O jaar leel en 'Liefst zou ik onvindbaar zijn' Auto-actie voor predikant in Oost-Duitsland Programma voor feestweek in Eede rond Zuidzande moet op het sportveld nog even wachten Plaatselijk nieuws SENW ZORGEN VOOR CONCURREN Pastoor Pirenne gaat met pensioen ia zeeland 3 )|msdag 12 maart 1985 VAN ZEELAND estdorpe indstraat Werken kanaal Sluis-Brugge dit jaar klaar Bezoek Wilhelmina 40 jaar geleden dertien opent kantoor 111 Oostburg Volksdansen ouderen in Hof van Eede GEREFORMEERDE WERKGROEP DORPSRAAD VERGADERDE Oostburg Eede Aardenburg Sluis STRIJD OM Z-VLAANDEREN Boekje ligt gereed in S tem-kantoren Sluise toren verloor van Knokke T entoonstelling in Den Hoekzak UIT HET ZAKENLEVE Sluise bakker in de prijzen markten T20 pagina zeeland 4 te Willy B. uit Oosten- Iren voor medeplichtig. In de roofoverval van H 1983 op de familie Van in Rijen veroordeeld jaar gevangenisstraf, ij kwam de toen 24-jarj. [Peter om het leven. vonnis was conform de de openbare aanklager lop de dag had uitge- p. Eerder heeft de Bre- chtbank de twee uit- P. V.(26) en C. V.(39) fel na eisen van zes jaar Beeld tot vier jaar ge- lisstraf. zitting werden beelden uit het televisiepro- la Opsporing Verzocht |AVRO in februari 1983 De verdachte gaf toe contact heeft gehad I twee Nederlanders, die pdden gevraagd de kluis voning van schoenwin- |Van Dongen te kraken. Ib. zocht echter contact mannen uit het Lyon, die daar bekend als bankovervallers. Na voorvergaderingen en bpectie van de omgeving fen de Fransen op de be- avond de woning aan [rg. Sweensplein binnen, varen zes personen, i vader Van Dongen en- |iinuten later thuiskwam nd er paniek en schoten de toen 24-jari- [ter van Dongen dood, zij mevrouw Van Don- verwondden. De [waar verwondden. De gingen er met 300 or. Zij zijn in de zomer 683 in Lyon aangehouden daar nog steeds op erechting. |ly B. vertelde de Gentse bank dat hij aan een van pee Fransen een schuld Jan 300.000 Franse francs, pd van het crimineel mi- en zware boete gekregen, It hij een verhouding was met de vrouw van [Claude H. terwijl die in [vangenis verbleef. Vol- 3. was hij daarom op het ek van de twee Neder- frs ingegaan. twee advocaten van de [chte probeerden diens te zwakken. B. zou een [n zou tegen hem weinig brengen hebben gehad, [ou ook niet mee gegaan pp de dag van de overval i Terneuzen zijn achterge- [n. Het onderzoek van de politie heeft op raag waar Willy B. die |d verbleef, in een café na- de grenspost Hazeldonk de E-l- Breda-Antwer- t>f in de buurt van de wo- in Rijen, nooit een af- Ide antwoord kunnen ge- vedstrijd in hotel De Post. I uitslag was als volgt: 1. heren Meeuwsen- teuw, 2. echtpaar Voor- 3. mevrouw Biesbroeck- Van Dijk, 4. echtpaar [teveld, 5. heren Sandrini- er. Groep b: 1. dames l-Van der Peijl, 2. echtpaar [amelink, 3. echtpaar Bode. ep c: 1. echtpaar Van assen, 2. dames Botter- [iëns, 3. mevrouw Tim- aan-de heer Verschelling. De hengelaarsvereni- Ontspanning Na Inspan- (ONI) heeft de wedstrijd ender voor het jaar 1985 als gt samengesteld: zeewed- ïden: 23 maart, 20 april en [ktober. Binnenwater: 8 en ani en 7 september. Jeugd- [strijden op 7 en 21 juni en ptember. |o - De afdeling Westdorpe k de Katholieke Vrouwen- tanisatie heeft voor de ko- tijd weer een aantal in- |essante activiteiten op het jgramma staan. Donderdag maart zal door mevrouw [yzer een diaserie verzorgd Irden over de bloemen- en