WVC GEEFT 30.000 GULDEN Kwijtschelding belasting blijft individuele zaak '-beurs neuzen 4Belang provincie voorbeeldig gediend RT ZEEUWS Bijna 3,5 ton voor molenrestauraties Woongemeenschap voor ouderen activiteiten ►ersoneel ziekenhuis Vijfjaar niet rijden 'AGINA ZEELAND 3I zATERDAG 2 MAART 1985 T20 PAGINA ZEELAND 4 VAN ZEELAND Besparing OOSTBURGER MIDDELBURG - Zeeland heeft een enorme rijkdom aan monumenten van bouwkunst. WATERSCHAP WALCHEREN: Extra geld voor archeoloog AFSCHEID VAN H.I.D. DE BEUL VIJF DAGEN FEEST Eede herdenkt terugkeer van Wilhelmina WATERFESTUN VOOR OUDEREN VOORSTEL GS ZEELAND: Goud ON bij jubileum PSD werknemer Jeugdkoor Rodinella in kerk Aardenburg Aanmerkingen landbouwschap ontwerp-water- kwaliteitsplan Plaatselijk nieuws Aardenburg Oostburg Schoondijke Nieuwe cursus spinnen van ZIKV-Oostburg I). De meeste kleine voge],| Iren voor keizer Mark Fro I Int, 6 stuks, gevolgd door] her van Hecke en Andril luwens elk vijf. De volgerij Tiieting is op zaterdag tart om 19.30 uur in eaf(| lllinga. It Brakman - De Stichting felzijn voor Ouderen jjj| tiskil laat op zaterdag 5! Sart de bekende Zeeuwse Tiger Piet Brakman optre. a in de Sterre aan de Pier. [^polderstraat. Zijn optreden gint om 14.00 uur. Ouderen, die niet I fed ter been zijn, kunnen de ferre bellen (1489) en worden opgehaald. ^-beurzen die de afgelopej Iric jaar werden gehouden i Ie Braakman. I Het organiserende Dureau heft voor deze opzet gekozen] ndat de belangstelling voor Family-beurs steeds terug, fep, na een zeer succesvolle Irste uitgave. „Men heeft hei lel gezien", concludeerde IPD Jm ook, zoekend naar een leuwe formule. Men meent ■e gevonden te hebben door opzet van de Family-beurs combineren met die van de I burs Ondernemen 2000 die pkele jaren geleden in Sas pn Gent werd gehouden en boral op de industrie was ee- Icht. I Nu al is 80 procent van de feschikbare 2500 vierkante leter in de Jarino-hal ver- Ti urd. Een ruimte waarmee PD zeer ingenomen is. „Daar asden we al langere tijd op". li let mag in ieder geval geen ■ooie tentoonstelling worden, Tiet alleen op industrie gerich- exposities. Er zal ook voor I e gewone consument heel lat te beleven zijn", aldus de l'D-directie. Beheerder Rof- II van de Jarino-hal werkt liartoe onder meer aan een root squash-evenement met Indelijke toppers. I Het evenement vindt plaats fn woensdag 15 tot en met Indag 19 mei. In die periode Bit Hemelvaartdag. De orga- Isatie denkt de te verwachten Irkeerproblemen te kunnen Vizeilen, door ruimte te heppen achter de hal en de Bedewerking in te roepen van inringende bedrijven. Vol- fens IPD moet de 'Family-for- lule' in ieder geval een jaar- Ij kse traditie blijven. „Ook de Middenstand zelf heeft er veel rhoefte aan. En je kunt nu f>k merken dat de economie Imtrekt. Ze komen bijna van- llf." Van een onzer verslaggevers L.UISKIL - De personeels- erenigingen van de zieken- uizen in Terneuzen en Sluis- il Alpha en Omega gaan in let komende seizoen een aan- fel activiteiten bundelen. In 1985 zijn er eerst de bartavonden op 22 maart, 15 pvember en 20 december in b kantine van het Elisabeth ekenhuis. Als eerste grote ztiviteit zal er op zaterdag 13 oril een bowling worden ge- ouden in de Vlaanderenhal te as van Gent, aanvang 20.00 ar. In mei wordt het perso- eelsfeest van het Elisabeth- ekenhuis gehouden in het uidlandtheater te Terneuzen. e datum wordt nog vastge- eld. it minder gezellig is ge- >rden. Er zit minder sfeer de mensen hè. Ze kijken en daar houdt het mee op. at dat betreft is het er niet verbeterd." Zeelui worden in het cen- im ontvangen, zoals de ntins thuis visite zouden •welkomen. Ze toeren gs de schepen om op het taan van het centrum te zen, hebben veel contac- met havendiensten, eepsagenten, marechaus- i, rijden af en aan met ten. Zeelieden die hen trouwen. „Ik kreeg eens 0 gulden op mijn eigen kening gestort. Dat was