is voor baan in ma.al in ziJn looP- n°m«i vl? Zlekenhuis opge- ratie an„ j an meniscusope- aan de rechterknie. naar verlangd werd, toen hij een vrije trap direct inschoot. Toen een deel van het teleur gestelde publiek de tribunes al had verlaten, gaf Enzo Scifo wat meer cachet aan de triomf van de Belgen door in de 89e minuut voor een geflatteerde 2-0 eindstand te zorgen. Die stand kwam nog in gevaar toen Dimopoulos direct na de aftrap nog alleen op Pfaff mocht afgaan. De Griek zag echter geen kans de Belgische doelman te passeren. België-Griekenland 2-0 (0-0). 70. Vercau teren 1-0, 89. Scifo 2-0. Seidsrechter: Hackett (Eng), toeschouwers 35.000. Gele kaart: Pfaff (België). Stand in groep 1 1.België42115(5-3) 2. Polen21103(5-3) 3. Albanië 4112 3 (5-7) 4. Griekenland 4112 3 (3-5) •De Bondsrepubliek Duitsland heeft het prijsschieten tegen voetbaldwerg Malta afgeslo ten met een overwinning van 6-0. Aan de haast, waarmee de mannen van Franz Becken- bauer te werk gingen, was te zien, dat men zich van Duitse zijde opperbest realiseerde welk een cruciale rol hetzelfde Malta speelde in de race tus sen Spanje en Nederland op weg naar de eindronden van het Europees kampioenschap 1984. De positie van de Bonds republiek in groep 2 is echter zo riant, dat het wel heel vreemd moet lopen, willen de doelpunten tegen Malta er veel toe doen. Die wetenschap had waarschijnlijk tot gevolg, dat allengs een zekere slordig heid in het Duitse spel sloop, waardoor de dubbele cijfers buiten bereik bleven. West-Duitsland kan zich al op 30 april van de reis naar de eindronden verzekeren, als in Praag van Tsjecho-Slowakije wordt gewonnen. Het score-verloop: 10. Rahn 1-0, 14. Ma- gath 2-0, 17. Rahn 3-0, 18. Littbarski 4-0, 44. Rummenigge 5-0, 67. Rummenigge 6- 0. De stand in de Europese groep 2: 1. Bondsrepubliek 4 4 00813-3 2. Portugal 530268-7 3. Zweden 4 2 0 2 4 7-4 4. Tsj.slowaktje 21012 5-2 5. Malta 500503-20 Joegoslavië heeft in Zenica een wedstrijd in groep 4 voor de kwalificatie van het we reldkampioenschap van 1986, met 1-0 gewonnen van Lu xemburg. Joegoslaven hadden de zege te danken aan verde diger Gudelj die in de 26e mi nuut het doelpunt maakte. De 30.000 toeschouwers in Zenica konden de prestatie van hun team maar matig warderen. Vooral in de tweede helft werden de acties van de Joegoslaven met fluitconcer ten begeleid. In groep 4 leidt Europees kampioen Frankrijk dat zijn drie gespeelde wedstrijden won. Joegoslavië bezet na de winst van gisteren de tweede plaats met één verliespunt in drie duels. Joegoslavië-Luxemburg 1-0 (1-0). 26. Gudelj 1-0. Scheidsrechter: Moeshkovets (Sov), toeschouwers 30.000. Stand in groep 4: 1 Frankrijk 33 0 06 (7-0) 2. Joegoslavië 32105 (4-2) 3. Bulgarije 31113(4-1) 4. DDR 310 2 2 (2-5) 5. Luxemburg 40 04 0 (0-14) Spanje heeft gisteravond in Palma de Mallorca in de vriendschappelijke landen- wedstrijd tegen Noord-Ierland genoegen moeten nemen met een doelpuntloos gelijkspel. De matige wedstrijd vond plaats voor 21.000 toeschouwers. TIFLIS (SID/TASS) - Oostenrijk, op 1 mei in Rotterdam tegenstander van het Nederlandse team in kwalificatie groep 5 voor het wereldkampioen schap voetbal van 1986, heeft gisteren een