Sport hoort bij NOS, niet bij de omroepen tolking Passion ES GINA ZEELAND 4 Plaatselijk nieüws lardenburg lieuwvliet INSDAG 26 MAART 1985 ED VAN WESTERLOO VERLAAT NOS-JOURNAAL: Afspraak NEDERLAND 2 DUITSLAND 2 programma s DUITSLAND 1 NEDERLAND 1 NEDERLAND 2 BELGIE NED 1 BELGIE NED 2 BELGIE FRANS 1 BELGIE FRANS 2 DUITSLAND 1 DUITSLAND 2 DUITSLAND 3 SKY CHANNEL HILVERSUM 1 HILVERSUM 2 HILVERSUM 3 HILVERSUM 4 HILVERSUM 5 istering twee miljoen), (je inleg van een atletiekbaan 3 mille) en de vestiging van ,n destructie-gebouw op het dustrieterrein te Oostburg 10.000 gulden). De benodigde vestering voor aanpassing uitbreiding van het over- kte sportcomplex De Veer- iek is verhoogd van vier ton t een miljoen gulden. De Oostburgse raadscom- issie voor financiën be- ireekt vrijdag het herziene •gentieschema. De vergade- ng vindt plaats in het ge ntehuis en begint om 15.30 r. taarting - In Aardenburg Irerd het kaartkampioenschap |oor West-Zeeuwsch-Vlaan- leren gehouden in het Dorps- luis. Bij het bieden eindigde nevrouw M. Moens uit Aar- lenburg op de eerste plaats, pij was in 1983 ook al streek- tampioen. De tweede prijs vas voor P. Vermeulen uit Dostburg, het brons ging naar Sallet uit Aardenburg. Bij het jokeren bezetten drie trouwen de eerste plaatsen. L. tan Steenbergen uit Oostburg werd kampioen, gevolgd door naar plaatsgenote M. Cauwels. Je derde plek was voor De timet uit Aardenburg. Bij het pieden deden 32 deelnemers nee, voor het jokeren waren Ir 9 mensen minder. toneel - Vandaag voert de Re- perij kerskamer De Oranje- bloem uit Sluis in het bejaar dentehuis Coensdike een to neelstuk op voor alle Aarden- aurgse ouderen. Kaarten f 2,50 zijn verkrijgbaar bij het ej aardentehuis en de bestu len van de bejaardensozen. In He prijs is een kop koffie of Ihee inbegrepen. Het toneel stuk begint om 19.30 uur. chieting - Het handbooggilde 3t.-Sebastiaan houdt zaterdag B0 maart een prijsschieting, aanvang 19.00 uur. taarting - De kaartclub HIL houdt zaterdag een clubkaar- ling in het dorpshuis aan de Vestmolenstraat. Aanvang 1)9.30 uur. leis - De hengelsportvereni ging Aardenburg houdt zater dag 30 maart een busreis voor de leden naar de Visma te Rot- erdam. Vertrek vanaf de taaipoort om ongeveer 07.30 uur. Terug in Aardenburg om bngeveer 22.00 uur. Juderen - Het reisbureau Se- liorenexpres houdt donderdag |in de sociëteit te Nieuwvliet en diapresentatie over de rei den die de ouderen het afgelo- en jaar hielden. De bijeen komst begint om 14.00 uur en er zijn dia's te zien uit Oosten rijk, België, Duitsland en Jrenthe. Na afloop is er een Dingo. ningskoor was in de inzet wat aarzelend en klonk wat mat. Het waren vooral de koralen die in het eerste deel boeiden: zij klonken zuiver en homo geen. Tenor Roland Bufkens ver tolkte vanaf de kansel op een zeer eigen manier de rol van de evangelist. Vertellend, wa- terzuiver reciterend met de juiste spanning en zeggings kracht. Toch lag er een onde finieerbare matheid over het gehele eerste deel, op een en kele mooi gezongen aria na. Het tweede deel maakte echter alles goed. Het heilige vuur - en wellicht de nodige concentratie - was hier volle dig aanwezig. Absolute hoog tepunten waren de vertolking