hterstallig salaris voor ra Zweed. Ze gingen er ge- ion van uit dat het wel ?d zou komen." IVat verklaart dat sommi- contacten jarenlang wor- a onderhouden, ook al ko- n de betrokken zeelui ait meer in Terneuzen. t Kentin: „We hebben er t van gemaakt, en daar we trots op." ^an al die contacten zul- ze nog wel eens een aan- kkelijk zeereisje over laden, want de aanbiedin- i liggen er. Maar eerst is het afscheid, officieel per pril, maar de receptie is al der, op 22 maart. Het zal ar wel een internationaal :elschap worden. Van een onzer verslaggevers TWEEDE IN ZEELAND I f,0ES - Alle Zeeuwse oude- 'n, die belangstelling hebben Lr een nieuwe woonge- Leenschap in Kloetingc (de juveede in zijn soort in de pro- Ljucic), kunnen zich tot mei lSn dit jaar aanmelden, pit alternatief voor een be- Lardenhuis of het zelfstandig },l)jven wonen komt van de Goese Stichtingen Maatschap- Jpeüjke Belangen en Welzijn voorOuderen. Deze organisaties besloten enige tijd geleden de monu mentale panden aan het Geer- tsplein 4, 5 en 6 in Kloetinge jn te richten als woongemeen- Ljtiap voor ouderen vanaf 50 jaar. Het principe van deze 'woonvorm is vrij eenvoudig. Volgens K. Schipper van Wel- Ljn voor Ouderen stelt een deel van zijn doelgroep het op prijs om ook op latere leeftijd zelfstandig te blijven wonen. Maar door in groepsverband (ongeveer 25 mensen, gehuwd en alleenstaand) gezamenlijk voor ondermeer de was en het eten te zorgen, ontstaat voor velen een aanzienlijke taak verlichting. Maar de bejaarden werker wijst er eveneens op, dat de toekomstige bewoners zelf uit maken in hoeverre verschil lende zaken gezamenlijk wor den gedaan. „Zij houden ten allen tijde uiteraard hun zelf standigheid", legt Schipper uit. Hij beschouwt tevens het onderhouden van sociale con tacten binnen de gemeenschap als een belangrijk goed voor ouderen. Het kiezen voor een woon gemeenschap levert voor veel mensen zelfs een besparing op. Volgens R. Scheepe van Maat schappelijke Belangen betalen de bewoners net als ieder an der een maandelijks huurbe drag van tussen 500 en 600 gul den. De mogelijkheden voor een eventuele huursubsidie blijven bestaan. Scheepe: „Dat is dus duidelijk iets anders dan het verschijnsel in veel bejaardencentra, waar de be woners slechts een zakcentje tot hun beschikking krijgen". De initiatiefnemers hebben tot nu toe vier gegadigden voor de panden. Nieuwe aan melders gaan in overleg met hen kijken hoe de panden worden ingericht en hoe de taakverdeling moet worden ingevuld. Dan kan als er vol doende belangstelling bestaat onder de ouderen nog in augustus worden begonnen aan de restauratie. De vraag is nu natuurlijk of er inderdaad voldoende ouderen zijn, die de woongemeenschap zien zitten. Maatschappelijke Belangen wil omtrent het succes van de nieuwe woonvorm wel enige zekerheid hebben, alvorens tot restauratie over te gaan. „Het zijn toch de toekomsti ge gebruikers, die de nodige werkzaamheden bepalen". In mei wordt dus bekend of het inmiddels tweede woonproject voor Zeeland van de grond komt of niet. Schipper is ge matigd optimistisch. Het blijflj volgens hem voor velen een hele drempel om de volledige zelfstandigheid op te geven en zich te vestigen in een woon gemeenschap. Hij onder schrijft het feit, dat bij een grote groep mensen nog altijd vreemd gedacht wordt over deze woonvorm. Introductie moderne architectuur Zeeland MIDDELBURG - Overeen komstig de eis van het open baar ministerie twee weken geleden heeft de rechtbank de 34-jarige P. de C. uit Oostburg veroordeeld tot een gevange nisstraf van een maand en een rijontzegging van vijf jaar. De C. had vorig jaar meer malen zijn auto bestuurd ter wijl hij te veel had gedronken. In mei was hij in dronken toe stand frontaal met zijn auto op een tegenligger gebotst, in juni reed hij de sloot in en dezelfde maand werd hij op verden king van alcoholgebruik in het