vrien- schappelijk interlandwed strijd tegen de Sovjet Unie met 2-0 verloren. In Tiflis zorgden voor 15.000 toeschouwers De- mianenko in de 40e en Pro- tassov in de 49e minuut voor de treffers. Oosten rijk komt voordat het te gen Nederland aantreedt, op 17 april eerst nog in ac tie tegen Hongarije. Van onze sportredactie DEN BOSCH - Eerste-divi- sionist Helmond Sport, dat in de vorige ronde NAC uit schakelde, plaatste zich voor de halve finales van de KNVB-beker. De Helmon- ders wonnen in Den Bosch het Brabantse onderonsje tegen de plaatselijke FC met 2-1. Die opmerkelijke presta tie dankt het bescheiden Helmond Sport grotendeels aan Van Tilburg. De jonge aanvaller produceerde beide doelpunten. Met een wed strijd tegen Wageningen voor de boeg, heeft het elftal van Brouwer zelfs uitzicht op een plaatsje in de finale. Ogenschijnlijk had FC Den Bosch het eenvoudigste bekerkarwei. De ere-divi- sieploeg werd echter afge bluft door een defensief maar slim spelend Helmond Sport dat maar heel weinig kansen nodig had. De Bos schenaren waren het gehele duel de aanvallende ploeg, maar het rendement van al die ijver beperkte zich tot één schamel doelpuntje. Elf minuten voor het slotsignaal schoot laatste verdediger Van Herpen de bal via wat benen van Helmond-Sport- spelers eindelijk langs doel man Van der Meijden. Daar bleef het wat het fa voriete Den Bosch betrof bij. Helmond Sport was in De Vliert zuiniger met offensie ve acties. Maar de eerste zou ook de beste aanval voor de ploeg uit de eerste divisie betekenen. De slimme Nele mans stuurde al na drie mi nuten Van Tilburg op pad, die de bal al snel achter Van Grinsven had liggen: 0-1. Die tegenslag kwam FC Den Bosch eigenlijk niet meer te boven. De Bossche naren bestormden de hechte Helmondse defensie tever geefs. De weinig intelligente aanvallen leverden maar enkele kansen (Van der Horst en Gillhaus) op. Ook na rust, toen trainer Israel Van der Waart als vierde aanvaller naar het front stuurde, hield Helmond Sport stand. Een uitval zou andermaal een Helmonds doelpunt opleveren. Nele mans was de aangever en Van Tilburg wederom de af maker. Met de twintig reste rende minuten wist FC Den Bosch zich ook nauwelijks raad. Pas toen Van Herpen de afstand voor de Bossche ploeg verkleinde, werd het nog benauwd voor Helmond Sport. Schouwenaar kopte de bal tegen de paal en Van der Waart schoot vervolgens naast. Helmond Sport was even geïmponeerd maar liet zich de bekerstunt niet meer ontnemen. FC Den Bosch-Helmond Sport 1-2 (0- 1) 3. Van Tilburg 0-1, 70. Van Tilburg 0-2, 79. Van Herpen 1-2. Gele kaart: Nelemans. Scheidsrechter: Hobé. Toe schouwers: 4.000. FC Den Bosch: Van Grinsven; Bijnen, Adriaanse, Van Herpen, Aichorn, Van der Linden, Pattinama, Kaiser (Schouwenaar), Gillhaus, Van der Horst, Scholten (Van der Waart). Helmond Sport: Van der Meijden, Meeuwsen, Teuben, Keizer, Van Ge stel, Edelbloet, Van der Veen (Stock mans), Vincent, Van Tilburg, Groene- weg (Van Breemen), Nelemans. PSV blijft moeizaam evereind ROTTERDAM (ANP) - Het voetbal van FC Utrecht heeft in Rotterdam geen blijvend beeld op het net vlies achtergelaten, de een voud er van was niettemin ruim voldoende voor een plaats