enhuisW VAN HELDEN: TAN ONS MAG HET EEN TEXELAAR oningstichting Borsele bouwt in kleine kernen Willem van de Broecke; leven lang op het water Jack Visser en Lenie Stokkerman bowlingkampioenen van Breskens Plaatselijk nieuws K( RT ZEEUWS INA ZEELAND 3 [ÏATFRDAG 16 FEBRUAR11985 BEL VAN ZEELAND politierapport lingo-avond n Cadzand markten ^ee avonden >or jeugd is van Gent 'eugeot-onderdelen steeds uit voorraad leverbaar Scheepswerf |n Sluiskil breidt uit p.c. kerkdiensten 1UDRAGE AAN LEEFBAARHEID SCHEIDENDE SCHIPPER VAN DE 'JAVAZEE' Talentenjacht in IJzendijke Aardenburg Oostburg Parochie Breskens steunt dekens van Den Bosch Schrijfavonden van Amnesty T20 PAGINA ZEELAND 4 ardenburgse fractie doet Ijk van Armand p. Dit geheel in de s Vie het pak past, trel^l Izieke prins zal ongetw, lijn feitelijke lustrum Iklijk leider gekluist^ Tiet bed moeten vo]gtr, de Paerehatters zoudii Paerehatters zijn, als l'leider' niet met een tj. zouden vereren. Over he n wanneer buigen deoar. Èsvierders op zeer kot(( Ijn, want de tijd dringt. ADZAND - De Alge»®1 port- en Ontspanningsve» iging Cadzand hoadt op zs' erdag 16 maart een binS'j' vond ten bate van de sp"rl' vereniging in café Du Co®' aerce aan de Mariast»" len begint om 19.30 uur. Frank de Kam, contact?®' oon van de feestcomi»ss' van ASOC: „Het is oe eew :eer dat we een bingo-aV® louden. Het is de bedoel® lat het een heel gezeU'8 ivond wordt voor jong enou Ve hopen dat velen hur. gelu omen beproeven. In de PaU. P's is er volop gelegenheid0' et de voetjes van de vloei tan". AMSTERDAM - In Bintje 50»$ werden 117 contracten verhafl% i/oor levering april bij een PJi van f 16,60 tot 16,50 per 100 kv0U I levering mei 23 contracten t ƒ16,50 tot ƒ16,40, alsmede 5 cdpff^l ten voor levering november ƒ23,50. De stemming was voor aP n mei prijshoudend en voor n I vember kalm. niet mee aan profielschets 4EUZEN - Door overvet. pg van een kachel ont 1 gisteravond een brandje schoorsteen van de wo. van J. L. aan de RjjJ It. De brandweer van Ter. en was spoedig terplaag het brandje te bedwingt phade bleef beperkt TBURG - Door de rijks- te groep West-Zeeuwsch. Inderen is vrijdag «r, Ital snelheidscontroles ge. pen. De eerste controle te Zuidzande in de Oost- ksestraat, waar 81 voertuj. [worden gecontroleerd en hts twee bleken de maxi. i snelheid te hebben over- en. De hoogst gemeten heid bedroeg 68 km per De tweede plaats was bde in de Voorstraat, waar voertuigen passeerden. [mobilisten bleken de toe- ane snelheid te hebbrn [treden. Hier was Jj pst gemeten snelheid 77 km uur. Van onze correspondent VAN GENT - Tijdens hel nend carnaval houdt d; bhting Jongeren Carnaval feestavonden in het cul- Ieel centrum De Spey« aai Wilhelminalaan in Sas vaa at. Deze feestavonden worden lzorgd door de nieuwe dri- -in-discotheek Tornado ree disc-jockey's en Set hnici formeren deze orga- ratie. Naast onvervalste car- valsmuziek zal ook een deel In de Top-30 worden ge- aaid. presentatoren weriei aan een regionale vrije 3io in België en verzorg»] ar iedere week een veelte- |sterd pop-programma van ee uur. Tijdens beide feest- onden op zondag en maai- 17 en 18 februari telken half acht worden ook ra- p-opnamen gemaakt die la- in het Top-30 programme Iarden uitgezonden. Het erbij vooral om vraagge-l rekken met de jeugdige be-j ekers. IHet jongerencarnaval heeftI ze keer geen orkest gecon-l