99.- rant een [vlieger geen animo bij verenigingen Nieuwe koers Cultureel Contact Axel Volle zaal voor jubilerende acteur Protesten in Axel tegen Bumaheffing PvdA Hulst vraagt aandacht voor ziekenhuiskwestie DE STEM CITROËN* Moerschans kiest nieuw bestuur Schietingen ELASTIEKEN KOUSEN v.d. Walle Blommaert 12 MAART 1985 VAN ZEELAND W. DE BLOCK WISSE B.V. Axel Graauw Heikant Plaatselijk nieuws Huist Kloosterzande Lamswaarde Nieuw-Namen Sint-Jansteen Philip Morris krijgt gelijk in ontslagkwestie '^2 srshof 28 30 fctraat 7 (raat 19 uw reklameboodschap |Iand naar een kwart- Den klanten! c, blichlmgen tblad De Slem r.NCr»«A*£ï Tevens SUPP HOSE Drogisterij Parfumerie Stationsweg 9 HULST Tel nr.13093 Op 8 maart 1985 is door de gerechtsdeurwaar der J.H. Voeten uitge bracht een exploit ten verzoeke van JENNI FER ROBIN MC HAR RIS, wonende te Roosendaal, gemeente Roosendaal en Nispen, o.m. woonplaats kiezen de aldaar aan de Markt 45 ten kantore van de advocaat en procureur Mr. P.G.A. Aarts bij welk exploit is gedag vaard PETRUS JO HANNES EMANUEL DUYS zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten het Koninkrijk, om op dins dag 28 mei 1985 des voormiddags om tien uur, niet in persoon, doch vertegenwoordigd door een procureur, te verschijnen ter terecht zitting van de Arron dissementsrechtbank te Breda alsdan aldaar ge houden wordende in het Gerechtsgebouw aan de Kloosterlaan 174 te Bre da. De vordering strekt o.m. tot ontbinding van het op 29 juli 1972 tussen partijen gesloten huwe lijk. Gerechtsdeurwaarders- kantoor Pieters Voe ten, Nwe. Boschstraat 24,4811 CX Breda. DINSDAG T22 PAGINA ZEELAND 2 jongerenjaar flopt in Axel Van een onzer verslaggevers AXEL - De kans dat er in de gemeente Axel dit jaar in het kader van het jongerenjaar ex- ra activiteiten voor de jeugd worden georga niseerd is gering. Van de 45 jeugdverenigin- en of verenigingen met een jugdafdeling, die de gemeen te jn februari aanschreef voor ideeën en medewerking om een dag voor de jeugd te hou den, reageerden tot nu toe drie clubs. Twee daarvan lieten weten geen belangstelling te hebben. Een wil die dag een demonstratie geven. „Ik heb er mijn twijfels over of er nog iets gedaan kan wor den. Het gemeentebestuur vindt initiatieven en steun vanuit de bevolking erg be langrijk. Zolang er geen be hoefte of belangstelling blijkt vinden wij niet dat we het voortouw moeten nemen", al dus gemeentevoorlichter Ab de Feijter, ambtelijk betrok ken bij de werkgroep die de dag op touw moet gaan zetten. Daarin hebben naast de ge meente (commissie welzijn) momenteel zitting buurtvere- liging De Boemerang, zwem- :lub Koewacht en voetbalver- miging AZW. Die basis vindt De Feijter toch wel erg smal. Er is een voorlopig program ma in elkaar gespijkerd. Een jeugdmarkt op een nog nader bepalen zaterdag in mei of juni waar verenigingen zich kunnen presenteren. Met iaarbij een sprekershoek en jen vrij podium waar de jeugd ludieke en originele ideeën kan spuien. In De Halle word 's middags plaats gemaakt voor cabaret en een forumdis cussie. Het slot, 's avonds, zou verzorgd moeten worden door een bekende nopgroen. „Er staat nog niets vast hoor. We hebben dit na veel gepuzzel op tafel gekregen en we beseffen dat het program ma niet uitblinkt van origina liteit. Maar andere en betere voorstellen zijn welkom", al dus De Feijter. Daar ziet het voorlopig niet naar uit. Ook de eerste informatieve bijeen komst