Koffieconcert vol afwisseling Concertpubliek liet het afweten Nieuw onderkomen 't Lammetje TAXATIES BELOVEN FIKSE DISCUSSIE Vrachtwagen verliest zoutzuur CGENHEID Wafelactie Axel bracht ruim 2700 gulden op DINSDAG 26 FEBRUARI VAN ZEELAND Iniet uniek. Het overkomt u Aderen in uw buurt of dorp. jkte van de binnenstad heelt I eentonigheid van'de slaap- bnfronteerd. fstad naar uithoek, kanerover <e baan plotseling vervangen an in een stille driekamerflat ns eenzaam Dat 't niet altijd ar wat doe je er aan? Als o füie-mevrouw-van-hiernaast" ert, geeft dat al een minder fan met z'n tweetjes helpen in tppen doen voor bejaarden? areekt de eenzaamheid ten- er. De een pakt een boek. De ndin le buurt en als u ideeën op wil' er van de Telefonische Hulp' i van het telefoonboek, centrale nummer 030-9424^ I naar de dichtstbijzijnde hulp' le informatie over de moge' aats. Ie hele wereld aajj I IN KLOOSTERZANDE Specialist verdronken in Stekene Z-Vlamingen domineren in optocht Kieldrecht PASTOOR SCHELDT LENING KWIJT Axel Plaatselijk nieuws Graauw Clinge Heikant Hulst Kloosterzande Lezing over criminaliteit Hoorzitting Lamswaarde Voorlichting over aanpassen woningen voor ouderen T22 PAGINA ZEELAND 2 St? hm te zoenen tikje, jubileum, receptie, Lerloving, overwinning, praham, openbare dank, mag best eens in de lagma familieberichten. In duur hoeft het niet te psten nog geen tientje), plom 1,85. Eén grote j>,35. Voor het plaatsen elding met een formaat Inen wij 13,00 toeslag, op aanvraag. Bij niet- ordt 3,00 adm.kosten Brden niet geretourneerd. geef uw tekst 2 dagen f één van onze kantoren, Jen stuurt u eveneens 2 Ing naar Postbus 3229, Jriftelijke opgaven worden pteerd indien naam en I ook indien Uw betaling behouden ons het recht ri opgaaf van redenen te pigeren. blngsnleuws kolom op donderdag. Zonnehemels met brulningtei- rantie (in alle pri|sklassii). Bezoek onze speciale zonta- showroom. Volop keuze, g» de voorlichting. Zonnewlnu Zondag. Stadhuisplein lts (kop Katterug] Tilburg (cen trum). tel. 013-366999/ 363383. De reis naar Tilburg mhtrdn waardl Steeds meer mensen elel- len ons vragen over zonne- Over veiligheid; of toe stemming van de dokter nodig is: wet of geen snel- bruinbuizen; het effect over een langere periode, enz. enz. Ook u bent wel kom met vragen. U krijgt serieuze antwoor den op zinnige vragen. Wij zijn tenslotte zonne- vakmensen. al jaaarsi langl s opzoekt, komt u wellicht j u van zwemmen, 'n vreemde jziekcursus doen of gewoon tarkt? menwerking met de Stichting Ideële Réclame I Raad mag ambtelijke rapporten niet inzien van onze correspondent AXEL - De wafelactie die de christelijke drumfanfare Hcsannah zaterdag hield, is een groot succes geworden. De actie bracht ruim 2700 gulden op. Met het geld worden orgels gekocht worden voor de groep minder begaafden, de Axeler Rambo. Om aan de grote vraag naar wafels te kunnen voldoen begon men al vrijdagavond met het bakken. Na ruim 24 uur gebakken te hebben, en nadat iedereen van wafels was voorzien, konden de ijzers opgeruimd worden. Het was inmiddels zaterdagavond geworden. Het was de he- hele zaterdag een komen en gaan in het voormalige wa terschapsgebouw, waar de wafels werden gebakken. De actie was opgezet om de groep Axeler Rambo van Hosannah met een aantal orgels uit te breiden. Momen teel bespeelt de groep, die