\- I Familie Pluijm runt 2 5 jaar Oud Raedhuys in Westdorpe rr ow hciid ULE JDITIES 'Grote kans op voortbestaan Wipwap :rste •stralen i/aarte mjren )smetika ■NDIJK-HULST FNV: NU OOK ANDERE BEDRIJVEN KANAALZONE 4.50 3.95 4.50 3.95 3.95 5.95 4.95 |nd IN AU LTS 5 NAULTS 9 NAULTS 11 frraad leverbaar id/OENSDAG 27 MAART 1985 VAN ZEEL AND Luctor houdt Domeinenloop Sluiskil UIT HET ZAKENLEVEN Steps nu in Hulst Plaatselijk nieuws Terneuzen OUDERBIJDRAGE WORDT MOGELIJK LAGER Betonfabriek Ossendrecht niet te redden 'WEMMEN AMETS WAT AFGELACHEN A64 tonde re |dvat-prijzen c goedkoper BF6,200 ml. ne BF6, 90 g ne BF12,90 g nelk, 200 ml fcrème-koe! (ide crème bij pndingen), 90 g <ruidvat-merk IBF6, 300 ml, lof ft, 300 ml lerkocht voorbehouden. Etten-Leur, Bisschop endaai, Nw. Markt 41 jtraat 28 Dongen, lurg, Heuvelstraat 67 levoetstraat 41 Goes, Terneuzen, Noordstraat I Zelke 52 Middelburg, lost-Souburg, Kanaal- fsestraat 20 Zeven- Zierikzee, Appel- der eg 58, tel. 01140-13524 T16 PAGINA ZEELAND 3 V ij fploegendienst bij Cokesfabriek Van onze sportredactie MIDDELBURG - De Rijkspolitiesportvereniging Luctor houdt vandaag voor de vierde keer de internationale Domeinenloop op het bekende bosparkoers in Westenschouwen op Schouwen- Duiveland. De loop staat onder auspiciën van de Nederlandse Politie Sportbond. De wedstrijd is alleen opengesteld voor leden van het Korps Rijkspolitie, de Gemeentepolitie en de Koninklijke Marechaussee, die bij de bond zijn aangesloten. Het programma: 14.00 uur: wedstrijdloop voor dames over 2 km en een prestatieloop voor dames en jeugd; 14.30 uur: wed strijdloop voor A- en B-klassers en veteranen over 7 kilometer; 15.15 uur: prestatieloop, eveneens over 7 kilometer. Aan de pres tatielopen kan iedereen deelnemen, die niet bij de Politie Sport bond is aangesloten. Van een onzer verslaggevers SLUISKIL - De vakbonden en de directie van de Cokesfabriek in Sluiskil hebben afgespro ken dat per 1 januari 1986 een vijf-ploegensys- teem wordt ingevoerd. Dit met een werktijd van gemiddeld 33,6 uur per week. Volgens dit systeem wordt gedurende 33 weken per jaar gewerkt. De overige 19 weken is de hui dige vierploegendienst van toepassing. Voor mensen bij de Cokesfabriek die niet in ploe gendienst werken, geldt een arbeidstijdverkorting (ATV) van 13 extra-vrije dagen, die in een vast schema, verdeeld over het gehele jaar, worden ingeroosterd. Bij de Cokesfa briek werken ongeveer 400 mensen. Volgens de Industriebond FNV blijkt uit deze overeen komst dat bepaalde werkge vers echt wel bereid zijn door middel van ATV een positieve bijdrage te leveren aan het te rugdringen van de werkloos heid. Tevens is de bond erg te vreden over het feit dat het bestaan van de ploegenwer- kers door de vijf-ploegen dienst aanmerkelijk wordt verbeterd. Op woensdag 10 april begin nen de besprekingen met de directie van de Cokesfabriek over de keuze van het soort rooster, dat vanaf 1 januari 1986 gaat gelden. Tevens praat men dan over het aantal ar beidsplaatsen dat deze vorm van ATV gaat opleveren. „De Industriebond FNV verwacht dat nu ook de andere bedrijven in de Kanaalzone snel zullen instemmen met het invoeren van vijf-ploegen diensten op basis van 33,6 uur per week", aldus FNV-dis- trictsbestuurder Wil Wau- Succes BAC - De Bonte Avond Club uit Sluiskil trad vier avonden op voor donateurs en belangstellenden, die in grote getale waren opgekomen. De steeds volbezette zaal van Het Gildehuis heeft iedere avond met volle teugen genoten van de geboden sketches en zang. Met name Rudi Corijn uit Phi lippine mocht menig open doekje in ontvangst nemen, zowel voor zijn zang als voor zijn toneelwerk. Prijskamp - Voor leden van biljartclub De Sterre wordt vandaag een prijskamp ge houden in het gebouw van Welzijn voor Ouderen aan de Piersenpolderstraat. Niet-le- den die belangstelling hebben kunnen meedoen op de voor waarde dat ztervliegen C. Verplancke is aanwezig. HULST - Steps, een zaak voor jonge mode, heeft nu ook stap pen in Zeeuwsch-Vlaanderen gezet. Donderdag 28 maart wordt 