cholen WINTERS RSV-les: meer afstand of meer ingrijpen? I JesrelFcl DRIE-SUPER-LAGE-DAGEN bsb899 A9 399 "Wgere jWN«ftUPPfNJ2% JacHermans Vers en Prima Kwaliteit, Extra laag geprijsd. Forse tegenvallers in ontvangsten belastingen ACTIE TEGEN KWIKHOUDENDE BATTERIJEN Kamer eens met weigering door Brinkman Jagers schieten milieu vol lood Geen wondermiddel Extra vak eindexamen mogelijk GROENTESOEP FLAIR MINI-TOPPER PAGINa] Sympathiek.. donderdag 28 februari 1985 Van den Broek: twijfel over uitzettingen in Suriname DE STEM COMMENT A AR. Commissie twijfelt over welslagen van PTT-spreiding Den Uyl: „Halfhartigheid leidde tot chaos BINNENLAND Geen drank op straat in Renesse OMO 3 HALEN, 2 BETALEN- CHAttWHONS T5 een delegatielid. De si- tie in Peru is te verge)» met die in Argentinië zoals de 'Dwaze moeders' de Plaza de Mayo vroe. staan de vrouwen in i acucho in de rij voor inbare gebouwen om 0p. dering te krijgen over het van hun echtgenoten en deren. De meeste ver- ij ningen in Peru vinden ats onder onderwijzers en denten, maar er zijn ge. len bekend van vermiste rnalisten en zelfs kinde en zwangere vrouwen het platteland verdwih bovendien hele families, ,De situatie in Argentinië I nt aan de toestand kan anderen, maar dat de on- drukking dan toch door- at", aldus Guadelupe Ccal- uuto Olano. „Het hangt er I ;t van af of militairen of rgers in de regering zit. 1". Zolang de belangen van indianen worden gene- erd is er volgens haar geen I lossing. „Daarom hebben geen vertrouwen in litieke partijen". Geen van I n kan een oplossing bieden or de situatie in Peru. Ook linkse partijen niet. Daar- i moet er druk van buiten komen, ook uit Nederland, I dus Guadelupe Olano. De gering kan daar niet om- en. Op 14 april worden verkie- I igen in Peru gehouden. Dat volgens haar de enige re- n dat de partijen nu wel llen spreken over de situa- van de mensenrechten in t land. Tijdens een onder- iud met het Kamerbreed rouwenoverleg, sprak de legatie met vrouwelijke merleden van de drie grote rtijen CDA, PvdA en WD. eze hebben toegezegd brie- in te zullen schrijven naar echtgenote van president elaunde Terry en naar de urgemeester van Ayacucho, I eonora Zamorra. De com- issie voor de mensenrech- in van het ministerie van luitenlandse zaken heeft «gezegd dat de vier bij aan- omst in Lima afgehaald uilen worden door een Ne- erlands ambassadelid, uit eiligheidsoverwegingen. Waarschijnlijk zal een lid an deze commissie binnen- ort een bezoek aan Peru irengen. lis blijken een belangrijke het besluit van een leerling te beroven. Bij 37 procent ke van verlies of langdurige één of meer gezinsleden, d kwam 18,4 procent uit ge- lolproblemen, terwijl bij 35 erlingen één of meer gezins- iling geweest is bij een in- ho-sociale of psychiatrische •uikt methode om zich van ven is bij de leerlingen op- door medicijnen en van een of zich voor een voertuig p, die een mislukte poging toevlucht voornamelijk tot ht. beidsplaatsen opleveren, wat meer dan de meest ver-I gaande arbeidstijdverkor-| ting) zijn Grapperhaus enffi zijnen vasthoudend: als politiek niets voor de vier fis-1 cale extraatjes voelt, OT® I overwogen worden een zo naamde risico-lening in te| voeren. Dat is een combinatie van I twee van de vier alternatie I ven en bombardeert de partl' I culiere geld'gever' tot -I soort tweederangs ondern I mer. Bij invoering ervan mag I de degenen die aan een dernemer een achtergestel I lening verstrekt deze aa I merken als onderneming I vermogen. Dat klinkt ins I wikkeld, maar het is, aio I Grapperhaus, doodsimP® eventuele verliezen op do'tl ning kan men dan fiscaal I trekken, even zo goed men I opbrengsten van de len ,1 bij het inkomen moet op I len. Voor de ondernetnwi moeten de uitkeringen (ren 'I dividend) op de