acteerd maar gekozen voorl ze vorm van amusement or de jeugd. ADVERTENTIE ICAPPEND1JH AUTO'S TERNEUZEN Mr F.J Haarmanweg 49. Telefoon 01150-97455^ Wethouder W. van Helden fean Gemeentebelangen: Ze 'zoeken het maar uit - FOTO ARCHIEF DE STEM Van een onzer verslaggevers \ARDENBURG - De fractie Gemeentebelan gen in de Aardenburgse gemeenteraad zal I straks niet deelnemen aan de discussie die moet leiden tot een profielschets van de nieuw |e benoemen burgemeester. De raad zal zich mettertijd, in aanwezigheid van commissaris der koningin, kunnen uitspreken over het ideaal waaraan een kandidaat of kandidate voor de per 16 maart vacante burgemeesterspost moet vol doen. Wethouder W. van Helden van Gemeentebelangen wees op het betrekkelijke van pro fielschetsen. „Wij hebben ons vorige keer ook mogen uit spreken. Als grote wens werd op tafel gelegd dat onze nieu we burgemeester uit Zeeuwsch-Vlaanderen moest komen. En toen kregen we een rasechte Zeeuws-Vlaming in de figuur van Lockefeer en nu blijkt dat ook weer niet goed te zijn. Men zoekt het nu maar uit, maar wij zeggen: laat maar komen. Van ons mag het een Texelaar zijn", zo zei hij. Inmiddels wordt in Aarden burg druk gespeculeerd over wie straks tijdelijk het roer van deze gemeente gaat over nemen. Loco-burgemeester R. van de Wijnckel heeft al laten weten dat hij beslist niet wil en een aantal raadsleden is met hem van mening dat een onafhankelijk figuur van bui ten de post moet waarnemen tot Aardenburg weer een eigen burgemeester heeft. Er worden in dit verband allerlei namen genoemd, zoals die van de vroegere burge meester van Oostburg A. Schipper, thans woonachtig in Aardenburg, en de oud-burge meester van Hulst P. Molthoff. Niet uitgesloten wordt voorts geacht dat de burgemeesters van de nabuurgemeenten Sluis en Oostburg gevraagd zal worden tijdelijk Aarden burg waar te nemen. Een be slissing hieromtrent is nog niet zo snel te verwachten. Dr. Boertien is momenteel met va kantie en zijn woordvoerder kabinetschef mr. De Ru achtte het inderdaad niet uitgesloten dat een 'figuur van buiten' in aanmerking zou kunnen ko men. De waarneming van de bur gemeesterspost in Aardenburg kan geruime tijd in beslagne- men. De sollicitatieprocedure is vrij tijdrovend. De gemeenteraad van Aar denburg gaat volgende week donderdagavond het 'disfunc tioneren binnen het college' van wethouder R. van de Wijnckel bespreken. Normaal vergadert de raad van Aar denburg op de laatste dinsdag van de maand. Het agendapunt 'disfunctio neren' op de lijvige agenda is, zoals gemeld, op verzoek van de raadsleden G. Bonte, A. van der Bliek en L. de Clerck. Zij hadden zelfs om een spoedei sende vergadering gevraagd. Desgevraagd liet het raads lid P. van Maele, met wie vol gens de heer Bonte overleg was gevoerd over dit specifie ke agendapunt, weten dat wat hem betreft de vijf man sterke oppositie nog steeds compleet is. „Dat heb ik ook de heer De Ridder al laten weten", aldus de heer Van Maele. Na de openbare vergadering zal de gemeenteraad, op voor stel van burgemeester drs. W. Lockefeer, in besloten verga dering verdergaan. SLUISKIL - Het gaat de scheepswerf De Schroef bv in Sluiskil zo voor de wind dat het bedrijf gaat uitbreiden. De »erf, nauw verbonden met de lachinefabriek Hoornaert, wil twee percelen grond, 3600 ierkante meter groot, op het inaaleiland bij Sluiskil aan lopen van het havenschap 'erneuzen. De grond kost 30 gulden per leter, zo blijkt uit een voor tel van het dagelijks bestuur 'an het havenschap. De raad an bestuur moet er op maan- 25 februari groen licht 'oor geven. LDENBURG: 10.30 uur Ds. M. iooymeijer. £L: 11.00 uur dhr. F. van Vliet. HER VLIET: 11.00 uur Ds. W.A.G. leeuse. 