Arbeid AAN SCHOOLWEG EN NIEUWEDIEPSTRAAT edracht ij Hulst concert in Axel 'Raad Sas moet besluit Poelpolder aanvechten' RT ZEEUWS 0 0 En de zekerheid dat die rente 6 jaar lang zo hoog blijft. Snelheids controle in Hulst Expositie Frans Kegels V oorj aars vergadering hengelvereniging ONI verenigde spaarbank PAGINA ZEELAND 2 Hulst St.-Jansteen Koewacht DINSDAG 26 MAART 1985 M0TEM VAN ZEELAND WELZIJNSRAAD EN STELTKLUUT GEVEN RUGGESTEUN: politierapport Oud-Goesenaar commandant Koninklijke Marechaussee Opvang ex-psychiatrische patiënten Volgend jaar een 'hostel' in Terneuzen UIT HET ZAKENLEVEN Verbrugge viert dubbel jubileum Slager Sluiskil werd bekroond Autoshow Larry Adcock manager Dow-Benelux Plaatselijk nieuws Hoek Sas van Gent Terneuzen Groede Huisvrouwavond voor Sasse NKV-vrouwen W andeltochten van Groot Axel Europese prijs voor Roosendaals winkelcentrum Forse buit bij inbraak in Bergse garage DISK op deze bijeenkomsten informatie aanreiken ten be hoeve van activiteiten in de plaatselijke kerken. Teslotte is er gelegenheid om vragen te stellen en om samen in ge sprek te gaan over de proble matiek. DISK hoopt op deze manier de verantwoordelijkheid van de kerken te benadrukken omdat men vindt dat de zorg van vele mensen om hun so ciale zekerheid ook door de kerken gedeeld moet worden. en sneed daarbij T. Beide auto's raakten in een slip en sloegen over de kop. Mede-inzittende A.V. van de auto van S. moest naar het Academisch ziekenhuis in Gent worden overgebracht met een gecompliceerde enkel breuk en rugletsel. S. liep een hersenschudding en schaaf wonden op. Bestuurder B.T. werd naar het ziekenhuis overgebracht met een gebro ken halswervel. Zijn passagier B. van B. moest worden opge nomen met een scheur in het bekken en snijwonden. besloten. Dirigent Anton de Kort inspireerde de uitvoeren den tot een bewonderens waardige vertolking. Het in drukwekkende openings- en slotkoor en de koralen werden door Asaf heel goed gezongen. Ingrid van Ree bracht de so praanaria op grootse wijze en de mezzo-sopraan Jeanette de Caluwé oogstte grote bewon dering voor de wijze waarop ze het recitatief en de solo-aria over het voetlicht bracht. De heel accurate begeleiding van concerto arcoto en Jo Verpoor ten in de continuo-partij maakt het geheel tot een feest voor het oor. Asaf mag met trots terugzien op dit passie concert. Van onze correspondent HULST - De verkeersgroep Middelburg van de rijkspolitie heeft gisteren snelheidscon troles gehouden op een tweetal plaatsen in de gemeente Hulst. Daarbij werden niet minder dan 139 automobilisten die te hard reden gefotografeerd. Op de Gentsevaart in Ka- pellebrug werden 50 automo bilisten gesnapt, op 'de Abs- daalseweg 89. De gemeten snelheden varieerden tussen de 65 en 88 km per uur. Op bei de plaatsen mag slechts 50 km worden gereden. Voor deze touwtrekwedstrij den kan tot 10 april worden in geschreven bij de werkgroep, per adres Stadhuis Axel, Markt 1, Axel, telefoon 01155- 2220. Bridge - Leden van de bridge club speelden in gemeen schapscentrum Den Dullaert een gezelligheidsdrive. Uit slag: A-lijn, howell 10 met 12 paren: 1. heren De Nijs-Van Leeuwen, 2. dames Bies- broeck-Goossens, 3. mevrouw Van de Bogaert-de heer Mel- chers. B-lijn, howell 10 met 12 paren: 1. mevrouw De Kort- De heer Atkins, 2. dames Den Boer-Smulders, 3. heren Rom- son-De Feijter. C-lijn, draai ende mitchel met 15 paren: 1- mevrouw Stallaert-de heer De Nijs, 2. heren Martini-De NOS jr, 3. mevrouw Snoodijk-"e heer De Leeuw. Bejaardenschieting - 1° ge~ meenschapscentrum De Wa rande wordt woensdag een jaardenschieting gehouden- De inschrijving hiervoor be gint om 13.00 uur en de eerst pijlen worden om 13.30 uur al- geschoten. Koude schotels - Op uitnodi ging van de Vrouwensoo geeft beroepskok Vereeken u Axel donderdag een dem°"" stratie koude schotels maltte Vereeken is vooral bekend g worden om zijn cursussen °V dit gebied. Van alles mag w? 1 den geproefd. De avond begin om 20.00 uur en wordt geh° den in gemeenschapscentra De Vlaschaard te Koewacht- T16 PAGINA ZEELAND 3 Van onze correspondent SAS VAN GENT - De ge meenteraad van Sas van Gent moet het door GS van Zeeland „nomen besluit aangaande hel bestemmingsplan 'Poel polder' bij een hogere instan ce aanvechten. Althans, dat is de stellige mening en ver wachting van de Sasse Wel- zijnsraad en de Oostzeeuws- vlaamse vogelwacht De Steltkluut. Een voorstel hier toe staat op de raadsagenda van komende donderdag. In een aan de Sasse gemeen teraad gerichte brief bena drukken beide ondertekenaars nogmaals de natuurlandsch- appelijke waarde van het ge bied Poelpolder. Bovendien herinnert de brief de gemeen teraadsleden aan hun medio '83 ingenomen standpunt ten aanzien van dit gebied. De Sasse raad nam toen namelijk het bestemmingsplan Poelpol der aan en erkende hiermee indertijd de grote natuur waarde van het gebied. „Het geven van een be- drijfsbestemming aan een dergelijk landschappelijk, na tuurwetenschappelijk en in onze gemeente schaars voor komend gebied, moet onver antwoord worden geacht", al dus een passage in het bestem mingsplan. GS van Zeeland willen slechts gedeeltelijk goedkeu ring verlenen aan het bestem mingsplan Poelpolder. Wel zij nsraad-secretaresse Rosette Vereecken: „Wij willen met deze brief de raadsleden een steuntje in de rug geven. Het gaat tenslotte om een stuk na tuurgebied van en voor elkaar. Hoewel er duidelijk geen se rieuze uitbreidingsplannen van bedrijven bestaan, willen GS het gebied toch een indus triële bestemming geven. Ver moedelijk wil men gewoon wat armslag houden". De consequentie van de in '83 door de gemeenteraad van Sas van Gent genomen be leidskeuze, is een bestemming in Poelpolder-Zuid, zoals die overeenkomt met de bestaan de toestand: natuurgebied, landbouw en eventueel woon- doeleinden. De briefschrijvers noemen de Hoge Berg en het aangrenzende poldergebied - tesamen de Poelpolder - 'een groen element in de sterk geïndustrialiseerde en be bouwde kanaalzone' en daar mee 'de longen van Sas van Gent'. Bejaardenwoningen in centrum van Terneuzen Van onze correspondent HOEK/SAS VAN GENT - Kunstenaar Frans Ke gels uit Sas van Gent stelt vanaf woensdag 3 april tot en met zondag 5 mei werken tentoon in bejaar dentehuis Vremdyke te Hoek. Naast een groot aantal schilderijen en tekeningen valt een nieuwe serie zeefdrukkaarten te bewonderen van Hoek en Sas van Gent. De expositie is doorlopend toegan kelijk. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - In opdracht van de Humanis tische Bouwstichting Bejaardenhuisvesting gaat het Terneuzense aannemingsbedrijf Gebr. Van der Poel BV 39 bejaarden woningen bouwen in het centrum van Terneuzen. Zes woningen komen aan de Nieuwediepstraat, een gebouw met 33 woningen aan de Schoolweg. De bouw is een project van de Humanistische Stichting Huisvesting voor Ouderen in Zeeuwsch-Vlaanderen, een stichting onder voorzitter- GOES - In de nacht van zon dag op maandag werden bij twee personenauto's de rech ter portierraampjes ingesla gen. Er is niets vermist uit de auto's, dje eigendom zijn