m rtitels Visser toptijd AZVV is zeer optimistisch Weinig aanwas bij Hulsterse club GROOTSTE TURNVERENIGING VAN Titelstrijd driebanden Walsoorden Zeeuwsch- vlaamse Jeugdtoer komt terug PAGINA SPORT 0 TENIEUWVLIET ION VANGRAAUW Vlammen DF, fiTTSMS/OOjbC Wedstrijden pelregels Kruiningen Titelstrijd ubre in Groot-Hulst Activiteiten jubilerend EMM Terneuzen Bestuur EMM HANDBALVERENIGING HVH IN DE PROBLEMEN Kampioenschap driebanden Sas van Gent Jaap Bax naar arbiters in Kloetinge tmedewerker lens in Nieuwvliet wordt zater kampioenschap dressuur voot e is opnieuw in handen van de ■ngruiters uit Biervliet en De ninder dan 52 dressuurcombj. Ie verschillende klassen. Alleen I mogen deelnemen aan de na- Sterdag 30 maart op het federa' verkt. I De Weelruiters, Suzan Mal- corps met Onda van De Zwin- I ruiters, Marina de Fouw met iTicardo van Walcheren en Lieveke Goossens met Silver van De Oranjeruiters uit Axel, Niet minder dan zestien I combinaties in de M-klasse Hier is de grote favoriete Mar leen van Doeselaar met Pega- sus van De Zwinruiters, die vorig jaar nog in de L-klasse uitkwam en daarin als vierde eindigde. Ook zij krijgt het niet gemakkelijk. Zij kan op zware tegenstand rekenen van xombinaties als Francisca Bakker met Pythia van Jaco- ba van Beieren, Jan Meyers met Mr. Abgar van Oranjezon en Annelore Bax met Ureka van De Zwinruiters. Slechts vijf combinaties ko- I men in de ring in de L2-klasse. Beste winstkansen zijn hier weggelegd voor Claudia Fas- saert met Werda van De Vos- sereyers, die de laatste tijd in puike vorm steekt. Twaalf deelnemers binden de strijd aan in de Li-klasse. Hierin wordt een open strijd om de Zeeuwse titel verwacht, even als in de B-klasse met veel nieuwe combinaties. De Zeeuwse titelstrijd in de Nieuwvlietse manege begint 's morgens om negen uur met de B-klasse. Als laatste categorie komt de Z-klasse aan bod om 16.00 uur, waarna de prijsuit reiking volgt. ik medewerker i de Visser is zaterdag 9 maart, miging SV Alov uitpakt met de Hij. thon, waarna ze me onmiddel lijk voor gek verklaarde. On danks dat de eerste trainings kilometers verre van ge smeerd verliepen, zette ik door om op 38-jarige leeftijd in Utrecht mijn eerste marathon te lopen in 3.08. Achteraf heb ik spijt als haren op mijn hoofd er niet vroeger aan be gonnen te zijn. Alles op een rijtje zettend, had er meer in gezeten". Gedane zaken nemen geen keer en zaterdag wil hij vlam men. „Het parkoers in Graauw is snel. Ik denk dat een topatleet daar in staat moet zijn een tijd van 2.15 neer te zetten. Dit mede afhanke lijk van de weersomstandig heden. Ik heb een aanvraag ingediend voor een zonnetje, die de aardkloot op 12 graden brengt met windstil weer, maar aangezien mijn connec ties daarboven summier zijn, is het afwachten geblazen. Veel hangt ook af van de deel name. Mogelijk zijn er een paar sterke Belgen waar je je aan op kunt trekken, al moet je het altijd nog zelf doen". Ludi de Visser is één van de 40 voorinschrijvers op die ma rathon, waarvoor om één uur het startschot valt in de Graauwse Dorpsstraat. Op merkelijk veel deelname van boven de grote rivieren, weet Remy Magnus, opperhoofd van het organiserende SV Aloy te melden. Onder de deelnemers ook Jo David uit Koewacht, die aan zijn eerste marathon-avontuur begint. Naast de marathon staat ook een halve marathon