Vaart 'Meer aardappelen verbouwen in West-Zeeuwsch-Vlaanderen' Mooimaar niet uitgewerkt RT ZEEUWS 'Gedeputeerde straks in dagelijks bestuur PZEM' SCH Aardenburg leverde klokkenspel incompleet af DAIHATSU] Speurtocht naar banen ifgelast 6Heitje voor karweitje9 nieuw leven ingeblazen Plaatselijk nieuws Hoek Terneuzen Zaamslag Zandstraat ONDERDAG 28 MAART 1985 T20 PAGINA ZEELAND 4 VAN ZEELAND NCB IN REACTIE OP LANDBOUWNOTA: Groen licht voor nieuw voetbalveld in Zuidzande BOEK OVER VREDESWERKER JAN VAN HINTE CDA-STATENLID HOUDT DEUR OPEN VOOR KERNCENTRALE Kerncentrale SPORTCOMMISSIE: Andere plaats basketbalveld Sluis gewenst Plaatselijk nieuws Aardenburg Breskens Oostburg Schoondijke Sluis GARAGE DU PONT TERNEUZEN BV markten 6 PAGINA ZEELAND 3 delen, daar ieder op zijn eigen niveau er erg hard aan ge werkt heeft. Vervolgens ver zorgden leerlingen van LTs De Vaart afdeling koken en serveren de receptie tot in de puntjes. Rie van Driel: „Vaak is het erg moeilijk om leerlingen in deze leeftijd te motiveren. Wanneer we echter inspelen op eigen creativiteit blijken velen talent te hebben. De re sultaten zijn hier tentoonge steld. Soms is er een echte uit schieter bij, het andere werk is allemaal van een behoorlijk niveau. Eén ding hebben ze echter allemaal gemeen: voor de maker was het een uitda ging om de eerste streep op het papier te zetten. Eea enkeling gaat verder naar de tekenaca demie in Eecklo (België), waar geen diploma's vereist zijn". De 25 werkstukken zijn te bezichtigen door de bezoekers van het restaurant. Naast te kenen, schilderen en boetse ren, wordt er op het KMBO ook les gegeven in pantomime, voordracht en bewegingsex pressie. Ook deze vakgebieden zullen zich tezijnertijd aan het publiek presenteren. Men denkt hierbij aan een optreden in het Zuidland-theater. acht verslaggevers uteerde Staten van Zee- zwaar tegen de over- tiecentrum De Braak- n de Bosch. het dagelijks provinciebe- overdracht financieel aan- betrokken gemeenten (Ter die jaarlijks veel geld aan aren. ning gehouden met het vroeg in het jaar ontvangen van de koopsom en elke dag uitstel betekent rente-verlies". Wat betreft de vrees van de bunga low-eigenaars, wees hij erop dat de erfpacht-overeenkomst is aangegaan tussen recreatie schap en eigenaars. „Daar kunnen derden dus niets aan af- of toedoen. Ik begrijp daarom hun angst niet", zo zei Van Rooyen. Demonstratie - De model bouwvereniging Aeroclub Zeeuwschs-Vlaanderen geeft zaterdag om 14.00 uur een vliegdemonstratie op het voet balveld in Hoek. Nederlands kampioen C. Verplancke is ook aanwezig. Bridge - Leden van bridgeclub Emergo speelden in hotel De Milliano het jaarlijkse Ruiten- boertoernooi. Er werd ge" speeld in twee lijnen. Uitsla gen: A-lijn: 1. mevrouw Van Enthoven-de heer Den Ha.8"' 2. dames De Vries-Sandrini, echtpaar Van Alphen, 4. heren Dourlein-Pel, 5. echtpaar Jut- fermans. B-lijn: 1. mevrouw Verloop-de heer Meulenberg. 