risicoleWl.l vakzelfspreken ook i's I aftrekbaar zijn. Sympathiek, laten WB' CDA weten, om dit PlarP:,. volgens naar studiecomw sies te verwijzen die het w van Grappergaus cs. maar eens diepgaand overdoen. En wie dan dan zorgt. Een volgend 1» net dus, want niets is zo11J rovend als een overheid derzoek, zeker als dat i« departementaal gere® moet worden. BüOfüM BINNENLAND T28 pagina 3 ntfl Het bleef gisteren in A sterdam dan ook een wa reeële discussie omdat t ring en Tweede Kamer voorhand lieten weten in de voorstellen te Vrijblijvend applaus ^Lfj voldoende, maar daar ondernemers weinig vod PC Hooftprijs Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Ook de Tweede Kamer heeft er niet voor kun nen zorgen dat de schrijver Hugo Brandt Corstius alsnog de PC Hooftprijs kan ontvan gen. Een meerderheid van het parlement (CDA, WD en de kleine rechtse partijen) bleek het gisteren zoals verwacht eens met het omstreden be sluit van minister Brinkman (Cultuur) om de prijs achter te houden, omdat Brandt Cor stius in zijn talloze artikelen het kwetsen van personen tot instrument gemaakt heeft. Gesterkt door het feit dat zijn eigen partij, het CDA, en de VVD hem toch zouden steu nen gaf de bewindsman geen krimp in het door de PvdA aangevraagde debat. „Hij (Brandt Corstius red.) over schrijdt in ruime mate, sar rend en schofferend, de gren zen van het fatsoen," aldus minister Brinkman. De be windsman bleef daarom van mening dat „als vele bevol kingsgroepen zich tot in het diepst van hun ziel gekrenkt voelen, daar van overheidswe ge geen staatsprijs tegenover gesteld moet worden." Volgens PvdA-woordvoer der Niessen, die een forse sta pel boeken van de omstreden auteur bij zich droeg, gedraagt de minister zich echter als een hulprechter voor mensen die „zich zélf blijkbaar niet zo ge kwetst voelden dat zij naar de rechter hadden kunnen stap pen." Hij werd gesteund door D'66 en alle linkse partijen. De VVD-fractie, die de laat ste dagen moeite heeft gehad om een gelijkluidend stand punt over de prijsweigering te vormen, steunde de CDA-be- windsman in zijn belissing. Maar, zo bleek, als er een pas sage uit het juryrapport zou verdwijnen waarin gespecu leerd is op de komst van de paus, moest de prijs wél toege kend worden. Zoals bekend heeft de, inmiddels ontbonden, jury deze censuur verworpen. VU» Ondanks alle kritiek bleek minister Brinkman van me ning dat de staatsprijs best kan blijven bestaan. Hij be loofde met de Raad voor de Kunst daarover te spreken. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Het bezuiningsbeleid van de lagere overheden (gemeenten en provincies) heeft de grootste bijdrage (0,9%) geleverd aan een daling van het overheidstekort met 1,1%. Het totale te kort daalde van 10,5 naar 9,4 Dat blijkt uit het tussentijdse huis houdboek e van minister Ruding (Fi nanciën), dat hij gisteren naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. Op prinsjesdag in september ging de rijks begroting nog uit van hogere gemeen telijke uitgaven en van de veronder stelling dat de lagere overheden voor 1,2 van het tekort zouden zorgen. Vertaald naar 1984 komt het totale financieringstekort over dat jaar uit op 9,4% van het nationale inkomen. In 1983 bedroeg dat nog 10,7%. Die daling met 1,3 kwam bijna geheel voor reke ning van het rijk. Het tekort van de rijksoverheid daalde ten opzichte van 1983 met 1,1 van 10,2% naar 9,1 Dat komt neer op een bedrag 31 miljard. Minister Ruding ziet in die daling een bestiging van het kabinetsbeleid, dat verleden jaar een omslag in de ont wikkeling van het financieringstekort is bereikt. Bovendien is de verbetering bereikt door een gunstige economische ontwikkeling. Ook de collectieve lasten.druk (belas tingen en premies) is gedaald van 55,8 in 