van de aria 'Aus Liebe will mein Heiland sterben', die op meer dan sublieme wijze werd vertolkt door Hilary Rey nolds, geholpen door de innige en beheerste begeleiding (ho bo, fluit en continuo) en de bas-aria's 'Komm süsses Kreuz', met een schitterende gamba-begeleiding, en 'Mache dich, meine Herze rein'. Peter Kooy beschikt over een grote en egale tessituur en wist met grote expressiviteit niet alleen te overtuigen in de aria's, maar ook in de kleinere rollen. De andere solisten die nen eveneens vermeld. Ruud van de Meer zong zeer sonoo en op innige wijze de Chris tus-partij. De tenor Ad va Baasbank kwam het mees gaaf over in de aria 'Geduld, Geduld'. De alt Ans van Dam was zeer egaal in haar vertol king, maar maakte teveel ge bruik van het borstregister. Ondanks enkele kritisch^ opmerkingen kan deze uitvoe ring als geheel volkomen g slaagd genoemd worden, m werkelijk grandioze momen ten en muzikaal zeer intere sant. Het slotkoor was ee waardig einde van een uitvoe ring die mat begon, maar aa intensiteit won naarmate „De ketenen van het huwelijk zijn zo zwaar dat men ze soms met zijn drieën moet dragen" Alexandre Dumas, schrijver T2 Door Jan Koes en gen lustoord in elektronica. Een orgie van monitors, ca mera's, lampen, microfoons, fluisterzacht tapijt. Psycho logische kleuren. Eigentijdse hokjes, vrolijke posters en planten. Kabels, golven, stralen: de ganse wereld binnen vingerbereik. De toe komst blikt op u neer. Toch geert Journaal-hoofdredac teur Ed van Westerloo dit technologisch en journalis- Hek Aards Paradijs na 1 april de rug doet. Dan stapt hij de kamer binnen van waaruit Carel Enkelaar nu nog de scepter zwaait over ge NOS-Televisie. Wat hulpeloos friemelt hij met knopjes, hij krijgt het tweede tv-scherm op zijn bureau met moeite aan, maar als hij zijn ideeën over het Journaal en de plaats van Hilversum onder een Wagneriaanse hemel vol pi raten en satelliet-geschal beschrijft, klinkt zijn stem resoluut en ligt daar een Vi sie op tafel. Hilversum zal niet be zwijken onder de nieuwe tijd. De NOS en de omroepen moeten niet meer eikaars vijanden zijn, maar ieder moet ieder in zijn waarde laten. Sport is dus het pak- kie-an van de NOS en niet meer een publiekstrekker voor de zuilen. En de nieuwe Mediawet is nog niet zo be roerd. Wat dat betreft moet Hilversum wat minder jam meren. Ed van Westerloo (47). 5 jaar ANP. 12 jaar Brand punt. 11 jaar de baas van het Journaal met 13 buitenland se correspondenten en een redactie-team van honderd man. Terugblikkend en vooruitziend: „Het Journaal is technisch en inhoudelijk geëvolueerd. Vroeger, ik spreek nu over de jaren zestig toen ik begon, hadden we 1 net, in zwart wit, per avond een kwartier Journaal en een stuk of wat actualiteitenrubrieken: bij elkaar was dat een half uur informatie per dag. Nu heb- ben we we 2 netten, wie weet straks 3, in kleur en wel 5 uur informatie per dag. Twintig jaar geleden brach ten we het nieuws van giste ren, nu het nieuws van de middag. Vroeger was bui tenlands nieuws sporadisch en werden de films pas na een of twee dagen per vlieg tuig aangevoerd. Nu kun je meekijken op het ogenblik dat Reagan het Capitool be treedt en geschiedt de nieuwsaanvoer