van de 77-jarige J. H. en de 70-jari- ge C. van L. De auto's stonden geparkeerd op het parkeerter rein van de Erasmusflat in Goes-Noord. TERNEUZEN - De Terneuze- naar J. M. deed gisteren bij de gemeentepolitie in zijn woon plaats aangifte van vernieling aan zijn personenauto. Deze stond geparkeerd aan de Han- dellaan. Toen hij zondagmid dag bij zijn voertuig kwam, bleek dat met een bijtend zuur beschadiging was toegebracht aan het lakwerk van het dak van zijn voertuig. Bovendien waren twee sierstrippen ver nield. schap van Hulstenaar G. van Berkel en speciaal voor deze bouw - de eerste in Zeeuwsch-Vlaanderen - in het leven geroerien. Burgemeester C. Ockeloen geeft morgenmiddag het offi ciële startsein wanneer hij de eerste paal, met enig feestelijk vertoon, de grond injaagt. Dat gebeurt rond 15.30 uur. De 33 woningen aan de Schoolweg zijn ondergebracht in een gebouw waarvan zes woningen op de begane grond zijn, negen op de tweede ver dieping, acht op de derde en drie woningen op de vierde verdieping. Het gebouw is Voorzien van een lift en trap penhuis en wordt vanuit een centraal punt verwarmd. Alle woningen zijn aangesloten op een alarminstallatie. Op de begane grond bevinden zich voorts een ontmoetingsruimte, een centrale berging ten be hoeve van de bewoners en een wasserette. Ven een onzer verslaggevers VUSSINGEN - Overste W. Johannisse (50) wordt per 1 ®ci de nieuwe commandant van de eerste divisie van de Koninklijke Marechaussee, waarvan de staf is gevestigd in Breda. De divisie, rond 700 man, omvat de provincies Zeeland, «oord-Brabant en Limburg. De huidige commandant van deze divisie, kolonel H. C. Kademaker, wordt met ingang 'an 1 mei chef-staf in Den daag en tevens plaatsvervan gend commandant van de ma- echaussee. Kolonel Radema- er werd twee jaar geleden ommandant van de eerste di visie. Overste Johanisse, die ordt bevorderd tot kolonel, omt van de marechaussees- Den Haag. Hij werd in geboren in Den Helder, aar groeide op in Goes. Daar hij de Rijks-hbs. Na .„^^A-opleiding kwam hij Grenadfrecht h<?t regiment 'n 1964 stapte hij over naar marechaussee. Na diverse to"ïland°- en staffuncties oiv> hoofd van de afdeling vans nele zaken van de staf Haag marechaussee in Den ziirf f' dlverse onderdelen van ha„; Ct'e krijgt overste Jo- manrf6 °°k maken als com- Mpt van de eerste divisie, bikt name. het verlenen van ln and bij ongeregeldheden \y, rond de vliegbasis iw^drecht zal zijn aandacht dacht kr'jgen' „Andere aan- kinc ?nten ziin grensbewa- delin toezicht op vreem- de ®en iu het zuiden", aldus overste. Zo zal het gebouw met bejaardenwoningen er uit gaan zien De zes woningen aan de Nieuwediepstraat komen in een bouwlaag van twee: drie woningen beneden, drie bo ven. Van de toekomstige bewo ners wordt verwacht dat zij de doelstelling van de stichting onderschrijven. In aanmer king komen zij die 65 jaar of ouder zijn of zij die 55 jaar of ouder zijn en niet of slechts gedeeltelijk in het arbeidspro ces zijn opgenomen. Boven dien is vereist dat men in staat is, zonodig met behulp van het open bejaardenwerk, zelfstan dig een huishouding te voeren. De kale huurprijs van de woningen zal rond 440 gulden per maand bedragen. Daarbo ven worden nog service-kos ten in rekening gebracht, on der meer voor de huismeester en de algemene ruimte. De bouw van het wooncentrum zal ongeveer tien maanden duren. Voor nadere informatie kan men contact opnemen met voorzitter G. van Berkel, Lo- rentzlaan 8. Hulst. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - In Terneu zen kan volgend jaar een zogenaamd 'hostel' in ge bruik worden genomen, met een capaciteit van 16 bedden. Het hostel dient voor de opvang van ex- psychiatrische patiënten, die zich voorbereiden op een terugkeer in de maat schappij. Het gebouw zal wellicht nog dit jaar in Terneuzen verrijzen op de hoek van de Alvarezlaan en de Katspolderdi jk. Het bestuur van het psy chiatrisch ziekenhuis Zee land, waaronder het hostel valt, hoorde vorige week al dat de aanvraag was inge willigd. Men gunde staats secretaris J. van der Rey- den de eer om het nieuws gisteravond zelf bekend te maken op een CD A-bij eenkomst in Terneuzen. De verwachting is dat de nieuwe voorziening werk Van der Rey- den:hostel in Ter neuzen - FOTO ARCHIEF DE STEM zal bieden aan ongeveer evenveel mensen als er bedden zijn. Het psychia trisch ziekenhuis Zeeland, dat zelf nog maar enkele jaren geleden zijn deuren opende in Goes, heeft lang moeten wachten op een po sitieve reactie van de staatssecretaris. TERNEUZEN - Garage Ver- brugge bestaat dit jaar 20 jaar. Tevens herdenkt men het ko peren jubileum als BMW-dea ler. Als men bedenkt dat mo menteel ook een nieuwe show room in gebruik wordt geno men is er reden genoeg tot enig feestelijk vertoon. Dat gebeurt dan ook tot en met 30 maart aanstaande. Dagelijks houdt Garage Verbrugge in zijn nieuwe showroom aan de Industrieweg open huis van 10-19 uur. Men kan rekenen op een gastvrije ontvangst onder het genot van een kopje koffie of een drankje. SLUISKIL - Keurslager De Maesschalck uit Sluiskil heeft van het Instituut Ambachte lijke Slagerijen (LAS) twee IAS-erkenningen ontvangen. Een voor zijn achterham en een voor zijn gekookte worst. Daarnaast kreeg de Sluiskille- naar tijdens de Demo-dagen in Wageningen een goudkeur- certificaat voor zijn lever worst. Bij gelegenheid van de uitreiking van de IAS-erken ningen houdt Slagerij De Maesschalck een wedstrijd voor de consument in de perio de 25 maart-15 april. SAS VAN GENT - Vrijdag 29, zaterdag 30 en zondag 31 maart is er in het Vlaanderen- complex te Sas van Gent een inruilwagen-show onder de naam Auto'85. Tien Zeeuwsch-Vlaamse autobe drijven showen dan hun in- ruilwagens. De openingstijden van deze auto-occasionshow zijn: vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur, zaterdag 10.00 tot 18.00 uur en zondag van 14.00 tot 18.00 uur. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Larry Adcock, algemeen directeur van de Dow-vestiging in Terneuzen, krijgt er een baan bij. Hij is kortgeleden benoemd tot 'ma nufacturing general manager' voor Terneuzen en de hele Be nelux. In deze door Dow Euro pa pas gecreëerde functie wordt Adcock verantwoorde lijk voor alle produktie-een- heden in de Benelux. Het betekent onder meer dat een nieuw te benoemen di recteur van de Dow-fabriek in het Belgische Tessenderlo zal rapporteren aan de general manager in Terneuzen. Met twee anderen is Adcock tevens benoemd in de Management- commissie van Dow Europa. Algemeen directeur van Dow in de Benelux, tevens vi ce-president van Dow Europa, wordt per 1 april Lee Dupuy, op het ogenblik verantwoor delijk voor de Dow-activitei- ten in Italië en Joegoslavië. Dupuy zetelt in Brussel. O DRIEWEGEN - Boomplantdag - Enigszins verlaat gaan woens dag toch nog zo'n 15 jeugdige natuurliefhebbers in Driewegen (gemeente Borsele) aan de slag voor de nationale boomplantdag. De scholieren planten samen met de natuurbeschermingswacht uit Driewegen 40 hoogstamfruitbomen rond de oude boerderij De Bushoeve aan de Schoondijksedijk. De