Wie de kop van de gans trektwordt de keizer ALGEMENE INSTUIVEN IN 'T SPORTUUS C. Meijs 25 jaar koster in Hulst Kerken en de Dag van de Arbeid mk*. JU# Andere toedracht ongeval bij Hulst Geslaagd concert van Asaf in Axel Plaatselijk nieuws AAN SC CITROËN^ Brabantse overmacht in kaartleesrit te Hulst DE STEM Snelheids controle in Hulst DINSDAG 26 MAART 1985 VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND 2 Boeteviering ouderen Hulst W. DE BLOCK WISSE B.V. Schietingen FOLKLORE IN ANTWERPSE POLDER Axel Hulst St.-Jansteen Koewacht plNSDAG 26 MAA politierappor Oud-Goesena; commandant Koninklijke Marechaussee T22 Proef met sport overdag in Axel HULST - Traditiegetrouw houdt de katholieke Bond van Ouderen in Hulst ook dit jaar in de vastentijd een gezamen lijke boete- en eucharistievie ring in Den Dullaert. Dit keer is de bijeenkomst op dinsdag 2 april, aanvang half twee. Om zoveel mogelijk ouderen in de gelegenheid te stellen deze viering bij te wo nen wordt er een bus ingezet om de bejaarden op te halen. De viering wordt verzorgd door geestelijk adviseur rector P. van der Veeken, met mede werking van het koor van ouderen onder leiding van P. de Pundert. Na de pauze ver toont H. Hesselink uit Vlissin- gen, geassisteerd door Eddy Taalman uit Hulst, een serie dia's over de oude spoorlijn Mechelen-Hulst-Terneuzen. Ook de stoomtram Hulst-Wal soorden wordt belicht. (ADVERTENTIE) AUTOBEDRIJF Tivoliweg-Hulst Tel. 01140-12058 AUTOBEDRIJF Mr. F.J. Haarmanweg 55 Terneuzen Tel. 01150-94300 Van een onzer verslaggevers AXEL - Omdat de meeste Axelse sportvereni gingen tot nu toe niet staan te springen om overdag sport-activiteiten op touw te zetten, hebben B en W maar besloten het voorlopig zelf te doen. De komende acht weken worden bij wijze van proef in de sporthal 't Sportuus algemene sportinstuiven ge houden. Deze zullen telkens plaats vinden op donderdag van 13.30 tot 15 uur. Donderdag 4 april gaat de eerste sportinstuif van start. Het evenement mikt vooral op huisvrouwen, haanlozen, schoolverlaters, mensen die in continudienst werken en ove rige geïnteresseerden vanaf 16 jaar. Voor een rijksdaalder kunnen belangstellenden naar hartelust komen volleyballen, basketballen, turnen, badmin ton spelen of een andere sport beoefenen in een ongedwon gen sfeer. Zelfs jazz-ballet be hoort tot de mogelijkheden. De sportinstuif staat onder lei ding van een gymnastiekle raar. De afgelopen maanden heeft de gemeente op verzoek van de Zeeuwse Sportraad de besturen van de Axelse spor- verenigingen benaderd met de vraag om te bezien of er in Axel sportactiviteiten overdag op touw gezet konden worden. Slechts twee verenigingen, de W Axel en de badmintonclub, lieten weten dat wel te zien zitten. Buiten De voetbalclub denkt dan vooral aan buitenactiviteiten. De badmintonclub ziet er wel een goede mogelijkheid in om nieuwe leden te verwelkomen. Echter, de tijd bleek tekort om dergelijke activiteiten al van uit de verenigingen van start Van een onzer verslaggevers HULST - Koster C. Meijs van de Hulster St. Willibror- dusbasiliek viert 1 april zijn 25-jarig jubileum. Een dub bel feest eigenlijk, want behalve dat hij een kwart eeuw in dienst is bij het kerkbestuur werkt hij