FRISSE ZONDAG WEL TEGENVALLER ar laakt. JANSEN Iff ARKT ÖE KLEDING 12 MAART 2 utërtpSIRE >ms uitziet .■ftAWDAG 18 FEBRUAR11985 VANZEELAND lepsic rorden] in 'gekte' zoals dan een korte paaien ineens, en...als de om- o gek als 't er ?t 'm thuis ge- IJzendijke Sas van Gent Hulst Aardenburg Kloosterzande Vogelwaarde Sint-Jansteen Kwadendamme Goes 's-Heerenhoek Koewacht Westdorpe Philippine Nieuw-Namen Clinge Lamswaarde Graauw Sluiskil Orthopedisch Schoentechnikers 076-148168 ;MUk T6 PAGINA ZEELAND 2 Koning Winter wijkt voor prins Carnaval V «"t 5AS VAN GENT/ IULST/AARDEN- lURG/ 'S-HEEREN- jOEK - Een vriende lijk gebaar van ko- jing Winter maakte ;r dan toch nog een icht feest van, waar irins Carnaval de ge- egenheid kreeg om te ïeersen zoals het ïoort. Met een boerenkiel en een rode zakdoek extra om was het af- jelopen weekend nog 5est te harden voor 'owel deelnemers als oeschouwers van de iptochten die op vele jlaatsen in bonte deuren door de stra al trokken. Vooral zaterdag was het bij na voorjaarsachtig, met een lonnetje dat het Elfstedenco- nité verafschuwde, maar waarmee men in het zuiden eer content was. Onder een rissere zondag had vooral de lublieke belangstelling de lij- len in Sas en Hulst, al was nen ook daar, na de barre [oorspellingen, niet eens onte vreden. Traditiegetrouw kregen ilaatsen als Sas van Gent, Cloosterzande en Hulst in feeuwsch-Vlaanderen en 's leerenhoek in midden-Zee- and toch de meeste carnaval- lierders op bezoek, maar in tardenburg staan de Nacht- jul'n ook te dringen om in dat 'ijtje opgenomen te worden. Aan de optocht daar deden naar liefst 700 mensen mee. ieele Reclame tnbi pels van f/vr/J, in met valiteiten tig op escnikken als in de ft wat u zoekt. K-"t In IJzendijke trok de optocht gisteren door de straten. FOTO DE STEM/COR J. DE BOER Toen de optocht amper op tong was, viel in Sas van Gent Se zon weg, een tegenvaller die pe belangstelling drukte. Niet temin schatte men het bezoe- :ersaantal nog op iets minder San 40.000. De kwaliteit van de deelnemers, die ruime aan dacht besteedden aan de ac tualiteit, was uitstekend. De bitslag: Grote wagens: 1- Deurdouwers (die ook de prijs voor de meest carnavaleske wagen kregen), 2-Zuipcylin- jders, 3-Wilde vangst. Kleine wagens: 1-Clownsmolen, 2- Sas can-can, 3-Suske en Wis- ke-expres. Individuelen: 1- Welzijn via Carnaval, Duo's: 1-Meewind, Trio's en kwartet ten: l-'t Sasse triootje presen- :rt, Groepen: 1-De goochel - ihow. Zaterdag hadden burge- leester Dusarduyn en prina Mario het feest eendrachtig in lang gezet Tijdens de plech tigheid op het gemeentehuis 'erden onderscheidingen in de orde van de gouden biet tgereikt aan onder andere Jan Remery, Eugene Sarneel en de Club van 111. Prins Ma- 'iogaf de burgemeester enkele leschenken, die in het teken itonden van de Sasse bezuini- lingen. 'Veel volk en een prachtige 'toet', commentarieerde een bezoeker aan Hulst zondag middag het carnavalsgebeu- ren in de stad van Reynaert Hdie trouwens ook een boeren- T?'e' omgehangen kreeg). Er pden maar liefst 29 wagens pee. Menigeen had het Hul pter carnavalsmotto tot het Jjine gemaakt: 'Zai gai ook fa milie van main?'