2. mevrouw Van der Pijl-de heer Verdam, 3. heren Kra- mer-IJsebaert, 4. heren KocK- Van de Casteel, 5. dames Aerts-Widdershoven. Buurthuis - Buurthuis 'l* klup-uus' in Zaamslag bestas tien jaar. Ter gelegenheid van dit jubileum is er zaterdag vanaf 21.00 uur een soos voo de jeugd. Een dag later is e een Vlaamse Kermis, die tus sen 10.00 en 17.00 uur gehouden wordt. Kaarting - In De Straete na- het men 83 personen deel aan laatste kaartwedstrijd van nei seizoen 1984-1985. Uitslag: 1. de Ridder, Axel; 2. R. Warrens. Zandstraat; 3. Ph. van Ack Westdorpe; 4. De Maal Sluiskil; 5. J. de Beule, Sluis kil. Stand: 1. R. Warrens. Zandstraat 88 punten; 2- van Acker, Westdorpe 70; 3. Droesbeke, Westdorpe 56; 4. Barbé, Philippine 48, 5. J- Beule, Sluiskil 46 punten. heeft gespeeld met een gea delde van 75 personen wedstrijd. Het nieuwe ka0 seizoen start zondag 22 sv tember. Tijdens de z°m maanden worden enkele ga l bollingen gehouden. fan een onzer verslaggevers jOSTBURG - In West- [(fuwsch-Vlaanderen kun- veel meer aardappelen tirljen verbouwd dan tot nu K het geval is. Dit is de me- jUg van het bestuur van de Kjiokring van de Noordbra- Ljntse Christelijke Boeren bond (NCB). get bestuur deelt dit schrif- mee in een reactie op de „langs uitgekomen discussie- Zeeuwse Produktstro- In deze nota worden de aornstkansen van de -sUwse landbouw beschre- Volgens de NCB kan West- !ttuwsch-Vlaanderen uit- groeien tot een centrum voor porthaven biedt grote moge- teit van de Zeeuwse tarwe aldus de NCB. In België wordt de consumptie-aardappelen, lijkheden', aldus het NCB-be- geeft, samen met de aanwezig- al op grote schaal uit Zeeland 'De korte afstand tussen teelt, stuur in het schrijven. heid van de havens, goede toe- afkomstig tarwe gebruikt voor sortering, verwerking en ex- Ook de uitstekende kwali- komstkansen voor de export, het bakken van brood. Zeeland levert ruim 15 pro cent van de Nederlandse land- bouwproduktie. Het Zeeuwse aandeel in de verwerkende in dustrie van agrarische pro- dukten ligt echter ruim onder dat percentage. Van de 2214 bedrijven in Nederland staan er 'slechts' 47 in de provincie. In het schrijven wordt dan ook aan de overheid gevraagd om meer bedrijven naar Zeeland te halen. 'Dat kan als de over heid wat vriendelijker is voor de nieuwe fabrieken, door de ze geen hoge lasten op te leg gen'. De NCB vraagt ook aan de regering om de nieuwe vlas verwerkende bedrijven in Zeeuwsch-Vlaanderen extra te steunen, 'zodat de werkgele genheid in deze sector blijft bestaan'. MIDDELBURG - De speur- tocht van de Rotterdamse [rasmus-Universiteit naar «rborgen werkgelegenheids projecten' voor langdurig nrkloze jongeren in het leemvse, gaat niet door. Bij nder inzien ziet het provin- :i(bestuur, dat van plan was om daar geld voor uit te trek- i, de zin van het onderzoek riet in. De gedeputeerde van econo mische zaken, R. Barbé (CDA), iondigde het onderzoek begin jitjaar aan. Hij zei toen 'rich- inggevende' resultaten te ver- jachten voor een projectmati ge aanpak van de jeugdwerk- rosheid. Maar de statencom missies lieten blijken dat ze laar weinig vertrouwen in ladden. Deze week maakte Barbé bekend van het plan af lezien. Het onderzoek zou 212.000 pilden hebben gekost, waar- ran het Koningin Juliana- tads 117.000 en de provincie ƒ45.000 hadden moeten beta len. Barbé heeft de statencom missie voor economische za ken inmiddels ook laten weten dat Zeeland slechts zeer mini male mogelijkheden heeft om te verwerven uit Europa's Sociaal Fonds. In Europese en Nederlandse ogen is Zeeland namelijk geen sociaal-econo misch 'achterstandsgebied'. Carillon-zaak krijgt toch nog een staartje