SLISSEN Hattrick Gray velt Fortuna tl scheelt. Verrassend sterk Real in Londen SOLO GAAT VIJF KILOMETER VOOR DE MEET DE MIST IN Izmzmznm EUROPACUP I EUROPACUP II EUROPACUP III TAPIJTEN kleintje uitje X X X X X X X X X X X X Nederland houdt plaats in Superliga Breda - 076-227229 nd, maandags n DONDERDAG 7 MAART 1985 |\G/ZATERDAG i Andy Gray maakt het Wim Koevermans en Roger Houtaekers behoorlijk moeilijk. - fotoanp McKay naar huis Navratilova in moeilijkheden SAINT-ETIENNE - Eén van de mooiste optre dens van Bert Oosterbosch in de beroepswiel rennerij is woensdag in het besneeuwde heu velland rond Saint-Etienne gesmoord door acute honger. Neeskens debuteert zondag Drie lekke banden storen Röhrl niet Iran uitgesloten van deelneming aan WK voetbal V aio va Vasilj ev heroveren titel J J Supporters van Everton gewaarschuwd A6o| |n/of vleesafdelmg. art a.s. lad strekt) Van een speciale verslaggever LIVERPOOL - Fortuna Sit- tard is weer een gewone mati ge ploeg in de Nederlandse eredivisie. De vaderlandse cupfighter staat na de neder laag bij Everton weer met bei de benen op de grond. De kans op een halve-finaleplaats in het Europese bekertoernooi voor bekerwinnaars is vrijwel verkeken. Met een achter stand van 0-3 mogen de Lim burgers over twee weken aan het laatste bedrijf in Sittard beginnen. Andy Gray nam woensdag avond de volledige Engelse produktie voor zijn rekening. De Schot maakte zich voor de ruim 25.000 toeschouwers vol komen waar. De laatste maan den moet Gray nogal eens aan zichzelf hebben getwijfeld. De voor een recordbedrag (7,5 miljoen gulden) van Birming ham City aangekochte aan valler leek soms wat in de schaduw te raken van Heath en Sharp, die in de League fre quenter scoorden. Fortuna Sittard kon Gray en zijn toch niet erg overtui gende collega's niet meer dan één helft aan banden leggen. Daarna viel de muur van Limburgse verdedigers om. „De opdrachten werden voor rust perfect uitgevoerd", ver klaarde Bert Jacobs na afloop. „Everton speelde net zoals wij hadden verwacht. Na rust zijn er fouten gemaakt". Jacobs, die zich nog niet bij de uit schakeling wilde neerleggen, stak de vinger uit naar Van Gerven, die vlak na de hervat ting aan het wankelen sloeg en Koevermans, wiens directe opponent toevallig Gray heet te. Met twee voorstoppers wil de Fortuna overrompeling door de blauwe brigade verij delen. De lange Koevermans en de hard optredende Schrij- nemakers hadden hun handen weliswaar vol aan Gray en Curren, maar beschikten over het geluk, dat de schotvaar- digste Everton-spitsen van dit seizoen, Heath en Sharp, we gens blessures op de tribune vertoefden. Hoewel Dekker wel wat or ganisatorische problemen moest oplossen, gaven de Li- burgers voor rust weinig kan sen weg. Alleen de terugge trokken spits Bracewell kreeg een vrije mogelijkheid, die evenals de kopbal van Sheedy geen doel trof. De spelbepalen- de man bij Everton, Steven, bleek niet in staat de vooruit geschoven posten de bereiken. In zijn pogingen daartoe werd de enige Engelse international van Everton gehinderd door een opmerkelijk vasthoudende Suvrijn. Vlekkeloos was het optre den van Van