Degradatie Nederlandse handbalploeg Laat uw computer ook betalen en incasseren Rabobank 9 iesten 59.- en 39.95 JONG ORANJE KLOPT CYPRUS IN LEEUWARDEN ikvorsch J LOTTO J PR™ Den Bosch klopt PEC Ploeg De Brouwer in ronde van Achterhoek Karpov en Kasparov beginnen 2 september opnieuw (De Rabobank weet wat ze nog meer met uw diskettes kan doen.) De Ondememersrekening van de Rabobank. KTRA - EXTRA BROEKEN IANDIOZE MODESHOW ansshop en BREIKATOEN \J\ME en PERNELLE IK gearriveerd! d eens kijken naar inde ghestr. 17-Hulst LAAG IN PRIJS ERT-HULST 3HRSHHBBSS9S Saronni wint in ronde van Sicilië iFortuna klopt RKC Langer ijs zwaar gewond EREDIVISIE Geautomatiseerd be talingsverkeer maakt een eind aan het tijdrovende invullen van opdracht formulieren. Dankzij uw computer beschikt u over kant-en- klare betalings- of incasso opdrachten op uw eigen diskette*, cassette of tape. Naast tijdsbesparing is extra nauwkeurigheid een pluspunt. De informatie, die uw administratie per opdracht verstrekt, wordt precies zo doorgegeven. Dat is belangrijk voor uw eigen administratie, maar óók voor die van uw afnemers en leveranciers. De Rabobank ver werkt honderden miljoenen betalings- en incasso opdrachten per jaar. Voor u, als onder nemer, betekent dit, dat u kunt profiteren van een enorme know-how op het gebied van betalings verkeer. De Rabobank heeft óók een pasklare op lossing vooru. N4aar de rekening courant bij de Rabobank is meer dan een betaalrekening. We noemen hem: de ondernemersrekening. Een informatieve brochure met de vele moge lijkheden bij de Rabobank ligt voor u klaar. A55 ren: zalm, mint, zwart en geel sen 89.-/79.- voorjaarskollektie binnen. aterdag 2 maart s Disque te Hulst mg 20.00 uur n maken kans op een 3 verrassing traat 18 - Hulst 31140-11470 i Trefpunt - Tel. 01140-19005 ====c vij bekend, dat aanvragen om een g zijn ingekomen van >ed B V Eerste Verkorting 2 te Axel ;htmg van een tweetal woningen op Vkkerwindelaan 22 en 24 te Terneu- Scheldekade 65 te Terneuzen voot en en vergroten van een hotel-res- it perceel aan dit adres. >ouwplannen zijn in strijd met de ter de bestemmingsplannen. De raaö snte heeft evenwel voor de onderha- igsplannen een gedeeltelijke herzie- reiding verklaard De bouwplannen el in overeenstemming. tegen de uitvoering van de bouw- lezwaren hebben en uitstel ervan to' oepelijk worden van de voormeld? ongewenst wordt geacht, zijn wi| eds nu de bouwvergunningen te ver- over te gaan, stellen wij een lede' leid met ingang van heden (woens- 1985) gedurende veertien dagen te itarie (afdeling algemene zaken) ve" an kennis te nemen en eventuele jen gedurende de voormelde periode ns college kenbaar te maken februari 1985 eester en wethouders van Terneuzen C Ockeloen, burgermeeste' A J van Pagee, secretaris Tahamata en Schoenaker te rug in Oranje r\ o Ti o o o MONREALE (AFP) - De Ita liaan Beppe Saronni heeft dinsdag de derde etappe van de Ronde van Sicilië gewon nen. De oud-wereldkampioen versloeg in de eindsprint na de 125 kilometer van Selinunte naar Monreale, de Fransen Yvon Madiot en Laurent Fig- ïl non. In tegenstelling tot de eerste if i etappes leverde de derde etap- j pe van de Ronde van Sicilië