en een 2 en 7 kilometer op het programma. De 'halve' ver trekt om half twee, terwijl tien minuten later de beide overige afstanden van start gaan. Vooral de belangstelling voor de halve marathon is met 95 voorinschrijvingen groot. Spe ciaal voor deze gelegenhedi heeft Magnus, omringd door een veertigtal medewerkers, twee digitaal klokken tot zijn beschikking. Eén aan de aan komst, terwijl de andere voor de lopers uitrijdt, zodat de kop steeds 'bij de tijd' blijft. Het parkoers voor de marathan ziet er als volgt uit: Dorps straat, Oude Kaai, Paal, Dui- venhoek, Roversberg, Schelf- houtshoek, Zandberg en Ste nen Beer. Een ronde die de volledige marathon twee keer doet. IPIJDAG 8 MAART 1985 T47 Van onze sportmedewerker AXELAARS KRIJGEN ALTENA OP BEZOEK »VFL - Voor de Zeeuwsch- Vbamsc KNVB-zaterdag- balteams was de herstart Tde verplichte winterstop bepaald niet ongunstig te noe men. Hoek en Zaamslag wonnen, iZVV speelde verdienstelijk \jjjk en Terneuzense Boys las de enige ploeg die verloor, ne Terneuzenaren spelen za terdag in eigen huis tegen We- Snge. terwijl AZVV het Lor eigen publiek op moet ne men tegen Altena. Hoek reist af naar Sprang Capelle om SSC'55 partij te geven. Zaam- gaat op bezoek bij Kogel- vangers. Zoals reeds gesteld, begon AZVV verdienstelijk tegen Good Luck. Temeer, omdat het met invallers moest vertrek ken voor de zieke Dick Schuit- vlot, Jan Tilgenkamp, Alex Lippens en de geblesseerde doelman Verpoorte. „Alles bij elkaar een stevige aderlating", weet AZW-middenvelder Ri- nus Scheele, die zelf eveneens niet geheel fit is door een griepvirus. Toch blijft Sub - zo wordt hij algemeen in voeele, die nog vraagtekens zet bij het volledige herstel van zijn ploeggenoten. Hoek kende het 'grieppro- bleem' totaal niet. „Op papier is SSC'55 een vrij gemakkelij ke tegenstander. Helaas blijkt die opvatting als het er op aankomt dikwijls een misvat ting. Een punt pakken is voor lopig meegenomen", aldus een voorzichtige Hoek-trainer Jan Dooms, die mogelijk in tegen stelling tot afgelopen week de beschikking over Caluwé heeft. „Het kon eigenlijk bijna niet beter lopen", stelt Zaamslag- leider Kees Herrebout als de uitslagen van afgelopen week ter sprake komen. Uitslagen die uiterst gunstig voor de lei der in de derde klas waren. Immers, zelf won Zaamslag, terwijl de concurrentie punten verspeelde, „In tegenstelling tot veel andere teams is de winterstop voor ons gunstig geweest. De blessures die er waren zijn genezen, zodat we op volle sterkte binnen de lij nen kunnen komen. En nu het zo voortreffelijk gaat, blijven onze ogen naar boven gericht", aldus de fanatieke verzorger uit Othene. Zo zelfverzekerd als Zaam slag opereert, zo wisselvallig is Terneuzense Boys bezig. „Het is onbegrijpelijk. De ene keer draaien we beresterk en de andere keer kunnen we ons nauwelijks kansen scheppen. Toch blijf ik er van overtuigd dat we Wemeldinge moeten kunnen pakken. En dat gaan we doen ook", stelt een resolu te Ko Simons. Terneuzense Boys heeft slechts één angst en dat is de eventuele absentie van Jacky Scheele, die met een enkelblessure heeft af te reke nen. Programma tweede klas A: AZW-Altena, Yerseke-SC Everstein, SSC'55-Hoek, Bruse Boys-Heukelum, Roda Boys- Arnemuiden, Rozenburg- Good Luck. Derde klas A: Ter neuzense Boys-Wemeldinge, WHS-Kapelle, Kogelvangers- Zaamslag, Tholense