1983 naar 54,5 in 1984. Toch werd van de voorgenomen bezuinigin gen 1,2 miljard niet gehaald oa.: 290 min bij volksgezondheid, 609 min van de geplande ƒ3,4 miljard in de sociale zekerheid. De ombuigingen op de sala rissen van ambtenaren 3 mliljard) en op de overheidsuitgaven 2,9 mlijard) werden bijna wel gehaald. De hogere uitgaven van het rijk 182 min) zijn volgens Ruding het ge volg van de vertraging over huursubsi dies en studietoelagen geen belasting meer te heffen. In totaal kost dat de schatkist een half miljard gulden. Te genvallers moesten worden geïncas seerd: ƒ242 min bij ontwikkelingssa menwerking, 309 min bij stadsver nieuwing, 240 min in de woningwet geving, 446 min voor bejaarden, 105 min bijstandsuitgaven, ƒ110 mnl voor rookgasontzwaveling kolencentrales en ƒ89 min meer voor studiefinancie ring. Hiertegenover stonden meevallers van 358 voor lagere werkloosheidsuit keringen, 171 min minder schade bij exportkredietverzekeringen, 93 min minder voor herstructurering staalin dustrie en ƒ92 min lagere uitgaven voor sector- en aandachtsgebieden. Opvallend zijn de lagere belasting ontvangsten van 1,1 miljard in het laatste kwartaal van 1984. Vooral de lagere inkomstenbelasting van ƒ834 miljoen is fors van omvang. Er zijn geen aanwijzingen dat die tegenvaller veroorzaakt is door „veranderingen in betalingsgedrag", schrijft minister Ru ding. Maar het is niet onwaarschijnlijk dat de versnelde teruggaaf in het na jaar van 1984 tegen de verwachting in heeft geleid tot wijzigingen in het aan slag- en ontvangstenpatroon. Kwikstroom' 4 Stop DEN HAAG (ANP) - De Vereniging Milieude fensie, de Stichting Natuur en Milieu en Kon- sumentenkontakt zijn een actie gestart tegen de verkoop van kwikhoudende batterijen. Het milieu en de volksgezondheid worden volgens de organisaties in toenemende mate bedreigd door het kwik, dat uit deze batterijen in de afvalstroom te rechtkomt. Naar schatting zal het milieu dit jaar wor den belast met 10 tot 20 ton kwik door het gebruik van kwikbatterijen. GRONINGEN (ANP) - De ongeveer 22.000 jagers die Nederland telt zorgen voor een aanzienlijke bo demverontreiniging doordat het grootste deel van de hagel, dat van lood is, in het milieu te recht komt. Per jaar komt dat neer op 414 ton (414.000 kilo) lood. Dat concluderen twee medewerkers van de vakgroep Energie en Mi lieukunde van de rijks universiteit in Gronin gen. Volgens een van de on derzoekers, J.Boersema, komt het overgrote deel van de 414 ton lood die de jagers afschieten direct in het milieu terecht. Slechts 20 ton komt in de dieren terecht. Maar via de poelier komt deze hoe veelheid lood ook wel weer in het milieu. Onder het motto Stop Kwikstroom willen de drie in stellingen de consument via winkeliers en gemeenten ertoe aanzetten de zogenaamde kwikknoopjes en alkalinebat terijen, die vrij veel kwik be vatten, niet aan te schaffen en in plaats daarvan de relatief kwik-arme bruinsteenbatte rij, respectievelijk de gewone zinkbruinsteenbatterij of de oplaadbare nikkel-cadmium batterij te kopen. Deze alter natieve energiebronnen zijn volgens de drie organisaties even goed te gebruiken en zijn bovendien goedkoper. De actie is vooral gericht te gen de firma's Duracell en Union Carbide (merknaam Ucar) die de kwikknoopjes op de markt brengen. Dit zijn kleine platte batterijtjes, die gebruikt worden in gehoorap paraten, rekenmachines, foto toestellen en andere appara ten. De knoopcellen bevatten ongeveer 30 procent kwik. De actievoerders zijn nogal ontstemd over de houding van beide ondernemingen, omdat zij het convenant van het mi nisterie van milieubeheer de kwikknoopjes in vijf jaar tijd te vervangen door kwik-arme batterijen, tot nu toe niet heb ben ondertekend. Andere be drijven zouden wel