begin dit jaar bedoeld om de verenigingen warm te krijgen voor extra activiteiten in het jongerenjaar werd ma tig bezocht. De provincie heeft geld be- schikaar gesteld voor deze ac tiviteiten maar volgens De Feijter moeten de gemeenten wel met 'zware projecten' komen willen ze daarvan kun nen profiteren. „Ook wat dat betreft ziet het er maar somber uit. Maar het antwoord is aan de jeugd. Het is hun dag, zij moeten het dra gen". De verenigingen en jon geren met frisse ideeën heb ben nog tot 20 maart de tijd om te reageren. AXEL - Het gemeentebestuur van Axel speelt met het idee de organisatie van en rond het cultureel gebeuren in Axel te veranderen. Het Cultureel Contact Axel (CCA) houdt zich bezig met de samenstelling van het theaterprogramma maar veel werk, het contracteren van toneelgezel schappen en boekingen bijvoorbeeld, wordt verricht op het stadhuis. Ook de voorverkoop, de ad ministratie van jaarabonne menten en het uitgeven van foldermateriaal gebeurt daar. B en W vragen zich af of dat, selet op het handjevol voor stellingen, al die moeite en kosten wel waard is. Het moet volgens het colle- Se, dat een paar mogelijkhe den in overweging heeft, an ders, meer efficiënter kunnen zodat er minder vaak een be- r°ep gedaan moet worden op [iet ambtenarenkorps. Een op lossing kan misschien zijn het beschikbare geld, voor 1985 32,500 gulden te verdelen over de drie gemeenschapshuizen Axel, Koewacht en Zuid- dorpe. Op die manier kan elk Gemeenschapshuis zelf een P'ogramma in elkaar steken ®oar draagt daar zelf ook de verantwoordelijkheid voor. Het college vraagt zich ook °t het wel verstandig is met een theaterbureau, zoals nu 'et geval is, in zee te blijven ©an. Ook een andere beste- ®n8 van het geld wordt be spreekbaar gemaakt. Zo zijn et Meetjes om, naar het voor bid van West-Zeeuwsch- '■aanderen, thea terlief heb- J® met gratis bussen naar Ptodukties in Gent of Antwer pen te vervoeren. Ook is de vraag gerezen of het geld niet beter aangewend kan worden voor amateur voorstelling. Dit gezien het succes van veel amateurgezel schappen die in de regio volle zalen trekken. gft-AP VOOR ZUOWEST NEDERLAND kantoren "Terneuzen, Hulst en Goes, 'rossen en telefoonnum mers op pagina 2. Openingstijden: ®30-12.3O/13.3O-17.00 uur. 'neuzen: Rein van der 'm (editie-chef), Jan Jan- p (Plv. chef), Emile Calon, Meertens, Cor de Boer S°o). Ton Koomen (sport). u|st; Frank Deij, Eugène e'straeten. Middelburg: 6nk Postma. Goes: Cees Maas. !dvertentle-expl. blpecteur Zeeland: C. Me- a Privé 01150-95839. (ADVERTENTIE) AUTOBEDRIJF Tivollweg-Hulst Tel. 01140-12058 AUTOBEDRIJF Mr. F.J. Haarmanweg 55 Terneuzen Tel. 01150-94300 Van een onzer verslaggevers HULST - De Hulster buurt vereniging Moerschans kiest maandag 25 maart een com pleet nieuw bestuur. Het huidige driemanschap Hans de Zeeuw, Ria van Deu- tekom en Pieter Evers stelt zich om uiteenlopende rede nen niet meer herkiesbaar. Vijf nieuwe kandidaten heb ben zich inmiddels al aange meld. Het aantal bestuursle den is bepaald op maximaal zeven. De ledenvergadering wordt gehouden in zaal Tiffany en begint om 20 uur. Aan de orde komen ook de verschillende verslagen en de begroting voor dit jaar. Voorgesteld wordt de contributie te houden op een contributie te houden op een tientje. Tenslotte worden ook de activiteiten voor dit jaar ter sprake gebracht. Van een onzer verslaggevers HULST - De PvdA Hulst/ Hontenisse heeft de