ook evenzovele jaren bij de technische dienst van het St. Liduinazieken- huis. Het kerbestuur wil op zondag na Pasen, op 14 april, in een speciale eucharistieviering stil staan bij dit jubileum. De mis begint om 11.30 uur en na afloop is er gelegenheid om de heer Meijs de hand te drukken en te felicite ren. In een extra uitgave van parochieel informatieblad stelt het kerkbestuur dat wellicht weinig mensen weten wat het onderhou den van de kerk en een goede verzorging van de diensten aan werk mee brengt. Zo moet de koster ervoor zorgen dat de basi liek open en dicht gaat, al les klaarzetten voor de diensten in de week en in het weekend, zorgen dat kapotte stoelen gemaakt worden en dat de verwar ming aan de praat blijft. In de huiskamer een lampje vervangen, is in een handomdraai gebeurd, maar in de basiliek ligt dat wel wat anders. „En Ca- miel doet dat uitstekend", aldus het kerkbestuur. „En niet alleen hijwant als het nodig is, helpt heel de fa milie Meijs mee". Van onze correspondent HULST - Zoals in de lijn van de verwachting lag, waren de Brabantse rallyrijders sterk vertegenwoordigd in de kaart leesrit 'Zes uur van Hulst'. De rit telde immers mee voor het RAC-Zuid-kampioenschap routebeschrijving en het DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Kantoren in Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoonnum mers op pagina 2. Openingstijden: 8.30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Terneuzen: Rein van der Helm (editie-chef), Jan Jan sen (plv. chef), Emile Calon, Co Meertens, Cor de Boer (foto), Ton Koomen (sport). Hulst: Frank Deij, Eugène Verstraeten. Middelburg: Henk Postma. Goes: Aad van der Wouden. Advertentle-expl. Inspecteur Zeeland: C. Me nu, privé 01150-95839. RAC-Zuid-zonekampioen- schap. De rit werd gehouden door rallyclub De Vossenrij- ders uit Hulst en uitgezet door de heren Voerman, Bolssens en Hendrikse, volgens het sys teem ingetekende lijn. De uitslagen waren als volgt: A-klas: lengte 150 kilo meter: 1. J. Theunissen/L. Vermeulen, Hornerijders Eindhoven met 308 strafpun- ten; 2. H. Stappers/M. van Hooijen, ASC Boxmeer 316; 3. H. en H. Korst, Sas van Gent, RC De Vossenrijders 406; 4. F. Soest/ J. Jansen, ASC Boxmeer 510; 5. P. van Rijckevoorsel/P. Lips, Baronierijders Breda 521. B-klas, 130 kilometer: 1. A. Aarden/A. Bergeijk, Baronie rijders Zwijndrecht 392; 2. A. Riemens/C. Dekker, Terneu zen RC de Vossenrijders/ZE- VAC 490; 3. R. Neijenhuis/R. de Vet, Baronierijders Breda 498; 4. J. Wijmans/G. Bom- mers, ASC Boxmeer 512; 5. H. de Bont/C. Huijbrechts, Baro nierijders Oudenbosch/Rij en 550. C-klas, 110 kilometer: 1. M. Rutten/J. Postuart, Hornerij ders Tegelen/Venlo 540; 2. equipe De Gucht/De Kint, Axel/Terneuzen ZEVAC 750; 3. equipe Doorns, Terneuzen met 882 strafpunten. Na afloop werden in café De Ster te Hulst de prijzen uitgereikt. te doen gaan. Immers, een subsidieverzoek moest voor 1 maart bij de Zeeuwse Sport raad worden ingediend. Daar om heeft de gemeente het voortouw genomen. Aan het eind van de proef periode (na 23 mei) zal beke ken worden of er genoeg be langstelling vanuit het pu bliek is om ook na de zomer vakantie de sportinstuiven voort te zetten. Daarbij wordt tevens bezien of deze activitei ten bij een bestaande sport vereniging kunnen worden ondergebracht. Verwacht wordt dat de sportinstuif in een behoefte zal voorzien. Im mers ook iedere vrijdagavond wordt iets dergelijks in de Axelse sporthal gehouden en daar is ruime belangstelling voor. HEIKANT - Bejaardenschieting, zaal 't Helleken, 45 schutters: hoge vogel: R. Wilking, Hulst; eerste zij- vogel: F. Reunis, St.