mtenwereld. In april wordt h bijeenkomst gehouden larbij door de KVO-leden Jn gedachten wordt gewis- Id met de heer Van der Vorst het RIAGG, de kinderpo- te en met iemand van het i-C over het thema: 'Kinde lopen van huis weg, waar |men ze terecht?' In mei irdt een onderlinge fiets- cht en een busreis georgani- erd. De Westdorpse dames |an een bezoek brengen aan zusters Benedictinessen te liskil. Daar wordt een ëe~ sdienst bijgewoond, waar uitleg wordt gegeven over |t werk van de zusters. parting - Zondag 17 maar' iudt de wijkvereniging ue Iraete een grote vleeskaar- hg in het wijkgebouw met 4L rijzen gewaarborgd. Het Js eden zonder roem. InschriJ- >n van 14.00 uur tot 14.30 uur. >ze kaarting is de derde van gratis competitie. Geding van cafetaria tegen Aardenburg Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - Cafetaria-exploitant C. Ho- lierook uit de Weststraat te Aardenburg gaat een proces aanspannen tegen de gemeente om de gisteren gestarte werkzaamheden aan de westkant van de Aardenburgse Kaaipoort stopgezet te krijgen. Door deze werken zouden de drie horeca-zaken bui len de Kaaipoort worden bevoordeeld ten opzichte van het cafetaria van Holierook en daarmee zouden B en W zorgen voor 'concurrentievervalsing'. De werkzaamheden omvat en de aanleg van een sierbe strating en groen aan de bui tenzijde van de Kaaipoort, als mede een versmalling van de rijstrook naar de poort om zo doende het doorgaande auto verkeer richting Weststraat min of meer te dwingen via andere invalswegen Aarden burg binnen te rijden. In ver band met dit karwei 'is de Kaaipoort sinds gistermorgen weer afgesloten. Holierook is des duivels op B en W, omdat de nieuwe ver keerssituatie rond de Kaai poort de toeloop naar zijn zaak niet ten goede zal komen. .Vooral de toeristen zullen het aflaten weten en daar moet ik het in de zomer toch van heb ben", stelt de cafetaria-exploi tant. „Daarentegen profiteren de drie zaken buiten de poort er heel duidelijk van. Zo krijgt café De Jonge Leeuw bijvoor beeld door de aangelegde sier bestrating notabene een gratis terras pal voor de deur". vervalsing. Van de verfraaiing van het Kaaiplein profiteren uiteraard ook de middenstan ders in de Weststraat en dat doen ze ook van de wegvers malling. Want daardoor wordt het autoverkeer gedwongen langzamer te rijden op de rou te door Aardenburg en zal men sneller stoppen bij een winkel of horecazaak". Vol gens de wethouder zal met de hernieuwde afsluiting van de Kaaipoort ongeveer een maand zijn gemoeid. Geld gekost De uitbater is deste bozer, omdat de Kaaipoort in ver band met een grootscheepse restauratie al eerder een jaar lang was afgesloten. „Dat heeft me toen ook al veel geld gekost en nu wordt de situatie zo veranderd dat er straks ds minder automobilisten via de poort de Weststraat in zullen rijden. En dat allemaal zonder enig overleg vooraf. Dat kan een gemeentebestuur toch niet maken". De werkzaamheden rond de Kaaipoort worden overigens niet uitgevoerd op basis van een door de gemeenteraad goedgekeurd bestemmings plan, maar zijn gebaseerd op een nog uit de na-oorlogse ja ren stammend wederopbouw- plan, waarvoor de bevoegdhe den bij B en W berusten. Overdreven Wethouder R. van de Wijnc- kel (openbare werken) noemt actie van Holierook 'nogal overdreven'. „Er is natuurlijk geen sprake van concurrentie- Van onze correspondent SLUIS - De