ING is uitziet. W aar debepaling woningen Hulst via steekproef ..als de om' jek als 't er m thuis ge' tur). SIRE [gekte'zoals een korte en ineens. 4 J eugdwerkloosheid kan snel opgelost' Twintig klachten bij patiënten vereniging Subsidie telefonische hulpdienst 7ATERDAG 16 FEBRUAR11985 INTEGRATIE KLEUTER- EN BASISONDERWIJS ©1BT1M VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND 2 ilgemeen jurgerlijk )ensioenfonds tens (tijden :NS Nieuw bestuur Vara O-Z- Vlaanderen Schaatskalender OVER SEXHANDEL HULST PvdA-bestuur steunt brief van raadslid V olleybalclub op zoek naar jeugdleden FNV-BESTUURDER IN AXEL: Vrouw breekt been bij aanrijding Plaatselijk nieuws Kapellebrug Clinge Hulst Sint Jansteen Heikant Koewacht A12| T22 ^bp behartigt de fcioenbelangen van groot aantal erlanders pensioenfonds ht er veel waarde om duidelijke snelle informatie leven over fisioenvraagstukken alle personen en lanties die daaraan poefte hebben groot nut zijn arbij de Itrictskantoren en Veekuuradressen i het Abp, gespreid er nederland, waar ze informatie door skundigen wordt Irstrekt /c 3.00 3.50* 7.20 7.55 3.25 |8.55 9.25 ■enz. dienstregeling te I wordt onderhouden, [rden. Maximaal i ton. Izonodig extra ^Openbare school moet verhuizen' axel - De afdeling Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen van de Vara koos onlangs een nieuw bestuur. Tijdens de voorjaarsverga dering, waarvoor een redelijke belangstelling bestond, werd Hans Jongepier als voorzitter herkozen. Adrie Hegeman werd als penningmeester ge kozen, mogelijk gemaakt door het aftreden van Heieen de Bree, die wegens drukke werkzaamheden zich niet her kiesbaar had gesteld. In het bestuur werden gekozen Ca- mitl Grim en Heieen de Bree. Tijdens de jaarvergadering, die gehouden werd in de Bre- dabar in Axel, kwam ook het gevoerde beleid in het afgelo pen jaar ter sprake. De aan wezige leden konden zich hierin vinden. Er werd een notie aangenomen waarin wordt aangedrongen op meer programma's die de jeugd \ianaf 12 jaar aanspreken. Het beleid zoals dat door de Vara in Hilversum werd ge voerd, werd toegelicht door Liesbeth Hoogesteger van de Verenigingsraad. Liesbeth maakt deel uit van de commis sie televisie en veel vragen vanuit de vergadering hadden dan ook betrekking op tv-pro- gramma's en het hierbij ge voerde beleid. ïeclame TERNEUZEN - Ondanks het carnaval, dat vandaag in alle hehgheid losgebarst, worden in iit weekeinde toch nog ver schillende schaatsevenemen- ten gehouden. Weer volop in de belangstel- lirg staan de tochten Sluis- Biugge-Sluis. Men verwacht dït vandaag en morgen in to taal zo'n 1500 tot 2000 mensen de gladde ijzers zullen onder- fa nden om de ruim 34 km lan gs tocht te ondernemen. Onder deze mensen ver schillende rijders die van plan ;ijn de komende Elfsteden tocht te gaan rijden. Het staat ru al vast dat de wedstrijd Sluis-Brugge-Sluis op dinsdag 19 februari verreden zal wor- I den. Enkele ijsclubs in Zeeuwsch-Vlaanderen hebben het hoofd gebogen voor prins carnaval. IJsclub Aardenburg wilde voor zondag een toer tocht houden op de Stierse Kreek, maar de schrik voor een te geringe deelname hier aan deed het bestuur besluiten daar van af te zien. Zo ook in IJzendijke en in Westdorpe, die hun activiteiten naar vol gende week opschoven. Zaterdag: Axel: 14.00 uur wedstrijden voor de jeugd van 6 tot 15 jaar op het crossterrein achter de watertoren. Inschrijven vanaf 13.00 uur in de kantine. Hoek: 14.00 uur Hoekse Kreek Zeeuwsch-Vlaams kampioen schap kortebaanwedstrijden voor heren, afstand 160 meter. 