3ADZAND: Dienst te Retranche- lent. 3ROEDE: 09.30 uur Ds. Buissing- fVan Beers. I0EK: 10.00 uur Ds. L.C. Vogelaar fan Terneuzen. IOOFDPLAAT: 11.00 uur Ds. M. fan Manen. IONTENISSE: 11.00 uur Ds. E. ïramsbergen uit Haaren. "JLST: 09.30 uur Ds. E. Grams- ïrgen uit Haaren. «EUWVLIET: 11.00 uur Ds. Blom lOSTBURG: 10.00 uur Ds. P. Teenstra H.A. tETRANCHEMENT: 11.00 uur Ds. [C. Balk. AAS VAN GENT: 11.00 uur Ds. Spiering. *~TOONDIJKE: 10.00 uur Ds. ïteman. Interkerkelijke dienst de GerefKerk. SINT ANNA TER MUIDEN: )ienst te Sluis. SINT KRUIS: Dienst in Aarden- farg. SLUIS: 09.30 uur Ds. C. Balk. SLUISKIL: 09.30 uur Ds. Spiering. hRNEUZEN: Grote kerk: 10.00 lür Ds. D.W. Koelman. Goede Her derkerk: 09.30 uur Ds. C. Hoogen- jioorn, 19.00 uur Ds. D.W. Koelman, ^pstandingskerk: 10.30 uur Ds. C. loogendoorn. PATERLANDKERKJE: 11.00 uur land. van de Bauwhede. ÏZENDIJKE: 09.30 uur Ds. W.A. L Meeuse. ISLAG: 10.00 uur Ds. R.M. iartog. SUIDZANDE: 09.30 uur Ds. Blom. Van een onzer verslaggevers 3NKENSZAND - De Wo- "ngstichting Borsele heeft bij Ft opstellen van haar bouw programma veel aandacht ge zonken aan de leefbaarheid 'an de kleine plattelandsker- ten tn de gemeente. Met dit beleid - de organisa- te had 68 woningen te verde- pn- draagt de stichting haar ^e®nt)e bij aan de leefbaar heid in de dorpen van Borsele. aast 56 ééngezinswoningen saat de stichting 12 woonéén- eden maken voor alleen- tanden en tweepersoons huishoudens. Het plan ziet er als volgt uit: maarland en Ellewoutsdijk »'igen beiden 6 woningen, orssele, Hoedekenskerke en Oudelande mogen rekenen op ieder 5 huizen, Ovezande en Lewedorp beiden 4, Heinkens- zand 10 en s Gravenpolder 11. De stichting heeft s Heeren- hoek gekozen als plaats om 12 kleinere woonéénheden te bouwen. De financiële steun voor de bouw komt voor 47 woningen van de rijksoverheid, terwijl de gemeente zelf bijdraagt in de kosten voor de overige 21. Borsele heeft namelijk extra inkomsten gekregen uit de bouwleges van verschillende industrieën op het Sloeterrein. De gemeente buigt zich in april over de voornemens van de stichting. De goedkeuring van Volkshuisvesting wordt in het september van dit jaar verwacht. Willem van de Broecke .Er is de laatste tien jaar veel concurrentie gekomen FOTO WIM KOOYMAN Van onze correspondent BRESKENS - 24 Jaar voer de hij het commando over de hij het commando over het reddingswerk in Breskens. Eerst op de President Wierdsma, sinds 1967 op de uitstekend uitgeruste Java- zee. Een kleine 600 mensen werden onder zijn leiding uit de meest benarde posi ties op het water gered. Wil lem van de Broecke -hij kan vanuit zijn bovenverdieping aan de Scheldekade zijn Ja- vazee zien liggen- kapt er mee. Op 10 maart aanstaande hoopt hij de zestig levensja ren vol te maken en acht hij de tijd gekomen om het roer aan een opvolger over te dragen. Harry de Lobel wordt de nieuwe gezagvoer der van de Javazee. „Niet dat ik het werk beu ben of bang ben geworden, maar je begint het werk te ontzien. Je hoopt dat het 's nachts rustig blijft en