DE WRAAK VAN KLA US-PETER THALER e Spelen Europese titel tweemansbob voor Sovjets RIESEKOOP BLIJFT WINNEN Ploeg Post raast door WESTDUITSER KLUGE BESTE STUURMAN BU AMATEURS MAANDAG 18 FEBRUAR11985 Lering Tegenslag SPORT IN 'T KORT Van Boeckel wint in Nantes Van der Ven snelste in Le Touqnet Verstappen en De Roover in Barcelona snel Zilver voor Gevers en Van Hees in judotoernooi Overwinning Weissflog T12 PAGINA SPORT 4 volgens Einmahl had Stor- - FOTO'S»» lijden 38.80 - 7.15,27 - 2.01,66- 14.59,02. JAn Egil Storholt pindigde met 168.003 punten pis tweede. De reeks van de 4oor was: 39.42 - 7.11,48 - 2.01,29 - 15.00.09. Volgens de erekeningen van John Ein- nahl zou Heiden 207.86982 punten hebben behaald en Storholt 207.83055. Goed voor de wereldtitel. Het kan ook andersom, zoals het WK'83 in Den Haag |laat zien. Falk-Larssen verd met 166.637 wereld- Ikampioen, omdat hij drie af- standen had gewonnen, ter- Iwijl nummer twee, Tomas iGustafsson, met 166.213 een beter eindklassement had. I Volgens het systeem van I Einmahl zou de Noor echter look qua punten-aantal we- I reldkampioen zijn gewor- den: 205.62078 tegen 205.62229 van Gustafsson. Dezelfde Falk-Larssen I zou overigens bij het EK'84 derde zijn geworden ten na dele van Frits Schalijwan- neer de formule-Einmahl gehanteerd zou zijn. Ook het brons zou volgens zijn tel ling nogal eens een andere eigenaar hebben gekregen. Door Jean Nelissen MCNCHEN - de voorzitter van de Westduit- se wielerbond zat er verslagen bij. Hij lachte als een boer met kiespijn, want uitgerekend de man die hij een paar maanden geleden wegens onbekwaamheid ais bondscoach ont slagen had, werd twee stoelen naast hem voor het forum van de internationale pers gehuldigd als de nieuwe werelkdkampioen der beroepsrenners. Het was voor de 35-jari ge Klaus-Peter Thaler dus een triomf in dub bel opzicht. Op het moment dat hij de finish passeerde, liepen de tranen over zijn wangen en ook tij dens het spelen van het volkslied kon Thaler zijn emoties niet bedwingen. Hij, de misken de, die 18 maanden eerder zijn loopbaan als wielrenner voortijdig had opgegeven omdat de bond hem persé als coach wilde aanstellen („Ik dacht dat het een baan voor het leven was".) bewees in de praktijk het ongelijk van de Duitse officials. Uit nood geboren stapte Klaus Peter Tha ler, die niets meer om handen had, maar weer op de fiets, na twee seizoenen stilstand en ondanks zijn gevorderde leeftijd. „Ik ben tijdens de periode dat ik coach was een beetje blijven fietsen", vertelde hij, „want de eerste twee maanden toen ik zo abrupt gestopt was, heb ik helemaal niks gedaan. Maar daardoor kreeg ik problemen met mijn bloedsomloop. Na mijn ontslag ben ik december 1984 weer begonnen aan wedstrijden deel te nemen, maar toen ik weer opstapte, had ik totaal geen feeling meer in de koers. De vorige week in het Zwitserse Wetzikon werd ik nog op vijf minuten achterstand gereden. Daar om heb ik me de laatste dagen verschrikke lijk geforceerd tijdens de training, alles of niets gespeeld. En ik kan het nauwelijks ge loven dat ik nog wereldkampioen ben gewor den, zelf had ik, in het geval dat ik een goede dag had, voor mij een plaats voorzien tussen de vijfde en de tiende, daar was ik al heel blij mee geweest." Zo werd tenslotte het podium bezet door minstens twee mannen die men daar nooit verwacht had. De zware strijd in de klassie kers om de Superprestige heeft in de afgelo pen wintermaanden toch teveel krachten ge kost van de meest bekwame veldrijders. Klaus-Peter Thaler triomfeerde dus in Mün- chen: „Ik zal nu nog minstens een seizoen doorgaan, want ik probeer natuurlijk zoveel mogelijk munt te slaan uit mijn regenboog trui. Toen ik in december weer begon te rij den, wilde nergens meer een organisator een fatsoenlijk startgeld voor mij betalen. Dat zal nu wel weer veranderen." Pech houdt Van Bakel van podium Door Jean Nelissen MÜNCHEN - „Ik ben tien keer gevallen, en I dat heeft mij een plaats op het podium gekost." Frank van Bakel, met zijn vijfde prijs de best ge klasseerde Nederlandse amateur, kon zaterdag zijn [teleurstelling nauwelijks verbergen. Na de bliksem- I start van Peter Harings, die in de eerste ronde 100 me- I ter voorsprong nam, sloot van Bakel in de derde ronde [bij de koplopers Mike Kluge (WD1) en Beat Schuma- [cher (Zwi) aan. Op dat moment sloeg hij ivoor de eerste keer tegen de [grond, gleed van de helling naar beneden en verloor 15 se- I conden. De Brabander heeft zich daarna uitgeput in de achter- volging op Kluge en Schuma cher, de laatste werd door de F Duitser na een val gelost. Ron den lang bleef het verschil rond 10 seconden schommelen, [maar nooit kon van Bakel, herhaaldelijk geremd door een nieuwe val, het gat dichten. De I Berlijner Kluge stuurde zijn fiets eenvoudig beter over het spekgladde parkoers. Vooral in de bochten toonde Kluge zijn perfecte techniek. Hij werd tenslotte verrassend de I nieuwe wereldkampioen der amateurs. verklaarde later: „Kluge reed met die banden over de sneeuw zoals normale fietsers over een asfaltstraat rijden." Op ruim een minuut achter stand eindigde Frank van Ba kel dus als vijfde. De winnaar van de Superprestige uit Deurne reed de laatsten hon derden meters ook nog op een lekke band. „Ik ben aan de ene kant teleurgesteld, aan de an dere kant heb ik bewezen dat mijn inzinking in het natio naal kampioenschap in Gieten (Van Bakel eindigde daar slechts als 18e) een incident was. Frank van Bakel wil nu zo snel mogelijk professional worden. Na lien jaar De conclusie van John Einmahl luidt dan ook: „Mijn methode geeft een ge lijke waardering van alle afstanden en zou dus de voorkeur moeten krijgen. Gebeurt dit niet, dan zouden de schaatsers hier de lering uit kunnen trekken hun bes te prestaties te bewaren voor de hoogst gewaardeer de afstanden, namelijk de 500 en 10.000 meter". Kortom, volgens John Einmahl is de schaats-telle- rij toe aan een flinke sprong voorwaarts. En het mag dan moeilijker lijken door 1,97 - 7,19 en 19,22 te delen, in dit computer-tijdperk is het een fluitje van een cent. John Einmahl: „Ook nu ver schijnt het klassement al een seconde, nadat een rij der is gefinisht op de buis- En daar hoeft met mijn me thode niets aan te verande- aaide situaties verantwoord zijn sitief geval de schuldvraag ku oeling van de renner zich te droge] jezonder te worden? Dit gaat niet®] ;ig zijn. Niet lang geleden hebben] rd. Wij zeiden: bepaalde product est bij is. Wat gebeurde? We u'er sten". Tien jaar lang heeft West- Duitsland na Klaus-Peter Thaler in 1976 in de omgeving van Lyon moeten wachten op een nieuw succes in het veld- 1 rijden. De titel is gehaal on verwacht gekomen bij Mike Kluge, een werkloze tandtech- nicus uit Charlottenburg (Ber lijn). Hij heeft zijn succes ze ker mede te danken aan de I barre, winterse omstandighe- I den in München. In de nacht van vrijdag op zaterdag had I het nog 20 graden gevroren en I dit was precies in het straatje van Kluge. Incident De Westduitse ploeg be- schikte over nieuwe banden, I van een speciaal profiel voor- I zien. Coach Klaus Jördens [LANGLAUF - Zweden zege vierde