19.30 uur gekostumeerd ijs- feest met fakkeloptocht. Sluis: toertochten naar Brug ge, Damme en Hoecke v.v. In schrijven in Hof van Brussel van 9.00 tot 15.00 uur. Terneuzen: Otheense Kreek toertocht, inschrijven voor deelname van 12.00 tot 14.00 uur aan de jachthaven. Te rij den afstand naar eigen keuze, doch na 17.00 uur wordt niet meer gestempeld. Leden kun nen gratis deelnemen en krij gen een vaantje. Wil men ech ter een medaille dan kost dit 1,50 gulden. Voor niet-leden resp. 1,50 en 3 gulden. Westdorpe: Molenkreek: de hele dag vrij schaatsen. s-Heer Hendrikskinderen: De dsclub De Poel houdt zaterdag een prestatietocht op het Sehenge over een minimale afstand van 5 km. Men kan I daarvoor inschrijven tussen D.OO en 15.00 uur op de baan. De kosten voor deelname be dragen 3 gulden. Kinderen tot J2 jaar betalen de helft van dit bedrag. i Zondag: Hoek: 14.00 uur: toertocht Hoek-Sluusje, inschrijven aan |de Man. Afstand 15 km voor senioren en 10 km voor de jon geren. s-Heer Hendrikskinderen: ■hondag houdt ijsclub De Poel de narathon over 50 km. Die egnt om 14.00 uur en men an daarvoor inschrijven tus sen 13.00 en 13.30 uur op het Schsnge. Van een onzer verslaggevers HULST - B en W van Hulst willen de openba re Reynaertschool verhuizen naar de leegko mende kleuterschool Lentevreugd aan de Sportlaan. Daarvoor moet het gebouw dan wel eerst worden vertimmerd tot een vierklassige school met een ge meenschapsruimte. Van een onzer verslaggevers HULST - De patiëntenvereni ging Samen Beter heeft vorig jaar 20 klachten binnengekre gen. De klachten hadden be trekking op huisartsen, spe cialisten, ziekenhuizen, zie kenfonds en apotheek. Vijf gevallen waren van dien aard dat er advies is in gewonnen bij de inspecteur voor de volksgezondheid. Twee zijn doorgestuurd naar het ziekenfonds, waarvan er eentje nog in behandeling is en de andere is afgewezen. On dertussen loopt ook nog een zaak bij het medisch tuchtcol lege van 1983. Volgens het jaarverslag van het klachtenbureau komen er ook nog steeds klachten bin nen over de inhoud van de verwijsbrief die wordt meege geven naar de specialist. Sa men Beter vindt dat de patiënt het recht heeft de informatie die daarin staat te lezen. Ech ter, vaak krijgt de patiënt een secuur afgesloten envelop mee. De patiëntenvereniging houdt de jaarvergadering op woensdag 27 februari in zaal Tiffany te Hulst. Aanvang 19.30 uur. Aan de orde komen de verschillende j aarversla- gen, de begroting en het werk plan. Na de pauze beklimt di recteur dr. R. Bakker van de Districts Gezondheidsdienst Zeeland het spreekgestoelte. Hij heeft het over het thema 'Basisgezondheidszorg, moet dat nou zo?' De verhuizing is nodig, om dat per 1 augustus de leerlin gen van het basisonderwijs, ongeveer 4 tot 12 jaar oud, in één gebouw ondergebracht moeten worden. De openbare school is nu gehuisvest in twee noodlokalen en ook de kleuters vertoeven in een noodlokaal, dat 90 meter verder staat. Dat lokaal heeft echter zijn beste tijd gehad. Er zijn volgens B en W drie mogelijkheden om de openba re basisschool aan de normen te laten voldoen, nu de kleu terscholen Lentevreugd en Blokkendoos leeg komen. Zou zou de tweeklassige Blokken doos naar de Reynaertschool verplaatst kunnen worden. Dat kost alles bij elkaar 127.000 gulden, die de gemeen te uit eigen zak moet betalen. Het college vindt de plaats tussen de kleuterschool Lente vreugd en het Kruisgebouw echter niet ideaal. Een andere mogelijkheid is het verplaat sen van de tweeklassige Rey naertschool naar de Blokken doos. Dat kost zowat evenveel als de eerste mogelijkheid, maar ook dan moet de ge meente in de buidel tasten. Het voordeel van het schuiven met noodlokalen is dat er nog geen keus wordt gedaan voor de de finitieve plaats van de opben- bare school. Dat ligt anders als men Lentevreugd gaat vertimme ren. Dan ligt de plaatsbepaling van de Reynaertschool voor tientallen jaren vast. B en W geven aan dat derde alterna tief toch de voorkeur. Temeer, omdat dan de te treffen voor- zienigen wel worden bekostigd door het rijk. Bovendien vindt men het een geschikte stek en heeft men ook niet