Landau 2 grijpt titel MINIZAALVOETBALTEAM UIT CLINGE BLB-motorcross op circuit Axel Volop spanning in vierde klas H UEFA-team verslaat Hoofdplaat Turnduel Kapelle Hooizolder verslaat De Smickel K£LLER *CW t Keukens, bien iets r, maar wel f beter! Gratis dakluik Vouwwagenstunt Grote tentenshow vouwwagen... stacaravan W.Vermeulen Knaus Caravans Liebau caravans verre vluchten campingcharters PAGINA SPORT 3 Laatste editie tennistoernooi ia Jarinohal Zege Veraart Turnduel THOR Sas van Gent Springconcours manege Absdale IN EERSTE KLAS ZUID ZEEUWSE SCHAAKBOND HVV24- VOGEL WAARDE EN RIA-AXEL TOPPERS IZY winnaar toernooi De Rijnvaert Trainingsdag van ARZCB Sluis te sterk voor Slaghoutje A64 misschien duurder, ma .^nl Keukencentrum Scherpdeel 7, Roosendaal telefoon 01650 5 65 00. St. Annaplein 18, Baarle Nassau telefoon 04257 - 99 24 u TENT Europa Super III, 6- pers., 4 wk. gebr., me) grondzeil, nw. 1800,- Nu 1000,-. Tel. 0162(1 55671. bij aankoop van een ver hoogd dak voor uw kam peerauto. Wij leveren alle inbouwaccessoires en ver bouwen uw caravan tot kampeerauto. Tevens ver huur. Meesters Recreatie, Brouwerijstraat 55a, Wal genberg, tel. 01693-3707 b.g.g. 01626-3414. Markanto, nu 2950.-, Combicamp met korting tot 15%, nieuwste export modellen van Walker. An dre Jamet-Mexico luxe met extra diepe voortent en luxe keuken, geremd nu 5495.-. Casita, Elaime en Bobcat nu met feest- korting. Alles in de show room van Caravan- en ten tencentrum Rotterdam Kom dus snel kijken en be zoek dan gelijk onze nieu we Vervat kampeersuper- markt. Stadionweg 31, tel. 010-321455. Intersport-Esvo tenten in Rotterdam. Nu grote keus en 10% couponvoordeel. Zowel trekkers als bunga lowtenten en natuurlijk ook de bekende Pyramide- tenten van Brand Tentencentrum Rotterdam showroom Stadionweg 31, tel. 010-321455. Vraag on ze gratis Recreatievoor deel Inter-Camping/ Tentenkrant aan. Zocht U een gebruikte dan even slim zijn en wachten tot 6 april, dan start in Rotterdam de grote vouwwagen occasion markt met keus uit 10-tal- len modellen van vrijwel alle merken zoals: Alpen Kreuzer, Walker, Paradiso. Op aanvraag zenden wij u een overzichtslijst toe. Caravancenter Rotterdam, Stadionweg 31, tel. 010- 321455 2 slaapkamers op zeer mooie staanplaats, prijs 5700,- Camping „Ponde Rosa" Ulicoten Tel. 04249- 391. T.K. grote tourcaravan, Wilk sport, 5 mtr. volledig inger., nauwelijks gebruikt, op earning in Z.Vlaande ren,. vr. pr. 9750,- Inl. tel. 0932-3-6665235 of 01646- 4450 of 01152-1728. Ingeruild caravans! 1 Fend 450 bwj. 1983, 1 Eiffelland 380 3000,-, 1 Kip 420 3000,-, 2 vouwwagens, 1 aanhanger 400 kg laadver mogen. Caravans-aanhangers St. Jansteen. Tel. 01140- 13268. met de allure van een du re, voor normale prijzen v a. 11.995.- incl. kachel, koelkast rollo's enz. Nog enkele André Jamet vouw wagens voor spec, prijzen T rio-lsabella-Gottschalk voortenten div. kampeer- artikelen en onderde len.Bovag erkend bedril', eigen reparatieafdeling Inl. Burg. Freyterslaan f< Roosendaal West o1650- 49136. TE HUUR grote stacara van te Groede, direct aan zee, voor 20-7 en na 3-»- Tel. 01140-11041. KLARENBEEK (Gld.): merverblijven te huur "I bos en water 300,- P* Tel. 05761-1412. Z-FRANKRIJK, te huurJ part. vak.woning op Pa' met zwemb., tennisb., Vrij van Pasen tot 13-' na 17-8. 