aren tici mLHELMINA-HERDENKING IN EEDE Boerman Buzeyn winnen rollen- koers Oostburg Eerste hobbymarkt slaat aan lUR BLOK: Plaatselijk nieuws [erneuzen festdorpe DINSDAG 26 FEBRUARI 1985 bibtim VAN ZEELAND t20 PAGINA ZEELAND 4 eede/terneuzen Speeltuinen worden vernieuwd in Borsele Dierickx en De Koeljer winnaars van WZA-rit ZIKV verzorgt reis naar La Grande Parade Aardenburg Plaatselijk nieuws Groede Oostburg Breskens Zuidzande Derde Elfsteden- kruis voor A. van Hijfte (62) Expo Pierre Goossens in Cadzand-Bad PvdA praat over minima markten L prouw Blok de hand. - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER niljoen ton; in 1984 werd |miljoen ton overgesla- Investeringen en Btcij fers namen in die pe- van Blok's directeur- tp navenent toe. |arbé herinnerde er ook dat de havenschapsdi- leur -wiens opvolger ir. Tan Houweninge gisteren werd voorgesteld- heeft feten leven met steeds wis- Inde verantwoordelijke Itici en dat tal van instan- toezien op het haven- ap. ïr is maar remedie om deze baaierd van bemoei als verantwoordelijk Inager staande te blijven: Ttrouwen kweken en ge- j verwerven. Ik ben ervan ertuigd dat onze directeur hrin volledig is geslaagd." uilavond - Donderdag 28 fe- k-uari komt de afdeling Ter- euzen van de internationale pstzegelvereniging Philateli- bijeen. De avond wordt ge- ouden in de Opstandingsa- erk en begint om half acht |ehalve de ruilmogelijkheden ook de nieuwtjesdienst van vereniging aanwezig en lordt een verloting gehouden. Ilamasj - In het open jonge rencentrum Jamasj aan de Wijkstraat wordt donderdag2! tebruari een muziekavond ge- Touden, aanvang acht uur iDeze avond is speciaal voor liefhebbers van reggae, na vave en disco. De toegang is feratis. fandelen - Wandelsportvere- 'liging De Vrijbuiters houdt l!er afsluiting van het winter seizoen zaterdag 2 maart eer vandeltocht over de afstanden 10 en 15 kilometer. Men kan ptarten tussen 12.00 en 14.00 uur vanaf het clubhuis van De /rijbuiters aan de Pijnboom- btraat. 'alentenjacht - Disco Crazy orse houdt weer verschillen- e activiteiten. In april wordt n De Roselaer te Sas van Gent :n talentenjacht gehouden 'oor deelname komt iedereen vanaf twaalf jaar in aanmer- |king. Opgave kan geschieden in De Roselaer of in Concordia te Westdorpe. In mei wordt leen uitstapje gehouden naar Phantasialand. Ook hiervoor worden op beide adressen op gaven ingewacht. Maar de eerste activiteit van Crazy Horse is zaterdag 2 maart Dan wordt in café De Molen- kreek een drive-in-show ge houden, aanvang 19.30 uur. Aangifte - Ook dit jaar word' door de FNV-werkgroeP Westdorpe alle leden in de ge legenheid gesteld het belas ting-aangifteformulier te la ten invullen. Men kan ZICJ hiervoor opgeven bij de here» A. de Vos, A. van Kampen e D. van Avermaete. De leder- ontvangen een oproep f1' vermelding van datum, p'83 en uur. Film - In zaal Oude Raedhirf' bestond goede belangstelt™ voor twee films van activit81' ten in het dorp. Dorpsgen0® William van den Abeele toon de zijn filmopnamen van ee door een aantal vereniging gehouden rommelmarkt 8 van de carnavalsoptocht v'a dit jaar. Zangkoor - Vrijdag 8 m8^ bouwen leden van het i mengd zangkoor met ecbtg noten een feest in zaal C°n° dia. Eerste krijgt men maaltijd voorgeschoteld en^ avond wordt verder ge' pgjl met een play back-show, quiz en diverse spelen, koor zingt ook, maar an" nummers dan men gewen" 'Bedevaart' oud verzetsstrijders Van een onzer verslaggevers - Ruim 100 oud-ver zetsstrijders, die