ik denk dat mee op te houden", licht Van de Broecke zijn besluit toe. Het betekent een einde van het leven op het water al heeft ook dit zijn beper kingen, want als bezitter van een fraai jacht zal hij de komende tijd nog wel op het water te vinden zijn. Het water dat zijn leven was. Immers zijn plaats op de schoolbanken was nog niet koud of hij werd al te water gelaten. Zeven klassen lage re school doorlopen en der tien jaar oud trok hij al met zijn vader mee. Dit op de 'Breskens 46' in een tijd dat het vissersleven bepaald nog geen enkele vorm van luxe kende. „We waren maanden van huis. Dat moet je nu een tellen." Na een aantal jaren op de '46' werd het een eigen schuit de '53'. Pittige klussen Het was in deze periode dat hij kennis maakte met het werk van de Zuid-Hol landse Maatschappij tot Redding van Schipbreuke lingen. Als opstapper onder schipper Slis, een Stellen- dammer die werkelijk om niets gaf volgens Van de Broecke. „Het gebeurde wel eens dat ze me voor een red ding op zee kwamen oppik ken en me daar ook weer keurig terug brachten na de klus." Het reddingswerk trok en toen Slis hem benaderde voor de opvolging had hij ondanks het bezit van een eigen schip weinig moeite om ja te zeggen. „Ik heb de '53' naar Arnemuiden ver kocht en werd schipper van de Wierdsma. Ik had het ge luk dat ik als opstapper - vrijwillg bemanningslid- al heel wat had meegemaakt. Ik wist bij wijze van spre ken elke vierkante meter water te liggen. Gelukkig maar want amper voerde ik het commando of er meld den zich al een paar pittige klussen. Onder beestachtige omstandigheden moesten de Griek Spyros Armenikas en UilensDiegel van de beman ning worden ontdaan." Te laat Hij slaagde met verve voor dit examen en kreeg voor beide karweien de zil veren medaille van de KZHMRS. „We hebben er ook nog eens 56 van een Noor afgehaald. Ik denk dat we de afgelopen 24 jaar zo'n 700 keer zijn uitgerukt. Deels met succes maar ook helaas vaak te laat. Het hoort bij dit werk. Je mag nooit bang zijn. Nooit aan geslagen, je redt mensen van de dood of niet, zo ligt dat nu eenmaal in dit vak." Of hij naast narigheid ook wel eens leuke dingen heeft meegemaakt. Het valt de vlotte verteller niet moeilijk om ook leuke dingen op te dissen. „Op een zondag kre gen we de melding dat er op de rede van Vlissingen een matroos overboord was ge slagen. Het was op een zon dag., Op zoek dus bij de kerncentrale. Niets te zien kerncentrale. Niets te zien tot een binnenschipper ons er attent op maakte dat er in de nabijheid iets geels in het water dreef. Wij er op af maar ondertussen was er maar ondertussen was er ook een helicopter ter plaat se die het 'gele' geval uit het water viste. Het bleek nota- bene een meisje met als enig kledingsstuk een zwemvest te zijn dat overboord was gesprongen omdat het haar daar te gortig werd. Ook toen was Willem te laat want zoiets redden doet een zeemanshart toch ook goed." zeemanshart toch ook goed." Of van de zeventigjarige Belg die door het vele vrou welijke schoon op zijn 'Mis- sisipi' niet zag dat het mistig werd en op een plaat vast liep. Ook toen was redden meer ontspanning dan wer ken. Concurrentie Aardige dingen in een loopbaan waar het redden van een mensenleven voorop evenals het maatschappelijk gebeuren nogal aan veran dering onderhevig was. „Het verandert ook bij de maat schappij. Daat moet de