01184-70183^ Goedkope en strandvakanties en avontuur. Ga langs of bel: NBBS Reiswinkel Breda Ginnekenweg 43 tel. 076-144814 Of bel NBBBS Reizen 071-145757 (lid ANVR SGR) De tarieven experts 7&TERPAG 23 MAART 1985 T14 yan onze tennismedewerker tjrXEUZEN - Het afsluiten- jf gedeelte van het Vier-Ster- ffntoernooi in de Jarinohal te lerneiuen vindt zondag 24 ffljgrt plaats. De C-categorie (D de jeugd komen dan in ac tie, terwijl de D- en E-catego- ,ie pas 6 april het toernooi af- jluifen. Voor wat betreft de jeugd moet Ador zijn eerste plaats verdedigen, hetgeen zeker moet kunnen lukken gezien de voorsprong van 14 punten op pen Dullaert. In de C-catego rie is Den Dullaert leider met 84 punten tegen Ador 53, zodat 8e Hulstenaren goede kans hebben op de eindoverwinning in deze categorie. De partijen starten om negen uur voor de ;d. Men verwacht 's avonds om'kwart voor tien klaar te zijn. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Het dames team van Veraart moest het deze keer zonder een gebles seerde Joke Veraart stellen tijdens het duel tegen De Rooy in de Jarino-damestenniscom- petltie. Ondanks dat behaalde de koploper een 4-0-zege, maar het duo Corrie Bos/ Franny Göbels had de grootste moeite met het koppel De Itooy/Körner: 10-8. Göbels en Vos kenden in de tweede partij weinig proble men met De Jonge/Vergouwe: 17-3. Een forse 4-0-overwin- ning behaalde het team van Van de Velde tegen Klaeijsen. Van de Velde en Bruns reken den af met Nuijten/De Jong: 12-8 en 16-3 werd het voor het koppel Wille/Schelf hout tegen het duo Klaeijssen/Witmans. Uitslagen: Van de Velde-Klaeij- sen 4-0, Veraart-De Rooy 4-0, Dros-Repko 4-0, Roelofs-De Rooy 4-0, Doesburg-Hofman 2-2. Vim onze sportmedewerker SAS VAN GENT - De Sasse gymnastiekvereniging THOR houdt zaterdag 23 maart de voorronde van de Nederlandse kampioenschappen turnen voor jongens, jeugdturners, junioren en heren. Deze wedstrijden, waaraan deelgenomen wordt door zo'n tachtig turners, worden in sporthal De Vlaanderen te Sas van Gent gehouden en begin nen om tien uur. Dan komen de jeugdturners en junioren in actie. De jongens en heren tre den later op de dag in het strijdperk, vanaf half drie. De deelnemers aan deze voorronde van Zuid-Neder land komen overal vandaan. De deelnemende verenigingen zijn Achilles uit Aalten, Olym- pia uit Ochten, Olympia uit Zutphen, Hellas uit Tiel, THOR uit Sas van Gent, VGV uit Varseveld, GV Olympus uit Oosterhout, Astrow uit Souburg, MTC uit Middelburg, Union uit Heusden, Volhar ding uit Goes, Wilhelmina uit Bocholtz, ATSV uit Vaals, K tn V uit Culemborg, VTV uit Vlissingen, Educa uit Vechel, ILO uit Lienden, Olympia uit Harderwijk, Tonido uit Zoe- K V en K uit Uden en PSV uit Eindhoven. Van onze Poardesportrnedewerker ABSDALE - Het laatste in- door-springconcours hippique fwr paarden en pony's van dit seizoen wordt zaterdag 23 Oaart gehouden in manege Kolo-stallen' in Absdale. De "ganisatie van dit hippische evenement is In handen van de duidelijke rijvereniging en Wnyclub Luctor et Emergo uit '«amslag, die hier de thuisha ven heeft. Gezien de wedstrijdafme- van de springpiste - 20 46 meter - zijn alleen de ™mbinaties van de klassen B PL uitgenodigd. Deze combi- bes moeten gezien de afme- n8en wel twee manches Phngen om voor de punten- lung in aanmerking te kun- p komen. In totaal staan er combinaties op de inschrij flijsten, waarvan 10 po- ys: twee in de B- en acht in v klasse. De wedstrijden per de pony's beginnen om '«JO uur. Dertien