77? Claeyssens sterk in driebanden BELGEWOON 06-05 43DE BELASTING TELEFOON \NA VERLOREN MOTORCROSS-SEIZOEN Dubbele triomf voor Kienjet en Asselman Door Kees Hamelink Turn wedstrijd EMM Terneuzen 'INTER. [HT iRWEG. IS IGE IEN MET |£7£, WORST tlTNOG GOED VRAGEN BIJ HET INVULLEN VAN UW BELASTINGAANGIFTE? Titelduel karate in Goes T14 PAGINA SPORT 2 SASSENAAR IN GEWESTELIJK KAMPIOENSCHAP Bescheiden Een nieuwe gratis service van de Belastingdienst. Bedoeld om u te helpen als u met vragen zit over het invullen van uw aangifte formulier inkomstenbelasting 1984. Ook als u informatiemateriaal wenst. Alleen tussen 4 februari en 30 maart, op werkdagen sj tussen 9.00 en 17.00 uur. Publikatie van de belastingdienst JEUGDTENNIS OPHOOG NIVEAU Duel om Zeeuwse wielertitels in Hansweert Levien Dieleman blijft bij Biervliet A5I DONDERDAG 21 FEBRUARI 1985 Van ome sportmedeuvrker SAS VAN GENT - Twee Jiiar geleden verklaarde biljarter Robert Clwyateiu tilt Sas van tient niet meer aan Ubre en kaderspel deel te /.uilen nemen en xleh meer toe te gaan leggen op het drleban- denspel. Een uitspraak die hij slechts gedeeltelijk nakwam, want vooral In het Ubre bleef hij opval lend aetlef. He belofte dat hij zich meer op het (irlebandengpel toe zou leggen, loste hij wel In. En ile resultaten logen er niet om. Vla de dlstrlcts- voorwedstrijden tweede klus driebanden plaatste hij zich voor de finale van het distriet Zeeuwsch- Vlaanderen te dingo. Na een matige start slaagde hij er toch nog in vi,i een geweldige eindspurt de titel toen naar zich too te trekken. Dat heeft tot gevolg dat de 65-jari- ge routinier Claeyssens vati vrijdag 22 tot en met zondag 24 februari aan moet treden - samen met di' andere Zeeuwse afgevaardigden, S. de Kok uit Krabbendij ke en M. l'unkow uit Zierik/.ee - in het kampioenschap van het gewest Zuid-Nederland in biljartcentrum De Jong te Oudenbosch. Voor die eindstrijd heeft hij zich ais eerste ge plaatst met een algemeen gemiddelde van 0.594. Haat hij, vanwege dat hoge plaatsingscijers als een van de grote kanshebbers op de titel van start? Claeyssens: „Daar valt geen peil op te trek ken. Ik sta wel ais eerste geplaatst en dat kan een voordeeltje zijn, omdat je in de eerste ronden niet direct tegen op papier sterke tegenstanders aan moet treden, maar dat blijft een betrekkelijk ge geven. Vooral in het drlebandenspel is alles moge lijk en kan nummer één gemakkelijk van nummer acht verliezen. Nee, het voordeel van die hoge 'klassering valt te verwaarlozen. Hel enige wal mogelijk In je voordeel kun spre ken. is hel feit dut je met het hoogste algemeen ge middelde geplaatst bent en dut je daardoor wat extra vertrouwen hebt. maar dat Is dun ook alles. Hoofdzaak voor mij is dat ik een goed kampioen schap speel. Kampioen worden is leuk. muur duur heb je wel een flinke dosis geluk en de goede vorm op het juiste moment voor nodig. Ach, als ik een behoorlijke klassering kuit halen en hel gemiddel de stemt me tot tevredenheid, nou dun beu Ik con tent". Het kan raar gaan in zo'n kampioenschap. Dat bewees Claeyssens tijdens de onlangs behaalde distrlctstitel in café De Snelle Duif te CLinge. Na twee ronden stond hij al vrijwel in kansloze posi tie, Robert Claeyssens daarover: „De eerste twee partijen verloor ik. Dat was een flinke tegenval ler. want ik was er vol goede moed