-Jansteen; tweede zij vogel: J. Visser, kemze- ke-Tromp; grootste aantal (4): P. van Waesberghe, St.-Jansteen. HULST - Zaal W. Blommaert, 30 schutters: hoge vogel: J. Pica vet; eerste zij vogel: Natasja Blom maert, beiden Hulst tweede zij vo gel: P. Pauwels, Kloosterzande; grootste aantal (5): P. Crombeen, Hulst. ZUIDDORPE - Zaal M. de Cock, 24 schutters: hoge vogel: R. Herwegh, Heikant: eerste zijvogel: M. Suy, Zuiddorpe; tweede zij vogel: E. Janssens, Moerbeke; grootste aan tal (4): H. D'Hondt en G. Suy, Zuid dorpe. KOEWACHT - Bejaardenschie ting, zaal G, van Rumste, 38 schut ters: hoge vogel: P. Stevens, St.- Jansteen; eerste zij vogel: G. Deyaert, St.-Gillis; tweede zij vo gel: A. van de Branden, St.-Jan steen; grootste aantal (4): R. van Grembergen, Koewacht. ZUIDDORPE - Zaal De Herberg, 40 schutters: hoge vogel: J. Suy, Koewacht; eerste zij vogel: F. Saye; tweede zij vogel: J. van Dam, bei den Moerbeke; grootste aantal (5): F. van Damme, Zuiddorpe. NIEUW-NAMEN - Bejaarden schieting, zaal Troubadour, 28 schutters: hoge en beide zij vogels: J. van Kerkhoven, St.-Jansteen; grootste aantal (6): G. Deyaert, St.- Gillis en A. Verstraeten, Hulst. KLOOSTERZANDE - Bejaarden schieting, zaal De Kastanje, 27 schutters: hoge vogel: P. van Gas sen, Kloosterzande; eerste zij vogel: J. de Beul; tweede zij vogel: J. Schilleman; grootste aantal (8): W. Kuyper, allen Hulst. HULST - Zaal W. Blommaert, 42 schutters: hoge vogel: P. de Cock, Moerbeke; beide zij vogels: J. van Kerkhoven, St.-Jansteen; grootste aantal (7): mevrouw Dobbelaar, Vogelwaarde. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 41 schutters: hoge vogel: P. de Waal, Kloosterzande; eerste zijvo gel: M. Janssens, Moerbeke; twee de zij vogel: J. Vermeersen, St.- Jansteen; grootste aantal (5): W. Groenewegen en A. van Hooye, Koewacht. BOSCHKAPELLE - Zaal J. van Schaick, 19 schutters: hoge vogel: B. Visser; eerste zij vogel: A. van Dijk; tweede zij vogel: R. Guyte- naer, allen Vogelwaarde; grootste aantal (7): R. de Waal, Moerbeke. ZUIDDORPE - Zaal De Herberg, 33 schutters: hoge vogel: F. de Waal, Koewacht; eerste zij vogel: J. van Dam, Moerbeke; tweede zijvo gel: M. van Hoeke, Zuiddorpe; grootste aantal (6): R. de Boey, Zuiddorpe en O. de Jaeger, West- dorpe. KOEWACHT - Zaal R. van Steene, 40 schutters: hoge vogel: O. Sa- man; eerste zij vogel: F. Martens; tweede zij vogel: R. Smet; grootste aantal (4): Rita van Steene, allen Koewacht. OSSENISSE - Zaal Hof ter Nesse, 14 schutters: eerste hoge vogel: E. de Maat, Ossenisse; tweede hoge vogel: J. van Meelen; drie zij vo gels: A. Verhoeven; grootste aantal (6): mevrouw Van Meelen, allen Kloosterzande. KAPELLEBRUG - Zaal Fabie, 80 schutters: eerste hoge vogel: P. Vertente, De Klinge; tweede hoge vogel: L. de Kint, Kemzeke; eerste zijvogel: C. Hijninks, De Klinge; tweede zij vogel: M. de Kint, Kem zeke; derde en vierde zij vogel: L. Vertente, De Klinge; grootste aan tal (6): L. Cammaert, Kapellebrug. HULST - OZO, 20 schutters: hoge vogel: A. Leeraert, Graauw; eerste zij vogel: F. van Swaal, Hulst; tweede zij vogel: J. van Kerkhoven, St.