elektronisch. Het Journaal is omgebo gen van leuke, bewegende plaatjes, een soort van Poly goon Journaal, naar het brengen van de nieuwste so ciale, politieke, economische en andere ontwikkelingen. Dat vind ik wel de meest wezenlijke verandering". Vraag: Dat mag wel zo wezen, maar nog altijd is het het Journaal verboden om meer te doen dan steriel het nieuws te brengen. Met na me de omroepen geven het Journaal geen kans voor een persoonlijker benadering, commentaar enz. Van Westerloo: „Dat punt is inderdaad wezenlijk niet veranderd. Hoe hou je het Journaal klein? Om te be ginnen door het weinig zendtijd te geven. Maar even zo goed hebben wij vergele ken met zeg maar 10 jaar ge leden toch veel meer ruimte en mogelijkheden gekregen. Dus zo klein worden wij niet gehouden. Ik vind het overi gens geen punt dat het Jour naal zich volstrekt neutraal moet opstellen. Zo hoort het ook, in welk bestel dan ook. Het Journaal is er niet om het nieuws in te kleuren, laat dat maar aan de omroe pen over. Als de EG bepaalt een schone motor in te voe ren, dan brengen wij die ge gevens. Maar het verhaal is daarmee niet af. En daarom vermelden wij uit eigen be weging erbij dat ten eerste de Nederlandse regering nog niet zo ver is, het een en an der de automobilist veel geld gaat kosten en dat ten derde de auto-fabrieken er nog lang niet aan toe zijn. Dan mogen de actualiteitenru brieken zeggen of zij de schone motor toejuichen dan wel een schandaal vinden. Vroeger hadden wij inder daad die kanttekeningen niet geplaatst". vraag: Dat is inderdaad de afspraak. Maar de om roepen lappen ook veel af spraken met de gezamenlij ke NOS aan hun laars. Zo brengen steeds meer omroe pen in hun jacht op kijkcij fers, hun eigen sportpro gramma, terwijl dat duide lijk een NOS-taak is. Van Westerloo: „Ook dat is waar. Ik vind het voetbal- gedoe op televisie een ramp. Ik ben een liefhebber, maar ik weet bij God niet, met na me op zaterdag, wat er alle maal te zien is en wie wat brengt. En ik vind sport een taak van de NOS. Er heersen verkeerde opvattingen over het Journaal. Als de KRO in de lucht is, is het Journaal die avond een deel van de KRO-avond; als de VARA of de EO uitzendt, horen wij bij de VARA of de EO. Het is niet in het belang van de kijker dat iedere omroep zijn eigen sportprogramma brengt. Op die manier komt er ook een soort van prijsop drijving en is uitzending van grote sportevenementen, als Wimbledon, financiëel niet meer te doen. Nu is het zo: omroep A biedt zoveel, om roep B iets meer. Er wordt met hevige bedragen gegoo cheld en we trekken niet meer gezamenlijk op. Als ik eenmaal verhuisd ben (Ed van Westerloo wordt zoals vermeld NOS-hoofd televi sie) dan zal ik het daar met de collega's bij de omroepen over hebben". Vraag: Zeer binnenkort krijgen we de opsplitsing in drie delen van de NOS. Een van de gevolgen is een gro tere macht van de omroepen binnen de NOS. Is dit een gevaar voor de gezamenlijk heid? Van Westerloo: „Dat is wel zo, maar in de nieuwe Mediawet zullen ook de om roepen zich aan de nieuwe regels te houden hebben. Ik zal de omroepen proberen duidelijk te maken dat de gezamenlijkheid ook hun belang is. Kijk, begrijp me goed, ik hoef