\M EN THUS, maart Restauratie van Sluise molen wordt afgerond Sterrenshow met een overdaad aan playback Part-timer voor SJC hard nodig Oostburg: diamanten paar Misseghers in de bloemetjes Engelse scouts te gast in Breskens SELEGENHEID terneuzense stichting overweegt gebouw te verkopen I bedankje, jubileum, receptie Jborte, verloving, overwinning,' [en, Abraham, openbare dank pr door, mag best eens in de pp de pagina familieberichten, t niet en duur hoeft het niet te [gels kosten nog geen tientje). 1 per kolom 1,85. Eén grote It a 2,35. Voor het plaatsen T>f afbeelding met een formaat i rekenen wij 13,00 toeslag, lieven op aanvraag. Bij niet- |ling wordt J 3,00 adm.kosten o's worden niet geretourneerd 442 of geef uw tekst 2 dagen j af bij één van onze kantoren, opgaven stuurt u eveneens 2 plaatsing naar Postbus 3229, Schriftelijke opgaven worden |eaccepteerd indien naam en i zijn, ook indien Uw betaling Is. Wij behouden ons het recht ]l zonder opgaaf van redenen te weigeren. ISMIJN EN JADE IAANDAG 25 FEBRUAR11985 T6 PAGINA ZEELAND 2 VAN ZEELAND een V Modem I Klassiekl V I buitenshuis zijn we 't wel ezelfde rechten. Want ze fn. Da's trouwens bij de wei ouden is immers ook arbeid \werk eerlijk te verdelen. itg met de Stichting Ideeie Reclame WEER LEERLINGEN-PROJECT MARATHONSPEKTAKEL IN DEN DULLAERT Marathon Plaatselijk nieuws Sas van Gent Westdorpe WETHOUDER: Den Hoekzak drie ton tekort Milieufederatie: Provincie trekt geen conclusies - N - riek om te zoenen I Perenigingsnleuws I op 2 kolom op donderdag. [demorgen lieve dié en mammie, wat dat jullie al 12'/2 jaar [en zijn. Proficiat. lollektie zie ook onze grote I kollektie SLAAPKAMERS I Donderdags koopavond,! showroom heten OW de nieuwe Citroen „Hen, waaronder her sch verlaagde prijzer. fzooo- SLUIS - De restauratie van de fraaie korenmolen De Brak te Sluis zal worden af gerond. Wanneer de ge meenteraad volgende week donderdag bereid is een kre diet van zo'n 1,5 ton (inclu sief BTW) beschikbaar te stellen, kan de tweede fase van de restauratie als leer ling-bouwplaats-project worden uitgevoerd. Enkele jaren geleden is de molen reeds gedeeltelijk ge renoveerd voor bijna 220.000 gulden. Omdat De Brak een uiterst belangrijk beeldbe palend element is in het stadsbeeld vinden B en W van Sluis dat de gemeente ook moet meebetalen aan de tweede fase. „Het is de enige manier om het behoud van de molen te verzekeren", al dus het college in het voor stel aan de raad om het kre diet beschikbaar te stellen. Aanvankelijk leek een to tale restauratie veel te duur worden, maar nu het project zeer waarschijnlijk als leer ling-bouwplaats kan wor den uitgevoerd is het finan cieel een haalbare zaak ge worden. Ook al omdat nog 48.000 gulden aan provincia le subsidies (monumenten fonds en het fonds bijzonde re' voorzieningen) kan wor den binnengehaald en 9500 gulden aan subsidies van de ANWB en het Prins Bern- hardfonds. Sluis heeft overigens goe de ervaringen opgebouwd met projecten voor leerling bouwvakkers. Ook de reno vatie van de oude vesting werken rond het grensstadje zijn op deze (financieel aan trekkelijke) wijze uitge voerd onder auspiciën van het plaatselijke aanne mingsbedrijf LAB. De Sluise gemeenteraad praat donderdag (vanaf 19.30 uur in het stadhuis) ook over een voorstel om 780C gulden uit te trekken voor een betere aankleding van de groenstrook langs hei Jaaapad. Sociaal en Cultureel Werk in geldzorgen Play back-act op Van Duins 'Mijn opoe heeft een zadel op haar rug' - foto wim kooyman Door Jeanette Vergouwen I HULST - „Had ik maar iemand om van te houden... ik voel me zo verdomd al leen". Een absoluut niet een zame kleine namaak-Danny de Munck gooit al zijn en thousiasme in deze suiker- zoete woorden. Het publiek zingt, 450 man sterk, uit vol le borst mee met de jongen