Veel missers in Sarajevo Zweed Nilsson winnaar slalom STANDEN Kasparov loopt opnieuw in op Karpov VERLOREN SEIZOEN CHRIST VAN DER SMISSEN Zola Budd breekt record |B| Beenhakker blust binnenbrand bij Volendam Boorsma pakt voorsprong AGINA SPORT 2 X X X X IX X X X X X ÜÉmi is Kraay r RKC c Gerets initief r MYY MAANDAG 11 FEBRUAR11985 Titel voor Russen bij ijsdansen Colombiaanse wielrenner doodgereden Amerikanen: bloeddoping verbieden Fandi weg bij FC Groningen Portugal wint van Malta ird - Roda JC :ht - Volendam ingen - PSV id Eagles - Haarlem Bosch - PEC Zwolle Sittard - FC Twente MW jparta Dr - NAC s-NEC II-RKC veen - Veendam ners; 52.991, inleg- J0^ prijzenbedrag! >1-25 oegd: 1 ners: 5494, inleg: ƒ24.224,00 >edrag: 12.630,00. -24-28 1:2 ners: 514.275, inleg; 3,00, prijzenbedrag 2,00. ners: 215.149, inleg- ,00, vaste prijzen. WMIWII'I -33-34-40 ?getal22 20-27-34 getal: 36 SPEL 77 -4-1-2 .WIJK - Hans Kraay RKC hebben overeen- ing bereikt over een r van de thans voor de e tweede divisieclub on uitkomende speler, verbintenis heeft een d van anderhalf jaar en in juli 1986 af. Kraay in Nederland nog een ing van acht wedstrij- edert de buitengewone ne vergadering betaald van vorige week ag heeft het bestuur sectie de mogelijkheid te verlenen aan een ge- ;e speler. Als dat ge- s Kraay op 25 februari, voor de afloop van de waarin transfers mo- zijn, speelgerechtigd Waalwijkse eerste di- ib. ITRICHT (ANP) - De en van de Maastrichtse isieclub MVV en AC zijn tot overeenstem- gekomen over de trans- n de Belgische voetbal de Gerets. Eerder was al rond met de 30-jarige liger. ets raakte bijna een jaar "n betrokken bij het om- rhandaal van zijn vroe- club Standard Luik, loor hij een schorsing en bij AC Milan niet werd opgesteld. LATSEN - De deelne- van Monika Holzner, kort getrouwd met Fritz nus, aan de strijd om het dkampioenschap sprint, 24 februari in Heeren is onzeker geworden. De ige rijdster uit Inzeil, rnd door de Nederlander rook, heeft opnieuw last een rugblessure. De pische kampioene op he neter van 1972 heeft de strijd in eigen land dit inde laten schieten. Llizen 21 5 0 16 10 23-53 astr. 21 5 0 16 10 27-52 kkeer 21 2 0 19 4 16-60 'OLLEYBAL - Het da- ïesteam van Viktor'3 .ugsburg heeft zondag 'n igen hal beslag gelegd °P e CEV-beker, de Europa- ap 3 in de volleybalt' ?ld. De Westduitse pio^ leef in het driedaags3 «mooi ongeslagen. In latste wedstrijd £Vorl ugsburg met 3-1 van Ba* .Eindstand CEV-beker- ugsburg 3-6 2. Bari 3-4i arma 3-2 4. Maribor 3-0- T14 MOSKOU (AFP) - Gari Kas parov heeft na een lange ach tervolging Anatoli Karpov weer in het vizier gekregen. Zaterdag eenentwintig par tijen nadat hij achterkwam met 5-0, verkleinde de 21-jari- ge grootmeester in Moskou de achterstand op de wereldkam pioen tot 5-3. Karpov, die een uitgeputte indruk maakt, verloor achter eenvolgens de laatste partij, (jie in de Zuilenzaal van het vakbondsgebouw in het Kremlin plaatsvond, en de eerste in de nieuwe omgeving van hotel Sport. De 48ste partij, die de avond tevoren bij de 41ste zet was af gebroken, had Karpov voor hetzelfde geld meteen kunnen opgeven. De analyse leerde, dat het ontstane toren-eind spel met een pion minder in alle variaties