meer te maken met geluidsoverlast van de houten vloeren in de noodlo kalen. Via een door de wet ge regelde procedure kan de kleuterschool Lentevreugd, nu eigendom van de Stichting Katholiek Onderwijs, zonder kosten in handen van de ge meente komen. Van een onzer verslaggevers HULST - Het bestuur van de PvdA Hulst/Hontenisse on derschrijft volledig de brief die PvdA-raadslid Benno Martens heeft geschreven aan loco-burgemeester G. van de Voorde, over de problematiek rond de sexhandel in Hulst. Het bestuur zegt dat in een mededeling aan de pers. „Wij vinden het een goede zaak", aldus het afdelingsbestuur, „dat ons raadslid het heeft aangedurfd via een schriftelij ke reactie aan de loco-burge meester van Hulst te reageren op landelijke berichten over de kinderporno te Hulst". Wel meent het bestuur dat de kwestie hier en daar nogal wordt opgeblazen. „Het gaat hier louter om het uitspreken van een grote bezorgdheid over dit onderwerp". Inmiddels hebben enkele sexshops in Hulst zich, los van de brief, nogal gestoord aan vermeende uitspraken van het PvdA-raadslid. Ze willen dat Martens zijn excuses aanbiedt, op straffe van een kort geding. Maar daar ziet Martens voor alsnog geen enkele reden toe. De gehandicaptenband aan het werk tijdens de wekelijkse repetitie. AXEL - De gehandicaptenband Axeler Ando, onderdeel van de muziekvereni ging Hosanna, wordt uitgebreid. Tot nu toe beperkte het repertoire zich tot nummers voor de drumband. Om echter muzikaal wat meer moge lijkheden te krijgen wil men enkele or geltjes aanschaffen en van de drum band een heus muziekgezelschap ma ken. Iedere week repeteren de tien le den ijverig in het voormalig water schapsgebouw te Axel. De gehandicap tenband is uniek in Zeeuwsch-Vlaande- ren en telt dan ook niet alleen leden uit Axel, maar ook uit de gemeente Ter- neuzen. - FOTO WIM KOOYMAN Zoals gemeld hoopt de muziekvereni ging het geld voor de uitbreiding van het instrumentarium bijeen te krijgen via een wafelactie. Volgende week za terdag worden in het waterschapsge bouw 24 uur achtereen wafels gebak ken. Hosanna hoopt evenals'vorijt jaaf' weer zo'n 2400 lekkernijen aan de man te kunnen brengen. De jubilarissen bijeen in Axel. AXEL - Volleybalvereniging Voorwaarts wil op drie vrij dagmiddagen de plaatselijke jeugd van 8 tot 12 jaar de kans geven om kennis te maken met de volieybaisport. Tussen 16.00 en 17.00 uur worden de aanwezigen onder deskundige leiding bezigge houden met volleybalachtige spelletjes. Plaats van hande ling is sporthal 't Sportuus te Axel. Deze kennismakings middagen, die worden gehou den op 1, 8 en 15 maart zijn gratis en vrijblijvend. Momenteel heeft de Axelse volleybalclub al een behoor lijk aantal jeugdleden, maar voor de iets jongere jeugd kan het aantal zeker nog worden uitgebreid. Van onze correspondent AXEL - „Ais de werkgevers jongeren een verdere oplei ding zouden geven, moet het mogelijk zijn de jeugdwerk loosheid in Zeeuwsch-Vlaan- deren in een paar jaar op te lossen", aldus districtsbe stuurder W. Woumans van de FNV tijdens een bijeenkomst in Axel. Het jongerenproject, zoals dat door Dow Chemical in Terneuzen is opgezet en waar bij 15 jongeren zijn betrokken, had hierbij de grote instem ming van de districtsbestuur der. De heer Woumans wees tij dens de bijeenkomst, waar 22 jubilarissen werden gehul digd, op de aangetrokken eco nomie in Zeeuwsch-Vlaande ren. Graag zag hij dat er meer met losse dienstverbanden zou worden gewerkt. „Het is voor velen beter een tijdelijke baan te hebben boven geen baan", aldus de Zeeuwse districtsbe stuurder. De voorjaarsvergadering werd geopend door de vice- voorzitter, de heer Janssens uit Koewacht. Hij ging vooral nader in op de jeugdwerkloos heid en het huidig regerings beleid. De vice-voorzitter wees in zijn openingstoespraak nog op het grote belang van de so