Gerven geweest. Drie minuten na rust verloor de doelman echter op een schot van Reid het evenwicht. Een moment losgelaten door zijn bewaker profiteerde goaltjesdief Gray. Opvallend genoeg gaf de openingstreffer Everton niet het vertrouwen om de pressie te verhogen. Reid en Steven konden de bal slechts kwijt aan een tegen stander en op die momenten leek Fortuna erin te slagen het spel te dicteren. Schijn be droog echter. Door telkens naar rechts uit te wijken creëerde Gray ruim te. Twee keer kon hij daar de vrijheid genieten die hij in het centrum niet had gekregen. Zestien minuten voor tijd werkte de blonde spits de bal voor de tweede keer achter Van Gerven. De van links ko mende voorzet werd perfect afgeleverd door de ook uit het overbevolkte centrum terug getrokken Curren. Het derde doelpunt van Everton kwam twee minuten later op vrijwel identieke wijze tot stand. Dit keer was het de hangende lin kerspits Sheedy die opnieuw Gray bij de rechterpaal vond. Kwartfinales Europa Cup bekerwin naars, eerste wedstrijd: Everton (Eng) - Fortuna Sittard (Ned) 3-0 (0-0), 48., 74. en 76. Gray 1-0, 2-0 en 3-0. Scheidsrechter: Sostaric (Joe). Toeschouwers: 25.782. Ge le kaart: Holverda. Everton: Southall; Stevens, Ratcliffe, Mountfield en Van den Hauwe; Reid (Ri chardson), Steven en Curren; Gray, Bra cewell en Sheedy. Fortuna S: Van Gerven; Maessen, Dek ker, Schrijnemakers, Koevermans en Evers; Suvrijn, Thijssen en Hoyer; Hol verda en Van Well. Oosterbosch in hongersnood SAIMT-ETIENNE (ANP) - De Muterende ploeg van Ben tan Erp had een moeilijke dag ia Parijs - Nice. In de 169 kilo meter lange etappe naar Saint-Etienne over bergachtig terrein wist alleen Verhoeven (derde) en Broers (negende) zich in het koppeloton van '.ijftig renners te handhaven. Van Bindsbergen en Nevels liepen vier minuten achter stand op. Vijf anderen Schroen, Van Poppel, Van der Hulst, Slendebroek en Van Katwijk) kwamen in het ge- hap van Wekema en lammertink uit de ploeg-Post met een klein half uur achter stand bij de eindstreep. Ze hadden nog slechts een halve minuut over vóór het sluiten van de tijdscontróle. Ron McKay uit De Meern haalde Saint-Etienne niet op ie fiets. Hij stapte na 125 kilo meter in de bezemwagen. Ploegleider Ben van Erp, die zijn renners voor de start flink ie les had gelezen, vertelde: McKay is een twijfelaar. Hij had het vanaf Parijs elke dag il moeilijk. Over de anderen hen ik niet ontevreden. Zij slaan zich door een harde leer school heen". 10 PRINCETON (Rtr) - Martina Savratilova heeft onverwacht veel moeite gehad de tweede •made te bereiken van de Amerikaanse indoorkam pioenschappen in Princeton. Tegen de kleine Ameri- ise Ann Henricksson wam zij in de eerste set met 1-5 achter. Ze zegevierde uit- öndelij k met 7-6(7-2), 6-2. Aanpassingsproblemen met het licht en de snelle baan wa- <®t volgens Navratilova de Mzaken, dat niet alles naar Hens verliep. k belangrijkste uitslagen: Pascale Pa- j«s|Fra)-Barbara Potter (Vst) 7-6(7-0), '3 1-6(7-4). Hana Mandlikova (Tsj )- ■krcela Skuherska (Tsj) 6-0. 