tij dens de bezetting in Zeeuwsch-Vlaande ren actief waren, zijn uitgenodigd voor een 'bedevaart' op woens dag 13 maart naar Eede. Eede is het dorp waar die dag precies 40 jaar geleden ko ningin Wilhelmina weer Ne derlands grondgebied betrad na een bijna vijfjarig verblijf in Engeland. Zowel bij het Wilhelmina- monument te Eede als later op de dag bij het verzetsmonu- ment aan de Terneuzense Westsluis worden kransen ge legd. Tijdens hun busrit van Aar denburg naar Terneuzen zul len de oud-verzetsmensen de zelfde route door West- Zeeuwsch-Vlaanderen volgen die koningin Wilhelmina 40 jaar eerder heeft afgelegd. Daarbij wordt het gezelschap ontvangen op de gemeentehui- Meelstreep zen van achtereenvolgens Het ochtend-gebeuren in Eede wordt verzorgd door het Evenementencomité Aarden burg, Voormalig Verzet Ne derland en de Eedese werk groep 'Een kern waar pit in zit'. Om 11.00 uur worden de genodigden ontvangen in de Hof van Eede, waar onder meer de film-documentaire 'De koningin weer thuis' te zien zal zijn. Aardenburg, Sluis, Oostburg en Terneuzen. In het stadhuis van deze laatste gemeente volgt dan 's avonds nog een re ünie. Van daaruit gaat het gezel schap naar de grens, waar evenals 40 jaar geleden een meelstreep zal worden getrok ken. Na het oplaten van de ballonnen begeeft men zich naar het plaatselijke monu ment en volgt de kranslegging. Ter plaatse worden toespra ken gehouden door burge meester W. Lockefeer van Aardenburg en voorzitter E. Cuelenaere van het Evene mentencomité, in 1945 oogge tuige van het gebeuren. Verzoek Op verzoek van het evene mentencomité heeft het Aar- denburgse gemeentebestuur het koninklijk huis en de Zeeuwse commissaris van de koningin, dr. C. Boertien, be naderd met het verzoek aan wezig te willen zijn bij de plechtigheid. Maar zowel uit Den Haag als uit Middelburg Wilhelmina zette na bijna vijfjaar ballingschap in 1945 in Eede weer voet op Nederlandse bodem. FOTO ARCHIEF DE STEM is inmiddels het bericht bin nengekomen dat een bezoek op 13 maart aan de gemeente Aardenburg niet schikt. Boer tien was overigens in 1975 bij een vorige herdenking wel aanwezig. Na de plechtigheid wordt het gezelschap oud-verzets strijders ontvangen op de ge meentehuizen van Aarden burg (13.00 uur), Sluis (14.30 uur) en Oostburg (16.00 uur). Van daaruit rijden de bussen de 'Wilhelmina-route' via Schoondijke, Hoofdplaat en Braakman naar Terneuzen. Daar zal rond 17.45 uur een tweede krans worden gelegd bij het monument aan de Westsluis. Om 18.00 uur volgt een ont vangst in het stadhuis van Terneuzen, waar een maaltijd wordt genuttigd en een reünie plaatsvindt. Daarbij zal het woord worden gevoerd door P. Molthoff, oud-burgemeester van Hulst en landelijk voor zitter van het voormalig ver zet. Gezien de leeftijd van de meeste betrokkenen wordt verwacht dat dit de laatste grote bijeenkomst van Zeeuws-Vlaamse verzetsmen sen zal zijn. pelkoers was voor Carlos Boerman en Rudi Buzeyn met 1.05.29. Dit tijdens de finale. De eindstand van deze door het wielercomité gehouden driedaagse was: 1. Carlos Boerman/ Rudi Buzeyn 116 punten, 2. Chris Burky/Marc de Paauw 115, 3. Mark van Overbeeke/Marnix de Bakker 112, 4. Willy Tanghe/Frank Tas 112, 5. Lucien de Clerck/ Adri Worst 91 punten. Van onze correspondent OOSTBURG - Carlos Boerman en Rudi Buzeyn pakten zater dag in een afgeladen zaal van café l'Ambassadeur de zege in de Oostburgse rollendriedaagse. Dit na een adembenemend duel in de finale koppelkoers, waar met