SURINAME WEIGERT JOURNALIST VISUM Ziekenfondsraad wil experiment reageerbuisbaby's Telefoon voor artsen in nood )e$re|Fd Gemeenten: geen geld meer voor woningonderhoud •rlog rond lie politie PRIJZEN OMHOOG DOOR EENZIJDIG WILLY ALBERTI GECREMEERD Export boven 210 miljard Hulp voor Katholiek Nieuwsblad ^ulturkampf' [7ATERPAG 23 FEBRUAR11985 PAGINA 3 BINNENLAND Tarief vennootschapsbelasting omlaag I bir Beuker taboe in Vaticaan ïtbij, zo verrassend and0* I BINNENLAND IHartpatiëntjes IZivaveldioxyde f Rechtspositie ynilitairen Brieven-actie tegen bisschop Ter Schure ADVIES: DUIZEND BABY'S IN DRIE JAAR In 1986 120 miljoen voor basiseducatie Kabinet wil 'vroege' Y oorjaarsnota T5 PAGINA hoogst kwalijk, dat hij fikman en Lubbers vooraf orwaardelijk groen lid,, ft gegeven. Daarop kan Inu moeilijk meer teru». %en. te Bergse brokkenpiloot de VVD probeert nu het uwe gezichtsverlies bn kring te beperken door te sturen op de afschaf. van alle culturele staats- Ijzen. Daar is wel wat voor peggen, want als de Staat prijs verleent spreekt zij impliciet een waarde- Ideel uit. Bovendien zijn atsprijzen heel dikwijls lankelijk van toevallige jtoren als de culturele mo- Ivan de dag en de coterie probeert te dicteren wat fle kunst 'in' of 'out' is. laar zo eenvoudig ligt het niet. Als we het al met laar eens zouden zijn, dat [overheid zich geen oordeel pr kunst en cultuur dient te matigen, hoe doen we i met het gegeven dat van [zelfde overheid wel wordt Vwacht dat zij de ontwik- jling en spreiding van Inst en cultuur met royale Ind financieel zal steunen; Ier zullen toch bepaalde re- Tls moeten blijven bestaan, Ik ten aanzien van de bete lnis, kwaliteit en betaal- larheid van kunstzinnige culturele activiteiten aarvoor overheidssubsidie Drdt aangevraagd. I En hoe te handelen met ge- [hriften, manifestaties, Ihilderijen etc. die door be- palde bevolkingsgroepen als vetsend worden ervaren? Ie zouden het oordeel daar- per aan de rechter kunnen perlaten ware het niet dat politiek al zovele zaken laar ze geen raad mee weet, lakingen bij voorbeeld, [oorschuift naar de rechter- ljke macht. De Kamer en minister fcrinkman hebben ruim de |jd gehad om zich op de tulturkampf' van de ko- hende week voor te berei den. Dat stemt hoopvol: over lunst en cultuur wordt op |et Binnenhof maar zelden liepgaand gedebatteerd. Als |e Kamer er niet uit zou ko nen is er nog geen man over- ord. Bij de verkiezingen pan het volgend jaar bepalen He kiezers zelf tegen welke achtergrond zij het kunst- en rultuurbeleid in ons land ge plaatst wensen te zien. T28 i meer dan een decennium de discussie toegespitst. Al inde jaren zestig werd voorgesteld de gemeentelijke- en de rijkspolitiekorpsen onder te brengen in 45 politiekringen. Dat voorstel anticipeerde op de toekomstige (inmiddels weer achterhaalde) gewest vorming en herziening van de provinciale herindeling, Dat plan strandde en werd tevergeefs omgebogen in de richting van provinciale poli tie. Met het jongste voorstelis men weer terug naar af. Al les blijft bij het oude al wor den verschillende vormen van samenwerking tussen de korpsen per regio wettelijk geregeld door aanpassing van de bestaande politiewet uit 1957. Tegelijk wordt een toename van het aantal ge meentelijke politiekorpsen door verhoging van de grens van het aantal inwoners van 25.000 naar 40.000 voorkomen. Deze bevriezing betekent dat nog meer burgers de invloed van hun gemeenteraden op het functioneren van de po'1' tie moeten missen. Ook kan de indruk nie weggenomen worden dat M voorstel van de ministers ten gunste is van de rijkspolit'6 Voeg daarbij de handhaving van de afzonderlijke politie* directoraten bij Justitie Binnenlandse Zaken dan 11 ondanks de veelbelovend^ woorden van Korthals Alt® en Rietkerk over nauwe sa menwerking de gezagsstrut' tuur duidelijk. Justitie ofj houdt de grootste