gevormd wordt door minderbe- gaafden, alleen het slagwerk. Er was behoefte om het muzikaal wat voller te laten klinken vandaar de wens een aantal orgels te kunnen aanschaffen. Nu de actie zo'n succes werd, wordt gespeeld met de gedachte ook nog an dere instrumenten aan te schaffen. Het duurt wel nog enige tijd eer men de nieuwe instrumenten tijdens de op tredens kan horen. Er moet eerst nog veel geoefend wor den. HULST - Burgerzaal stad huis. Concert door het Huy- gens gitaarduo Renê Domen en Martin Kaaij. Gehoord op 24 februari. DoorJeanette Vergouwen Het Huygens gitaarduo wist de toehoorders -jammer genoeg waren er veel te weinig- in hoge mate te boeien. De twee gitaristen brachten een zeer afwisselend progra ms met werken uit verschil lende stijlperiodes. Zij vullen elkaar volledig aan en benut ten alle mogelijkheden van de gitaar als solistisch tokkelin- strument. Aangenaam voor het publiek was dat zij ook moderne werken speelden. Het was al duidelijk bij de Fandango van Bocchérini en de Suite van Lawes dat beide musici beschikken over een fenomenale techniek en een verfijnd gevoel voor muzika liteit. De Attaca van Joel Bons demonstreerde dat een eigen tijdse compositie met weinig melodie toch zeer boeiend kan ziin en tot luisteren dwingt. Ook het werk van Lachen- mann toonde dat muziek niet altijd 'mooi' moet zijn. In com binatie met Sprechgesang en de gitaar als tokkel- en slag instrument werd het een inte ressant geheel. De solo van de Argentijnse toondichter Gi- nastera werd virtuoos ge speeld door Martin Kaaij en vormde een goede overgang naar de zangerige, fijne ritmi sche Spaanse muziek van Al- beniz. Een concert dat meer dan ooit aantoonde dat je als je een gitaar goed wilt spelen, alle tien vingers nodig hebt. KLOOSTERZANDE - Ned. herv. kerk. Koffieconcert door David de Groodt (gi taar), Janna van Mechelen (dwarsfluit) en Kris Mat- thijnssens (altviool). Gehoord 24 februari. DoorJeanette Vergouwen DE combinatie van gi taar met dwarsfluit en altviool is vrij ongebrui kelijk. Toch is de sa menklank aanvaardbaar, vooral als dit door de uit voerenden met een be paalde uitstraling wordt overgebracht. Deze ontbrak echter bij dit drietal. Met name in het Trio van Matiegka. De altviolist musiceerde met duidelijk ge voel maar miste soms de tech nische behendigheid om zich aan te passen aan de anderen. Daardoor klonk het menuet vrij vlak en niet altijd zuiver. Dit werd in het Lento her steld. De fluitiste wist een mooie kleur te geven aan de totaalklank. Zij blies een gave partij. De gitarist moest zich beperken tot begeleiden. De echte muzikale vonk sloeg pas over in het slotdeel, de Zinga- ra. De gitaarsolo, een variatie op een thema van Mozart van F. Sor, werd bijzonder knap vertolkt. Het werk zelf kwam als een pretentieloos salon werkje over. Na de pauze werden nog twee trio's gespeeld. De mu ziek van Kreutzer is zonder diepgang, maar wel een stre ling voor het oor. Met de he dendaagse compositie van de Belgische toondichter Legley, die een gedegen kennis van de drie instrumenten heeft, be sloot men het optreden. Op merkelijk was dat juist dit werk het meest overtuigde. Interessante muziek met een geweldige spanningsboog. Knap uitgevoerd door drie ge lijkwaardige partners. Jammer dat het publiek, dat normaliter trouw opkomt in Kloosterzande, deze keer ver