nu al jaren duren de reconstructie van een deel van het kanaal Sluis-Brugge (traject Brugge-Hoeke) wordt dit najaar afgesloten met een reeks baggerwerken over een lengte van bijna zeven kilo meter. Het uitbaggeren van dit deel van de Damse Vaart, zoals het kanaal in Vlaanderen meestal wordt genoemd, is noodzake lijk in verband met de sli- blaag, die vooral in het mid den van het kanaal aanzien lijk is. Tijdens een droge en vooral warme zomer bestaat, als gevolg van het lage zuur stofgehalte, gevaar voor mas sale vissterfte in dit door hen gelaars frequent gebruikte water. De totale hoeveelheid slib die moet worden weggebag- gerd, wordt geraamd op zo'n 120.000 kubieke meter. De pro vincie West-Vlaanderen, eige naar van het Belgische deel van het kanaal, heeft ruim 800.000 gulden uitgetrokken voor deze werken. Het baggeren begint in het najaar, zodat de zomerrecrea- tie langs het kanaal niet zal worden verstoord. De milieu verenigingen in West-Vlaan deren hebben de overheid ge vraagd de oevervegetatie zo veel mogelijk te ontzien. lan onze correspondente EEDE - Het programma voor feestweek in Eede ter gele- 8 oheid van de herdenking ®al koningin Wilhelmina 40 gleden in dit dorp weer IrJds grondgebied be- J. is rond. De organisatie is "anden van de plaatselijke i»zit'8r0ep ,Een 'tern waar P't mi een onzer verslaggevers Dr-C- Boertien, „-•■■ussaris der koningin in Jj*land' «Pent op 3 mei het dat occountantskantoor, vïmJ? ondergebracht in de O^'ige bibliotheek in fen h8' 'n d" gebouw wer- kam de samengevoegde ma- 'en Cuelenaere/Diele- schai aard en de maat- Hoffüï^11 Paardekooper man en Paardekooper ^gendoorn Meeuwsen. ain.e 0f)eriingsbij eenkomst be- 1.,fl °m 10.30 uur en is rond out afgelopen. Morgen, woensdag, wordt de grensoverschrijding zelf herdacht door zo'n 100 oud verzetsmensen, alle Zeeuws- Vlaamse burgemeesters en de commissaris van de koningin, dr. C. Boertien. Eedese school kinderen zullen even vóór half een ballonnen oplaten bij de grens, waarna de Aarden- burgsche Fanfaren het Wil helmus uitvoert en enkele kransen worden gelegd bij het W ilhelmina-monument. Morgenmiddag beginnen in Eede de feesten met een bil jartprijskamp voor de jeugd in de Hof van Eede, gevolgd door een volksdansdemonstratie van Avogro uit Aardenburg (aanvang 19.00 uur). Donder dag gaat een rollendriedaagse van start en vrijdag staat in het teken van een volksdans- festijn voor ouderen en een zaalvoetbaltoernooi. Voor zaterdag staan een snelschaaktoernooi, een wan deltocht en een gekostumeerde voetbalwedstrijd op het pro gramma, evenals de start van een tweedaagse hoepelbolling. Zondag wordt vanaf 10.00 uur een herdenkingsdienst gehou den in de rk kerk, waarna de feestweek wordt afgesloten met een karatedemonstratie door de plaatselijke club. Pastoor J. Pirenne ...Je wordt gedreven door je geloofsovertuigingen. - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER Van onze correspondent OOSTBURG - Het liefst, zegt hij, zou ik onvindbaar zijn. Maar tenslotte is het geen feest van je zelf maar een feest van de parochie. Reden voor Pastoor J. Pi renne (67) om samen met zijn parochianen in Oost- burg/Schoondijke/Slijk- plaat en Groede zijn 40-jarig priesterjubileum op gepaste wijze te vieren. Het moeilijke van een pastoor is, zegt Pirenne, dat hij de leer van Christus moet doorgeven. En die be staat beslist niet uit regels