geld- Was er vroeger een bus verf Was er vroeger een bus verf nodig, dan was dat geen pro bleem, je haalde die. Nu moet alles keurig geregi streerd worden. Daarnaast is er de laatste tien j aar veel concurrentie gekomen van sleepboten en de bootjes die de loodsen naar hun plaats van bestemming brengen. Ze proberen je voor te zijn, is gebeurd. Je staat dan compleet voor joker. Boven dien realiseren de mensen zich in die omstandigheden vaak niet dat het in veel ge- vaak niet dat het in veel ge vallen geld kost terwijl wij het gratis doen. Voor zulke mensen heb ik weinig goede woorden over." Trouwens ook over het feit dat men nog wel eens denkt dat Wil lem een lekker leventje heeft gehad, voelt hij zich gekrenkt. „Er wordt te licht over dit werk gedacht. Ze zeggen Willem je hebt een mooi leven, maar houden ze er geen rekening mee dat je had kunnen zijn. Ook weten ze niet dat we 's nachts ter wijl zij slapen, wel eens op pad zijn. Ze zien je overdag wel eens kuieren op de kaai maar de rest ontgaat hen." Toch kijkt hij met volle tevredenheid op zijn werk terug. Werk waarin hij ook de vrouw van de schipper een voorname rol toedeelt. „Zij is het die bij alarm de bemanning optrommelt. Zij is het ook die mede de ge bondenheid moet meebele- gen in de week vierentwin tig uur van de dag present. Slechts één keer in de maand is er een weekend voor jezelf." Van onze correspondent BRESKENS - Jack Visser en Lenie Stokkerman zijn de nieuwe kampioenen van de bowlingclub, die in Schone- veld te Breskens zijn wedstrij den speelt. Bij de dubbel wer den de heren Sjaak Becu en Mart de Zeeuw kampioenen. Beide titelstrijden leverden veel spanning op. Sjaak Visser en Sjef van Wonderghem moesten het op nemen tegen Sjaak Becu en Mart de Zeeuw. In de laatste games wisten de kampioenen hun zege veilig te stellen en klopten hun tegenstander met 42 pins. De derde plaats werd ingenomen door het dames koppel Tilly Wisse en Lenie Stokkerman, dat zich tussen al die mannen goed staande wist te houden. In de klassen B-C heren en dames werden na voorwed strijden de volgende winnaars genoteerd. B-heren: Jos Vier hout 1319 pins, dames: Frieda Gijzeis 1185 pins, C-heren: Rob Uylenbroek 1157 pins en da mes Corry Boekhout 1050 pins. De hoogste game (196), na acht games, werd behaald door Frieda Gij zeis, terwijl bij de heren deze eer te beurt viel aan Franklin Palm met 211. Uiteindelijk plaatsen zes da mes en heren zich voor de fi nales van het algemeen kam pioenschap. Bij de dames kwamen Tilly Wisse, Lenie Stokkerman, Nel Terol, Alie van Eetvelt, Frieda Gij zeis en Tilly Visser. Bij de heren Sjaak Becu, Jack Visser, Freek Wisse, Jos Vierhout, Mart de Zeeuw en Sjef van Wonderg hem. Jack Visser scoorde drie games met 222, 203 en 207 het geen goed was voor de titel. Lenie Stokkerman bleef bij de dames Tilly Wisse de baas. Eindstanden: dubbel: Sjaak Becu-Mart de Zeeuw. Klasse B heren: Jos Vierhout, dames: Frieda Gijzeis, C-heren: Rob Uylenbroek, dames: Corry Boekhout. All-event heren: Jack Visser 2298, 2. Sjaak Becu 2187, 3. Freek Wisse 2171. Da mes: 1. Lenie Stokkerman, 2. Tilly Wisse 1980, 3. Nelly Terol 1944. Van onze correspondent IJZENDIJKE - Show drumband Jeugdbelang uit IJzendijke heeft voor za terdag 30 maart enkele ac tiviteiten op het program ma staan. Om 14.00 uur be gint er in het jeugdgebouw een talentenjacht, die wordt