zondag in het Wito- [scha-gebergte (Bulgarije) in [de langlauf wedstrijd voor het [klassement om de wereldbe- [ker. De Zweedse ploeg legde de vier keer tien kilometer af [in 1.39.42,9. Wereldkampioen [Noorwegen werd vierde ach- Jter Zwitserland en de Sovjet- [unie. [ZAALHANDBAL - Een zaal- handbal-interland in Ekernes [tussen de B-selecties (heren) van Noorwegen en Nederland [eindigde in winst voor Oranje: [20-19, Bij rust leidde Neder - I land al met 9-8. Dat is ook de hartewens van Peter Harings, die na zijn bliksemstart („ik wilde de wedstrijd voor Frank van Ba kel openen") in de tweede ron de het kontakt met de kop groep verloor. „Ik gleed weg in een bocht en mijn ketting liep eraf, dit gebeurde net op het moment dat de beslissing viel." Peter Harings was uit eindelijk toch tevreden met zijn 12e plaats. „Ik had me geen illusies gemaakt om op het podium te eindigen. Als je slechts een beperkt aantal crossen rijdt, zoals ik, mis je in het wereldkampioenschap toch voldoende inhoud. Lange tijd reed ik voor de zevende plaats, maar ik had te veel problemen met het parkoers om me handhaven. Je kon nergens echt doorrijden, maar uiteindelijk heb ik toch ge toond dat ik mijn uitzending naar München waard was. In de toekomst zal ik meer gaan crossen, misschien rijd ik ko mend seizoen wel alle wed strijden om de Superprestige mee, dat vind ik toch de beste voorbereiding." Huub Kools, de wielrenner uit Baarle-Nassau die vooral in het begin van het veldrit- seizoen op dreef was, eindigde als 30e, ver achter winnaar Kluge. Kools verspeelde een goede klassering reeds in de eerste kilometers van het kampioenschap door een val partij. Kools raakte zover ach terop dat hij niet meer in aan merking kwam voor een plaats bij de besten. Uitslag amateurs: 1. Mike Kluge (WD1) 1 uur 4 minuten en 25 seconden. 2. Beat Frank van Bakel verbeten strijdend op jacht naar een plaats op het podium. De Nederlander slaagde niet in zijn opzet. - FOTO ANP. Schumacher (Zwi) 1.04,51, 3. Bruno d'Ar- sie (Zwi) 1.05,05, 4. Petr Kloucek (Tsj) 1.05,09, 5. Frank van Bakel (Ned) 1.05,20, 6. Peter Hric (Tsj) 1.05,36, 7. Sandro Bono (Ita) 1.05.50. 8. Grzegorz Jaroszewski (Pol) 1.05,53, 9. Henrik Djiernies (Den) 1.06,04, 10. Martin Hendriks (Ned) 1.07,04. 10. Martin Hendriks (Ned) op 1.50,12. Pe ter Harings (Ned) op 1.57, 30. Huub Kools (Ned) op 3.20. Landenklassement: 1. Zwitserland 19 punten, 2. Tsjechoslowakije 23, 3. Neder land 27, 4. West-Duitsland 43, 5. Italië 45, 6. Polen 49,7. Frankrijk 69,8. België 74. Uitslag junioren: 1. Beat Wabel (Zwi) 57.30, 2. Jürgen Sprich (WD1) op 0.18, 3. Wim de Vos (Ned) op 0.39,4. Zdenek Dou- sa (Tsj) op 0.49, 5. Robert Bondaryk (Pol) op 0.52,9. Marcel Gerritsen (Ned) op 1,36. SANKT MORITZ (ANP/SID/SIZ) - Sintis Ekmanis uit Riga en Vladimir Aleksandrov uit Krasnoyarsk in Siberië hebben in Sankt Moritz een einde gemaakt aan de heerschappij van de Oostduitsers Hoppe en Schauerhammer in de tweemansbob. De 27-jarige Sovjets ver overden in het Zwitsere win tersportoord de Europese titel en verwezen de sedert 1982 heersende Oostduitsers naar de tweede plaats. De Zwitserland I werd der de, de Nederlanders 23e, 24e en 27e. Volgens stuurman Rob Geurts van de Nederland II (23e) een alleszins acceptabele prestatie. „Wij hebben drie, vier jaar oud materiaal in ver gelijking met de Oostduitsers, Russen en Zwitsers. Die jon gens hebben super materiaal. Daar kunnen wij niet aan tip pen". Daarnaast trainen de Nederlanders te weinig. „We komen tijd en geld tekort voor de trainingen. Op elke wed