niet zo nodig een actualiteitenrubriek van Ed, van Westerloo, hoofd van het Journaal, wordt per 1 april Hoofd televisie NOS. - foto archief de stem de NOS. Maar ik denk, hoe meer je bevreesd bent voor de concurrentie van buiten af hoe meer je begrijpt hoe essentieel die gezamenlijk heid ook voor je eigen over leven als omroep is. Voetbal '80 van de VARA is pas inte ressant voor de VARA als die minstens een jaar vast op de zaterdagavond zit. Maar volgend jaar verhuist de VARA naar de woensdag en wat moet je dan voor sport brengen? De mooiste uitspraak inzake dit punt heb ik eens van Jan de Troje gejat. Die zei: 'Zaag niet aan de wotels van de boom in de schaduw waarvan je je koestert.' En die boom is de NOS. De omroepen gedijen in de schaduw van die boom. Wij willen van onze kant niet rollebollend over de straat gaan met de omroe pen, bijvoorbeeld over sport". Vraag: Hoe groot is de uitwerking van de televisie, vergeleken met bijvoorbeeld die van een krant? Van Westerloo: „Alle on derzoekingen wijzen uit dat geschreven informatie een duurzamer uitwerking heeft dan die van de tv. En dat is maar goed ook. Er wordt veel te veel macht aan de te levisie toegeschreven. De tv brengt incidentele effecten. Inderdaad kan de tv in 1 dag 60 miljoen ophalen voor Afrika, iets wat een krant nooit zou kunnen. Maar tv vervluchtigt snel". Ed van Westerloo heeft, als een der weinigen in Hil versum, geen panische angst voor de nieuwe ontwikke lingen, zoals de Brinkman maatregelen, de opkomst van de satellieten enz. „Ik betwijfel of die satellieten zo'n bedreiging voor Hilver sum vormen. En nu die nieuwe Mediawet er aan komt, vind ik dat we moeten ophouden met dat gejam mer. De politiek heeft ge- proken. In een democratie moeten we dat besluit uit voeren. En tegen een bedrei ging als van een satelliet stel ik één wapen: zo goed moge lijk voor de dag komen, met beide Hilversumse netten". Vraag: Er is nogal wat kritiek op de nieuwe opzet van het Journaal. Van Westerloo: „Die kri tiek is terecht, die hebben wij ook. Ik ben ook nog niet tevreden. Zo deugt de vorm geving van het 8 uur Jour naal niet. We hebben sinds kort een Journaal-studio die een wonder van techniek is, maar het gekke is dat die vormgeving er door ver slechterd is. We hebben te genwoordig bij het Journaal computergestuurde came ra's. Daar staat geen mens meer bij. En alles, ook de tussenshots, wordt van tevo ren geprogrammeerd. Nu blijkt, dat het two-shot (de 2 presentatoren samen in beeld), een shot dat tussen haakjes op elke cursus ver boden wordt, door de com puter niet goed te maken is. We moeten wat meer de tijd krijgen, dan komt het wel in orde". Eens was Ed van Wester loo een bekend gezicht toen hijzelf presenteerde. Hij mist de glorie van de faam niet. „Ik ken de wereld van Hilversum erg goed. En ik zeg: nergens is het ijdel heidsquotiënt zo laag als bij het Journaal, daarom is het werken daar zo prettig. Dit komt omdat iedereen bij ons doordrongen is van het feit dat het persoonlijk belang ondergeschikt is aan de in formatie. 5 collega's presen teren er slechts. En 95 dus niet. Zelf ben ik niet meer op het scherm gekomen du mo ment dat ik merkte dat tv- roem verslavend werkt, dat ik die bekendheid wel lekker vond. Van de ene op de an dere dag heb ik niet meer gepresenteerd". 