combinaties paar- waarvan zes in de B- en e" m de L-klasse. Hier open strijd ver ent om de ereplaatsen, om- er nogal wat combinaties j f zijn die eerder zijn ge- S'adeerd, Parkoersbouwer lit u e is Bertus Kommers teren. De prijsuitrei- 11 -P Van onze schaakmedewerker SAS VAN GENT - Het tweede team van de Axelse schaakvereniging Landau heeft het kampioenschap behaald in de tweede klas Zuid van de competitie van de Zeeuwse Schaakbond. Landau 2, dat aan het begin van dit seizoen gedegra deerd was naar de eerste klas Zuid, heeft nu weer alle kansen om via een promo tiewedstrijd, die zaterdag 13 april wordt gespeeld tegen de kampioen van de eerste klas Noord, terug in de pro motieklas te komen. Ondanks dat de laatste ronde van de strijd in de ZSB-competitie in de eerste klas Zuid vorige week is af gewerkt, kon nog geen eind stand worden opgemaakt. Er was nog geen definitieve uitslag van het duel Terneu- zen 3-Landau 2. De tussen stand was 314-314 met één afgebroken partij. Om deze partij draaide het of Landau het kampioenschap voor zich op kon eisen of niet. Landau 2 claimde namelijk remise, zodat er een gelijk spel als uitslag kon worden genoteerd. Terneuzen 3 gaf als prognose van de afge broken partij winst op. Uit eindelijk werd bekend dat Landau het kampioenschap kon gaan vieren. De afge broken partij was remise gegeven. Vooral de schakers van Sluis 1 waren bijzonder geïinteresseerd in de uitslag van dit duel. Was het winst geworden voor Terneuzen 3, dan hadden de West- zeeuwschvlaamse schakers de titel behaald. Nu blijft Landau 2 Sluis 1 met slechts 114 bordpunt voor. Beide teams veroverden twaalf wedstrijdpunten. SLUIS 1-TERNEUZEN 2 414-314 - Een spannend tref fen voor beide achttallen. De marge is niet groot, omdat beide teams elkaar in sterk te niet veel ontliepen. Sluis heeft deze competitie een merkwaardig herstel ver toond. Alleen in de duels met Landau 2 en Hulst 1 moest de ploeg uit Sluis een gelijk spel toestaan. Verder wer den alle wedstrijden gewon nen. Borduitslagen: De Zut- ter-Van de Sande 1-0, Palla- da-De Ruiter 0-1, Alhousse- Verschuren 1-0, Van Herk- Ketelaar 0-1, Van Oorschot- Paauwe 14-14, Gijsel-Van Altena 14-14, Van den Nes- te-Schuerman 1-0, Graha- me-Dieleman 14-14. LANDAU 2-SVWZV 2 614- 114 - De Axelse schakers wisten wat er op het spel stond. Ze moesten met een zo groot mogelijk verschil dit duel met SVWZV winnen. De bordpunten, zo werd voorzien, zouden gaan uit maken wie de kampioen werd. Landau 2 behaalde de bijna maximale score. Drie schakers van SVWZV slaag den er echter in remise uit het vuur te slepen. Borduit slagen: Van Harn-Van Sprundel 14-14, Janssens-De Vlieger 14-14, Schoot-Boge- ma 1-0, Bolleman-Plu 1-0, De Hulster-Brugge 1-0, Oegema-Van Hijfte 14-14, Arendse-Beerends 1-0, San- ders-Tun Lan Choi 1-0. HULST-LANDAU 3 6-2 - De titelverdediger in deze klas, Hulst 1, heeft minder goed gepresteerd dan vorig seizoen. Toch ziet het er naar uit dat de Hulstenaren het verlies van een drietal sterke schakers aan het op vangen zijn. Ook in de laat ste ronde zette Hulst een goede uitslag neer. Een re gelmatige winst voor een thuis spelend team, dat nog al wat sterker dan Landau 3 was. Borduitslagen: Liem- Van Zeegeren 1-0, Dhondt- P. Sanders 1-0, P.Sanders- Elenbaas 0-1, Van Ginne- ken-Heijnsdijk 1-0, Vrij- hoff-De Putter 1-0, Vermai- re-Brink 1-0, Van Gassen- De Hulster 0-1. HWP 4-TERNEUZEN 3 614- 114 - Een gedegen overwin ning voor de thuisploeg. Het verschil in klasse werd door HWP 4 goed uitgebuit en door in de laatste ronde twee punten te scoren kon HWP 4 zich nog in de bovenste helft van de eindstand klasseren. Borduitslagen: Velleman- Van Luijk 1-0, Den Hamer jr.