miniem verschil werd gewonnen van het Bier- vlietse duo Chris Burky/Marc de Paauw. Alvorens die finale werd verreden, ontstond er een inci dent, veroorzaakt door de late re winnaar Boerman. Tijdens het sprintonderdeel schoot hij uit zijn toeclips, waarna de ju ry hem in eerste instantie twee punten in mindering gaf. Een beslissing die uiteraard in verkeerde aarde viel. Na enig beraad kwam de jury op die beslissing terug, zodat het koppel Boerman/Buzeyn toch de finale reed tegen Burky/De Paauw. Een eindstrijd waar voor de volle zaal de handen op elkaar bracht en waarin de strijd tot de laatste pedaalsto ten boeiend bleef, met uitein delijk de winst voor Boerman en Buzeyn In de strijd om de derde en vierde plaats wisten de Belgen Mark van Overbeeke en Mar- nix de Bakker overeind te blij - ven tegen Willy Tanghe/ Frank Tas. De snelste spurter over de drie dagen was Peter Reynierse die vrijdagavond de 500 meter wegtrapte in 21.64 seconden. Op de slotavond liet hij blijken dat het geen toe valstreffer was, want ook toen won hij in 21.65. De snelste tijd op de afval ling was voor Frank van Veen. De Zuidzandenaar, samen met zijn plaatstgenoot Rini Boidin de verrassing van deze drie daagse, liet een tijd op de 1000 meter noteren van 47.81. Snel ste tijd op de 1500 meter kop- Van een onzer verslaggevers HEINKENSZAND - De speel tuinvoorzieningen in Borsseie, Heinkenszand en Oudelande worden -als het aan B en W van Borsele ligt- in een nieuw jasje gestoken. Niet alleen hebben de kin derspeelplaatsen groot achter stallig onderhoud, maar met de veiligeid van de speeltuigen is het ook niet best gesteld. De gemeenteraad van Borsele be raadt zich dinsdag 5 maart tij dens de raadsvergadering in het Heinkenszands gemeente huis" over een te verlenen kre diet hiervoor van ruim 32.000 gulden. Het gemeentebestuur wil 40 veilige schommelstoeltjes aan schaffen met kettingen, die aan de plaatselijke speeltuin verenigingen worden gegeven. Hiermee is een bedrag ge moeid van 8.000 gulden. Het overige geld moet besteed worden aan het broodnodige onderhoud. Om het project betaalbaar te houden, wil het college ge bruikmaken van het project Mensen zonder baan Noord-en Zuid-Beveland. De toetsings commissie -een orgaan dat of ficiële toestemming moet ge ven aan werklozen voor deel name aan dergelijke projec ten- heeft inmiddels inge stemd met het plan. Van onze correspondent ZUIDZANDE - De West- zeeuwschvlaamse Autoclub (WZA) opende het nieuwe rit- tenseizoen met een kaartlees- rit. De deelname hieraan viel tegen. Nog steeds bestaat er een drempelvrees voor dit soort ritten. Toch zeker als een kaartleesrit op klaarlichte dag wordt verreden en door erva ren mensen is uitgezet, is het voor iedereen te doen. Dat bewijst de uitslag van de toerklasse in deze Zeven- draaiersrit. Daar won de equi pe J. Vergouwe met nul straf- punten. Na afloop van de rit werden in hotel De Zwaan te Zuidzande de prijzen uitge reikt. In de A-klas ging de overwin ning naar de Aardenburgse equipe F. Dierickx/J. de Koeijer met 60 strafpunten. 