partij genoten in de Tweede Ka mer gevraagd de nodige aandacht te geven aan de ziekenhuisperikelen in Zeeuwsch-Vlaanderen. In de brief wijst de PvdA- afdeling er nog maar eens op dat sluiting van het Hulster ziekenhuis een aanzienlijke lastenverzwaring betekent voor een groot deel van de Zeeuwsvlaamse bevolking. Een dagelijks bezoek aan een patiënt die twaalf dagen in Terneuzen ligt (gemiddel de verpleegduur), zo rekent de afdeling voor, gaat ge middeld zo'n 70 gulden per bezoeker kosten. „Daarnaast ontstaan door het ontoereikend openbaar vervoer langere reistijden. In de avonduren ontbreekt er vaak een verbinding met het achterland van Hulst. Vooral voor ouderen en kin deren achten wij dit nadelig. Zo zal het meeverzorgen van het opgenomen kind door de ouders in veel gevallen on mogelijk worden gemaakt". Voorts wijst de PvdA-af- deling op het gevoelig ver lies voor de werkgelegen heid. Daarbij komt dat door het op de lange baan schui ven van een fusie tussen de drie Zeeuwsvlaamse zieken huisbesturen het personeel in Hulst geen enkele zeker heid heeft dat een deel ervan werk kan krijgen in het nieuw te bouwen ziekenhuis in Terneuzen. Verder vindt de PvdA het onjuist dat er al een beslis sing over sluiting van Hulst genomen wordt, voordat er zekerheid is over wat men er in Hulst voor terug krijgt. Men zou het beter vinden dat met de beslissing wordt gewacht totdat de speciale Ravoz-werkgroep zijn huis werk af heeft. Louis O' jens (zittend) in zijn laatste creatie onzer verslaggevers HULST - Een hele zaal ca deau. Een mooier geschenk voor een acteur die vijftig jaar op de planken heeft ge staan is nauwelijks denk baar. Het overkwam Louis Oomens van de Camere van Rethorica De Transfiguratie uit Hulst aan het slot van het blijspel 'Over twaalf da gen tegen middernacht' van G. Nielen, dat zaterdag in Den Dullaert in première ging- De hele, bomvolle, zaal werd door de cast uitgeno- werd door de cast uitgeno digd voor de receptie van Louis, na afloop van het stuk in de ontmoetingsruim te van Den Dullaert. Een uitnodiging waar velen op in gingen. Het kon allemaal niet op zaterdagavond in het cultu reel centrum, waar tijdens het stuk de ene lachsalvo na de andere weerklonk. Er was namelijks nog een ver rassing voor de jubilerende Louis, die wel ophoudt met spelen maar als penning meester nauw bij de rethori ca betrokken blijft. Toen het doek zakte en het publiek van de stoelen kwam om De Transfiguratie een staande ovatie te geven, verscheen plotseling een koperensem ble in de schijnwerpers dat 'Auld lang syne' begon te spelen. Louis Oomens zette zater- - FOTO'S ERIK OSSEWAARDE dagavond met de creatie van Louis Kneterman officieel jarige carrière. Nog een keer moet hij voor het voetlicht. Zaterdag 16 maart, als het blijspel voor de tweede en laatste keer wordt opge voerd in Den Dullaert, valt het doek definitief voor Louis. Over twaalf dagen tegen middernacht' begint om 20.00 uur. De receptie voor de jubilaris: v.l.n.r. Char les Heirman, Louis Oomens, regisseuse Wies de Maat en mevrouw Oomens. Bridge - Leden van de bridge club Axel speelden in het cul tureel centrum De Halle de achtste wedstrijd in de win tercompetitie. De uitslag was als volgt: Groep a: 1. heren Scheele-Van Bambost, 2. echt paar Herrebout, op een ge deelde derde plaats mevrouw Van de Dries-de heer Olysla- ger en de heren Kock-Bode. Groep b: 1. echtpaar IJsebaert, 2. op een gedeelde tweede