Van onze correspondent ZUIDZANDE - Het licht staat op groen voor de aanleg van een voetbalveld in Zuidzande. De gemeenteraad van Oost burg is al geruime tijd geleden akkoord gegaan met de plan nen voor het veld, dat overi gens niet zal voldoen aan de officiële normen wat de afme tingen betreft. Het provinciaal bestuur blokkeerde de aanleg echter. Maar deze week kwam de toestemming alsnog bin nen. „Er is al gras ingezaaid en wat mij betreft worden er snel een paar doelen geplaatst, zo dat er voor de zomer al ge speeld kan worden", aldus de Oostburgse wethouder A. de Feijter. „In de nazomer begin nen we dan met een gedegen aanleg, inclusief omheining en aanplant". Zoals bekend komt het veld te liggen aan de Loodijk nabij de vroegere waterzuivering. Voor de aanleg heeft de ge meente een bedrag van 75.000 gulden uitgetrokken. Van een onzer verslaggevers AARDENBURG/DRACHTEN - De carillon zaak blijft Aardenburg achtervolgen. Hoewel de gemeenteraad dinsdagavond besloot de hele affaire af te kopen, heeft schenker Pieter de Boer inmiddels aan B en W laten weten dat het bij hem terugbezorgde klokkenspel niet com pleet is. Volgens de 90-jarige inwoner van Drachten ontbre ken een aantal onderdelen, houtwerk, een verwar- mings-element en nog wat zaken. En die moeten alsnog door Aardenburg worden nabe zorgd, zo heeft De Boer via zijn advocaat aan het gemeen tebestuur laten weten. De hoogbejaarde Fries wijst in dit verband op de schrifte lijke overeenkomst, die hij op 23 mei 1978 met Aardenburg heeft gesloten en die namens 'Bij de overdracht van het carillon in juni 1979 drukten het er de Boer (links) en burgemeester Lockefeer elkaar nog nendschappelijk de hand. - foto archief de stem de gemeente is ondertekend door de toenmalige burge meester W. Lockefeer. In deze overeenkomst staat onder meer te lezen dat 'zonder toe stemming van de onderteke naar Pieter de Boer geen enkel stuk en geen enkele klok uit het carillon mag worden ver vreemd of verwijderd'. B en W en gemeenteraad van Aardenburg bleken dins dagavond tijdens de raadsver gadering echter nog niet op de hoogte van deze nieuwe eis van De Boer, die vier dagen eerder toch al was doorgege ven aan de advocaat van de gemeente, mr. Minderhout. Omdat het vrijwel zeker is dat de ontbrekende onderdelen niet meer te achterhalen zijn, is het nog onduidelijk hoe Aardenburg op deze vordering zal reageren. Zoals gemeld heeft de hele affaire de gemeente tot nu toe al 158.000 gulden gekost. Maar volgens het raadslid H. van Rie (D'66) zal het daar zeer waarschijnlijk niet bij blijven. „Want als we die ontbrekende onderdelen niet kunnen terug geven, dan zullen we ze toch moeten vergoeden", aldus het raadslid. „En verder dienen we ook nog rekening te hou den met een mogelijke schade claim van de klokkengieterij Eijsbouts BV, die tenslotte vo rig jaar van het toenmalige college van B en W de officiële opdracht heeft gekregen het carillon bij De Boer in de tuin terug op te richten". Omdat de gemeente besloten heeft het afkoop-voorstel van de Fries te accepteren, is deze order voor Eijsbouts dus komen te vervallen. O 'J1.S - Ouderen - De Zeeuwse Raad voor Ouderen moet onder- 'k gaan doen naar de belemmeringen die ouderen tegenko- sn als zij dingen naar een bestuursfunctie in de provincie. Met - verzoek stapt de POSO-Zeeland (Provinciaal Overleg- en l^enwerkingsverband Ouderen) naar de Raad. Tijdens de ergadering stelden de aanwezigen ook drie commissies samen, e de POSO gaan adviseren in het beleid ten aanzien van de l tme maal tijd verstrekking, de huisvesting voor ouderen en 1 gecoördineerd ouderenwerk. "'"ELBURG - Vakbond - Landelijk AbvaKabo-voorzitter l5 fjan der Scheur spreekt woensdag 3 april zijn leden toe van u®kling Middelburg. Tijdens een bijeenkomst in de Concert- betl°orzaal, die om 19.30 uur begint, discussiëren de vak- leru met hun 'leider' over de relatie tussen arbeidstijd- Korting en werkgelegenheid. ^DDELBURG - Hyperventilatie - De Nederlandse Hyperven- 'atie Stichting houdt in samenwerking met de Stichting voor '^atschappeiijke Dienstverlening Walcheren een voorlieh- •igsbijeenkomst in ontmoetingscentrum Dauwendaele te Mid- fjburg zater(jag 30 maart kunnen patiënten, maar ook andere langsteiienden, vanaf 14.00 uur kennis maken met de werk eenheden van een arts en een gedragstherapeut. Ook praten "Ie ex-patiënten van hyperventilatie over hun ervaringen. tij 'DINGEN - Huip - Het Chili Comité Zeeland is een hulpac- vin! rt voor de slachtoffers in Chili van de jongste aardbe- Sütie Enerzijds heeft het comité een gironummer geopend, bren8t zii eeH kledinginzameling op gang. Dekens, afes en bbkvoedsel kunnen op de volgende adressen worden Souk Ven: Het Woltershuis in Vlissingen, De Zwaan in Oost- ur8 en aan de Seisdam 24 te Middelburg. SAS VAN GENT - In het ka der van het 75-jarig bestaan van Scouting Nederland is de vanouds bekende actie 'Heitje voor een karweitje' nieuw le ven ingeblazen. De klussen- bus, een feestelijk vervoer middel, staat hierbij centraal. Leden van Scouting Neder land gaan in de periode van woensdag 10 tot en met zater dag 13 april (tijdens de paas vakantie) overal in het land met een klussenbus de straat op. Huis aan huis worden, tegen vergoeding, allerlei kleine en grote klussen opgeknapt. Bij de 'bus' kan men dan kar weitjes opgeven of vragen stellen over de actie. Het verdiende geld komt via de Scouting ten goede aan in stellingen als Unicef, het We- reldnatuurfonds en Amnesty International. Ook kan het geld benut worden voor het jeugd- en jongerenwerk door de scoutinggroepen zelf. Districtsvoorlich- ter Karei Wijne uit Sas van Gent verstrekt verdere infor matie over de actie in Zeeuwsch-Vlaanderen. Jan en Bets van Hinte op een zondagmorgen in de tuin in Nederlands Indië, een foto uit het boek over het leven van de vredeswerker Door Emile Calon 'ALS mijn broer, de gewezen kolonel, ergens heen wil, dan gaan de deuren voor hem open. En als de vechter voor vrede ergens heen wil, dan gaan de deuren dicht. Dat is een ervaringsfeit'. Dit is een citaat uit het boek 'Jan van Hinte, portret van een vredeswerker'. Het geeft precies aan hoe het le ven van Van Hinte is ge weest. Vooral het woord VECHTER. Van Hinte heeft z'n hele leven strijd gele verd. Tegen corruptie, tegen machtsmisbruik, voor vrede, voor rechtvaardigheid. In 1983 stierf hij in Aarden- burg. Hij was toen 83 jaar, maar zelfs in z'n laatste le vensjaar zette hij zich nog in voor rechtvaardigheid en vrede. In de jaren twintig en der tig werkten Van Hinte en z'n vrouw Bets in het voormali ge Nederlands