in de halve finales van het toernooi om de KNVB-beker. Sparta was vaker aan de bal, maar kennelijk minder aangetrokken door de glans van de nationale trofee. Te veel zwakke schakels en te weinig overleg resulteerde in een verdiende nederlaag: 0-2. FC Utrecht predikte van het begin af aan, dat een voud het kenmerk is van het ware. Zo er al balartiesten in de ploeg rondlopen, dan heeft oefenmeester De Rui ter zijn overredingskracht voor het duel in Rotterdam optimaal gebruikt en elke lust tot goochelen uitgeban nen. De Utrechters, in de competitie onder meer tegen Sparta wijzer geworden, pasten een strikte mandek king toe en toonden zich be reid ook fouten of onvolko menheden van een medespe ler glad te strijken. Het vroege eerste doelpunt was daarbij het stimulerende middel bij uitstek. Een hoekschop van Godee werd door de Sparta-defensie niet op waarde geschat, door de Utrechtse rechtsachter Van de Akker wel: 0-1. Pas na een half uur herinnerde Sparta zich de prettige erva ringen van voetbal op Euro pees niveau en werd er, naar Utrechts voorbeeld, meer energie gestopt in het warmhouden van de hoop daar op. Omdat de concen tratie in de Utrechtse defen sie echter geen tekenen van slapte vertoonde, bleef re sultaat uit. De tweede degelijke aan val van Utrecht was op nieuw prijs. Goble zette voor, het hoofd van De Kruyk deed de rest. Doel man Van Noortwijk kneep bij de wijfelende poging een en ander tegen te houden beide ogen dicht. Sparta kwam na rust vol goede bedoelingen het veld op. Die positieve instelling werd echter niet gekoppeld aan enig overleg. Het sierde Sparta, dat de moed op een beter resultaat nimmer werd opgegeven. Ook niet toen een schot van Eijer te gen de onderkant van de lat kwam en tal van andere mo gelijkheden net geen doel punt opleverden. De Sparta nen knakten pas na het laat ste fluitsignaal van de goed leidende scheidsrechter Van Swieten als sneeuwklokjes. Sparta-FC Utrecht 0-2 (0-2). 6. Van de Akker 0-1, 42. De Kruyk 0-2. Scheids rechter: Van Swieten. Toeschouwers: 3.800. Sparta; Van Noortwijk; Blind, Cou- vreur, Andriessen en De Wolf; Van de Berg, Van Gaal, Lenkeek (Van der Weel); Schmidt (Frazer), Olde Rieke- rink en Eijer. FC Utrecht: Van Ede; Van de Akker, Plomp, Du Chatinier en Verkuyl; Wouters, Godee, De Kruyk; Goble (Tuinman Van Loen en Rietveld (Lecker). Van onze sportredactie WAGENINGEN - Wageningen heeft een reputatie als cupfighter hoog gehouden door GA Eagles uit het toernooi om de KNVB-beker te wippen. De Deventer eredivisieploeg verzuimde in de eerste helft om afstand te nemen en werd in het vervolg het slachtoffer van Wageningse aanvalsdrift enerzijds en grote verdedi- gingsfouten anderzijds. Oude Wesselink en Jongbloed, nota bene de twee routiniers die de rust moe ten bewaren, gingen afgrijselijk in de fout. Wageningen sloeg voor de eerste keer toe in de 69ste minuut. Een schot van Van der Ley werd door Oude Wes selink van richting veranderd en Jong bloed was kansloos. In de 85ste minuut rolde de Deventer keeper de bal recht streeks naar Van Zanten, die z'n man netje uitspeelde en Nijhuis op maat be diende. Voor hem was het vervolgens een koud kunstje om de bal in het doel te werken: 