wel de nodige strijd op. Vooral de werelduurrecordhouder, de Italiaan Francesco Moser, toonde zich in de 125 kilometer lange rit van Selinunte naar Monreale, bijzonder actief. Ook hij kon echter niet voor komen dat het uiteindelijk toch op een massa sprint zou oplopen. Daarin moest Saron ni in de slag met de twee i' Franse ploeggenoten, Yvon |S Madiot en Laurent Fignon. In de felle strijd week de twee- voudige winnaar van de Tour de France licht van zijn lijn af. Madiot bleef, mede daardoor misschien, de oud-wereld- I kampioen een banddikte voor. iVoor de Italiaan was de ma- nouvre van Fignon aanleiding leen protest in te dienen dat |door de jury ontvankelijk werd verklaard. Madiot werd j teruggezet naar de tweede plaats. Cyrille Guimard, ploegleider van de Fransen, berustte in de beslissing. „Ik heb niets onregelmatigs kun nen ontdekken in de sprint. Maar ja, wij zijn Fransen en bevinden zich op het moment in Italië." Uitslag derde etappe: 1. Saronni (Ita) 125 l kilometer in 3 uur, 10 minuten en 6 se- conden (gemiddelde snelheid 39,452 km/ .uur), 2. Yvon Madiot. (FraJ z.t. 3. Laurent Fignon (Fra) z.t. 4. Stefan Mutter op 1 se conde, 5. EzioJVLor.onj (Ita) z.t. 6. Davide tëCassam (Ita) z.t. 7. Acacio da Silva (Por) Eop 2 seconden, 8. Mare Madiot (Fra) op 4 I" seconden 9. Yens Veggerby (Den) z.t. 10. Bruno Wojtinek (Fra) z.t. Algemeen klassement: 1. saronni 11 uur, 52 minuten en 44 seconden, 2. Yvon Ma diot op 2 seconden, 3. Fignon z.t. 4. Wojti nek z.t 5. Moroni op 6 seconden, 6. Mutter z.t 7. Cassani z.t. 8. de Silva op 7 secon den, 9 Mare Madiot 9 seconden, lO.Veg- Igerby z.t. Jan Siemons, amateur uit het Westbrabantse Zundert, I werd eerste in de tweede etap pe van de ronde van de Costa Brava. Siemons die in de eer ste etappe tweede werd, staat in het algemeen klassement op de derde plaats. WAALWIJK - Met het oog op de Europacup-ontmoeting te- I gen Everton oefende Fortuna [gisteren in Waalwijk tegen RKC. De Limburgers wonnen met 2-0. Trainer Bert Jacobs heeft [echter genoeg zorgen. Door ziekte en blessures ontbraken [er een aantal basisspelers. Ja- Icobs verwacht echter dat vol- jgende week woensdag ieder- I een fit is. Scoreverloop: RKC - Fortuna Sittard 0-2 f (0-0). 66. Holverda 0-1, 89. Holverda 0-2. Scheidsrechter: Van de Berk (Veldho- Toeschouwers: 200. DEN HAAG (ANP) - De grootste prijs uit I toto en lotto van het afgelopen weekeinde gaat naar de enige deelnemer, die in Lot- I to 8 in aanmerking kwam vo prijs, f. 300.000.-. In het Cijf< in aanmerking kwam voor de tweede een keer honderdduizend gulden uitbe- 1 wordt taald. De resultaten van de sportprijsvragen Izijn: LOTTO 8 Eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: winnaar, bruto f. 300.000,-, derde prijs: 57 winnaars, bruto f. 5165,-, vierde 1 prijs: 3127 winnaars, f. 94,10, vijfde prijs: 57883 xf. 5,-. j In de jackpot voor Lotto 9 zit een bedrag I van ruim 91.000 gulden. TOTO 8 p Eerste prijs: 8 winnaars, bruto f. 3386,10, tweede prijs: 382 winnaars, f. 49,80, derde I prijs: 3478 winnaars, f. 12,90. I TOTO-GELIJK 8 Eerste prijs: 3 winnaars, bruto f. 1520,40, tweede prijs: 7 winnaars, f. 142,80, derde prijs: 189 winnaars, f. 