activiteit past in het restauratieplan, dat de natuurbeschermers enige tijd geleden hebben opgesteld. Volgens organisator Han Muller kent de omgeving een unieke vegetatie. Om dat in stand te houden, worden er naast de bomen ook vele struiken en hagen aangeplant. Maar voordat de jonge ren daadwerkelijk een schep in de handen nemen, krijgen zij voorlichting over de Bushoeve en de Zak van Zuid-Beveland. Na een educatief verhaaltje- toegelicht met een diaserie - gaan de scholieren om 13.30 uur naar de Bushoeve. OUDELANDE - Transportbedrijf - Het transportbedrijf Jac. van 't Veer Zn. uit Oudelande kan weer tien jaar vooruit. Dat blijkt uit een uitspraak van de Kroon. De commissie Vervoer- vergunningen wilde de vergunning van Van 't Veer slechts tot 1 januari '84 verlengen. Maar het bedrijf is in 1983 beter gaan boe ren en daarom heeft de Kroon deze beperking vernietigd. De commissie kan zich daar achteraf gezien mee verenigen. Van onze correspondent TERNEUZEN - Hengelaarsvereniging ONI (Ontspanning Na Inspanning) houdt zaterdag 30 maart in de bovenzaal van café Du Commerce aan de Markt te Terneuzen, haar voorjaarsver gadering, aanvang 19.30 uur. Naast de gebruikelijke jaarversla gen van secretaris en penningmeester, biedt het bestuur de be groting 1985 aan ter goedkeuring. Verder komen aan de orde het beheer over de viswaters en een bestuursverkiezing. Aftredend en herkiesbaar zijn P. van de Berge en M. de Pooter. Verder zijn er drie vacatures. Na afloop van de vergadering worden dia's vertoond van het Zeeuwsch- Vlaamse kampioenschap 1983 voor senioren. Ouderen - Het reisbureau Se niorenexpres houdt morgen avond in het bejaardencen trum Vremdieke vanaf 19.30 uur een diapresentatie over de reizen die de ouderen het afge lopen jaar hielden. Zo zijn er dia's te zien uit Drenthe, Oos tenrijk, Spanje en België. Na afloop is er een bingo. Grutmoole - Vrijdag houdt volksdansvereniging De Grut moole een volksdansinstuif in cultureel centrum De Speye. Iedereen die kennis wil maken met het volksdansen is wel kom. Onder deskundige lei ding van het Grutmoole-kader kunnen deelnemers een aantal volksdansen uitvoeren. De en tree is een gulden en de avond begint om half negen. Raad - Donderdag houdt de gemeenteraad een openbare vergadering in het gemeente huis aan de Westkade, aan vang 19.30 uur. De Sasse raadsleden buigen zich dan onder meer over een voorstel tot het indienen van een be roepsschrift van het bestem mingsplan Poelpolder, een voorstel voor het staddsver- nieuwingsprogramma 1985 en een voorstel tot benoeming van de directies van openbare basisscholen. Rommelmarkt - De rooms-ka- tholieke basisschool 'De Zee meeuw' en de kleuterschool 'De Paddestoel' houden zater dag 30 maart tussen 10.00 en 12.30 uur een rommelmarkt. Na afloop is er een kinder feest. De jeugd kan dan deel nemen aan het rad van avon tuur, de grabbelton en andere spelen. Om 13.30 uur treedt de goochelaar professor Sarkos op. Het geheel vindt plaats aan de Schuberthof 31. Brandweer - De vrijwillige brandweer in de gemeente Terneuzen houdt vrijdag de jaarlijkse brandweeravond in de kazerne. Na het officiële gedeelte wordt de avond op gezellige wijze voortgezet en bestaat er gelegenheid tot het maken van een dansje. WV - De WV Groede houdt morgen een algemene leden vergadering in De Wulpen- hoek. De agenda vermeldt on der meer een bespreking van de op stapel staande fusie tus sen de streek-VVV's van Oost en West-Zeeuwsch-Vlaande ren. Aanvang 20.00 uur. SAS VAN GENT - Het be stuur van de Nederlandse