invloed het jongste verleden gaf dJ aanleiding tot allerlei cornpf" tentiekwesties. Het woof „stammenoorlog" deed daar mee zijn intrede. De vraag dan ook gerechtvaardigd het juist die stammenoorBS is, die het het grootste bels sel heeft opgeworpen voor® vorming van een politieCo stel, waarbij de burger Z1 betrokken voelt. Jammer. Nationaal VOOR GRATIS HOTEL - 1000 GS 9 lis bijslui-1 RESERVERING TEL.; O9-32.2.230J^j DE I las jot BEN HAAG (ANP) - Het tarief van de vennootschapsbe lasting wordt verlaagd en gebracht op 42 percent. Het ka binet heeft vrijdag met deze verlaging, reeds in de Mil joenennota 1985 aangekondigd, ingestemd. Direct met deze verlaging samenhangend worden de bedragen van de zelfstandigenaftrek in de inkomstenbe lasting verhoogd. In het voorstel, dat om advies naar de Baad van State wordt gezonden, is een nadere regeling opgenomen voor de toepassing van de vermogensaftrek in de vennootschapsbelasting. Dat werd noodzakelijk geacht om te voorkomen dat door oneigenlijk gebruik de aftrek ook op particuliere vermogens zou worden toege past. Beoogd wordt de nieuwe wettelijke regeling op 1 ja nuari 1986 te laten ingaan. DEN HAAG (ANP) - De Surinaam se regering weigert een verslagge ver van het Algemeen Nederlands Persbureau ANP een journalisten visum te verstrekken. Dit heeft de Surinaamse ambas sadeur Heidweiller vrijdagmiddag officieel aan het ANP meegedeeld. Volgens de ambassadeur heeft de ANP-verslaggever, die speciaal met de Surinaamse berichtgeving is be last, zich in het verleden ten aanzien van de verslaggeving over Surina me niet objectief opgesteld. Het ANP had reeds begin decem ber 1984 een visum voor een van zijn verslaggevers aangevraagd om ver slag te kunnen doen van de installa tie van de nieuwe regering Uden- hout in Paramaribo. Nadat deze vi- suma.anvraag niet tijdig was geho noreerd werd het verzoek gehand haafd met het oog op de vijfde ver jaardag van de Surinaamse revolu tie op maandag 25 februari. Volgens ANP-hoofdredacteur Henk Lichtenveldt is er „geen spra ke van" dat de ANP-berichtgeving over Suriname niet objectief zou zijn geweest of dat de speciale ver slaggever voor Suriname zich niet objectief zou hebben opgesteld. Hij betreurt het dat de Surinaamse am bassadeur geen concrete voorbeel den beschikbaar had om de weige ring te staven. De directie van het ANP zal for meel protest aantekenen bij de Su rinaamse regering tegen de visum weigering. De Nederlandse Vereniging van Journalisten heeft vrijdag een pro testtelegram gezonden naar de Su rinaamse ambassade in Den Haag. Transport in steden duurder SCHIPHOL (ANP) - Aartsbisschop Eduardo Martinez van het Vati caanse staatssecretariaat heeft de leiders van de congregaties in Rome dringend verzocht geen onderhoud meer toe te staan aan Klaas Beuker. Dat heeft aartsbis schop Simonis van Utrecht vrijdag op Schip hol verklaard bij zijn te rugkeer uit Rome. Simonis noemde Beu ker „niet loyaal": als hij klachten heeft, moet hij die aan de bisschoppen voorleggen, aldus de aartsbisschop. Beuker heeft woensdag gezegd dat hij bij terug keer in Nederland een gesprek zal aanvragen met Simonis. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG - Doordat gemeenten steeds meer beperkingen opleggen aan het goederenver voer in de stads- en dorpscentra én winkeliers uit economische motieven de vervoerders va ker laten rijden voor kleinere bestellingen zal dat transport duurder moeten worden. We ontkomen er op den duur niet aan om klanten in voor ons moeilijk te bereiken centra hogere prijzen te berekenen", aldus ing. J. Besselink, hoofd van de afdeling verkeer en Vervoer van de Nationale Orga nisatie voor het beroepsgoederenvervoer (NOB). aanmerking te komen. Maar in de praktijk komt daar wei nig van terecht." RIJSWIJK (ANP) - Het Ka tholiek Nieuwsblad krijgt van het Bedrijfsfonds voor de Pers een