verkeer aangehouden, maar weigerde hij de bloedproef te ondergaan. De C. stond twee weken ge leden bovendien terecht op be schuldiging van een poging tot inbraak in een garagebedrijf in Biervliet. Dit laatste deed hij samen met de 34-jarige P. de R., die eveneens overeen komstig de eis werd veroor deeld tot een maand gevange nis. De 36-jarige E. J. uit IJzen- dijke is overeenkomstig de eis van het openbaar ministerie door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar. J. is schuldig be vonden aan medeplichtigheid aan de export van cocaïne op 27 oktober. Hij had het spul (afkomstig uit de Randstad) verkocht aan drie Engelsen, waarvan er twee intussen eveneens tot gevangenisstraf fen zijn veroordeeld. Van een onzer verslaggevers Zo behoren Middelburg en Zierikzee, toch betrekke lijk kleine steden, tot de 'toptien' van de Nederlandse monumentensteden. Maar op het gebied van de eigen tijdse architectuur dreigt Zeeland de boot te missen. De Zeeuwse Culturele Raad heeft daarom een speciaal project op touw gezet. Men wil recente en vernieuwende op vattingen over architectuur als vorm var. kunst aan de or de stellen. Vijf jonge architec ten, drie uit Nederland en twee uit Vlaanderen, hebben opdracht gekregen een schets ontwerp te maken voor een eigentijds bouwwerk op een markante plaats in Zeeland. Men wil die plaats voorlopig nog geheim houden. Wel is be kend gemaakt dat het om een plek gaat die niet alleen inte ressant is voor Zeeland, maar ook voor de rest van Neder land en voor Vlaanderen. De schetsontwerpen zullen met ander werk van de vijf architecten tentoon worden gesteld in De Vleeshal te Mid delburg. Inleidingen met dis cussies en analyses van enkele vooraanstaande architecten ronden het project af. Over de tentoonstelling verschijnt dan ook een publicatie, een voor waarde van het ministerie van WVC, dat 30.000 gulden in het project steekt. Subsidie zijn ook aangevraagd bij de pro vincie Zeeland en het Vlaams ministerie van cultuur. De Culturele Raad heeft de Stichting Wonen te Amster dam en het Architectuurcen trum te Gent bij de voorberei dingen betrokken. Men hoopt aansluiting te kunnen vinden bij eigentijdse ontwikkelingen in Zeeland op het terrein van de muziek en de beeldende kunst. De opdrachten zijn ver strekt aan de architecten Jan Benthem/Mels Crouwel (Am sterdam), John Kormeling (Eindhoven), Gebr. Winter- mans (Eindhoven), Luc Deleu (Berchem) en Paul Robbrecht (Gent). Er is een begeleidingsgroep samengesteld die bestaat uit Ries van den Berg (architect in Vlissingen), Ruud Brouwers (directeur Stichting Wonen Amsterdam), Johan van Gelu- we (Architectuurmuseum Gent), Anton van Gemert (hoofd bureau culturele zaken Middelburg) en Henk Koch (directeur Zeeuwse Culturele Raad). MIDDELBURG - Het kwijtschelden van onroerend goedbelas- ting (ogb) door de gemeenten mag niet automatisch inhouden dat het waterschap bij de niet-betalers geen reinigingsheffing zal vorderen. Een ieder die meent voor Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - De Rijksdienst voor Oud heidkundig Bodemon derzoek heeft het Zeeuws provinciebestuur extra geld gevraagd voor de aanstelling van een nieu we provinciaal archeo loog. De huidige functio naris, ir. J. Trimpe Bur ger gaat naar alle waar schijnlijkheid op 1 april van het volgend jaar met vervroegd pensioen. De Rijksdienst wil zijn opvolger al een half jaar eerder aanstellen. Dit om ervoor te zorgen dat de werkzaamheden goed worden overgedragen. Met de vervroegde aan stelling is 60.000 gulden aan extra salariskosten gemoeid. Aan de provin cie is gevraagd daarvan - zoals ook het geval is met de kosten van de huidige archeoloog- de helft te dragen. Het dagelijks provinciebestuur heeft de staten gevraagd hier mee akkoord te gaan tijdens de statenvergadering van 26 april. kwijtschelding in aanmerking te komen, moet dit persoonlijk bij het