verloren was. Het enige, waarop hij kon ho pen, was een moment van on oplettendheid van zijn jonge tegenstander. Rond de tijdcon- trole speculeerde hij klaarblij kelijk daarop. Het toren-offer, dat hij twee zetten achtereen aanbood, zou bij aanneming tot pat hebben geleid. Kaspa rov trapte er niet in, waarna Karpov niets anders overbleef dan op de 67ste zet zijn koning om te leggen. De ongeveer tweehonderd toeschouwers in de hotelhal begroetten de der de zege van Kasparov met luid applaus. Hier en daar klonk zelfs een 'bravo' op. Karpov bezit nog altijd een comfortabele voorsprong op de uitdager, maar een feit is, dat hij in de 49 dagen, die ver streken sinds hij op 5-0 kwam, niets meer heeft kunnen be reiken. In de 32ste partij leed hij voor het eerst een neder laag, daarna volgden veertien remises en twee nederlagen. De jeugd en het uithoudings vermogen van Kasparov in aanmerking genomen, voor spellen sommige kenners de totale ineenstorting van de wereldkampioen. „Karpov kan niet meer", zeggen zij. „Hij loopt het risico in deze uitputtingslag ten onder te gaan". Daarbij worden herinnerin gen opgehaald aan de twee kamp om het wereldkam pioenschap van 1978 in Baguio (Philippijnen), waar Karpov tegen Viktor Kortsjnoj achter eenvolgens met 4-1 en 5-2 voorkwam. Daar werd het eerst nog 5-5, voordat Karpov met een uiterste krachtsin spanning - en volgens Kortsj noj op onreglementaire wijze - zegevierde. Het gerucht gaat, dat Kar pov in een onderonsje Kaspa rov heeft willen overhalen het verzet te staken. In ruil daar voor zou hij in september aan staande tegen Kasparov een match om de titel spelen over ten hoogste 24 partijen. In geen van beide kampen wilde men het gerucht bevestigen. Vooralsnog staat de 49ste partij voor vandaag gepro grammeerd. Karpov heeft dan wit. Afgebroken stelling: wit (Kasparov): Kh2, Te3, pionnen a3, b4, f4, g4 en h3; zwart (Karpov): Kf7, Tel, pionnen a6, b5, c5 en h7. Partijverloop: 41. b4xc5Tclxc5, 42. Te3-d3 Kf7-e7, 43. Kh2-e3 a6-a5, 44. Kg3-f3 b5-b4, 45. a3xb4a5xb4, 46. Kf3-e4 Tc5-b5, 47. Td3-b3 Tb5-b8, 48. Ke4-d5 Ke7-f6, 49. Kd5-c5 Tb8-e8, 50. Tb3xb4 Te8-e3, 51. h3-h4 Te3-h3, 52. h4-h5 Th3-h4, 53. f4-f5 Th4-hl, 54. Kc5-d5Thl-dl, 55. Tb4-d4 Tdl-el, 56. Kd5-d6Tel-e8, 57. Td6-d7 Te8-g8, 58. h5-h6 Kf6-f7, 59. Td4-c4 Kf7-f6, 60. Tc4-e4 Kf6-f7, 61. Kd7-d6 Kf7-f6, 62. Te4-e6 Kf6-f7, 63. Te6-e7 Kf7-f6, 64. Te7-g7 Tg8-d8, 65. Kd6-c5 Td8-d5, 66. Kc5-c4 Td5-d4, 67. Kc4-c3; zwart geeft op. Driebandentitel R ni van Bracht UITSLAGEN VIJFDE RONDE Weijenburg 50 48 61.041 4 0.770 De Wilde Doggen 6 1.170 V.d Smissen 50 46 7 1.086 DeJong 4 0.500 Van Bracht 50 48 4 1041 VandeLooy.... E RONDE 81041 VandeLooy.... 50 39 6 1.282 Doggen 43 39 5 1.102 Arnouts 50 49 4 1.020 De Wilde 44 49 90.897 Weijenburg50 50 51.000 V d.Smissen 50 42 6 0.840 Van Bracht 5040 61.250 De Jong 22 40 4 0.550 ZEVENDE RONDE De Jong 81.042 VandeLooy 50 47 71.063 Doggen 61.111 Arnouts 81.111 Weijenburg 50 56 5 0.892 De Wilde 45 56 6 0.803 Van Bracht 50 45 51.111 V.d Smissen 50 45 4 1.111 Dc eindstand i (achtereenvolgens punten, hoogste serie en moyenne): 12 91.151 2. Weijenburg,. 