strijd zie je, dat we op de twee de dag aanmerkelijk sneller zijn dan op de eerste". NANTES (ANP) - De Neder landse tennisser Huub van Boeckel heeft zondag het toer nooi van Nantes, onderdeel van het Franse satelliet-cir cuit, gewonnen. In de finale versloeg de Ha genaar de Zuidafrikaan Christophe Steyn in twee sets: 6-4,6-4. Herenenkelspel, finale: Huub van Boec kel (Ned) - Christophe Steyn (ZAf) 6-4,6- 4. De Amerikaanse tennisster Martina Navratilova heeft haar bankrekening zaterdag nog eens extra gespekt door het rijk gedoteerde toernooi van Delray Beach op haar naam te schrijven. Navratilo va won met opvallend gemak in de finale, die slechts 70 mi nuten duurde, van haar land genote Chris Evert-Lloyd. Evert-Lloyd, tweede op de we reldranglijst, haalde in twee sets slechts zes games binnen: 2-6,4-6. Navratilova verdiende met deze zoveelste toernooizege bijna een half miljoen gulden. Chris Evert-Lloyd moest zich met ongeveer de heift tevre den stellen. Uitslagen:finale damesenkelspel: Marti na navratilova (VSt) - Chris Evert-Lloyd 6-2,6-4. Herendubbelspel: finale: Christo van Rensburg/Paul Annacone (ZAf/VSt) - Sherwood Stewart/Kim Warwick (VSt/ Aus) 7-5,7-5,6-4. Gemengd dubbelspel: finale: Martina Navratilova/Heinz Günthardt (VSt/ Zwi) - Carling Bassett/Wojtek Fibak (Can/ Pol) 6-2,6-2. LE TOUQUET (AFP/EFE/ANP) - Kees van der Ven heeft voor het vierde achtereenvolgende jaar de gerenommeerde strandra- ce van Le Touquet gewonnen. Op de kuststrook van de badplaats aan de Westkust liet de Nederlandse coureur zijn kwaliteit in het mulle zand zien. Van der Ven, in 1984 derde in de wereldtitelstrijd motocross in de 125cc-klasse, toonde zich de waardige kopman van de KTM- ploeg, die de enduro van drie uur op het veertien kilometer lan ge parkoers beheerste. Slechts de Zweed Hakan Carlqvist was tot serieuze tegen stand in staat. De overige favorieten, zoals drievoudig wereld kampioen motocross Malherbe en Rahier, de tweevoudig win naar van Parijs-Dakar, kwamen niet in beeld in de moeilijke duinen, waar de ongeveer 1200 deelnemers voor enorme opstop pingen zorgden. Van der Ven had daar als koploper de minste problemen mee. De Brabander bevestigde daarmee zijn faam in de elfde editie van 'Le Touquet'. Voor de strandrace waren drie honderdduizend belangstellenden naar de badplaats van Parijs (Paris Plage) afgereisd. Om de gebruikelijke chaos bij de start te voorkomen had organisator Thierry Sabine, de man achter Pa rijs-Dakar, een enorm starthek laten bouwen. De coureurs moesten zich opstellen achter een hek van anderhalve meter hoog en 450 meter breed. ing nodig, meent Verbruggen, dj®" an renners op een door de KNW0 8 ïr komt wat los. We hebben bi]®j commissie, deze maand trouw ug. We hebben ook te maken nje'? landen lopen juridische risico's- ft aangespannen, is een bewijs- dig zo, dat de rechter beslist. Me' e je daar aan bloot. In België maj en de bond. Dat kan niet meer, idrecht van een mens in de hui® sroces mag aanspannen. Bij Pa,r5J ;lly. Twee keer positief, dus gestr lat er bij de controle maar wat ipimissaris, die met de flesjes i voetbalscheidsrechter weet wa' geen dopingcontrole uitvoeren. goed gegaan, maar we zullen 1STRAVA (SID) - Bettine Vriesekoop blijft haar reeks van successen dit seizoen [voortzetten. Twee weken na t haar succes bij de Top Twaalf i in Barcelona won de Hazers- Woudse in Ostrava het dames- enkelspel in de strijd om de open Tsjechoslowaakse tafel- tenniskampioenschappen. Vriesekoop versloeg in de finale de voor eigen publiek [Spelende Marie Hrachova in