georganiseerd in sa menwerking met de alom bekende troubadour Piet Brakman. Inschrijven voor deze talentenjacht kan geschieden bij P. Brakman (01171-1618). Ook Jan Boezeroen, de ontdekker van Piet Brak man, zal van de partij zijn. Vanaf 20.00 uur zal de Westzeeuwschvlaamse zanger een optreden ver zorgen; de entreeprijs be draagt zes gulden voor vol wassenen en een rijksdaal der voor kinderen. Vrouwengilde - Het Aarden burgse Vrouwengilde heeft voor de komende maanden weer enkele activiteiten ge pland. Op woensdag 13 maart is er een bowlingavond in 't Keldertje te Cadzand. Op 4 april gaan de dames om 19.30 uur kaarten in 'De Zwaan' te Aardenburg en op 2 mei wordt een uitstap gemaakt naar Schwammenaul in Duitsland. Toneelavond - Zaterdag 2 maart voert de toneelvereni ging 'Nut en Genoegen' uit Schoondijke het toneelspel 'Onder één dak' van J. Fabri- cius op in de zaal van 'De Roo- de Leeuw' te Aardenburg. Aanvang 20.00 uur. Entree 5,- Info-avond - In de r.k. basis school wordt donderdag 21 fe bruari een Infoavond gehou den voor degenen die actief bezig zijn in de parochies van West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Het initiatief voor deze avond is uitgegaan van de Stuur groep West-Zeeuwsch-Vlaan deren, sectie Opbouw. Bridge - De Bridge Sociëteit Oostburg speelde de derde wedstrijd voor de beker van het clubkampioenschap in ho tel Victory te Oostburg. De uitslag: groep A: eerste en tweede plaats gedeeld dames Risseeuw-Drenth, mevrouw Brevet-de heer Van Veen, 3. heren Ramondt-Visser. Groep B: 1. dames Goossens-Lamp- aert, tweede en derde plaats gedeeld dames Van Opdorp- Fermont, dames Luteyn-Van Dronkelaar. BRESKENS - De pasto- raatsgroep en de katechese- groep van de rooms-Katholie- ke kerk de Heilige Barbara te Breskens hebben namens de parochie een brief gestuurd naar de dekens van Den Bosch. De brief werd door vele parochianen ondertekend. In de brief betuigen de on dertekenaars hun sympathie ten aanzien van het verzet van de dekens tegen de benoeming van monseigneur Ter Schure tot bisschop van het Bisdom 's-Hertogenbosch. Zij ondersteunen het voor stel, dat monseigneur Ter Schure zijn benoemingsbrief teruggeeft aan de paus. In de brief wensen zij bovendien de dekens veel sterkte en eensge zindheid toe. Van onze correspondent HOOFDPLAAT - De werk groep West-Zeeuwsch-Vlaan- deren van Amnesty Interna tional houdt deze maand weer een aantal schrijfavonden. De eerste van de reeks is maan dag 18 februari van 20.00 tot 22.00 uur bij de familie Van de Ameele, Oostlangeweg 7 in Hoofdplaat. Dinsdag 19 februari wordt er geschreven bij de familie Kramer, Zegveldstraat 5, Zuidzande en in de bejaarden- soos, Rosemarijnstraat 1, IJ zendijke, op beide adressen van 19.00 tot 21.00 uur. Woens dag kunnen briefschrijvers te recht in het dorpshuis van Waterlandkerkje van 19.00 tot 21.00 uur en van 19.30 tot 21.30 uur in de koffiekelder van de R.K. kerk in de Europastraat, Breskens. Donderdagmorgen 21 februari is er nog een schrijf ochtend bij de familie Van de Ameele in Hoofdplaat. De gevangenen waarvoor wordt geschreven zijn: Kang Jong Kon uit Korea, die sinds 1975 gevangen gehouden wordt en voor Tawfiy' AZ' Azi uit de volksrepubliek Jemen, een voormalig rechter die vrij lating van een aantal poli tieke gevangenen beval en daardoor zelf gevangen werd genomen. De derde gevangene waarvoor