10,30, vierde prijs: 1795 winnaars, f. 2,50. ZEIST (ANP) - Simon Tahamata en Dick Schoenaker keren terug in het Nederlands elf tal. Interim-coach Leo Beenhakker maakte dinsdag in Zeist de opstelling bekend van het elftal dat woensdag in Amsterdam aantreedt tegen Cyprus. (Feyenoord). Reserves: Hiele (Feyen- oord), Van Tiggelen (FC Groningen), Van der Gijp (PSV), Houtman (Feyen- oord) en Valke (PSV). Jong Oran je was dinsdagavond in Leeu warden tijdens de kwalifica tiewedstrijd tegen Jong Cy prus voor het toernooi om de Europese titel nog in de ban van de Elfstedentocht. Het elf tal voor spelers tot 21 jaar won weliswaar met 5-0 van Cy prus, maar dat lukte pas toen de inzet het won van de hape rende taktiek. Door de zege nestelde Nederland zich vaster aan de kop van de kwalifica tiepoule, hoewel Hongarije en Oostenrijk, met elk meer ver- liespunten dan Oranje, nog steeds gevaarlijke concurren ten zijn. Voor de ruim vierduizend Friezen, die het stadion van FC Cambuur bevolkten, vol deed Jong Oranje aan alle as pecten die de historische schaatstocht aantrekkelijk hebben gemaakt. Solistisch, eigenzinnig gedrag en concen tratieverlies, maar ook een meer dan gebruikelijke inzet, eensgezindheid en een einde loos geduld. Karakterpunten, die de ware wedstrijdmentali teit bepalen. Om in de termi nologie van de Elfstedentocht te blijven: Jong Cyprus zou niet eens in het toerrij dersklassement passen. Het geduld leverde Oranje na een half uur een strafschop op, nadat de lichtvoetige Spar taan Schmidt tegen een Cy priotische been was aangelo pen. Been, ook maker van het tweede doelpunt, vlak na de rust, zorgde vanaf elf meter voor de treffer, die Jong Oran- Het is voor het Nederlandse team de vierde kwalificatie wedstrijd in groep 5 voor het wereldkampioenschap van 1986 in Mexico. Uit de eerste duels haalde Oranje slechts twee punten door een 1-0 zege op Cyprus in Nicosia. In Rot terdam ging het duel tegen Hongarije met 1-2 verloren en Oostenrijk bleek in Wenen te sterk voor de équipe die toen nog onder leiding stond van Rinus Michels. De plaatsver vanger van de Amsterdamse coach, Leo Beenhakker, deed voor zijn eerste wedstrijd als Oranje-coach weer een beroep op Feyenoorder Simon Taha mata en Ajacied Dick Schoen aker. De kleine linksbuiten kwam voor het laatst in het Oranje-shirt uit in november 1982 tegen Frankrijk dat toen met 2-1 won. In Amsterdam, waar voor het duel tegen Cyprus nog geen tienduizend kaarten zijn verkocht, vindt de Feyen oorder zijn clubgenoot Ruud Gullit, Marco van Basten en de enige 'buitenlander' in het team, Wim Kieft, naast zich. Ook de terugkeer in het elftal van Schoenaker mag opmer kelijk genoemd worden. De speler van Ajax vormt samen met Erwin Koeman het twee mans-middenveld. De Gro ninger kreeg de voorkeur bo ven Miohel Valke die in de voorgaande kwalificatiewed strijden wel actief was. Met Tahamata en Schoenaker heb ben de drie coaches die Oranje het laatste jaar onder handen hebben gehad, Kees Rijvers, Rinus Michels en Leo Been hakker, nu 21 spelers gebruikt. Opstelling Nederlands elftal: Van Breu- kelen (PSV); Wijnstekers (Feyenoord), Brandts (PSV), Willy van de Kerkhof (PSV) en Boeve (Ajax); Schoenaker (Ajax) en Erwin Koeman (FC Gronin gen); Gullit (Feyenoord), Van Basten (Ajax), Kieft (Pisa) en Tahamata Simon Tahamata in actie tegen Frankrijk. Dat was in november '82. Vandaag is de donkere linksbuiten er weer bij. - F0T0 ANP je pas echt op gang bracht. De eensgezindheid leverde in de tweede helft nog twee doel punten van de onregelmatige Ajacied Bosman en een goal van Bakker op. Voornaamste probleem bij de Nederlandse talenten wa ren de twee kapiteins die het Oranje-schip telde. Dat prin- cipe had kunnen werken, als de rest van de bemanning aanvankelijk niet zo statisch was geweest. Godee, als een veredelde voorstopper achter de middenlinie spelend, en Been, zelden als extra-aanval ler fungerend, konden hun medespelers niet tot beweging dwingen. Daarvoor waren hun passes te behoudend en hun commando's te weinig over tuigend. JONG ORANJE - JONG CYPRUS 5-0 (1-0). 32. Been 1-0 (strafschop) 47. Been 2- 0, 52. Bosman 3-0, 65. Bosman 4-0, 80. Bakker 5-0. Scheidsrechter: Sörensen. Toeschouwers: 4000. De opstellingen: Jong Oranje: Snelders (FC Twente); Van Benthem (FC Twente), Godee (FC Utrecht), Rutjes (Excelsior) en Trost (Roda JC); Boerebach (Go Ahead Eagles), Been (Feyenoord) en Bijl (Heerenveen); Schmidt (Sparta - De Wit Ajax), Bosman (Ajax) en Bakker (Wil lem II) Jong Cyprus: Cleftis; I. Ioannou, Demos- thenous, Stylianou en Socratous; Chris- toforou, Koliandris en Sawa; Ioannides (P. Christodoulou), I. Ioannou (E. Chris- todoulou) en Economou. De stand: 1. Nederland 4-7, 2. Hongarije 3-4,3. Oostenrijk 3-2,4.Cyprus 4-1. HOENEFOSS (ANP) - Voor de Nederlandse zaalhandbal- ploeg is de aardigheid eraf. De formatie mag zich waar schijnlijk onder een nieuwe technische leider, bonds coach Kecskemethy wordt wellicht door de Tsjechische autoriteiten in april teruggeroepen, gaan voorbereiden op een toernooi om het kampioenschap in 's werelds laagste handbalklasse. Na de nederlaag van 18-23 tegen de Ver enigde Staten rest nog slechts een theoretische mogelijk heid de plaats in de mondiale middenmoot te behouden. Uitsluitend als donderdag tegen Hongarije een draag lijk resultaat wordt behaald en de Amerikanen met zeer ruime cijfers Bulgarije terugwijzen, ontloopt Nederland onmiddellijke degradatie. Bondstrainer Jan Kecskeme thy gaat ervan uit dat zijn ploeg niet de veerkracht kan opbrengen om die mathematische kans te verzilveren. „Spelers kan ik wel", oreerde de oefenmeester, „zenuwen kan ik niet wisselen". Zowel trainer als handballers zijn op. „Dat was in de rust al te zien", liet delegatieleider Ka- rel Bakker weten. „Kecskemethy trok wit weg. Zo'n wed strijd maakt je jaren ouder". Bij rust hadden de Amerikanen een voorsprong van drie treffers: 10-7. De door de vroegere Spaanse interna tional Javier Garcia Cqesta geleide Amerikanen stonden vrijwel de gehele wedstrijd in Hoenefoss aan de positieve kant van de score. Slechts diep in de tweede helft kwam Nederland op gelijke hoogte. Bij 15-15 verzuimde Paul Louwers echter de bal door te spelen en leverde te ge haast een tot mislukken gedoemd schot af. Kecksemethy: „Hij probeerde te forceren en dat is dus dom. Geen enkele speler kon vandaag de toets der