2» Meer personeel Aardenburgse sociale dienst CARNAVALSPRET Play-backshow in Sluis slaat goed aan VOOR CULTURELE REIS NAAR JAPAN ping uzen DOIF. RT ZEEUWS ;nstad Beraad van oppositie Aardenburg Vastenactie voor pater G. Paridaen Sfeervol ijsfestijn Aardenburg 3INA ZEELAND! niNSDAG 19 FEBRUARI VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND 4 klacht tegen bewakers Vliegbasis roensdrecht| Heropvoering toneelstuk Schoondijke GOES - De Goese volksdansgroep VOD AGO heeft tot op heden nog geen cent ontvangen van het regionale bedrijfsleven voor haar cul turele reis naar Japan. Slijkplaat Oostburg PROJECT BAANLOZEN Engelse scouts naar Schoneveld Schaatskalender Plaatselijk nieuws Sint Kruis Schoondijke Aardenburg Limonadebal Westdorpe groot succes markten T20 - Onbekenden hebh, I gnacht voor een bed»l hgeveer 300 gulden sch.1 rokkend in de St. Ankl bhool aan de Walstraatil lln een paar lokalen wil rare ravage aangerjl heeft men getracht dil brceren van een deur f'l aam apparatuur te k I maar daarin sla: niet omdat de deur j leveiligd. Gistermorgen 0lt| i half acht werd de p« I liauto bestuurd d uit Zuiddorpe bij j, ng met een personenail Jpird door E.v.G. uit Ham I [(B) geheel vernield, nl auto werd ZWa I hadigd. Het ongeval gel de op de Lange weg tM.| I linksaf een inrit in wiS| In en niet lette op het heml Imoetkomend verkeer. ÏSW AARDE - Op de krui. I I Frederik Hendrikstraat.! fef zijn zondagavond osJ feveer 20.00 uur twee perso. I Auto's met elkaar in tot.| gekomen. Hierbij ont-l fed materiële schade. Be-I rders W.L. uit Vogelwaar. I bn G.R. uit Hulst kwamenI par tegemoet rijden op del derik Hendrikstraat. Ver-I delijk door een beslag Irruit is L. teveel op de a Ie weghelft gekomen ei| Ikte daarbij de auto van 8 Tie flank. IRNEUZEN - Bij een tot Ig met een vrachtauto wen ïteravond de personenauj ptuurd door mevrouw Mj.if l Terneuzen zwaar beschi-ï fed. Het ongeval gebeurde oj kruising Dokweg-DahaJ baat, toen de vrachtwagecJ jstuurder A. van de H. uit| lllversum achteruitrijder, |in voertuig wilde keren. Hj| brd daarbij te laat door it [itomobiliste opgemerkt. Van een onzer verslaggever: VOENSDRECHT - Bewoi lan het vredeactiekampje i le Kooiweg in Hoogerhei4| lebben gisteren bij de rijkspt jitie te Woensdrecht en I ommandant van de vliegbi j lis Woensdrecht een klacht ii gediend tegen de militi lie de vliegbasis bewaken. Volgens de vredesactivist nebben leden van het Lui nachtbewakingssquadron |(het LB) in de nacht van zotl dag op maandag aan de Koci-I Iweg een busje van de 1 lacti visten bekogeld met ste len met kluiten. Hierbij zou et Iruit zijn gesneuveld. Op de vliegbasis W(®| fdrecht twijfelt men sterk aal I de beweringen van de vrede! I activisten. Volgens een wooti| voerder van de luchtaai zijn er geen aanwijzingenËl LB-ers die nacht in actie z I gekomen in de buurt van dl Kooiweg. „Volgens ons is dal niets gebeurd. Vandaar dat®| er geen enkele aanleiding K hebben een nader onderz in te stellen", was het i mentaar vanaf de vliegbasis I Van Leeuwen niet op Pr0' blemen stuiten. Voor praktisch elk hore-1 cabedrijf zal een gezellig J terrasje worden gemaakt Verder in de straat tal van kraampjes met snacks andere lekkernijen. Ook is j er een open podium waarop J amateurs die dag hun bes» beentje mogen voorzette/1I door middel van muziek, J zang of declamatie. Aandenken Het programma voor 5 mei ziet er als volgt uit: 13,1 uur opening door burg6' meester C. Ockeloen va Ternuzen; 13.00-16.00 «j» kinderrommelmarkt; 16.00 uur optreden muziek' korpsen; 16.00 uur prijst11/ reiking van de gehouden tf kenwedsrijd voor de schot»' jeugd; 13.00 tot 22.00 uu' open