6-2 Pam .'ever (Vst)-Laura Arraya-Gildemeis- (Per) 6-2, 6-3 Catherine Tanvier ™)-Hobin White (Vst) 6-3, 6-1 Wendy ™te (Vst)-Yvonne Vermaak (Zaf) 3-6, 6-1 Martina Navratilova (Vst)-Ann ."Wicksson (Vst) 7-6(7-2), 6-2 Wendy -cchull (Aus)-Lisa Bonder (Vst) 6-2, 7- nlyeia Moulton (Vst)-Anne Minter 1-2,6-1. Het Zweedse Davis Cup- leam wordt ook in Rio de Ja neiro, waarheen de tennissers «hveken na de zware aarbe- in Santiago, achtervolgd «wr ongeluk. Henrik Sundström, die een JJn de enkelspelen voor zijn JMtening zou nemen in het 'uel tegen Chili dat komend 'eekeinde zou plaats hebben, 'VAyikte woensdag tijdens de 'aining een enkel en is zeker "oe weken uitgeschakeld. 'Uüström, Jarryd en Ed- ?rS. Mats Wilander verkoos «osdag terug te vliegen naar e verenigde Staten, verble- in Brazilië in afwachting 'o een beslissing over het al an niet doorgaan van de Mstrijd in Santiago. •uenno Oosting heeft woens- 5 de derde ronde van het in- Jiationale tennistoernooi in eeen bereikt. In de tweede r°de zegevierde Oosting met V e 7 7wppri «»„- Van een speciale verslaggever De rossige tijdrijder was in de bergachtige, derde etappe van Parijs - Nice bezig een schitterend stuk wielergeschiedenis te schrijven. Hij verdedigde zijn witte leiderstrui door onvervaard de aanval te kiezen. In schitte rende stijl leek hij op weg met meer dan een minuut voor sprong de eindstreep te berei ken. Het mocht niet zo zijn. Vijf kilometer voor de eind streep kwam de soepel lopende machine plotseling tot stil stand. Oosterbosch was aan het eind van zijn krachten. De reserves waren op. Hij had te weinig gegeten onderweg en dat moest hij bekopen met een dramatische inzinking. In plaats van met anderhalve minuut voorsprong kwam Oosterbosch met anderhalve minuut achterstand op zijn opnieuw winnende ploegge noot Eddy Planckaert in Saint-Etienne aan. Bert Oosterbosch, de bril jante uitblinker, hing met hol le ogen in een lijkbleek gelaat over het stuur van zijn fiets. Aan Bertus Fok, de verzorger, vroeg hij loom: „Heb je niks te eten, Bertus?". Fok had niets meer. Het enige waar Fok Oosterbosch mee kon helpen, was hem naar het erepodium dragen voor de huldiging als strijdlustigste renner van de dag. Alan Peiper, de winnaar van de proloog, was op dat moment na een korte aanvul ling in een nieuwe witte trui gehesen. Op sportieve gronden had de Australiër de trui wil len weigeren. Dat kon hij niet, omdat de naam van zijn spon sor op de foto moest, maar hij had het wel overwogen. „Oos terbosch was fantastisch. Het is zielig wat hem is overko men. Ik had een eerste plaats in het algemeen klassement liever op een andere manier heroverd". De klap van de honger had Bert Oosterbosch toch aan zichzelf te wijten. In Saint- Martin-en-Haut had Bertus Fok hem keurig op tijd een zak eten aangereikt. Renners moe ten de maag gevuld houden, zeker als er geklommen moet worden en de spieren het bo vendien zwaar te verduren hebben bij temperaturen net boven het vriespunt, zoals in deze Parijs-Nice. De zon bleef andermaal verstopt achter een loodgrijs wolkendek. Het strijdgewoel was al vijftig kilometer aan de gang. De ontsnappingspogingen wa ren legio, maar ze reikten nooit ver. Bert Oosterbosch, die zich in topvorm