bereid zijn deze vrijwillige overeenkomst aan te gaan. Naar schatting worden jaarlijks in ons land twee tot drie miljoen exemplaren van de kwikknoop verkocht. Dit betekent een belasting van het milieu met 1.700 kilo kwik. Het gebruik van alkalinebatterij en wordt geschat op 20 tot 40 miljoen, waardoor jaarlijks tussen de 8.000 en 15.000 kilo kwik middels vuilverbran ding, stort en compostering in het milieu terechtkomt. DEN HAAG (ANP) - De massale wijze waarop vanuit Suriname de afgelopen weken buitenlanders over de grens zijn gezet roept ernstige twijfels op. De Surinaamse regering zal echter een onderzoek instellen naar de excessen die zich tijdens de uitzettingen hebben voorge daan en met name naar de beschuldigingen dat tijdens de uit zettingen Guyanezen gedood zouden zijn. In afwachting van dat onderzoek zal Nederland geen stappen ondernemen bij de Suri naamse autoriteiten of bij competente internationale organisa ties. Dat heeft minister Van den Broek van buitenlandse zaken geantwoord op schriftelijke Kamervragen. OOK BIJ AKZO zijn de onderhandelingen over een nieuwe CAO afgebroken. Partijen konden het, zoals dat eerder bij Hoog ovens en de groot- en kleinmetaal het geval was, niet eens wor den over een verdere arbeidstijdverkorting tot (gemiddeld) 36 uur per week in 1986. AKZO is wel bereid om dit jaar over die 36-uri- ge werkweek verder te praten, maar wil eerst nagaan hoe de ver korting tot 38 uur in de praktijk heeft uitgepakt. Van FNV-zijde werd hiermee echter geen genoegen genomen: de Industriebond wil nu al boter bij de vis. Wat nu? De bonden gaan eerst hun leden raadplegen Hier en daar worden reeds prikacties voorbereid. Ook het woord staking is al weer gevallen. Die stoere taal van actie-hongerige vakbonds bestuurders kan echter niet verhullen, dat de waarschuwing die FNV-voorzitter Kok via de tv tot de werkgeversorganisaties heeft gericht -'bezint eer ge begint'- ook voor de vakbeweging zelf geldt. Het is immers lang niet zeker dat de werkenden bereid zul len zijn de barricaden op te gaan om omwille van niet-werkenden een meer arbeidsplaatsen scheppende 36-urige werkweek af te dwingen. Zeker in bedrijfstakken die met de geldbuidel kunnen rammelen, zal de keuze tussen meer loon voor jezelf of meer werk voor anderen erg moeilijk worden. Arbeidstijdverkorting is geen wondermiddel tegen werkloos heid. In een aantal bedrijven kan een kortere werkweek zonder al te veel problemen meer mensen aan een baan helpen, maar er zijn ook (kleinere) ondernemingen waar arbeidstijdverkorting fi nancieel onhaalbaar is of vooralsnog produktie-verstorend werkt. De invoering van de 36-urige werkweek in 1986 kan dus geen kwestie zijn van een onvoorwaardelijk ja of nee, maar behoort door betrokken partijen zorgvuldig gewikt en gewogen te wor den Op een serieuze manier. Tegenover de vrijwillige loonmati ging van de afgelopen paar jaar ter verbetering van het rende ment van het bedrijfsleven dient, waar mogelijk, een passende te genprestatie te staan Onwil om serieus te onderhandelen of onbekookte acties kun nen het voorzichtig economisch herstel van het laatste jaar heel gemakkelijk weer teniet doen. Dat we inderdaad op de goede weg zijn, blijkt onder meer uit de vermindering van het financie ringstekort met 1,3 procent, een mooi resultaat dat ons echter niet de ogen mag doen sluiten voor het gegeven dat de BV Ne derland nog steeds een schuld heeft van 31 miljard gulden. Tus sen haakjes: zet die kolossale schuldenlast eens af tegen de rond 20 miljard gulden, die de schatkist jaarlijks aan inkomsten derft als gevolg van belasting- en premie-ontduiking: Nederland zou er anders uitzien als het fiscus flessen geen volkssport was gewor den. Het is niet onmogelijk dat ook de ongehoorde omvang