Boys-Se- rooskerke, Kloetinge-Veere, Dinteloord-Zwaluwe. Terneuzen bestaat 55 Jaap Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Maar liefst 55 jaar oud en nog open top in bloei. Zo kan in één regel de huidi ge situatie bij de Terneuzense gymnastiek- en turnvereniging EMM geschetst worden. Enkele klinkende gegevens verduidelijken die stel ling. Want als je zo'n 550 leden telt, de grootste gym nastiekvereniging van Zeeuwsch-Vlaanderen bent en sinds een aantal jaren de toonaangevende vereniging pp sportief gebied binnen het KNCGV Zeeland bent geweest, dan mag je met recht dat predikaat dragen. Initiatiefnemer en oprichter „Het draait voortreffelijk", van EMM (Eendracht Maakt benadrukt voorzitter Ton Tis- Macht) de heer P. Dees, kon 55 jaar geleden niet vermoeden zijn EMM tot dergelijke proporties zou uitgroeien. „Destijds was gymnastiek, evenals voetbal, de meest voor de hand liggende sport om te gaan bedrijven", zegt leidster scheidend penningmeeste- se, een taak die ze binnen kort overdraagt aan Nel van Weele, Rie Leeuw. Zij ver volgt: „Al snel bereikte het le dental de honderd en dat was in die tijd een respectabel aan- Uit die belangstelling en de vloeiende start bleek duide- dat er behoefte was aan een gymnastiekvereniging. Toch liep alles niet even soe pel, Tijdens de oorlog, zoals bij zoVSél andere verenigingen trouwens, stonden onze activi teiten op een erg laat pitje. Het zou nog voortduren tot 1953 voordat EMM weer volop ac tief werd. Vooral gebrek aan bestuur was daar de oorzaak van. Sindsdien is het vrijwel alleen maar opwaarts gegaan en ik dacht dat we nu gerust mogen stellen dat EMM een gezonde vereniging is", zegt Rie Leeuw, die al 49 jaar lid is van de vereniging en er 26 jaar als bestuurslid en 22 jaar als leidster op heeft zitten en dus opeen opmerkelijke staat van dienst terug kan blikken. Van ome sportmedewerker Kruiningen - in sporthal Reimerswaal te Kruiningen worden vrijdag 15 maart de balve finales van de spelregel wedstrijden voor scheidsrech ts gehouden. Aan deze wedstrijd wordt ™or zeven teams, bestaande uit drie man, deelgenomen. Naast Zeeuwsch-Vlaande ren, Noord- en Zuid-Beveland Walcheren uit Zeeland ®on mee teams uit Bergen op Zoom, Roosendaal, Breda en -burg. Van dit zevental gaan de eerste drie over naar de fi dele. De wedstrijden in Krui- tengen, waaraan voor ^oeuwsch-Vlaanderen de ar- d'ters Lauwerijs, Rammeloo en De Smet meedoen, begin- "fn om 19.00 uur. 1*1 st-mnsteen - De blljart- frwiging Den Ouden Arend t St.-Jansteen houdt zater- l 9 en zondag 10 maart het 'jrnpioenschap derde klas 11- J* van de gemeente Groot- Wst. Dit invitatietoeriiooi °rdt gehouden in café Den ««den Arend te St.-Jansteen. hiervoor zijn de volgende Wers uitgenodigd: Hans "et en Sylvester Josiassen organiserende vereni- J'R°b Claerhoudt van De Kw Jo de Bot van De oori en Walter Koemans Vai B(-34 uit Hulst, Leon el van De Steense Caram- r Vit St.