IARKT ND yjlqm \nen? maar let slaat koms uitziet Ongeregeld zooitje ZEELAND Profiel van een drs. uit Philippine Zeeuwse Babbels Ichten ml *piee vóut de Twee nieve postsjes ATERDAG 16 FEBRUAR11985 VAN ZEELAND 'an 'gekte'zoals i dan een korte signalen ineens. en:.'talmde om zo gék als 't er [ijgt 'm thuis ge' |l2 uur). SIRE -H- ie moeite, grote resultaten Krom- parkeerder r.k. kerkdiensten p.c. kerkdiensten Plaatselijk nieuws Schoondijke Itichting Katholiek Buiten. lpn-Leur vraagt ten beho* [individueel Onderwijs He It kader van de werkgeld kerwijs i per week. Datum van in. tig mogelijk, doch uiterl| fenoeming geldt tenminsi. kg tot 1 -8-1986 kan moge. tn de volgende voorwaar. oeming 32 jaar ot jonger boeming minimaal 1 jaai werkzoekende bij G.A.i oeming geheel werkeloos de vereiste bevoeg% uneven kunnen binnen m bden aan bovengenoerm hnkstraat 10, 4871 XA T6 PAGINA ZEELAND 5 -CrT ag Ideele Reclame 30 één vak|e benutten. advertentie wordt in een groter entie met het belangri|kste woord in bondig letoonnummer in de advertentie op men gemakkelijk en snel. DE ZIJKANT HET BEDRAG AFLEZEN ïzendmg van brieven onder nummer letalen Als contante betaling kunt u een blauwe girokaart (dus géén giro-" luren. ig ontvangt u een acceptgirokaart 3.- administratiekosten in rekening ,ing aan Dagblad De Stem, Postbus ng rubrieksadvertenties. 32» ir één vakje overslaan, mma één vakje gebruiken. i H Prijs incl. - 5,36 7,15 8,91 10,70 J 12,49 14,28 5%** Telefoon: Carnaval in sas van gent, een ongeregeld zooitje. EEN SASSE carnavalsgroep met een serieuze doelstel ling. Twee zaken die zich op het eerste gezicht verhouden als water en vuur. Al wie reeds enkele dagen tijdens carnaval in Sas van Gent vertoefde, kan deze stelling beamen. Toch kent het Sasse carnaval een groep -mis schien wel een van de vele- die een dergelijke doelstel ling heeft: 't Ongeregeld Zooitje. Een naam die anders doet veronderstellen. Hun edele doelstelling luidt: „Bevorde ring van de carnaval op dinsdag in de ruimste zin des woords." Volgens Willy Steyaert, een van de leden van 't Zooitje, een doelstel ling die carnaval anno 1985 reeds bereikt is. De tijd van de oprichting van 't Ongere geld Zooitje leert echter an ders. Willy Steyaert: „Zo'n ze ven jaar terug was er maar weinig te doen op de dinsdag van carnaval. Tegenwoordig is dat gelukkig anders. Het was toen dat een achttal fer vente Sasse carnavalsvier ders de handen ineensloeg en tussen twee potjes bier op het idee kwam een carna valsgroep op te richten." 't Ongeregeld Zooitje - „zoals de naam 't zegt", al dus Paul Neyt, een ander lid- was geboren. „Als Ame rikaanse toeristen onder de verzamelnaam 'Filet Améri- cain' bewonderden we het Sasse carnaval. Een jaar la ter benaderden we meer mensen en breidden onze groep uit tot zo'n 20 leden. Dat was ook wel nodig, want als onderwerp hadden we een majorettenkorps ge kozen," zegt Steyaert. „Een prachtbelevenis. Alles liep als een trein en we haakten zelfs in op de kinderoptocht. Potter voorop als tambour maïtre." In de daaropvolgende ja ren koos 't Zooitje Sasse on derwerpen als persiflage op het leven van alledag in Sas. „Een peuterklas en de wel pen," zegt Paul Neyt. „Zelfs nu nog zijn er mensen die de persiflage zo slecht begre pen hebben dat ze hun mond nog niet tegen ons open doen." Via 't Varijeté' en 'het Zooikest' werd 't Ongeregeld Zooitje steeds meer een be grip op carnavalsdinsdag in Sas. Hoewel een serieuze doel stelling -althans aanvanke lijk- duidelijk geen serieuze FOTO DE STEM COR J DE BOER groep. En Sas carnaval ver onderstelt ook niks anders. Spontaniteit, grappen, grol len en eens lekker doen wat je niet alledag kan maken zijn ook kenmerken van 't Zooitje. „Vaste prik ieder jaar eten bij Nelen en het aanbod bier of chocolade melk," vertelt Willy Steyaert. „Je moet het zelf eigenlijk meemaken." 