16.15 Zeker weten non Zadok heeft Hans van Willigenburg in Amsterdam een gesprek gehad. Verder andacht voor The River' en 'Kaos'. het Symphonie Orkest van de Beierse Omroep onder leiding van David Shallon wordt gespeeld. 20.50 Rondult- muzlekgala 17.50 Der Seewolf De zure regen maakt een be langrijk onderwerp uit van aflevering van 'Zeker weten'. Aan de Landbouw hogeschool in Wageningen heeft ir. A.L. Bosch een on derzoek gedaan naar de con nectie tussen bodemschim- mels en de groei van dennen. Hij is tot de conclusie geko men, dat bodemschimmels, die een belangrijke rol spe len bij de groei van dennen, et6 gevoelig zijn voor zure mgen. In de studio praat hij over zijn onderzoek. 21.30 Brandpunt In de markt Dp het programma van deze KRO-rubriek staan van- avond o.m. twee onderwer pen, die betrekking hebben °P aardbeien en straatste- "en. Een bedrijf in Roer mond kan aardbeien telen eonder zon. In de studio is ?>'n kas met zomerkonink- jes uit de schaduw te zien. Dok voor het probleem van de bevruchting, dat normaal door bijen gedaan wordt, heeft het bedrijf een oplos- s®8 gevonden. Het tweede onderwerp betreft een aan nemingsbedrijf uit Ridder- heek, dat een machinale ste- denlegger heeft uitgevon den. Voor deze machine be aat bi het buitenland veel Films fans Op 9 maart j.l. heeft Ronduit in Den Haag een internatio naal gospel-galaconcert ge organiseerd, waarvan van avond een impressie wordt uitgezonden. Naast onze fluitiste Berdien Stenberg en Harry van Hooff met zijn Metropole Orkest traden ook de Amerikaanse groep 'Silverwind' op, de Ameri kaanse gospelzanger Scott Wesley Brown en de Engelse gospelzangeres Sheila Walsh. De laatste werd in Nederland vooral bekend door de lp 'Drifting', die zij samen met Cliff Richard heeft gemaakt. In het na jaar, in oktober, zal het tweede deel van dit concert worden uitgezonden. Met ingang van vandaag herhaalt het ZDF de in 1971 reeds vertoonde zestiendeli- ge serie 'De zeewolf, geba seerd op de roman van Jack London. Per dag zullen twee afleveringen worden uitge zonden. Het verhaal begint in 1906 als het stoomschip 'Martinez' in de bocht van San Francisco door een on bekend schip wordt geramd. Tot de overlevenden behoort de schrijver Humphrey van Weyden, die door een uitva rende robbenjager aan boord wordt genomen. Het schip heet 'The Ghost' en zijn kapitein wordt wegens zijn harde karakter de 'zee wolf' genoemd. 22.05 Schluck und Jau 23.00 Kulturwelt Musik In deze aflevering van 'Kul turwelt' heeft Peter Wap- newski een gesprek met de in Rome wonende Duitse componist Hans Werner Henze. Naast diverse mu ziekfragmenten omvat het programma ook een gedeelte uit Hans Werner Henzes Ze vende Symfonie, die door Het vermoeide jachtgezel schap keert terug van een prachtige rit en ontdekt in de hal van het jachtslot twee landlopers, Schluck en Jau. Deels uit verveling, deels uit een plotselinge gril wordt onder aanvoering van de ho veling Karl een verderfelijk spel met hen gespeeld. Ze kronen de dronkelap Jau voor één nacht tot koning en met een kroon op zijn hoofd wordt hij uit zijn roes wak ker. Hij mag