van het zwartgeldcircuit van invloed zal zijn op de bereidheid om werku ren en dus loon in te leveren voor de werkgelegenheid van ande ren. DEN HAAG (ANP) - De commissie die namens mi nister Smit-Kroes van Verkeer en Waterstaat de spreiding van de PTT be geleidt, betwijfelt ernstig of de PTT wel een levens vatbaar besiiscentrum in Groningen kan vestigen, zoals kabinet en Kamer hebben geëist. Vooral de geringe be reidheid van ervaren en leidinggevende functiona rissen naar het noorden te verhuizen baart de com missie grote zorgen. Ze is daardoor niet in staat een positief of negatief eind oordeel te geven over het spreidingsplan van de PTT. Nederlandse mariniers zijn voor geen kleintje vervaard. Dat wisten we eigenlijk al, maar als je ze dan ziet oefe nen in het noorden van Noorwegen (strenge vorst, dik pak sneeuwdan gaat het petje nog hoger af. - FOTO ANP Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Er is een grote kans dat leerlingen van het lbo, mavo en havo nog dit jaar naar believen een extra eind examenvak kunnen doen dat ook meetelt voor het diploma, terwijl examinandi voor het vwo zelfs meer vakken zouden kunnen toevoegen aan bij hun afsluitende test. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Tijdens het derde debat van de Tweede Kamer over de RSV-affaire kwam het gisteren tot felle botsingen tussen PvdA-fractieleider dr. J. de- n Uyl en VVD-woordvoerder dr. R. de Korte over het steunbeleid. hijzelf als minister van Econo mische Zaken had gedaan. „Ik heb dat juist heel pijnlijk ge vonden", reageerde Den Uyl gewond, „maar wij hebben wel gewerkt op basis van een analyse van de economische situatie met aanvaarding van de consequenties". De Korte constateerde met genoegen dat het beeld van de staat als redder in de bedrijfs- nood dankzij de RSV-affaire in gruzelementen ligt. Hij stel de tevreden vast dat in het nieuwe steunbeleid de over heid meer op afstand blijft en dat de nadruk nu ligt op alge mene steunmaatregelen. Het CDA stelde zich eergisteren al bij monde van woordvoerder drs. G. Gerritse op achter het nieuwe, meer afstandelijke beleid van Economische Za ken. De laatste legde bij zijn kri tiek de nadruk op de daden van het kabinet-Den Uyl ('pappen en nathouden') waar mee volgens hem alle ellende begon. Met name de royale in dividuele steun die tijdens de kabinetsperiode Den Uyl (on der minister Lubbers) op gang kwam, is volgens De Korte in chaos geëindigd. Den Uyl vond diens visie op het steunbeleid 'ontstellend kortzichtig', schoof opmerkin gen over 'zijn' beleid op dat punt behendig door naar de toenmalige minister van Eco nomische Zaken Lubbers en hield vol dat hij nooit harde ingrepen uit de weg is gegaan. „U gaat daar nogal prat op", onderbrak De Korte de PvdA- leider toen deze weer naar de mij nsluitingen verwees, die Aardolie DE produktie van aardolie in Nederland zal de komende ja ren, vooral dankzij toenemen de activiteiten op de Noordzee, een sterke stijging vertonen. In zijn doctoraal-studie over de Nederlandse aardolie-voor uitzichten voorspelt de Rotter damse economoom drs. B. de Leeuw dat de produktie van 5 miljoen ton dit jaar zal oplo pen tot 8,5 miljoen ton in 1990. De aardolieproduktie bedroeg in 1980 nog geen 1,3 miljoen ton. Tekort aan hout DE Nederlandse Vereniging van Klompenfabrikanten vindt dat de rijksoverheid haar in haar voortbestaan be dreigt. In een brief aan minis ter Braks (Landbouw) schrij ven de klompenmakers dat ongewijzigde uitvoering van zijn plannen voor de bosbouw tot gevolg heeft dat meer dan de helft van het benodigde hout niet langer beschikbaar zal zijn. Medicijnen DE geneesmiddelen zijn in Ne derland vaak veel te duur. Het Ministerie van Economische zaken zou hierop veel meer controle moeten uitoefenen. Dat