7 0.966 3. V d Smissen 8 0.960 4. Van de Looy. 8 1.000 5 Arnouts 5 8 0.910 8 0.809 7 De Wilde 4 110.914 8 Doggen 7 0.929 Door Gerard Hachmang WIJCHEN - Rini van Bracht heeft gisteren in biljarthome Verploegen in Wijchen zijn ze vende nationale titel driebanden veroverd, maar het is wel een dubbeltje op zijn kant ge weest. De Waalwijker wist dat hij in de finalepartij tegen Christ van der Smissen aan een remise voldoende had om zijn titel te prolongeren. GOTHENBURG (SID) - Na- talja Bestemianova en Andrej Bukin uit de Sovjet-Unie zijn in Gothenburg Europees kam pioen ijsdansen geworden. D* uitslag: i, Natalja Bestemianova/ Andrej Bukin (Sov) 2,0 punten. 2. Marina Klimova/Sergej Ponomarenko (Sov) 4,0, 3. Petra Born Rainer Schonborn (WD1) 6.6,4 Karen Barber/Nicky Slater (GBr) 7,4, 5. Natalja Annenko/Genrikh Stre- lenski (Sov) 10,0, 6 Katrin en Christotf Beek (Oos) 12,6, 7. Isabella Micheli/Ro- berto Pelizzola (Ita) 13,4, B. Jindra Hola/ Karol Poltan (Tsj) 16,0,9. Klara Engi/At- tila Toth (Hon) 18,0,10. Antonia en Ferdi nand Becherer (WD1) 20,0. BOGOTA (AFP) - Een 20-jari- Se Colombiaanse wielrenner, Carlos Alberto Cortes, is za terdag tijdens een trainingsrit in de bergen doodgereden door «n automobilist, die onder in vloed verkeerde. Het is de tweede maal in twee maanden, dat een derge lijk ongeluk in de provincie Caldas is gebeurd. Eerder was de renner Mauricio Rodriguez net slachtoffer bij een aanrij - ding. Cortes werd met talrijke breuken naar een ziekenhuis overgebracht, waar hij korte kjd later aan zijn verwondin gen bezweek. COLORADO SPRINGS (SID) •Het nationaal Olympisch co- van de Verenigde Staten wbOC) zal het Internationaal 'Tropisch Comité (IOC) vra- Sen de omstreden bloeddoping te verbieden. Het USOC reageert daar mee op berichten, dat in de Terikaanse wielerploeg voor e Spelen van Los Angeles ge- „r.uik is gemaakt van bloed- wisseling. Hij had zaterdagmiddag weliswaar een steekje laten vallen door slechts één punt te veroveren tegen Eddy van de Looy, maar omdat Christ van der Smissen enkele uren later onderuit ging tegen Arie Weyenburg was de uitgangs positie voor de regerend kam pioen toch aanzienlijk gunsti ger. In de zinderende apotheose, waarin de spelers aanzienlijk minder moeite hadden hun ze nuwen in bedwang te houden dan de aanhang van beide kemphanen, leek Van der Smissen regelrecht op de hoofdprijs af te stevenen. Maar omdat hij bij 49 caram boles twee keer achter elkaar miste en Rini van Bracht vier punten aan zijn totaal toe voegde, was de stand plotse ling gelijk. In de 45e beurt maakte Van der Smissen de partij uit en toen was het de vraag of Van Bracht er in zou slagen in de nastoot op gelijke hoogte te komen. Zou hem dat niet lukken, dan zou de titel naar Van der Smissen gaan. In het andere geval zou Van Bracht opnieuw met de eer gaan strijken en zou de biljarter uit Sint-Wille- brord zelfs genoegen moeten nemen met de bronzen me daille. De geroutineerde Van Bracht hield het hoofd koel en mocht zich zodoende opnieuw uitbundig door zijn echtgenote laten omhelzen. De teleurstelling bij Christ van der Smissen was groot. Behalve dat hij de titel aan zijn neus voorbij zag gaan, moest hij ook toestaan dat outsider Arie Weyenburg hem passeerde en op grond van een beter