»d,;ovebs 3001 GER m/v Hulst vraagt NS spoorweg op te breken Financiën Hontenisse in nieuw onderkomen 'Prinses Marijke' voor nieuwe schooljaar klaar 9\ UNDE (v/m) COLLEGE HULST: STAPSGEWIJZE MAA TREGELEN IEGENHEID istcollege [n Brandweerkorpsen in Hontenisse niet samenvoegen "ollege ziet niets in laaicursus -7ATERDAG 23 FEBRUAR11985 VAN ZEELAND KMüINA zeeland 2 \NDR0VER HINEB PECIALE AANBIEDING INDROVER DEMO elijke schap voor /o Alternatieve traf van drie maanden mbsidie- Eerzoeken ifwijzen Plaatselijk nieuws .amswaarde Hulst DVIES AAN B EN tl Schaaktoernooi m De Halle AANLEG FIETSPAD Kritiek op interpretatie van inspraak LANG GEWACHT, TOCH GEKREGEN Burgemeester Hack opent gerenoveerde basisschool ÊÖtól' - lek om te zoenen ledankje, jubileum, receptie fcrte, verloving, overwinning,' In, Abraham, openbare dank 1 door, mag best eens in de de pagina familieberichten, piet en duur hoeft het niet te els kosten nog geen tientje). )er kolom 1,85. Eén grote la 2,35. Voor het plaatsen 1 afbeelding met een formaat I rekenen wij 13,00 toeslag Iven op aanvraag. Bij niet- Tig wordt 3,00 adm.kosten Is worden niet geretourneerd 112 of geef uw tekst 2 dagen pf bij één van onze kantoren, agaven stuurt u eveneens 2 aatsing naar Postbus 3229, I Schriftelijke opgaven worden laccepteerd indien naam en (zijn, ook indien Uw betaling ■Wij behouden ons het recht pnder opgaaf van redenen te weigeren. tenigingsnieuws •p 2 kolom op donderdag. EN MA let deze 25 jaar. I,A,R,F,S. fcn Visa II club tot 505 SR jJ-10 Honcho incl. kap |ick-up dubbel cabine pick-uptype110V8 lO.OOO,- beneden nieuwprijs Jitomobielbedrijf tgenbeemd 23 Breda ll. 076-870591 |ijn voor de regio Breda een' |olledige verantwoordelijkheid I aor een goede gang van zake het woord. de nadruk op het onderhoud I n het werven van nieuwe rela- [isitie en bezoeken aan bedrij- man/vrouw met goede con-1 |ver een flinke hoeveelheid in-1 ardelijkheidsgevoel. Als oplei- pewenste leeftijd ligt tussen de enige jaren commerciële t lue nogal wat in petto. Een pn- %gen interne opleiding van on- Ier prima secundaire arbeidsl lito, die ook privé gebruikt kaf Jrdeel van de sollicitatieproce- richten aan: Unique Uitzend-1 6re, t.a.v. Jenny Kulk. bus 146 I. 01150-94029 It met onmiddellijke indienst- ilijkse lesuren (1e graads) rd worden naar een gi Jood door schuld Van ome correspondente MIDDELBURG - Vervangen de dienstverlening bij een voorwaardelijke gevangenis- itraf van 3 maanden en een jaar niet rijden, eiste het Openbaar Ministerie gisteren voor de rechtbank in Middel burg tegen de 22-jarige W. H. uit Yerseke. H. was op 10 maart na jrankgebruik (1.67) op een jijk in zijn woonplaats met zijn auto tegen een boom gere den. Bij dat ongeval kwam rijn inzittende vriend om het even. Een getuige had gezien toe de auto met grote snelheid ie bocht inkwam, waarna een tlap volgde en de auto ver- iween. Ter plaatse trof de ge- ;uige de auto onder aan de lijk, de bestuurder naast de fiuto en de passagier hangend ichter de opengescheurde zij - tant van het voertuig. H. noest met zware verwondin- ;en aan het hoofd in het Dijk- .gt-ziekenhuis in Rotterdam 'orden opgenomen, de vriend [verleed ter plaatse. Van het ongeluk zelf kon H. :ich niets meer herinneren. JVel wist hij dat hij 's morgens il bier had gedronken en daar 'aarschijnlijk de hele dag lee was doorgegaan. „Waarom gaat het Open- aar Ministerie uit van de on- ^orzichtigheid van H. als irzaak van het ongeluk", zo oeg zijn raadsvrouwe mr. touvy zich af. „Het wegdek las nat en het motregende: hij fgn net zo goed geslipt zijn, ials dat iedere automobilist an overkomen". De recht- lank doet over 14 dagen uit spraak. en W Horitenisse: Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - B en W van Hontenisse hebben de raad voorgesteld een rijtje binnengekomen subsidiever- eken af te wijzen. Het gaat om aanvragen van de Nederlandse Vereniging tot (integratie van Homoseksuali- eit, 'Vrouwen bellen vrouwen' en Vrouwen tegen sexueel ge- lyeld', het comité 'Vrouwen in fe bijstand' en het Senioren jirkest Zeeland. Het college volgt daarmee het advies van de welzijns- ®mmissie. Ook een verzoek Stan de Stichting Nederland- Jtmerika, die Amerikaanse [oud-strijders door Nederland fiil laten toeren, willen B en W wijzen. Ze vinden dit een Buidelijke zaak voor de cen- frale overheid. H Van een onzer verslaggevers Bl'LST - B en W van Hulst zijn niet van plan gratis naai cursussen te organiseren voor de minst draagkrachtigen in de gemeente. Ze antwoorden dat op een vraag hierover van het raadslid Jo van Dorsse- laer. f Zowel het van gemeentewe ge gratis geven van naaicur- ussen, als het betalen van in stellingen om zoiets te organi- ieren, betekent volgens het Ibllege een gemeentelijke in- jirecte inmenging van het Boor het rijk voorgestane in- jtomensbeleid. In dat verband wijzen B en W er nog op dat in het kader yan het baanlozenproject Buist/Hontenisse een cursus dedmgmaken door het VJV jPordt verzorgd. De deelne pers (vorig jaar 29) hoeven Baarvoor niets te betalen. uhool voor rooms-katholie^, vordt verwacht dat zij bere' de identiteit van de school je heer D. Vanlerberghe (c°n' S. van Asperen (rector),ie der tel. nr. 01150-94029 jelijk te zenden aan de rect°f Bridgewedstrijd - De bridge club speelde in café De Vier Jaargetijden een wedstrijd in Tic wintercompetitie. Het was pen howell 12 met 12 paren. De uitslag was: 1. dames Bies- broek-Goossen, 2. mevrouw ■oossen-de heer De Booy, 3. heren Pauwels-Van Cruissen, heren Rademakers-Van •eeuwen, 5. heren Van Vielen-De Waal en Staal-de heer De Kerf. me] ridge - Leden van de bridge- (lub Hulst speelden in het ge meenschapscentrum Den Dul- pert in het kader van de twee de helft van de wintercompe- »"ie een bridgewedstrijd. De I bitslag was als volgt: groep a mevrouw Boogaerd-de heer Tfelchers, 2. en 3. gelijk me- v Holla-de heer Nieland *n de dames Mast-Kint. Groep pf 1- dames Buijns-Sandrini, 2. ames Neve-Van Damme, 3. eren Gerres-De Maat. Groep C: 1. mevrouw Stallaert-de fee: De Nijs, 2 en 3. gelijk da- Ttes Den Boer-Smulders en et echtpaar Baggen. Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - De splitsing van de Hontenisser vrijwillige brandweer over een korps in Kloosterzande en een in Vogelwaarde moet ge handhaafd blijven. Dat advies hebben zowel de districtsinspecteur voor het brandweerwezen als de brandweercommandant uit gebracht aan burgemeester en wethouders. Daarbij wordt aangetekend dat er voor het korps Vogel waarde dringend een gecom bineerde hoge- en lagedruk- tankautospuit en een draag bare motorspuit moeten wor den gekocht, die voldoen aan de inspectie-eisen. De toestand van de huidige personeel-ma- terieelwagen en motorspui- taanhanger is beneden peil, aldus de inspecteur voor het brandweerwezen. Beiden zijn al een aantal jaren geleden af gekeurd en behoren zijns in ziens niet meer voor brand weerdienst te worden ge bruikt. Bovendien is het voer tuig een gevaar op de weg. Gewezen wordt op het feit dat vanuit Kloosterzande de totale kern Vogelwaarde niet binnen de normtij d van acht minuten opkomsttij d kan worden bereikt. Opheffen van de post Vogelwaarde betekent volgens de inspecteur dat ook het personeel aldaar de brand weer vaarwel kan zeggen. Ook in het kader van de taakuit breiding van de brandweer vindt de inspecteur het hand haven van de aanwezige brandweersterkte van belang. Brandweercommandant W. Broekhoven