waterschap melden. Het mag niet zo zijn, dat iedere uitkeringsgerechtigde vanzelfsprekend niet kan vol doen aan de gevraagde belas tingsom. Met dit standpunt stapt het dagelijks bestuur van het wa terschap Walcheren donder dag 7 maart naar zijn algeme ne vergadering in Middelburg. Het agendapunt wordt opge voerd naar aanleiding van een brief van het Woonlastenco mité Vlissingen, waarin een koppeling van ogb en reini gingsbelasting wordt ge vraagd. Het waterschap legt de eer ste verantwoordelijkheid voor het financiële reilen en zeilen van de minima bij de rijks- en lokale overheid. Voorts is het betalen van belasting in de hoogte van de uitkering ver werkt, zodat in principe mag worden uitgegaan van een sluitende onkostenbegroting bij de minder-draagkrachti- gen. Het waterschap op Walche ren houdt dan ook voet bij stuk en zal de aanvragen voor kwijtschelding individueel blijven bekijken. Als enige te gemoetkoming aan de vraag van het Vlissingse comité stelt het dagelijks bestuur voor, om op het aangiftebiljet melding te maken van de kwijtschel dingsmogelijkheid voor men sen in zeer grote financiële nood. De commissaris overhandigt de heer De Beijl het boekwerk - FOTO WILLEM MIERAS Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - „Een gede gen mens die op het juiste mo ment de goede beslissing weet te nemen in beleidszaken, waarmee bestuurders uit de voeten kunnen". Dat was gis termiddag één van de vele lo fuitingen, waarmee de Zeeuw se commissaris van de konin gin, dr. C. Boertien, afscheid nam van het hoofd van de pro vinciale Waterstaat, ir. W. de Beijl. Boertien sprak nadat 's och tends een symposium aan het afscheid van de functionaris was gewijd. Daarbij stond de belangrijke rol centraal, die de waterbouwkunde heeft ge speeld bij de economische op bouw van Zeeland in de afge lopen dertig jaar, precies de periode waarin de scheidende functionaris bij de Provinciale Waterstaat werkzaam is ge weest. De Beijl, geboren in Vlissin gen, kwam in 1954, vlak na de watersnood bij Provinciale Waterstaat in dienst als dis trictsingenieur te Zierikzee. Dat gebeurde na een opleiding aan de Koninklijke Militaire Academie. In 1963 benoemden de staten hem tot hoofdinge nieur-directeur. Gisteren ging hij met pensioen. Boertien uitte waardering en respect voor de 'voorbeeldi ge wijze', waarop De Beijl de belangen van de provincie oediend. Hij stipte daar bij aan dat deze zich 'alsof de natte en de droge waterstaat nauwelijks meer bestonden' in een groot aantal ingewikkelde milieukwesties heeft verdiept. „Hij wilde niet het risico lopen van gebrek aan milieukennis te worden verdacht". De Beijl kreeg van de com missaris het eerste exemplaar van een boekje met samenvat tingen van de 's ochtends ge houden inleidingen en per soonlijke bijdragen. Verder kreeg hij de drie delen van de Zeeuwse Encyclopedie. Van onze correspondente EEDE - Van woensdag 13 tot en met zondag 17 maart zal in Eede feestelijk het feit worden herdacht dat koningin Wilhel- mina 40 jaar geleden via dit dorp weer Nederlandse grond gebied betrad na een vijfjari ge ballingschap in Engeland. Het feest wordt georgani seerd door de Eede werkgroep 'Een kern waar pit in zit' en alle plaatselijke verenigingen zullen hun medewerking ver lenen. Het programma is nog niet helemaal rond, maar voor 13 maart staat in elk geval een gekostumeerde voetbalwed strijd gepland. Verder wordt gedacht aan diverse demon straties en exposities in de Hof van Eede, een wandeltocht en een rollendriedaagse. Ook zal een speciale herdenkings- dienst worden gehouden in de rk kerk. Het monument ter ere van de gesneuvelde Canadese sol daten (de bren-carrier) zal vóór 13 maart nog worden voorzien van een gedenkplaat met daarop de namen van de vijf Canadese regimenten, die slag hebben geleverd rond Aardenburg. De plaat wordt ingemetseld in een muurtje, dan momenteel door de