IVier games: 21-12, 21-16, 18-21, §21-17. Voor Vriesekoop was dat Inet derde grote succes van dit "seizoen, dat begon met een overwinning in het toernooi om de open Nederlandse titels [M Rotterdam. In de halve fi- ,'es van de open Franse titel strijd in Rennes versloeg Vrie- ekoop, die eind maart in Go- ■a burg op jacht gaat naar |oe wereldtitel, zelfs de wereld kampioene Cao. Yanhua uit Lhina. In dat toernooi eindig de Vriesekoop als tweede. In Ostrava liep de Neder- Psndse beroepsspeelster dub- 1 succes mis door met de- Zelfde Hrachova de eindstrijd in het damesdubbel te verlie zen. De Zuidkoreanen Yang Young Ja en Yoon Kyung Mi waren in drie games (18-21,21- 18, 21-16) te sterk voor Vriese koop en Hrachova. De finale in het dames enkelspel was een herhaling van die in oktober in Rotter dam, toen Vriesekoop ook met 3-1 haar Tsjechoslowaakse vriendin van een internatio naal kampioenschap afhield. Hrachova, al sinds jaar en dag dubbelpartner van Vriese koop, kende weinig geluk in eigen land. In de drie finales, waarin ze vertegenwoordigd was, kwam de Tsjechoslo waakse geen enkele keer tot winst. In het gemengd dubbel spel ging het mis in samen werking met haar landgenoot Jindrich Pansky. De Zweedse combinatie Erik Lindh/Marie Lindblad maakte de met ruim verschil (9-21) verloren eerste game met veel inspanning meer dan goed (22-20, 21-17). Lindh en Lindblad waren in Rotterdam ook al goed ge weest voor een internationale titel. De winst van Lindh/ Lindblad betekende de tweede titel voor Zweden, dat met het evenveel scorende Zuid-Korea het succesvolste land in Ostra- va was. Vrijdag wonnen de Zweden de landenwedstrijd bij de heren door Tsjechoslo- wakije met 3-0 te verslaan. De Zuidkoreaanse ploeg trok het herendubbel en damesdubbel naar zich toe. In het herenen kelspel bewees de Pool Leszek Kucharski, dat zijn Neder landse titel in het najaar in Rotterdam geen toevalstreffer is geweest. Toen versloeg hij zijn sterke landgenoot Grub- ba, twee weken geleden win naar van de Top Twaalf. In Ostrava, waar Grubba afwe zig was, won Kucharski in vier games van Jan Ove Waldner, algemeen be schouwd als de sterkste Zweed. Henk van Spanje en Erik Noor werden in de eerste ron de van het herendubbelspel in twee games uitgeschakeld door het Zweeds/Tsjechoslo- waakse koppel Appelgren/ Dvorak. Miriam Kloppenburg, die voor de gelegenheid een dubbel vormde met Boelatova, kwam de eerste ronde niet door. De Joegoslavischen Ba- tinic en Perkucin wonnen in twee games. De eerste ronde van het he renenkelspel bracht de Neder landse vertegenwoordigers weinig succes. Henk van Spanje verloor met 0-3 van de Zweed Akesson. Erik Noor haalde slechts een game bin nen tegen de Tsjechoslowaak Cecava en Rob Turk deed het zelfde tegen de Fransman Pa- rietti. In het damesenkelspel werd in de eerste ronde Klop penburg uitgeschakeld door de Zweedse Svensson: 0-3. De uitslagen zijn: Dames, enkelspel tweede ronde: Bettine Vriesekoop (Ned) - Navarova (Tsj) 3-0. Derde ronde: Vrie sekoop - Brigitte Thiriet (Fra) 3-0. Kwartfinales: Yang Young Ja (Zko) - Zuszsa Olah (Hon) 21-18, 21-16, 21-18; Vriesekoop - Flioera Boelatova (Sov) 21- 18, 21-18, 17-21, 21-16; Marie Hrachova (Tsj) - Lee Soo Ja (Zko) 21-16, 21-14, 21- 12; Yoon Kyung Mi (Zko) - Nadine Da- viaud (Fra) 21-17, 21-15, 21-12. Halve fi nales: Vriesekoop - Yang Young Ja 21- 17, 21-19, 21-19; Hrachova - Yoon Kyung Mi 9-21,21-14,10-21, 21-14, 21-16. Finales: Damesenkelspel: Vriesekoop - Hrachova 21-12, 21-16, 18-21, 21-17. He renenkelspel: Kucharski - Waldner 21- 13, 