2. echtpaar Van de Velde, Terneuzen 90; 3. L. Bas- ting/Mevrouw De Grootte-Roy, Zuidzande met 123 strafpunten. B-klas: 1. L. en E. van de Voor de, Hoek 90; 2. A. Riemens/D. Dek ker, Terneuzen/Groede 133; 3. S. van der Bliek/F. Moens, Aarden burg 212 strafpunten. Toerklas: 1. equipe Vergouwe, Zuidzande 0; 2. equipe Van Schaick, Oostburg 31; 3. equipe Goozen, Breskens 331 strafpunten. De door de WZA op de rittenka- lender geplaatste Watertorenrit van zondag 17 maart, gaat op die dag niet door. De rit is verschoven naar 30 april, koninginnedag. TERNEUZEN/OOSTBURG - De afdelingen Terneuzen en Oostburg van het Zeeuws In- stituur voor Kunstzinnige Vorming (ZIKV) verzorgen samen met de ZVU in West- Zeeuwsch-Vlaanderen een busreis naar La Grande Para de, de tentoonstelling van we reldberoemde schilderijen in het Stedelijk Museum te Am sterdam. De reis vindt plaats zater dag 16 maart en kost ƒ29,50 per persoon. De bus vertrekt om 8.00 uur 's ochtends vanaf het Ledelplein te Oostburg en pikt de Terneuzense deelne mers rond 8.35 uur op bij het stadhuis aan het Oostelijk Bolwerk. Als voorbereiding op het museum-bezoek wordt dins dag 12 maart in Den Hoekzak te Oostburg een dia-avond ge houden over La Grande Para de. Deze begint om 19.30 uur en de entree bedraagt 5,50 voor ZIKV-cursisten en ZVU-leden en 7,50 voor anderen. Informatie over en demonstratie van het kantklossen. FOTO WIM K00YMAN Van onze correspondente RETRANCHEMENT - Veel belangstellen den hebben zaterdag een kijkje genomen in dorpshuis d'Ouwe Schöole te Retranche- ment, waar op initiatief van de dorpsraad een hobbymarkt werd gehouden. De bezoekers konden kennis nemen van de hobby's die door diverse inwoners wordt beoefend, zoals kantklossen, spinnen en fo tograferen. De bedoeling was dat mensen elkaar eens op een andere wijze konden ontmoeten en kennis konden maken met el- kaars creativiteit. Die doelstelling werd ge haald. De hobbymarkt werd muzikaal om lijst door de heer P. Hamelink. Het was de eerste keer dat de dorpsraad Retranchement een dergelijk evenement heeft gehouden. Volgens mevrouw R. Stel- lemans-de Smit, lid van de organisatie, was het evenement erg geslaagd en zeker voor herhaling vatbaar. Beneluxkampioenschap - De uitslag van het Beneluxkam pioenschap maatsloten met 123 deelnemers bij De Vreeze in Aardenburg is als volgt: 1. R. Verniest, R. de Poorter en E. van de Jeugt, 2. R. Lampo, H. Marclé en P. de Vogelaere, 3. W. van de Walle, W. Rogiers en L. Rogge, 4. P. Laridaen, G. Dhoore en A. Trenson, 5. U. van Hulle, D. Vincke en G. Henneman. Boekenverkoop - De openbare bibliotheek verkoopt woens dag 27 februari afgeschreven boeken. Men begint om 13.30 uur. KVO - Woensdag 27 februari houdt de heer Van de Veire uit Aardenburg een inleiding voor de KVO van de NCB- Aardenburg over haarverzor- ging. De avond begint met een diaserie met als titel 'Wat is haar en wat doe je ermee'? De inleiding is in zaal De Roode Leeuw en begint om half acht. Concert De Aardenburgse bejaardensozen en de stichting Welzijn voor Ouderen West- Zeuewsch-Vlaanderen houden donderdag 28 februari een op treden van de koor- en orkest- groep De Accona's uit het Bel gische Beernem. Kaarten a 2,50 zijn te krijgen bij de di rectie van Coensdike en de be sturen van de bejaardensozen. Het concert is in het bejaar dentehuis Coensdike en begint om 19.30 uur. Kaarting - - Kaartclub HIL houdt zaterdag 2 maart een clubkaarting in het dorpshuis aan de Westmolenstraat, aan vang 19.30 uur. Schieting - Het handbooggilde St.-Sebastiaan houdt zaterdag 2 maart een puntenschieting, aanvang 19.00 uur. Rondinella - Zondag 3 maart treedt het koor en orkest Ron dinella op in de St.