2-0. Go Ahead speelde fantasieloos en trof het niet dat de jonge doelman Heems kerk twee strakke schoten van Eij kei- kamp magnifiek verwerkte. Volgens de energieke trainer Van Eijek van Wage ningen verliep alles geheel volgens plan. „Go Ahead haalde in de competitie uit tien wedstrijden slechts drie punten met een negatief doelsaldo van 3-27. Waarom zouden wij ons dan bang maken?", zo hield hij z'n spelers 's middags voor. Het parool luidde: Go Ahead rustig laten uit razen en daarna profiteren van de moe deloosheid. Inderdaad zagen de Deven- temaren geen kans om goede combina ties te ontwikkelen en die moedeloosheid sloop al heel vroeg binnen. Wageningen liep tegen twee gele kaarten op, maar dat was volgens Van Eijck ingecalculeerd. De stunt van Wa geningen doet denken aan die uit de ze ventiger jaren, toen PSV de weg naar de halve finale werd versperd door een 1-6 nederlaag tegen ditzelfde Wageningen. Volgens trainer Wullems van Go Ahead was er geen sprake van onderschatting. „We hebben ongelooflijk staan klunge len en veel te lief gespeeld. Er is een fi naleplaats weggegooid". Wageningen-Go Ahead Eagles 2-0 (0-0). 69. Van der Ley 1-0, 85. Nijhuis 2-0. Scheidsrechter: De Munnik, toeschouwers 3700. Gele kaarten: Tollenaar en Gar- dien (Wageningen). Wageningen: Heemskerk; Van Tamelen, Tollenaar, Van der Ley en Mannen; Van Zanten, Gardien en Van Leur; Nijhuis, Radstaat en Gozems. Go Ahead Eagles: Jongbloed; Witbaard, Oude Wesse link, Back en Voskamp; Boerebach, Smit (Brouwer) en Woudsma; Tular, Eij kei kamp en Ten Cate. Van onze sportredactie MAASTRICHT - De penningmeester van PSV zal als enige gelukkig zijn met het gelijke spel (1-1) tegen MVV. Evenals in de vorige ronde tegen Ajax komt er een tweede wedstrijd in Eindhoven en dat zal weer het nodige geld op leveren. Ook de andere Eindhovenaren mogen tevreden zijn. Met het thuisvoordeel in het verschiet zal het berei ken van de halve finales wellicht niet zo veel proble men opleveren als gisteravond in Maastricht. René van der Gijp (rechts) zet na een voorzet van Ton Lokhoff Eric Gerets van MW op het verkeerde been en scoort voor PSV- - FOTO ANP Gelijkspelen tegen een top club mag een verdienste ge noemd worden, maar MVV mag eigenlijk niet tevreden zijn. Als de ploeg ooit een kans gehad heeft de halve finales van de bekerstrijd te bereiken, dan was het wel woensdag. Eric Gerets, de weer in ge nade aangenomen voetballer die zijn debuut voor MW af werkte, kon op z'n dooie ge mak de volle negentig minu ten uitspelen. Tevoren had De voormalige Belgische interna tional laten weten dat hij er op rekende de strijd hooguit een uur te kunnen volhouden. De tegenstanders van PSV ver moeiden hem echter nauwe lijks. Voor MW begon het duel hoopgevend. Van de Luer kon ternauwernood door Van de Kerkhof worden gestopt en even later redde Hans van Breukelen knap op een schot van Nanninga. Het bleken echter twee sporadische plaagstoten, waarmee het pu bliek voor lange tijd genoegen moest nemen. Als PSV in bal bezit kwam, holde de hele Maastrichtse ploeg terug. De gasten uit Eindhoven wisten woensdag niet wat ze met die ruimte aan moesten. De eerste echte PSV-aanval levert ech ter tot