gie CAO-overleg in het slop steeds ces CBS Marokkaan Belhajey mag blijven MINISTER VOORKOMT VERBOND CDA-PVDA: Ruding overwoog strafvervolging Brandt Corstius )e$relFd MAANDAG 18 FEBRUAR11985 PAGINA 3 BINNENLAND ■HOGE UITZONDERING Mes in woud van subsidies Eversdijk: vervoer mestschot per schip Gasunie wil geen extra inzet aardgas Herziening partiële leerplicht ARBEIDSTIJDVERKORTING IS BREEKPUNT Doodstraf blijft formeel in de wet staan BINNENLAND Tour operators in de fout BINNENLAND afval toeneemt. r afval maakt k het probleem et hoe Van Aar- gaat met het af twee bestaande Borssele en Do- n daaruit weinig op een gedegen ind december e krant uit een n (de directie van opwerkingsfa- a èn de directie anse Staatscom- voor Atoomener- hoog radio-actie lij tingsafval uit a 1990 definitief rland terugkomt, ment was de si- et afval óf zou te- óf in Frankrijk n maandag vroe- Kamerfracties de om opheldering, nne zei dat Parijs a hèm een wijzi- beleid hadden ge- hijzelf niet wilde bij zijn Franse ga hoe het zat; annéér hij dat zou ervan overtuigd en hem zou melden al terugkomt, ormeren om niet te ten, dat is de kort- ie van struisvogel manier wordt de t gewonnen. En is het probleem, tot er oplossing is, maar perken tot het af- e bestaande kern- 'anuari 1968 had West- nd verklaard dat de g 300.000 manschap- d terwijl het er in feite waren. sleutelfiguur in het ju- steekspel tussen oreland en CBS is de ioneerde kolonel Hawkins. Hij was tij 'e oorlog in Vietnam met het evalueren van pensterkte der Viet- en en verrichtte die in opdracht van het ikaanse opperbevel in Hawkins werd dins- woensdag als getuige rd. Zijn verklaringen olgens waarnemers in ork verpletterend voor oreland. gens Hawkins heeft oreland het aantal delijke troepen met op laag aangegeven. Ho- cijfers zouden 'politiek vaardbaar' zijn In 1967, aldus de ex- el, zijn twee gedetail- rapporten verschenen in naar voren kwam dat merikanen de kracht e Vietcong onderschat- n feite bedroeg het aan trijdkrachten aan Viet- ~se zijde 500.000. ex-kolonel zei voor bank dat hij Westmore- I van die gegevens op de te had gesteld maar dat perbevelhebber had erd dit aantal als reëelte houwen. Hawkins: „Kort engevat had hij nae twoord: 'Wat moet ik de ident zeggen, wat moet et Congres zeggen, wat 'e reactie in de pers zijn die hoge cijfers?'", et is beter die cijfers op- w te overwegen", was ens Hawkins het ant rd van Westmoreland eest op de evaluatie van nlichtingendienst. De ex- nel antwoordde desge agd dat niemand in Viet- destijds de deugdelijk van zijn manier van ken in twijfel had kken. "iet alleen de verklaring Hawkins voor de recht' k is een tegenslag st voor Westmoreland; in loop van het proces zó11 andere getuigenverkla- gen afgelegd die volgens arnemers in de rechtszaal mogelijk nog belastender r Westmoreland waren de CBS-reportage. Zo zei ex-Congreslid Pa Closkey dat de beslissing n Westmoreland om de P3* -militaire eenheden van tcong niet mee te tellen zijn berekening van de rkte van de vijand 'bijna sdadig'te noemen is. De advocaten van West' oreland lijken niet al 1 tijd meer te hebben ze verklaringen aan --chten. Bij het begin ;t proces had de rechte 'estmoreland en CBS el >0 uur toebedeeld om hu andpunt uiteen te zetten- e verdediging van de 8e' ensioneerde generaal hue aar al 140 uur van gebruik'- T28 ROOSENDAAL - De Marok kaanse jongen Abdel Belhajey 125) die in 1982 in het ouderlijk huis in Roosendaal zijn vader doodde, heeft een verblijfsver gunning gekregen. Zijn ver zoeken hiertoe zijn deze week door staatssecretaris Korte- van Hemel persoonlijk inge willigd nadat Belhajey eerder ongewenst was verklaard. Abdel Belhajey vermoordde zijn vader in blinde woede, waarmee hij een eind maakte aan een hoog opgelopen con flict. Uitwijzing naar zijn va derland Marokko hing vanaf dat moment als een zwaard van Damocles boven zijn hoofd. Terugkeer naar Marok ko zou volgens zijn advocaat, mr, H. de