podium. Verder ligt h in de bedoeling de deelne/ mers, vrijwillige mede/vet' kers (sters) en zo mogelijk a bezoekers een aandenken geven die herinnert aan bevrijding van veertig J1 geleden. Volksdansers krijgen geen steun bedrijven Van onze correspondente SCHOONDIJKE - De rede rijkerskamer Nut en Genoe gen te Schoondijke gaat en kele heropvoeringen verzor gen van het toneelstuk On der één dak, dat begin de cember met veel succes in het eigen dorp op de planken werd gebracht. Zaterdag wordt het stuk opgevoerd in het dorpshuis te Hoofdplaat en zaterdag 2 maart in hotel De Roode Leeuw te Aardenburg. Beide voorstellingen beginnen om 20.00 uur. In verband met deze her opvoeringen, die de nodige voorbereidingen en repeti ties vragen, komt de geplan de voorjaars-voorstelling van Nut en Genoegen dit maal te vervallen. Om de Schoondijkse toneelliefheb bers niet in de kou te laten staan heeft men daarom de vereniging Sempre Avanti uit Sluiskil uitgenodigd om zaterdag 9 maart de klucht De verloofde van mijn vrouw op te voeren in zaal Wijffels. Aanvang 20.00 uur. „Op deze manier komen onze donateurs toch aan hun trekken en kunnen wij even op adem komen om deze zo mer weer te beginnen met het instuderen van een nieuw stuk", aldus Elly van de Luyster-Hamelink, voor zitter van de Schoondijkse rederij kerskamer. Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - De opposi tie-fracties in de Aardenburg- se gemeenteraad (VVD, PvdA, D'66 en Lijst Standaert) ko men morgen, woensdag, bijeen voor een openbaar beraad. Dit vindt plaats in hotel De Roode Leeuw te Aardenburg en begint om 19.30 uur. Bespro ken worden dan de voorstellen van B en W voor de extra raadsvergadering van donder- Van een onzer verslaggevers Vier Japanse organisaties schreven de Goese ver eniging enige tijd geleden aan met de vraag af VO- DAGO optredens wil verzorgen in het land van de Rijzende Zon. Hoewel de initiatiefnemers zorgdragen voor de verblijf kosten -geraamd op 200.000 gulden- moeten de leden zelf een ton bijeen scharrelen voor de reis. Pas wanneer dat be drag binnen is, kan VODAGO een officiële toezegging doen aan de Japanners. Het VODAGO-bestuur is al enkele weken actief met het De truc met de 'doif, loopt bij deze carnavalsvierder iets beter af dan bij schlemiel Hartmann, ooit een schitterende vertolking van Toon Hermans. - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER aanschrijven tal van onderne mers uit Goes en omstreken om geld los te peuteren voor de reis. Daadwerkelijke steun bleef tot op heden achterwege. De tijd dringt echter, want VODAGO moet voor 31 maart laten weten belangstelling te hebben of niet. Gerard van Damme, die de scepter zwaait over de vereni ging, zegt dat het aan positieve reacties bij de ondernemers niet ontbreekt „Het trieste is dat de bedrijven op het laatste nippertje afzien van verdere deelname met als resultaat dat we nul op het rekest krijgen", vertelt de teleurgestelde, maar nog steeds optimistische voor zitter. Stickers Volgens hem kunnen de be drijven baat hebben bij een sponsoring. De leden van VO DAGO zijn bereid om met shirts, stickers en sporttassen door Japan te toeren, zodat de reclame voor de Zeeuwse be drijven niet ontbreekt. Van Damme is er van overtuigd, dat de culturele reis kan bij dragen aan de exportbevorde ring, maar de ondernemers denken daar blijkbaar anders over. Dat het voor de Goese volksdansers een teleurstel ling van zeer grote omvang betekent als het evenement niet doorgaat staat buiten kijf. Te meer een reden voor het VODAGO-bestuur om niet bij de pakken neer te gaan zitten en naarstig te blijven schrij ven naar ministeries, gemeen