-Roose 14-14, De Vlee- schauwer-Verberkmoes 1-0, Ranschaert-De Knecht 1-0, Krook-Slabbekoorn 1-0, Quist-Van den Akker 1-0, Leenhouts-Van den Ameele 1-0, Belfroid-Oostdijk 0-1. EINDSTAND EERSTE KLAS: 1. Landau 2 12-3814, 2. Sluis 1 12-27, 3. Terneuzen 2 10-36, 4. HWP 4 6-29, 5. SVWZV 2 6-25, 6. Hulst 1 5- 2714, 7. Terneuzen 3 4-1714, 8. Landau 3 1-1314. De Sterre gaat naar Boedapest Door Eddy de Schrijver CLINGE - Het minizaalvoetbalteam van De Sterre uit Clinge, uitkomend in de tweede klas van de Belgische Onafhankelijke Minivoetbal Bond (BOMB), neemt op 29,30 en 31 maart deel aan een sterk bezet toernooi in het Hongaarse Boedapest. De uitnodiging heeft De Sterre te danken aan contac ten die werden gelegd tijdens een toernooi in Gent. „Een hele eer voor ons om daar te mogen spelen. Het is het hoogtepunt uit ons be staan. Als het Wilhelmus klinkt zal er wel een rilling door ons heen gaan", aldus speler Geert Jan Mechelink. De meeste spelers van dit minizaalvoetbalteam werken op 'internaat' De Sterre te Clinge en opvallend is eigen lijk dat De Sterre officieel de enige minizaalvoetbalvereni- ging van heel Nederland is. „Dus de beste club van Neder land", zegt Rudi Martens, die ook deel uit maakt van der deklasser Clinge. Minizaalvoetbal en het nor male zaalvoetbal, zoals bij voorbeeld de HuZaVo, kent nogal wat verschillen. „Aller eerst is het doel slechts twee meter breed en veel lager. Ook het nemen van hoekschoppen gaat anders. Na vier hoek schoppen mag je bijvoorbeeld proberen een bal die voorgezet wordt in het doel te koppen. Dit spel vereist een enorme techniek en een uitstekende conditie", legt André Buys uit. Overigens was het voor De Sterre, bestaand uit André Buys, Geert Jan Mechelink, Luc Mangnus, Luc Dehulsters, Eric van de Gucht, Paul de Deckere, Rudi Martens en Ni co Mangnus, in eerste instan tie niet de bedoeling om mini- zaalvoetbal te gaan spelen. „Nee, eigenlijk wilden we eerst in de HuZaVo meedoen, maar daar was geen plaats. Direct daarna kwamen we in contact met de minizaalvoet- balcompetitie in België. En daar hebben we zeker geen spijt van. Ik denk niet dat we ooit nog eens naar een Neder landse competitie zullen ver huizen. Minizaalvoetbal kent men trouwens niet best in Zeeland. We hebben het naar onze zin. Er wordt wel eens aan ons getrokken om het mi nizaalvoetbal in Zeeuwsch- Vlaanderen uit de grond te helpen stampen, maar het zaalvoetbal is hier veel popu lairder. Misschien dat het er ooit nog eens van komt", aldus Geert Jan Mechelink. Van onze motorsportmedewerker AXEL - Op het laatste moment is bekend geworden dat de BLB-motorcross van zondag 24 maart, die aan vankelijk in het Belgische Stekene zou worden verre den, is verplaatst naar het RES-circuit in Axel op het Smitschorre-terrein. De organisator in Stekene, de MC Samen Sterk uit Wach- tebeke, was namelijk in con flict met de eigenaar van het terrein waar jaarlijks de wedstrjd wordt verreden. Een aangespannen kort geding viel deze week uit in het nadeel van MC Samen Sterk, waar door dat zich genoodzaakt voelde uit te wijken naar het Smitschorrecircuit. Daarmee