dienst gemeentewerken van Aarden burg ter plaatse wordt opge trokken. KAMPERLAND - Het waterfestijn en volksdansevenement voor ouderen, dat wordt gehouden in recreatiepark De Roompot te Kamperland, vindt plaats op donderdag 7 maart en niet zaterdag 7 maart, zoals in deze krant abusievelijk is gemeld. O GOES - Solidariteitskoor - Het Solidariteitskoor De Bevelanden is naarstig op zoek naar een nieuwe oefenruimte. De lokaliteit in Goes, waar het koor tot op heden de zangkunsten beoefent, siuit in maart de deuren. De gemeente Goes heeft de groep een tijde lijke ruimte geboden. KAPELLE - CDA-bewindsman - De staatssecretaris van on derwijs en wetenschappen drs. G. van Leijenhorst bezoekt maandag 4 maart de vergadering van het CDA-Zeeland. Tijdens de bijeenkomst in De Caisson te Kapelle spreekt de bewindsman o.m. over de wet op het basisonderwijs en de volwasseneducatie. De ledenvergadering begint om 19.30 uur. LEWEDORP - Fietspad - Om de verkeersveiligheid aan de Ko- renweg te Lewedorp te waarborgen, wil het college van de ge meente Borsele daar een fietspad aan laten leggen. De Koren- weg is namelijk de weg naar het plaatselijke sportcomplex. Met het plan is een bedrag gemoeid van 220.000 gulden. De raad ver gadert hier dinsdag 5 maart over in het Heinkenszands gemeen tehuis. MIDDELBURG - NCRV - De NCRV houdt op 5 maart de jaar lijkse Zeeuwse ledenvergadering. Dat gebeurt in de Schouw burg te Middelburg. Leden van het landelijk NCRV-bestuur en programmaleiders zijn dan aanwezig om vragen te beantwoor den. Voorzitter ds. Th. Jansen zal spreken over 'Zestig jaar NCRV, wat doen we ermee'. Onder leiding van Judith' Bosch wordt het televisiespel 'Ben je zestig' gespeeld. De Zuiderzan gers, een interkerkelijk Zeeuws koor, luistert het gebeuren op. Aanvang 19.30 uur. MIDDELBURG - Bedrijfscursus - De Kamer van Koophandel voor Midden- en Noord-Zeeland start op 12 maart een cursus 'financiële analyse van uw bedrijf'. Dat gebeurt in samenwer king met het Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbe drijf. De cursus leert ondernemers zich te krijgen op de finan ciële situatie van hun bedrijf en met behulp van goede informa tie een koers uit te zetten voor de toekomst. De curus beslaat vier avonden. De preciese plaats is nog niet bekend. Belangstel lenden kunnen zich schriftelijk melden. De kosten zijn 250 gul den. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - Het Zeeuws provinciebestuur wil geld steken in de res tauratie van vijf korenmo lens. Het gaat om molens in Serooskerke, Hoedc- kenskerke, Oostkapelle, Meliskerke en Tholen. Verder is nog wat extra geld nodig voor de restau ratie van de standcrdmo- len te Retranchement. Er is in totaal ruim 342.000 gulden voor nodig. Het dagelijks provinciebe stuur heeft de staten ge vraagd het geld uit het provinciale monumenten fonds te halen. Als de sta ten op 26 april akkoord gaan blijft er in dit fonds nog ruim een miljoen gul den achter. Gedeputeerde Staten zijn verder bereid het Zeeuws Gilde van Vrijwil lig Molenaars te steunen. Als de staten akkoord gaan kunnen de vrijwillige mo lenaars -het gilde telt 43 leden- rekenen op een bij drage van 750 gulden per jaar. Ze hadden gevraagd om 1000 gulden. De provinciale subsidie voor de restauratie van de molens bedraagt zoals ge bruikelijk 25 procent van de restauratiekosten. In het geval van de molen te Meliskerke komt daar nog eens 25 procent bij uit het fonds bijzondere voorzie ningen. De rest van het geld moet worden opge bracht door het rijk, de ge meenten of de eigenaars. Aan de restauratie van de standerdmolen te Re tranchement droeg het provinciebestuur eerder al 48.750 gulden bij. Omdat het karwei duurder is uit gevallen moet daar nog 1777 gulden aan worden toegevoegd. Van een onzer verslaggevers KRUININGEN - De Rei- merswaalse burgemeester H. Boer heeft J.L. van der Velden uit Kruiningen