-Baafskerk. Het concert werd georgani seerd door de stichting UIT West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Kaarten kan men bespreken voor ƒ5,- per stuk bij Den Hoekzak in Oostburg. Het concert begint om 14.00 uur. Reis - De ijsclub Aardenburg houdt zondag 3 maart een reis naar de kunstijsbaan in Eind hoven. Het vertrek per bus is om 11.00 uur, de thuiskomst 's avonds om ongeveer kwart voor acht. De prijs vor leden bedraagt tien gulden, niet-le- den betalen twintig gulden. Wereldgebedsdag - Vrijdag 1 maart verzorgen de vier Aar denburgse kerken een oecu menische gebedsdienst in de doopsgezinde kerk aan de Weststraat ter gelegenheid van wereldgebedsdag. Aan vang 19.30 uur. IJsclub - De ijsclub Aarden burg houdt donderdagavond 28 februari haar jaarlijkse al gemene ledenvergadering in het dorpshuis aan de Westmo lenstraat. De vergadering be gint om acht uur. Sluis in Coensdike voor alle ouderen van Aardenburg. Dorpsvereniging - Tijdens de jaarvergadering van de dorps vereniging Groede werd af scheid genomen van het niet herkiesbare bestuurslid J. van der Hooft. Deze heeft tien jaar deel uitgemaakt van het be stuur. Ook L. van Beijster- veldt was niet als bestuurslid verkiesbaar. In de plaats van de beide heren werden de da mes Vergouwe en Elfrink met algemene stemmen gekozen. Ouderen - De stichting Wel zijn voor Ouderen West- Zeeuwsch-Vlaanderen heeft voor de komende maand de volgende activiteiten voor ouderen gepland: 14 maart een kaartavond in Coensdijke te Aardenburg, aanvang 19.30 uur en 26 maart een toneeluit voering van de Rederijkers uit CBTB - De CBTB kring West- Zeeuwsch-Vlaanderen houdt donderdag 28 februari de jaar vergadering in hotel De Een hoorn te Oostburg. Op deze bijeenkomst, die om 19.30 uur begint, spreekt de voorzitter van de akkerbouwcommissie van de CBTB W. J. Sanderse over 'Vooruitzichten voor de Nederlandse akkerbouwpro- duktie'. Bij de bestuursverkie zingen zijn de leden J. Ra- mondt, H. Quist en J. Cappon aftredend en herkiesbaar. Darts - De dartwedstrijd voor de jeugd, gehouden door de Zuidzandse sportvereniging in clublokaal De Rode Leeuw, werd gewonnen door Diana de Buck. Zij bleef al haar manne lijke collega's voor. Theo Ra- bout wist op de tweede plaats beslag te leggen, gevolgd door Edwin Brevet, Jeroen Steyaert en Ricky Nelissen. Het eerst volgende evenement van de sportvereniging is een drop ping op 22 maart. Van onze correspondent HOOFDPLAAT - De 62-jarige Arnold van Hijfte uit Hoofd plaat heeft vorige week don derdag zijn derde Elfsteden- kruis behaald. De Hoofdplaatenaar was al lange tijd in training, maar had na de latste afgelasting geen hoop meer op een nieuwe en misschien voor hem laatste Elfstedentocht. In 1954, 1956 en 1963 was hij al van de partij. Alleen in de laatste editie van 1963 werd hij om 18.00 uur van het ijs ge haald. Dit jaar waren er geen problemen. Arnold van Hijfte toog 's morgens om half zeven vanuit de vertrekhal naar het ijs. De gehele dag reed hij in eigen tempo en om 18.00 uur arriveerde hij in Dokkum. Het duurde echter nog 25 kilome ter en tot 20.45 uur voor Van Hijfte de finish passeerde. Van een onzer verslaggevers CADZAND-BAD - Dich ter/kunstschilder Pierre Goossens uit Retranche ment exposeert de hele maand maart olieverf schilderijen in Atelier Rie Vermeulen aan de Boulevard de Wielingen 58e te Cadzand-Bad. De tentoonstelling, die vrijdag 1 maart om 20.30 wordt geopend, is elke vrijdag, zaterdag en zon dag van 11.00 tot 18.00 uur geopend. Bezichtiging op andere dagen is mogelijk na een telefonische (01179-1336) afspraak. 