-Jansteen; grootste aantal (6): A. de Bliek, Hulst en J. Schelfhout, Zandberg. LAMSWAARDE - Zaal De Sport, 22 schutters: hoge vogel: Ronald Verschoten; eerste zij vogel: J. Ver schoten, beiden Kloosterzande; tweede zij vogel: R. Wilking, Hulst; grootste aantal (4): mevrouw Pau wels, Kloosterzande. KOEWACHT - Zaal G. van Rum ste, 82 schutters: hoge en eerste zij - vogel: R. de Smet; tweede zij vogel: O. Saman; grootste aantal (5): L. de Guchteneire, allen Koewacht. OSSENISSE - Zaal Hof ter Nesse, 26 schutters: eerste hoge vogel: H. van Rijt; tweede hoge vogel: me vrouw Van Meelen, beiden Kloos terzande; eerste zij vogel: F. de Meyer, Ossenisse; tweede en derde zij vogel: A. Verhoeven; grootste aantal (6): A. de Waal, beiden Kloosterzande. Van een onzer verslaggevers HULST - Sinds kort is er in Zeeuwsch-Vlaanderen een werkgroep DISK (Dienst in de Industriële Samenleving van wege de Kerken). Een van de eerste activiteiten van deze oecumenische werkgroep be staat uit het aandacht geven aan een Dag van de Arbeid. Dit landelijk initiatief van DISK in overleg met de ker ken en de raad van kerken zal ook in Zeeuwsch-Vlaanderen vorm krijgen. In het teken van het lande lijk gekozen thema voor die dag 'Sociale zekerheid - voor menselijkheid en recht' zullen twee werkbijeenkomsten wor den gehouden op donderdag 28 maart in de Opstandingskerk aan de Bellamystraat te Ter neuzen. Om zoveel mogelijk mensen in de gelegenheid te stellen mee te doen, kan men kiezen uit de bijeenkomst 's middags van 14.30 tot 16.30 uur of 's avonds van 19.30 tot 21.30 uur. De opzet is dat men zich kan voorbereiden op en moti veren voor de activiteiten in het kader van de Dag van de Arbeid. Het programma voor de werkbijeenkomsten kent vier punten. Zo zal er informatie worden gegeven over het stel sel van sociale zekerheid, over de veranderingen daarin en over de gevolgen van die ver anderingen. Verder vertellen twee mensen hoe de kortingen in het huishoudboekje van al ledag doorwerken. Ook wil DISK op deze bijeenkomsten informatie aanreiken ten be- hoeve van activiteiten in (jf plaatselijke kerken. Teslottejj er gelegenheid om vragen te stellen en om samen in ge. sprek te gaan over de proble- matiek. DISK hoopt op deze manier de verantwoordelijkheid van de kerken te benadrukken omdat men vindt dat de zore van vele mensen om hun so- ciale zekerheid ook door de kerken gedeeld moet worden - -ii3Üa r- v - iirfi dode gans zit nog stevig vast. 'e, a,. De kop van de C*ïIZimé-zr*" Ir r /L - •aC ;,c:>'V- - i~è ita - W isfaW-!'