die als een van de weinigen de moed had zijn lied, al was het dan niet helemaal zui- j ver, 'life' te brengen. Vrijdagavond was Den Dullaert in Hulst in de ban van de playback-rage. De buurtvereniging had voor de [derde maal een sterrenshow j georganiseerd. En met suc- I ces. Meer dan honderd kin- I deren tussen de 6 en 16 jaar [hadden ingeschreven en I brachten in een soort mara- Ithon-spektakel 36 nummers I op de planken. Het gebeuren [trok een volle zaal. Het [overgrote deel bestond uit [zeer jeugdigen die met [handgeklap en gejoel in- I stemden met datgene wat op het podium werd gebracht. Achter de coulissen heer- Ste een gezellige sfeer. Af en I toe kreeg een klein sterretje [het benauwd: „Ik kan niet [meer zingen, mijn keel lijkt [Wel schuurpapier", steunde [een van hen. Een glas Seven I Up loste dit probleem echter direct op. Anderen zochten [zenuwachtig naar de attri buten die met veel pret eigenhandig in elkaar wa ren gestoken. Hele drum stellen, gefabriceerd uit waspoedertonnetjes beplakt met meters alluminiumfolie, stonden naast echte en na gemaakte gitaren. Jassen en mutsen lagen overal ver spreid, maar het program ma liep gesmeerd. Meer dan 3 uur lang ge noot het publiek van de top pers van de laatste jaren die met wisselende kwaliteit de revue passeerden. Dorus zong over de twee motten in zijn oude jas met een grap pige mimiek. De Minipops zetten een leuk roek-dansje neer, de gemiste finalestunt kon de pret niet drukken. Hartveroverend waren de spontane uitingen van de hele kleintjes. Opvallend was dat bij de groepen de zanger(es)-solist vaak uit stak boven de rest, enkele formaties uitgezonderd. Ne- na en de Wilde Boys zetten een keurig playbacknum mer neer. Reggy Heyens zorgde met zijn 'accordeon betovering' voor een aange naam instrumentaal inter mezzo. Een van de Stemtro- fees ging zeer verdiend naar hem (beste muzikale presta tie). Laura de Schepper kreeg deze trofee als aan moedigingsprijs. Zij zong op ontwapende wijze 'Ik wil een cowboy als man'. De derde Stemtrofee ging, als pechprijs, naar Stefanie Coenen en Annemiek Ver hagen die de plaat met hun nummer erop op de verwar ming hadden gelegd. De zwarte schijf maakte prach tige golfbewegingen maar gaf geen geluid meer. Jury De uit vier man bestaande jury had deze avond, die al bij al vooral voor de aller kleinsten te lang duurde, geen gemakkelijke taak. Zij gaven een beoordeling van de muzikaliteit en van de presentatie. De bordjes van 1 tot en met 10 gingen 72 maal omhoog. Het bordje met het cijfer 12 werd door het publiek maar weinig ge waardeerd. De uiteindelijke uitslag veranderde er echter niet door. De bekers gingen naar: 1. de groep van M. Blommaert (Nena), 2. de groep van G. Kas (Wilde Boys), 3. Reggy Heyens (ac cordeon). Alle andere deelnemers kregen een medaille als aan denken. Een trotse oma vat te het geheel pakkend sa men: „Het was leuk, ik heb me niet verveeld, de num mers waren soms wel wat te lang maar het programma was afwisselend samenge steld. Ik kom volgend jaar weer kijken". TERNEUZEN - Het bestuur van de Centrale Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk in de gemeente Terneuzen heeft besloten het aantal uren dat beroepskrachten werkzaam zijn, met 61 te verminderen. Tevens wordt sterk overwogen het gebouw van de Centrale Stichting aan de Nieuwstraat - de voormali ge marechausseekazerne - te verkopen. Deze ingrijpende maatrege len zijn noodzakelijk nu de stichting met financiële pro blemen kampt, onder meer veroorzaakt door het vermin deren van subsidie door de ge meente Terneuzen. Het personeel van de stich ting zal zich tegen de gedwon gen afbraak van de werkgele genheid binnen het sociaal- cultureel werk heftig verzet ten. Te meer omdat afgelopen jaren door het niet opvullen van vacatures het personeels bestand