ode EKKING IJNEN IZEN B.V. i? -AFLEVERING SUCCES OVER DE HELE WERELD VOOR BENNY HILL in zaterdag JONDERDAG 21 FEBRUAR11985 T2 PAGINA GIDS 1 il f 179.- weg 46 [951 NEDERLAND 1 programma s DUITSLAND 1 DUITSLAND 2 NEDERLAND 2 DUITSLAND 3 0 I A i '1^4 NEDERLAND 1 NEDERLAND 2 BELGIE NED 1 BELGIE NED 2 BELGIE FRANS 1 BELGIE FRANS 2 DUITSLAND 1 DUITSLAND 2 DUITSLAND 3 SKY CHANNEL HILVERSUM 1 HILVERSUM 2 HILVERSUM 3 HILVERSUM 4 HILVERSUM 5 „Tsjin elk dy't hjir komt en tsjin alle- gearre dy't fia de televyzje en radio dat bjusterbaarlik Fryske barren folgjesis ikek nei moarn wolkom yn Fryslan H. Wiegel, commissaris der koningin in Fries land,, 101150-12152 ird door: |en van )0-17.30 u. 17.00 u.) GS (Indien geleverd vóór 1 april) 01640-36285, b.g.g. 41780. I, Autohuis Dongen, n Plaisir 45, 01650-36666. RIJEN, JNDIJKE, Garage De Paepe it Terneuzen B.V., Door Tom Smeets jER is één Brits export- produkt waarover de vele ifnemers zich nooit zor- feen hoeven te maken: hu- nor. De uitvoer van hu- nor is zelfs belangrijk en Lindt over de hele wereld Letig aftrek. Dat kan na tuurlijk maar zijdelings «orden verklaard door |iet feit dat de Britse ko- nieken nog nooit in sta king zijn gegaan. Veelzij digheid en vakmanschap zijn minstens zo'n be langrijke verkoopargu menten. Vandaar dat scherpe satire als 'Spit ting Image', een intellec tuele babbel als die van Dave Allen, maar ook platvoerse lol als die van Benny Hill tot in alle uit hoeken van deze aardbol zijn terug te vinden. Benny Hill mag zich daarbij lin de meeste belangstelling verheugen en zich met recht het kassucces van de Britse te- llevisie noemen. Hij is in 28 panden op de buis te zien en Itreeg nog niet zo lang geleden bit handen van de beide Britse herste dames - Elizabeth II en jTatcher I - de exportprijs van zijn land uitgereikt. Benny Hill is een wonderlijke man, iviens lijfspreuk niet voor liets is: „Ik leef van en voor de Jiumor". De bonte rij komieken die .Ingeland rijk is mag van tijd lot tijd van samenstelling wis selen, Benny Hill is en blijft 'oorlopig nog van de partij. Afgezien van enkele kleine filmrollen, heeft hij zijn acti viteiten vrijwel uitsluitend .oegespitst op het medium te levisie. Theateroptredens - de Veilige boterham voor vele >an zijn collega's - zijn taboe 'oor hem. L,eeftijd Over zijn leeftijd is hij altijd vaag geweest. 'Vooraan in de vijftig', zegt hij wel eens, maar dat klopt niet. Bekend is wel dat hij uit een circus-gezin stamt. Z'n grootvader was clown, z'n vader ook en die werkte samen met Benny's broer in het circus. Benny „Ik zag die twee bezig in de piste en wist dat ik ook zoiets wilde worden. Mijn vader, een boom van een kerel, kon op z'n han den de trap oplopen. Ook thuis zorgde hij altijd voor een op perbeste stemming". Al jong vertrok Benny naar Londen, waar hij een baantje vond als assistent van een to neelmeester in een theater. „Het stelde niets voor, maar ik zat in ieder geval in het vak". Tijdens de oorlogsjaren maak te hij deel uit van een showge zelschap, erna ging hij voor de radio werken. Z'n vaste ope ningsgrapje uit die dagen was: 'Ik draag m'n scheiding in het midden, zodat ik twee kanten tegelijk kan uitkijken'. Na de opkomst van het me dium televisie had hij alleen daar nog maar belangstelling voor. Benny: „Ik zag in een etalage een tv-toestel staan. Zo'n kast, zo'n glaasje