's morgens om 9.30 uur de nieuwe vestiging van dit fi liaalbedrijf geopend in Hulst. Het is precies de 45e. Steps is gevestigd aan de Gentsestraat Bridge - Leden van bridgeclub Luctor speelden in hotel De Post een wedstrijd in het ka der van de wintercompettiie. Uitslagen: A-groep: 1. me vrouw Bruijns-de heer Bies- broeck, 2. echtpaar Lichteveld, 3. dames Touw-Van de Zande. B-groep: 1. dames Bakker- Van Poelje, 2. echtpaar Hoo- genboom, 3. dames Schiltman- Reedijk. C-groep: 1. mevrouw Brouwer-de heer Meulenberg, 2. heren Bode-Arnoldi, 3. me vrouw Timmerman-de heer Verschelling. ONI - Leden van de henge laarsvereniging ONI visten in de Westerschelde de eerste wedstrijd in het nieuwe sei zoen 1985. De uitslag was als volgt: 1. D. Hamelink 163 pun ten, 2, mevrouw De Putter-AI- laart 157, 3. P. van de Berge 121, 4. J. van de Velde 118, 5. J. de Ruijter 117 punten. Gezinsdienst - Op Palmzon dag (31 maart) wordt in de Triniteitskerk een gezins dienst gehouden, aanvang 10.30 uur. De dienst is voorbe reid door de werkgroep 'Kind en Godsdienst' in samenwer king met het de r.-k. scholen in Terneuzen. De viering, waarin ook de traditionele palmwij- ding plaats vindt, is geheel af gestemd op de kinderen, die zelf ook bij deze dienst zijn be trokken. Medewerking ver leent verder het Gemengd Ne derlands Koor onder leiding van Frans de Waal. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Het Temeu- zense kinderdagverblijf de Wipwap gaat een beroep doen op de rijksbijdrage-re- geiing. AJs dat lukt, wordt de minimum maand-bijdra- ge voor een kind 45 gulden. Op dit moment moeten ouders op z'n minst 12 per •lag betalen. Dit deelde gis teren voorzitster J. Boogert mee. Zij hoopt dat over en kele maanden het nieuwe tarief in kan gaan. Het voortbestaan van het kinderdagverblijf heeft aan een zijden draadje gehan gen. Vier jaar geleden werd de Wipwap opgezet als ex periment. Eind vorig jaar zag het er naar uit dat het experiment niet zou worden voortgezet. Sinds 1 maart is het dagverblijf echter in een overgangsfase, zodat er een zeer grote kans is dat het ook na volgend jaar blijft bestaan. Boogert schat de kans op ruim 90 procent. Wachtlijst Per week bezoekt een honderdtal kinderen de Wipwap. Momenteel is de jongste zes maanden, de oudste is zes jaar. Er kunnen echter kinderen komen, die minimaal 42 dagen oud zijn. Het dagverblijf hoeft nog steeds niet met een wacht lijst te werken. Boogert is daar erg blij, al is het maxi male aantal echter wel bijna bereikt. Er werken tien personen in het kinderdagverblijf, waarvan er één de admini stratie doet. Hoofdleidster J. Bakker deelde mee dat men probeert om alle tien de ar beidsplaatsen ook te behou den. Als de Wipwap een de finitieve status krijgt, is het echter nog niet zeker of alle personeelsleden kunnen blijven. Op dit moment werkt er een aantal langdu rig werklozen bij de Wip- wap, omdat het nog steeds een experimenteel arbeids project is. Het is nog niet be kend of er volgend jaar ook mensen zonder de juiste op leiding bij de Wipwap mo gen werken. Volgens hoofdleidster Bakker zijn de kinderen die het dagverblijf bezoeken na verloop van tijd vlotter in de omgang. „We hebben on langs een enquête onder de ouders gehouden. We kregen erg positieve reacties. De kinderen zijn zelfstandiger en ze kunnen ook beter uit hun woorden komen als ze een tijdje bij ons zijn. Zo zie je maar, wij zijn echt geen opbergplaats. Het is gewoon positief voor de peuters om bij ons te zijn", foto boven: „Zal iklijkt deze kleu ter - het blokje in de aan slag - in het Terneuzense kinderdagverblijf de Wip wap te denken. - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER Van een onzer verslaggevers OSSENDRECHT - Het is vrij wel zeker dat de rechtbank in Breda vrijdag de Ossen- drechtse betonindustrie Nefs failliet verklaart. Het 65 man tellende personeel wordt ont slag aangezegd. Overigens houdt dit alles nog niet in dat het bedrijf dicht gaat. Onderhandelingen zijn nog steeds gaande met mensen die het bedrijf willen overnemen. De