Ruijter uit Breda, ongetwijfeld de bloedwraak tot gevolg hebben. De kansen op een verblijfs vergunning in Nederland le ken gering. In 1975 had Belha jey een verblijfsvergunning gekregen in het kader van ge zinshereniging. Een vergun ning om zelfstandig te gaan wonen werd afgewezen in verband met zijn strafblad. De staatssecretaris is ver volgens advies gaan vragen bij de Adviescommissie voor Vreemdelingenzaken. Deze commissie heeft mevrouw Korte unaniem geadviseerd om het verzoek toch in te wil ligen. De staatssecretaris 'be rust in zijn verblijf in Neder land bij wijze van uitzonde ring ondanks ernstig bezwaar uit het oogpunt van de open bare orde', zoals het officieel heet. Van onze Haagse redactie Het mes moet in het woud van subsidieregelingen, die zijn verspreid over tien ministe ries. Ze omvatten in de begro ting 1984 posten van 2,6 mil jard kosten voor kleuter- en iageronderwijs) tot 14.000 (Kon. Ver. van Ned. Reserve Officieren Een ambtelijke werkgroep van Financiën heeft in het ka der van de grote bezuinigings operatie niet minder dan 138 van deze regelingen onder zocht. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - De Nederland se schipperswereld moet zich sterk maken om een fors aandeel te verkrijgen in het transport van mestover schotten van de gebieden met veel intensieve veehou derij (zoals in Oost-Bra bant), naar gebieden die nog een 'mesttekort' hebben (Zeeland, IJsselmeerpol- ders). Dat zei het CDA-Kamerlid Eversdijk gisteren in zijn functie van voorzitter van de Christelijke Bond van On dernemers in de Binnen vaart (CBOB) op de jaarver gadering van deze bond. Volgens de CBOB-voorzit- ter wordt het hoog tijd dat Smit-Kroes met een duide lijke beleidsnota voor de bin nenvaart komt. Volgens de CBOB-voorzitter zou Smit- Kroes ook meer aandacht moeten geven aan de uitbrei ding en het onderhoud van de vaarwegen voor de bin nenvaart. Bovendien wordt bij de uitvoering van nieuwe wer ken snel bezuinigd op speci fieke binnenvaart-voorzie- ningen. Als voorbeelden daarvan noemde Eversdijk het schrappen van de lift- sluis in de Oesterdam bij Bergen op Zoom. Als gevolg van vertraging van de verbredingswerken bij het Kanaal door Zuid Be veland blijft de scheepvaart nog jaren langer opgescheept zitten met de sterk verouder de sluizen bij Wemeldinge en ook in Brabant zijn aanpas- singswerken dringend nodig, onder meer aan de Zuid Wil lemsvaart, het Wilhelmina- kanaal en de kanaaltak naar de Amer. Geen meerderheid 3e TY-net Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Er is op dit moment geen meer derheid in de Tweede kamer voor de definitie ve invoering van het derde TV-net. Minister Brinkman (Cultuur) heelt het gelegen- heidsverbond tussen CDA en PvdA vóór het derde TV-net gisteren opnieuw aan flarden geschoten. Het CDA ging eerder ak koord met de PvdA-wens voor een derde TV-net op voor waarde, dat de PvdA ook de bestaande omroepen aan de abonneetelevisie wilde laten meewerken. Voor die mede werking van de omroepen voelt Brinkman echter niets, dat bleek gisteren in zijn offi cieel gepresenteerde Mediano ta. Na de behandeling van de Medianota in de Tweede Ka mer vorig jaar zijn er nu nog een aantal wijzigingen in de nota aangebracht. Wie nu abonnee is van een omroepblad is daarmee tevens lid van die omroep. In het ver volg, aldus de wens van de be windsman, moet een omroep organisatie schriftelijk vragen 1 of die 'abonnee ook lid van de betreffende omroep wil wor den, de zogenaamde 'positieve- wilsbeschikking'. Het aantal leden van een omroep is door slaggevend voor de beschik baar te stellen zendtijd. De NOS wordt in drie onder delen opgesplitst: een zelf standig facilitair bedrijf dat alle apparatuur beheert met de naam 'Nederlands Audiovi sueel Bedrijf NV, de Neder landse Omroepprogramma Stichting en het Commissa- DEN HAAG (ANP) - De Gas unie voelt niets voor de idee van de Bezinningsgroep Ener giebeleid