Parijs in drie dagen n regelt *ing eelzalen ff toiietes Oostburg wil alle afval opslaan op industrieterrein RT ZEEUWS UITJE VAN DE ZEEUWSE VOLKSUNIVERSITEIT Schietingen Schouwen-Duiveland start campagne tegen lozing chemisch afval Middelburgs schoolhoofd geschorst na zedenmisdr ij f Open dag PAGINA ZEELAND^ Plaatselijk nieuws Terneuzen Westdorpe Sas van Gent Philippine - INKOMSTENPOST' BIJDAG 8 MAART 1985 VAN ZEELAND T20 PAGINA ZEELAND 4 •SFSSssS S0yées- Plaatselijk nieuws Aardenburg Breskens Sluis KLEINE VERVUILERS WORDEN BENADERD markten Bonte Avond - De Terneuzen. se scholengemeenschap denrust houdt, vanavond voor de derde keer een Bont» Avond in het Zuidlandtheaterj Die begint om 19.30 uur. jJ wordt een toneelvoorstelling gegeven en er worden enketó liederen ten gehore gebracht Rommelmarkt - Zaterdag i» maart van 9.30 tot 14.30 uur houden de openbare lagere school De Meerpaal en d| openbare kleuterschool Meervogels hun jaarlijks rommelmarkt in de schoolge bouwen aan de Sloelaan 41-43 De opbrengst van de rommeli markt komt ten goede aan bei de scholen. Bingo - Maandag 18 maart houdt buurthuis De Bolster een bingo in het bejaarden centrum De Blide. Er zijn' mooie prijzen te winnen en het eerste kopje koffie is gratis. Rommelmarkt - Morgen wordt in de christelijke lagere school Prins Willem van Oranje aan de Leeuwenlaan 1 een rommelmarkt en een ba zar gehouden. Men kan er te recht van 10.00 tot 16.00 uur. Op de rommelmarkt worden in hoofdzaak oude schoolma terialen, zoals schriften en boeken verhandeld. De bazar biedt gelegenheid tot verschil lende spelen en verder zijn er wafels en frisdranken te koop. Amnesty - De afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen van Amnesty International houdt maandag 11 maart, aanvng. 20.15 uur, een schrijfavond in de Goede Herderkerk te Ter neuzen. Dinsdagmorgen 12, maart kan men hiervoor ook terecht op het adres Volta straat 37 vanaf tien uur. Gezinsdienst - Zaterdag 9 maart wordt in de kerk een gebedsdienst gehouden met als thema: Deel van de keten. Daarbij proberen kinderen van de kleuter- en basisschool een lange, kleurige ketting te maken. De gezangen tijdens de, dienst, die om 19.00 uur begint' worden uitgevoerd door hek kinderkoor van de St.-Joseph- school. Celebrant is pas toot] Jos Thiellier. EHBO - De EHBO-afdeling Sas van GEnt hield het EHBO-examen in cultureel centrum De Speye. Dr. Kap- tijn uit Philippine en de ka dersinstructeurs Van Vlier, berghe uit Hulst en Van Ros, sum uit Sas van Gent namen de examens af. Zeventien kan didaten legden het examen met goed gevolg af en mogen' tijdens de feestavond in mei het felbegeerde EHBO-diplo- ma in ontvangst nemen. He laas moest één kandidaat wor den afgewezen. Behalve de di ploma-uitreiking worden op de feestavond van 3 mei ooiu jubilarissen gehuldigd. Lenteconcert - De fanfare Sint Cecilia uit Philippine geeft za-. terdag een lenteconcert in de Meerpaal. Het begint om 20.00 uur. verslaggevers talen in de gemeente Groot-Ter- t rekenen op een gemeentelijke »g genoeg zijn om alle kosten te De gemeente is van plan het subsidiegeld te halen uit de. pot 'sociaal-cultureel werk'./ Waar grote problemen ont-' staan of het principe van ge-j lijkberechtiging geweld wordt' aangedaan door