't Ongeregeld Zooitje is tegenwoordig een constante groep, bestaande uit zo'n 20 tot 25 man, leden ook van verschillende carnavalsver enigingen. Wat er deze car naval op het programma staat? Paul Neyt licht alvast een tipje van de sluier: „We gaan over de bergen en brengen cultuur van over de grenzen." Ditmaal geen Sasse persi flage dus, maar verder een aanwijzing waar je alle kanten mee op kan. Carna valsdinsdag -„de laatste ja ren toch een stuk drukker geworden"- zal het duidelijk moeten maken. Eindredactie: Jan Jansen en Frank Deij Den Tjieter was nen vraien veugel, die, zo attij zijn maots uitlee, alles wa leutug en lekker was, gjern dee. Van wijntjen en trijntjen wastij belange mij niet vies en de goeie plekken voor zakken dingen wist ij precies. IJ lee zijn maots da d'uit in 't stammenee, en die wouwen wel, maor dierven toch niet mee. Oft ammel waor was wattij zee? Wie zal 't zeggen? Maor oe dan ook, ij wist 't lekker uit te leggen. Nou mostij ook, al was't maor eens in't jaor naor de paster. Ge begrijpt: gaon biechten niewaor? Ge meug d'ommers ouwen Pasen nie ouwen agge da niet doet, dus Den Tjieter ging, nie gjern, maor jao: 't moet. De paster most nogal trekken, maor 't kwam voor den dag „Da's overspel Tjieter, ank da zo zeggen mag! Nou moenk daorom ook weten mee wie agge da dee, anders kan'k ou geen vergiffenis geven, da voelde wel eh"? „Jao, nee, eigeluk nie! Maor paster al gaje op ouwen kop staon, van mij zulde geen naomen ooren, da gao d'ou nie aon"! „Da d'ijje goed verkeerd mijne maot: namen noemen, of ge keut op straot"! „Alla, ikzal ou elpen: Was't mee wilde Francien? Of mee d'oudste dochter van Dulle Stien"? „Paster, 'k ent ou van te voren gezeed: ik zwijg! 'k Gaon wel naor de paters, wedden dan'k vergiffenis krijg"? Terug in 't stammenee, zijn maots vaneigen curieus: „Zijn al ou zonden vergeven Tjieter, serieus"? „Nee mannen, ik deenk dank mee mijn zonden naor Ulst moet; maor k'en wel twee nieuwe adereskes bij, da komt ammel wel goed". ^■llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIg DE ECHTE politiek heeft zich er al over uitgespro ken. Hulst moet een ka tholieke burgemeester hebben, liefst uit het CDA-kamp en hij moet van wanten weten. De buutredners hebben er vorige week ook al hun mening over gegegeven, het wachten was natuur lijk, met de carnaval voor ogen, op de visie van Piet Polletiek van de Hulster- se carnavalsvereniging De Vossen. Lees even mee. „Ik vin, dat in de pro fielschets voor de nieuwe burgemeester as eerste vermeld moet stoan, dat het een flinke vent of vrouw moet zain. Ai moet een pintje luste, niet te veel, want doar komt ambras van. Ai moet goed kunnen praote, of tie niks zegt, da geef nie. Ai moet gezond zain na tuurlijk en 't schone van Ulst en zijn mensen we ten te waarderen en daarvoot reclaome mao- ken. Ai moet de zon in 't water kunnen zien schai- nen en artikel vaif van alle wetten en reglemen- WEER ZOIETS waar bij je je van alles kunt voorstellen. Reed een trimmer zijn racefiets in de kreukels en par keerde hij 'm vervol gens uit puur chagrijn op de Dam in Terneuzen om er een tijdje geen omkijken naar te heb ben? Of zette hij het ve hikel er even neer om aan de overkant op adem te komen en vond hij 'm terug, toegeta keld door vandalen? Als dat zo is hebben de mannen van het vandalismeproject in Terneuzen weer werk: 'Hou heel die fiets'. - FOTO HENK HOMMERS ten durven toepassen. Iemand, die nie weet wa da betekent moet