stek liet gaan. Van een onzer verslaggevers HULST - De Hulster gemeenteraad mag de ambtelijke rapporten omtrent de herwaarde ring van het onroerend goed in de gemeente niet inkijken. VVD-raadslid A. de Booij had daarom gevraagd, maar B en W vinden dat de raad genoeg informatie kan vinden in het raadsvoorstel. Bovendien schermen ze met de wet openbaarheid van be stuur. Op grond daarvan wor den ambtelijke rapporten, die persoonlijke beleidsopvattin gen bevatten en die zijn opge steld ten behoeve van intern beraad in het college, niet ter inzage gegeven. „Openbaarheid van per soonlijke beleidsopvattingen", zo schijven B en W, „kan in het algemeen het stelsel van poli tieke verantwoordelijkheid van bestuurders aantasten". Ook de suggestie van De Booij om de taxaties openbaar te maken, teneinde iedereen de kans te geven een eventueel bezwaarschrift goed te onder bouwen, wijst het college van de hand. Dit op grond van de belastingwet, die geheimhou ding van persoonlijke gege vens voorschrijft. Het voorstel om de her waardering van het onroerend goed opnieuw te laten uitvoe- rendoor het bureau Kafi lijkt komende donderdag nog een fikse discussie te beloven in de raad. Al in de financiële commis sie was er heel wat kritiek te horen, met name ook van W. de Brouwer (Gemeenschappe lijke Belangen). Die stelde dat Kafi vorige keer een slecht re sultaat heeft geboekt, gezien de stortvloed aan bezwaar schriften. B en W zijn het daar niet mee eens, evenals met de gedachte van De Brouwer dat er naar een opdracht van Kafi is toegerekend. Voorts twijfelt het raadslid aan de betrouw baarheid van de steeksproefs- gewijze taxatie-methode van Kafi. Uitgangspunt Het is overigens nog lang niet zeker of bij mensen die in het verleden een beroepzaak hebben gewonnen de verlaag de waarde dan wel de oor spronkelijke waarde als uit gangspunt zal worden geno men. Volgens B en W heeft de rechter om de zaak te bespoe digen in heel wat gevallen ge woon het verschil tussen de door de gemeente geschatte waarde en die door de belang hebbende is aangedragen ge deeld. Een dergelijke beslissing betekent volgens het college zeker niet dat de gemeente er naast heeft gezeten. Mocht de nieuwe taxatie sterk afwijken van de destijds door de rechter bepaalde waarde, dan wordt volgens B en W gewoon de nieuwe peildatum gehanteerd. Van onze correspondent STEKENE - Op de Stekense Vaart te Klein-Sinaai is de 56- jarige arts en longspecialist dr. Jolie uit Waasmunster door verdrinking om het leven gekomen. Het slachtoffer was met zijn collega dr. Michiels uit Zuten- daal aan het schaatsen, toen het tweetal door een zwakke plek in het ijs zakte. Michiels kon nog door omstanders wor den gered en naar het zieken huis te St. Niklaas worden ge bracht. De heer Jolie, die on der het ijs verdween, kon niet meer gered worden en ver dronk. DE vrijwillige brandweer van Kloosterzande moest gister middag rond drie uur in actie komen nadat een omgevallen vat zoutzuur gedeeltelijk was leeggelopen op rijksweg 60 ter hoogte van het benzinestation van de firma C. nabij Kloos terzande. Met persluchtmaskers op werd de weg schoonge- spoten en geschrobd. Het karwei was vrij vlot geklaard. Het vat zoutzuur stond op een vrachtauto, die nog met meer va ten van dit gevaarlijke spul was geladen. De bestuurder H. V. uit Delft had al op de pont