- *-m - nMuVaft' -lm' ..ui i*é7,-ui11 - FOTO JAN ZOM Door Joyce Ernest ZANDVLIET - Net op de laatste meters voor de grens, waar Nederland langs de weg naar Zandvliet zijn autoschroot dumpt, begint de regen pesterig uit de lucht te vallen. In Zandvliet wandelen nog maar enkele bezoekers met opgestoken paraplu langs de feestkra- men op de Keysershoeve. Maar in 'Jagersrust' waar schuwt de waard zijn vaste gasten hun jassen verderop te hangen. „Want, awel, zo dadelijk begint het ganzenrijden. Ze verwachten 15.000 man". Als een half uur later de zon heel even zijn kans schoon ziet, is het plein, waar het folkloristische vermaak zich gaat afspelen, al druk be volkt. De route er naar toe is door paarden gemarkeerd met dampende vijgen. De ruiters, 21 koningen en een keizer uit 7 ganzenrij maat schappen, stellen zich op. Wie dit jaar al een ko ningstitel heeft veroverd is getooid met een fluwelen mantel en een kroon. Maar nu gaat het om de hoogste titel, die van keizer. Daar voor moet al paardrijdend, de kop van een dode gans worden getrokken. Daar is wat behendigheid en wat kracht voor nodig. „Maar 95 procent geluk", zegt Jozef Luyten van de organisatie. Zelfs zag hij eens een titel aan zijn neus voorbijgaan, omdat de kop weigerde het laatste minimale velletje los te laten. Voor de strijd be gint, maakt een eindeloze stoet een ronde door het dorp. Voorop de ganzewa- gen, gevolgd door ruiters, muziekgezelschappen, car navalsverenigingen en tot slot de ambulance. Eigen kleur Ieder dorp heeft zijn eigen kleur, een Brabants bontje voor Zandvliet. Om kwart over twee nemen de toe schouwers de beste plaatsen achter de dranghekken al in. Tot half vier wordt hun ge duld op de proef gesteld. Want in het gemeentehuis wordt nog een plechtig woordje gesproken en smeert men meteen de ke len. Eindelijk beklimt een heer met een hoge hoed een ladder en bindt het grauwe ganzekadaver op aan de balk tussen twee bomen op het dorpsplein. Maurice Rul, officieel mazensnijder, kan beginnen met het snijden van de ijzersterke koorden van het net om het dier tot er 6 over zijn. „Anders zou het wel drie dagen duren", legt een kenner, vanaf de Luxemburgse grens op het spektakel afgekomen, uit. Ganzebloed Op enkele meters afstand van het strijdtoneel doen frites- en koekenbakkers goede zaken. Het publiek kan ook ganzebloed (een kruidenwijn) bestellen. Een dame propt een hamburger naar binnen en vraagt zich vervolgens af of ze hier met dierenbeulerij te maken heeft. „In Antwerpen en langs de kust hebben we wel commentaar op het gansrij den. Maar zo'n gans wordt vooraf pijnloos gedood door een dierenarts", zegt Luyten. Het uitverkoren dier heeft volgens hem altijd een lang ganzenleven op een boeren erf achter de rug. Dit jaar is het slachtoffer de 20 jaar ruim gepasseerd. „Nog lie ver hebben wij er een van 30. Die zijn goed taai. Zo'n taaie hals maakt het spannender". Alphons Gabriëls (voor zitter van de organisatie) meent, dat folklore in stand moet worden gehouden. „Een gans is van oorsprong een offerdier. In 1600 deden ze al ganstrekken vanuit bootjes. Als het vroor bon den ze er de schaatsen voor onder. Half vorige eeuw is het in Nederland weer ont staan, toen nog met levende dieren. Daar stak de dieren bescherming in 1926 een stokje voor". Na afloop van het spel is het ganzelijk voor de win naar van een verloting. Al leen wie een bekeuring van 20 frank van de gelegen- heidspolitie oploopt voor bijvoorbeeld foutief parke ren, maakt er met zo'n bon een kans op. Om half 6 is het spel zo ver gevorderd, dat er nog 6 mazen over zijn. Het spannendste deel kan nu be