van de stichting al drastisch is geslonken. „Hierdoor was de laatste twee jaar het sociaal-cultureel werk, zoals dat jarenlang in Terneuzen bestond, al niet meer mogelijk. Door de ver dere inkrimping nu zal die kwaliteit van het totale werk sterk verminderen", aldus het bestuur. Om afbraak van het werk waar mogelijk te beper ken worden de uren, waarop beroepskrachten nu nog be schikbaar zijn, zo veel moge lijk verdeeld over die werk soorten die door vrijwillig(st) ers, bestuur en beroepskrach ten als de belangrijkste wor den gezien. De resterende werkzaamhe den moeten door de beroeps krachten worden afgestoten, iets wat duidelijk zijn neerslag gaat krijgen op de buurthui zen. Het aftreden van het werkbestuur in Hoek is daar op al een eerste reactie, zo stelt het Centrale Stichtingsbe stuur. Wel bestaat onder het per soneel redelijke tevredenheid over het feit dat het bestuur niet - zoals aanvankelijk de bedoeling was - alléén het personeel wil laten opdraaien voor de ontstane tekorten. Vandaar de overweging het gebouw aan de Nieuwstraat te verkopen. Door het personeel te onder nemen stappen worden ge daan in nauw overleg met de vakbonden, zo liet men weten. Het echtpaar Misseghers uit Oostburg: 60 jaar getrouwd Van onze correspondent OOSTBURG - Zaterdag vierde het bruidspaar J. Misseghers-Varendonck, sinds vijf jaar wonend in serviceflat Mariahoeve in Oostburg, zijn zestigjarige bruiloft. De bruidegom werd 89 jaar geleden in Koewacht geboren als telg van een be kend molenaarsgeslacht. Zijn zes jaar jongere vrouw is afkomstig uit Sint- Niklaas. Beiden genieten nog van een uitstekende ge zondheid waardoor zij volop kunnen genieten van hun 2 kinderen, 4 klein- en 3 ach terkleinkinderen. De heer en en mevrouw Misseghers hebben enkele jaren een café 'uitgebaat' in Westdorpe. Daarna verhuis de de familie naar Beveren, van waaruit de echtgenoot jarenlang naar Antwerpen reed, waar hij als expediteur werkte bij de Tabak Natie. Dit bedrijf hield zich hoofd zakelijke bezig met distribu tie en export van in Antwer pen aangevoerde tabakswa ren. Werknemers die een kaderfunctie vervulden moesten wel aandeelhouder zijn. De heer Misseghers was zelfs jarenlang bestuurder bij de Tabak Natie. Me vrouw Misseghers maakte - foto wim kooyman zich verdienstelijk met het maken van kleding voor fa milieleden. De grootste hobby van de heer Misseghers, biljarten, wordt nog elke dag beoe fend. Vandaar ook dat zijn biljartkameraden zaterdag middag in de recreatiezaal van de Mariahoeve niet ont braken op de receptie. Bij de velen die gelukwensen kwa men aanbieden was ook wethouder J. Thomaes, na mens de gemeente Oostburg. Verder waren er de gebrui kelijke gelukstelegrammen van koningin en de commis saris der koningin in Zee land, die Jan Misseghers nog zonder bril kon lezen. Basketbal - Het mini-basket- baltoernooi van BC Sas zater dagmorgen is een groot succes geworden. In totaal deden ne gen mini-teams mee. die elk resultaten: I. Schelde- sport 1, 2. St.-Michaelschool 1, 3. St.-Josefschool 1,4. Schelde- sport 2, 5. Prins Frederik Hen- drikschool, 6. BC Sas, 7. St.-Jo- sefschool 2, 8. Operatie'71, 9. St.-Michaelschool 2. Huldiging - Ijsclub De Rietbos huldigt vanavond zijn kam pioenen tijdens een feest avond, die om 19.00 uur begint in zaal De Tukker. De strijd om de clubtitels werd vorige week donderdag gehouden op de Molenkreek. Dat waren kortebaanwedstrijden voor zowel jongens als meisjes, se nioren en veteranen (zowel dames als heren). Wan een onzer verslaggevers piTBURG - Als het ge en tebestuur van Oost- "g er niet in slaagt een jetionaris 'in stagever- bd' aan te trekken voor geleiding van jongeren- Bviteiten - waarvoor Bi bereid is reis- en ver- Ijfkosten te subsidië- - kan de raad in april f voorstel verwachten J tijdelijk een