zijn er meteen uit stekende perspectieven voor de plaatselijke favorieten, die het overigens toch al uitste kend doen de laatste weken in BLB-verband. Zo gaat in de categorie debutanten 125 cc al le aandacht uit naar de con frontatie tussen Jan Jansen, Steven Mangnus en Van Es pen. Mangnus en Van Espen werden in de laatste twee wedstrijden door nieuwkomer Jansen verslagen en zullen er voor eigen publiek alles aan willen doen zich te revanche ren. In de 250 ce-categorie junio ren krijgt favoriet Gino de Van links naar rechts: Rudi Martens, André Buys en Geert Jan Mechelink, die met het Clingse minizaalvoetbalteam van De Sterre naar Boedapest reizen om daar deel te nemen aan een toernooi. - fotowimkooyman. Populair In 1979 werd het minizaal voetbalteam van De Sterre op gericht. In 1982 promoveerde De Sterre van de derde naar de tweede klas in de Kring St.- Gillis. Momenteel vertoeft het team op een vierde plaats. „Veel meer zit er dit seizoen niet in, maar dat hoeft ook niet. Kijk, in België is deze tak van sport enorm populair. Dat wordt de Belgen bij wijze van spreken met de paplepel inge goten. Het verschil merk je pas tijdens toernooien. Zoals in Gent bijvoorbeeld. Voor alle spelers is het een leuke bezig heid. Voor de meeste van hen komt het veldvoetbal op de eerste plaats", stelt Mechelink. Opvallend bij De Sterre is dat het team niet beschikt over een coach. „Nog nooit ge had. Soms missen we die wel, maar ook zonder trainer is het allemaal te doen. Een kwestie van zelfdiscipline. En het gaat bij ons nog erg amateuristisch hoor. We zijn al blij dat we een shirtje en een broek hebben. Een sponsor hebben we niet en het benodigde geld moeten we bijeen sprokkelen op feestjes", vertelt Buys. De trip naar Boedapest - donderdag 28 maart vertrek ken de spelers met Christanna Blommaert als 'supportster', per trein - wordt gedeeltelijk vergoed door de Hongaarse voetbalbond. De rest leggen de spelers zelf bij. „Hebben we er allemaal graag voor over. Het is een unieke uitnodiging, die je nooit meer meemaakt. We beschouwen het als een soort vakantie", meent Martens. De reis zal meer dan twintig uur in beslag nemen en op vrij dagavond staat de eerste wed strijd al op het programma. „We zullen wel niet uitgerust zijn, maar we gaan er to"h te genaan", is de algemene .nie van de spelers. Van onze sportmedewerker AXEL - Spanning, verba zing, teleurstelling en sensa tie zijn momenteel ingre diënten die het KNVB-zon- dagvoetbal in de regio in de ban houden. Met name in de vierde klas H staan deze emotie oproepende bestand delen centraal. Met duels als HW'24-Vogelwaarde, RIA- Axel en Jong Ambon-IJzen- dijke in het vooruitzicht, is deze klas zonder meer een blikvanger. Eveneens opval lend zijn de prestaties van Terneuzen, dat Roosendaal ontvangt en het minder presteren van Breskens, dat in de tweede klas Middel burg op bezoek krijgt. Zonder twijfel gaat de meeste belangstelling uit naar de topper in de vierde klas H die in Hulst wordt gespeeld. Temeer, omdat de eerste ontmoeting tussen de ze teams in Vogelwaarde werd gestaakt. Een vroegtij dig beëindigen waarvoor beide teams verwijten ma ken aan het adres van de toenmalige arbiter. Tussen de teams onderling bestaat hier weinig rancune over. HW'24 start met vier pun ten achterstand op koploper Vogelwaarde. Een vertrek punt dat voor de Hulstena ren maar één ding kan in houden