kritiek doorstaan". Verenigde Staten - Nederland 23-18 (10-7). Doelpuntenmakers: Verenigde Staten: Steve Goss 8, Grog Morawana 6 (1 strafworp), Pat O'Neill 4, Joe Story 2. James Buhning 2, Michael Lenard 1 Nederland: Lambert Schuurs 6, Jan Willem Hamers 6 (2 strafworpen). Wil Jacobs 2, Willy Schmeitz 1 (straf worp), Paul Louwers 1, Henk Groenen 1, Van Oven 1 De uitslagen: Groep 1: Tsjecho Slowakije - Finland 28-25, Noorwegen - Frankrijk 20-20, Sovjet-Unie - Spanje 28-21. Stand: 1. Sovjet-Unie 8, 2. Tsjecho Slowakije 8, 3. Spanje 4, 4. Finland 2, 5. Frankrijk 1,6. Noorwegen 1. Groep 2: Ver.Staten - Nederland 23-18, Hongarije - DDR 25-24, Polen - Bul garije 27-16. Stand: 1. Polen 8, 2. DDR 6.3. Hongarije 6, 4. Ver. Staten 2, 5 Nederland 1, 6. Bulgarije 1. Van ome sportredactie PALERMO - Hans Langerijs van de kersverse profwieler ploeg Nikon is het seizoen wel erg slecht begonnen. Lange rijs, een van de kopmannen van de ploeg van Jos Elen, ligt momenteel in het ziekenhuis van Palermo waar gisteren geconstateerd werd dat hij een gebroken ruggewervel heeft. Langerijs raakte tijdens de eerste etappe van de ronde van Sicilië betrokken bij een massale valpartij. Hij werd onmiddellijk overgebracht naar het ziekenhuis van Pa lermo. Aanvankelijk werd ge dacht dat Langerijs alleen een hersenschudding en wat schaafwonden aan de valpar tij had overgehouden. Pas gis teren werd ontdekt dat zijn ruggewervel gebroken is. Vandaag reist de Rotter damse specialist Van den Heuvel naar Palermo om van daaruit Langerijs te begelei den naar Nederland. Of Lan gerijs in de toekomst weer kan rijden, is nu nog onduidelijk. Naast Langerijs waren ook de Nikon-renners Frank Ver- leyen en Dirk Krikilion bij de valpartij betrokken. Zij heb ben het ziekenhuis inmiddels verlaten. Deze degenslagen hebben Jos Eu -.oen beslui ten aaf te zi<_n van deelna..,e aan de openingsmassieker de 'Omloop van 't Volk'. Wel wordt een dag later deelgeno men aan de semi-klassieker Kuurne-Brussel-Kuurne. DEN BOSCH (ANP) - FC Den Bosch heeft dinsdagavond via een overwinning van 2-0 op PEC Zwolle bezit genomen van de zevende plaats in de eredivisie. De Brabanders, die met veertien tegendoelpunten de minst gepasseerde verdedi ging bezitten, hielden voor de tiende keer dit seizoen hun doel schoon. PEC hield tot achtien minu ten voor tijd stand. Toen kwam Hans Gillhaus nadruk kelijk in beeld Deze 21-jarige aanvaller heeft pas sinds kort een plaats in de aanvalslinie van FC Den Bosch veroverd. Dinsdagavond had hij de voorkeur gekregen boven Ro ger Schouwenaar die pas in de laatste twintig minuten als vervanger van Kaiser in actie mocht komen. Gillhaus opende de score in de 72e minuut na een voorzet van Van der Horst. Elf minuten later stelde FC Den Bosch de zege veilig, opnieuw door Gillhaus, dit maal nadat Van der Linden zich door de Zwolse linies had geworsteld. FC DEN BOSCH - PEC ZWOLLE 2-0 (0- 0) 72. Gillhaus 1-0. 