z'n hand mee de vingers ge spreid voor z'n ogen ouwen. Die zal dan wel wete wa da betekent. En verder moet ie gewoon een goeie burgemeester zain, meer nie. D'er wordt anders wa gespik- keleerd over wie de nieu we zal worre. t' Schaint, dat er ene uit Philippine goeie papiere et. Volgens main is tie nog nie afge studeerd, want ai et al leen maor drs. voor z'n noam staon. Maor ja, ge moet er aigenlijk nie voor gestudeerd ebbe. Ge moe gewoon een gladde jonge zain. Zoals Wim Kan da van ze leven es gezeed et. Een gladde tackel mee een vette kuif". Aldus Piet Polletiek. En laten we eerlijk zijn, wie voldoet er nu beter aan de profielschets dan die drs. uit Philippine. Jammer voor Piet dat de ze 'niet afgestudeerde' bestuurder er 'een paar flessen van de beste wijn' om durft te verwedden dat hij het niet wordt! '""""IHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIHIIIIIUKIIIUIHIIIIIIIIIHUIIIIIKIUIIIIIIin; JILLE: Die mienister is net zó glad as een paelieng in un immer koel- waeter... De rijdende Bücherei; ook Karl und Heinrich zijn damit sehr blij.' „Zeg buurman, mijn auto start niet, wil je 'm eens aansle pen?" „Nee", zegt Kees Muller, „dan heb ik zo weer een proces aan mijn broek!" Die staatjes duperen gedeputeerde staten. De Centrale Stichting voor Sociaal Cultureel Werk. Daar is heel wat LOOS. Dow neemt geen risico meer. Als ze nog maar een zweempje gas ruiken, lekt het uit. Die scouts weten van de prins geen kwaad. Menuwijziging wegens storing in het koelsysteem. Paling in atoomsaus; gaar zonder koken. Geldzorgen bedreigen Hulster filatelisten. Altijd al gedacht dat dat woord iets met failliet gaan te maken had. Faillietelatelisten... De gemeente Oostburg verlegt de prioriteiten: 'Niet meer naaktstrand'. Maar wel: 'Oostburg bekijkt trekkershut'. Strafbaar: De woekerprijzen, die de politie berekent om de Oostburgse stoepjes schoon te vegen. Peter Dobbelaer deed afgelopen zaterdag mee aan het buutre- denersfestival in zaal Tiffany; als debuutredner. Tegenpolen: Koning Winter en Prins Carnaval. Gelukkig zag die eenzame schaatser dat wak net op tijd. An ders had-ie ons niet meer kunnen vertellen dat het ijs op de Otheense kreek woensdag al dik genoeg was om er een vrachtioagen over te laten rijden. Is hij nou het slachtoffer van een lynchpartij of van een lunchpartij? De tegenstander van naaktrecreatie bekeek stiekem een soft- pornofilm en dacht: "beter één tiet op de band, dan tien op het strand.' Zou Lockef eer nu weer het beroep opnemen waarmee zijn voorvaderen naam hebben gemaakt? 'Loque et fer' (lompen en oud ijzer) was immers heel vroeger de wervende kreet van de Parijse handelaars in deze materialen. NOORD-ZUID-BEVELAND Goes - Parochie Maria Magdalena zat. 19 u. zond. 8.30 en 10 u. Zierikzee - H. Willebrord, Mo- lenstr, 62, zat. 9 u. zond. 11 u. Hansweert O. L. Vrouw Onbe vlekte Ontvangenis, zat. 17 u. zond. 11 u. Maria-oord, zat. 10.30 u. Lewedorp - H. Eligius, zat. 19 u. zond. 10.30 u. Rilland-Bath.- H. Jozef, ofwel zat. om 19 u. ofwel zond. om 9.30 u. (om de 14 dagen). Yerseke - H. Anna: ofwel zat. 19 u. ofwel zond. 9.30 u. (Om de 14 dagen). Ovezande - O. L. Vrouw Hemel vaart, zat. 19 u. zond. 9.30 u. WEST-ZEEUWSCH-VLAANDE REN Aardenburg - Maria Hemelvaart, zat. 19 u., zond. 8 en 10 u. Biervliet - H. Maagd Maria Onbe vlekt Ontvangen, zat. 19 u. zond., 10 u. Breskens - H. Barbara, zat. 17 u. zond. 10 u. Tot 7 aug. elke woe. om 19 u. Eede - H. Maria Hemelvaart zat. 19 u. zond. 10 u. Groede - H. Bavo. zat 19 u. zond. 9 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat. 17 u. zond. 9 u. Oostburg - H. Eligius. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Schoondijke - H. Petrus Apostel, zond. 9.45 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat. 17 u. IJzendijke - H. Maria Hemelvaart, zat. 19 u. zond. 10.30. Huize Em- maus. zond. 11.15 u. Sluis - H. Johannes de Doper. zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. WALCHEREN Middelburg - H. Petrus en Paulus, Lombardstr. zat. 19 u. zond. 10 u. Kerkcentrum De Hoeksteen, Ro zenburglaan, zond. 11.30 u. Vlissingen: Paauwenburg. Kerk centrum Open Hof, A. Gogelweg: zond. 11 en 19 u. Lieve Vrouwe- kerk, Singel: zat. 19 en zond. 9.30 u. Souburg - Martinuskerk. zond. 10 u. Domburg- Willibrorduskerk- zond. 8.45 u. OOST-ZEEUWSCH-VLAANDE- REN Clinge - H. Hendrikus. zat. 19 u. zond. 8.30 en 10 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 9.30 en 11.30 u. Graauw - Maria ten Hemelope- ning. zat. 19 u. zond. 9 u. St. Jansteen - H. Johannes de Do per. zat. 19 u. zond. 10 u. Boschkapelle - H. Petrus en Pau lus. zat. 17 u. en zond. 11.30 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie, zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. Hengstdijk - H. Catharina. zat. 19 u. en zond. 9.00 u. Heikant - H. Theresia. zat. 19 u. zond. 10 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat. 18.30 u. zond. 9 en 10.30 u. Koewacht - H. H. Philippus en Ja cobus. zat. 19 u. zond. 8.30 en 10 u. Lamswaarde - H. Cornelis. zat. 19 u. zond. 10 u. Nieuw-Namen - H. Jozef. zat. 17 u. zond. 10.30 u. Ossenisse - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. Sluiskil - St. Antonius. zat. 19 u. zond. 11 u. Terhole-H. Gerardus Majella. zat 19 u. zond. 8 en 10 u. Axel - H. Gregorius de Grote. zat. 19 u. zond. llu. Philippine - O. L. Vr. Hemelvaart, zat. 17 u. zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemelvaart, zat. 19 u. zond. 9 en 11 u. Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond. 10 u. Terneuzen - H. Willibrordus(Tri- niteitskerk). zat. 19 u. zond. 9.15 en 10.30 u, Verrezen Christus: Maand, t.m. zat. 19 u. zond. 9.30 en 11 uur. Hoek - H. Kruiskerk, zond. 10.30 u. Zuiddorpe - H. Maria Hemelvaart, zat. 17 u. zond. 9.45 u. zaterdag 16 februari ZEVENDEDAGS ADVENTISTEN Terneuzen (Goede Herderkerk): 10 u. ds. H.v. Rijn. Middelburg (Doopsgezinde kerk): 10 u. ds. H. Rosman. Vlissingen ('t Anker): 9.15 u. ds. H. Rosman. zondag 17 februari HERVORMDE KERKDIENSTEN Geen opgave ontvangen. GEREFORMEERDE KERKDIEN STEN Axel: 10 u. dhr. J.v. Leerdam. 19 u. ds. H.v.d. Berg. Hoek: 10 en 15 u. ds. a. Verheul, Sleewijk. Terneuzen (Noordstraatkerk): 10 u. dhr. D. de Best. (Opstandingskerk): 9 en 17 u. dhr. D. de Best. Zaamslag: 10 en 15 u. ds. M. Voet. Aardenburg: 10.45 u. ds. J. Paksy (HA). Breskens: 9.30 en 17 u. ds. J. Ytsma. Oostburg: 9.30 u. ds. J. Noordhof, 's-Gravenpolder. Schoondijke: 10 en 15 u. ds. J. Soe- teman. GEREFORMEERDE (VRIJGEMAAKT) KERKEN Axel: 10 en 15 u. ds. J. Borgdorff. Hoek: 10 en 15 u. kand. G. Kwak kel. Terneuzen: 10.30 u. ds. C. de Putter. 16.30 u. ds. A. Kruizinga. Zaamslag: 10 en 14.30 u. ds. A. Kruizinga. CHRISTELIJKE MEERDE KERK GEREFOR- Zaamslag: 10 en 15 u. leesdienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Aardenburg: 10.30 u. ds. J. Klan- derman. LEGER DES HEILS Terneuzen (Gebouw Donze Vis- setstr.)9.30 u. bidstond. 10 u. heili gingssamenkomst. 17 u. verlos singssamenkomst. Soos - De afdeling West- Zeeuwsch-Vlaanderen van de Soos voor alleenstaanden houdt zaterdag 16 februari weer een gezellige avond in zaal 'Wijffels' te Schoondijke. Er wordt bingo gespeeld en een verloting gehouden. De dansmuziek wordt deze keer verzorgd door 'de Manolito's'. Aanvang 20.00 uur en iedereen is welkom.

de Stem | 1985 | | pagina 12