voegt er aan toe dat bij de heroverweging van de brandweerorganisatie lou ter financiële motieven een rol kunnen spelen. Immers, de af gelopen branden en hulpverle ningen hebben volgens hem duidelijk aangetoond dat bei de korpsen goed werk leveren. Enig rekenwerk maakt al snel duidelijk dat het materieel ge zien weinig uitmaakt of er één of twee korpsen zijn. Immers, in beide gevallen moet een nieuw blusvoertuig met losse motorspuit worden gekocht. Bovendien heeft een organisa tiekeuze voor één of twee ka zernes volgens de comman dant geen invloed op de perso neelssterkte. Zowel Vogel waarde als Kloosterzande be schikken over goed uitgeruste kazernes, zodat er ook in die sfeer geen aanleiding is voor een heroverweging van de re organisatie. Van onze schaakmedewerker AXEL - Vandaag wordt in De Halle in Axel het jaarlijkse Lensentoernooi gehouden. Het Lensentoernooi is een jeugd- schaakevenement voor scha kers tot en met 15 jaar. Zowel schakers die bij de Zeeuwse schaakbond zijn aangesloten als de zogenaamde 'huisscha kers' kunnen meedoen. De or ganisatie is in handen van de Axelse schaakvereniging Lan dau. Het toernooi begint om 10.00 uur. Geen fikse beperking parkeren binnenstad Van een onzer verslaggevers HULST - B en W van Hulst hebben de Neder landse Spoorwegen ge vraagd of ze akkoord kunnen gaan met de aan leg van een fietspad op het spoorwegtracé Hulst- De Klinge en of ze bereid zijn het tracé aan de ge meente in bruikleen te geven. Een dergelijk wandel en fietspad zou aanslui ten bij de plannen aan de Belgische zijde van de grens. Zoals gemeld is daar bij koninklijk be sluit bepaald dat de spoorbaan tussen St.- Niklaas en De Klinge wordt opgeheven en op gebroken. Het is de bedoeling dat dit baanvak voor een schappelijk prijsje aan de gemeenten St.-Gillis en St.-Niklaas wordt ver huurd, die er een wandel en fietspad willen aan leggen. Dit met in het achterhoofd de hoop dat het pad mettertijd kan worden doorgetrokken tot Hulst, waardoor er een nieuwe toeristische fietsroute zou ontstaan. Naar aanleiding van die berichten gaan er volgens B en W nu ook in Hulst stemmen op voor een dergelijk pad aan de Ne derlandse zijde. Voordat het college een en ander verder gaat uit werken, wil men graag van de NS vernemen of die nu ook bereid zijn het spoorwegtracé in de ge meente Hulst op te bre ken. Tevens verzoeken B en W om in het geval dat dit zo is, te laten weten of de gemeente de spoor berm dan voor een sym bolisch bedrag kan hu ren. Van een onzer verslaggevers HULST - De parkeermogelijkheden in de Hul ster binnenstad worden niet drastisch terug gedrongen. Enkel in straten waar dat moei lijkheden oplevert voor de doorstroming van het verkeer zullen er maatregelen tegen het stallen van voertuigen worden getroffen. Dat is het uitgangspunt dat B en W willen hanteren bij de opstelling van een bestem mingsplan voor de binnenstad. Het college komt tot deze stel- lingname naar aanleiding van de inspraak over de binnen stadplannen. Zoals bekend wezen de in sprekers een inkrimping van het parkeerareaal, zoals dat in de ontwerp-nota werd geop perd, van de hand. Men bleek meer te zien in andere maat regelen om de verkeerproble- men op te lossen. Het college kan zich.daarin vinden, blij kens de nu aangepaste uit gangspunten. Men denkt aan het verschuiven van een deel van de verkeersstroom van de Gentsepoort naar de Dubbele Poort. De aanleg van nieuwe parkeerplaatsen buiten de poorten mag volgens het colle ge alleen als aanvulling op de in de binnenstad aanwezige parkeerplaatsen als dat nodig is. Om heen-en-weer-gerij te voorkomen moet er duidelijke bewegwijzering worden aan gebracht en gedacht worden aan een eventuele 'vol-mel- ding'. Het