Katholieke Vrouwenbond (NKV) afdeling Sas van Gent, houdt vandaag een ledenbijeenkomst onder het motto 'De huisvrouw als manager'. Dit gebeuren vindt plaats in zaal Enge lenroos aan de Noordwest- straat te Sas van Gent en begint om 19.30 uur. De NKV biedt haar le den een afwisselend pro gramma met kleurendia's, informatietafels en een quiz. Centraal hierbij staat de huisvrouw in haar ver schillende rollen. Het bu reau Voorlichting Merkar tikelen geeft de NKV- vrouwen een stuk pro- duktinformatie. Ook gas ten zijn op deze informa tie-avond voor de huis vrouw welkom. Dinsdag 23 april staat voor de Sasse NKV de jaarlijkse reis op het pro gramma. (ADVERTENTIE) Van onze correspondent AXEL - De werkgroep Spor tieve Recreatie Groot Axel houdt zaterdag lentewandel tochten in Axel. Deelnemers kunnen kiezen uit af te leggen afstanden van 5, 10 of 15 kilometer. Alle drie de tochten voeren door de pol ders rondom Axel. De start is vanaf 13.00 uur bij sporthal 't Sportuus te Axel. Bij aan komst liggen er voor de deel nemers die de tocht hebben uitgelopen een herinnering te wachten. Zondag zijn er wandeltoch ten in Zuiddorpe. Hier wordt gestart om 13.30 uur bij café Het Gemeentehuis aan het Dorpsplein. Het gaat om de zelfde afstanden als in Axel. Van een onzer verslaggevers ROOSENDAAL - Het Roosen- daalse winkelcentrum De Ro- selaar is gisteren bekroond met de internationale prijs Europees centrum van het jaar in de categorie heront wikkeling. Dat gebeurde op het tiende Europese congres van de ICSC (International Council of Shopping Centers), dat vanaf vrijdag tot en met vandaag in Madrid wordt gehouden. Het is de eerste keer dat een Nederlandse inzending deze eer te beurt valt. Het in okto ber vorig jaar heropende win kelcentrum, dat in vijf maan den tijd een uitgebreide face lift had ondergaan, heeft de prijs gewonnen vanwege de toepasbaarheid van de geko zen aanpak voor vele andere bestaande winkelcentra en binnensteden. De internatio nale jury noemt verder 'het zodanig vloeiend in elkaar overgaan van bestaande en nieuwe gedeelten, zowel qua exterieur als interieur, dat de herontwikkelde Roselaar in totaliteit oogt ais een in zijn geheel ontwikkeld project'. De Roselaar, eigendom van Wilma Beleggingen, werd vo rig jaar door Wilma Property Management herontwikkeld en aangepast aan de wensen en behoeftes van deze tijd. Mei uitgekiende middelen werd een totale vernieuwing van het winkelcentrum bereikt. De drie bestaande pleinen werden overkapt met lichtdoorlatende koepels en de open gaten wer den ingevuld met nieuwe win kelunits. BERGEN OP ZOOM - Bij eei inbraak in het garagebedrij W. aan de Kastanjelaan t< Bergen op Zoom is in de nachl van zondag op maandag voot een bedrag van ruim vijftien duizend gulden aan appara tuur en autoaccessoires ver dwenen. De inbrekers kwamen d« showroom van de garages bin nen, nadat met een koevoet d< deur was vernield. In de show room werd het winkelgedeelte geplunderd. Verdwenen zijn artikelen als dure autoradio's spatbordverbreders en derge- liike. Zet nu uw spaargeld op een Vaste Termijn rekening van de Verenigde Spaarbank en u bent er zeker van dat u zes jaar lang liefst 8% rente ontvangt. De minimum inleg is f 100,- en de rente wordt jaarlijks overgemaakt. Bij aankoop van een eigen huis kunt u, zonder kosten, direct over uw spaargeld beschikken. We zijn tenslotte de makkelijke bank in de buurt INLICHTINGEN: DISTRICTSKANTOREN BREDA CATHARINASTRAAT15, TEL.: 076-222433. GOES GROTE MARKT40, TEL. 01100-30870. t

de Stem | 1985 | | pagina 11