algemeen gemiddelde (0.966 voor Weyenburg en 0.960 voor Van der Smissen) wordt afgevaardigd naar het Euro pees kampioenschap, dat vol gende maand in Amersfoort wordt afgewerkt. Van der Smissen had twee beurten teveel verbruikt. „Maar daar wist ik helemaal niets van. Ik wilde dat ook niet weten. Dat zou alleen maar ten koste van mijn concentra tie zijn gegaan," reageerde hij na afloop.Inmiddels besefte hij wel dat door de sensationele ontknoping zijn seizoen hele maal verloren was. Vorige maand moest hij, als gevolg van het verfoeilijke poule-sys teem, zelfs voortijdig naar huis tijdens het Nederlands kampioenschap bandstoten in Gorssel en nu was er voor hem opnieuw geen succes wegge legd. Zeker voor een speler, die bewust gekozen heeft voor het bandstoten en het driebanden een ontgoocheling. „Ik had echt mijn zinnen gezet op dit JAKARTA (RTR) - Zowel Gilbert Hallie als Pedro van Raamsdonk heeft het boks- toernooi van Jakarta (Indone sië) niet met een overwinning kunnen afsluiten. Pedro van Raamsdonk verloor in het zwaarmiddengewicht op pun ten van de Rus Shana Vasjov. kampioenschap. Niet dat ik er extra voor getraind heb, maar wanneer ik in Wijchen de titel had behaald of tenminste mijn deelname aan het Europees kampioenschap had kunnen bewerkstelligen, dan had dat mijn jaar toch goedgemaakt," was zijn sombere conclusie. Arie Weyenburg kon er niet om treuren. De 28-jarige Osse- naar had eigenlijk niet eens mee mogen doen aan het toer nooi in Wijchen. Maar via een merkwaardige keuze van de technische commissie van de vaderlandse biljartbond werd de hoofdklasser tenslotte toch aan het gezelschap toege voegd. Weyenburg voelde het aan zijn stand verplicht zijn uit verkiezing ook waar te maken. Op de openingsdag verloor hij op het nippertje van Rini van Bracht en vervolgens kwam hij remise overeen met Piet de Jong. Maar daarna liet hij zich meer aftroeven. Zijn meest opvallende prestatie was de overwinning zaterdagavond op Christ van der Smissen: 50- 42. Omdat hij op dat moment een aanzienlijk beter alge meen gemiddelde achter zijn naam had staan dan de Bra bander, wist Weyenburg dat hij in de slotseance tegen Joop de Wilde 62 keer de gang naar de tafel mocht maken om in ieder geval boven de magische grens van 0.950 te blijven. De technische commssie van de biljartbond had bepaald, dat de nummer twee van de nationale titelstrijd in Wij chen alleen regerend Europees kampioen Rini van Bracht zou mogen vergezellen naar Amersfoort, indien het moyenne 0.950 of hoger zou zijn. Hoewel Joop de Wilde nog wel flink tegensputterde, beëindigde Weyenburg de partij in 56 beurten. Zijn oppo nent bleef op 45 punten steken. Het ereklasserschap was daarmee een feit voor de Osse- naar. Arie Weyenburg was zeer gemotiveerd naar Wijchen af gereisd. Om zijn conditie op peil te houden, had hij flink wat duurloopjes gemaakt en speelde hij regelmatig een partijtje squash. „Ik wilde per se niet afgaan, nu ik aan dit kampioenschap mee mocht doen, ook al is die keuze een beetje raar verlopen," was zijn redenering. En hij hield woord. Hoewel Rini van Bracht gis termiddag al zijn zevende titel in de wacht sleepte, was hij er niet minder blij om. „Als kam