alleen. Vroeger was het le ven van een mens bepaald tot het plaatselijk gebeuren en was het woord van een pastoor heilig. Tegenwoor dig studeert bijna iedereen en komen de mensen ook met andere dingen in con tact zoals radio en tv. Daar om is het tegenwoordig veel moeilijker om de schoonheid en de waarheid van de blijde boodschap van het evengelie tot de mens te laten door dringen. Een pastoor moet nooit alleen maar leraar zijn, zegt hij, maar ook her der. Hij moet de mensen een warm hart toedragen. In perioden van welvaart en grote uitvindingen gaan de mensen zo in zichzelf op dat ze het wezenlijke in God over het hoofd zien, zegt hij. Heel veel mensen maken zich druk over bijkomstig heden die ze als wezenlijk ervaren, meent de pastor. Neem maar de tijd van lan ge haren en spijkerbroeken, dat gaf veel conflicten tus sen ouders en jeugd. Enkele jaren later zat pa zelf met lange haren en ma met de spijkerbroek aan, geeft hij als voorbeeld. Pirenne weet zich ook nog goed te herinneren hoe de mentaliteit van zijn eigen ouders na vijf jaar oorlogs leed heel veel was veran derd maar wel in hun voor deel, hun gezichtsveld was door die oorlogsjaren veel breder geworden, stelt hij. Diezelfde oorlogsjaren heb ben ook bij hem een beslis sende invloed gehad op zijn persoonsvorming voor het leven. Hij heeft de hele oor logstijd in Engeland doorge bracht en is op 15 maart 1945 in Paington door mgr. Bar ret, bisschop van het bisdom Plymouth, tot priester ge wijd. Bij zijn terugkomst naar Nederland is hij direct naar Hulst gegaan waar hij tot leraar op de Apostolische School werd benoemd. Niet direct een benoeming die hij zelf zou hebben gekozen. Studie Pirenne: „Ik heb ook nog heel diepgaande aspiraties gehad om missionaris te worden. In plaats daarvan kreeg ik een studie-opdracht MO-geschiedenis. We mo gen wel vragen maar we worden niet altijd gestuurd. Toch heb ik in tevredenheid die studie voltooid en heb ik 26 jaar les mogen geven, waarvan 16 jaar aan het klein seminarie van de Pa ters Maristen in Hulst en 10 jaar aan het Jansenius in Hulst. En altijd met veel voldoening. Het is me altijd goed afgegaan. De verhou ding met de collega's is ook altijd goed geweest". „Maar toch ben ik blij la ter de gelegenheid te hebben gekregen in de basis zielzorg werkzaam te mogen zijn. Want, stelt hij, werken met de jeugd en onder de jeugd houd je jong. Je blijft open staan voor het nieuwe dat het leven telkens blijft voortbrengen. De basis ziel zorg maakt je ook breder en rijper. Je krijgt met veel meer categorieën te maken. Grote leeftijdsverschillen. Met echte problemen in de gezinnen en de stervenden". Jongeren „De mensen denken wel eens dat ik te doordramme rig ben in mijn meningen, maar in feite word je gedre ven door je geloofsovertui ging, die alles te maken heeft met het geluk van de mensheid. Ik ben ervan overtuigd, zegt hij, dat het geloof niet alleen voor de katholieken is bedoeld, maar voor de hele wereld. Je moet het aanbieden, volkomen eerlijk, niet je wil opleggen. Men verwacht van een pas tor, zeker de jongeren ook, dat het bespreekbaar moet zijn. En niet, van dat doe je maar zo, want het is altijd zo geweest. Het is vandaag de dag veel meer de plicht je geloven te onderbouwen. Daarom, zegt hij vind ik het ook zo jammer, dat ik niet de tijd heb om de jongeren en vooral de pasgehuwden wat meer te kunnen bezoeken. Zijn