bevelen uitde len, naar believen comman deren en eten en drinken zo veel hij wil. 22.30 ,ls'®ren heeft in Amerika rL?Scar" uitreiking plaats- "'""den en aan een aantal en acteurs, die op de latie-lijst stonden, J" vanavond aandacht SJeed. Een van de belang stele films is 'A passage vldi 'a' van re8'sseur Da- 'Lean naar de roman van Forrester. Met de In- *>e hoofdrolspeler Victor fBerjee volgt een inter- J?' Een belangrijke bui- eiandse film is het Israëli- Jt. Product 'Beyond the tiissS °ver de verhoudingen ~?en Joodse en Arabische ^«meerden in een gevan- l-i?1?'Met de hoofdrolspe- Muhamad Bakri en Ar- Hans van Willigenburg in 'Films en Fans' (Neder land 1, 22.30 uur). - foto archief de stem NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00 Schooltelevisie: 't Wereldje van Rimpel en Veertje (5); 10.30 Lief en leed (5); 11.00 Schrijvers op school (6); 11.30 Engels basisonderwijs klas 5 (8). 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 14.00 Telebord: Folksferhalen (kl.3/6). 15.00 RVU: De kleine vervuiler (1). Thema: Water en hygiëne. Midas Dekkers test twee kandidaten op hun kennis van het milieu. KRO 15.30 Holiday Eiland, Australische serie. 16.15 Zeker weten, populair wetenschappelijk programma a 16.40 KRO's tekenfilmfestival. 17.00 KRO's middageditie. Met Aad van den Heuvel of Han van der Meer (17.30 Journaal NOS). 18.25 Het verhaal, bijvelvertelling. 18.30 Teleac: Cadcam (16). KRO 19.00 De Freggels. Slot: 't Beest van de blauwe rots. 19.25 Links naast de pinguïns, Duitse serie. 20.00 Journaal (NOS). 20.28 De KRO Playback Show. Met: Henny Huisman. 21.30 Brandpunt. Cl 22.25 Vastenoverweging. Door plebaan G. Van de Camp. 22.30 Films fans, filmrubriek. Presentatie: Hans van Willigenburg. NOS 23.25 Journaal. 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. EO 15.30 Vrouw zijn. Gesprekken met buitenlandse vrouwen die met een Nederlandse man getrouwd zijn. 16.00 Het kleine huis, tv-serie. 16.50 God is toch sterker, serie bijbelverhalen. Afl.: De Goede Herder. NOS 17.45 Feduco: Open Universiteit. Woning en energie. 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Italianen. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. EO 19.12 Kinderkrant. 19.45 Spelregel, spelprogramma. 20.20 Tijdsein, actualiteiten. 20.50 Ronduit-muziekgala, vanuit het Nederlands Congresbouw in Den Haag. M.m.v. Berdien Stenberg en het Metropole Orkest o.l.v Harry van Hooff. Cl 21.15 De open cirkel (6). Afl.: Gesprekken met ouders die er alleen voor staan. 22.15 Vrije gevangenen: de Rus Arthur Gesswein. 22.30 Journaal (NOS). 22.45 Den Haag vandaag (NOS). 23.00 Een speciaal dorp, documentaire over een dorp in Israël waar jongeren wonen die speciale begeleiding nodig hebben. 14.00-16.00 Schooltelevisie. 17.55 Journaal. 18.00 Tik Tak. Afl. 9 (herh.). 18.05 Klein, klein kleutertje. 18.20 Jacobus en Comeel: Jacobus en Comeel gaan kamperen (herh.). 18.35 De Smurfen. 19.00 Geluiden in de nacht, tekenfilm van Steven Clark. 19.10 Ergonomie: Licht. 19.40 Lotto-winnaars, mededelingen en programma overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Kunst-Zaken. 20.25 I.Q., quiz met Herman van Molle. 