waande, kreeg schoon genoeg van al die demarrages, vooral van de renners uit de ploeg van de Ier Kelly. Een kleine 25 kilometer voor de eindstreep ontdeed hij zich van alle ballast. Hij smeet zijn gedroogde vruchten, vruchtentaartje, rijstevlaaitje en mueslirepen in de berm, haalde een keer diep adem en verdween als een schicht uit het zicht. Niemand kon hem houden. Peiper: „Wat hij liet zien, was groots. Ik wist met een dat achtervolgen zinloos De weg naar de eindstreep in Saint-Etienne liep groten deels bergaf. Oosterbosch daalde in stijl en trapte de zwaarste versnellingen moei teloos rond. Vijf kilometer voor de streep wachtte nog een klein heilinkje. Nico Verhoe ven van de debutantenploeg van Ben van Erp, die achter Eddy Planckaert en Sean Kel ly naar een keurige derde plaats in de etappe zou sprin ten, vertelde: „We zagen Bert op die bult van links naar rechts slingeren. Hij kwam geen meter meer vooruit". Oosterbosch werd door de complete groep voorbij gere den, waarna hij met de groot ste moeite de eindstreep be reikte. In vijf kilometer waren zijn illusies uiteen gespat en zijn kansen op een topklasse- ring in Parijs - Nice verkeken. Parijs - Nice had zijn drama. De uitslag van de derde etappe van Pa rijs-Nice, van Chatillon-sur-Chalaronne naar St. Etienne over 169 kilometer: 1. Eddy Planckaert (Bel) 4 uur 46 minuten en 19 seconden (36.882 km/u), met tijd- vergoeding 4.46,09 2. Sean Kelly (Ier) z.t. (4.46,14) 3. Nico Verhoeven (Ned) z.t. (4.46,17) 4. Francis Castaing (Fra) 5. Mar tin Earley (Ier) 6. Stephen Roche (Ier) 7. Manuel Murga (Spa) 8. Kim Eriksen (Den) 9. Johnny Broers (Ned) 10. Pierre Bazzo (Fra) 11. Jean-Francois Bagot (Fra) 12. Laurent Fignon (Fra) 13. Eric Caritoux (Fra) 14. Kim Andersen (Den) 15. Jurg Müller (Zwi) 16. Martial Gayant (Fra) 17. Dominique Garde (Fra) 18. Fre deric Vichot (Fra) 19. Philippe Poison- nier (Fra) 20. Pascal Simon (Fra) 29. Frits Pirard (Ned) 31. Alan Peiper (Aus) 33. Gerard Veldscholten (Ned) Overige Ne derlanders: 39. Peter Winnen (Ned) allen dezelfde tijd als Planckaert 52. Bert Oos terbosch (Ned) op 1,35 59. Frits van Bindsbergen (Ned) op 3,54 67. Leon Ne vels (Ned) op 5,17 74. Marco van der Hulst (Ned) op 27,24 75. Fons van Katwijk (Ned) 76. Jannes Slendebroek (Ned) 77. Jean- Paul van Poppel (Ned) 78. Jos Lammer tink (Ned) 79. Peter Schroen (Ned) 80. Bert Wekema (Ned) allen dezelfde tijd als van der Hulst. Opgegeven: Ron Mackay (Ned). De stand in het algemeen klassement is als volgt: 1. Peiper 15 uur 21 minuten en 11 seconden 2. Fignon op 0.10 3.' Roche op 0.13 4. Mare Madiot (Fra) op 0.15 5. Jean- Luc van den Broucke (Bel) z.t. 6. Phil Anderson (Aus) z.t. 7. Müller op 0.17 8. Kelly op 0.18 9. Duclos-Lasalle op 0.22 10. Broers op 0.2511. Eriksen op 0.2712, Mare Gomez (Fra) op 0.29 13. Vichot op 0.30 14. Poissonnier (Fra) op 0,3415. Andersen z.t. 16. Pascal Simon (Fra) z.t. 17. Jerome Si mon (Fra) op 0.37 18. Joël Pelier (Fra) z.t. 19. Murga op 0.40 20. Charly Mottet (Fra) z.t. Klasseringen overige Nederlanders: 34. Pirard op 0.57 36. E. Planckaert (Bel) op 1.01 37. Winnen z.t. 40. Veldscholten op 1.04 48. Oosterbosch