1 Van een onzer verslaggevers BRESKENS - De PvdA-afde- ling West-Zeeuwsch-Vlaan- deren houdt donderdag 28 fe bruari een algemene leden vergadering in het Wapen van Breskens te Breskens. Aan de orde komt onder meer het gemeentelijk sociaal beleid voor de minima. Tjeu Strouss, Zeeuws districtsbe stuurder van de FNV, zal in gaan op de mogelijkheden en de praktijk in de gemeenten Oostburg en Aardenburg. Na de pauze zal worden gespro ken over de eventueel te bou wen sporthal in Cadzand. Aanvang 20.00 uur. AMSTERDAM - In bintje 35- 50mm werden 21 contracten ver handeld voor levering april tegen ƒ12,60. De stemming was kalm. In bintje 50mm werden 400 contracten verhandeld voor levering april bij een prijs van ƒ15,00 per 100 kg, voor levering mei 85 contracten tegen ƒ15,30 tot ƒ15,20. De stemming was prijshoudend. ROTTERDAM - Consumptie aardappelen, los verladen af be drijf, in gulden per 100 kg, exclu sief btw: Klei-aardappelen: Bintje 35-50mm 11,75-12,50, Bintje 35- 55mm 12,50-13,50, Bintje 50mm op waarts 15,00-16,00, Bintje 50mm opwaarts (frites) 16,00-17,00, Eigen heimer 35mm opwaarts in zakken 27,00-32,00. Zandaardappelen: Bintje 35-50mm 11,00-12,00, Bintje 50mm opwaarts 15,50-16,00. Ex portaardappelen: Bintje klei 45mm opwaarts 15,50-16,00. Aardappe- luitval, geschikt voor industrie 9,00-11,00. Voeraardappeien; 6,75- 8,00. Stemming flauw. MIDDELBURG - Scouting - De Commissaris van de Koningin in Zeeland dr. C. Boertien verricht zaterdagmiddag 23 maart - omstreeks 14.00 uur- de tentoonstelling '75 jaar Scouting in Ne derland'. De expositie is opgesteld in de Abdijgebouwen te Mid delburg. Aan het festijn is door de organisatie meteen een reünie gekoppeld voor oud-kaderleden. Belangstellenden melden zich vooraf aan bij de scouting in Vlissingen. KRUININGEN - COC-subsidie - De Nederlandse vereniging tot integratie van homoseksualiteit op de Bevelanden kan rekenen op financiële steun van de CDA-fractie in de gemeente Rei- merswaal. Een meerderheid van de christen-democraten heeft dit tijdens de fractievergadering besloten. Het betreft voorlopig echter alleen een zogenaamde startsubsidie. Voorwaarde is on der meer dat het geld -een eenmalige bijdrage van 2 cent per in woner- alleen gebruikt wordt voor directe hulpverlening. De CDA-ers accepteren homoseksuelen als hun 'naasten', maar kunnen niet instemmen met een streven naar totale integratie. Zo kan het samenwonen van homofielen, die ook kinderen wil len adopteren, bij de CDA-ers niet door de beugel. Donderdag 28 februari beslist de gemeenteraad van Reimerswaal over de sub sidiëring. GOES - Parkeren - De gemeente Goes heeft over 1984 ruim 325.000 gulden overgehouden aan het vorig jaar ingevoerde be taald parkeren.De inkomsten bedroegen bijna 650.000 gulden. Aan onkosten, waaronder salarissen, verzekeringen en onder houd, werd in totaal 317.000 gulden uitgegeven. In dit bedrag zijn uiteraard geen boetes opgenomen, omdat deze door justitie wor den geïnd. MIDDELBURG - Emancipatie - De Stichting Vrouwenemanci patie Zeeland houdt op 5 maart weer een algemene vrouwenver gadering. Alle vrouwen zijn welkom. De bijeenkomst vindt plaats in de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg en duurt van 10.00 tot 15.00 uur. Men behandelt het jaarverslag 1984 en spreekt over de wet Tweeverdieners. Over dat onderwerp geeft Martha Blom een inleidig. Voor kinderoppas en eten wordt gezorgd. MIDDELBURG - Cultuur - De Zeeuwse Culturele Raad komt weer bijeen op donderdagmiddag 28 februari. Tijdens deze openbare vergadering, die om 14.00 uur in de Dam 31 te Middel burg begint, wordt onder meer gesproken over het