20.55 Labyrint: De wederopbloei van een metropool (2). De geschiedenis van Antwerpen. 21.40 Programma van de Liberalen. 22.40 Toto-winnaars, Journaal en Coda. 19.00 Webster, Amerikaanse tv-serie. 19.25 Tijdrover. Doe-het-zelf: Inleveren? Inbinden! 19.40 Mededelingenen programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Kunst-Zaken. 20.25 Baas in eigen huis: Lente (1). 21.10 De goden uit het Oosten (5). Tao, de weg of het Taoïsme (herh.). 22.05 Handel en wandel (11). Samenwerken in het bedrijf. 17.15 Lollipop, Kinderprogramma. 17.50 Plein Jeu, familieprogramma. 19.00 Ce soir, regionaal magazine. 19.23 Minute Papillon en Lotto-uitslagen. 19.30 Journaal en toto uitslagen. 20.00 Contacts, verkeersinformatie. 20.05 Le joyau de la couronne (The Jewel in the Crown), Britse tv-serie. Deel 11. 21.05 Le Prisonnier d'Alcatraz (The Birdman of Alcatraz), Amerikaanse speelfilm van John Frankenheimer (1962). 23.35 Journaal. 23.40 Tribunes économique et sociale. 19.30 Journaal met gebarentaal. 20.00 Sorties de secours (2), serie over jeugdcriminaliteit. 21.00-22.05 Culture Club. 09.25 Sesamstrasse. 10.00 Heute. 10.03 Der eisemen Weg (5), herh. 11.05 Denkmal (herh.). 12.10 Die Pazifische Herausforderung (herh.). 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Teletekst-overzicht. 15.40 Teletekst-overzicht. 16.00 Tagesschau. 16.10 Heimchen am Computer, documentaire. 16.55 Die Spielbude, kinderprogramma. 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. 18.25 Immer Arger mit Tom, serie. 19.00 Falcon Crest, tv-serie. 19.58 Heute im Ersten. 20.00 Tagesschau. 20.15 Was bin ich?, spelprogramma met Robert Lembke. 21.00 Report, actualiteiten. 21.45 Magnum, Amerikaanse serie. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Kulturwelt Musik. Hans Werner Henze in gesprek met Peter Wapnewski. E3 23.45 Tagesschau. 16.00 Heute. 16.04 Trickbonbons. Calimero. 16.20 Schnieke Mode und Klamotten. Aflevering uit 'Schüler-Express'. 17.00 Heute. Aaansl.: Aus den Landern. 17.15 Tele-Illustrierte. 17.50 Der Seewolf (1), tv-serie van Wolfgang Staudte naar Jack London. 18.20 Der Seewolf (2). 18.56 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Stadttheater, tv-spel naar de roman van Frits Raab. 21.15 WISO, economsch en sociaal magazine. 21.45 Heute-joumal. 22.05 Dieaktuelle Inszenierung: Schluck und Jau, komedie.van Gerhart Hauptmann. 00.30 Heute. 09.25 Sesamstrasse. 17.30 Schulschwierigkeiten und Gesundheitserziehung (8). 18.00 Tv-cursus algebra. 18.30 Sesamstrasse. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau-Wetterkarte 20.15 Auslandreporter: Nacht in Rungis, 'buik' van Parijs. 20.45 Rückblende: Vor 20 Jahren gestorben - Ewald Mataré. 21.00 Formel Eins. De ARD- Hitparade. 21.45 Landesspiegel: Volksgenossen - Berichte vom Kriegsende. 22.15 Miss-Vergnügen. Reportage over de Miss Duitsland-verkiezingen van 1984. 23.00 Auslandsmagazin, informatie en amusement. Aansl.: Journaal. 14.30 15.30 16.00 18.30 19.00 19.30 20.20 21.10 21.40 23.00 Family, tv-serie. Star Fleet, SF-serie. Sky Trax, popmuziek. Mr. Ed, tv-serie. The Lucy Show. Charlie's Angels. Skyways, tv-serie. Roving report. American football. Sky Trax, popmuziek. Ieder heel uur nieuws. AVRO: 7.03 Auto in? AVRO aan (7.03 AVRO's radiojournaal. 