en dat is spelen voor de volle buit. „Dat gaan we dan ook doen. Uiteindelijk zijn we na een zwakke start goed teruggekomen en nu we bij de vier teams behoren die om de titel gaan strijden, moeten we het nu waar gaan maken. Verliezen houdt automatisch afhaken in en dat zou bijzonder spijtig zijn", aldus HW'24-trainer George Pauwels, die het nog altijd zonder Frank Lam mens - meniscus-operatie - moet doen. Tegenstander en leider Vogelwaarde zit dan nog wel op de troon, maar voelt deze door het gelijke spel in Philippine en verlies in Biervliet danig wankelen. „Voor het zelfvertrouwen zou het dan ook goed zijn te winnen, want juist een over winning hebben we nodig om de terugslag na de lange wintgrstop achter ons te la ten", aldus Vogelwaarde trainer Rinus Zegers. Een coach die ondanks het ver lies in en van Biervliet, de zaken niet pessimistisch in ziet. „Daar is geen reden voor. We spelen goed en gaan dat zondag weer doen, temeer omdat HW'24 even eens goed speelt". Van een misstap van Vo gelwaarde kan niet alleen HW'24 (in eigen huis) profi teren, maar eveneens ploe gen als Axel en IJzendijke. Axel gaat naar Westdorpe, waar RIA gastheer is. „Het loopt dan wel niet zo best bij ons, maar zo langzamerhand komen we toch aan onze grote kans", stelt Axel-spits Fonny Verstraeten, die met zijn team graag naar de der de klas over zou willen stap pen. Deze Axel-spits blijft zondag door een knieblessu re aan de kant en wordt ver vangen door Paul Graaf- schepe. Van de reservebank is RIA-spits Egbert Audenaert gekomen. Onwillige achil lespezen hielden hem uit de basis en nu hij weer terug is, pakt RIA punten. „Het opti misme is teruggekeerd en dat mag na zes weken zon der verlies gerust", aldus Audenaert, die in ieder ge val niet bang is de confron tatie met de Axelaars aan te gaan. IJzendijke heeft het ogenschijnlijk gemakkelij ker tegen Jong Ambon. Als een gewaardeerde runner- up speelt het nog geen eerste viool, maar ver daar vanaf is het niet. In deze klas is Hontenisse-Hoofdplaat eveneens een leuk duel en hetzelfde kan gezegd wor den van Koewacht-Philippi- ne en Biervliet-Noorman- Derde klas Verbazingwekkend in de derde klas is de opleving van Terneuzen. Vier keer ach tereen kwam het tot winst en daardoor zit het zowaar in de bovenste helft van de ranglijst. Een gevolg van, zoals Terneuzen-verdediger Peter Vasseur zegt: „Harder werken en steviger doorzet ten. En door er niet tegen op te zien een overtreding te maken". Al met ai een af werpen van het lief-zijn- voor-elkaar-kleed'. Terneuzen komt aan de start tegen Roosendaal (vo rige week werd met 1-0 in een hard duel in Roosendaal gewonnen) zonder Paul Bambost (geschorst) en mo gelijk eveneens zonder spits Jan Huisman, die zijn derde boeking moest incasseren. De vervangers zijn respec-. tievelijk Eric de Reus en Ke vin Jones. Clinge speelt eveneens in eigen huis. Klopt het het bezoekende Schutters - daar mag vanuit gegaan worden - dan reikt het STEEN in ieder geval de helpende hand. Zeker als George Pauwels, trainer van HW24: „Verliezen houdt automatisch afhaken in en dat zou bijzonder spijtig zijn". - foto de stem/cor j. de boer STEEN wint van JEKA in Breda. Winnen beide grens- clubs, dan is het degradatie spook uit het zicht verdwe nen. In de tweede klas heeft het degradatiespook geen enkele vat gehad op de re gionale vertegenwoordigers Sluiskil en Breskens. Beide teams