tussen Kruiningen en Perkpol- der-haven gemerkt dat het vat was omgevallen en een ge deelte in de vrachtauto was gelopen. Hij reed de boot af en stopte bij het benzinestation, waarna de brandweer werd ge waarschuwd. Het overige verkeer ondervond geen hinder van het gebeurde. - fotowim kooyman Van een onzer verslaggevers KIELDRECHT - De achttien de internationale carnavals optocht in het Belgisch grens dorp Kieldrecht werd zondag geheel gedomineerd door de Zeeuwsvlaamse inbreng. Bij de grote wagens gingen de eerste acht prijzen naar creaties uit Zeeuwsch-Vlaan deren. De meeste punten kreeg 'T leven van Prop zit er op' uit Kloosterzande, gevolgd door 'Koperen Ko' uit Sint-Jan- steen. 'Ut drankorgel' van de KPJ-Kloosterzande, die in de Kloorianenoptocht nog met de hoogste eer ging strijken, leg de beslag op de derde plaats. Ook bij de groepen gingen de Zeeuwsvlamingen met de vetste prijzen lopen. De Piele- putters uit Sint-Jansteen kre gen de meeste punten, gevolgd door 'Zai gai ook familie van main' uit Hulst en De FTassen uit Clinge. Een goochelaar oogstte veel succes bij de peuters Van onze correspondente LAMSWAARDE - Zaterdag hield peuterspeelzaal 't Lammetje in Lamswaarde open dag ter gelegenheid van de ingebruikname van de nieuwe huisvesting in de voor malige kleuterschool van Lamswaarde. Begeleid door de fanfare Vrijheid Eendracht maakten de peuters om 10.30 uur een rondgang door het dorp. Daarna verrichtte pastoor C. Knipscheer de officiële opening van de peuterspeelzaal, door een aantal ballons door de prikken. In de toespraak die hij hield schold hij de lening kwijt, die de peuterspeelzaal met hem was aangegaan om deinrichting van het nieuwe home te bekostigen. Daarna konden alle be langstellenden het kersverse onderkomen bezichtigen. Voor de kleintjes trad een goochelaar op en dat werd een groot succes. Op de trucs werd met heel wat gejuich en plezier ge reageerd. - foto wim kooyman De belangstelling voor de opening was buiten verwach ting groot. Onder de aanwezigen bevonden zich onder meer de burgemeester van Hontenisse, mr. M. Somers, wethouder Bruggeman en de heer J. Joosen, lid van het bestuur van Vrijheid Eendracht. De laatste wenste de peuterspeelzaal veel succes in het nieuwe verblijf en sprak de hoop uit dat de peuterspeelzaal een zeer gewaardeerd onderdeel van het dorpsgebeuren zal zijn. Verder waren er vertegenwoordigers van de besturen van andere speelzalen in Oost-Zeeuws-Vlaanderen aanwezig, en heel wat belangstellenden uit dorpen in de omgeving. Het bestuur van peuterspeelzaal 't Lammetje mocht vrij veel geschenken onder couvert in ontvangst nemen en kijkt terug op een bijzonder geslaagde dag. Het bestuur bestaat op dit moment uit Marlies De Wachter, Annet Hopmans en Bernadette Menu. De peuterspeelzaal draait twee ochtenden in de week van 09.30-11.30 uur, onder leiding van Annet Hopmans. Gebedsdienst - Vrijdag 1 maart is er vanwege Wereld gebedsdag een dienst in de rk kerk, met medewerking van het jeugdkoor. Aanvang 19.30 uur. Bridge - Leden van bridgeclub Axel speelden in cultureel centrum De Halle de zevende wedstrijd van de wintercom petitie. Uitslagen: A-groep: 1. heren Bisschopa-De Maagt, 2. heren Pel-Moeliker, 3. me vrouw Van de Dries-de heer Olyslager en heren Scheele- Van Bambost. B-groep: 1. echtpaar IJsebaert, 2.heren Van de