Indië. Een tijdje was hij daar actief als landmeter. Als snel kreeg hij geen opdrachten meer, om dat hij het vertikte om de Nederlandse maatschap pijen te bevoordelen. Toen hij geen werk meer kon vin den, vatte hij z'n oude be roep van leraar weer op. Het echtpaar stortte zich toen ook helemaal op de Vrede. Samen waren ze aan wezig met een stand op de vredestentoonstelling in 1937 in Japan. Na afloop van de tentoonstelling reisden ze met de Transsiberische spoorlijn naar Nederland. In die tijd was de terreur van Stalin op z'n hoogtepunt. Vast en zeker moeten ze toen iets van de angst van de be volking hebben gemerkt. In het boek wordt dat echter slechts met een tipje aange duid. Na z'n aankomst in Ne derland trad hij in dienst bij de Volkenbond (de voorloper van de Verenigde Naties, red.). Een jaar later was hij weer terug in Indië. Weder om probeerde hij de mensen daar te interesseren voor de vrede. Men zei echter: „De tijden zijn niet meer ge schikt om voor de vrede te werken". De Tweede We reldoorlog stond op uitbre ken. Het echtpaar zat bijna drie jaar in een Jappen kamp. Door toeval werd hij het hoofd van een kamphos pitaal. Daar maakte hij mee dat artsen weigerden ge wonden te helpen, omdat ze er niets aan konden verdie nen. Zelf zette hij een smok- kellijn op, waardoor hij toch nog aan de allernoodzake lijkste medicijnen kwam. Na de oorlog keerde het echtpaar Van Hinte terug naar Nederland. Hij werkte een tijdje bij de bijzondere rechtspleging. Zij zette zich toen vooral in voor de vre desbeweging. Jammer ge noeg wordt in het boek niet beschreven hoe de omgeving reageerde op het vredes werk. Vooral in '49 moet dat vreselijk moeilijk geweest zijn. De Koude Oorlog was toen al uitgebroken en bijna iedereen wilde een sterke Navo. Iemand die toen een lans brak voor de vrede, zonder de verdragsorgani satie daarin te betrekken, werd al gauw beschouwd als communist. In het boek deelt Van Hinte ook nog een kat uit aan het adres van minister president W. Drees. Hij ont moette hem in 1948, toen de kwestie rond een onafhan kelijk Indonesië speelde. Jan van Hinte noemt Drees iemand die toentertijd totaal niet op de hoogte was van de internationale politiek. Vanaf 1950 woonde het echtpaar in Aardenburg. Hij gaf de aanzet tot de opgra vingen daar. Ook in het Zeeuws-Vlaamse had hij te maken met corruptie en machtsmisbruik. Volgens hem zijn er enkele beschil derde graven gestolen. Toen hij aan de alarmbel trok, deed echter niemand daar iets aan. Jan Geurtz uit Aarden burg is de schrijver van het boek. Enige jaren geleden had hij een twee dagen du rend interview met Van Hinte. Hij heeft nu de com plete tekst uitgewerkt. Tij dens het lezen is goed te merken, dat het vantevoren nooit de bedoeling was om een boek te schrijven. Op veel plaatsen is de tekst niet uitgewerkt. Van Hinte heeft een be wogen leven gehad. Daar wordt een aantal boeiende voorbeelden van gegeven. Helaas heeft de schrijver de verschillende gebeurtenis sen niet in een context ge- plaast. De lezers die niet veel van de geschiedenis weten, krijgen te weinig achter grond-informatie. Al met al is het toch een boeiend boek. Zoals foto graaf Peter Verdurme het tijdens de presentatie zei: „Van Hinte is een van de weinige mensen uit de streek die een boek