en daarin gebeurde het. Ik was verkocht. Ik liep alle produ cers en audities af, stuurde teksten en liedjes. Heel af en toe raakte ik wat kwijt". Wat hem onder meer aanstond was de mogelijkheid tot verkleed partijen, iets waar hij altijd verzot op was geweest. Later zijn er shows geweest waarin hij in een goed half uur in 26 verschillende gedaantes ver scheen. Hartaanval Toch ging het niet vanaf het begin van een leien dakje. Benny: „De ellende van televi sie is dat je het op niemand kunt uitproberen. Een thea tershow kun je steeds anders doen, televisie was in die da gen voor eens en eeuwig. Ik ben wat op m'n bek gevallen. Langzaam maar zeker raak ten televisie en ik met elkaar vertrouwd. Ik leerde in de bus of in de metro naar de gewone kijker' te luisteren. Ik geloof dat daardoor tekst en mimiek steeds beter in elkaar zijn gaan vloeien". In 1954, toen er nog weinig ié 'Moeten er soms 'npaar varkenskoppen dansen?' tv-toestellen waren, werd Benny al onderscheiden als de tv-persoonlijkheid van het jaar. Tot 1968 werkte hij voor de BBC. Toen maakte hij een voor de Britten zeer gerucht makende overstap naar het commerciële Thames Televi sion. De laatste jaren schijnt Benny in z'n eentje garant te staan voor tien procent van de winst die deze zender maakt. De tijd dat hij de ene show na de andere maakt is voorbij. Vroeger was een serie van dertien shows per seizoen geen uitzondering. Maar ook Benny moest ontdekken dat overdaad schaadt en deed in kwantita tieve zin een stapje terug. Te genwoordig maakt hij nog 'slechts' drie a vier specials per jaar. Het harde werken deed trouwens zijn gezondheid geen goed. Benny had al twee keer een lichte hartaanval. Obsessie Hij schrijft niet alleen de meeste teksten, hij zoekt ook alle medewerkers uit en zorgt zelf voor de geluidseffecten. En die zijn vaak minstens zo belangrijk als de dialogen. „De ideeën voor mijn shows doe ik de hele dag op. Zelfs mijn dro men leveren nog wel eens een bruikbare vondst op. Maar het schrijven is geen obsessie voor me. Ik beschouw het maken van die shows als een soort hobby, zodat ik er altijd met plezier mee bezig ben. Ik ga Drie maal Benny Hill. ook veel naar het buitenland om ideeën op te doen, vooral naar Frankrijk en Spanje, om dat de mensen daar wat emo tioneler zijn. Dan ga ik in een cafeetje zitten en ben constant aan het schrijven. Als ik daar ben maakt het me niets uit als een trein een paar uur vertra- - FOTO'S ARCHIEF DE STEM ging heeft. Dan zit ik soms wel vier uut in een stationswacht kamer. Juist dan ben ik bezig, Publiek ik geniet en noteer". In de loop der jaren veran derde Benny's toon niet zo sterk, al was er toch wel een lichte verschuiving naar het platvloerse te bespeuren. Voor Nederlandse Hill-fans is dat een reden te meer verheugd te zijn met het zo vaak verguisde vaderlandse omroep-systeem. Als pakweg de BRT niet lan ger om de grappen van Benny Hill kan lachen, dan kunnen de Belgische kijkers het ver der wel vergeten. Maar als een Nederlandse omroep op het zelfde idee komt, blijkt onmid dellijk dat in een pluriform systeem smaken verschillen. Dus waar de een niet om kan lachen, dat vindt de ander juist buitengewoon leuk. En zo kon het gebeuren dat Benny van de KRO naar de TROS verhuisde. Op de vraag of zijn grappen schunnig zijn, zegt hij: „Wel nee, maar mijn show is ook niet voor