tebesturen en ondernemers, om alsnog in augustus voor een 22-daagse tournee vanaf Schiphol te kunnen vertrek ken. de Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - B en W van Aardenburg stellen de gemeente raad voor een krediet van ruim 24.000 gulden beschikbaar te stellen voor versterking van de gemeentelijke sociale dienst. Zoals bekend kwam de Aar denburgse sociale dienst eind vorig jaar op nogal negatieve wijze in het nieuws. Andrè van Himme, coördinator van stichting De Blokken te Ter- neuzen, een organisatie die de belangen behartigt van uitke ringsgerechtigden in Zeeuwsch-Vlaanderen, toonde toen aan dat er veel klachten waren over het functioneren van de dienst. De betrokken medewerk ster, die voor 32 uur zal wor den aangetrokken als de raad akkoord gaat, is al 2,5 jaar als tijdelijke kracht bij de sociale dienst werkzaam geweest. De eerste twee jaar voor 20 uur per week, de laatste zes maan den voor één dag (8 uur) per week Voor dit geld kan een mede werkster, wier tijdelijk ar beidscontract op 1 maart a.s. afloopt, voor 32 uur per week in vaste dienst worden geno men. In het raadsvoorstel delen B en W mee dat een uitbreiding van het aantal formatieplaat sen bij de sociale dienst van /wee naar drie noodzakelijk is in verband met het uitbrei dende takenpakket. Als voor beelden worden o.m. genoemd de sterke groei van het aantal cliënten en de toename van het aantal bezwaar- en beroep schriften. Tevens is, aldus het gemeentebestuur, als gevolg van de taakverzwaring, een achterstand ontstaan in de normale werkzaamheden van de dienst Van onze correspondent ST. KRUIS - De opbrengst van de bisschoppelijke vasten actie in West-Zeeuwsch- Vlaanderen (het voormalige dekenaat Aardenburg) zal dit jaar volledig ten goede komen aan het werk van pater Ge rard Paridaen uit St Kruis, die al meer dan 25 jaar actief is in de zogeheten Groene Hel van Brazilië. De aandacht van de rk ker ken in West-Zeeuwsch- Vlaanderen werd onlangs ge vestigd op het werk van pater Paridaen, na een bezoek van pastoot Omer Gieliiet uit Breskens en enkele andere streekgenoten aan de Groene Hel. Na zijn terugkomst schreef Gieliiet het boekje Mensen in het Groen, waarin uitgebreid wordt ingegaan op de moeilijke omstandigheden, waaronder pater Paridaen in Brazilië moet werken. In de West-Zeeuws-Vlaam se kerken zal de komende zes weken een inzamelings-actie worden gehouden voor pater Paridaen. Dat gebeurt via col lectes, huis-aan-huis inzame lingen en/of de bekende vas- ten-bussen in de kerken. In Aardenburg, het thuisfront van de pater, zullen in de pa rochiekerk speciale collectes worden gehouden tijdens de diensten op 3 en 17 maart en op 7 april. Gregoriaans koor - Zaterdag 23 februari verzorgt het West- zeeuwschvlaams Gregoriaans koor de gezangen bij de eucha ristieviering om 17.00 uur. Het koor zingt wisselende gezan gen uit de mis van de eerste zondag van de vasten en het bekende Attende Domine. Koor - Zondag 24 februari verzorgt het Westzeeuwsch- vlaams Gregoriaans koor de gezangen bij de eucharistie viering van 10.30 uur in de St. Eligiuskerk. West-Zeeuws-Vlaanderen gaat het carnavalsfeest niet ongemerkt voorbij. Zo kwamen er veel mensen op de been voor de optocht in Sluis. Het stralende weer maakte ook hier de pret compleet. Deze Sluise clowns nemen zo te zien gretig deel aan de feestvreugde. - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER O MIDDELBURG - Informatie systeem - De Kamer van koophandel in Middelburg heeft in samenwerking met het gemeentebestuur van Vlissingen een zogenaamd distributie-planologisch infor matiesysteem (DIS) opgezet. Met het DIS-bestand, dat tal