op 1.23 49. Verhoeven op 1.27 63. Van Bindsbergen op 5.57 64. Nevels op 6.05 73. Wekema op 28.20 74. Van der Hulst op 28.25 75. Van Poppel op 28.30 76. Schroen op 28.39 79. Lammertink op 36.45 81. Van Katwijk op 37.00 82. Slen debroek z.t. Eddy Planckaert wint in Chatillon de eindsprint van de derde etappe voor Sean Kelly. - foto afp GRONINGEN - Johan Neeskens kan zondag zijn debuut maken bij FC Groningen in het competitieduel met PEC Zwolle. De Groningse trainer Han Berger liet dat weten, nadat Neeskens gisteravond een testwedstrijd met het tweede team tegen een amateurselectie had gespeeld. ESTORIL (DPA) - Drie lekke banden konden Walter Röhrl op de eerste dag van de rally van Portugal niet uit zijn evenwicht brengen. De West duitser was de beste coureur in de eerste negen van de 47 klassementsproeven. In de derde rally van de we reldtitelstrijd 1985 boekte Röhrl in de eerste etappe zes seconden winst op de Italiaan Biaslon. De Fin Salonen bezet de derde plaats voor zijn land genoot Vatanen, de winnaar van Monte Carlo. Tussenstand WK-rally Portugal, na 9 van de 47 proeven: 1. Röhrl/Geistdörfer (Brd) Audi 37 minuten 56 seconden 2. Biasion/Siviero (Ita) Lancia 38,02 3. Salo nen/Haijanne (Fin) Peugeot 38,14 4. Va- tanen/Harryman (Fin/Gbr) Peugeot 38,23 5. Blomqvist/Cederberg (Zwe) Audi ZURICH (DPA) - Iran is door de internationale voetbalbond (FIFA) uitgesloten van ver dere deelneming aan de strijd om het wereldkampioenschap van 1986 in Mexico. De FIFA besloot dit woens dag in Zürich omdat het land weigert zijn kwalificatie wed strijden voor de Aziatische- voorronde tegen Bahrein en Zuid-Jemen op neutraal ter rein te spelen. De reglementen van de internationale voetbal bond schrijven voor dat lan den die officieel in oorlog zijn, hun duels niet in eigen land en pf- SPORT IN 'T KORT VOETBAL - Feyenoord maakt volgende weeek een kort uitstapje naar Saoedie Arabie. Dinsdag vertrekt de ploeg uit Rotterdam, woens dag wordt een vrienschappe- lijke wedstrijd gespeeld tegen Dhedda en donderdag keert het elftal weer terug in Neder land. VOETBAL - De zaterdag eer ste klasser Zwart Wit '28 kan geruime tijd geen beroep doen op Bert Hooyer. De Rotter damse speler werd deze week door de KNVB voor een jaar geschorst. De dit jaar van AVC gekomen Hooyer kreeg de schorsing opgelegd wegens handtastelijkheden tegenover scheidsrechter Van Vliet tij dens de wedstrijd Spijkenisse -Zwart Wit'28. VOETBAL - Het UEFA- jeugdteam (spelers tot 18 jaar) heeft woensdag in De Goffert in Nijmegen een oefenwed strijd tegen de eerste divisie club NEC met 1-4 verloren. Bij de rust stond NEC reeds met 3-0 door treffers van Grim (2) en Hoekman. Na de hervatting scoorde Hoekman opnieuw voor de Nijmeegse ploeg voor dat Van Oostrum (Ajax) voor de UEFAs iets kon terug doen. Er waren in Nijmegen 100 toe schouwers. VOLLEYBAL - Voor groep A van de nacompetitie volleybal (heren) heeft Voorburg woensdagavond thuis met 0-3 verloren van Orion. De set standen waren 14-16 8-15 11- Austria Wien - Liverpool Juventus- Sparta Praag Bordeaux - Dnjepropetovsk Goteborg - Panathinaikos Everton - Fortuna SC Larissa - Dynamo