jeugdwer- p| kan te trekken. üij zitten thans in het jon- gerenjaar en dat wil ik toch goed in de gaten houden en in dat kader iets laten doen", al dus wethouder J. Vergouwe. Enige discussie ontstond over een voorstel subsidie te verlenen aan de (heropgerich te) Rebellenclub Cadzand. A. Verhage (D en T) stond erop dat een goede leiding aanwe zig was. „Anders ontstaan al lerlei gevaren", zo was zijn sombere verwachting. Ge vraagd door mevrouw C. van de Ree-Slabbekoorn (PvdA) die 'gevaren' nader toe te lich ten, zei Verhage dat eventueel onder vier ogen na afloop van de raad nog wel te willen doen. Voor wethouder Vergouwe was de leiding van deze soos geen probleem. „De ASOC Cadzand en de Streekjeugd- centrale staan er achter. Wat wil je dan nog meer", zo zei hij. De raad kende de gevraag de subsidie van ruim 2300 gul den toe. IN 1984 Van een onzer verslaggevers OOSTBURG De exploitatie van multifunctioneel gebouw Den Hoekzak in Oostburg le vert voor 1984 waarschijnlijk een tekort op van 328.028 gul den. „Dit gebouw had nooit gebouwd mogen worden", riep raadslid A. Verhage (D en T) donderdagavond uit toen hij de cijfers - op zijn verzoek op gesteld - onder ogen kreeg. Het raadslid maakte zijn opmerking tijdens de behan deling van de rekening 1983 en begroting 1985 van de Stich ting Openbare Bibliotheek West-Zeeuwsch-Vlaanderen, die zijn hoofdvestiging heeft in Den Hoekzak. De hoge kos ten die deze huisvesting voor de bibliotheek meebrengt, zijn Verhage ook een doorn in het oog. „De bibliotheek stond er beter voor toen het nog niet in Den Hoekzak zat", aldus Ver hage. Blijkens de begroting 1985 van de bibliotheek wordt aan huisvesting ruim 120 mille méér uitgegeven dan in 1984. Bezoek uit Engeland of uit donker Afrika? - foto wim kooyman Van onze correspondent BRESKENS - Ongeveer 800 jongens en meisjes van Scouting Essex (Engeland) hebben het afgelopen weekeinde een bezoek gebracht aan Zeeuwsch- Vlaanderen. Vrijdagavond arriveerde het gezel schap op recreatiepark Schoneveld te Breskens. Daar werd nog diezelfde avond de geboortedag herdacht van de oprichter van de padvinderij, Lord Baden Powell, met het aansnijden van een reuzentaart. Zaterdagmorgen om elf uur stonden de bussen gereed voor een bezoek aan de Belgische stad Brugge. In de avonduren werd in het restaurant en de discotheek van het Breskense recreatiepark een grote verkleedpartij ge houden. Daarbij moesten de groepen ook een act opvoe ren. Lieftallige tafereeltjes wisselden elkaar af met ge vaarlijk uitziende inboorlingen, compleet met speren en doorboorde neuzen, zoals de foto laat zien. De avond, die werd bijgewoond door leden van scou tinggroepen uit Nederland en België, werd besloten met een kampvuur en vuurwerk. Gistermorgen vertrok het gezelschap weer uit Breskens met een door de PSD spe ciaal ingezette boot naar Vlissingen en vervolgens werd ingescheept op een boot van de Olau Line naar Engeland. Uit waterkwaliteitsplan GOES - De provincie trekt te weinig conclusies uit het on langs opgestelde waterkwali teitsplan voor Zeeland. Hoe wel het plan op zich redelijk voldoet, moet het bestuur aan de plannen wel consequenties verbinden, hetgeen tot op he den niet gebeurt. Dit stelt de Vereniging Zeeuwse Milieufederatie in haar reactie op het waterkwa liteitsplan voor de provincie. De organisatie pleit in een schrijven voor een inspraak mogelijkheid. Betrokken instanties heb ben niet de mogelijkheid om op locale zaken te reageren, zoals bijvoorbeeld de functie toekenning aan afzonderlijke wateren in de regio's. Wei con cludeert de federatie, dat het plan een belangrijke stap in de goede richting is voor wat be treft de provinciale taak op het gebied van het waterkwa- liteitsbeleid. De provincie heeft voornamelijk een con trolerende functie.

de Stem | 1985 | | pagina 4