parkeren op het Stationsplein en het Oranje- bolwerk willen B en W bevor derden en beide locaties voor dat doel ook beter geschikt maken. Verbod Voor het gebied Gentse straat/Steenstraat komt er een inrichtingsplan met als uitgangspunten het verminde ren van parkeerplaatsen, het verbreden van de trottoirs, het handhaven van een 3 a 4 meter brede rijstrook en het creëren van voldoende laad- en los plaatsen. Uiteindelijk moet dat stap voor stap resulteren in een parkeerverbod voor beide straten. Belangrijk vindt men ook het verbeteren van de situatie voor voetgangers en fietsers in het algemeen, even tueel ten koste van parkeer plaatsen. Met de ZWN zal overleg worden gepleegd om het openbaar vervoer terug in de binnenstad te krijgen. Bij de uitvoering van nieuw- bouwactiviteiten zal een par- keernorm gehanteerd worden van 0,8 parkeerplaatsen per woning. Een en ander mag volgens B en W niet ten koste gaan van bestaande parkeer plaatsen. Blauwe zóne Een advies uit de inspraak om het verkeer in plaats van door de Gentsestraat via de Van Waesberghestraat te voe ren ziet het college niet zitten, vanwege de te verwachten on overkomelijke verkeerspro blemen. Het instellen van een blauwe zone op het 's Graven hofplein zien B en W niet zit ten, omdat ze het plein duide lijk geschikt vinden voor lang- parkeren. Voor de Grote Mart wil men zo'n maatregel wel onderzoeken. Daar zal ook de mogelijkheid worden bekeken tot vergroting van de terras sen en de realisering van stal lingsmogelijkheden voor fiet sers. Winkels Evenals de insprekers zien B en W geen noodzaak om de twee huidige winkelgebieden met elkaar te verbinden door bijvoorbeeld de winkelfunctie van de Steenstraat te verster ken. Wel stellen ze voor deze aanbeveling als een optie voor de toekomst achter de hand te houden. Bij de toekomstplan nen voor de binnenstad wil het college niet rigoureus te werk gaan, maar via de stap voor stap-methode. Als de gemeenteraad met het voorstel van B en W ak koord gaat, kan er verder worden gegaan met de uitwer king van de details. Te denken valt dan onder meer aan een verkeerscirculatieplan, een herinrichtingsplan voor de wallen en een beleidsplan re creatie en toerisme. HULST - Hoewel B en W in hun beleidsplan voor de Hulster binnenstad in hoge mate rekening heb ben gehouden met in spraakresultaten, heeft het college er volgens het Gemeenschapswerk hier en daar toch met de pet naar gegooid. In een reactie op het raadsvoorstel tipt het Gemeenschapswerk, dat de inspraak heeft geor ganiseerd, daarvan wat voorbeelden aan. In de raadstukken wordt ge suggereerd dat de inspre kers voorstander zouden zijn van een blauwe zone op het ls Gravenhofplein. „Dat is echter nimmer in de inspraakprocedure ter sprake gekomen", aldus de reactie. Voorgesteld wordt een parkeerverbod in de Gentsestraat en Steenstraat, terwijl de insprekers dat een te ri goureuze stap vinden en juist daar pleiten voor een blauwe zóne. Het col lege zegt voorts de situa tie voor fietsers en voet gangers te willen verbe teren, zonder evenwel nu al te wijzen op voorstel len uit de inspraak. En over een onderzoek naar grotere terrassen op de Markt heeft maar één in spreker gerept. Dan zijn er wel wezenlijker voor stellen gedaan, meent het Gemeenschapswerk, zo als het vergroten van de veiligheid op marktda gen. Ook wordt de raad te kennen gegeven dat de insprekers eenherinrich ting van het 's Graven hofplein wensen, maar dat geldt echter alleen voor hen die niet econo misch gebonden zijn aan de binnenstad. Het Ge meenschapswerk merkt op dat overigens niet alle genoemde verschillen van even groot gewicht zijn. In de tweede fase van de inspraakprocedu re kan bovendien nader