om meer aardgas in te zetten in de elektriciteits voorziening, wat tegen de eeuwwisseling moet leiden tot een schoner milieu. Aardgas dient benut te wor den voor de openbare gasvoor- ziening en daarnaast zoveel mogelij k voor toepassingen waar zijn economisch rende ment bet grootst is. En dat is niet hst geval in grote instal laties ten behoeve van de stroomopwekking. Aldus luid de het betoog van directeur mr. SA. Rissik van de Gasunie vrijdag in Den Haag, waar de Stichting Energie Anders een studiedag hield over het elek- tricibitsscenario van de be zinningsgroep, waarin weten schappers, adviseurs en de mi- lieuteweging samenwerken. 1 tgangspunt is dat aardgas een economisch goed is, waar van de voor Nederland econo mische waarde zo goed moge lijk moet worden uitgebuit. Naast de openbare voorzie- mn» zal aardgas zoveel moge- Uk moeten worden gebruikt voor die toepassingen waar £!]r economisch rendement U grootst is. In het algemeen en afgezien van bijzondere °epassingen zal dit niet zijn - zeer grote installaties, aldus "issik. Aardgas, dat nu nog I ^"ivijfde van de Nederlandse d v°m °Pwekt, zal juist gelei- di) k moeten worden vervan- i ff", door voornamelijk kolen I i kernenergie,betoogde hij. daarmee wordt ook de door de ^gering beoogde spreiding an de stroomvoorziening I Jer meer<fere energiedragers 3 WlVersificatie) bereikt. riaat voor de Media. Dit laat ste is het zelfstandig bestuurs orgaan. De 'macht' van dit commissariaat kan echter door de Kroon gebroken wor den. De bewindsman verbiedt de gevestigde omroepen om me dewerking te verlenen aan abonnetelevisie. De omroepen mogen bijvoorbeeld geen pro gramma's aan deze 'televisie bedrijven' aanbieden. De PvdA-fractie in de Tweede Kamer is van oordeel dat het kabinet inzake omroep en kabel een VVD-beleid voert. Dit zei de mediaspecia- list van de PvdA-fractie, Kos- to, gisteravond in een reactie op de nieuwe mediawetgeving. Als het CDA een ander media beleid wil voeren, zal het moe ten wachten op andere politie ke verhoudingen, meent Kos- tp. - Het CDA meent dat het derde tische woordvoerder Van der Sanden stelde in zijn eerste re actie dat uit de vormgeving van de wet door het kabinet duidelijk is 'dat de principiële beslissing over het derde net is genomen en wel in positieve zin'. De CDA-fractie is het er niet mee eens dat een defini tief besluit middels wetgeving moet worden genomen. Volgens de Tweede-Kamer fractie van D'66 is het uitstel van het derde Nederlandse te levisienet funest voor ons om roepbestel. Volgens de Demo craten is de komst op korte termijn van een commercieel net - waarop Avro, Tros en Veronica een plaats kunnen krijgen - het enige antwoord op de commerciële program ma's die ons vanuit het bui tenland in toenemende mate bereiken. Ook NOS-voorzitter Jur- gens hekelde het voorontwerp van Brinkman. „Behalve het Commissariaat voor de Media biedt de wet niets nieuws. Dat hij (de minister) beweert dat de publieke omroep door deze wet zou worden versterkt, is de gotspe van het jaar", aldus Jurgens. AMSTERDAM - 'Prostitu tie moet uit de criminele sfeer, er moet een commis sie komen om de rechten van prostituees te waar borgen en verder moeten voor prostitueées dezelfde regelingen gelden als in het bedrijfsleven'. Deze en andere verlan gens werden door 150 pros tituees uit tien landen uit gesproken op een deze week in Amsterdam geor ganiseerd 'Hoerencongres'. Resultaat van het - beslo ten-internationale congres is een Handvest voor de Rechten van Prostitueés overal ter wereld en een In ternationaal Comité voor de Rechten van Prostitueés. Volgens Margot Alvarez van De Rode Draad, de Ne derlandse organisatie ach ter het hoerencongres, is de situatie in Nederland in vergelijking met het bui tenland niet slecht 'ook al krijgen vrouwen ook hier snel een etiket opge- plakt'.Met een drukbezoch te persconferentie en een groots 'hoerenbal' in Kras- napolsky werden