de uniforme] regeling, kan men altijd nog! teruggrijpen op een 'knelpun-, tenpot' voor dit werk. De be-i doeling is om het 'gelijke mon nikken, gelijke kappen' in praktijk te brengen door jaar lijks een bedrag per peuter toe te kennen. Overleg Of de peuterspeelzalen al leen met vrijwilligers werken, of ook beroepskrachten in schakelen, moeten ze zelf uit maken. Wie een beroepskracht aanstelt, hoeft echter niet op een hogere subsidie te reke nen. Ieder jaar zal de gemeen te overleg plegen met de geza menlijke besturen over het be leid en de hoogte van de subsi die. n Binnen het geheel neemt het kinderdagverblijf de Wip-, Wap een aparte positie in. De gemeentelijke bijdrage is af geleid van een rijksregeling- Dat betekent dat Terneuzen voorlopig niet meer dan 6 mil le per jaar zal betalen aan de Wip-Wap. De adviescommissie jeugd zaken etc. bespreekt de nota in de vergadering van woensdag 13 maart om 16.30 uur. Een Chinese vertoont haar kunsten - FOTOS de stem/corj.de boer Met Zeeuwse nuchterheid bekijken de Parijsgangers de capriolen van een vuurspuwer Door Cor J. de Boer Onder het publiek zijn zeker vierendertig Zeeuwsch-Vlamingen en twee Belgen. Zij kwamen onder auspiciën van de Zeeuwse Volksuniversiteit met chauffeur Lucien in een Belgische bus voor drie dagen naar Parijs. Hun reisleider, Fernand de Paauw, leraar Frans in Oostburg, had een soepel programma opgesteld. Rondrit onder de voortreffe lijke begeleiding van me vrouw De Wolf-Spierenburg langs alles wat Parijs Parijs doet zijn, zoals de contrasten van La Défense, de archi- tektonische hoogstand van wolkenkrabbers, die Parijs 2000 wordt genoemd en het oude St. Germain-des-Prés. De eerste avond eten in res taurant 'Nos Ancêtres Les Gaulois', waar de bediening er uit ziet als een troep Noormannen, maar meer als Galliërs bedoeld. De Galliërs tonen zich verheugd met de komst van de Zeeuwsch-Vlamingen, maar beperken hun service in eerste lijn tot het wijzen op de manden met rauwkost en de flessen met olie en azijn. „Of de gasten zelf maar hun voorgerecht wil len bereiden en.oh ja, de wijn zit in het fust daar in de hoek". Ieder heeft het naar de zin, de maaltijd is voortreffelijk, de wijn is jong en na afloop zijn alle buspassagiers vrienden ge worden. Reisleider De Paauw doet veel cultuur in zijn reizen. Kathedralen, kerken en kloosters in romaanse en go- thische stijl. In het Louvre geeft mevrouw Edith Le Blanc speciaal voor de Vla- „The answer is blowing in the wind", zingt een lange Amerikaan. De rug gestrekt, breed zijn gi taar aanslaand, galmend over het plein voor het Parijse Centre Pompidou. Tesamen met andere zangers, vuurspuwers, portrettekenaars, dansers en mimespelers vormt hij een bont en luidruchtig gezelschap dat uit alle windstreken hier was neergestreken.Zij kwamen allen met hun vraag over succes, hun vermeend talent en de toe komst. Maar het antwoord, vriendenhet ant woord is al lang zoek. mingen aanschouwelijk kunstonderwijs. Niet mis te verstaan vertelt ze in ver voering alles over Rem brandt, Rubens en Da Vinei en komt pas tot rust bij de Venus van Milo. In de avonduren laat Fernand de Paauw zijn gasten zelf de keuze maken uit lekker eten, de Folies Bergère, een kijkje op Pigalle of een brave boot tocht over