83. Gillhaus 2-0. Scheidsrechter: Geurds. Toeschouwers: 3400. DEN BOSCH: Van Grinsven; Van der Linden, Adriaanse (Van der Hoorn) en Van Herpen, Bijnen, Pattinama, Van der Horst en Van Nielen; Van der Waart, Gillhaus en Kaiser. PEC: Schrijvers; Weggelaar, Van Buu- ren, Booy en IJzerman; Müller, Waslan- der en Wilkins; Doufikar, Van der Hengst en Wiggemansen (Van der Ham). Uitslagen Den Bosch-PEC Zwolle Stand Ajax PSV Feyenoord Groningen Twente Volendam Den Bosch Roda JC Sparta Utrecht Fortuna S MW GA Eagles AZ'67 Haarlem Excelsior PEC Zwolle NAC 2-0 17 14 2 1 30 54-20 18 12 6 0 30 51-17 16 11 2 3 24 47-23 18 9 5 4 23 34-19 17 8 4 5 20 33-29 18 7 5 ei9 25-31 17 6 6 5 18 23-14 17 6 6 5 18 24-28 18 6 6 6 18 24-34 18 6 4 8 16 27-25 17 6 3 8 15 18-26 18 5 4 9 14 24-38 16 6 1 9 13 25-35 18 3 7 8 13 26-33 17 4 4 9 12 21-28 17 3 5 9 11 21-31 18 3 4 11 10 13-45 17 2 4 118 15-29 MANILLA (AFP).- De -nieuwe- tweekamp om de we reldtitel schaken tussen kampioen Anatoli Karpov en uitdager Gari Kasparov zal 2 september beginnen. Dat maakte Florencio Campomanes, voorzitter van de wereldschaakbond (FIDE) dinsdag in Manilla bekend. Hij deelde niet mee waar de tweekamp wordt gehouden. De eerste tweekamp tussen beide spelers werd 15 februa ri in Moskou door ingrijpen van Campomanes na 48 par tijen bij de stand 5-3 voor Karpov stopgezet. De komende tweekamp zal gaan over 24 partijen. Van ome sportredactie ETTEN-LEUR - In de eerste profronde van de Achterhoek, d' vandaag wordt verreden, gaan vijf Nederlandse wieier- teams van start. De vijfde for matie, AVP-Viditel, heeft te elfder ure een startbewijs ont vangen, nadat de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie (KNWU) maandagavond als nog een licentie verstrekte aan de ploeg. De KNWU stelde daarbij als voorwaarde, dat ex-ploeglei der Jacques de Goede, die AVP-Viditel had onderge bracht in de Stichting Prof- wielerformatie Standdaarbui- ten, op generlei wijze betrok ken mag worden bij de ploeg. Zoals bekend is bovengenoem de stichting nog geld verschul digd aan de Stichting Prof Wieier Promotion en de Belgi sche wielrenner Mare Maer- tens. De formatie is nu onderge bracht in een nieuwe stichting, de Stichting Sport Promotie. Ploegleider Cees de Brouwer, vorig seizoen assistent van De Goede, gaat voorlopig werken met zes renners. Dat zijn John van Asten, Romain Coster- mans, Tim Harris, Emiel Ker- stens, Co Moritz en Ron Snij ders. Het is de bedoeling dat de ploeg lopende het seizoen wordt versterkt met twee a jureurs, die nu nog ama teur zijn. De Brouwer: „Ik be schik over een budget dat toe reikend is voor een ploeg van tien renners. Daarom zal ik mijn ogen de komende tijd goed de kost geven. Uiteraard opereren we, vergeleken met de vier andere profformaties, op bescheiden schaal, maar in elk geval kunnen we beginnen en dat met een schone lei". De ploeg van Cees de Brou wer vertrekt zaterdag ook in de Omloop Het Volk. In maart staan verder een aantal B- klassiekers in België op het programma. De reeks hoogge waardeerde klassieke wed strijden in april wordt even eens bijna in z'n geheel afge werkt. Bekeken wordt mo menteel of er startmogelijkhe den zijn in een aantal kleinere ronden. Jacques de Goede was giste ren niet bereikbaar voor com mentaar. Hij verblijft voor een korte vakantie in Spanje. (ADVERTENTIE) "77 Verwerkbaar zijn 8 inch diskettes en binnenkort óók 5 '/i inch diskettes. i

de Stem | 1985 | | pagina 4