Moskou Bayern München - AS Roma Dyn. Dresden - Rapid Wien Manchester Utd. - Videoton Zelj. Serajevo - Dyn. Minsk Inter Milaan - FC Koln Tottenh. Hotsp. - Real Madr. DUITSE LOTTO 3-9-10-16-18-20-35 Reservegetal: 7 SPEL 77 4-1-3-5-0-0-2 'S-GRAVENDEEL (ANP) - Het Nederlands tafeltennis- team heeft zijn plaats in de superliga, de hoogste klasse van Europa, behouden. In 's Gravendeel versloeg Nederland woensdagavond, voor 950 toeschouwers, Enge land in de beslissende wed strijd met 4-3. Henk van Span je zorgejp in het laatste enkel spel voor het beslissende punt door Carl Prean te verslaan. Nederland-Engeland 2-1; Anne Vlieg- Carl Prean 18-21,15-21, Henk van Span- je-Desmond Douglas 21-19,21-12, Bettine Vriesekoop-Allison Gordon 21-9, 21-9, Henk en Ron van Spanje- Douglas/ Prean 17-21, 17-21, H. van Spanje/Vrie- sekoop-Douglas/Gordon 21-14, 21-17, Vlieg-Douglas 14-21, 6-21, Henk van Spanje-Prean 22-20,21-17. Uitslagen overige superliga-duels: Joe- goslavië-Hongarije 6-1 Tsjechoslowa- kije-Polen 6-1. TOKIO (RTR) - Elena Valova en Oleg Vasiljev hebben woensdag in Tokio de wereld titel paarrijden heroverd, dankzij een uitstekende lange kür. De prachtige choreografie en de technisch bijna perfecte uitvoering hielp het Russische echtpaar voorbij Larisa Selez- neva en Oleg Makarov, even eens uit de Sovjetunie. Eindstand paarrijden: 1. Elena Valova/ Oleg Vasiljev (Sov) 1,8 punten 2. Larisa Selezneva/Oleg Makarov (Sov) 2,4 3. Ka- therina Matousek/Lloyd Eisler (Can) 4,2 4. Jill Watson/Peter Oppegard (Vst) 6,4 5. Melinda Kunheglyi/Lyndon Johnston (Can) 7,8 6. Veronika Persjina/Marat Akbarov (Sov) 8,0. Stand na de korte kur bij de dames: 1. Kira Ivanova (Sov) 0,6 punten 2. Tiffani Chin (VSt) 1,2 3. Kararina Witt (DDR) 1,8 4. Anna Kondratsjova (Sov) 2,4 5. Claudia Leistner (BRD) 3,0 6. Sandra Cariboni (Zwi) 3,6 7. Deby Thomas (VSt) 4,2 8. Na talia Lebedeva (Sov) 4,8. IJsdansen: 1. Natalia Bestemianova/ Andrei Boerkin (Sov) l,0»punten 2. Mari na Klimova/Sergei Ponomarenko (Sov) 2,0 3. Judy Blumberg/Michael Seibert (VSt) 3,0 4. Tracy Wilson/Rob McQall (Can) 4,0 5. Petra Born/Rainer Schoen- born (BRD) 5,0 6. Karen Barber/Nicky Slater (GBR) 6,0 7. Natalia Annenko/ Genrikh Sretenski (Sov) 7,0 8. Isabella Mi cheli/Roberto Pelizzola (Ita) 8,4. Austria Wien (Oos)-Liverpool (Eng)1-1 Juventus (Ita)-Spartak Praag (Tsj)3-0 Bordeaux (Fra)-Dnjepr (Sov)1-1 IFK Göteborg (Zwe)-Panathinaikos (Grie)0-1 Everton (Eng)-Fortuna S (Ned)3-0 Larissa (Grie)-Dynamo Moskou (Sov)0-0 Bayern München (WDL)-AS Roma (Ita)2-0 Dynamo Dresden (ODI)-Rapid Wien (Oos)3-0 _iif r/ m "V i am a r i f Manchester United (Eng)-Vidèoton (Hon)1-0 Zeljeznicar (Joe)-Dynamo Minks (Sov)2-0 Inter Milan (Ita)-FC Köln (WDI)1-0 Tottenham Hotspur (Eng)-Real Madrid (Spa)0-1 Van onze sportredactie LONDEN - Een verrassend sterk spelend Real Ma drid heeft Tottenham Hotspur de eerste nederlaag op eigen terrein in de geschiedenis van het Europa Cup voetbal bezorgd (0-1). Door de eigen treffer van Steve Ferryman lijkt voor de Madrilenen een plaats bij de laatste vier in het Uefacup-toernooi zo goed als zeker. Europa Cupvoetbal blijft toch altijd