naar toe ge gaan. Na die twee verliespartijen zei ik tegen mijn vrouw: Ik geloof niet dat ik nog een partij ga win nen. Zo gedemoraliseerd was ik. Vermoedelijk viel door die teleurstelling alle spanning van mij af, want daarna won ik alle partijen en werd kam pioen. Zo zie je maar hoe gek het kun gaan", Ken nadeel voor Robert Claeyssens ten opzichte van het naderende gewestelijke kampioenschap, is liet feit dat hij door ziekte enige lijd uit de roulatie is geweest en nauwelijks heeft kunnen trainen. „Maar ik probeer in die laatste week nog wat goed te maken", zegt hij en vervolgtt: „Gelukkig heb je voor driebanden en toch zeker op dit niveau, niet zoveel training nodig als voor de andere spelsoor- ten. Daarom heb ik destijds besloten om het accent wat meer op tiet driebanden te gaan leggen. Het is een spelletje waarin je met betrekkelijk weinig training toch redelijk goed voor de dag kun ko men. Hopelijk komt dat in Oudenbosch nog eens tot uiting". Gino de Jonghe weer present Door Herman Muller SLUISKIL - Voor Gino de Jonghe, het veelbelo vende motorcrosstalent uit Sluiskil, betekent de start van het nieuwe motorcross-seizoen sveer een kans om een compleet verloren jaar goed te maken. Aan de 18-jarige MTS- Jeerling werd vorig jaar de De Stem-pcehtrofee toege kend en niet zonder reden. N.i een beloftevolle seizoen- Start, waarin hij maar liefst 12 podiumplaatsen behaalde uit Dertien wedstrijden, werd hij vervolgons koor op keer uitge schakeld door een aanhouden de reeks van blessures. Alleen zijn wekelijkse visites aan de fysiotherapeut herinneren hem nog aan die periode, alle overige nare ervaringen zijn inmiddels naar de achter grond verdrongen. Gino de Jonghe is een van de jonge beloften die de basis Voor zijn succes legde in de hndweekcross van do stichtng kks op het Axelse Smitschor- re circuit. Op 15-jarige leef tijd startte hij in de motor- fcrosscompetitie, zowel bij de Vac in Waasmunster als bij do HES in Axel en toonde zich daar een snelle leerling. In 1983 meldde hij zich aan by do Belgische Liefhebbers Bond en in de 250 cc-klas de butanten bleven de successen piet lang uit. Een fraaie derde plaats in het kampioenschap bevestigde zijn stijgende pres- Rtiecurve. Wat er daarna al lemaal misging, is op zijn htinst ontmoedigend te noe men De Jonghe: „In een van do laatste wedstrijden vair 1983 kwam ik ten val en daar bij schoot mijn rechter arm uit de kom. Een pijnlijke blessure pie onder narcose werd ver holpen. Tijdens trainingen als voorbereiding op het nieuwe Seizoen, kwam ik in Axel vrij Onschuldig ton val en weer zat pie arm ernaast Gelukkig Kostte me dat maar twee we ken blessuretijd en onmiddel lijk daarna boekte ik in Mei- Ben twee reeksoverwinningen In do 250 cc-categorie junio ren". ivorieten I Dat hij zich daarmee als een Van de voornaamste favorie ten had gepresenteerd, bewees hij door in de daaropvolgende Wedstrijden steeds een po diumplaats voor zich op te eisen. Aan de successen kwam echter abrupt een einde toen Gino de Jonghe, de Sluiskilse motorcrosser die vorig seizoen achtervolgd werd door het pechduiveltje hoopt dit jaar weer de nodige successen te kunnen boeken. - fotowim kooyman hij op weg van school naar huis door een onoplettende automobilist van het fietspad werd 'geplukt', waarbij niet alleen zijn schouder voor de derde