Casteel-Esselbrugge, 3. heren Vermunt-Vermunt. C- groep: 1. mevrouw Keeman-de heer Notschaele, 2. dames Mattheeuws-Duymelings, 3. dames Van de Brink-De Zeeuw en heren Hemelsoet-De Wevef. GOA - Hengelsportvereniging Geduld Overwint Alles (GOA) heeft haar wedstrijdkalender voor 1985 als volgt samenge- steld: vier zeewedstrijden, meetellend voor het clubkam pioenschap, die worden ge houden in de Westerschelde nabij het oud gemaal te Zee dorp op 29 maart, 6 april, 9 en 23 november. Zoetwaterwed strijden, eveneens vier meetel lend voor dit kampioenschap, waarvan twee op de Moer- spuise watergang op 8 juni en 24 augustus en twee op de Kleine Kreek op 29 juni en 28 september. Inschrijven en prijsuitreiking voor alle wed strijden in café Zonnehoek aan de Oranjestraat. Kaarting - In sportcentrum Aloy werd een prijskaarting gehouden waaraan 28 perso nen deelnamen. Uitslag: 1. A. van Geertruy, 2. F. Maerman, 3. A. van Eerdenburg, 4, J. Theenaert, 5. mevrouw De Visser. Nederlaagtoernooi - De oude re biljarters uit Terneuzen hebben aan de Clingse oude ren de grootste nederlaag toe gebracht. Het verschil met de Clingenaren bedroeg 145 ca ramboles. Daarmee zijn de Terneuzense ouderen de win naars van het nederlaagtoer nooi geworden dat door de oudere biljarters van Clinge was gehouden. Op een later tijdstip worden de winnaars gehuldigd en krijgen de wis selbeker. Aan het nederlaag- toernooi werd deelgenomen door ouderen van St.-Jan- steen, Axel, Hulst, Terneuzen en Koewacht. De laatste wed strijd werd gespeeld tegen Hulst. De bezoekers maakten in twintig beurten slechts 414 caramboles terwijl Clinge er 498 maakte. Kaarting - Aan de prijskaar ting in zaal A. Boogaert na men 33 kaarters deel. Uitslag: 1. Franky Thijs, St.-Jansteen; 2. Patrick Boogaert, Heikant; 3. Adrie de Meijer, St.-Jan steen; 4. André Schalkens, Absdale; 5. Willy de Belie, St.- Jansteen. Kaarting - In zaal De Kroon werd een kaarting gehouden waaraan 62 personen deelna men. Uitslag: 1. J. de Waal, Axel; 2. mevrouw C. de Waal, Kloosterzande; 3. mevrouw Morcus, 4. J. Weemaes, beiden Hulst; 5. W. Neve, Klooster zande. Excursie - Een 50-tal dames van het Hulster Katholiek Vrouwengilde gaat vandaag (dinsdag) op excursie naar dagblad De Stem in Breda. Zij zullen daar o.a. een diaserie zien, waarna vragen kunnen worden gesteld. Vervolgens zal een rondleiding in het ge bouw worden gemaakt. De da mes zullen dan kunnen zien hoe een krant tot stand komt. Kaarting - In zaal R. de Vilder werd een kaarting gehouden waaraan 43 personen deelna men. Uitslag: 1. mevrouw So mers, 2. J. Martinet, 3. L. Blommaert, 4. mevrouw Hau- lez, 5. L. Somers. Kaarting - In zaal De Smickel werd een kaarting gehouden waaraan 50 personen deelna men. Uitslag: 1. F. de Kesel, Clinge; 2. J. van den Ende, 3. M. van Kerkhoven, 4. E. Roo- vers, 5. F. Piessens, allen Hulst. Sjoelen - Slulclub Wij Blijven Actief hield een sjoelwed- strijd. Uitslag: 1. mevrouw Van Eek, 2. mevrouw Van de Voorde, 3. mevrouw Brand, 4. mevrouw Van der Heijden. De volgende wedstrijd is vrijdag 8 maart. Expositie - Vegetarisch eet huis Pand 25 in de Grote Ba- gijnestraat exposeert met in gang van heden schilderijen en lampen van Giorgio Rubi- no. Op ieder dag, behalve dinsdag, van 14 tot 22 uur. Kaarting - De zeehengelvere- niging De Vogel houdt vrijdg 1 maart in clublokaal De Kas