de con gresdagen afgesloten. FOTO ANP Door onze Haagse redactie DEN HAAG - Hoewel de partiële leerplicht een positieve in vloed heeft gehad op het maatschappelijk functioneren van 16- en 17-jarigen en de doelstelling - het opheffen van onderwij sachterstanden - nog steeds actueel is, neemt de uitwerking af. Het ontbreken van straffen bij verzuim en de wens van veel jongeren om de schoolloopbaan te beeindigen en te gaan werken zijn hiervan de oorzaken. Daarom kan partiële leerplicht een belemmering zijn bij het vinden naar werk. Dat concludeert een ambtelijke werkgroep, die de mogelijk heden van bezuinigingen heeft onderzocht. Kritiek heeft de ambtelijke werkgroep op de conclusie van de Rekenkamer, dat het percentages ontduikers van deze plicht in het schooljaar 198283 53 is. De werkgroep komt uit op 12 procent. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Minister Ruding (Financiën) heeft overwogen om de auteur Hugo Brandt Corstius straf rechtelijk te laten vervolgen wegens het „beledigen de" artikel 'Ruding, Eichmann van deze tijd'. Dit is voor minister Brink man (Cultuur) aanleiding ge weest om Brandt Corstius de literaire P.C Hooftprijs te wei geren. Dat heeft minister Brink man na afloop van het kabi netsberaad laten weten. Sa men met premier Lubbers verdedigde deze bewindsman het fel omstreden besluit om de voordracht van de jury van de P.C Hooftprijs naast zich neer te leggen. Minister-president Lubbers heeft, nadat minister Brink- Door Lidy Nicolasen De eerste tekenen zijn be waarheid geworden: het gaat slecht met de onderhandelin gen over de nieuwe cao's in Nederland. Werkgeversvoorzitter Van Lede mag dan roepen dat er dit keer geen 'sleutel-cao's' (model-overeenkomsten) uit de bus zullen rollen. Inciden teel mogen dan hier en daar arbeidsovereenkomsten wor den afgesloten. Maar alle aan dacht lijkt zich nu toch te richten op de grote bedrijfs takken. En de werkgevers hier tonen een opmerkelijke eens gezindheid. Bij Akzo-Nederland zijn de ze week de onderhandelingen afgebroken. Het overleg is ge strand op de 36-urige werk week in 1986. De Akzo-directie en de vakbonden hebben be sloten het op 27 februari nog een keer te proberen. In de metaalindustrie ontmoeten de werkgevers en werknemers elkaar weer op 22 februari. Het gesprek spitst zich toe op de yèrkortïng van de werk week. Bij Philips staat de on derhandelingstafel gereed op 28 februari. Na een aanvanke lijk optimisme over de hou ding van de Philips-directie over 'de arbeidsduurverkor ting, ïs het gesprek op dit mo ment weer terug bij af. De werkgevers zijn lang niet eensgezind over hun af wijzing van de werkweek verkorting. Des te meer heeft het de vakbeweging verrast, dat uitgerekend deze grote drie zich en bloc verweren te gen de komst van de 36-urige werkweek in 1986. Zij zijn zelfs niet bereid hun mede werking in principe toe te zeg gen, zoals het Heineken-con- cern deed. „Ze stemmen het beleid dui delijk op elkaar af", zegt FNV- bestuurder Paulien van der Linden, onderhandelaar bij Akzo. „Er wordt met omtrek kende bewegingen gesproken over de arbeidstijdverkorting. De direptie wil er niet aan. Ze wil alléén maar spreken over vervroegde uittreding, deel tijdwerk en jeugdwerk. Maar dat is niet voldoende." De .vakbeweging verwijt de werkgevers aap te sturen op eén conflict. Want de onder handelaars van de werkne mers zouden allang niet meer vasthouden aan een algemene arbeidstijdverkorting. Ze wil len praten over elke differen tiatie, elk model, kijken naar de afdeling of naar de functie. Als de werktijd maar wordt verkort. De werkgevers op hun beurt verwijten de vakbonden een halsstarrige houding. Ze wil len eerst de arbeidsduurver korting van de afgelopen jaren verwerken en doorgronden, voordat ze een nieuwe toezeg ging doen. Veel meer aandacht eisen zij op voor de jeugd werkplannen en zij beklagen zich over het feit dat de vak bonden op dit punt de boot