aanvraag van het faillis sement houdt echter verband met het feit dat de bank de geldkraan heeft dichtgedraaid en er geen grondstoffen meer zijn om te blijven produceren. Het personeel is gisteren door bewindvoerder mr. J. Arts uit Breda en directeur Nefs op de hoogte gesteld van de stand van zaken. Hierbij werd de hoop uitgesproken dat de overname doorgaat. „Ik kan wel hoop geven, maar geen enkele garantie", zei mr. Arts in verband hiermee. Personeelsleden van het be drijf hadden aan het vonkje hoop genoeg om de toekomst weer wat zonniger tegemoet te zien. „Ik ben ervan overtuigd dat het bedrijf door gaat", zei een van de personeelsleden. Wat overname betreft wordt gesproken met verschil lende gegadigden. De belang stelling houdt verband met het feit dat de betonindustrie over een aardige orderportefeuille beschikt. In verband met die contracten is het volgens mr. Arts gewenst dat op korte ter mijn het bedrijf in andere handen over eaat. GOES - Museumstukken - De stichting Bevelands Landbouw museum en Recreatiecentrum in Nisse is ter ziele. Men is nu op zoek naar een goede bestemming voor de verzamelde attributen. De museumstukken liggen opgeslagen in een oude schuur in Wilhelminadorp. De Mooije Staak - de oude naam van de stich ting - heeft aan het museum voor Zuid- en Noord-Beveland ge vraagd met een oplossing te komen. GOES - Zeilvaart - De Stichting Zeilvaart Goes heeft voor de tweede keer een expositie samengesteld in een schip aan de Al- bert Joachimkade te Goes. Van zaterdag 6 tot en met dinsdag S april belicht de organisatie de geschiedenis van 'De Bevelandst havens, toen en nu'. Wethouder L. de Leeuw verricht vrijdag f april om 17.15 uur de officiële openingshandeling. KLOETINGE - Woningbouw - In Kloetinge (gemeente Goes', worden na meer dan 13 jaar weer woningen gebouwd. De eerste paal gaat vrijdag om 15.30 uur de grond in. Opdrachtgever is de Regionale Woningbouwvereniging Samenwerking (RWS). Die laat bij het Geertesplein-Oostkeure 16 wooneenheden bouwen Het is voor de RWS een ware olifantsdracht geweest, maar ein delijk kan - zo schrijft de vereniging - „weer een injectie aan de leefbaarheid van Kloetinge worden gegeven". MIDDELBURG - Stedebouw - De gemeente Middelburg begint donderdag 4 april een tentoonstelling van alle 164 ingezonden stedebouwkundige ideeën voor het Vitriteterrein in de gemeen te. Burgemeester P. Wolters opent de expositie in de burgerzaal van het stadhuis. Met uitzondering van eerste paasdag is de col lectie van 5 tot en met 12 april te bezichtigen van 10.00-17.00 uur. De bezoekers kiezen de beste inzending, die wordt beloond met een prijs van 1000 gulden. MIDDELBURG - Humanitas - Humanitas-Zeeland bespreekt op 3 april het eigen jaarverslag en het nieuwe beleidsplan. Ge deputeerde J. Boersma spreekt dan over de relatie tussen over heid en particulier initiatief. De heer G. Wolters zal het hebber over verzuiling, ontzuiling en Humanitas. Humanitas-Zeelanc wil komend jaar vooral aandacht besteden aan vrijwilligers werk, euthanasie, ouderenhuisvesting en vernieuwend ver- pleeghuisbeleid. De bijeenkomst vindt plaats in de aula van het Jacob Roggeveenhuis te Middelburg. Aanvang 19.30 uur. MIDDELBURG - Miniatuur Walcheren - Staatssecretaris P van Zeil opent op vrijdag 29 maart de poorten van de toeristi sche attractie Miniatuur Walcheren. De voorzitter van de Ju niorkamer Walcheren helpt hem een handje. Deze opening var het seizoen gaat gepaard met een bijeenkomst in het restaurant van Miniatuur Walcheren. Aanvang 16.15 uur. De attractie is dt afgelopen maanden flink opgeknapt. Er wordt nu gewerkt aar een groots opgezette promotiecampagne. VLISSINGEN - Popfestival - Voor de liefhebbers van Zeeuws* en internationale popmuziek is er donderdag 25 juli weer eer Rhythm 'n Bluesfestival in het Vlissingse Nollenbos. De organi satie roept alle belangstellende popgroepen op een demo (de monstratiebandje) te sturen naar stichting Rhythm 'n Blues postbus 490 in Vlissingen. De eventuele doorgang van het con cert is echter afhankelijk