-Jansteen en Jozef ^robrechts van CBC uit Clin- „P6 wedstrijden beginnen da? .om twee en zon- da? m één uur. Op die laatste Wordt de finalepartij om- 8et v'er uur afgewerkt. K aantal te maken carambo- Ms vastgesteld op 60. sink en hij gaat verder: „Be stuurlijk functioneert het zo als het moet. We hebben negen bestuursleden en die zijn geen van allen te beroerd om bij be paalde activiteiten de handen uit de mouwen te steken. En daarnaast, en dat is zeker van groot belang, kunnen we bo gen op een technisch kader van zo'n twaalf personen. Die staan ook vrijwel altijd pa raat. Ik denk dat dat de kracht van EMM is. Die spontane en optimale inzet. Nu moet je niet denken, dat het bij ons alleen maar draait om de wedstrijd sport. Die groep neemt wel een beelangrijke plaats in, maar dat is slechts het topje van de ijsberg". „Ongeveer 30 tot 40 leden zijn hoofdzakelijk in wed strijdverband actief", verdui delijkt leidster en secretaresse Nora van Bambost-Leeuw en tweede voorzitter Kees van de Sande voegt daar aan toe: „Er blijven dan nog zo'n 500 leden over die vooral recreatief be zig zijn. Dus dat is zeker een niet weg te cijferen groep, die voor onze vereniging beslist zo belangrijk is. Zoals je ziet, is er binnen onze vereniging plaats voor iedereen. Van ze ven tot zeventig jaar". Ook de overgang van het KNCGV naar het KNGV vorig jaar wordt aangestipt en daar weet Nora van Bambost- Leeuw alles van. Ze zegt: „We waren aan die overgang toe. Onze meisjes maakten al jaren de dienst uit op provinciaal ni veau. Om meer tegenstand te hebben, was die overstap een noodzaak. Daarnaast kwamen er nog enkele andere zaken om de hoek kijken. Het feit dat je jonger aan wedstrijden deel kunt nemen, was er een van. En zeker van belang was het gegeven dat er meer leden tij dens de verenigingswedstrij den aan de bak kwamen, wat de animo in de breedte voor onze sport alleen maar ver groot. Het was natuurlijk wel even wennen, want tijdens de wedstrijden van het KNGV kwamen er toch onderdelen aan de orde waar we voordien nooit op trainden. We hebben dan ook hard moeten werken, maar genoten alle steun van mensen van de ZeBra (de Zeeuws-Brabantse afdeling van het KNGV, red.) die ons met raad en daad terzijde stonden. De eerste individuele wedstrijd zit er inmiddels op en dat is niet tegengevallen. Het was natuurlijk niet verge lijkbaar met de uitslagen tij dens de voorgaande jaren bij het KNCGV, maar we behaal den toch een tweede, negende, tiende en elfde plaats. Daar waren we tevreden mee en vooral ook, omdat die vier meisjes deel mogen nemen aan de nationale plaatsingswed strijden in Helmond. We zijn er natuurlijk nog niet en er zal nog hard gewerkt moeten worden om de finesse eigen te worden, maar we zijn op de goede weg". Toch een hele overgang voor de meisjes van EMM, die ge wend waren in ereplaatsen te grossieren. Nu moest er duide lijk met minder genoegen worden genomen. Leverde dat geen teleurstelling op? „Daar waren we wel een beetje bang voor", erkent Rie Leeuw in al le eerlijkheid, „maar dat is meegevallen", zegt ze. En dochter Nora besluit: „Ze wis ten dat het een stuk moeilijker werd en dat de concurrentie veel groter was. Maar het re sultaat daarvan is dat de mo tivatie toeneemt en dat is een goede zaak". Het bestuur van de jubilerende Terneuzense gymnastiekvereniging EMM verenigd rond de kast. - FOTO WIM KOOYMAN Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - In het kader van het 55-jarig bestaan houdt EMM twee aansprekende activitei ten. „Aanzienlijk minder dan tijdens het 50-jarig bestaan", zegt voorzitter Ton Tissink, „maar toch twee evenementen waar we mee naar buiten tre den". En hij vervolgt: „Tij dens de braderie houden we op vrijdag 14 juni een demonstratie op de markt en op 17 oktober een groots opgezette gymnatiekinstuif in sporthal 't Zwaantje waarbij we op de steun van de gemeente Terneu zen kunnen rekenen. Dat zijn twee gebeurtenissen waarmee we onze sport onder de aandacht kun nen brengen en waaruit aanwas van nieuwe leden kan voortvloeien. Vooral de gymnastiekinstuif van 17 oktober is daar op ge richt. Want we mogen wel een grote vereniging zijn, nieuwe leden zijn nog steeds welkom". Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Het ac tieve bestuur van de bij na 55 jaar oude gymnas tiek - en turnvereniging EMM is als volgt samen gesteld: Ton Tissink voorzitter, Kees van de Sande tweede voorzitter, Nora van Bambost- Leeuw secretaresse, Rie Leeuw penningmeeste- resse, Anneke Vennik tweede penningmeeste- resse en de bestuursleden Nel van Weele, Hans Scholten, Annie van Dix- hoorn en Annette Becht. Van onze handbalmedewerker HULST - De Hulsterse handbalvereniging HVH heeft het moeilijk. Niet op sportief gebied, want de resultaten zijn redelijk goed, maar de problemen liggen op een ander vlak. Er is te weinig aanwas van vooral jeugdige leden, waardoor HVH te klein blijft en dat brengt de no dige problemen met zich mee. Een plaats als Hulst zou toch een volwaardige handbalvereniging moeten hebben. „Daar ben ik het volledig mee eens, maar momenteel moeten we vooral bij de jeugd- en de herenafdeling met een te kleine kern werken. De he ren doen het goed in de tweede klas van de afde ling en de sfeer is uitste kend. We hebben alles voor elkaar over en steunen el kaar in alles. Dat is overi gens wel nodig, want onze basis is veel te smal. We hebben negen heren, dus er mag niets gebeuren of we kunnen niet met een com pleet team aantreden. Het grote probleem is dat er ook geen heren bijkomen. Het lijkt wel of men in Hulst niet weet dat er handbal in competitiever band kan worden bedre ven", aldus Jos Grob, spe ler en tevens aanvoerder van het herenteam. Voorzitter Louis Ver burg vult hem aan: „Het kader is te klein. Het moet bijna allemaal van de spe lende leden komen. Ook de begeleiding van de jeugd en dat is onze grootste zorg. De jeugd speelt op zondag, maar ook de senio ren, waardoor de jeugd een tekort aan begeleiding krijgt, omdat de senioren zelf moeten spelen. Anders moet dat team weer in compleet aantreden. We hebben ons jeugdbestand moeten inkrimpen tot één meisjesteam. Dat wordt momenteel begeleid door Jeltje Langendijk en dat gaat fantastisch. Het re sultaat is er dan ook, want er komen zich weer meis jes aanmelden. We zouden meer van zulke mensen moeten hebben, zodat we apart aandacht kunnen schenken aan de jeugd. We zijn er als bestuur van overtuigd dat er dan zeker meer jeugspelers zouden komen. We werken er hard aan en handbal spreekt toch wel aan bij de schooljeugd, want als we ons toernooi voor de lagere schooljeugd houden, ko men er ruim tweehonderd spelertjes in actie en met plezier. We hopen dat er zich mensen aanmelden om jeugdteams te begelei den, want van de jeugd moeten we het hebben om ons een vaste plaats in Hulst te kunnen verwer ven. We krijgen momen teel al meer steun vanuit de middenstand van Hulst, want de winkeliers van de Gentsestraat hebben ons gesponsord en via deze winkeliers treden we via aanplakbiljeten en aan kondigingen ook naar bui ten. We zijn