waard zijn". Het boek kost 14,95 en is in de meeste Zeeuws- Vlaamse boekhandels te verkrijgen. Van een onzer verslaggevers OOSTKAPELLE - Na de vol gende statenverkiezingen be hoort de Zeeuwse gedeputeer de voor economische zaken in het dagelijks bestuur van de PZEM te worden opgenomen. Het CDA zal dit eisen. Dat vertelde gisteravond het CDA-statenlid E. Nieuw- kerk tijdens een spreekbeurt voor partijgenoten in Oostka- pelle. Door vorige keer al niet een dergelijke eis te stellen, heeft het CDA volgens hem een 'omissie' begaan. De huidi ge gedeputeerde voor econo mische zaken, R. Barbé (CDA), bleef buiten het PZEM-be- stuur. Nieuwkerk zei dat de nauwe verwevenheid van energiebe leid en werkgelegenheidspoli- tiek tot de CDA-eis noodzaakt en thans in een aantal geval len tot spanningen leidt. Nieuwkerk bepleitte een nieuwe poging van de PZEM om met Brabant/Limburg te praten over deelname aan een fusie van energiebedrijven. Zoals gemeld heeft de PZEM zich - na een afwijzing vanuit Brabant/ Limburg - tot Zuid- Holland gewend. Dat had vol gens Nieuwkerk niet mogen gebeuren. Het CDA-statenlid hield in zijn toespraak nadrukkelijk de deur open voor de bouw van een tweede kerncentrale in Borssele, voor het geval re gering en parlement daartoe zouden besluiten. Hij noemde drie mogelijke gevolgen van een eventueel kamerbesluit om de bouw van nieuwe kern centrales uit te stellen: De bouw van een tweede ko lencentrale in Borssele (hij vroeg zich af 'of wij daar ge lukkig mee zijn'). invoer van nucleaire energie uit België/Frankrijk ('hoe hy pocriet is een dergelijke aan koop') Afsterving van de PZEM wanneer de huidige kerncen trale versleten is. Nieuwkerk zei dat de PvdA dit soort consequenties 'bij voorbeeld voor enkele duizen den personeelsleden van de PZEM, de Schelde en andere Zeeuwse bedrijven' verzwijgt. Het bleek hem echter moed te geven dat 'ook binnen de PvdA een realistische benade ring voorzichtig merkbaar wordt'. Hij wees daarbij op re cente uitlatingen van het Zeeuws PvdA-kamerlitl J. van der Doef en de Zeeuwse PvdA-gedeputeerden J. Boersma en W. Don. De laat ste, aldus Nieuwkerk, heeft al gezegd dat de Zeeuwse staten een Haags besluit zonder twij fel zullen volgen. Van onze correspondent SLUIS - De sportcommissie van de gemeente Sluis is niet erg gelukkig met de door de gemeenteraad voor de aanleg van een basketbal aangewe zen lokatie bij de Oostpoort. Vooral door de scholen is bezwaar aangetekend tegen deze 'uithoek' bij de voetbal velden, die voor sport- en gymlessen te ver weg zou lig gen. De 'reistijd' die de leerlin gen nodig hebben, zou zo lang zijn dat er voor de sport- en gymlessen nauwelijks nog tijd over zou zijn. Men wil daarom dat het raadsbesluit wordt terugge draaid en dat wordt gekozen voor een lokatie bij de sport hal. De sportcommissie be spreekt deze zaak dinsdag 2 april vanaf 19.30 uur in het ge meentehuis. Fiets-in - On het motto 'Ver minder de afstand' houden de katholieke scholen een fiets en wandel-in voor de vasten actie, waarvan de opbrengst dit jaar is bestemd voor pater Gerard Paridaen uit Sint- Kruis. De leerlingen van de klassen 1, 2 en 3 wandelen en vanaf de vierde klas kan men aan de fiets-in deelnemen op zaterdag 6 april (paaszaterdg). Vantevoren zoeken de deelne mers sponsors, want