plaats de dames Geilleit- Kraayenbrink en mevrouw Groenewoude-de heer Essel- brugge, 3. dames Keeman- Knöpker. Groep c: 1. heren Vermunt-Vermunt, 2. dames Bode-De Meyer, 3. mevrouw Van de Heyden-de heer Scheele sr. Gaaibollen en pieren - Zater dag 16 maart wordt in het sportcentrum Aloy gaaibol- en pierwedstrijden gehouden. Aanvang 20.00 uur. Prijskaarting - De prijskaar- ting in het café van Th. de Block-van Troost trok 52 deel nemers. De uitslag was als volgt: 1. Willy de Belie, Hei kant, 2. Leon Hazevoet, Hei kant, 3. J. van Overloop, Hulst, 4. mevrouw Van Goethem, Graauw, 5. George Baart, Ter neuzen. Kaarting - In de zaal De Bruijn werd een prijskaarting gehouden, waaraan 42 perso nen deelnamen. Uitslag: 1. J. Haulez, 2. mevrouw Haulez, beiden Hulst, 3. A. Tiellens, Nieuw-Namen, 4. J. van de Ende, 5. A. van Goethem, bei den Hulst. Kaartclub - Aan de kaarting van kaartclub Harten Aas bij Ron de Vilder deden 22 perso nen mee. Uitslag: 1. mevr. Haulez, 2. mevr. Gijsel, 3. G. Gijsel, 4. mevr. Morcus, 5. mevr. Buyze. Volgende kaar ting 22 maart. Sjoelwedstrijd - Sjoelclub Wij Blijven Actief hield een wed strijd bij Ron de Vilde. Uit slag: 1. mevr. Van de Voorde, 2. mevr. Van der Geyden, 3, mevr. Van Koert, 4. mevr. Kayser, 5. Mevr. Van Ecke. Postzegelbeurs - De postzegel vereniging Het Land van Hulst hield in het cultureel centrum Den Dullaert een postzegelbeurs waarvoor een grote belangstelling bestond. Zoals gebruikelijk waren er ook weer verschillende postze gel- en muntenhandelaren. Voor de eerste maal ging de gratis loterij volgens de leden- kaarten, zodat de prijzen alle maal bij de leden terecht kwa men. Er was ook weer een vei ling, waarbij de hoofdprijs be stond uit een serie traliezegels uit het jaar 1940 met een cata- loguswaarde van rond de hon derd gulden. De gelukkige winnaar werd Jos van Dende ren uit Hulst. Tenslotte was er ook nog een veiling van ver schillende kavels mooie Ne derlandse zegels. Hengelwedstrijd - De zeehen- gelvereniging De Vogel houdt zondag 17 maart een interna tionale zeehengelwedstrijd in de Westerschelde. Voor deze wedstrijd, die om 11 uur aan- vangt en om 14.00 uur eindigt zijn zeer waardevolle prijzen beschikbaar. Gaaibollen - In de zaal De Sport werd een gaaibolling ge houden, waaraan 15 personen deelnamen. Uitslag: hoge vo gel J. Schillemans, rechterzij- vogel B. Mullenders, beiden Lamswaarde, linkerzij vogel L. Rijswijk, Terhole. Grootste aantal (6) J. Hulshout, Lams waarde. Kaarting - In de zaal Tilleman werd een kaarting gehouden waaraan 62 personen deelna men. Uitslag: 1. Mevrouw De Vos, Clinge, 2. A. Boogaert, Heikant, 3. C. Bonte, Koe wacht, 4. P. van Kerkhoven, Hulst, 5. P. Vermeulen, Clinge. Dansavond - De evenemen tencommissie van de Stichting De Warande organiseert „op zaterdag 16 maart een dans avond in het gemeenschaps centrum De Warande. Het dansorkest van Frans Bonne zal vanaf 20.30 uur muziek ten gehore brengen. Van een onzer verslaggevers AXEL - Axelse huurders van de Regionale Woningbouw vereniging hebben hevig ge protesteerd tegen het feit dat ze Bumarechten moeten beta len voor de ontvangst van bui tenlandse televisiezenders. De bewonerscommissie van wijk 3 heeft al laten weten niet te zullen betalen. Ver wacht wordt dat ook uit ande re wijken nog protesten zullen binnenkomen. Aan de 60 cent extra per maand zullen de meesten niet failliet gaan, maar het gaat ze om het principe. Wie is