diepe overtuiging is dan ook, dat de volwassenkate- chese heel belangrijk is in deze tijd. Vooral omdat het tekort aan priesters steeds groter wordt. EEDE - Vrijdag 15 maart ko men zo'n tachtig 50-plussers uit heel West-Zeeuwsch- Vlaanderen volksdansen in de Hof van Eede. Al deze groepen staan onder leiding van mevrouw G. Maenhout-Begheijn uit Aar denburg. De dansen zijn aan gepast aan de leeftijd van de deelnemers(sters). Het dans- evenement zal doorgang vin den van 14.00 tot 16.00 uur. De toegang is gratis en iedereen is welkom. De Eedese volksdansgroep bestaat momenteel vier jaar en telt een dertigtal leden van 50 jaar en ouder. Zij dansen van september tot mei iedere vrijdag van 15.30 tot 16.30 uur. Vaste stek is de Hof van Eede, maar de groep gaat daarnaast ook regelmatig op verplaat sing naar de omringende buurgemeenten en krijgt deze groepen soms ook op bezoek, zoals vrijdag 15 maart. Van onze correspondent AARDENBURG - De gerefor meerde werkgroep 'Oost- Europa Contact' in West- Zeeuwsch-Vlaanderen houdt half september van dit jaar een actie-markt, met als doel het financieren van een nieu we auto voor de predikant van een zustergemeente in Oost- Duitsland. Het plan ontstond stoen le den van de werkgroep medio vorig jaar een bezoek brachten aan deze zustergemeente. Tij dens dit bezoek begaf de 12 jaar oude auto van de predi kant het en het ontbreekt de Van onze correspondent ZUIDZANDE - Zuidzande zal nog even moeten wachten op een sportveld. Wat de gemeente Oostburg betreft, is de zaak rond. Het perceel aan de Loodijk nabij de voormalige zuiveringsin stallatie is aangekocht, alleen het provinciaal bestuur blokkeert de zaak. Dit deelde burgemeester Spijkerboer van de gemeente Oostburg mee tijdens de algemene jaarvergadering van de dorpsraad in hotel 'de Zwaan'. Spijkerboer: „De grond konden we verwerven maar het pro vinciaal bestuur vindt dat we te gemakkelijk met de gemeente- financiën omspringen. Dit wil niet zeggen dat er van definitieve afschaffing sprake is." Ook stond de burgervader stil bij de te rugloop van leerlingen aan de plaatselijke basisschool. In tien jaar tijd was dit teruggelopen van 52 naar het huidige bestand van 26. Een verschijnsel dat zich niet alleen in de kern Zuidzan de voordoet maar toch wel alarmerend, gezien de functie van een school in een kleine kern. De vergadering verliep overigens vlot. Tijdens de bestuurs verkiezing werden Jan Vergouwe en Jan Schol gekozen in de vacatures die ontstaan waren omdat mevrouw M. de Lijser- Verplanke en J. Verplanke zich niet herkiesbaar stelden. Me vrouw M. van Kleef-Donceel werd herkozen. Na afloop van het officiële gedeelte vezorgde G. van Vooren een lezing over het 'landje van Cadzand'. CDA - De afdeling Oostburg van het CDA houdt donderdag 14 maart een ledenvergade ring in hotel De Eenhoorn. Tij dens deze bijeenkomst zullen onder meer inleidingen wor den gehouden over arbeids tijdverkorting en het energie beleid. Aanvang 19.30 uur. Jeugdbiljart - Ter gelegenheid van de bevrijdingsfeesten te Eede wordt op woensdag 13 maart een biljartprijskamp voor de jeugd gehouden in de Hof van Eede. Deelname mo gelijk voor jongeren van 10 t/m 15 jaar. De drie beste bil- jartertjes krijgen een herinne ring. De prijskamp vangt aan om 14.00 uur en duurt tot 17.00 Volksdansen - In verband met de bevrijdingsfeesten te Eede verzorgt Avogro op