de Seine. Op de laatste dag brengt de bus het gezelschap naar Montmartre. Daar op Place du Tertre staan de kunste naars en hun creaties gepar keerd als het vee op de Axel- se jaarmarkt en in de Sacré Coeur pak je de telefoon voor geestelijke bijstand in je eigen taal. Als alles meezit gaan Fer nand en de Zeeuwse Volks universiteit in de herfsva- kantie weer met een bus naar Parijs. Is dit nu kunst Alt/ P8uj entter, jfcA POfte normale. Ferdinand de Paauw (de man met de bontmuts) legt de werking van een openbaar toi let uit Alle nationaliteiten kom je tegen in Parijs. Hier een Britse mime-speler die met de pet rond gaat. Links Ferdinand de Paauw Soiling - Bij E. de Vreeze werd Sn bolling gehouden waaraan 63 boilers deelnamen. Uitslag: R. Haverbeke-E. de Vreeze- Goossens, 2. P. Staelens-J. Slnndeel-A. de Waele, 3. J. Soers-R. Lampo-J. de La- "welliere, 4. J. Focke-G. Bee- jaert-J. Goethals, 5. M. de «net-A. van Vooren-W. Taeijllie. 'ssprekskring - Woensdag 13 "aart houdt de oecumenische feprekskring Aardenburg- de slotavond van de ge- jjPrekskring in dit seizoen in ■e Ontmoetingskerk aan de «ssenstraat te Aardenburg. - heer Korteweg vertelt dan jets over Oost-Euorpa en de in het bijzonder. De heer Korteweg reist daar regelma- '8 heen om contacten te leg s'1 met kerkelijke gemeenten, geïnteresseerd zijn in con- «cten met het westen. Ook worden dia's vertoond over de reis van sommige streekgeno ten naar de DDR. Dit thema komt nu aan bod, omdat het in januari niet kon doorgaan we gens slechte weersomstandig heden. De avond begint om kwart voor acht. Concert - De Breskense mu ziekvereniging 'Uit het volk - voor het volk' geeft zaterdag een concert in zaal De Ploeg in Groede. Het begint om 20.00 uur en de plaatselijke drum band brengt ook een aantal nummers ten gehore. Sociale dienst - H. de Klerk, werkzaam op de afdeling so ciale zaken van de gemeente Sluis, "is per 1 mei aangesteld als buitendienst-ambtenaar bij de sociale dienst van de ge meente Terneuzen. Tot zijn opvolger is benoemd R. Hu- bregtse te Sluis. AARDENBURG - untenschieting: hoge vogel: R, de Wispelaere; zijvogels: Tn. Lampaert en tweede niet af; grootste aantal (6): G. de Vriend. Stand kam pioenschap: 1. Th. Lampaert 72,2. F. van Ecke 60, 3. G. de Vriend 57, 4. H. Geer- naert 53,5. R. Pielaet 48 punten. AARDENBURG - 11e Klepschieting, St.- Sebastiaan: 1. H. de Rijcke 4 kleppen, 2. Th. Lampaert, W. Veldkamp en R. Rijc- kaert elk 3 kleppen. Stand kampioen schap: 1. Th. Lampaert 41, 2. W. Scheele 23,3. R. Rijckaert 20,4. J. Cattoor 18,5. H. Geernaert 15 kleppen. HUIST - OZO, 20 schutters: hoge vogel: J. van Kerkhoven, St.-Jam- steen; eerste zij vogel: F. van Swaal, Hulst; tweede zij vogel: A. Dobbelaar, Boschkapelle; grootste aantal (5); A. Leeraert, Graauw en J. Bracke, Axel. HULST - Bejaardenschietmg, zaai De Blaauwe Hoeve, 51 schutters: hoge vogel: A. van de Branden, St.- Jansteen; eerste zij vogel: P. Boën- ne, Hulst; tweede zij vogel: E. de Boey, Zuiddorpe; grootste aantal (5): F. Reunis, St.-Jansteen. HULST - Zaal W. Blommaert, 45 schutters: hoge vogel: E. de Kok, Moerbeke; eerste zij vogel: A. Dob belaar, Vogelwaarde; tweede zij vogel R. Haak, Moerbeke; grootste aantal (5): H. Dobbelaar, Vogel waarde en A. de Koster, Graauw. HULST - Zaal W. Blommaert, 35 schutters: hoge vogel: A. de Waal, Kloosterzande; eerste zij vogel: G. Herwegh, Hulst; tweede zij vogel: A. van de Branden, St.