. De uitslag: Wagens: 1-Ik speel mee, gai Tok?, 2-De heksenketels, 3- Pen Ouwen z'n familie, Groe pen: 1-Wij zijn allemaal fami ne van mekaar, 2-Jeugdva- tantiewerk, 3-De familie pitjes, Enkelingen: 1-Carna- Nskleuters, 2-Fietsclown, 3- |°ep Zat. Een discussie in de gemeen teraad over de aanschaf van £en tractor, leidde zaterdag tot opmerkelijke stunt. Elf Retors reden de prins en de |aad van elf naar de Grote ™rkt, om daar de sleutel in mtvangst te nemen. Oud-bur- lemeester P. Molthoff kreeg 'Jdens het officiële banket het grootkruis in de orde van ver- ponsten. Stuntend openden de Loere- raaiers zaterdag het Garna al met de kidnapping van pillekeurige burgers, die op ad werden gestuurd naar oteldonk, om daar maar eens echt carnaval te leren vieren. De plesie onder aanvoering van wethouder R. van de Wynckel moest eraan te pas komen om de gemoederen te sussen. Dat lukte, temeer na dat Van de Wynckel er bij de sleuteloverdracht op had ge wezen dat 'we zuinig moeten zijn op de Aardenburgse sleu tels'. De optocht was met 700 mensen en 25 wagens een van de grootste en fraaiste uit de wijde omgeving en werd dan ook door een duizendkoppig publiek gadegeslagen. De uit slagen: Individuelen tot 8 jaar: 1-Sylvia Westphaal, Indivi duelen 8/12 jaar: 1-Wibo Bak ker, Groepen kinderen: 1-Va- lentine en Desiree Kanters, Groepen volwassenen: 1-Jos Paridaen, Klelhe wagens: 1- 'Veronica Promotieteam', Grote wagens: 1-DSV Draai- burg (As altijd weer geen weer). Het klapstuk moet in Kloor- ianenland nog komen. Dat is uiteraard de grootse optocht komende dinsdag, maar zo lang wordt niet gewacht om het feest daverend te openen. Vrijdagavond was er de tradi tionele raadsvergadering met de raden van elf uit Klooster zande, Vogelwaarde, Lams- waarde en Terhole. Bij die ge legenheid kreeg burgemeester Somers bij wijze van carnava lesk afscheidsgeschenk een taart in de vorm van een hart. Een voorproefje van de gro te optocht was zaterdag te zien in Groenendijk, waar de kin deroptocht plaatsvond. De uit slag van de verkleedwedstrijd: Enkelingen 1-Lindsey Boer- dam, Duo's: 1-Diana en Ton Bogaert, Trio's en meer: 1- Vuilnismannen Groenendijk, 's Avonds was er een ver kleedwedstrijd voor ouderen, waar Sjef Pouwels als fraaiste uit de bus kwam. In Vogelwaarde reden za terdag 15 wagens mee in de optocht, die daarmee een hoogtepunt werd in het plaat selijke carnavalsfeest. Dat kon trouwens toch al niet meer stuk nadat een caféhouder een geïmproviseerde kroeg had geopend op het parkeerterrein bij Rapenburg, zodat ze er daar ook helemaal bij hoorden. De optocht kende de volgen de uitslag: Wagens: 1-Polder- jongens (De schoonmaak), 2- De Bosse Friemels (Heksenke tel), 3-de Rapenburgse vogels (Donald Duck). Vandaag (maandag) staat nog een klap per op het programma der Vo- gelpieken: een optreden van Barry Hughes. De stoet der ratten trok za terdag veel bekijks, mede om dat een aantal wagens uit Hulst in de optocht meereed en vier muziekgezelschappen van de partij waren. Bij de groe pen wonnen evenals vorig jaar de Pieleputters (Koffieleuten). De uitslag bij de wagens: 1-De Statie (Hulst), 2- Boskoppen (Hulst), 3-de Putters (Steen). Toen dit bekend was gingen de ratten dweilen. Prins Adriaan J zwaait de scepter in Pikpot onder het motto Me ae noe de smêêke te pakken. Alle activiteiten wa ren in de plaatselijke dancing De Kroon. Zaterdag na de ma tige optocht was er een bal voor de jongeren, waar onder meer de boerenkapel en mu ziekvereniging Con Affezzione het geheel muzikaal opluister den. De carnavalsoptocht in Goes