maal werd ontwricht, maar tevens zijn rechter enkel zwaar gekneusd werd. Deze keer was hij er heel wat slech ter aan toe en kreeg voor ze ven weken een gipskorset aangemeten. Gino de Jonghe: „Toen ik daar eindelijk vanaf was maakte ik de fout om het wed strijdritme van de kopmannen toch te willen blijven volgen. Fout natuurlijk, maar hoe gaat dat: je hebt die mannen partij gegeven in het voorsei zoen en je gunt jezelf eigenlijk niet de tijd om daar weer naar toe te groeien, want je hebt al zoveel weken verloren. Het gevolg was dat ik, omdat het allemaal niet zo soepel ging, me ging forceren om ze toch maar niet uit het oog te verlie zen. Daardoor kreeg ik keer op keer te maken met kleine bles sures, een spierscheuring, een enkelverzwikking, een menis cusblessure en meer van dat soort ongemakken. Inmiddels was mijn rechter schouder er ook niet beter op geworden en in september schoot de arm, toen ik serveerde tijdens een partijtje volleybal op school, voor de vierde keer uit de kom. Daarop heb ik alles stop gezet en is er een afspraak gemaakt met dokter Rombout in Ant werpen waar ik 30 oktober ben geopereerd". „Alles verliep daar uitste kend en eind november zat ik al weer op de fiets - op de rol len wel te verstaan - om mijn conditie weer op peil te bren gen. Inmiddels heb ik mijn eerste trainingsrondje met de motor al achter de rug en ge lukkig verliep ook dat bijzon der hoopgevend, zodat ik weer met vertrouwen liet nieuwe seizoen tegemoet kan zien. In ieder geval maak ik niet de zelfde fout als vorig seizoen om weer achter Claus en Dhauwo aan te gaan, die nu inmiddels bij do nationalen zitten. Nee, ik begin gewoon weer bij de junioren. Die cate gorie is, zeker komend seizoen, zwaar zat". Bescheiden woorden van een piloot die een heldere kijk op zijn eigen prestaties blijkt te hebben. Wanneer de resul taten eens wat minder zijn, weet hij dat de oorzaak daar van vooral bij zichzelf ligt en niet. zoals vele van zijn colle ga's maar al te vaak als ex cuus gebruiken, bij de motor. „Ik weet gewoon dat mijn mo tor perfect onderhouden wordt door mijn broer Eirmin en mijn vader. Daar hoef ik nog geen minuut naar om te kij ken. Wat de afstelling van dc vering betreft, vfWir het sei zoen begint wordt dat geregeld en daar verandert verder nau welijks iets aan. I)us het enige wat ik moet doen is me con centreren op de wedstrijd, en het op peil houden van mijn conditie". Ook wat het op peil houden van die conditie betreft onder scheidt hij zich van veel ande ren. Hij loopt namelijk geen meter. „Nou ja, een sprintje dat gaat nog wel, maar verder hoef ik het echt niet te probe ren. Mijn fysiotherapeut heeft uitgelegd dat dat waarschijn lijk zit in het feit dat ik sinds mijn zesde enorm veel gefietst heb. Bij de trimmers en zo en daardoor de spieren anders zijn opgebouwd. In ieder geval bestaat mijn conditietraining dan ook vooral uit fietsen. Veldritten rijden onder ande re, wat ik volgend jaar in wed strijdverband wil gaan doen. Maar dan wel als training, want motorcrossen blijft uiteraard mijn favoriete hob by. (ADVERTENTIE) ruun\uuC vuil UC UCIUSLIIIgUieriSL f De succesvolle tennisjeugd: staand v.l.n.r. Isabella Leenhouwers, Tim van Veldhoven, Gyon Asselman en Ronald van Remortel; gehurkt v.l.n.r. Bernd van Quekelbcrghc, Se- bastien Rottier en Manon Kienjet. - foto