van gegevens bevat over de plaatselijke winkeliers, kan op snelle en efficiënte wijze in formatie worden uitgewisseld. De gemeente Vlissingen is de eerste Zeeuwse plaats, die met het nieuwe systeem gaat wer ken. BRESKENS - Senioren Orkest - Het Senioren Orkest Zeeland geeft woensdag 27 februari een staaltje van zijn kunnen in De Uitkomst te Breskens. Het concert begint om 14.30 uur. Het muzikale gezelschap brengt eveneens enkele stuk ken ten gehore in Het Kloos- terzands Sint-Anthoniushuis. De aanvangstijd op woensdag 27 maart, is gelijk aan die in Breskens. GOES - Leger des Heils - Het Leger des Heils zamelt van 18 februari tot en met 2 maart geld in via een landelijke huis- aan-huiscollecte. Het leger raad iedereen aan om bij twij fel te vragen naar de volmacht van de collectanten omdat het nog wel eens voorkomt dat mensen zich ten onrechte voor een Heilssoldaat uitgeven. Van onze correspondent SLUIS - Zeven deelnemers aan het baanlozenproject in Sluis te kenden afgelopen zaterdag voor een unieke happening in het Zoute Vestje in die plaats. Clerck met een perfecte imita tie van Mireille Mathieu, tweede werd Karin Saalmink (Vanessa) en derde Bianca Coppers (Danny de Muynck). De aanmoedigingsprijs was voor Patrick de Wagenaere (Will Tura) en verder kregen alle deelnemers een vaantje. Vlekkeloos was ook de pre sentatie door Marion van Deursen en Arnold Lembeek, het geluid dat werd verzorgd door Jaap Bodderij en de be lichting van Jan Jansen van Teater Optater. In een afgeladen zaal boden ze veertien 'artiesten' tussen 6 en 12 jaar de kans om een bij na professionele play-back show uit te voeren. Een alter natief project voor haanlozen dat, zo bleek zaterdag uit de woorden van enkele sprekers, zeker voor herhaling vatbaar is. De haanlozen en de arties ten hadden de show al sinds oktober vorig jaar in voorbe reiding en dat was te zien. 'In de toekomst moeten we meer van dergelijke activiteiten op touw zetten' klonk het al voor zichtig na afloop. Voorzitter Piet Brakman van de vijf koppige jury was nog duidelij ker: „In het eerste weekend na de zomer gaan we weer zoiets doen." Ook wethouder A. Lokerse, die de prijsuitreiking voor zijn rekening nam, was zeer inge nomen met de vertoning en mevrouw Coppers, moeder van een van de deelneemsters, had niet voor niets een bloe metje meegebracht voor de or ganisatoren. De eerste prijs was zater dagavond voor Veroniek de Van onze correspondent AARDENBURG - Nog steeds in de greep van carnaval wa ren de activiteiten op schaats- gebied gisteren matig. Limo nadebals en kindercarnavals hielden ook de jeugd op de eerste dag van de krokusva kantie veelal van het ijs. Bij de verenigingen waar toertochten te rijden waren, viel de deelname over het al gemeen wat tegen. Sfeervol, leuk en gezellig was het gis termiddag in Aardenburg, waar op het kunstmatig aan gelegde baantje aan de Sche penstraat ruim 40 kinderen deelnamen aan een gekostu meerd ijsfestijn. Om het wed- strijdelemenet erbij te betrek ken, moesten ook enkele, zij het eenvoudige, behendig- heidsproeven worden afgelegd voor de ogen van de twee le den van de raad van elf, die als jury fungeerden. Ook de Aar denburgse fanfare kwam even langs om het gebeuren wat muzikale luister bij te zetten. Als beloning kregen de deel nemers (-sters) een narrekop en een versnapering aangebo den. Bij de allerkleinsten ging de eerste prijs naar Bart van Eenennaam.In de categorie 6 tot 13 jaar werd Cynthia Cus- sen eerste en Marco Temmer man ging in de leeftijd van 13 jaar en ouder met deze eer strijken. Van een onzer verslaggevers BRESKENS - Ter gelegenheid van de verjaardag van Lord Baden