lidariteit tussen werken en niet-werkenden. Tijdens de vergadering bleek dat het ledenverlies van de FNV Industriebond in Axel minder aan het worden was. Verloor de afdeling in 1983 nog 71 leden, afgelopen jaar bleef het ledenverlies beperkt tot 24. De gisteravond gehuldigde jubilarissen zijn: 50 jaar lid: R.A. van Nieulande uit Zuid- dorpe, W. de Koeyer uit Koe wacht, E. de Brouwer uit Axel. 25 jaar lid: J. Verlinde, H. Koekoek, P. Sol, M. Hoog straat, A. Marini, J. de Blaay, P. Goedhals, H. Lefebre, A. Platjouw en M. van Hese, al len uit Axel, G. van Overloop, L. van Waesberghe, H. Coone, B. Rombout, J. Verstraeten, A. van Hove, B. de Brouwer en A. Coone, allen uit Koewacht en A. de Caluwé uit Overslag. Na de huldiging was het tijd voor een gezellige voortzetting, waarbij de Mandica's uit Hulst voor de muziek zorgden. Van een onzer verslaggevers HULST - B en W van Hulst willen de periodieke herwaardering van het onroerend goed in de gemeente laten uitvoeren via een steekproefsgewijs systeem. Het gaat om een betrekke lijk goedkope en betrouwbare methode, die is uitgedokterd aan de TH te Delft, in samen werking met de Stichting Ka- fi. De werkwijze houdt in dat er een steekproef wordt ge daan van het gemeentelijk woningenbestand. De betrok ken woningen, van verschil lende typen en ouderdom, worden getaxeerd naar de waardepeildatum 1 januari 1985. De huizen worden zoda nig gekozen dat de steekproef een reeële afspiegeling is van alle soorten in de gemeente voorkomende woningen. Het gehele onroerend goedbestand gaat in de computer en aan de hand van verschillende 'weg ingsfactoren' die via de steek proef worden vastgesteld rolt uiteindelijk de waarde van al le woningen uit de buS. De waarden worden daarna in het veld nog eens door taxa teurs gecontroleerd en zonodig bijgesteld. Het systeem van Kafi is goedkoper dan een volledige hertaxatie en wordt door de rechterlijke macht geaccep teerd. En dat, zo menen B en W, moet van systemen van an dere bureau's nog worden af gewacht. Vandaar dat het col lege voorstelft met Kafi in zee te gaan. Dat is wel ruim 12.000 gulden duurder dan het bu reau Houdringe, maar voor dat bedrag vinden B en W het niet zinvol om na tien jaar werken met Kafi naar een an der over te stappen. Overigens blijkt het uitein delijk toch nog voordeliger te zijn. Omdat de OGB-gegevens ook door het waterschap ge bruikt kunnen worden leidt dat uiteindelijk tot een lagere aanslag dijkgeschot dan an ders het geval zou zijn. Boven dien krijgt de gemeente nog wat korting en extraatjes, wat over vijfjaar neer komt op een voordeel van 20.000 gulden. Tenslotte vraag Kafi voor de verwerking van bezwaar schriften een tientje minder per geval dan het andere bu reau. De herwaardering van het onroerend goed gaat de ge meente 132.000 gulden kosten. Van onze correspondent HULST - Bromfietsster me vrouw L. de B. uit Clinge heeft gistermiddag een been gebro ken bij een ongeval op de kruising Dubbele Poort-Gods plein in Hulst. Mevrouw De B. werd op de kruising aangereden door een tegemoetkomende auto, be stuurd door A. de K. uit Hulst, die haar bij het afslaan niet had opgemerkt. Het slachtof fer is overgebracht naar het St. Liduinaziekenhuis in Hulst. Van een onzer verslaggevers HULST - Als de Hulster ge meenteraad ermee instemt, krijgt de Telefonische Hulp dienst Zeeland een waarde ringssubsidie van 500 gulden. In december vorig jaar werd een gewoon subsidiever zoek door de raad afgewezen, maar B en W beloofden toen nog eens de mogelijkheid van een waarderingssubsidie te bekijken. Het college is nu tot de conclusie gekomen dat de gemeente dit maar moet doen. Carnaval - De buurtschap Ka pellebrug zal ook dit jaar car naval vieren. Er wordt met een carnavalswagen en ver schillende groepen en indivi- duelen meegedaan aan de car navalsoptocht op zaterdag te