21-19, 19-21, 23-21. Damesdubbelspel: Yang Young Ja/Yoon Kyung Mi - Vrie- sekoop/Hrachova 18-21, 21-18, 21-16. He rendubbelspel: Kim Ki Taek/Kim Wan - Secretin/Birocheau 21-18, 16-21, 21-12. Gemengd dubbelspel: Lindh/Lindblad - Pansky/Hrachova 9-21,22-20,21-17. MONTPELLIER (AFP) - De ploeg van Peter Post houdt, net als vorig jaar, een razzia onder de eerste wedstrijden van het seizoen. In de Ronde van de Middellandse Zee namen Henk Lub- berding en de Australiër Phil Anderson de hoofd rollen van de Belgen Guy Nulens (Ster van Bessèges) en Eric Van- deraerden (proloog en eerste etappe Middel landse Zee) over. De Nederlandse meester knecht won zondagmorgen het eerste deel van de vierde etap pe. Anderson was de snelste in het tweede deel, een indivi duele tijdrit over 12,5 kilome ter, en nam bovendien de lei ding in het algemeen klasse ment over van de Franse klimmer Eric Caritoux. De Ronde van de Middellandse Zee wordt vandaag besloten met een rit in lijn tussen La Grande Motte en Beziers. Phil Anderson haalde in de tijdrit een gemiddelde snelheid van 49.833 kilometer per uur. Hij ging twee ploeggenoten voor af. Bert Oosterbosch werd tweede en de Belg Eric Vande- raerden derde. Het verschil tussen Anderson en Ooster bosch bedroeg nog geen secon de. De Nederlandse renners de den het uitstekend in het weekeinde aan de Middelland se Zee. Zaterdag won Ad Wij- nands uit de ploeg van Jan Gisbers de derde etappe, Hye- res-Marseille over 162 kilome ter, in een massasprint. Het was de tweede overwinning voor de Limburger na de Gro te Prijs van Antibes. In die rit behield de Fransman Eric Ca ritoux de leiding in het alge meen klassement. De laatste Ronde van Spanje-winnaar eindigde in de tijdrit van zon dag op de negende plaats. Henk Lubberding kwam zon dag in het eerste deel van de vierde rit alleen voorop toen zijn medevluchter Joel Pelier, een Franse neo-prof, na twee plaatselijke ronden in La Grande Motte meende de, etappe te hebben gewonnen. Pelier ging rechtop zitten en werd ingelopen door het ja gende peloton. Lubberding reed door. In het peloton deden zijn ploeggenoten het af stop werk vakkundig, zodat Lub berding enkele seconden winst overhield. De op vlakke weg overheersende Post-ploeg nam alle topposities in de tijd rit te Montpellier weer over. Opvallend was het goede pres teren van Joop Zoetemelk. In zijn afscheidsjaar nam Zoete melk, inmiddels 38, de vijfde plaats in het algemeen klasse ment in bezit. Bij het verdedigen van An dersons leiderstrui kan Peter Post nog slechts over zeven renners beschikken. De Belg Guy Nulens, na zijn zege in Besseges in plaats van Jos Lammertink meegenomen naar de Middellandse Zee, viel zwaar op zijn gezicht en moest in het ziekenhuis worden op genomen. Bij onderzoek bleek dat hij geen breuken had op gelopen. Wel lag zijn huid op verschillende plaatsen open. Uitslag derde eappe: 1. Ad Wijnands (Ned) 4.04.15 (met vergoeding 4.04.00), 2. Josef Liekens (Bel) z,t. (met vergoeding 4.04.05), 3. Teun van Vliet (Ned) z.t. (met vergoeding 4.04.10), 4. Eric Vanderaerden (Bel), 5. Werner de Vos (Bel), 6. Davis Phinney (VSt), 7. Benny van Brabant (Bel), 8. Frederic Vichot (Fra), 9. Kim Ericksen (Den), 10. Phil Anderson (Aus) allen zelfde tijd als Wijnands. De uitslag van het eerste deel van de vierde etappe is: 1. Henk Lubberding (Ned) 116,5 km van Port-de-Bouc naar La Grande Motte in 2.50.17 (gem. 41.049 km/u, met tijdverg. 2.50.02). 2. Jef Liec- kens (Bel) op 5 sec. (met tijdverg. 2.50.12) 3. Jean-Paul van Poppel (Ned) z.t. (met tijdverg. 