-Jansteen; grootste aantal (6): A. Herwegh, Heikant. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 41 schutters: hoge en tweede zij vo gel: J. de Waal, Koewacht; eerste zij vogel: E. Luykx, Kloosterzande; grootste aantal (7): F. de Block, Koewacht. KOEWACHT - Zaal G. van Rum- ste, 38 schutters: hoge vogel: P. van Steene, Koewacht; eerste zijvogel: A. Bolleman, Axel; tweede zij vo gel: L. Dullaert, Stekene; grootste aantal (5): E. van Dale, St.-Niklaas. KOEWACHT - Bejaardenschie tmg, zaal Oude Molen, 34 schut ters: hoge vogel: R. Ongenae, Koe wacht; eerste zij vogel: F. Saye; tweede zij vogel: L. de Block, bei den Moerbeke; grootste aantal (3): mevrouw Van Meelen, Klooster zande en J. Vermeire, Koewacht. KOEWACHT - Bejaardenschie- ting, zaal G. van Rumste, 43 schut ters: hoge en beide zij vogels: J. van Meelen, Kloosterzande; grootste aantal (5): J. van Damme, Koe wacht. KOEWACHT - Zaal R. van Steene, 31 schutters: hoge vogel en grootste aantal (4): F. Martens, Koewacht; eerste zij vogel: A. Nouts, Moerbe ke; tweede zij vogel: R. de Smet, Koewacht. KLOOSTERZANDE - Bejaarden- schieting, zaal Molenhof, 34 schut ters: hoge vogel: L. Heyens, Bosch kapelle; eerste zij vogel: A. Dogge; tweede zij vogel en grootste aantal (5): P. Poppe, beiden St.-Jansteen. KLOOSTERZANDE - Zaal De rei zende Man, 22 schutters: hoge en eerste zij vogel: H. van Rijt; tweede zij vogel: A. Verhoeven, beiden Kloosterzande; grootste aantal (5): F. Dierikx, Walsoorden. KLOOSTERZANDE - Zaal De Reizende man, 17 schutters: hoge en beide zij vogels: A. Verhoeven; grootste aantal (6): H. van Rijt, beiden Kloosterzande. LAMSWAARDE - Zaal De Sport, 25 schuttes: hoge vogel: F. de Waal, Kloosterzande; eerste zij vogel P. van Meelen, Graauw; tweede zij- vogel: A. Geerts, Moerbeke; groot ste aantal (4): R. de Groene, St.- Jansteen. YERSEKE - Diana, liggende wippen, 79 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: S. de Jonge, ADLM; tweede hoge vogel: P. Rentmeester, Willem Teil; eerste zij vo gel: N. Schipper, St.-Andries; tweede zij- vogel: J. Goetheer, Juliana; derde zijvo gel: Jos Rentmeester; vierde zijvogel: A. Rentmeester Cz, beiden Willem Teil; grooste aantal (7): I. Helmstrijd, Juliana. Wip 2: eerste hoge vogel: B. Meijer, St.- Andries; tweede hoge en derde zij vogel: B. Glerum, Diana; eerste zij vogel: J. de Jonge, Soranus; tweede zijvogel: L. de Jonge, ADLM; vierde zij vogel: M. Krie- kaard, Diana; grootste aantal (8): me vrouw B. Schipper, St.-Andries; vliegen de vogels: A. Clarijs, ADLM en M. Rep- kes, Victoria. YERSEKE - Finale pelotonschietingen: Met vizier: 1. Diana, Yerseke 42 punten; 2. St.-Andries, Wemeldinge 35; 3. Diana 1, Yerseke 29 punten. Zonder vizier: 1. Willem Tell 1, Ovezande 37; 2. Edele Handboog 36; 3. Concordia, 's-Heeren- hoek 36 punten. Er waren 18 viertallen, die samen 241 punten schoten. Dat is een gemiddelde van 13.38 punten per peloton. ZUIDDORPE Zaal De Herberg, 45 schutters: hoge vogelf R. Her wegh, Heikant; eerste zijvogel: F. Verdurmen, Graauw; tweede zij- vogel: G. Herwegh, Hulst; grootste aantal (4): P. Caluwé, Koewacht; A. van Damme, Zuiddorpe en M. Hamers, Westdorpe. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Alle afvaldepots in de gemeente Oostburg wor den in de nabije toekomst geconcentreerd op het industrieter rein bij Oostburg. Dat beloofde wethouder A. de Feyter tijdens de vergadering van de raadscommissie Openbare Werken. meentewerken bij het indus trieterrein opgeknapt moet worden. Door alle depots daar te concentreren wordt de op knapbeurt goedkoper. Het col lege wil voor deze reconstruc tie ruim anderhalve ton uit trekken. De afvaldepots aan de Tra gel weg zijn een doorn in het oog van de omwonenden. Ze vinden met name de opslag van chemisch afval in het voormalige pomphuis gevaar lijk voor de beurt. De Oostburgse raadscom missie voor planologie is in meerderheid voor de uitbrei ding van camping Zeebad bij Breskens. De camping hoeft van de meeste commissieleden zelfs geen extra voorzorgs maatregels te nemen om mo gelijke overlast voor de aan grenzende woonwijk Het Heem te voorkomen. De depots voor chemisch- en slachtafval liggen op dit ogen blik aan de Oostburgse Tra- gelweg. De overslagplaats voor het markt- en strandaf- val is daar ook gevestigd. Volgen de wethouder blijft het depot voor chemisch afval voorlopig nog op de oude plaats. Vorig jaar al hadden de commissieleden tijdens een excursie aangedrongen op verhuizing van de depots naar het terrein van de afdeling Openbare Werken op het in dustrieterrein. De commissieleden drongen er bij de wethouder op aan om zo snel mogelijk tot een con centratie over te gaan. Met na me de PvdA toonde zich daar een sterke voorstander van. Men vindt dat concentratie een voor de hand liggende op lossing is, temeer omdat het terrein van de afdeling ge- O GOES - Oogstfeest - De sportvereniging Parbo houdt zaterdag een oogstfeest voor Hindoestanen in Goes. Vanaf 19.30 uur kan iedere belangstellende terecht in de zaal aan de Nieuwstraat 57, waar het Holy Pagwafeest wordt gehouden. GOES - Spreekuur - Het Gewestelijk Arbeidsbureau in Goes verschuift het avondspreekuur met ingang van 1 april van woensdag naar donderdag. Hiermee sluit de instantie aan op de wekelijkse koopavond in Goes. Het kantoor is geopend van 19.00 tot 20.00 uur. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - De reini gingsdienst van de Zeeuwse regio Schouwen-Duiveland zet alle zeilen bij om te voor komen dat chemisch afval en probleemstoffen op de vuilnis belt terecht komen. Men tracht de veronteinigende stoffen al enkele jaren zoveel mogelijk apart op te halen. De dienst, een samenwerkingsor gaan van zes gemeenten, be gint daarnaast met een proef, waarvoor de regering 125.000 gulden beschikbaar heeft ge steld. Men wil weten bij welke be drijven en in welke hoeveelhe den chemisch afval vrijkomt. Daartoe gaat men in één jaar tijd 250 bedrijven bezoeken. Het gaat om garagebedrijven, loonwerkers en landbouwme- chanisatiebedrijven, metaal verwerkende bedrijven, schil dersbedrijven en spuiterijen, drukkerijen en fotografen. De bedrijven krijgen voor lichting over chemisch afval. Tegelijk worden mogelij heden besproken van een milieuhy giënisch verantwoorde afvoer. Enige tijd later wordt nage gaan of het bedrijf het che misch afval volgens de gelden de wetten en