af houden. Het lijkt dan een welles- nietes spelletje te worden. Op hun beurt delen de bonden mee alléén over de verdeling van nieuwe werkgelegenheid^ ook voor jongeren - te willen praten als er nieuw werk te verdelen valt. En dat nieuwe werk moet geschapen worden door arbeidstijdverkorting. Voor hen zijn de jeugd werkplannen zoals die er nu liggen niet meer en minder dan 'een extraatje', omdat het vooralsnog om tijdelijke ar beidsplaatsen gaat. Eind deze maand moet de eerste bres geslagen worden, in werkgevers- of werkne merskamp. Maar hoezeer iedereen ook roept dat deze onderhandelingen niet bepa lend zijn voor de arbeidsrust in Nederland, als er geen ope ning komt ligt het conflict op straat. man hem op de hoogte bracht van zijn voornemen de prijs te weigeren, contact gezocht met de oud-minister van Cultuur, Klompe, en professor de Gaay-Fortman. Beiden gaven het advies, zo verklaarde pre mier Lubbers gisteren, om de literatuurprijs aan Brandt Corstius te weigeren. Volgende week spreekt mi nister Brinkman met de Belgi sche minister van Binnen landse Zaken Mare Galle. De ze heeft naar aanleiding van de weigering van Brinkman de P.C Hooftprijs uit te reiken zijn medewerking aan de Ne derlandse Taalunie opgezegd. De boeken van Brandts Cor stius zijn deze week veelge vraagde literatuur in de boek handel. De schrijver verwerft zich dus een groter publiek en de daarbij behorende inkom sten. DEN HAAG (ANP) - Voorlo pig zal de doodstraf nog blij ven staan in het Wetboek van Militair Strafrecht, de Wet Oorlogsstrafrecht en het be sluit Buitengewoon Straf recht. Minister Korthals Altes van Justitie vindt dat niet be zwaarlijk, omdat de Grondwet de doodstraf verbiedt en de rechter daaraan in alle geval len gehouden is. De rechter kan daarmee niet in proble men komen, omdat krachtens de wetsartikelen waarin de doodstraf staat vermeld, ook minder zware straffen kunnen worden opgelegd (levenslang, twintig jaar).De minister van Justitie schrijft dat in ant woord op kritische kantteke ningen van de VVD-fractie bij het wetsontwerp ter goedkeu ring van het zesde protocol bij het Straatsburgse Verdrag ter bescherming van de rechten van de mens en de fundamen tele vrijheden, inzake de af schaffing van de doodstraf. Dat verdrag kan worden be krachtigd, zo meent Korthals Altes, in afwachting van de herziening van de wetsartike len waarin de doodstraf nog is opgenomen. Landbouwgrond HET totale Nederlandse be slag op landbouwgronden overal ter wereld is zeven tot acht keer groter dan het Ne derlandse landbouwareaal. Anders gezegd: de Nederlan der legt beslag op meer dan tweemaal zoveel landbouw grond als er gemiddeld per wereldbewoner beschikbaar is. Dit blij kt uit een onderzoek van de Wetenschapswinkel van de Vrije Universiteit in Amsterdam in opdracht van de Kleine Aarde in Boxtel. V issen HET kabinet heeft vrijdag be sloten dat het gesloten vissei- zoen wordt opgeheven voor sportvissers die aan bepaalde voorwaarden voldoen. Men mag het hele jaar door gaan vissen als de hengel 'niet is be- aasd met slachtprodukten, worm, een levend of dood vis je, een stukje vis of enig kunstaas met uitzondering van kunstvliegen met een af meting van ten hoogste 2,5 centimeter'. Door onze Haagse redactie DEN HAAG - De reisorga nisaties Vrij-Uit, Inter- coach en Interbus zitten fout met hun pendelreizen op bestemmingen als Pa rijs, de Rivièra en Italië. De reizen voldoen niet aan de vergunningen, die ervoor zijn afgegeven. Het Gelderse busbedrijf Merkus'" Zonen bv in An- delst en de Brabantse colle ga Muijs in Sint Willebrord is daarom ten onrechte toe stemming gegeven om voor de drie touroperators te rij den. Deze lappen de bepa; lingen in de Verordeningen van de Raad van Europese Gemeenschappen aan hun laars, zo blijkt uit de reis gids van ANWB-dochter Vrij-Uit. V ernietigd Met die argumenten heeft de Raad van State het besluit van minister Smit- Kroes van verkeer