7.30 Per saldo). 8.06 AVRO's radiojournaal. 8.15 Uit studio en theater. 9.03 Nederlands op AVRO 1. 10.03 Snotneus ahoyl 10.13 Arbeidsvitaminen. 11.03 Voet stappen op de trap, hoorspel. 11.45 Uit is in. 11.57 Beursplein 5. EO: 12.04 Lunchtime magazine. 13.06 Tijdsein. 14.03 Vrouw zijn. 15.03 Voor elk wat wils. 15.45 Open huis. VPRO: 17.03 Borat. 17.55 Medede lingen (NOS). VPRO: 18.06 Boeken. 20.03 Het evenement. 21.02 Buiten beeld. 22.02 Pandemonium. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. VA- KA: 00.02 De nacht klinkt anders. 02.02 Groot licht. 05.02 Werklicht. KRO: 7.00. Nws. 7.06 Het levende woord. 7.16 Echo (7.30 en 8.00 Nws. 8.20 Budgetvoorlichting). 8.30 Nws. 8.33 Postbus 900. 8.45 Levenslief en levensleed. 9.30 Nws. 9.33 M/V-ma- gazine. 10.30 Nws. 10.33 Wat heet oud. 11.30 Nws. 11.33 Met de KRO, met Anne. 12.00 Kruispunt. Overh.voorl.: 12.16 Uitz. voor de landbouw. NOS: 12.26 Meded. voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. KRO: 12.36 Echo. 13.00 Nws. 13.10 Echo-politiek. 13.30 Nws. 13.33 Glas in lood. 14.30 Nws. 14.33 Sporen in het achterland. 15.00 KRO's mis daadreconstructie. TROS: 15.30 Nws. 15.33 Leven op bestelling (2). TROS: 16.00 Nieuwsshow (16.30 Nws). 17.30 Nws. 17.36 Aktua. NOS: 18.00 Nws. TROS: 18.10 Het journa listenforum. 19.00 TROS Klanten service. 20.00 Nws. 20.03 De huis- werklijn. 21.00 Het bittere kruid, een kleine kroniek. 22.00 Finale. 22.30 Nws. 22.35 Een beetje Black mail (4), hoorspelserie. 23.00 Proef lokaal: Met een glimlach over de schreef. Ieder heel uur nieuws. VARA: Van 7.00-18.00 Aktualiteiten via Dingen van de Dag. 7.03 Gesodemeurders. 9.03 Doorloper. 10.03 Twee meter de lucht in. 12.03 VARA's getallenrijk. 14.03 Hollands Handwerk. 16.03 De verrukkelijke vijftien. NOS: 18.04 De avondspits. VARA: 19.02 Dub- bellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 Moondogs. 23.02 Morgen gebeurt het. TROS: 7.00 Een goede morgen met Kees Hillen (8.00 Nws). 9.00 Conti nu klassiek. 11.00 TROS Concert zaal: Omroeporkest met hobo, harp en viool. 13.00 Nws. 13.02 De klassieke top tien. 13.30 Primeurs van de matrijs en concertagenda. 14.00 Belcantorium. A. Klassieke liederen. B. Chenaux, opera v. Müller-Lampertz. NCRV16.00 Vondel had een kousenwinkel (5h 17.00 Populaire klassieken: Wer ken van Ravel. NOS: 18.00 Nws. 18.02 Met hart en mond en handen. 18.15 Muziek in vrije tijd. 19.15 Klass. pianomuziek. 20.00 Concert in het kader van het 'Jaar van de Muziek': Nederlands Kerkmuzie- kensemble en Radio Kamerork. met voc. solisten. 21.30 Literama. 22.30 Orgelmuz. te Midwolda. 23.10 Vocale muziek van Hindemith. NOS: 9.03 NOS-sportief. 9.25 Wa- terst. RVU: 9.30 Allemans Veren. NCRV: 10.00 Onder schooltijd. 10.20 Wat doe je daar? (2), hoorspel. 10.35 Overal kom je de computer tegen (5). AVRO: 17.30 Hilversum 3 be stond nog niet (PP: 18.20 Uitzen ding van de CP). NOS: 19.00 Nws voor buitenlanders (19.00 Turks. 19.10 Berbers. 19.20 Marokkaans- Arabisch. 19.30 Spaans). TELEAC: 19.40 Turkse vrouwen projekt (22). 20.10 Marokkaanse en Berbervrou wen projekt (22), herh. 20.40 Lei ding geven (2). 21.10 Kind en basis school II (7), herh.

de Stem | 1985 | | pagina 13