Powell, oprichter van het verkennerswezen, brengen 800 Engelse boy-scouts een be zoek aan Park Schoneveld in Breskens. De 800 scouts zijn afkomstig uit het graafschap Sussex. Zij maken hun trip naar West- Zeeuwsch-Vlaanderen dank zij de samenwerking tussen de Olau Line en het recreatie park. De scouts arriveren rond 21.00 uur in Breskens, waarna om 22.00 uur een feestavond begint. Zaterdag brengen zij een bezoek aan Brugge, waar na zaterdagavond weer een feestavond plaatsvindt. Zon dag gaan de Engelse jongens weer terug. Schaatskalender Dinsdag 19 februari Hoek: vanaf 14.00 uur toer tochten op de Hoekse Kreek. Schoondijke: Molenkreek 19.00 uur gekostumeerd ij sfeest. Sluis: wedstrijd Sluis-Brugge Sluis inschrijven vanaf 14.00 uur in het Hof van Brussel, start 14.30 uur. Westdorpe: 13.00 uur op de Molenkreek toertocht voor alle leeftijden met om 15.00 uur de verkiezing van de leukst ver klede deelnemer (-ster). IJzendijke: Oude Veste 10.00 uur prikslee-wedstrijden voor de kleuters; 13.30 uur wed strijden hardrijden op de Ves te. In de leeftijd van 6 tot en met 15 jaar worden de deelne mers ingedeeld naar leeftijd. Verder een wedstrijd voor 16 jaar en ouder. 19.00 Uur schoonrijden zowel individu eel als voor paren in de cate gorieën tot en met 15 jaar en 15 jaar en ouder. Bakcursus - Dinsdag 26 fe bruari start in het dorpshuis van Sint Kruis een bakcursus. De cursus wordt gehouden van 13.30 tot 15.30 uur. De vol gende cursusdata zijn 5, 12 en 19 maart. Cursusleidster is mevrouw A. Barbé. Het initia tief voor deze cursus is uitge gaan van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrou wen, afdeling Aardenburg. Muziekuitvoering - Zaterdag 23 februari houdt muziekver eniging OKK de jaarlijkse muziekuitvoering voor leden en donateurs, in samenwer king met toneelgroep De Wa terlanders uit Waterlandkerk je. Voor de pauze geeft OKK een concert. Na de pauze zul len De Waterlanders het pu bliek amuseren met het stuk Loods aan Boord van Jan Fa- bricius. De uitvoering vindt plaats in zaal Wijffels. Aan vang 19.30 uur. Leden en dona teurs hebben vrije toegang. Niet-leden betalen vijf gulden. Schieting - Handboogmaat schappij St.-Sebastiaan houdt zaterdag 23 februari een ha- nenschieting op de liggende wippen in het verenigingsge bouw aan de Heerendreef, aanvang 14.30 uur. Onderscheidingen - Zaterdag zijn in het gemeentehuis men sen, die zich verdienstelijk hebben gemaakt voor het Aar denburgse carnavalsgebeuren, onderscheiden met de Nacht- uulenorde. Danny 1, prins van De Naehtuuln, reikte de ver sierselen uit aan leden van de boerenkapel De Blaosuuln en de vrijwillige brandweer, die zich elke keer weer inzetten voor het carnaval. Van de brandweer werden geridderd de heren R. en A. Moens, Van Gaelen, Verploeg, Verpraet, De Cocq, De Rooze en De Smedt. Bij De Blaosuuln kre gen de heren De Ru, Jansen, E. Moens en Dhondt een onder scheiding. Van onze correspondent WESTDORPE -Ruim 100 kin deren genoten gisteren in Westdorpe van een limonade bal in het verenigingsgebouw Concordia nadat zij hadden deelgenomen aan een kinder optocht. Uitslag optocht Westdorpe van zaterdag: Wagens: 1. Zuipcylinders (Westdorpe), 2. Klodderzakken (Koewacht), 3. de Melkmuilen (Westdorpe). Groepen: 1. de groep 'Blauw van de kou' (Westdorpe). AMSTERDAM In bintje 35- 50mm werden 5 contracten ver handeld voor levering april tegen ƒ14,00. De stemming was kalm. In bintje 50mm werden 76 contracten verhandeld voor levering april bij een prijs van ƒ16,20 tot ƒ15,70 per 100 kg en voor levering mei 54 con tracten tegen ƒ16,10 tot ƒ15,80. De stemming was nauwelijks prijs houdend.

de Stem | 1985 | | pagina 6