wim kooyman TERNEUZEN - Boeiende fi nales met tennis van hoog niveau vormden gisteren de afsluiting van de in de Ador-hal gespeelde open /.eeuwsch-Vlaamse Indoor- jcugdkampiocnschappen. Hoog niveau was het ze ker. mede gezien de namen van de finalisten, die deze winter volop meestreden op landelijk nlvcnu. De 11-jarige Manon Kien jet uit Schoondijkc beant woordde volledig aan de verwachtingen, Zij kwalifi ceerde zich voor twee finales en won bovendien beide. Tweemaal moest Isabella Leenhouwers voor Manon Kienjet kapituleren. Bij de 16-jarige meisjes versloeg Kienjet haar in de halve fi nales (4-6, 6-3, 6-2), waarna do Schoondijkse de kroon op het werk zette via een winst in de finale op Nathalie van Waterschoot (6-4, 3-6, 6-3). Met deze prestaties op zak startte Kienjet blijkbaar vol zelfvertrouwen aan het tweede karwei tegen Isabel la Leenhouwers in de finale bij de 12-jarige meisjes. Ook dit duel trok zij naar zich toe in drie sets (6-3,1-6, 6-3). Het trio Bernd van Que- kelberghe, Tim van Veldho ven en Guido Tolhoek droeg ieder zijn steentje bij aan het kwaliteitstennis, dat zich afgelopen week in de Ador-hal voltrok. Bernd van Quekelbcrghc speelde zich via Kim Langeraert in de fi nale bij de 12-jurige jongens (6-4, 6-1), terijl Tim van Veldhoven zich eveneens in de finale speelde door Guido Tolhoek met de cijfers 6-2,8- 3 te verslaan. liet leidde tot de verwachte confrontatie tussen Van Quekelbei'Rhe en Van Veldhoven, een duel, dut Van Quekelbcrghc de kans bood zich te revanche ren op zijn tegenstander na zijn verlies tijdens de Zeeuwse indoor-kampioen- schappen. Een gelegenheid, die hij met beide handen greep, hoewel Van Veldho ven furieus van start ging en de eerste set binnenhaal de met 6-3. Ook in de tweede set leek het erop dat Van Veldhoven met de eer ging strijken, maar de 2-4-ach- terstand werd door de rustig spelende Van Quekelberghe weggewerkt en met 6-4 eiste hij de tweede set voor zich op. Van Veldhoven leek aan geslagen. Van Quekelberghe drukte door om in de beslis sende set te zegevieren (3-6, 6-4,6-2). Gyon Asselman uit Kloos- terzande evenaarde de pres tatie van Manon Kienjet in dit toernooi. Asselman, rechtstreeks toegelaten tot de nationale jeugdkam pioenschappen over twee weken, verschalkte eerst bij de oudste jongens Ronald van Remortel in de finale (6- 3, 6-4), nudat hij Manfred de Kok in de halve finales had verslagen (6-4, 6-2). Van Re mortel had zich daarvoor in de halve finale niet laten verrassen door Terneuze- naar Ralph Albers (6-3, 6-3). Bernd van Quekelberghe, de partij tegen Tim van Veld hoven nog in zijn benen heb bend, bood in de finale bij de 14-jarige jongens felle te genstand aan Gyon Assel man. Asselman won de eer ste set vlot, maar had in de twee een tiebreak (7-5) no dig: 6-1,6-5. In de jongste leeftijdsca tegorie vielen er geen ver rassingen te noteren. Natha- ly Tijssen versloeg in de fi nale Cora Cijvat met 6-0, 6- 3. Sebastien Rottier toonde zich de sterkste bij de jon gens via een 6-2, 6-4-zegc op Richard Hamelink. Rottier had de finale bereikt via 6-3, 6-1-cijfers tegen Laurens Visser. Hamelink had zich ontdaan van Lennard van der Boom (6-2,6-1). IMtalaRrn finale» vcrllczersrondc: jongen» t/m 10 Jaar: Patrick Kint- Jacco PilluK 0-3, incl»Jc» t/m 10 jaar: Chantul dc Veij-Linda MoeuwÏHijen (walk-ovor