iets bijzonders. In de Spaanse competitie kan Real Madrid geen potten bre ken, de 'Koninklijke' staat niet minder dan 14 punten achter op lijstaanvoerder Barcelona. Tottenham Hotspur daarente gen is in de Engelse league be zig aan een zeer sterk seizoen. In de laatste 14 wedstrijden le den de Londenaren slechts 'e'en nederlaag en staan ach ter Everton op de tweede plaats. Op het volgepakte White Hart Lane viel van dit stands verschil echter niet veel te merken. Integendeel eigenlijk. Real Madrid speelde verras send sterk, terwijl de Spurs er nauwelijks in slaagden hun competitievorm te evenaren. De gastheren hadden het dan ook niet eenvoudig tegen de massief verdedigende Madri lenen. Dat de bezoekers voor deze strijdwijze zouden kiezen was geen verrassing, w'el dat zij waar mogelijk de aanval zochten. Deze snelle counters waren bloedgevaarlijk, vooral omdat Real Madrid in het jonge ta lent Butragueno (21) en de Ar gentijn Valdano twee snelle en slagvaardige spitsen bezit. Het waren ook deze twee, die na een kwartier voor een doodse stilte op White Hart Lane zorgden. De naar de vleugel uitgeweken Butragueno liet een wegdraaiende voorzet los, die door doelman Clemence slechts met de vingertoppen geraakt kon worden. Dat bal contact was echter voldoende om Steve Perryman tot de on gelukkigste man van de avond te maken. De aanvoerder van de Spurs, in verwarring ge bracht door de toesnellende Valdano nam het leer vol op de knie en zette daarmee zijn ploeg op een 0-1 achterstand. Bayern München Met de 2-0 zege op AS Roma, heeft FC Bayern München in het voorportaal van de halve finale van de Europa Cup voor bekerwinnaars plaats geno men. In een onderhoudende kwartfinale in het niet uitver kochte stadion van München, waar ongeveer 20.000 Italianen waren, beslisten Augenthaler met een afstandsschot in de 44-ste minuut en Dieter Hoe ness in de 77-ste minuut de partij in het voordeel van de Westduitsers. „Voor mij is dit de ideale uitslag," aldus Bayern-trainer Udo Lattek, „temeer daar we geen doelpunt tegen hebben gekregen. De 2-0 moet genoeg zijn, al zijn we er nog niet Ik verwacht dat AS Roma voor eigen publiek alle risico's zal nemen." Dat zal de ploeg van de Zweedse trainer Sven-Göran Eriksson ook wel moeten, want de Europa Cup I-finalist van vorig seizoen maakt er in eigen land weinig van. Door een reeks aan blessures (Pruz- zo, Conti, Falcao) vertoeft het gezelschap in een kansloze middenmoot-positie in de competitie, terwijl AS Roma voor de Italiaanse beker ook al is uitgeschakeld. Van onze sportredactie LIVERPOOL - De toeschou wers bij Everton - Fortuna Sittard werden woensdag avond twee keer gewaar schuwd door de speaker in Goodison Park. „Het heeft geen zin over twee weken naar Sittard te gaan", aldus de speaker. Voor het tweede duel in de kwartfi nale van het toernooi om de beker voor bekerwinnaars zijn geen kaarten meer beschik baar. Everton komt met een offi ciële delegatie van 150 perso nen naar Limburg. Op sup porters wordt niet gerekend. De clubleiding is beducht voor de kwade reputatie, die Engel se voetbalfans op het Furo>-iPse

de Stem | 1985 | | pagina 4