kinderen onder de twaalf jaar bestemd". Een van de vaste kenmerken van zijn shows is de aanwezigheid van een groot aantal opvallend mooie meisjes, in de wande ling ook wel de 'Hills Angels' genoemd. Z'n eerste reactie op vragen over z'n 'engeltjes' is altijd: „Nou èn, mogen de meisjes niet mooi zijn? Moeten er soms een paar varkenskop pen dansen?" Z'n filosofie van humor luidt aldus: „Het gaat mij er in de eerste plaats om dat het pu bliek lacht. Ik heb wel eens een sketch gedaan waarin de spot werd gedreven met be paalde misstanden. Maar daar wil ik toch niet te zwaar aan tillen. Je kan over veel dingen grappen maken, als het maar mild blijft. Ik vind wel dat je geen grappen kunt maken over blinde of kreupele men sen. Maar verder ben ik tame lijk onbarmhartig". Benny mag dan hèt kassuc ces van de Britse televisie zijn, hij is ook ijdel genoeg om naar artistieke erkenning te zoeken. Zo was hij meerdere malen te vinden op het Gouden Roos festival van Montreux in de hoop in dit elite-gezelschap van het tv-amusement de al lerhoogste erkenning weg te slepen. De gouden Montreux- eer was echter nooit voor hem weggelegd. Sprekend in het algemeen over onderscheidingen, zegt hij„De waarde ervan is over het algemeen betrekkelijk. Ik word regelmatig opgebeld met het verzoek de gast te zijn op een diner. Als ik dan zeg dat ik verhinderd ben, krijg ik te ho ren dat de prijs op de bewuste avond dan aan een ander zal worden gegeven. Slim beke ken van die mensen. Koop een stuk tin en je hebt gratis een beroemde gast op je etentje. Nee, geef mij dan die kijkcij fers maar". Ook al is hij volgens insi ders inmiddels multi-miijo- nair, hij woont nog steeds in een flat, zij het in een sjieke buurt van Londen. En heeft hij nog steeds geen auto voor de deur staan. Nog sterker: van Benny is bekend dat hij nog liever gaat lopen dan dat hij een taxi neemt. De enige luxe die hij zich veroorlofd is een eerste klas vliegticket als hij naar het buitenland gaat, maar hij Verblijft uitsluitend in niet te dure hotels. Ouders Een staf van personeel heeft hij evenmin en boodschappen doet hij zelf. En in het kader van z'n eeuwigdurende poging tot dieet doet hij dat te voet. Benny: „Ik heb maling aan mensen die mij met m'n bood schappentas nakijken met een blik van 'gut, die is zeker te gierig om een taxi te nemen'. En wat die zuinigheid betreft, ik betrap me er zelfs op dat ik de kruimels van het brood op eet. Ik kan niets wegggooien, dat vind ik zonde. Dat zit er vanaf mijn jeugd in en dat zal er wel nooit meer uitgaan". Op een ding heeft hij nooit bezuinigd, op zijn ouders. Z'n vaders dood heeft hem erg aangegrepen, net zoals het verlies van zijn moeder, drie jaar daarna. „Je beseft ineens dat je helemaal alleen op de wereld bent. Het duurde even voordat ik mijn evenwicht weer had gevonden. Mijn va der heeft eens gezegd 'het amusementsvak is geen Betty Grable en de kleedkamers zijn geen gouden paleizen'. Dat is me altijd bijgebleven. De meeste kleedkamers hebben inderdaad een stoel waar je wankel op zit en een pitje aan het plafond dat schrikaanja gend licht geeft". Vrijgezel Z'n 'alleen op de wereld'-ge- dachte, bevestigt nog eens z'n vrijgezellen-bestaan. Met na me in de Britse (roddel)-pers is dat een voortdurende bron van suggesties. De hamvraag is daarbij steevast: 'trouwt Benny ooit nog eens, of wil