achtergesteld krediet van 650.000 gulden. Dat heeft minister Brink man van WVC besloten op ba sis van het advies van het be drijfsfonds. Het Katholiek Nieuwsblad, dat twee keer in de week ver- ichijnt en ongeveer 17.000 'abonnees heeft, had in sep tember bij het bedrijfsfonds financiële steun gevraagd Ivoor een project dat zich over [drie jaar uitstrekt. Het bedrag van 650.000 gul den komt overeen met twee derde van de kosten die voor het project zijn geraamd. Over ihet bedrag moet een vaste rente van 6 procent worden betaald. De eerste drie jaar, waarin het krediet wordt op genomen, wordt de verschul digde rente kwijtgescholden. Daarna moet het bedrag met de verschuldigde rente in tien jaar worden terugbetaald. Besselink, in het blad van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG): „Ik ken tal van voorbeelden waarbij de goederenvervoerder niet ge hoord is bij de voorbereiding van verkeers- en vervoers plannen, maar ook als er wél wordt geluisterd wordt er vaak niet effectief gehandeld naar aanleiding van onze op merkingen". „We begrijpen best dat ge meenten bij hun verkeersbe leid gebonden zijn aan histo risch gegroeide structuren. Maar de laatste tien jaar heb ben vele gemeenten het open baar vervoer en het langzaam verkeer te zeer bevoordeeld ten koste van het gemotori seerde verkeer en dus ook het goederenvervoer. Volgens de richtlijnen van het ministerie moeten de gemeenten extra aandacht schenken aan het goederenvervoer om voor sub sidie in de kosten van ver keerscirculatieplannen in -i Een jaar nadat de stichting Terre des Hommes samen met het Utrechtse Wilhelmina kin derziekenhuis de eerste Poolse [hartptiëntjes naar Nederland [liet komen zijn in Utrecht 82 Poolse kinderen aan hartaf wijkingen geopereerd. Boven leken is in dat jaar een Pools [hartteam, bestaande uit artsen [en verpleegkundigen, in ■Utrecht opgeleid. |In de loop van dit jaar gaat Shell Pernis de uitworp van zwaveldioxyde met ongeveer een derde beperken. Deze re ductie wordt bereikt door [aardgas te gaan gebruiken als brandstof voor een groot ke telhuis en een nieuwe gastur- |bine. De bedoeling is de op aardgas om te schakelen in stallaties uit te rusten met speciale branders, waardoor look-de uitstoot van stikstofo- [xyden kan worden terugge- Ibraht. [De financiering van de uit- [Romsten van de pakketverge- lijking waaruit blijkt dat de rechtspositie van militairen [gemiddeld 15% achter ligt bij [die van het defensieburgers- personeel mag niet ten laste komen van de defensiebegro- ting. Voorzitter Van Donk van de VBZ, de Vereniging Belan- I jjer>behartiging Zeemacht, [heeft vrijdag verklaard dat dit [duidelijk is geworden uit de [gesprekken die de VBZ vrij- [dag in Den Helder heeft ge- I voerd met defensiespecialisten uit de IT.weede Kamer. Besselink„De gemeenten houden te weinig rekening met de veranderingen die zich de laatste jaren voltrokken hebben." De winkeliers laten de goederenvervoerders vaker rijden voor kleinere bestellin gen. Met de schrik nog in de benen van de economische re cessie willen ze minder goede ren in voorraad houden. De vervoerder die nu vaker moet rijden heeft echter te maken met een beperkte openstelling van de voetgan gersgebieden en beperkingen voor het gewicht en de lengte van zijn wagens, aldus Besse link. „De vervoerders willen best al 's morgens om zes uur laden en lossen, maar daar voelen de winkeliers en om wonenden vaak weinig voor DEN BOSCH - De vereniging van pastoraal werkenden in het bisdom Den Bosch is een brieven-actie tegen mgr. Ter Schure begonnen. Alle pasto res is gevraagd een protest brief te schrijven. De vereniging heeft de leden een concept-brief toegestuurd. De tekst van die brief is als volgt: „Monseigneur, Ernstig bezorgd en verontrust door de beroering en de verdeeldheid die sinds de dag van uw be noeming tot bisschop van Den