Sint Jansteen. Verder wordt op zaterdag- en zondagavond in zaal Fabie carnaval gevierd terwijl op maandag 18 februa ri in zaal Fabie om 14.00 uur een limonadebal voor alle kin deren uit Kapellebrug wordt gehouden. De Steense Prins Ron 1, zijn hofdames en de Raad van Elf zullen dit limo nadebal bezoeken. Bejaardencarnaval - Het car navalsbal van de r-k Bond voor Ouderen, gepland voor dinsdag 19 februari, gaat niet door wegens ziekte van voor zitter F. Taelman. In de plaats van het carnavalsbal komt op een later tijdstip een ontspan ningsmiddag. Diploma - In het bericht over de geslaagde Oost Zeeuwsch- Vlaamse meisjes voor het ma- jorettendiploma is een naam weggevallen. Namelijk Diana de Vet van Weldoen door Ver maak uit Clinge. Zij behaalde het majorettendiploma A. Popmuziek - De Bredase for matie Duplex Johnson treedt vanavond op in het open jon gerencentrum Kontrast. Het concert wordt aangeboden als een alternatief voor al diege nen die het carnavalsgedruis even willen ontvluchten. Aan vang 22.00 uur. Taroseoop - De afdeling Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen van dë ZVU start woensdag 13 maart een cursus 'taroseoop' in de Levensschool in Hulst. Docent Elgario (G. Lambrecht) be handelt in deze bijzondere cursus onder meer 'Astrotar- kai', astrologie in taroseoop, numerologie, tarotkaarten en het Tjinbrakel. Lambrecht laat de cursisten de samenstel ling en opbouw van een Taro- scoopplan zien. Hij interpre teert en ontsluiert het levens plan en gaat in op 'Progressie ve Taroseoop'. De cursus duurt acht avonden. Voorts wil de ZVU een cursus lichaams- en schoonheidsverzorging star ten. In vijf avonden behandelt mevrouw G. van der Touw overbeharing, zelf epileren, aanbrengen- en samenstellen van maskers, make-up en ver zorging van de nagels. De cur sus zal half maart van start saan- Bejaardenschieting - Aan de bejaardenschieting in café De Kroon georganiseerd door de schutterssociëteit Groot Huist namen 49 schutters deel. De uitslag was: hoge vogel J. van Kerckhoven, Sint Jansteen, eerste zij vogel Cyr. Herre- wegh, Heikant, tweede zij vo gel Ed. Rietjes, Heikant. De meeste kleine vogels (5) wer den afgeschoten door A. Col- paert te Moerbeke (B.). Aangiften - Evenals vorige ja ren maakt de r-k Bond van Ouderen het mogelijk de ouderen hun belastingformu lieren gratis te laten invullen. Zij die hiervan gebruik wen sen te maken, dienen wel voor 1 maart hiervan kennis te ge ven aan de secretaris van deze bond, de heer A. Dierick. Hier na ontvangt men zo spoedig mogelijk bericht op welke plaats, tijd en uur men wordt verwacht en welke bescheiden moeten worden meegebracht. Ouderen - De r-k Bond van Ouderen, afdeling Heikant, doet niet mee aan de viering van carnaval. Wel wordt er na carnaval op woensdag 20 fe bruari in de zaal 't Helleken in de Hellestraat een bejaarden schieting gehouden, die om 13.30 uur begint. Op donderdag 21 februari kunnen de ouderen deelnemen aan een kaart- en bingomiddag welke in 't Heike wordt gehouden en waarbij de deuren om 13.00 uur opengaan en om 17.00 uur worden geslo ten. Gouden huwelijken - Het echtpaar F. Roegiest-Ver- straeten uit de Driehoefijzers- straat was 50 jaar getrouwd. Om gezondheidsredenen werd van de viering afgezien. Op 1 maart zullen nog twee Hei- kantse echtparen de dag her denken dat zij 50 jaar geleden in de echt werden verbonden. Een van deze echtparen ver blijft in het bejaardencen trum. Bond voor Ouderen - Het be stuur van de Bond voor Oude ren heeft medewerking gekre gen van de belastingdienst voor het invullen van de aan gifte belastingformulieren. In dien de leden van de Bond voor Ouderen hiervan gebruik willen maken, kunnen ze zich opgeven. Dit kan geschieden bij de secretaris of penning meester, maar wel voor 1 maart bij de heer J. Geerards, tel. 1686.

de Stem | 1985 | | pagina 10