hij helemaal niet trouwen?' Benny: „Er wordt wel ge suggereerd dat er in mijn le ven geen plaats voor vrouwen zou zijn. Onzin, ik heb zelfs ooit eens een huwelijksaan zoek gedaan. Maar de dame in kwestie gaf de voorkeur aan een huwelijk met een tand arts. Misschien omdat ze dan goedkoper aan een nieuw ge bit kon komen. Sindsdien is het er eigenlijk nooit meer van gekomen. Nu vind ik me te oud om nog aan trouwen te den ken. En waarom zou ik? Ik heb vriendinnen genoeg. Ik heb lak aan ai die roddelverhalen. Er valt gewoon niets bijzon ders te vermelden. Jaren gele den heb ik me eens laten ver leiden in een blad al mijn gro te liefdes op te sommen. Bij de vele reacties die ik daarop kreeg, was ook een brief van een vrouw die schreef 'we hebben met jouw privé-zaken niets te maken. We kijken naar jou om te lachen en niet om te huilen'. Ik geloof dat die vrouw gelijk had". Blue Thunder Voor Chaney en zijn Blue Thunder-team betekent de opdracht een gevaarlijke fi nancier die miljoenen heeft verduisterd, te bewaken geen alledaagse klus. De man, Richard Lassiter ge naamd, heeft aangekondigd dat hij alles in het werk zal stellen om te ontsnappen. Chaney wordt sterk in zijn mogelijkheden beperkt, om dat hij Lassiter niet vanuit de lucht mag bewaken. Des ondanks vertrekt hij zoge naamd op een 'oefenmissie' en ziet zoals hij heeft voor zien, hoe het convooi met Lassiter wordt overvallen. ren, die meestal uit dezelfde streek komen, een onder werp dat hen raakt. Als in gang wordt daarbij een in leidend filmpje gebruikt, waarin Johnny Kraaykamp jr. als razende reporter op treedt op zoek naar het the ma van de uitzending. In de ze eerste aflevering meteen na de carnaval heeft hij naar alcoholgebruikers ge zocht. In de studio praat daarna Cees Grimbergen met snuiters uit Boxtel over de gevolgen van alcoholge bruik. 19.30 Der eiserne Weg 23.00 Schwarz Rot Gold 22.00 The Valachi Papers Naar de memoires van Jo seph Valachi, opgetekend door Peter Maas, ontstond in 1973 de film 'The Valachi Papers', een belangrijke onthulling over de misdaden van de Amerikaanse mafia, de Cosa Nostra. In 1962 zat de toen 58-jarige uit Man hattan afkomstige Joseph Valachi (Charles Bronson) wegens drugsmokkel in de gevangenis. Omdat hij wist, dat de Cosa Nostra hem op de zwarte lijst had geplaatst, voelde hij zich ook in de ge vangenis voortdurend be dreigd. Toen hij dan ook in een medegevangene een ge vaar meende te zien, ver moordde Valachi hem, waarna hij tot levenslang werd veroordeeld. Zijn le ven nog steeds niet zeker be sloot hij daarna de FBI alles over de mafia te vertellen. In deze herhaling uit 1982 krijgen douanier Zalus- kowski en zijn collega's op nieuw met smokkelpraktij- ken te maken. Het onder zoek voert hen naar Zwit serland en ver buiten zijn landsgrenzen. De botersmel- terij van Lohse senior staat voor een faillissement. De werkgelegenheid en ook de goede naam van de firma lo pen gevaar. Lohse junior heeft een plan om het be drijf te redden. Daarbij zijn de EG-bepalingen in zijn voordeel. De jonge Lohse slaagt erin de firma binnen enkele jaren winst te laten maken. Charles Bronson (links) en Lino Ventura in 'The Valachi Papers' (Nederland 1, 22.00 uur). - FOTO VOO Als Veit en Johannes bij de bouw van de spoorweg in Pruisen aankomen, merken ze dat het helemaal niet ge makkelijk is bij de spoorweg werk te vinden, vooral niet als je een boerenknecht bent. De eerste dag al onder vindt Veit, dat iedereen ach ter zijn geld aan zit. Hij laat zich echter niet door zijn omgeving van de wijs bren gen en weet het goed weg te stoppen. Zelfs na vele dagen regen werkt Veit door, slaapt in natte kleren en wordt ziek. Een longontste king brengt niet alleen zijn leven in gevaar, maar ook zijn arbeidsplaats. 