van lokale en provinciale subsidies. VLISSINGEN Nieuwe stad - In de Technische Bibliotheek Zeeland is tot donderdag 11 april een foto-tentoonstelling te zien over het Franse plaatsje Ville dAscq. De Walcherse architecten winkel bracht onlangs een bezoek aan het stadje en stelde naai aanleiding hiervan twee panelen met fotos samen. Ville dAscq geniet bekendheid omdat het in 15 jaar tijd volledig is herbouwd en gerestaureerd. De bibliotheek is op werkdagen geopend van 08.00-17.00 uur en vrijdagavond van 19.00-21.00 uur. Van onze correspondent WESTDORPE - Zaterdag 30 maart is het feest in Westdorpe. De familie Pluijm exploiteert die dag een kwart eeuw café Het Oud Raedhuys. Op 31 maart 1960 begonnen Maurice Pluijm en zijn vrouw Adriënne te werken in het dorpscafé van Westdorpe. „Het was een grote overgang", vertelt hij. „Dage lijks reed ik per fiets naar mijn werk in Sas van Gent en 's avonds moest ik dan weer in het café werken. Op 1 ok tober 1972 hebben we het bedrijf over gedaan aan onze dochter Denise en haar man Joop van der Goes. Het is nu een clubhuis geworden van 15 plaatse lijke verenigingen". Het Oud Raedhuys heeft veel be kendheid gekregen, vooral door de eigen activiteiten van de familie Pluijm. „In de voorbije 25 jaar hebben we veel op touw gezet, allerlei wed strijden en ook dansavonden. Vaak ge- teurt dat in samenwerking met de ver buigingen. Sinds kort hebben we een ®feltennisclub in huis. We hebben hard gewerkt, maar we hebben het al- •Jld graag gedaaan", zegt Maurice Pluijm. Zijn vrouw herinnert zich nog aller- dingen. „Ik weet het nog goed. In 1962 bestelde iemand acht boterham men met beleg. Toen hij die binnen ge speeld had, vroeg hij opnieuw acht bo terhammen en een kop koffie. Hij gaf ook een rondje voor de overige cafébe zoekers. Maar toen mevrouw Pluijm even aan de telefoon geroepen werd, was de 'goede' klant geruisloos ver dwenen. Je maakt ook droevige din gen mee in zo'n zaak. Dat is dan de keerzijde van de medaille". Kermis Maurice Pluijm zegt dat zijn aller eerste cliënt nu nog dagelijks in de zaak komt. „Volgend jaar hopen we onze eigen gouden bruiloft hier te vie ren. Mogelijk exploiteert tegen die tijd een van onze kleinkinderen de zaak dan". De meeste drukte heeft men ieder jaar met de kermis. Vijf dagen lang is het dan een grote drukte. Dan is er veel te doen in en bij het Oud Raed huys, zoals gaaibollen, schieten, kaar ten en dansen. Maurice Pluijm: „Het begon alle maal in 1960, toen wijlen heer Van Waes (eigenaar van de zaak) ons bena derde. Na een paar gesprekken zijn we tot overeenstemming gekomen". Ook hij zegt heel veel plezier te hebben be leefd in die tijd. „We zijn in niets en toch in alles gespecialiseerd. Wat we de cliënt aanbieden, moet goed zijn. Daar betaalt hij voor. In al die jaren hebben we geen enkele klacht gehad", zegt hij met enige trots. Lastige klanten Op de vraag of de familie Pluijm ook lastige klanten heeft gehad, antwoordt Maurice Pluijm: „Een enkel keertje ge beurt het, maar tot ruzie in het café komt het gelukkig niet. We proberen iemand die lastig wordt op een fatsoen lijke manier buiten te krijgen. Nooit hebben we de politie moeten waar schuwen voor ruzies. We hebben trou wens met de politie en met het gemeen tebestuur al die tijd prettig samen ge werkt. Bovendien hebben we een voor treffelijke samenwerking met de Westdorpse verenigingen". Mevrouw Pluijm en dochter Denise zijn het met elkaar eens als het over de hedendaagse jeugd gaat. „Wie zegt dat de jeugd vervelend is, die heeft het flink mis. Bij ons komen veel jongeren en het is werkelijk een uitstekend pu bliek". Zaterdag is het groot feest. „De verenigingen zijn blijkbaar veel van plan, maar wij mogen van niets weten. Wel houden we open huis voor ieder een. Vanaf twee uur 's middags tot twaalf uur 's nachts is iedereen bij ons welkom", besluit mevrouw Van der Goes. Het kasteleinsechtpaar Maurice en Adriënne Pluijm achter de tap van het jubilerend café Oud Raedhuys - FOTO DE STEM/C0RJ. DE BOER

de Stem | 1985 | | pagina 13