vrijdag de gouden ere-me- daille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, opgespeld. Van der Velden nam de onderscheiding in het Kruiningse dorpshuis in ontvangst voor zijn 40- jarig dienstverband bij de Provinciale Stoomboot Dienst in zijn woonplaats. Met ingang van 1 maart van dit jaar maakt de jubi laris gebruik van de VUT. Vanaf zijn eerste PMD- werkdag op I april 1948 als matroos wist Van der Vel den zich binnen korte tijd via tal van functies op te werken tot kapitein eerste klas. De hoogste baan bij de veerdienst kreeg hij in januari 1979. Als mentor kapitein leidde Van der Velden tot op heden ruim 10 nieuwe kapiteins on. JL van der Velden- goud - FOTO WILLEM MIERAS Naast de eerste burger voerde ook D. Oostinga, di recteur van de PMD, het woord. Hij memoreerde ondermeer de talloze scheepjes, die Van der Vel den in zijn lange loopbaan had zien komen en gaan. Voordat Kruiningen de dubbeldekkers in 'dienst nam', voer de jubilaris op bijvoorbeeld de Dordrecht en De Willem. AARDENBURG - Het Vlaamse jeugdkoor en jeugdorkest Rodinella (samen 100 personen) geeft zondag een uitvoe ring in de St. Baafs te Aardenburg. Rodinella behoort in België tot de top en is dan ook al menig keer op de tv te zien en te horen ge weest. Het concert in Aarden burg begint om 14.00 uur. De toegangsprijs bedraag vijf gulden; kinderen tot 12 jaar gratis. GOES - De gewestelijke raad voor Zeeland van het Landbouwschap heeft er bij het provincie bestuur op aangedrongen het voorontwerp-water- kwaliteitsplan volledig te herzien. Met in totaal 15 op-en aanmerkingen heeft .het Landbouwschap in haar reactie te kennen gege ven, dat er nogal wat ha pert aan het plan. De in stantie betreurt het in haar schrijven, dat de provincie teveel aan dacht schenkt aan de zo genaamde ecologische waarden van het opper vlaktewater in Zeeland. De behoeften en wen sen van de mens worden in het plan te weinig be schreven. Ook moet de provincie meer aandacht schenken aan de bestrij ding van de verzilting, hetgeen in het vooront werp nauwelijks ter sprake is gekomen. Maar op nog veel meer inhou delijke zakën heeft het Landbouwschap zich kri tisch uitgelaten. Als eind conclusie wist het schap dan ook niet anders op te merken, dan dat 'het hele plan een algehele herzie ning moet ondergaan'. Zitdag HSV - Hengelsportver eniging in Aardenburg houdt haar derde zitting voor het af halen van vergunningen op zaterdag 16 maart. Ook nieu we leden zijn welkom. De zit dag vindt plaats in de Jonge Leeuw bij de Kaaipoort te Aardenburg van 14.00 tot 17.00 uur. De vierde zitdag zal plaatsvinden op zondag 28 april op hetzelfde tijdstip en dezelfde locatie. Bridge - De Bridge Sociëteit Oostburg speelde de vijfde wedstrijd voor de beker van het clubkampioenschap in ho tel Victory te Oostburg. Uit slag: A lijn: 1. mevrouw Bre- vet-de heer Van Veen, 2. heren Van Dronkelaar-Perlin, 3. me vrouw De Vuyst-de heer Theunis. B- lijn: 1 en 2 gedeeld dames Goossens-Lampaert en dames Fermont-Van Opdorp, 3. echtpaar Verbist. Wafelactie - Vandaag, zater dag, wordt in Schoondijke een wafelactie gehouden ten bate van de plaatselijke sportver eniging, die kampt met een fors financieel tekort. De wa fels zullen tussen 9.30 en 12.00 uur huis-aan-huis te koop worden aangeboden. Ook kan vanaf 9.00 uur worden besteld bij de LHNO-school. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - De afdeling Oostburg van het Zeeuws In stituut voor Kunstzinnige Vorming gaat in Den Hoekzak te Oostburg cursussen spinnen voor beginners en gevor derden verzorgen. De lessen zullen op woens dag worden gegeven en de eerste vindt (bij voldoende deelname) plaats op 13 maart. De cursus bestaat uit zeven lessen van elk twee uur en een zogeheten verfdag. Voor mid delbare scholieren, 65 plussers en uitkeringsgerechtigden zijn er forse kortingen op het cur susgeld.

de Stem | 1985 | | pagina 11