20.15 Über den Todespass In de western 'The far coun try' speelt James Stewart de veeboer Jeff Webster, die met een kudde naar Skag- way komt en daar voor zo veel ontwrichting zorgt, dat zijn vee in beslag wordt ge nomen. De saloon-eigena resse Ronda Castle, die een zakelijke relatie met de ge wetenloze zakenman Gan non heeft, kan hem van de strop redden. Deze Gannon vertegenwoordigt het gezag in Skagway, hetgeen neer komt op macht, uitbuiting en wapengeweld. Webster wil nu zijn kudde verkopen voor een licentie om in het Canadese Dwason goud te gaan 'zoeken. Snuiters Na 'Pubertijd' start de IKON vanavond met een nieuwe serie van tien praat- Programma's voor jongeren van 12 tot 17 jaar. Onder lei ding van Cees Grimbergen bespreekt een zestal jonge- NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.30 ROF: Cursus voor niet- Friestaligen (16). 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. VOO 16.00 Tineke, praatprogramma van Tineke de Nooy. 17.15 SuperTed, tekenfilmserie. 17.30 Journaal (NOS). 17.44 Agenda, culturele aktiviteiten. 17.50 Feduco: Medelanders Nederlanders. Voor Antillianen. 18.30 Teleac: Duits voor beginners (15), herh. 19.00 Blue Thunder. Amerikaanse serie. O 20.00 Journaal (NOS). 20.28 Dynasty, Amerikaanse serie. 21.15 Nederland Muziekland, live muziekprogramma met Nederlanse artiesten. 22.00 The Valachi Papers, Amerikaanse gangsterfilm van Terence Young (1972). Met: Charles Bronson, Lino Ventura, Jill Ireland e.a. O 00.10 Journaal (NOS). NOS 05.00-05.45 Elfstedentocht. Rechtstreeks verslag van de st&rt. 07.00-07.30 Elfstedentocht. Samenvatting van de start. 07.30-14.30 Elfstedentocht. Rechtstreeks verslag. De winnaar wordt verwacht tussen 12 en 13 uur. 17.00-18.00 Elfstedentocht. Samenvatting. 18.15 Elfstedentocht. Rechtstreekse beelden uit Leeuwarden. 18.20 Paspoort voor Turken. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. IKON 19.12 Snuiters, jongerenprogramma. Thema: alcohol. M.m.v. Toontje Lager. 19.37 Kenmerk, actualiteiten. VARA 20.00 Mid-Lotto live, spelprogramma rond de trekking van de Mid-Lotto. Presentatie: Johnny Kraaykamp jr. 21.15 Love-Boat, Amerikaanse serie. 22.05 Blunders, Amerikaanse blunders van acteurs en actrices. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. 23.00 Haagse Bluf. Presentatie: Nelleke Burg, Redmar Kooistra en Marjolijn Uitzinger. 23.50 Nieuws voor doven en slechthorenden. 23.55 Elfstedentocht. Afsluitende reportage. 17.55 Journaal. 18.00 Plons, de gekke kikker. 18.05 Rondomons: De Araneilanden, drie kleine eilanden voor de Oostkust van Ierland. 18.30 DeFreggels, poppenserie. 18.55 Tijdrover: Kwizien. Vandaag: Erwtensoep. 19.15 Programma van het ACV-informatief. 19.40 Mededelingenen programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.20 Hoger-Lager, spelprogramma. 21.00 Panorama, actualiteiten. 21.50 Dallas, tv-serie. 22.40 Journaal en Coda: Carolle Song van R. Glière. 