woensdag 13 maart om 19.00 uur een volksdansprogramma in de Hof van Eede. Avogro zal er haar internationale dansen, die de laatste tien jaar inge studeerd werden, presenteren. De leden van de jeugd- en se- niorengroep zullen o.a. dansen uit Roemenië, Israël en Joego slavië vertolken. Tijdens dit optreden worden de verschil lende kostuums van de volks dansgroep getoond. Deze avond is voor iedereen toegan kelijk. Zaalvoetbal - De zaalvoetbal vereniging Eede organiseert vrijdag 15 maart van 19.00 tot 23.00 uur een toernooi onder de deelnemende teams aan de competitie van 1984-1985. Ter afsluiting hiervan wordt een wedstrijd gespeeld tussen een selectie van de plaatselijke zaalvoetballers en een gast- team. Supporters zijn van harte welkom. Als voorwed strijd voor de afsluitingswed strijd hoopt het bestuur een partij te laten spelen tussen twee damesteams. Coensdike - De bejaarden commissie houdt donderdag 14 maart een kaarting in het be jaardentehuis Coensdike. Ook ouderen van buiten het be jaardentehuis zijn van harte welkom. Aanvang 19.30 uur. Schieting - Het Aardenburgs handbooggilde St. Sebastiaan houdt zaterdag 16 maart een puntenschieting. Aanvang 19.00 uur. Visvergunningen - De hengel sportvereniging Aardenburg houdt zaterdag 16 maart haar derde zitdag voor het afhalen van vergunningen. Deze zit dag, waarop ook nieuwe leden welkom zijn, is van 14.00 tot 17.00 uur in De Jonge Leeuw bij de Kaaipoort in Aarden burg. Vastenactie - Tot zondag j.l. had de vastenactie in de paro chie Aardenburg ten bate van de uit St. Kruis afkomstige pa ter G. Paridaen 745,25 opge bracht. De Aardenburgse kunstschilderes Renée Zomer heeft een schilderij beschik baar gesteld voor de vastenac tie. Iedereen die in de bekende 'vastenactiebus' achteraan in de kerk een enveloppe steekt, met daarin vijf gulden en zijn of haar naam en adres, maakt kans op het schilderij. Te zij ner tijd zal uit de ingezonden enveloppen een gelukkige worden getrokken. Kajakrally - De Brugse Trim- en roeiclub Toss'80 organiseert in het weekend van 16 en 17 maart voor de vijfde maal de Internationale Kajakrally. De start van deze rally wordt, zo als tot nu toe gebruikelijk, za terdag 16 maart om 14.00 uur gegeven in het kanaal Sluis- Brugge nabij het gemeentelijk zwembad te Sluis. Zondag middag wordt deze rally afge sloten met een vaartocht door de mooie Brugse reien. Vorig jaar waren er bijna zeshon derd deelnemers verdeeld over zo'n 450 boten. Brandweer - De Sluise vrij willige brandweer houdt za terdag 16 maart in café-res taurant Central de jaarlijkse bindingsavond. Tijdens deze avond zal afscheid worden ge nomen van ondercommandant T. Wemaer en brandwacht eerste klas M. van de Plasse, die beiden om persoonlijke re denen ontslag nemen. Vooraf om 19.30 uur zullen de brand weerlieden met hun dames door het gemeentebestuur worden ontvangen in de raad zaal. TERNEUZEN/HULST - In de Stem-kantoren in Hulst en Terneuzen liggen de boekjes 'Strijd om Zeeuwsch-Vlaan deren' klaar voor diegenen die dat- indertijd hebben besteld en betaald. Tijdens kantooruren kun nen de boekjes worden afge haald. geestelijke aan financiële middelen om een andere wa gen - die hard nodig is - aan te schaffen. De Gereformeerde Jongeren Vereniging in West- Zeeuwsch-Vlaanderen hield enkele maanden geleden ook al een fiets-in voor dit doel, die ruim 2000 gulden opbracht. Dat is ongeveer