aange sloten op een centrale antenne van de gemeente moet wel be talen. Wie het signaal krijgt via de antenne van de woning bouwvereniging hoeft dat niet. Dat komt omdat de gemeen telijke mast te boek staat als een centraal antennesysteem, terwijl de bouwvereniging zijn voorziening een 'eigen an tenne' noemt, vergelijkbaar met een gewoon tv-maslje op het huis. En daarvoor hoeven geen Bumarechten betaald te worden. De gemeente Axel stuurt de rekening voor de Bumarech ten aan de woningbouwvere niging, die het bedrag op zijn beurt weer incasseert bij de huurders. Zodoende moet de ene huurder wel die 60 cent betalen en de andere niet. „Door uw incassopositie voor de gemeente Axel drijft u een wig tussen bewoners", Zeeuw weigerde bedrijfskleding Van een onzer verslaggevers BERGEN OP ZOOM - De rechtbank in Breda heeft in hoger beroep de Bergen op Zoomse sigarettenfabriek Phi lip Morris in het gelijk gesteld in een ontslagprocedure. Het ging om de vraag of ex- werknemer Bart Stam uit St. Maartensdijk twee jaar gele den door Philip Morris wel of niet ontslagen mocht worden omdat de man als operator weigerde bedrijfskleding te dragen. Op 3 maart 1983 werd Stam ontslagen. Hij wilde geen be drijfskleding aantrekken om dat hij vond dat hij als Neder lander niet in een 'uniform' van een buitenlands bedrijf kon rondlopen. Bovendien vindt Stam het dragen van een uniform aantasting van de persoonlijke vrijheid van de mens. Stam vocht het ontslag aan. Begin vorig jaar kwam de zaak aan de orde voor de kan tonrechter in Bergen op Zoom. Die vond de eis van Philip Morris dat een groep perso neelsleden, met name in de productie, bedrijfskleding moet dragen, terecht. Philip Morris voerde aan dat de ver plichting te maken heeft met veiligheid, hygiëne, bescher ming van de eigen kleding van de werknemers en het feit dat in het bedrijf een consumptie artikel wordt vervaardigd. Ook de ondernemingsraad van het bedrijf is akkoord gegaan met de verplichting om die mensen bedrijfskleding te la ten dragen. Overleg is over dit onderwerp ook gepleegd met de vakbonden. De Bergse kantonrechter wees dan ook de eis af van Stam om Philip Morris te ver plichten hem weer aan het werk te zetten. Tegen die uit spraak is Stam in beroep ge gaan bij de rechtbank in Bre da. En die heeft nu de visie van de Bergse kantonrechter onderschreven. Volgens de rechtbank heeft Philip Morris niet onredelijk gehandeld door een werkne mer te ontslaan, die op grond van een persoonlijke levens opvatting bleef weigeren een verplichting na te komen. Stam is het met die uitspraak van de rechter niet eens en overweeg nu cassatie van dit vonnis aan te vragen. „Ik vecht door" zegt Stam. stelt wijk 3. „Wij als bewoners zijn niet van plan deze Buma rechten te betalen en advise ren u dan ook de incasso aan de gemeente Axel terug te ge ven, of een eigen antenne te plaatsen". Voorts verbaast de bewo nerscommissie zich er over dat de wijken 3 en 4 zelfs 1,10 gul den extra moeten betalen. Maar dat ligt volgens hoofd bewonerszaken E. Merckx van de woningbouwvereniging aan het feit dat de gemeente ineens btw is gaan rekenen voor de signaallevering. Dat geldt overigens alleen voor die woningen die van oudsher van de woningbouwvereniging zijn. Voor woningen die van de gemeente zijn overgenomen geldt de afspraak dat er geen btw aan de huurders wordt doorgerekend voor het ge meentelijk televisiesignaal. Die hoeven dus enkel