ginnen. Carnaval Wie niet zo lang heeft wil len wachten, maakt een rondje over de feestmarkt. De oude heren, die oude be roepen zouden demonstre ren, zijn vanwege de kille nachtigheid bij de kachel gebleven. Maar er valt nog genoeg gangbaar braderies pul te bekijken. En in de stampvolle cafés lijkt het, doordat de muziekbands en de helft van de dorstige be zoekers verkleed zijn, wel carnaval. Het overige publiek, toch nog rijen dik onder een dak van paraplus achter de dranghekken, raakt steeds meer in spanning. Maar voorlopig blijft de kop muurvast aan de romp. „76.000 franksschalt de luidspreker de stand van de gulle gaven van de midden stand door. De winnende vereniging, die voor het ge lag opdraait, zal ze nodig hebben. De braspartij waarop alle betrokkenen de volgende dag worden uitge nodigd, kan flink in de fran ken lopen. Tenslotte, een uur later, wordt het gestage geruk van de ruiters de rood aangelo pen ganzenek teveel. Louis Wens is keizer-af. Leve de nieuwe keizer, Bernard Ga briëls van de Jonge Ruiters. De cafés stromen nog vol ler. Rijen auto's begeven zich via puzzelachtige om leidingen huiswaarts. Een vrouw zegt, dat ze liever een nog ouder spelletje, de Grie ken deden al een potje tij dens het beleg van Troje, speelt: ganzebord. HULST - De informatie over het verkeersongeluk zaterdag nacht op de Rijksweg 60 nabij Hulst is onjuist in de krant ge komen. Wij betreuren het dat daarmee de indruk is gewekt dat B.T. uit Kloosterzande verantwoordelijk zou zijn ge weest voor het ongeval. De juiste feiten zijn als volgt. Het ongeluk gebeurde toen M.S. uit Hulst de voor haar rijdende B.T. uit Kloos terzande wilde inhalen. Op dat moment kwam uit tegenover gestelde richting een tegenlig ger. S. reed terug naar rechts en sneed daarbij T. Beidt auto's raakten in een slip en sloegen over de kop. Mede-inzittende A.V. van dt auto van S. moest naar het Academisch ziekenhuis in Gent worden overgebracht met een gecompliceerde enkel- breuk en rugletsel. S. liep een hersenschudding en schaaf wonden op. Bestuurder B.T. werd naar het ziekenhuis overgebracht met een gebro ken halswervel. Zijn passagier B. van B. moest worden opge nomen met een scheur in het bekken en snijwonden. Van een onzer verslaggevers AXEL - Vele koorliefhebbers trokken zaterdag naar Axel om het concert bij te wonen van het christelijk gemengd koor Asaf. In zijn 71ste jaar van bestaan, waarmee Asaf het oudste Zeeuwsvlaams koor is, was het koor teruggekeerd naar zijn traditionele concert plaats, de gereformeerde kerk. Het jubileumconcert vorig jaar ging door in de katholieke kerk. Omdat tijdens dit con cert het orgel een belangrijke taak had, koos men voor het grote orgel in de gereformeer de kerk. Met de akoestische problemen in deze ruimte had het koor blijkbaar weinig pro blemen. Sinds Asaf sinds een vijftal jaren onder leiding van Anton de Kort zingt is de koorklank en koorbalans bij zonder verbeterd. Dit was on- middelijk te merken in het openingskoor, de cantate 'Nun lasst uns gott dem Herren Dank sagen", dat fraai werd gezongen. Organist Jos Ver poorten vervolgde met een poëtisch vertolkte prelude en Fuga van Cesar Franck. Het solistenduo Ingrid van Ree en Jeanette de Caluwé was voor