draaien zonder grote problemen rustig mee in de middenmoot. „En toch zit het bij ons wat tegen", laat Breskens-secretaris Gerrit van Heek weten. „Twee keer achtereen thuis verliezen, van DOSKO en Zierikzee, en doelpuntloos gelijk bij NOAD, is niet best. Waar het precies aan ligt weet ik niet. Trouwens, hieruit blijkt eens temeer dat alle ploegen, met als uitzonde ring koploper Vlissingen, aan elkaar gewaagd zijn. Tegen Middlebrug moet het dan maar weer eens ge beuren, want blijven verlie zen kan toch ook niet", aldus Van Heck, die Jan Lobel en Benny Pilaet nog in de zie kenboeg weet, maar Theo Schram weer op de training zag verschijnen. Sluiskil gaat op bzoek bij Taxandria en moet in staat worden geacht twee punten rijker terug te keren. Zeker met een doelman als Patrick Wauters, die momenteel in een puike vorm verkeert, in de gelederen. Programma tweede klas B: Vlissingen-Virtus, NOAD-Veer- se Boys, Taxandria-Sluiskil, In- ternos-DOSKO, Boeimeer-Zie- rikzee, Breskens-Middelburg. Derde klas D: SC Gastel-Goes, JEKA-STEEN, DIVO-Baronie, Temeuzen-Roosendaal, Cluzo- na-Steenbergen, Clinge-De Schutters. Vierde klas H: Jong Ambon-IJzendijke, Hontenisse- Hoofdplaat, RIA-Axel, Koe- wacht-Philippine, HVV'24-Vo- gelwaarde, Biervliet-Noorman-"' nen. Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Het blijft goed gaan met IZV, de kam pioen van de eerste klas van het Sasse zaalvoetbal. Nu won die ploeg het sportief verlopen, geslaagde zaalvoetbaltoernooi van De Rijnvaert, al was het met nipte voorsprong op het sterk voor de dag komende De Gravin uit Westdorpe. Na alfoop reikte De Rijn- vaert-secretaris Jos Brugge- man de prijzen uit. Eindstand: 1. IZV, Klooster- zande; 2. De Gravin, Westdor pe; 3. The Movies, Hulst; 4. De Rooien Oedt, Sas van Gent; 5. Schippershuis, Sas van Gent; 6. W Molenkreek, Westdor, e, 7. De Rijnvaert, Sas van Gent. Van onze sportmedewerker HOOFDPLAAT - Het Zeeuw se UEFA-team heeft in Hoofd plaat met 2-1 van de plaatse lijke selectie gewonnen. Een stand die in de pauze reeds be reikt was door een openings treffer van Ronald de Jonge (Nieuwdorp) voor de UEF A's en door Baert, die gelijk maakte. Een magnifieke lob van Hoofdplaat-verdediger Ronald Cornelis over zijn eigen uitlopende doelman be tekende 1-2. Cornelis werd tot terugspe len gedwongen door UEFA- speler Leynse. Ondanks deze overwinning was coach Hans Mewiss niet zo tevreden over zijn pupillen. „We moesten enigszins verzwakt van start, met B-junioren in onze gele deren en daarbij komt dat het drie maanden geleden was dat we elkaar ontmoet hadden", aldus de Zeeuwse begeleider. Eerder kreeg hij met de ge selecteerde jeugd onder de 16 jaar flink klop van Middel burg. In Veere bleven de hoofdstedelingen met 5-1 baas over de selectie. De UEFA's scoorden hun enige doelpunt via Roy Hendrikse (Vlissin gen). Woensdag 27 maart spelen de UEFA's in Kapelle tegen de selectie van Rotterdam. Van onze sportredactie KAPELLE - In de sporthal te Goes komen zaterdag 23 maart ruim 170 turners en turnsters bijeen voor een wedstrijd van het Koninklijk Nederlands Christelijk Gymnastiek Ver bond. Vanaf half negen 's morgens strijden 51 van hen om het kampioenschap van het ge west Zeeland van het KNCGV in de categorieën meisjes, jon gens, aspirant-dames, aspi rant-heren, dames en heren. Na de huldiging van de kam pioenen omstreeks 11.00 uur zullen de B-turners en turn sters