tanje een prijskaarting. De kaartavond begint om acht uur. KVO - Dinsdag 26 februari komt rector Merkx uit Uden- hout in zaal Van Leuven een lezing houden voor de leden van de KVO. Rector Merkx ii al vele jaren geestelijk advi seur van de NCB en de KVO. Zijn lezing handelt over 'Ver antwoording dragen in bedrijf en gezin'. Bejaardenbond - Woensdag middag 27 februari houdt de rk Bejaardenbond haar jaar vergadering in zaal Van Leu ven. Na een mis voor de leven de en overleden leden volgt een vergadering met behalve de gebruikelijke jaarveslagen ook een bestuursverkiezing op de agenda. De dames J. Dries- se eh M. Vermorken zijn aftre dend en herkiesbaar. Ook een hoofdbestuurslid spreekt een woordie. Van onze correspondente HULST - Donderdag 28 fe bruari houdt J. Dobbelaar in gemeenschapscentrum Den Dullaert te Hulst een lezing over 'criminaliteit en enige ge volgen'. Het Katholiek Vrouwen Gilde (KVG) Hulst vroeg deze spreker, die als therapeutisch pastor bij justitie werkzaam is in de Pompekliniek te Nijme gen. De gastspreker behandelt aan de hand van een aantal dia's enkele onderwerpen. De toename van de criminaliteit staat de laatste tijd volop in de belangstelling. Vragen als 'hoe komen mensen tot crimineel gedrag' en 'wat zijn de volgen hiervan voor henzelf en ande ren' worden deze avond be sproken. Ook wordt ingegaan op de mogelijkheid tot hulp in deze situatie of hoe men deze kan voorkomen. Na de lezing kunnen er schriftelijk of mondeling vra gen worden gesteld en is men in de gelegenheid om een dis cussie te voeren met de spre ker. Deze lezing is niet alleen toegankelijk voor leden. Alle belangstellenden zijn welkom. De toegangsprijs bedraagt voor niet-leden vijf gulden. De lezing begint om 20.00 uur. Van onze correspondent LAMSWAARDE - De Stich ting Maatschappelijke Dienst verlening in het Land van Hulst houdt morgen (woens dag) een hoorzitting. Dit keer is gekozen voor De Luifel in Lamswaarde, waar alle belangstellenden om 19.30 uur worden verwacht. De be doeling van de bijeenkomst is enerzijds dat de Stichting het beleid en vooral de verande ring daarin presenteert aan het publiek. Anderzijds wil men de mogelijkheid bieden om vragen, opmerkingen of kritische bedenkingen ken baar te maken. De Stichting heeft dit soort bijeenkomsten in het verleden steeds als leerrijk en belang rijk ervaren in verband met het te voeren beleid. Men hoopt mogen dan ook weer heel wat mensen te kunnen verwelkomen. ST.-JANSTEEN - De ouderen van St.-Jansteen worden van daag, dinsdag 26 februari, om 14.00 uur verwacht in De Wa rande, waar een voorlich tingsmiddag over aanpassing van woningen wordt gehou den. Veel ouderen willen zo lang mogelijk in hun eigen huis blijven wonen, maar als zij ge breken krijgen, zien ze vaak als enige mogelijkheid een op name in een verzorgingste huis, of verhuizing naar een bej aardenwoning. Daarom wordt op deze voorlichtingsdag de ouderen inzicht gegeven in de regelin gen die er bestaan om aanpas sing van het huis mogelijk te maken en daardoor langer zel- standig te kunnen blijven wo nen. Er wordt ook een film vertoond waarbij aan de hand van de levensomstandigheden wordt getoond welke aanpas singen moeten worden aange bracht. Als gastspreker is een medewerker van de Gemeen schappelijke Medische Dienst (GMD) aanwezig.

de Stem | 1985 | | pagina 14