de 60 cent Bumarechten te betalen. Vandaag (dinsdag) buigt het bestuur zich over de perikelen rond de Bumarechten. BOSCHKAPELLE - Bejaarden- schieting bij J. van Schaik 22 deel nemers. Eerste hoogvogel P. Schelfhout, Hulst, eerste zij vogel A. van Dijk, Boschkapelle, tweede zij vogel L. van Leuven, Rapen burg. Meeste kleine vogels (4) W. Kuyper, Hulst. GRAAUW - Van Grol in zaal De Friezen 49 deelnemers. Wip 1: eer ste hoogvogel R. Roels, Axel, twee de hoogvogel E. Herman, Zwijn- drecht, eerste zij vogel W. Brand, Hulst, tweede zij vogel E. de Bak ker, Graauw, derde zij vogel A. Hoogstrate, Terneuzen, vierde zij- vogel J. van Goethem, Zwijn- drecht. Wip 2: Eerste hoogvogel A. Goossen, Kloosterzande, tweede hoogvogel P. van Leuvenhoven, Zwijndrecht, eerste zij vogel L. Vermeulen, Nieuw-Namen, tweede zij vogel P. Steyaert, derde zij vogel E. de Caluwe, beiden Graauw, vierde zij vogel Th. Tieleman, Kloosterzande. HULST - W. Blommaert 35 deelne mers. Eerste hoogvogel P. de Waal, Kloosterzande, eerste en tweede zij vogel J. de Waal, Koewacht. Meeste kleine vogels (8) J. van Kerkhoven, Hulst. HULST - W. Blommaert 24 deelne mers. Eerste hoogvogel en eerste zij vogel J. van Kerkhoven, Sint- Jansteen, tweede zij vogel A. Dob belaar, Vogelwaarde. Meeste klei ne vogels (7) mevrouw Dobbelaar, Vogelwaarde en H. de Vos, Hei kant. HULST - O.Z.O. 25 deelnemers. Eerste hoogvogel D. Moens, De Klinge, eerste zij vogel V. Ivens, Sint-Jansteen, tweede zij vogel A. Dobbelaar, Boschkapelle. Meeste kleine vogels (6) C. de Ca uwer Hulst en J. Lauwers, Terhole. KAPELLEBRUG - Fabie 58 deel nemers. Eerste hoogvogel R. Kint, tweede hoogvogel G. de Wilde, bei den De Klinge, eerste en tweede zij vogel R. Colleman, St.-Pauwels, derde zij vogel J. van Dorsselaar, vierde zij vogel Jozien Nijs, beiden Kemzeke. Meeste kleine vogels (4) W. Duim. Hellestraat. KLOOSTERZANDE - De Kastanje 38 deelnemers. Eerste hoogvogel P. Pauwels, tweede hoogvogel P. de Waal, eerste en tweede zij vogel H. van Rijt, Kloosterzande. Meeste kleine vogels (5) F. van Kruyssen, Kloosterzande. KLOOSTERZANDE - De Kastanje 35 deelnemers. Eerste hoogvogel P. Maas, tweede hoogvogel A. Ver hoeven, eerste zij vogel J. Hoop, al len Kloosterzande, tweede zij vogel E. Luykx, Hulst, derde zij vogel J. Mei, Boschkapelle, vierde zij vogel mevrouw De Waal, Kloosterzande. Meeste kleine vogels (6) A. Geerts, Moerbeke. KLOOSTERZANDE - Bejaarden- schieting in De Kastanje met 27 deelnemers. Eerste hoogvogel P. van Gassen, Kloosterzande, eerste zij vogel J. de Beul, tweede zij vogel J. Schilleman, beiden Hulst. Mees te kleine vogels (8) W. Kuyper, Hulst. KOEWACHT - Bejaardenschie- ting in De Oude Molen met 42 deel nemers. Eerste hoogvogel A. van Landegem, Sint-Jansteen, eerste zij vogel R. d'Hondt, Zuiddorpe, tweede zij vogel R. Baart, Koe wacht. Meeste kleine vogels (4) R. van Grembergen, Koewacht. KOEWACHT - Bejaardenschie- ting bij G. van Rumste met 45 deel nemers. Eerste hoogvogel en eerste zij vogel J. van Kerkhoven, Sint- Jansteen, tweede zij vogel G. Dey- naert, St.-Gillis. Meeste kleine vo gels (5) G. Deynaert, St. Gillis. ZUIDDORPE - De Herberg 33 deelnemers. Eerste hoogvogel W. Laheyne, Overslag, tweede hoog vogel O. de Moor, Hulst, eerste zij- vogel R. Herwegh, Heikant, tweede zijvogel F. de Waal, Koewacht. Meeste kleine vogels (6) W. de Munck, Zuiddorpe en mevrouw De Jaeger, Westdorpe.

de Stem | 1985 | | pagina 6