de werkvloer betreden met het doel een hoge klasse ring te bereiken. Dit turnfes- tijn van het jubilerende 75-ja- rige KNCGV zal omstreeks Ifi HO uur Jonghe uit Sluiskil het zeker niet gemakkelijk want in deze klasse is de concurrentie zeer sterk en de rijders zijn aan el kaar gewaagd. Van mannen als Franckaert, Goethals en Van Puyvelde zal hij de mees te tegenstand kunnen onder vinden. In de 250 cc-categorie internationalen komen rappe Zeeuwsch-Vlamingen uit als Johan Scheele, die lid is van het organiserende Samen Sterk, Martien Jansen uit Sluiskil die, na overwinningen van zijn neefje Jan en broer Sam zeker niet achter zal wil len blijven met het vergaren van ereplaatsen en natuurlijk een aantal Belgische favorie ten zoals De Vijlder, Van der Meerssche en Stouvenaeckers. Tenslotte wordt de categorie 500 cc internationalen waar schijnlijk de wedstrijd van de dag, waarin de beste zandrij- ders uit de BLB het onder el kaar moeten gaan uitmaken. Het drietal Willy van Baelen, René van der Made en Eduard van de Klooster uit Hulst be hoort tot de favorieten. De wedstrijden in Axel beginnen om 13.00 uur. Van onze sportmedewerker MIDDELBURG - Door de Zeeuwsch-Vlaamse zaalvoet balkampioen De Smickel uit Hulst te verslaan met 3-1 is het Middelburgse Hooizolder Zeeuws zaalvoetbalkampioen geworden. In het eerste treffen wonnen de Middelburgers eveneens van de Hulstenaars (5-4) en aangezien Hooizolder Goes met 3-1 aan de zegekar had gebonden en Goes met 6-3 van De Smickel had verloren, ging de eindstrijd alleen nog tussen de mannen uit Middelburg en Hulst. De Smickel leek zijn laatste kans te gaan pakken toen het via Dave Zwartepoorte de lei ding nam. Die voorsprong werd echter nog voor de pauze teniet gedaan door Julius Schilait, die gelijk maakte: 1- 1. Daarna maakte Ronald Jon- gelings met twee gave treffers een einde aan alle Hulsterse illusies. Voor Hooizolder hield het tevens prolongatie van het Zeeuws zaalvoetbalkampioen schap in. Van onze motorsportmedewerker GOES - Als de terreinomstan digheden het toelaten houdt de rallycrossclub ARCZB zater dag 23 maart op het circuit bij Goes een trainingsdag. Voor het komende seizoen meldt de club geen andere wijzigingen dan dat er geen standaardklas 1300 tot 1600 cc wordt gereden. In de overige klassen, standaard tot 1000 cc en 1000-1300 cc en de sportklas 0-1300, 1300-1600 en boven 1600 cc, worden zes wedstrijden verreden. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - In de A2-pou- le van de Ador-damestennis- competitie behaalde Sluis een kostbare 4-0-zege op Slag houtje en behoudt daardoor het uitzicht op een goede klas sering in deze poule. Sluis had in het duo Henry/Van Maele een sterk koppel, want met 14- 5 werd de combinatie De Ex- ter/Scheele afgetroefd. Ook Schouppe en De Kra mer stonden hun tegenstand sters slechts vijf games toe: 16-5. In de Al-poule speelden Oostburg 1 en Deij gelijk met 2-2, zodat de spanning in deze poule compleet is. Uitslagen: Oostburg 1-Deij 2-2, Slaghoutje-Sluis 0-4, Oostburg 2- Superstars 2-2, Van Ovost-Philip- pine 2-2. KAREI, van GOETHEM uit Kloosterzande, afgelopen za terdag nog elfde in de Ronde van Zuid-Holland, reed don derdag in Tiegem-Waregem naar een negende plaats. De zege was voor de Belg Yves Verlinden, die voor de 147 ki lometer 2 uur en 44 minuten nodig had. Het aantal deelne- more horror'- tor»

de Stem | 1985 | | pagina 7