19.00 Kunst en kunst maken (1), herh. 19.30 L'Elisir d'Amore, komische opera van Donizetti. Koor en orkest van de Nationale Opera o.l.v. Sir John Pritchard m.m.v. solisten (gelijktijdig op BRT Ill-radio). 11.30 Teletekst-magazine. Aansl.: Ecran des vacances, kinderprogramma. 17.15 Lollipop, kinderprogramma. 17.50 Plein Jeu, familieprogramma. 19.00 Ce soir, regionaal magazine. 19.25 Minute papillon. 19.30 Journaal. 20.00 Autant savoir. 20.25 Le récidiviste (Straight time), Amerikaanse politiefilm van Ulu Gosbard (1978). Met Dustin Hoffman. 22.20 Carrousel aux images, filmrubriek. 23.10 Journaal. 23.25 Présence protestante. 15.30 Teletekst-magazine. 19.00 Présence protestante. 19.30 Journaal met gebarentaal. 20.00 L'Elisir damore, opera van Donizetti. 10.23 Das Gespinst, tv-spel. 11.50 Umschau. 12.10 ZDFMagazin. 12.55 Pers-overzicht. 13.00 Tagesschau. 13.15 Teietekst-overzicht. 15.40 Teietekst-overzicht. 16.00 Tagesschau. 16.10 Die unbegrenzten Möglichkeiten, filmreportage over Duitsers in de Amerikaanse showwereld. 16.55 Links und rechts vom Aquator, jeugdprogramma. 17.25 Starmaus, kinderprogramma. 17.50 Tageschau. 18.00 Hier und Heute. 18.25 Drei Damen vom Grill. 19.00 Hart aber hertzlich (Hart to Hart), serie. 19.58 Heute im Ersten. 20.00 Tagesschau. Aansl.: Der 7. Sinn. 20.18 Schlag auf Schlag. 21.15 Geschichten aus der Heimat. I. In Gods naam, van Franz X. Bogner en Georg Maier; 2. De kapitein, van Evita Hay back; 3. De advertentie, van Til Erwig; 4. Het water uit Lourdes, van Gerhard Bungert; 5. De oplichter, van Ursula Haucke. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Schwarz Rot Gold: Alles in Butter, tv-spel van Dieter Meichsner. 00.40 Tageschau. 10.00 Zie Duitsland 1. 13.15 Teietekst-overzicht. 15.40 Teietekst-overzicht. 15.56 Programma-overzicht. 16.00 Heute. 16.04 Elternsache: Grundschule (1), informatieve serie. Aansl.Heute- Schlagzeilen. 16.35 Die Höhlenkinder (8), jeugdserie. 17.00 Heute. Aansl.: Aus den Landern. 17.15 Tele-Illustrierte. 17.50 Tom und Jerry, tekenfilmserie. 18.20 Ein himmlisches Vergnügen: Prost Helmut! (Cheers), tv-serie. 18.56 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Der eiserne Weg: Die abenteuerliche Geschichte des Veit Kolb (2), tv-serie. 20.30 Tegtmeier, tv-serie. 21.00 Umwelt - und kein Ende? Aflevering uit de serie Aus Forschung und Technik. Discussie o.l.v. Joachim Bublath. 21.45 Heute-journai. 22.05 Ende nach der Wende. Reportage over de positie van de FDP. 22.50 Wer den Schaden hat. (slot), tv-film. 00.20 Heute. 08.00 Tele-Gymnastik. 08.10-12.15 Schooltelevisie (9.2! Die Sendung mit der Maus). 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Tv-cursus geschiedenis. 18.30 Die Sendung mit der Maus. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau-Wetterkart< 20.15 Film am Donnerstag: Über den Todespass (The far country), Amerikaanse speelfilm van Anthony Mann (1954). Met James Stewart. 21.50 Landesspiegel. De lange weg van Walter Fabian. 22.20 Nachstudio: Kulturszene. 23.05 Nachtstudio Spatausgabe: Kino '85. 23.50 Tips für Leser, boekenrubriek. Aansl.: Journaal. 14.30 The Phoenix team. 15.30 New Animal World. 16.00 Sky Trax, popmuziek. 18.30 Mr. Ed, tv-serie. 10.00 The Lucy show. 19.30 Charlie's Angels. 20.20 Skyways, tv-serie. 21.10 The untouchables, tv- serie. 22.05 1985 Fuji Film world doubles tennis championship. 