voor Dc Voij); jongend t/m 12 Jaar: Scbastlcn Kottier-Detlef Plo- torH 0-2; ^jocIbJoh t/m 12 Jaar: Krlka Ouwchand-AriKclick Cocncn 0-4, Jon gen» t/m 14 Jaar: Frank Wlllo-Stcfan Stoyacrt 0-4. Jongen» t/m 16 Jaar: Frank Hamel ink-Frederick Ouwe hand 0-4, mclnjr» t/m 16 Jaar: Andrea Hamellnk-Nancy Blok 9-7, Van onze sportmedewerker HANSWEERT - In Ilanswccrt worden zaterdag 23 februari de clubkampioenschappen van do drie Zeeuwse wielerclubs, ZRTC Theo Middelkamp, wie lervereniging Zeeuwsch- Vlaandcrcn en wielervereni ging Zeeland, gehouden. Om elf uur openen de trimmers het programma. Zij moeten 30 kilometer afleggen. Dezelfde afstand staat ge programmeerd voor de cate gorie liehebbers/veteranen, die om twaalf uur van start gaat en voor de nieuwelingen, die om één uur vertrekken. De junioren gaan in een rit over 45 kilometer uitmaken wie de sterkste is. Het startschot voor hen klinkt om twee uur en als laatsten komen om half vier de amateurs in actie. Bij deze categorie hebben in totaal ruim vijftig renners inge schreven. Zij leggen 80 kilo meter af. TERNEUZEN - In sporthal 't Zwaantje in Terneuzen worden zaterdag 23 februari turnwedstrijden gehouden voor vereni gingen aangesloten bij het KNGV (Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond). De organisatie van deze wedstrijden, be doeld voor de categorie meisjes tot en met 11 jaar, is in handen van de Terneuzcnse gymnastiekvereniging EMM. Het betreft'plaatsingswedstrijden voor de districtskampioen schappen voor verenigingen, die plaatsvinden op zaterdag 11 mei in Kruiningen. Volgende week zaterdag worden in Sas van Gent eveneens wedstrijden voor de meisjes tot en met 11 jaar gehouden. De wedstrijden in sporthal 't Zwaantje in Terneuzen beginnen om 14.00 uur en duren tot ongeveer 18.00 uur. Deelnemende verenigingen zijn: RKHAV uit Hulst, DIO uit Breskens, V en K uit Hoek, CGV uit Clinge, THOR uit Sas van Gent en het organiserende EMM uit Terneuzen. Wedstrijdleider zaterdag is Ton Tissink. Van onze sportmedewerker BIERVLIET - Levien Dieleman blijft ook ko mend seizoen zondag vierdeklasser Biervliet trainen. De Axelse oefenmees- ter is bezig aan zijn eer ste seizoen bij de rood witte 'haringkakers', die in een felle strijd gewik keld zijn voor behoud van een plaats in de vier de klas H. Van onze sportredactie GOES - In sporthal Dc Beve- landcn in Goes worden zondag 24 februari dc officiële karate- kampioenschappen van Zuid- Nederland gehouden voor se nioren in gcwichtsklassen. Achttien Zeeuwse karatcka's zullen het die dag op moeten nemen tegen vertegenwoordi gers uit Brabant en Limburg om zich zodoende te kwalifice ren voor uitzending naar de nationale kampioenschappen, die op zondag 31 maart in Alk maar worden gehouden. Geen geringe opgave, omdat de karateka's van sportschool Otti Roethof (de ex-wereld kampioen) sinds enkele jaren de finaleplaatsen weten weg te slepen. De organisatie van de wedstrijden is in handen van de Karate-do Bond Nederland in samenwerking met mede werkers van Shotokan Kara teclub W. van der Leur uit Goes. De wedstrijdleiding heeft Ad Roos uit Arnemuiden en de arbitrale leiding is in handen van J. Tigele, nationaal A- scheidsrechter uit Breda. Er hebben zich in totaal 108 deel nemers aangemeld voor deze titelstrijd in Goes, die om 13.00 uur begint.

de Stem | 1985 | | pagina 5