op de goede weg". De damesafdeling kent blijkbaar minder probe- men dan de herenafdeling, ondanks de wat mindere resultaten in de competitie. „Qua resultaten hadden we dit seizoen meer ver wacht van de dames, maar ze spelen te wisselvallig en te weinig homogeen. De dames hebben een groep Louis Verburg (links) en Jos Grob van de Hulsterse handbalvereniging HVH. - FOTO ERIK 0SSEWAARDE. van twaalf en er wordt ge wisseld bij toerbeurt en dan kom je moeilijker tot een ingespeeld team. Toch zijn we tevreden, want er wordt met overgave ge traind en men heeft er dui delijk plezier in. Zoals het er momenteel naar uitziet zal de damesafdeling groeien, waardoor het niet uitgesloten is dat we vol gend seizoen met twee teams kunnen starten. Dat is natuurlijk een gezonde ontwikkeling", aldus Louis Verburg, die naast het voorzitterschap ook de coaching van de dames ter hand neemt en als het no dig is als speler bijspringt bij de heren. Zorgenkind is dus de he renafdeling, want daar is het krap. „We hopen op aanvulling, want anders zuilen we het moeilijk heb ben om volgend seizoen een team te formeren en dat zou spijtig zijn. Zowel voor HVH als voor de plaats Hulst, zou het jam mers zijn als er niet vol doende heren op de been kunnen worden gebracht. We gaan nu in navolging van de lagere scholen ook een toernooi organiseren voor het voortgezet onder wijs en hopen daardoor een aantal scholieren warm te krijgen voor de handbalsport. Eigenlijk is het triest dat er in Hulst een handbalvereniging is die wat betreft de heren moet knokken voor zijn bestaan. Tevens kunnen belangstellenden altijd te recht op dinsdagavond van half zeven tot acht uur in sporthal Den Dullaert en bij de thuiswedstrijden van ons herenteam". Van onze sportmedewerker WALSOORDEN - De biljart vereniging WBC uit Walsoor den houdt op 8, 9. 10, 16 en 17 maart het kampioenschap eer ste klas driebanden van het district Zeeuwsch-Vlaanderen van de Koninklijke Neder landse Biljart Bond. De wedstrijden in café De Scheldegalm bij Toon van de Bosch beginnen vrijdag 8 maart om 19.00 uur. Zaterdag 9 en zondag 10 maart start men om 13.00 uur en dat zullen, zo het zich voor lopig laat aanzien, ook de aan vangstijden zijn op zaterdag 16 en zondag 17 maart. Op die laatste dag is de slotpartij ge pland omstreeks 16.30 uur. Voor deze eindstrijd hebben zich de volgende spelers ge plaatst: 1. Frans Huntink, Ed Horemans, Axel, moyenne 0.744; 2. Jo d'Hooghe„ GBC Groenendijk, 0.588; 3. Jóop van Leeuwen, BW Terneuzen, 0.574; 4. Jo van Hauten, Den Ouden Arend St.-Jansteen, 0.591; 5. Ro Baart, WBC Wal soorden, 0.573; 6. Jan Baart, GBC Groenendijk, 0.551; 7. Louis van der Hooft, GBC Groenendijk, 0.568; 8. Benny Rammeloo, SBC Sluiskil, moyenne 0.533. Reserves zijn Koos Zwanink van KOT Terneuzen met 0.525, Paul Baart van WBC Wal soorden met 0.455 en Hector de Clercq van CBC Clinge met 0.445. De partij lengte in deze klas bedraagt 30 caramboles. Van onze sportredactie TERNEUZEN - Er zal dit jaar opnieuw een Zeeuwsch- Vlaamse Jeugdtoer worden gehouden. Na een onderbre king van één jaar heelt de Stichting Sportevenementen Zeeuwsch-Vlaanderen de or ganisatie van dit spektakel voor de jeugd op zich geno men. Deze Stichting, opgericht door onder andere Piet Roe- lands uit Terneuzen (algemeen penningmeester) en zijn zoon Ronald, timmert al