2.50.17) 4. Greg Lemond (Vst) z.t. 5. Philippe Lauraire (Fra) z.t. 6. Eric Vanderaerden (Bel) z.t 7. Eddy Planc- kaert (Bel) z.t. 8. Frederic Vichot (Fra) z.t. 9. Werner de Vos (Bel) z.t. 10. Ad Wij nands (Ned) z.t Uitslag tweede gedeelte vierde etappe (tijdrit): 1. Phil Anderson (Aus) 12,5 km in 15.03,01 (gem. 49.833 km/u), 2. Bert Oosterbosch (Ned) op 1 sec., 3. Eric Van deraerden (Bel) op 15 sec., 4. Stephen Ro che (Ier) op 18 sec., 5. Sean Yates (GBr) op 20 sec., 6. Joel Pelier (Fra) op 23 sec., 7. Ron Kiefel (VSt) op 25 sec., 8. Henk Lub berding (Ned) op 27 sec., 9. Eric .Caritoux (Fra) op 28 sec., 10. Steve Bauer (Can) op 29 sec., 11. Greg Lemond (VSt) op 30 sec., 12. Joop Zoetemelk (Ned) op 35 sec., 13. Johnny Broers (Ned) op 36 sec., 14. Alan Peiper (Aus) z.t., 15, Hennie Kuiper (Ned) od 45 sec. Algemeen klassement: 1. Phil Anderson (Aus) 14.03.46, 2. Eric Caritoux (Fra) op 8 sec., 3. Stephen Roche (Ier) op 14 sec., 4. Steve Bauer (Can) op 35 sec., 5. Joop Zoe temelk (Ned) op 38 sec., 6. Greg Lemond (VSt) op 43 sec., 7. Ron Kiefel (VSt) op 53 sec., 8. Joel Pelier (Fra) op 1.01, 9. Jean- Claude Leclercq (Fra) op 1,05, 10. Robert Millar (GBr) op 1.06. De Spanjaard Castellar heeft zaterdag in zijn vader land de Ronde van Mordevre, een koers over 192 kilometer, gewonnen. In de eindsprint versloeg hij onder anderen Bernard Hinault, die tweede werd. Uitslag: 1. Castellar (Spa) 192 kilometer in 5 uur en 21 seconden, 2. Hinault (Fra) z.t., 3. Echave (Spa) z.t, 4. Santos (Spa) z.t, 5. Belda (Spa) z.t De organisatoren van de 68ste Ronde van Italië hebben zaterdag in Milaan het etap peschema onthuld. De kara vaan vertrekt op 16 mei uit Verona en finisht na 3981 kilo meters op 9 juni in Lucca. Er zijn 22 etappes en twee rustda gen. Onderweg zijn drie aan komsten berg op: Selva Gar- dena (1563 m), Gran Sasso (1120 m) en Gran Paradiso (1666 m). De moeilijkheids graad van deze editie is niet al te hoog. Klimmers pur sang komen niet echt aan hun trek ken. Daarentegen is de Giro dit keer niet zo duidelijk op het lijf geschreven van een be paalde renner, zoals vorig jaar het geval was met Francesco Moser. Het etappeschema: 16 mei: Verona - pro loog 5 km, 17 mei: le etappe: Verona - Bus to Arsizio (208 km), 18 mei: 2e etappe: Busto - Milaan (35 km, ploegentijdrit), 19 mei: 3e etappe: Milaan - Pinzola (198 km), 20 mei: 4e etappe: Pinzola - Selva Gardena (238 km), 21 mei: 5e etappe: Sel va Gardena - Vittorio Veneto (227 km), 22 mei: 6e etappe: Vittorio Veneto - Cervia (228 km), 23 mei: 7e etappe: Cervia - Jesi (188 km), 24 mei: rustdag, 25 mei: 8e etap pe: series sprint in Foggia (45 km) Foggia - Matera (155 km), 26 mei: 9e etappe: Ma tera - Crotone (238 km), 27 mei: 10e etap pe: Crotone - Paola (190 km), 28 mei: 11e etappe: Paola - Salerno (236 km), 29 mei: 12e etappe: Capua - Maddaloni (38 km, tijdrit), 30 mei: 13e etappe: Maddaloni - Frosinone (152 km), 31 mei: 14e etappe: Frosinonen - San Grasso (190 km), 1 juni: 15e etappe: L'Aguila - Perugia (230 km), 2 juni: 16e etappe: Perugia - Cecina (220 km), 3 juni: 17e etappe: Cecina - Modena (242 km), 4 juni: rustdag, 5 juni: 18e etap pe: Monza - Domodossola (135 km), 6 ju ni: 19e etappe: Domodossola - San Vin- cenzo, 7 juni: 20e etappe: San Vincenzo - Gran Paradiso (57 km), 8 juni: 21e etap pe: San Vincenzo - Genua (230 km), 9 ju ni: 22e etappe: Genua - Lucca (46 km, tijdrit). In het klassement om de wereldbeker, waarin Geurts/ Versterre voor de Europese ti telstrijd nogal verrassend de leiding hadden, eindigde de Nederland tenslotte op de zes de