pioen verwachten de mensen nu eenmaal iets van je," was de reactie van de meester. „Dat ik Arie heb geholpen aan een plaatsje voor het Europees kampioenschap door in 45 beurten gelijk te spelen tegen Van der Smissen, daar was ik me echt niet van bewust. Het ging mij om het prolongeren van de titel. En in die opzet ben ik geslaagd. Ik ben alleen maar naar Wijchen gekomen met de intentie kampioen te worden, anders had ik beter thuis kunnen blijven." jUTRECHT (ANP) - Leo Been- heeft een turbulent aan e .a°hter He rug. Na de listening van de trainer van l *°lendam als Interim van en zÜn coaching siri'j 'e 'n He oefenwed- t» J van a fBelopen woensdag "lub"/ moest h'i "in sen. loon een binnenbrandje blus- Beenhakker vertelde na af- van FC Utrecht - Volen dam (1-1): „Er is het een en an der gebeurd de afgelopen week. Binnen de spelersgroep van mijn club waren nogal wat misverstanden ontstaan of ik al of niet zou aanblijven bij Volendam. De spelers met de nummers één tot en met elf hadden natuurlijk geen pro blemen met mijn persoon. De spelers twaalf tot en met acht tien hadden dat wel. We heb ben vanaf donderdag tot de uitwedstrijd tegen FC Utrecht heel wat afgepraat. Ik blijf ge woon bij Volendam. Ik ben er meestal op dezelfde tijden als voor mijn benoeming. Het werk in Zeist doe ik hoofdza kelijk 's ochtends. Er moest duidelijkheid en vertrouwen komen. Dat is gelukt, dacht ik. Om wat er allemaal gebeurde, ben ik bijzonder blij met het ene puntje bij FC Utrecht". Rini van Bracht in actie tijdens de finalepartij tegen Christ van der Smissen. De Waalwij ker behaalde zijn zevende nationale titel driebanden. - foto anp COSFORD (RTR) - De Brit se van Zuidafrikaanse origi ne Zola Budd heeft zaterdag In Cosford tijdens de inter landwedstrijd tussen de at- ietiekploegen van Groot- Brittannië en West-Duits- land het Commonwealth-re cord op de 3000 meter dames in de zaal gebracht op 8.56,13. Het oude record stond sedert 1982 met 8.56,4 op naam van de Britse Paula Fudge. De pas 19-jarige West duitser Ralf Jaros verbeter de op het hinkstapspringen zijn persoonlijke record met 14 centimeter en zegevierde met een afstand van 16,77 meter. Voor ongeveer 3000 toe schouwers won Groot-Brit- tannië bij de dames met 63- 53 en bij de heren met 71,5 - 65,5. Tijdens wedstrijden in Moskou won de Sovjetrus Sjamil Abjassov het ver springen met 8,09 meter. Bij de dames overbrugde Olga Anoefrijeva 6 meter en 81 centimeter. Beste sprinters op de 60 meter waren Tatja- na Kocembova uit Tsjecho- slowakije met 7,61 seconden en de Oostduitser Frank Emmelmann met 6,86 secon den. Ook in Sofia was het on derdeel verspringen dames sterk bezet. Hier werd de Sovjetrussische Galina Tsjistsjakova eerste met 6,95 meter. Dat is slechts vier centimeter minder dan de beste wereldprestatie van de Oostduitse Heike Daute- Drechsler. Op de 200 meter zorgde Irina Sloessar uit de Sovjet-Unie met een tijd van 22,94 seconden voor een nieuwe beste seizoenpresta tie. Van goed gehalte was ook de 8,06 seconden van de Bulgaarse Ginka Sagortsje- va op de 60 meter horden. Op de eerste dag van de kampioenschappen van Tsjechoslowakije in Jablo- nec maakte Helena Fibinge- rova indruk op het onder