Bosch in ons bisdom en ook daarbuiten met de dag toene men, verzoek ik u met de grootst mogelijke aandrang om in het belang van de ziel zorg in ons bisdom af te zien van de aanvaarding van het ambt van bisschop van Den Bosch en uw voorgenomen in stallatie als zodanig niet te la ten doorgaan. Mogelijk bent u zelf al tot het inzicht in de noodzaak van deze stap geko men. Ik reken erop dat u aan dit verzoek gehoor zult geven. Daarvoor zal ik u dankbaar zijn." De pastoraal werkenden willen dat het beleid van Bluyssen wordt voortgezet. Daartoe is de parochie- en kerkbesturen gevraagd geen geld meer naar het bisdom over te maken, maar dat in een fonds te storten dat voort gang van het huidige werk moet garanderen. „We krijgen veel steunbetuigingen, maar ik weet nog niet precies hoe veel besturen mee doen", aldus Van Onna. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - In de komende drie jaar zullen ongeveer dui zend vrouwen via de reageer buismethode aan een kind ge holpen worden, zonder dat ze daarvoor geld op tafel hoeven te leggen. Over drie jaar moet dan be keken worden wat de resulta ten zijn. Pas daarna kan be slist worden of de in vitro fer tilisatie (reageerbuismethode) in het ziekenfondspakket moet worden opgenomen. De Ziekenfondsraad moet zich volgende week donderdag uitspreken over dit advies van de commissie Verstrekkingen van de raad. Een zeer kleine meerderheid van de commis sie bleek deze week voor het experiment van drie jaar te zijn. Een grote minderheid van werkgevers en delen van de ziekenfondsen wil de rea geerbuismethode het liefst he lemaal buiten het pakket hou den. In kringen rond de Zie kenfondsraad durft men niet de stelling aan dat de voltalli ge raad donderdag het voor stel van de commissie ook overneemt. De commissie denkt dat met 2500 behandelingen (ongeveer 1000 vrouwen) gespreid over drie jaar voldoende ervaring zal zijn opgedaan met de toe pasbaarheid van in vitro ferti lisatie. Bezien kan dan ook worden wat de kosten zijn in vergelijking tot andere metho den om vrouwen hun vrucht baarheid terug te geven. Men wil in dit experiment niet al leen (echt)paren een kans ge ven op nageslacht waarbij de vrouw geen kind kan krijgen, maar ook als de man bijvoor beeld kwalitatief onvoldoende sperma heeft. In dergelijke ge vallen is de kans op succes van de behandeling uiteraard gro ter. Met haar advies volgt de commissie van de raad een eerdere stellingname van de Gezondheidsraad. Eerder dit jaar had de commissie ook al een voorstel gedaan voor een experiment (maar dan met een strakkere indicatiestelling), maar dat werd door de Zie kenfondsraad terug verwezen. EmHHmi a. Vele artisten gaven gisteren acte de presence bij de crema- tei van de eerder deze week overleden zanger Willy Alberti. Te herkennen zijn o.a. (van links af) Lee Towers, Jan Blaaser, Fred Oster en Cisca Peters. Andere aanwezigen waren: An dre Hazes, Piet Bambergen, Rudi Carrell, Ton van Duynho- ven, Jeroen Krabbé, Wim lbo, Mies Bouwman, Tonny Eyck, Tante Leen, Zwarte Riek, Jaap van Praag en Johan Cruyff. Wethouder Jan van Schaefer van Amsterdam was er namens de gemeente. Inzet: Willeke Alberti en haar man Sören Ler- by na afloop van de plechtigheid. - fotosanp (ADVERTENTIE) ALLES VOOR DE VERENIGING HANDELSHUIS ST.