het eerst in dit con cert in een samen met het koor gezongen psalm 100 van Ham- merschmidt. De beide solisten, die na de pauze heel fraai twee duetten van Purcell brachten, bleken wat stemtype en na tuurlijk vibrato betreft bij zonder goed bij elkaar te pas sen. Hoogtepunt in het concert was de cantate 'Siehe das ist Gottes Lam' van Teleman, waarmee de uitvoering werd besloten. Dirigent Anton de Kort inspireerde de uitvoeren den tot een bewonderens waardige vertolking. Het in drukwekkende openings- en slotkoor en de koralen werden door Asaf heel goed gezongen. Ingrid van Ree bracht de so praanaria op grootse wijze en de mezzo-sopraan Jeanette de Caluwé oogstte grote bewon dering voor de wijze waarop ze het recitatief en de solo-aria over het voetlicht bracht. De heel accurate begeleiding van concerto arcoto en Jo Verpoor ten in de continuo-partij maakt het geheel tot een feest voor het oor. Asaf mag met trots terugzien op dit passie concert. Van onze correspondent HULST - De verkeersgroep Middelburg van de rijkspolitie heeft gisteren snelheidscon troles gehouden op een tweetal plaatsen in de gemeente Hulst. Daarbij werden niet minder dan 139 automobilisten die te hard reden gefotografeerd. Op de Gentsevaart in Ka pellebrug werden 50 automo bilisten gesnapt, op de Abs- daalseweg 89. De gemeten snelheden varieerden tussen de 65 en 88 km per uur. Op bei de plaatsen mag slechts 50 km worden gereden. Verkoopdag - Woensdag houdt de vrouwenvereniging Draagt Elkanders Lasten van de gereformeerde gemeente in Axel de jaarlijkse verkoopdag ten bate van de zending. De verkoping zal plaats vinden in het gebouw van de gerefor meerde kerk aan de Kerkdreef en duurt van 14 tot 19.30 uur. Gepensioneerden - Vandaag houdt de Nederlandse Bond van Gepensioneerden de jaar vergadering in de Halle te Axel. Tijdens de vergadering zal notaris W. Vroome uit Hulst een uiteenzetting geven over vormen van samenleven en het erfrecht van adoptie kinderen. Tevens is er een be stuursverkiezing. Mevr. J. van de Bosch en de heer J. van Broecke zijn aftredend en her kiesbaar. J. Jurry is niet meer herkiesbaar. De jaarvergade ring begint om 14 uur. Kledingbeurs - Zaterdag 30 maart houdt het Buurt- en Clubhuiswerk in Axel een kle dingbeurs in de kelder van de Halle te Axel. Van de op brengst van deze beurs is een kwart bestemd voor de club kas, terwijl het overige naar de eigenaars van de kleding gaat. De beurs duurt van 10 tot 13 uur. Gebruikte kleding kan worden ingeleverd vandaag en donderdag van 9.30 tot 11 uur in de kelder van de Halle. Touwtrekwedstrijden - Voor vriendenploegen, vereni gingen en clubs bestaat de mo gelijkheid deel te nemen aan de touwtrekwedstrijden die op dinsdag 30 april (koninginne dag) in Axel worden gehou den. De organisatie is in han den van de werkgroep Spor tieve Recreatie Groot Axel. Voor deze touwtrekwedstrij den kan tot 10 april worden in geschreven bij de werkgroep, per adres Stadhuis Axel, Markt 1, Axel, telefoon 01155- 2220. Bridge - Leden van de bridge club speelden in gemeen schapscentrum Den Dullaert een gezelligheidsdrive. Uit slag: A-lijn, howell 10 met 12 paren: 1. heren De Nijs-Van Leeuwen, 2. dames Bies- broeck-Goossens, 3. mevrouw Van de