deel kogelstoten. Zij kwam tot 21 meter en 47 centime ter, een nieuwe beste we- reldseizoenprestatie. Op de 60 meter dames snelde Eva Murkova naar de eerste plaats in 7,21 seconden. Van onze speciale verslaggever SARAJEVO - In Sarajevo wil men in 1987 graag het we reldkampioenschap all-round voor mannen organiseren. Een voornemen, dat na de rapportage door Beat Hessier, de secretaris-generaal van de International Skating Union en door ISU-bestuurslid Herman van Laer na de strijd om de wereldtitel van de vrouwen van afgelopen weekend in Sarajevo waarschijnlijk naar het rijk der fa belen verwezen kan worden. Immers, bijna alles ging fout zaterdag en zondag. Vooral de kwaliteit van het ijs liet bijvoorbeeld zater dag veel te wensen over. De aanslag van de rook van de vele bruinkool-kacheltjes, die in Sarajevo gebruikt wor den om de huizen warm te stoken (electriciteit en gas zijn er duur) werd nauwelijks bestreden. Klachten daarover van "Ij aart Kloosterboer bij de Amerikaanse hoofd- scheidsrechter Eugene Sandvig vonden geen gehoor. Gis teren was het in ieder geval door de regen, die het ijs schoonspoelde, een stuk beter. De organisatoren hadden ook vele malen problemen met de electronische tijdwaarneming. Op de 500 meter ging die zelfs helemaal de mist in. Door het niet 'oppik ken' van de tijd van de alleen over de baan gaande Poolse Jezierska moest overgegaan worden op handgeklokte tij den, hetgeen de meeste deelneemsters een voordeeltje van viertiende seconde opleverde. Gisteren waren er terechte klachten over het feit dat de blokjes van de baanmarkering aan het ijs zaten vast gevroren, hetgeen de kans op valpartijen aanzienlijk ver grootte. Nader onderzoek leerde dat de rubberen blokjes veel te vroeg op de baan waren geplaatst en door de regen vastvroren. Iets wat ook de scheidsrechter te gek werd, want hij gaf opdracht die dingen een voor een los te trek ken. Verder waren er moeilijkheden met het startpistool, dat door verkeerde ammunitie vele malen weigerde. Het meest opmerkelijke in Sarajevo was echter het feit dat zaterdag voor aanvang van het toernooi de loting van de 1.500 en de 5.000 meter van gisteren al bekend was. Een onmogelijkheid, omdat het bepalen van de startvol gorde voor de tweede dag pas na afloop van de eerste kan geschieden. En dan die van de 5 kilometer na afloop van de 1.500 meter. Op die lijsten kwam ook nog de naam van Adriana (Ria) Visser voor. Dat betekende dat Nederland met vijf deelneemsters aan de tweede dag zou beginnen. Het raadsel van de verkeerde loting werd opgelost met de mededeling dat de organisatoren in Sarajevo er tevoren van uitgingen dat iedereen de 5 kilometer zou rijden. Van een eindklassement van de beste 16 wist men dus kenne lijk niets. Overigens had men, omdat er vanuit werd ge gaan dat iedereen de langste afstand zou moeten rijden, het tijdstip van aanvang beide dagen op elf uur gezet. Volgens de planning zou dan gisteren aan het eind van de middag om zes uur het toernooi kunnen worden afgeslo ten. De praktijk bewees dat iedereen om kwart over drie terue naar zijn hotel kon. Van onze speciale verslaggever SARAJEVO - De op het laat ste moment voor Ria Visser ingevallen Ali