23.00-00.30 Sky Trax, popmuziek. Ieder heel uur nws, NCRV7.03 Het levende woord. 7.10 Vandaag... donderdag, vervolg (7.20 Weerman Hans de Jong. 7.30 Aktualiteiten- overz. 7.45 Over kopen gesproken. 7.50 Programma-overz.). 8.06 Hier en Nu (ca. 8.19 Weerman Hans de Jong. 8.23 Krantenoverzicht. 8.30 Verkeersinformatie). 8.54 Perspec tief. 9.03 Wie weet waar Willem Wever woont? 10.03 Muziek bij de koffie. 11.03 NCRV-speciaal: Edgar Vos. 11.30 Twaalf-uurtje. 12.40 Middagpauzedienst. 13.06 Hier en Nu. 13.20 NCRV-Globaal. KRO: 16.03 Op de eerste rang. 17.03 Echo magazine. 17.55 Mededelingen (NOS). 18.20 Nws. over kerk en sa menleving. 19.02 KRO's country ti me. 19.55 Ter overweging. 20.03 Tombola. 22.02 Goal op donderdag. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. VPRO: 00.02-07.00 VPRO's nacht leven, met om 00.02 Lucia Meeuw- sen en haar kollega's. 01.02 Out on the floor. 03.02 Midnight special. 4.02 Musica exotica. 06.02 Rockers in the mornin'. AVRO: 7.00 Nws. 7.06 A.M. (7.30, 8.00 en 8.30 Nws). 9.30 Nws. 9.33 Buiten (10.30 Nws). 10.50 Snotneus ahoy! 11.00 Hollywood Boulevard. 11.30 Nws. 11.33 Kijk op kunst. 11.58 Beursplein 5. 12.00 035-284555. Overheidsvoorl.12.16 Uitzending voor de landb. NOS: 12.26 Meded. voor land- en tuinb. 12.30 Nws. AVRO: 12.36 AVRO's radiojourn. 13.00 Nws. 13.10 AVRO's sportpa- norama. 13.30 Nws. 13.33 Hersen- gym. 14.00 Hilversum 3 bestond nog niet (14.30 Nws). 15.00 De bur gemeester is jarig (15.30 Nws). 16.00 In de wandelgangen (16.30 Nws). 17.00 AVRO's radiojourn. 17.30 Nws. VOO: 17.36 Nieuwsradio (18.00 Nws). 19.00 Veronica Sport. NCRV: 20.00 Nws. 20.03 De wereld zingt Gods lof. 21.00 In beweging. 21.30 Bij de tijd. 22.00 Literama- donderdag. 22.15 Onder de kop. 22.30 Nws. 22.35 Hier en Nu. 22.45 Leerspiegel. 23.00 Waken en dro men. Ieder heel uur nws. TROS: 7.03 De Havermoutshow. 9.03 De Hugo van Gelderenshow. 11.03 De polderpop- parade. 12.03 50 Pop of een envelop. 14.03 TROS top 50 show. NOS: 18.04 De avondspits. TROS: 19.02 De Ne derlandstalige top tien. 20.02 Ferry Maat's Soulshow. 22.02-24.00 De LP-Show. VARA: 07.00 Opmaat (8.00 Nws). 9.00 Les Arts Florissants. Muziek van Italiaanse- en Franse compo nisten. 10.45 Metamorfosen. 12.00 Operette. Pêle-mêle (operette-al lerlei). VPRO: 13.00 De beweging. Met om: 13.00 Nws. 13.02 Muzie- kaktualiteit. 14.30 De wandelende tak. Afl.: De muziekbrief. 15.00 Poolse muziek uit de Middeleeu wen en Renaissance. 16.00 Het por tret. Centraal thema: De klassie ken. 18.00 Nws. 18.02 De tafel van IV. 19.30-22.00 De laatste beweging. Met om 19.30 De Self tapers. 20.30 Het Schönberg Ensemble. NOS: 22.00 Muziek uit Middeleeuwen en Renaissance. 22.30 Akkoord: La- dies Association of Dutch Barber shop Singers. 23.00 Musica Nova. NOS: 9.03 NOS-Sportief. 9.25 Wa terstanden. RVU: 9.30 Alleen op 5. KRO-RKK: 10.00 Uit de grond van mijn hart, herh. 10.30 Mijn moers taal. 10.45 Pssst... moet je horen (3), herh. 10.57 Bidden, gewoon doen (6). 11.10 Switch on-21 (herh.). IKON: 18.05 Kwartier. PP: 18.20 Uitzending van de PPR. IKON: 18.30 Liturgie en kerkmuz. NOS: 19.00 Nws. voor buitenlanders (19.00 Turks. 19.10 Berbers. 19.20 Marokkaans-Arabisch. 19.30 Spaans). Teleac: 19.40 Turkse vrouwen projekt, herh. 17. 20.10 Duits voor beginners, herh. 15. 20.40 Cadcam (11). 21.10 Follow me II, herh. 49.

de Stem | 1985 | | pagina 11