-ANTONIUS Nassau Grenswea 18 Tel 04257-9264-936 DEN HAAG (ANP) - De Ne derlandse goede- renuitvoer be reikte in 1984 een waarde van 210,7 miljard. In vergelijking met 1983 bete kent dit een stij ging met ruim 14% (uitvoer waarde 1983: 184,3 miljard). De waarde van de ingevoerde goederen be droeg in 1984 198,9 miljard, een toename van 15% ten opzichte van 1983 (invoer waarde 1983: 173,1 miljard). Deze cijfers heeft het CBS vrijdag bekend gemaakt. In ver gelijking met het tweede halfjaar van 1983 bedroeg de groei van de invoer en uitvoer in de tweede helft van 1984 respectievelijk 13 en 12%. In het eerste halfjaar de maanden 1983 van 1984 viel in vergelijking met eerste zes van een groei van ruim 16 pro cent bij zowel de in- als de uitvoer te constateren, aldus het CBS. De uitvoer in 1984 overtrof de invoer met 11,8 miljard, terwijl de goederenba lans vorig jaar een overschot van 11,2 mil jard vertoonde. Van een onzer verslaggevers UTRECHT - Artsen met problemen kunnen voort aan telefonisch uithuilen bij collega's. Er is een landelijk netwerk opgericht om de medici in nood op te vangen. De telefonische opvang is in het leven geroepen door de KNMG, de Koninklijke Nederlandse Maatschappij tot Bevordering van de Genees kunst. Bedoeling is dat de artsen anoniem over hun sociale problemen kunnen praten. „Het is net als de AA voor anonieme alcoholis ten", zegt J. Diepersloot, secretaris-generaal van de KNMG. Ook artsen willen wel eens anoniem over hun problemen praten met gelijkgestemden. Dat de probleem-telefoon nu in het leven wordt geroepen, is vooral te danken aan het doorbreken van een taboe. „Het initiatief wijst niét op een groeiend probleem of een anderszins zorgwekkend geachte situatie: er zijn geen aanwijzingen dat het voorkomen van psychische stoornissen of versla vingsgedrag onder Nederlandse artsen toeneemt", zegt de KNMG. De problemen zijn er Altijd al ge weest, maar worden nu pas toegegeven. Uit onderzoek is gebleken dat veel medici psy- chisch-sociale problemen hebben. Een flinke groep is verslaafd aan drank of drugs. „En het is merk waardig dat artsen er moeite mee hebben om daarover collega's te raadplegen", aldus Dieper sloot. Om dat te doorbreken is het landelijke tele foon-net op poten gezet. In het artsenbiad Medisch Contact is een lijst met namen en telefoonnum mers gepubliceerd. Artsen met problemen kunnen daar terecht. „De contactpersonen treden op als luisteraar en eerste opvanger voor artsen en hun gezinsleden", aldus de KNMG. Ook wordt ge vraagd de contactpersonen in te lichten als men een collega kent die „hulp behoeft, maar (nog) niet zelf hulp zoekt. In zo'n geval zal de contactpersoon zelf kunnen proberen contact met de desbetreffen de arts te leggen." De contactpersonen komen vooral uit de psychologische hoek. Vooral de redelijke anonimiteit van de pro bleem-telefoon is erg belangrijk. „Het blijkt datje makkelijker praat met een collega waar je verder niks mee te maken hebt. Er heerst nog steeds een taboe om een bekende collega te raadplegen. Maar als een arts redelijk anoniem blijft, is hij vaak erg opgelucht als hij gewoon eens over zijn problemen kan praten met iemand die dezelfde achtergrond heeft", zegt huisarts H. Bakker uit IJsselstein. Hij was de oprichter van een contactgroep voor artsen in nood. Deze zelfhulp bleek erg aan te slaan. Dat was voor de KNMG reden om een landelijke orga nisatie op poten te zetten. Bakker: „Het is niet de bedoeling dat we elkaar adviezen geven. Vaak is het al belangrijk dat je je hart kan luchten." Ook kan de contactpersoon art sen in nood verwijzen naar een collega. Drie van de vier huisartsen heeft zelf namelijk geen huis arts. i/ e/ V5 Waar kan een mens nog over schrijven aan het eind van zo'n enerverende week? Over schorre kelen, gezwollen voe ten, geknakte ruggen of bevro ren ogen? Nee, daarover is alles nu ge zegd. Volgend jaar vallen car naval en Elfstedentocht op hetzelfde tijdstip. Sipkema wordt prins carnaval van Ne derland. Het aantal zieken zal op dit moment vrij hoog zijn. Daar om ook wordt er in de Tweede Kamer juist nu gedebatteerd over kortingen op de ziektegel- den. Men zou er alleen maar zieker van worden. Eerst wilden ze gehuwde kostwinner die niet lekker is geworden, een beetje ontzien. Hij zou, als het ware, een extra hoestdrankje van de minister krijgen. Maar dat is discriminatie. Hoe kun je aan iemand die rood en bezweet onder de wol