elke kilo meter moet minimaal tien cent opbrengen voor de vastenac tie. De activiteiten staan ook open voor ouders en andere belangstellenden, die op hun beurt dan ook meehelpen aan het verminderen van de af stand. Schoolfeest - De leerlingen van de christelijke basisschool vieren morgen in gebouw De Uitkomst het jaarlijkse schoolfeest. Aan het program ma wordt door alle kinderen meegewerkt. Zo zullen onder meer twee musicals worden opgevoerd en brengen de leer krachten een zelf geschreven toneelstukje op de planken. Aanvang 18.45 uur. Lotje - In het Oostburgse vrouwencafé Lotje aan de Nieuwstraat 6 wordt vandaag een thema-avond gehouden over eetverslaving. Aanvan kelijk was deze gepland voor vorige maand, maar inleidster Henriëtte van Ginderen moest toen echter verstek laten gaan. Deze begeleidster van eetver slaafden zal vanavond wel aanwezig zijn. Aanvang 20.00 uur. Bingo - Het wielercomité Schoondijke houdt zaterdag een bingo-avond in café Zee- landia, met aantrekkelijke prijzen. De opbrengst is voor de clubkas van het wielerco mité. Het ligt in de bedoeling dat het comité deze zomer in Schoondijke een wielerkoers voor A-trimmers houdt. De bingo-avond begint om acht uur. Tennis - Tennisvereniging Schoondijke heeft de toernooi - kalender voor dit seizoen rond. Op 6 april wordt gestart met de herencompetitie; Woensdag 10 april is een openingstoer- nooi voor de jeugd en 14 april is het openingstoernooi voor alle leden vanaf 14 jaar. Er wordt ook een laddercompeti tie gespeeld voor dames en he ren, ook de oudere jeugd mag het ladderen proberen. Op 29 juni is er een nachttoernooi. Eind augustus worden de clubkampioenschappen voor de jeugd gehouden; het eerste weekeinde van september zijn de enkelspelen voor senioren en het tweede weekeinde de clubkampioenschappen dub belspelen. Eind september tenslotte vindt het sluitings- toernooi plaats. Het bestuur is druk bezig de baan op eigen kosten van kunstverlichting te voorzien, zodat, als de ge meente hiervoor haar goed keuring geeft, er nog dit sei zoen ook in de avonduren ge tennist kan worden. Hiermee heeft de Tennisvereniging Schoondijke dan een pri meurtje voor West-Zeeuwsch- Vlaanderen. Sportavond - De Sluise sport raad verzorgt vrijdag een sportavond in de plaatselijke sporthal. Zes sportvereni gingen, de karate-, badmin ton-, tennis-, gymnastiek-, fietscross- en voetbalclub, zul len demonstraties geven. Aan vang 19.00 uur. (ADVERTENTIE) officiële dealer verkoper: Bertrand Vael Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Tel. 01150-13451 AMSTERDAM, 27 mrt. - Aardap pel termijnmarkt: In bintje 35- 50mm werden 21 contracten ver handeld voor levering april (1984) tegen ƒ13,00 tot ƒ12,50 per 100 kg. De stemming was nauwelijks prijs houdend. In bintje 50mm werden 378 contracten verhandeld voor le vering april (1984) bij een prijs van ƒ19,80 tot ƒ18,60 per 100 kg, voor le vering mei (1984) 246 contracten te gen ƒ19,70 tot ƒ18,20, 35 contracten voor levering november (1985) te gen ƒ23,00 tot ƒ24,80 en 43 contrac ten tegen ƒ29,70 tot ƒ29,50 voor le vering april (1985). De stemming luidt voor bintje 35-50mm nauwe lijks prijshoudend, voor bintje 50mm april en mei oogst 1984 vast en voor mei en april oogst 1985 goed prijshoudend.

de Stem | 1985 | | pagina 15