worden ingegaan op deze verschilpunten. Burgemeester Somers opent de nieuwe computerruimte op de Hontenisser af deling financiën. FOTO WIM KOOYMAN Van een omer verslaggevers KLOOSTERZANDE - De afdeling financiën van de gemeente Hontenisse ver keerde gisteren in feestelij ke stemming. Niet alleen be schikt de afdeling nu na heel wat jaartjes wachten over een riant onderkomen, ook werd het gloednieuwe com putersysteem in gebruik ge nomen. Het voltallige college was present om dit mee te ma ken. Maar om binnen te ge raken moest burgemeester mr. M. Somers wel eerst de cijfercombinatie van een 'brandkast' kraken. Dat le verde hem de sleutel van de deur op. Met enige trots leidden chef C. Roelands en zijn me dewerkers het college rond. Hoewel het lang geduurd heeft, sprak de heer Roe lands zijn dank uit aan B en W en de gemeenteraad dat uiteindelijk toch het beno digde geld voor de verbou wing kon worden vrijge maakt. Uit zijn bureaula toverde hij voor burgemees ter, wethouders en gemeen tesecretaris een presentje tevoorschijn in de vorm van een spaarpotje en een fles wijn. Op de afdeling steeg de temperatuur vooral 's zo mers soms tot ongekende hoogte en de verbouwing prijkte dan ook al heel wat jaartjes op het verlanglijst je. Volgens de burgemeester is heel de zaak in een stroomversnelling gebracht door de automatisering van de administratie. Daartoe is nu een computer aange schaft met zes beeldscher men en de benodigde rand apparatuur. Alls bij elkaar een investering van meer dan 300.000 gulden. Via en kele drukken op de toetsen stelde de burgemeester de hoogwaardige apparatuur officieel in werking. In het electronisch brein zit mo menteel de administratie van de afdelingen financiën en sociale zaken. Begin vol gend jaar worden er ook de gegevens van de afdeling bevolking en de onroerend goedbelasting ingestopt. Van een onzer verslaggevers AXEL - Even leek het erop dat de officiële opening van de ge renoveerde Prinses Marijke- school in Axel moest worden afgelast. De sleutel wilde maar niet passen. Maar toen burgemeester A. Hack, die even voor drieën per koets - vergezeld van kinderen in Axelse klederdracht - gearri veerd was, het goede exem plaar in handen kreeg stond niets meer in de weg. De Prinses Marijkeschool. Bijna dertig jaar geleden, op Burgemeester Hack opent met een enorme sleutel de gerenoveerde Prinses Marijkeschool. - FOTO WIM KOOYMAN 15 november 1955 om precies te zijn, legde het toenmalige hoofd, meester Blok, de eerste steen voor het gebouw. Giste ren was hij er ook bij, maar dan buiten dienst, om samen met B en W en een aantal ge nodigden te zien wat er van 'zijn' Prinses Marijkeschool geworden was. Een nieuwe school met twaalf leslokalen en een gemeenschapsruimte, waar met ingang van het nieuwe schooljaar ook de kleuterscholen Klein Duimpje en Roodkapje zijn onderge bracht. Met de opening gisteren kwam een eind aan een voor bereidingsperiode van meer dan vijf jaar. Immers, in 1979 besloot de gemeenteraad over te gaan tot stichting Van een nieuwe kleuterschool als on derdeel van de Prinses Marij keschool en tevens tot uitbrei ding en verbouwing van de school. Dit met het oog op de naderende integratie van het kleuter- en basisonderwijs, per 1 augustus van dit jaar een feit. De opening kreeg gisteren een extra feestelijk tintje door de aanwezigheid van alle schoolkinderen die, kort nadat burgemeester Hack erin ge slaagd was de deur te openen, honderden balonnen de lucht instuurden. Na het plechtige gedeelte, waarbij ook inspectrice me vrouw De Kroon zich tot de gasten richtte, volgde een rondleiding door het gebouw. In de avonduren bleef de school geopend voor de bevol king.

de Stem | 1985 | | pagina 12