ligt, zien of hij een gehuwde kostwinner of een ongehuwd samenwo nende is? Willen ze in de badkamer kij ken of er twee thermometers naast de twee tandenborstels liggen? Worden voordeurde lers pas geholpen als ze 41 gra den koorts hebben? Ook het plannetje van de baai- dagen heeft weer even op tafel gelegen. Twee dagen ziek op eigen rekening. Maar dat was voor de meesten toch veel te baaldadig. Het advies is dus: niet ziek worden. Of alleen in het week end. Ik wens u daarom een misselijke zaterdag en zondag toe. En maandag er gezond weer tegenaan. MERIJN Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Het kabinet stelt voor het jaar 1986 een be drag van 120 miljoen gulden beschikbaar voor 'basiseduca tie', die is gericht op het ver krijgen van taalvaardigheid, rekenvaardigheid en sociale vaardigheid bij volwassenen. De basiseducatie moet deel gaan uitmaken van een nieu we rijksregeling volwassenen educatie. Op dat gebied vinden al activiteiten plaats, maar verspreid over de ministeries van onderwijs en wetenschap pen, welzijn, volksgezondheid en cultuur en sociale zaken. UTRECHT (ANP) - Veel gemeentelijke woningbe drijven hebben geen geld meer om onderhoudsplan nen aan hun woningen uit te voeren. Die plannen worden dan ook uitgesteld, vereenvoudigd of zelfs in getrokken. Dat is het gevolg van de be- zuinigingspolitiek van staats secretaris Brokx van Volks huisvesting. Aldus de kern van een rap port dat een werkgroep van het Platform Gemeentelijke Woningbedrijven heeft ge maakt en dat vrijdag in Utrecht door de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) openbaar gemaakt is. Het Platform bestaat uit de woningbedrijven van veertig gemeenten en is vorig jaar op gericht om een vuist te kunnen maken tegen het beleid van Brokx op het gebied van het onderhoud aan vooral naoor logse woningen. De werkgroep bestaat onder anderen uit de directeuren van twaalf wo ningbedrijven. Brokx heeft ruim een jaar geleden nieuwe regels uitge vaardigd voor de financiële rijkssteun ten behoeve van het (groot) onderhoud aan huur woningen van gemeenten en woningbouwverenigingen. Volgens de werkgroep maakt die nieuwe regeling het op knappen van naoorlogse wo ningen letterlijk onmogelijk. Woningbedrijven wier finan ciële reserves geheel of bijna zijn uitgeput, staan machte loos aan de kant en worden bovendien geconfronteerd met bewoners die de jaarlijkse huurverhogingen weigeren in verband met achterstallig on derhoud, staat in het rapport. Tussen 1958 en 1983 zijn de bouwkosten met 1183 procent gestegen, terwijl de toegestane onderhoudsuitgaven slechts met 526 procent omhoogge- gaan zijn. Hieruit blijkt dat de kosten voor het bouwen in die periode ruim twee keer zo hoog zijn opgelopen als de on derhoudsuitgaven die het rijk toestond. Als het rijk niet onmiddel lijk maatregelen neemt, zullen de woningbedrijven over zes jaar een gezamenlijk tekort hebben van 1,5 miljard gulden, zo stelt de werkgroep. De VNG vindt dat Brokx de financiële norm voor het gemeentelijk woningonderhoud nog dit jaar moet verhogen tot het niveau van de werkelijke behoefte. Voor na-oorlogse woningen dient de bewindsman de öude regeling in ere te herstellen, vindt de VNG. DEN HAAG (ANP) - Het kabi net streeft ernaar de Voor jaarsnota - een overzicht van de begrotingsuitvoerin - nog voor Pasen uit te brengen. Premier Lubbers zei dit vrij dag op zijn wekelijkse pers conferentie. Lubbers sluit niet uit dat er in de nota extra ombuigings maatregelen genomen zullen moeten worden. Die kunnen bij een vroege publikatie van het stuk dan tijdig worden ge troffen, aldus de premier. Als extra bezuinigingen niet nodig zijn, beschikt het parle ment in ieder geval over een overzicht van mee- en tegen vallers en verschuivingen. Mi nister Ruding (Financiën) is momenteel bezig de nota op te stellen. y

de Stem | 1985 | | pagina 2