zou worden ge schreven, is inmiddels vrijge laten mede door de inspannin gen van Amnesty. VLISSINGEN - Bominformatie - De Vlissingse bedrijven, die in de Vlamingstraat zijn gevestigd - de plaats waar onlangs een bom werd gevonden - krijgen maandag 18 februari uitgebreide informatie over de demontage van de explosieven op maandag 4 maart. De gemeente Vlissingen heeft namelijk een informatie avond georganiseerd, waar de ondernemers worden ingelicht over de maatregelen, die zij moeten nemen in verband met het werk van de explosieven-opruimingsdienst. De bijeenkomst in het gemeentehuis begint om 20.00 uur. VLISSINGEN - Videofilm - Startende ondernemers in Vlissin gen en Noord-en Zuid-Beveland kunnen binnenkort alle infor matie die zij willen hebben krijgen op een videofilm. De Stich ting Sociaal Culturele Activiteiten, het project Werkloosheid (beiden in Vlissingen) en het project Mensen zonder baan Noord- en Zuid-Beveland gaan een videoband opnemen, die alle nodige informatie voor startende ondernemers bevat. Niet al leen toont de film de wegen die initiatiefnemers in het bedrijfs leven moeten bewandelen, bijvoorbeeld overheidsinstanties, maar ook vertellen jonge ondernemers hun ervaringen op de band. De film wordt in april van het volgende jaar gepresen teerd en zal daarna te huur zijn voor verschillende vormings centra, GOES - Rock-a-billy - De Engelse rock-a-billyband The Gua- nabats treedt zaterdag 23 februari op in het Goese j ongerencen- trum t Beest. De rock en roll-formatie The Stariets verzorgt het voorprogramma vanaf 22.00 uur. MIDDELBURG - Emancipatie - De Stichting Vrouwenemanci patie Zeeland heeft in een brief aan de Zeeuwse gemeenten aan gedrongen op een zorgvuldig beleid voor wat betreft het aan stellen van schoolhoofden in het toekomstig basisonderwijs. De Stichting doet dit naar aanleiding van het besluit van minister Deetman, om een twee-hoofdige schoolleiding toe te staan. Op het moment dat lagere school en kleuterschool één worden tot basisschool kunnen de directeur van de lagere school en het hoofd van de kleuterschool tesamen de scepter zwaaien. De Stichting vreest, dat de huidige kleuterleiding, die voor 96 pro cent bestaat uit vrouwen, een zetje vanuit het gemeentebestuur nodig heeft, om de functie te aanvaarden. Vrouwenemancipatie dringt hier dan ook opaan bij de colleges van de Zeeuwse ge meenten en vraagt eventueel eerder genomen besluiten, om al leen de mannelijke directeur van de lagere school de leiding te geven, terug te draaien. GOES - CDA Kamerbezoek - De CDA-Zeeland heeft voor vrij dag 22 februari een uitgebreid bezoek aan Schouwen-Duiveland en Goes op het programma staan. Maar liefst 17 CDA-kamerle- den, waaronder B. de Vries en H. Eversdijk, drie Schouwen- Duivelandse burgemeesters, twee eerste-kamerleden, twee ge deputeerden van Zeeland en tal van beleidsmedewerkers (totaal 43 personen) brengen een werkbezoek aan Schouwen-Duive land. Er wordt ondermeer aandacht besteed - in het Zierikzeese restaurant Mondragon - aan het politiebeleid in de Schouwse kustplaatsen, de kustrecreatie in Zeeland en het aflopen van de werkzaamheden aan de Delta met de daarbij komende conse quenties voor de werkgelegeheid. Ter afsluiting van het werk bezoek komen de gasten in de Goese Prins van Oranje bijeen voor een persconferentie om 17.30 uur.

de Stem | 1985 | | pagina 11