provinviaal welzijnsbeleid, mediabeleid, educatief werk, beeldende kunst, theater en letteren, muziek en cultuurbehoud. Er zal geadvi seerd worden over een groot aantal subsidieverzoeken, gericht aan het provinciebestuur. SLUIS - Frans-Vlaanderen - De jaarlijkse Frans-Vlaamse dag in Zeeuwsch-Vlaanderen vindt op 18 mei plaats in Sluis. Het ge beuren wordt beperkt tot een middag-bijeenkomst. Twee spre kers zullen aandacht besteden aan Frans-Vlaanderen in Euro pees verband en het Frans overheidsbeleid ten aanzien van cul turele minderheden. Ook wordt cultuurhistorische informatie gegeven over belforten, Twee muzikanten zorgen voor muziek uit Frans-Vlaanderen. Aan de provincie is weer om subsidie ge vraagd. GOES - Video - De Stichting Jeugd Jongeren Goes is van plan op 30 mei, 31 mei en 1 juni in 't Beest een video-weekeind te hou den voor jongeren. Het is de bedoeling om een brede groep jon geren te laten zien dat het gebruik van video zich niet beperkt tot commerciële films en clips. Er zullen onder meer bijzondere speelfilms en kunstvideo's op een grootbeeldscherm worden ge toond. Medewerking verleent onder meer de videokunstenaars Lydia Schouten en Wim Mertens (Soft Verdict). Men wil ook een 'alternatieve' disco organiseren en een muziekgroep op laten treden die met video werkt. Aan het provinciebestuur is 4.000 gulden subsidie gevraagd. GOES - Slagersprijs - Bij de nationale vakcompetitie 1985 voor het slagersvakonderwijs is Wim de Kok uit Lewedorp als vijfde uit de bus gekomen. De aankomend slager moest onder meer een achtervoet uitbenen, enkele vleesschotels opmaken en een stuk vlees garneren. Hoewel Wim voor zijn prestatie een cassette-re corder en een beker ontving, zal hij met de automatisch gekre gen 'goede naam' gelukkiger zijn. In de loop der jaren heeft de wedstrijd namelijk internationale faam gekregen. VLISSINGEN - Israël - De Zeeuwse werkgroep Steun aan Is raël begint dit jaar met een serie dorpsavonden op Walcheren en Noord- en Zuid-Beveland. Bezoekers van de bijeenkomsten ma ken kennis met ondermeer Israëlische artikelen. Voorlopig staan de volgende informatieve avonden op het programma: Woensdag 6 maart in het Casembroothuis te Kamperland, dins dag 5 maart in Serooskerke bij de familie Vreeke aan de Zand- put 17a en in Yerseke aan de haven bij Dreef 6 op donderdag 7 maart. De bijeenkomsten beginnen alle om 20.00 uur. HEINKENSZAND - Ouderen - De samenwerkende Ouderbon den in de gemeente Borsele hebben een middagcursus over tui nieren samengesteld. Iedereen die belangstelling heeft en ouder is dan 55 jaar, kan in 's-Gravenpolder terecht. De bijeenkomst - 26 februari- in het plaatselijke dorphuis begint om 14.30 uur. OVEZANDE - Tweede tennisbaan - De Borselse gemeenteraad buigt zich dinsdag 5 maart over het wel of niet overnemen van de tweede tennisbaan van de Ovezandse tennisvereniging. Deze club leende enige tijd geleden 40.000 gulden bij de Stichting Dorpswelzijn Ovezande, om een nieuwe baan aan te leggen. De stichting staat op het punt om opgeheven te worden en wil daar om nu alle financiële zaken afhandelen. Als de gemeente het be drag aflost, wordt de baan gemeentelijk goed en gaat de tennis vereniging een jaarlijkse huur van ruim 800 gulden betalen. GOES - Parkeerplaatsen - De commissie verkeer van de ge- méente Goes vergadert woensdag over het plan om 40 parkeer- plaatsen aan te leggen aan De Dam te Goes. Met het plan is een bedrag gemoeid van 210.000 gulden.

de Stem | 1985 | | pagina 15