en wa terstaat vernietigd. Deze had bezwaren van de Ne derlandse Spoorwegen, de reisorganisatie Transalpi no en de Franse Toeristen dienstverlening tegen de activiteiten van de drie or ganisaties verworpen. Men klaagde, dat Vrij- Uit zich niet houdt aan de vervoers-voorwaarden in de afgegeven vergunning. Al uit een oppervlakkige beschouwing van de reis gids blijkt volgens de Raad van State, dat zulks inder daad het geval is. i/ «7 15 Wat is zwaarder, carnaval of de Elfstedentocht? Een moeilijke vraag. Voor bei de evenementen is een zeer groot incasseringsvermogen noodzakelijk. Bovendien moet je al het hele jaar door ge traind hebben. Wie is zotter, iemand die 200 kilometer over sloten en vaar ten krabbelt, terwijl de warme auto in de garage staat of iemand die vier dagen onder kou en muziek gebukt gaat, terwijl thuis een comfortabel fauteuil op hem wacht? Alleen de sterksten overleven, dat is zeker. De ijspegels die de schaatsers aan hun kin krij gen zijn te vergelijken met de kegels van de carnavalsvier ders. Als die kegels bevriezen zijn het ook dodelijke wapens.' Hi-ha onder nul. Carnavalisten kunnen wat hun kleding betreft nog heel wat leren van Elfsteden-rij ders. Zeemleer in hun kruis, kranten tussen hemd en borst rok, een dikke laag vet op het gezicht. Als de feestvierders alle con troleposten hebben afgewerkt en hun consumptiekaart vol- ge stempeld is, belanden ze woensdag in een levensgroot wak. We gaan nu eerst een flinke PUNT op de i zetten en dan zien we wel weer wat Sipkema voor ons in petto heeft. Wat is de overeenkomst tussen carnaval en de Elfstedentocht? Je wordt beloond met een kruisje. Een Elfstedenkruisje of een askruisje MERIJN Regeringswaarnemer DE drie grote fracties uit de Tweede Kamer willen van de regering opheldering over de taak en positie van het insti tuut van regeringswaarnemer. Dat blijkt uit een serie schrif telijke vragen van CDA, VVD en PvdA aan de regering in verband met het eind deze maand te houden derde RSV- debat. Bisdom Roermond DE 55-jarige econoom van het bisdom Roermond, drs. J.A.T. zal dinsdag 5 maart voor de rechter moeten verschijnen omdat hij verdacht wordt van valsheid in geschrifte. Bij de Nederlandse Credietbank in Roermond zou door de Fiscale Inlichtingen- en Opsporings dienst (FIOD) een bedrag van enkele duizenden guldens ont dekt zijn, dat toebehoort aan drs. T., maar op naam van een ander staat. Tamils HET ministerie van justitie beslist vandaag wat er gaat gebeuren met de twaalf Ta mils die vrijdag in Haaksber gen via West-Duitsland ille gaal Nederland zijn binnenge komen en door de politie zijn aangehouden. Er komt een medewerker van het ministe rie naar Haaksbergen voor de ze zaak. De Tamils blijven in elk geval zolang onder arrest. Dit heeft de rijkspolitie mee gedeeld. Olie DE Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM)heeft gas aangeboord onder de Esso- raffinaderij in het Botlekge- bied in Rotterdam. Volgens een woordvoerder van de NAM staat in ieder geval vast dat het om aardgas gaat van een uitstekende kwaliteit. Hoe groot het gas-voorko- men is en of er gesproken kan worden van een economisch aantrekkelijk veld moet een tweede boring uitwijzen. Kabelnet HET ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur gaat paal en perk stellen aan het gebruik van kabeltelevi sienetten door gemeentebestu ren. In enkele gevallen heeft het ministerie aan de politie verzocht tegen gemeentebe sturen proces verbaal op te maken wegens overtredingen van de Telegraaf- en Tele- foonwet. FNV is rijk DE Industriebond FNV wordt, ondanks het aanhoudende le denverlies, een steeds rijkere vakbond. De bond, die het af gelopen jaar weer 20.000 leden verloor en op dit moment on der de 220.000 zit, heeft in dat zelfde jaar het vermogen met maar liefst 32 miljoen gulden zien groeien tot ruim 255 mil joen gulden, aldus deze week het bondsblad 'Zin'.

de Stem | 1985 | | pagina 2