ieders verbazing een voorsprong op. Na een voorzet van Lokhoff schoot René van der Gijp de bal in de lange hoek. Doelman Baetsen was kansloos. In de tweede helft zakte PSV nog veel verder weg. Hel was dan ook helemaal niet on verdiend dat MVV in de 68ste minuut langszij kwam. Na een voorzet van Pierre Vermeulen tikte Tai de bal in de verste hoek langs de vertwijfeld springende Van Breukelen (1- 1). Na die treffer dicteerde MVV het spel, maar was niel doortastend genoeg echte ope ningen te forceren. PSV hield zich met moeite overeind. Dé enige tegenvaller voor MW was de derde gele kaart dit spits Dick Nanninga van arbi ter Bakker kreeg. MW-PSV 1-1 (0-1). 36. Van der Gijp 0-1 68. Tal 1-1. Scheidsrechter: Bakker, toe- schouwers 11.000. Gele kaart: Nanning; (MVV). MW: Baetsen; Gerets. Van Marwijk Nanninga en Van Staveren; Driessen Van der Luer (Adam), Maas en Dela haye; Tal en Vermeulen. PSV; Van Breukelen; Van Aerle, Ste vens, Brandts en Heinize; Thoresen, Vat de Kerkhof, Valke en Lokhoff; Van dei Gijp en Brylle (Hysèn). UITSLAGEN BREDA - Uitslagen kwartfi nales KNVB-beker: MW-PSV 1-1, Wageningen- Go Ahead Eagles 2-0, Sparta- FC Utrecht 0-2, Den Bosch- Helmond Sport 1-2. Van onze sportredactie WGENINGEN - De loting voor de halve finales van de strijd om de KNVB-be ker heeft gisteravond het volgende resultaat opgele verd: Wageningen-Helmond Sport, FC Utrecht-MVV/ PSV. De wedstrijden voor de halve finales worden ge speeld op dinsdag 7 mei. Het tweede duel tussen PSV en MVV wordt don derdag 11 april in Eindho ven gespeeld. De tweede wedstrijd tussen PSV en MW geeft problemen in verband met de voorbereiding op de kwalificatiewedstrijd Ne derland-Oostenrijk. Inte rim-coach Leo Beenhak ker had vanaf 10 april een oefenweek gepland voor zijn selectie in Zeist. Nu de PSV'ers hiervoor niet be schikbaar zijn, verwacht competitieleider Jan Huij- bregts dat de oefenweek niet doorgaat. DEN HAAG (ANP) - RKC heeft gisteravond de inhaal wedstrijd tegen DS'79 eenvou dig gewonnen. In Dordrecht werd het 6-1 voor de Waal- wijkse formatie die daardoor opklom naar de derde plaats op de ranglijst. De karateris- tiek luidt: DS'79-RKC 1-6 (0-3). 5. Corne- lissen 0-1, 20. Bruurmijn 0-2, 28. Cornelissen 0-3, 57. Melis 1- 3, 59. Cornelissen 1-4, 65. Van der Wiel 1-5, 80. Lammers 1-6. Scheidsrechter: Van de Leek, toeschouwers 750. Gele kaar ten: Van der Wiel (RKC) en Lems (DS'79). v.v.v 22 15 2 5 32 58-26 Heerenveen 22 13 6 3 32 38-20 RKC 22 11 8 3 30 46-24 Heracles 22 12 6 4 30 32-22 Graafschap 22 11 7 4 29 40-25 Den Haag 22 9 10 3 28 40-30 Cambuur 22 9 7 6 25 30-22 NEC 22 8 6 8 22 30-25 Vitesse 22 9 3 10 21 28-35 Willem II 22 4 12 6 20 23-26 Veendam 22 6 8 8 20 29-39 Wageningen 22 7 5 10 19 32-34 Telstar 22 3 11 8 17 19-26 SW 22 5 7 10 17 33-41 Helmond Sp. 22 7 2 13 16 36-45 RBC 22 4 8 10 16 24-39 DS'79 22 4 7 11 15 20-37 Eindhoven 22 1 5 16 7 20-62 FRANEKER (ANP) - Het Ne derlands zaalvoetbalteam heeft gisteravond in Franeker de zaalvoetbalinterland tegen Spanje met 1-4 verloren. Hermans 1-0,18. Van Leeuwen 1-1 (eigen doel), 21. Bermudez 1-2. 25. Nicolas 1-3, 31 Nicolas 1-4. Scheidsrechter: Du Prie (Bel). Toeschouwers: 1200.

de Stem | 1985 | | pagina 7