heeft dit jaar minder be langstelling vanuit de plaatse lijke bevolking gekregen dan voorgaande jaren, waar schijnlijk toch door het weer. Terwijl de landelijke en lo cale politiek bij veel carna valsevenementen het mikpunt van spot en satire zijn, bleef dit in de Bevelandse Hanzehat uit. De meest opvallende wagen was ongetwijfeld het voertuig dat met het motto „Alle gek heid op een stokje" door de Goese binnenstad gleed. Een levensgrote nar - bevestigd op een paal - werd door een wip- mechanisme op en neer gela ten. De uitslagen: Kinderen: 1- Ronald Bruins, Loopgroepen: 1-Ganzen van de stad, Vol wassenen: 1-Bas Aaertssen, Wagens: 1-Alle gekheid op een stokje. Voorafgegaan door de plaatselijke veldwachters trok de jeugd van 's-Heerenhoek zaterdag door het plaatselijke centrum. Ook hier sloeg de kou toe en bleef de belangstel ling beperkt. De stand van de thermome ter werd het beste in beeld ge bracht door een groep kinde ren, die onder het motto „Mu ben di- ondersteboven van" met zelfgemaakte schaatsen op hun hoofd rondliepen. Uitslagen kinderoptocht:l- De elfstedentocht, 2- Leen Moeder Koop Moeder, 3- een jongentje, die met een vat wa ter op zijn buik het vertrek van de plaatselijke brandweer betreurde. De grote optocht, die zondag door de straten van 's-Heeren hoek trok stond ook dit jaar weer bol van de reacties op het gemeentelijk beleid. Hoewel het aantal bezoekers aan het Zuid-Bevelandse plaatsje dit jaar tegenviel door de kou - bijna 10.000-, was de sfeer er niet minder om. De uitdslagen: A-categorie: 1-Confectiebedrijf Lucilla, B: 1-Vooruit in de Parochie, C: 1- Me bin d'r ondersteboven van, D: 1-Vele handen maken licht werk, E: 1-We kunnen niet ho ger, F: 1-De tweeverdieners. In Koewacht was er vooral carnaval voor de kinderen, die een play-backshow kregen voorgeschoteld in De Vla schaard. De uitslag: 1-Vanessa (Tanja van Veen), 2-Corrie van Gorp (Sandra den Har- tog), 3-Dorus (Dirk Mertens). De Koeters beheren niet het grootste carnavalsrijk, maar houden wel lang stand. Ze be gonnen afgelopen donderdag al en zijn niet van plan voor dinsdag, middernacht af te haken. Het startte donderdag onder leiding van prins Hen- drikus met een feest voor de bewoners van het Verlaet, vrijdag kwamen de scholen aan bod. Maar ook hier was de optocht, met vier grote, voer kleine wagens en vijftien groepen de klapper. Met de muziek uit Westdorpe zelf en uit Zelzate marcheerde het bonte gezelschap door het dorp. In Nieuw-Namen werd de prins per krat aangevoerd - fotodestem/corj. de boer De Mosselkrauwers be groetten zaterdag bijna 1500 toeschouwers bij de grote op tocht, die meer groepen en minder individuelen telde dan vorige jaren. De uitslagen: In dividuelen: 1-Arjan van Holst, Duo's: 1-Lonneke Rammeloo en Giny Bosman, Groepen: 1- Gymvereniging (De leutige Pollepel), Wagens: 1-Trimclub altijd zat (Consumentenbond). Bij de sleuteloverhandiging veroorloofde prins Jakkes 1 zich menige toespeling op de gemeentepolitiek, wat hem niet moeilijk viel, daar Philip pine zich regelmatig tekort ge daan voelt door de heren uit Sas. De overhandiging van de sleutel bij het Streekmuseum ondervond zaterdag maar weinig waardering van het publiek. Bij de optocht zondag was er meer volk op de been, niet in de laatste plaats ook omdat wagens uit plaatsen als Sluis, Groede en Aardenburg de gelederen kwamen