Bogaert-de heer Mel- chers. B-lijn, howell 10 metl- paren: 1. mevrouw De Kort- De heer Atkins, 2. dames De" Boer-Smulders, 3. heren Rom- son-De Feijter. C-lijn, draai ende mitchel met 15 paren: 1. mevrouw Stallaert-de heer De Nijs, 2. heren Martini-De Nijs jr, 3. mevrouw Snood ijk-® heer De Leeuw. Bejaardenschieting - In |c* meenschapscentrum De Wa* rande wordt woensdag een be jaardenschieting gehouden De inschrijving hiervoor be gint om 13.00 uur en de eerste pijlen worden om 13.30 uur at' geschoten. Koude schotels - Op uitnodi' ging van de Vrouwensoo geeft beroepskok Vereeken ui Axel donderdag een demon' stratie koude schotels make Vereeken is vooral bekend ge' worden om zijn cursussen °P dit gebied. Van alles mag w°t' den geproefd. De avond begin om 20.00 uur en wordt ëe"° den in gemeenschapscentra De Vlaschaard te Koewacht in Van onze corresponde c^VS VAN GENT - meenteraad van Sas van moet het door GS van Ze genomen besluit aanga £et bestemmingsplan polder' bij een hogere i |je aanvechten. Althans, de stellige mening en wachting van de Sasse zijnsraad en de Oostzee vlaamse vogelwacht gteltkluut. Een voorstel toe staat op de raadsag van komende donderdag. In een aan de Sasse ger teraad gerichte brief drukken beide onderteke Bej een Vanee TERNEUZEN - In tische Bouwstich gaat het Terne Gebr. Van der Poe bouwen in het cent Zes woningen komen gebouw met 33 woninj De bouw is een project va' Humanistische Stichl Huisvesting voor Oudere) Zeeuwsch-Vlaanderen, stichting onder voorzi GOES - In de nacht van dag op maandag werde twee personenauto's de ter portierraampjes ing gen. Er is niets vermist i auto's, die eigendom zijr de 77-jarige J. H. en de 70- ge C. van L. De auto's sto geparkeerd op het parkee rein van de Erasmusfl: Goes-Noord. TERNEUZEN - De Tern< naar J. M. deed gisteren 1 gemeentepolitie in zijn w plaats aangifte van verni aan zijn personenauto, stond geparkeerd aan de dellaan. Toen hij zondag dag bij zijn voertuig ki bleek dat met een bijtend beschadiging was toegebi aan het lakwerk van het van zijn voertuig. Bover waren twee sierstrippen nield. Van een onzer verslaggev VLISSINGEN - Overste Johannisse (50) wordt p< ®ei de nieuwe comman van de eerste divisie vai Koninklijke Marechau waarvan de staf is geve: in Breda. De divisie, rond 700 omvat de provincies Zee Noord-Brabant en Limbu De huidige comman van deze divisie, kolonel Rademaker, wordt met in| van 1 mei chef-staf in Raag en tevens plaatsver gend commandant van de rechaussee. Kolonel Rad« ker werd twee jaar gel commandant van de eerst visie. Overste Johanisse, ordt bevorderd tot kol omt van de marechaus: «t in Den Haag. Hij wei o«4 geboren in Den He aar groeide op in Goes, i ,£°r!iep hii de Rijks-hbs inJP R^A-opleiding kwar: Grenad^reCht het regil In 1964 stapte hij over marechaussee. Na div en staffun onJ i hoofd van de afdt Varw^'°nele zaken van de Haag marecbaussee in ?i^e} diverse onderdelen hi,!- krijgt overste m ai^se °°k te maken als c Mot a^ van de eerste div bikt name het verlenen J tand bij ongeregeldht r°nd de vliegb mrÜt cht zal ziin aand krii§en- „Andere Rotspunten zijn grensbe Hpu® en het toezicht op vre dp ®en in het zuiden", ue overste.

de Stem | 1985 | | pagina 10