twee jaar aan de weg met de organisatie van sportevenementen in Zeeuwsch-Vlaanderen. Ook voor dit jaar staan ei1 weer tal van activiteiten op het programma. De stichting zorgt er voor dat er zaterdag 11 en zondag 12 mei weer een reclamekaravaan meerijdt in de Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen, de klassieker voor amateurs. Een voor Zeeuwsch-Vlaanderen com pleet nieuw gebeuren is de Ge meenten Zeskamp te Hulst op zaterdag 22 juni. In sporthal Den Dullaert bestrijden de ge meenten elkaar in zaalvoetbal, volleybal en andere takken van sport. Verschillende ge meenten hebben reeds positief gereageerd, te weten Terneu zen, Hulst, Axel, Sas van Gent, Hontenisse en Oostburg. Als centrale plaats voor de Zeeuwsch-Vlaamse Jeugd toer, die van donderdag 25 tot en met zaterdag 27 juli wordt gehouden, is weer gekozen voor cultureel centrum De Halle in.Axel. Een evenement dat sterk in opkomst is, is de Triathlon Braakman. Voor dit evene ment is het predikaat Zeeuws kampioenschap aangevraagd bij de Stichting Triathlon Ne derland, het overkoepelend orgaan op dit gebied. Dankzij de goede ligging van De Braakman kan deze triathlon binnen enkele jaren uitgroeien tot een van de grootste van Nederland. Ondanks het feit dat deze triathlon pas op 17 augustus wordt gehouden, zijn er al acht aanmeldingen bin nen. Voorts zijn er toezeggin gen binnen vanuit België en West-Duitsland. Het seizoen van de Stichting Sportevenementen Zeeuwsch- Vlaanderen wordt besloten met het bekende recreatieve volleybaltoernooi in sporthal 't Sportuus in Axel, dat voor 16 november staat gepland. Aan de vorige editie van dit volley balspektakel werd deelgeno men door 24 ploegen en het ziet er naar uit dat dat aantal aanmeldingen dit jaar nog groter zal zijn. Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - In zaal Re seda in Sas van Gent wordt zaterdag 9 maart het biljart kampioenschap driebanden van Sas van Gent gespeeld. Aan dit kampioenschap, een initiatief van Carlo van Dam, wordt deelgenomen door en kele sterke driebandenspelers. Zo zal Georges Begijn, die vo rig seizoen door een foutje de nationale eindstrijd in deze spelsoort miste, van de partij zijn. Ook spelers als Bart van de Bogaard, Remy Dumez, Peter Snelders, Ben de Waal, Michel Thomas en de sterke Belg Thuur Lacayse zijn present in deze titelstrijd. Het deelne mersveld wordt verder ge completeerd met de spelers Frank de Buck, Henk, Herman en Hans van Oosten en Carlo van Dam. De wedstrijden be ginnen zaterdagmiddag om één uur en het aantal caram boles is bepaald op 20. KLOETINGE - De scheids- rechtersvereniging Noord- en Zuid-Beveland houdt vrijdag 22 maart een bijeenkomst met als spreker de oud-voorzitter van de COVS en radioverslag gever van Langs de Lijn, Jaap Bax. Iedereen is van harte wel kom in zaal Amacitia in Kloe tinge, waar deze bijeenkomst om 20.00 uur begint. De condidietest van de scheidsrechtersvereniging Noord- en Zuid-Beveland zal vrijdag 5 april op de sintel- baan van de Goese atletiek vereniging AV'56 worden ge houden en begint om 19.00 uur. De jaarvergadering van de scheidsrechtersvereniging Walcheren zal worden gehou den op maandag 11 maart in het clublokaal van de voetbal vereniging Walcheren in Vlis- singen op sportpark Bonedij- ke. De vergadering begint om 20.00 uur.

de Stem | 1985 | | pagina 5