verster ken. Er viel bij de Azijnhalzen veel muziek te beluisteren, en ze legden de nadruk deze keer meer dan in voorgaande jaren op festiviteiten voor de kinde ren. Een optocht was er niet bij voor de Kauters, maar het songfestival in de Kauter maakte veel goed. Eerst waren de kinderen aan de beurt, die de volgende uitslag op het sco rebord zetten: Solisten: 1- Bianca Voet, Trio's: 1-Petra en Linda Robbrecht en Catrien de Munter, Play-back: 1- George en Wim Pauwels. De buurten en groepen zetten 's avonds hun beste beentje voor. De uitslag: Buurten: 1-De voorste Kauter, 2- de achterste Kauter, Groepen: 1-De uit slovers, 2-De jongeren. Voor de bonte stoet die za terdag door de Clingse straten trok, bestond opmerkelijk veel belangstelling uit het Belgi sche De Klinge. De Kriekeput- ters noteerden deze uitslag bij de wagens: 1-De Molenstraat, 2-Het Zeegat, 3-De Nieuwe Steen. De carnavalesk uitge doste sloeber voor de lagere school bekeek het schouwspel geamuseerd. Malpertuus zat 's avonds bij het carnavalsbal stampvol. Niet minder dan vijftien wagens en 33 groepen telde de optocht door Lamswaarde. De jury had dan ook een fikse klus om de voleende uriiswin- naars bekend te maken: Loop groepen, enkelingen: I-Oude Vent, Duo's: 1-Inktvis, Groe pen: 1-Jambuurt, Binnenwa- gens: 1-de Krotekokers, 2-de Dreef. Buitenwagens: 1-De Mosselboer (Vogelwaarde), 2- de Rapenburgse Vogels (Vo gelwaarde). Deze laatste wa gen kon overigens vanwege een klapband niet meerijden in de optocht, maar kwam wel onder de ogen van de jury. Zo'n 500 mensen zagen za terdag in Graauw de stoet voorbijtrekken en hoorden la ter wie er in de prijzen was gevallen. De uitslag: Grote wagens: 1-De Graauwse stu denten, kleine wagens: 1- Clown met twee kanten, groe pen: 1-Sojour, enkelingen: 1- Wij zitten op rozen. Een kroe gentocht luidde zaterdag het carnavalsbal in. De inspanningen van de Zwartsnuvers werden zater dag beloond met een grotere deelname en meer publieke belangstelling dan in vorige jaren. Twaalf wagens en groe pen waren er te zien en zeker vijftig individuelen. Vooraf gaand aan de optocht hielden de Zwartsnuvers, in samen werking met het Amerika-co- mité van de w Sluiskil een oliebollenactie. De opbrengst dient om jonge voetballers naar Amerika te kunnen laten reizen. In cafe Dallinga keek voorzitter F. Bouchaute van het Carnavalscomité al voor uit naar 1986, wanneer de Zwartsnuvers hun elfde car naval waardig hopen te vie ren. De uitslag van de optocht: Grote wagens: 1-Betsy's (mis poes, handjes boven de de kens). Groepen: 1-Crocussen op vakantie, Individuelen: 1- De echte Zwartsnuver. (ADVERTENTIE) Spreekuur bil de fa. Wentzler, Grote Zwa- nenstr. 21, Hulst Uit sluitend volgens af spraak Voor orthopedische schoenen, inlays, steunzolen, steunkou- sen, orthopedische semor- schoenen, verbandpantoffels en gemaksschoenen Pinguins in de kou in Aardenburg foto wim kooyman Geen vossen maar apen in de Hulster binnenstad. - foto wim kooyman K~ '«ü- Een van de vijftien wagens uit de stoet in Vogelwaarde. FOTO DE STEM/COR J. DE BOER Een onderdeel van de optocht in Sas van Gent. - foto de stem/cor j. de boer Kindervriendelijke veld wachters in 's-Heerenhoek - foto Willem mieras Spoken in Clinge. fotodestem/corj de boer Parijs-Dakar op spierkracht in de optocht van Westdorpe - foto wim kooyman

de Stem | 1985 | | pagina 4