concludeert de Consu mentenbond naar aannleiding van een onderzoek naar de ge- neesmiddelenprijzen in Euro pa. Actie DE leden van de AbvaKabo hebben aangekondigd actie te willen gaan voeren tegen de regeringsplannen om per 1 april te gaan korten op de zie kengelduitkeringen. Welke vorm deze acties moeten aan nemen is nog niet bekend. Industriepolitiek DE tot nu toe gevoerde indus triepolitiek is bijna overal op een mislukking uitgedraaid en inspireert allerminst tot voor zetting. Industriepolitiek blijkt een lege doos. Dit schrijft prof dr H.W. de Jong, hoogleraar externe organisa tie aan de Universiteit van Amsterdam, in het blad voor economen ESB (Economische Statistische Berichten). Twaalf jaar voor moord DE Rotterdamse rechtbank heeft de 38-jarige Rotterdam mer R. van der W. veroordeeld tot een gevangenisstraf van twaalf jaar en een onvoor waardelijke ter beschikkings telling van de regering voor de moord op zijn overbuurmeisje, de 3-jarige Shirley Deurloo op 12 augustus vorig jaar. Ook achtte de rechtbank de on tucht bewezen met een jon getje van vier jaar één dag voor de moord op Shirley. js e; i? De Elfstedentocht heeft zoveel voeten in de aarde gehad, dat er duizenden schoenen zijn blijven staan, die de Friesland hal in Leeuwarden bijna hele maal vullen. Iedereen kan op zijn klompen aanvoelen dat die berg schoe nen door niemand wordt 'aan getrokken'. Zijn het dan toch halve zolen die de tocht gere den hebben? Hoe raakt men die schoenen kwijt? Zelfs de Stichting Em- maüs hoeft ze niet. Je kunt die berg beschouwen als milieu vervuiling. Dan moeten de schaatsers er voor opdraaien, want de vervuiler betaalt. Misschien ziet de AVRO er nog iets in en worden alle schoenen stuk voor stuk ge toond in het tv-programma 'Opsporing verzocht'. Mijn idee was eigenlijk de schoenen cadeau te doen aan Evert van Benthem, de win naar. Als een eindeloos aan denken. Daar heeft hij voor ze ker 22 jaar genoeg aan. Maar zie, Evert krijgt al een ander spectaculair cadeau: diepgevroren sperma voor zijn koeien. Die mogen ook meege nieten van de overwinning van hun baas. Een gedurfde onderneming: sperma naar St.- Jans..Klooster. Mogelijk is er een spermabank (de bank met de S) in de buurt, waar het spul opgeslagen kan worden. Van Benthem heeft natuurlijk verstand van alles wat bevro ren is. Hij bekeek de koude materie en zei: „Dat is nu werkijs". MERIJN Drooglegging tegen rellen Van een onzer verslaggevers RENESSE - Het gemeentebe stuur van Westenschouwen wil het drankgebruik op straat in Renesse gaan verbie den. De openbare drooglegging moet een wapen worden tegen rellen en andere zomerse or de-verstoringen.B en w willen zo'n alcohol-verbod opnemen in de algemene politie-veror- dening. Voor het zover is komt er echter eerst een soort volks raadpleging. Het gemeentebe stuur gaat ervan dat niet al leen de plaatselijke horeca maar de hele bevolking bij de recreatie-problematiek be trokken is. De gemeenteraad van Wes tenschouwen heeft er deze week op aangedrongen dat het van het grootste belang is dat geweld en vandalisme in het toeristen-seizoen de kop wor den ingedrukt, omdat anders Renesse als recreatie-centrum een te negatieve roep krijgt. Het Zeeuwse dorp kwam in de zomer van 1984 landelijk in opspraak omdat er herhaalde lijk toeristen werden aange vallen en mishandeld. Enkele exploitanten van strandhokjes hebben al beslo ten hun aktiviteiten in Renes se te beeindigen omdat hun eigendommen na herstel weer worden vernield. (ADVERTENTIE) vaatje 3,2 kilo 4-bordenblik, Vrij Produkt bruin of beigef| 250 grom Alléén verkrijgbaar infilialen met een groente-en/of vleesafdeling. DRIE-SUPER-LAGE-DAGEN Geldig opdonderdag 28februari, vrijdag len zaterdag 2 maart a s.

de Stem | 1985 | | pagina 2