plaats. De zege ging naar de Westduitser Fischer, die door de afwezigheid van de Oosteu ropeanen in de eerste wed strijden, de beker in handen kreeg. De eindstand in het tweemansbob is: 1. Sovjet-Unie I (Ekmanis/Alexandrov) 4.30.53, 2. DDR I (Hoppe/Schauerham- mer) op 0.13, 3. Zwitserland I (Hilte- brand/Miuller) op 0.93, 4. Zwitserland II (Schiarer/Kiser) op 1.69, 5. Zwitserland III (Giobellina/Stettler) op 1.78,6. Sovjet unie II (Kipoers/Poikans) op 2.20, 23.Ne- derland II (Geurts/Versterre) op 10.24, 24.Nederland I (Van Oostrum/Van der Krogt)opI0.54, 27.Nederland III (Min- jon/Visser> op 12.48. BARCELONA (SID) - De Ne derlandse topzwemsters An- nemarie Verstappen en Jolan- da de Rover hebben tijdens de internationale wedstrijden in Barcelona de prestaties gele verd, die ze aan hun stand wa ren verplicht. Verstappen veroverde twee gouden medailles. De 50 meter vrije slag raffelde ze af in 26,61 seconden. In de finale kon al leen de Westduitse Karin Seick, die tot 26,86 kwam, haar tempo enigszins volgen. Ver stappen tikte ook op de 200 meter vrije slag als eerste aan in 2.03,98. Jolanda de Rover had op de 200 meter rugslag zoals ver wacht niet veel tegenstand. Ze finishte na 2.16,41, welke tijd alleen door de Westduitse Svenja Schlicht (2.17,11) kon worden benaderd. De Nederlandse ploeg had reeds op de eerste dag voor een aantal goede resultaten ge zorgd. Annemarie Verstappen zegevierde op de 100 meter vrije slag in de voor haar doen overigens matige tijd van 57,60 seconden. Jolandade(- Rover boekte twee overwinningen. Haar specialiteit, de honderd meter rugslag, ging in 1.04,45. Op de 200 meter wisselslag versloeg ze in een rechtsreeks duel Annemarie Verstappen. De Rover tikte na 2.23,1 als eerste aan. Verstappen werd in 2.24,32 derde. Illse Oegema was de snelste op de 400 meter vrije slag. Ze volbracht de af stand in 4.24,58. Bij de heren kwam alleen Frank Drost op het erepodium. Hij won brons door de 200 meter vlinderslag af te leggen in 2.05,12. EDINBURGH (ANP) - Johan van Hees uit Amsterdam en Jo Gevers uit Udenhout hebben zondag de zilveren medaille gewonnen tijdens het interna tionale judotoernooi in Edin burgh. Van Hees was in de finale van de klasse tot 78 kilo de mindere van de Engelsman John Sheals. In de klasse tot 65 kilo verloor Gevers in de eind strijd van Sheals' landgenoot Chris Liliy. Voor vier Nederlanders was in het toernooi, waaraan zes landen deelnamen, de bronzen medaille weggelegd: Barry Oudshoorn (Den Haag, boven de 95 kilo), Theo Meijer (Amersfoort, tot 95 kilo), Mar tin Schonewille (Heerlen, tot 78 kilo) en Robert van der Vlist (Leiden, tot 71 kilo). ENGELBERG (SID) - Olym pisch kampioen Jens Weiss flog uit de DDR heeft zondag in Engelberg de woensdag be gonnen internationale wed strijden van Zwitserland op de 90-meterschans gewonnen. Met sprongen van 121 en 124 meter vestigde de 21-jarige Weissflog nieuwe schansre cords in het toernooi, dat mee telde voor de strijd om de we reldbeker. De wereldkam pioen op de normale schans, die woensdag in St Moritz ook al de beste was, kwam uit op een puntentotaal van 448,4. Hij zette zijn concurrent Ernst Vettori, die zondag tweede werd, op een achterstand van 3,8 punten. Wereldkampioen Per Bergerud, de nummer drie van het klassement, kwam op de slotdag niet verder dan een zevende plaats. De uitslag van zondag Is: 1. Weissflog (DDR) 231,5 punten 2. Vettori (Oos) 219,0 3. Dluhos (Tsj) 216,3 De stand om de we reldbeker is: 1. Weissflog 448,4 2. Vettori 444,0 3. Bergerud (Noo) 412,8

de Stem | 1985 | | pagina 7