regels heeft afge voerd. Ook de landbouw wordt bij het project betrokken. Van de 400 agrarische bedrijven op Schouwen-Duiveland zullen er ongeveer 50 worden bezocht om een idee te krijgen van de problematiek van bestrij dingsmiddelen en -verpakkin gen. Gedeputeerde Staten van Zeeland meldden het project bij het ministerie ter subsidië ring aan. Van onze correspondent MIDDELBURG (ANP) - B en W van Middelburg hebben de 49-jarige hoofdonderwijzer J. W. van de openbare lagere Blijeburchschool in Middel burg voorlopig voor drie maanden geschorst. De man heeft vorige maand enkele da gen op het politiebureau in Middelburg vastgezeten in verband met een zedenmis drijf. De man zou een 20-jari- ge stagiaire van de Pedagogi sche Academie tijdens een be spreking over het schoolge beuren bij hem thuis be dwelmd en seksueel misbruikt hebben. De man heeft volgens de politie bekend. Om de rust op school te handhaven hebben B en W van Middelburg besloten de hoofdonderwijzer voor drie maanden te schorsen. Onder wijswethouder G. Schoenma ker van Middelburg wilde donderdag geen commentaar geven op de schorsingsbeslis sing van B en W. „Wij hebben het recht een dergelijke beslis sing te nemen op grond van de schoolwet van 1920, ondanks het feit dat de rechter nog geen uitspraak heeft gedaan in deze zaak. Dit is een orde maatregel om de rust op school te kunnen handhaven", aldus Schoenmaker. Justitie in Middelburg heeft de zaak inmiddels in behande ling genomen. Van een onzer verslaggevers SCHOONDIJKE - De Rijks Middelbare Agrarische school te Schoondijke houdt vandaag (vrijdag) een open dag. Be langstellenden kunnen tussen 15.00 en 17.00 uur en 's avonds tussen 19.00 en 21.00 uur de school bezoeken. AMSTERDAM - Aardappelter- mijnmarkt - In Bintje 50 mm wer den 144 contracten verhandeld voor levering april oogst 1984 bij een prijs van 15,60 tot 15,50 per 100 kg, voor levering mei oogst 1984 110 contracten tegen 16,00 tot 15,70, alsmede 9 contracten voor levering april oogst 1985 tegen 28,20. De stemming was prijshou dend/kalm. KAPELLE, 7 maart - Voorverkoop Conference: I: 65/75 1,76, 55/65 1,27, II: 45/55 66, niet voor Zweden 53-56. Gelegd Fruit: Golden Super: 75/80 1,20-1,24, Super 70/75 99-1,08; Jona gold: Super 85/90 2,44, Super 80/85 2,60, Super 75/80 2,72, Super 70/75 2,57. Appelen: Golden Delicious: I: 80/90 1,32-1,36, 70/80 93-1,05, 60/70 42-50 II: 90/100 97, 80/90 95-1,24, 70/80 81-98,60/70 34-43; Goudrenet: II: 85/95 84, 75/85 75, 70/75 57-59, 65/70 38; Winston: I: 80/90 82, 70/80 1,18-1,29, 60/70 58-72; Jonagold: I: 100 1,00, 090/100 1,68-1,93,80/90 1,60- 2,42, 70/80 1,48-1,94; Cox's Orange: I: 80/90 1,02, 70/80 1,08-1,55, II: 80/90 96,70/80 82-92,65/70 62-78,60/65 40- 55; Rode Goudrenet: II: 95/100 83, 85/95 98, 75/85 1,02, 70/75 67, 65/70 41; Karmijn: II: 90 73, 80/90 95, 70/ 80 1,02-1,12, 60/70 62,6//70 57; Jona gold: IIX: 90 99, 80/90 1,28, 70/80 1,02; Kroetappelen: 25,30. Peren: Doyenné du Cornice: I: 80/90 95, 70/80 1,08, 65/70 77, 60/65 54, IIX: 70 79; Conference I: 65/75 1,61, 55/65 1,26, II: 45/55 29-41, 65/75 1,39, 55/65 1,11-1,16, IIX: 65 76, 55/65 28-73; St. RémyI: 70/80 1,01-1,02,60/70 85-90, II: 50/60 44-45, 70 76, 60/70 70. Groente: Witlof: 2,20-3,50.

de Stem | 1985 | | pagina 8