een derde deel van de aanschafprijs van de auto. Voor de te houden actie- markt roept de werkgroep 'Oost-Europa Contact' vrijwil ligers op voor het verrichten van voorbereidende werk zaamheden. Men kan hierover contact opnemen met G. van Westrienen in Aardenburg, tel. 01177-1789. Van onze correspondent SLUIS - De Sluise schaakver eniging 'de Sluise toren' ver loor de vriendschappelijke ontmoeting tegen het Belgi sche Knokke. Dit met 7,5 tegen 5,5. Knap was de winst van thuisspeler, de kamp vond plaats in café Centraal te Sluis, M. Pallada tegen de Knokkenaar P. Merckx. Een marathonpartij die ruim vier uur duurde. De individuele uitslagen waren (eerst staan de thuis- spelers vermeld): M. Pallada- P. Merckx 1-0, 2. H. Achmed- P. de Witte 1-0, 3. A. van Herk- M. Viane 0-1, 4. A. van Oor schot-F. Bastiaansen 0,5/0,5, 5. J. Grahame-F. Will 0-1, 6. F. van de Neste-J. Hendrickx 0-1, 7. F. Gijsel-A. Verhegge 1-0, 8. F. van Damme-mevrouw De Walt 0-1, 9. F. Timmerman-T. Warniers 1-0, 10. P. Wouters- N. van de Hooft 0-1, 11. T. Roets-P. Geelen 0-1, 12. J. van Mierlo-C. du Bois 1-0, 13. H. Baayen-J. van de Ham 0-1. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Tot en met 25 maart is in Den Hoekzak in Oostburg een kleine tentoon stelling te zien van werk van brugklasleerlingen van het Wilhelminaiyceum en St. Eioy. Door samenwerking van de tentoonstellingscommissie, die bestaat uit docenten van het ZIKV en docenten tekenen en handvaardigheid is er een be leid ontstaan, dat het moge lij kmaakt tentoonstellingen in te richten die zowel voor be zoekers van de cursussen als voor scholieren interessant zijn. Naar aanleiding van de ex positie over 'Gewone dingen' in november, die door alle brugklasleerlingen werd be zocht, is er een aantal lesuren gewerkt aan een soortgelijk onderwerp. De tentoongestel de tekeningen zijn een selectie, maar illustreren prima hoe van een alledaags onderwerp een interessant werkstuk kan worden gemaakt. £J SLUIS - Tijdens de West-Ne derlandse Bakkersdagen in de Groenoordhallen in Leiden wist de Sluise bakker A. v.d. Linde diverse prijzen in de wacht te slepen. Voor zijn mokkataart, Scharzwalder kirschtaart en kwarktaartpunten kreeg hij een eerste prijs. Voor diverse andere produkten werden nog vier tweede en een derde prijs binnengehaald. ROTTERDAM - Consumptie aardappelen, los verladen af be drijf, in gulden per 100 kg, exclu sief btw: klei-aardappelen: bintje 35-50mm 11,50-12,00. bintje 35- 55mm 12,50-13,00. bintje 50mm op waarts 15,00-16,00. bintje 50mm op waarts (frites) 16,50-17,00. eigen heimer 35mm opw. in zakken 23,00- 26,00. Zandaardappelen: bintje 35- 50mm 11,00-11,50, bintje 50mm op waarts 15,50-16,00. Exportaardap pelen: bintje klei 45mm opwaarts 14,50-15,00. Aardappeluitval, ge schikt voor industrie 9,00-11,00. Voeraardappelen 7,00-8,00. De stemming was rustig. AMSTERDAM - In Bintje 35- 50mm werden 25 contracten ver handeld voor levering april tegen ƒ13,00. De stemming was kalm. In Bintje 50mm werden 153 contrac ten verhandeld voor levering april (oogst '84) bij een prijs van ƒ16,50 tot ƒ15,90 per 100 kg, voor levering mei (oogst '84) 218 contracten tegen ƒ16,70 tot ƒ16,00, alsmede 2 contrac ten voor levering april (oogst '85) tegen ƒ28,30. De stemming was voor april en mei (oogst '84) goed prijshoudend en voor april (oogst '85) prijshoudend.

de Stem | 1985 | | pagina 7