Boorsma komt in het klassement van de laat ste zestien van het wereld kampioenschap voor vrouwen van afgelopen weekeinde in Sarajevo niet voor. En dat terwijl de Friezin na drie afstanden de 11-de plaats in het tussenklassement bezet te. Even ter vergelijking: Theo Limbach stond toen 14-de, maar bezet in het officiële eindklassement wel de 12-de plaats. Oorzaak van het wegvallen van Boorsma is het feit dat zij zaterdag op de 3 km. niet ver der kwam dan de zeventiende plaats. En allerlei ingewikkel de klasseringsregels zorgen er dan voor dat je buiten de boot valt. Voor Ali Boorsma een te genvaller, maar ook een 'geluk bij een ongeluk'. Boorsma: „Ik heb echt mijn stinkende best gedaan. Alleen kwam ik op de 3000 meter drietiende seconde te kort. Ik vond het echt jammer dat ik die laatste afstand niet mocht rijden, maar aan de andere kant is het misschien wel het beste voor mij. Volgend week einde moet ik weer in Inzeil selecteren voor het WK sprint in Heerenveen. Hier had ik al last van dikke benen, doordat ik in Alkmaar bij het Neder lands kampioenschap voluit moest gaan. Nu heb ik een voorsprong op de rest. Ik heb kunnen uitrusten, terwijl zij 5 kilometer meer hebben moe ten rijden". GRONINGEN (ANP) - FC Groningen zal de verbintenis met Ahmad Fandi aan het ein de van het voetbalseizoen op zeggen. Als reden daarvoor gelden de tegenvallende pres taties van de lichtvoetige aan valler in de huidige competi tie. De 22-jarige Fandi werd anderhalf jaar geleden met veel bombarie aangetrokken. Bij het vinden van een nieu we club zullen FC Groningen en Fandi, zoals in het contract is opgenomen, de transfersom delen. Fandi blijft het liefst in Europa. LA VALETTA (SID/DPA) - Het Portugese voetbalelftal heeft zondag in La Valetta een wedstrijd tegen Malta in groep twee van het kwalifica tie-toernooi voor het wereld kampioenschap met 3-1 ge wonnen. Bij de rust was de stand al 2-0 voor de Portugezen door treffers van Carlos Manuel en Gomes in het eerste kwartier. In de tweede helft scoorde eerst Leo Farrugia tegen, al vorens Gomes er 3-1 van maakte. Portugal heeft de leiding in groep twee met zes punten uit drie wedstrijden. Op 24 fe bruari wordt in Lissabon de belangrijke wedstrijd Portu gal - West-Duitsland gespeeld. MALTA - PORTUGAL 1-3 (0-2). 6. Car- los Manuel 0-1, 13. Gomes 0-2, 59. Leo Farrugia 1-2, 73. Gomes 1-3. Toeschou wers: 30,000. Stand groep 2 Ï.Portugal 4 30167-5 2. W-Duitsland 2 2 004 5-2 3. Zweden 4 2 024 7-4 4. Tsjechosl. 21012 5-2 5. Malta 4 004 03-14 BORMIO (ANP) - De koning is dood, leve de koning. Zo on geveer kan de overwinning van de Zweed Jonas Nilsson op de slalom van de wereldti telstrijd alpine skiën in Bor- mio het beste worden om schreven. Nilsson verdrong met deze overwinning zijn be roemde landgenoot Igemar Stenmark, die in zijn loopbaan tweemaal Olympisch goud veroverde en vijf keer wereld kampioen werd. Voor 15.000 toeschouwers kwam Sten mark nu op de vierde plaats terecht. De voor Luxemburg star tende Oostenrijker Mare Gi- rardelli werd tweede en bleef daardoor zonder wereldtitel. Eerder kreeg hij op de reu zenslalom het brons omgehan gen. Na de eerste manche had hij nog de leiding, voor de Joe goslaaf Krizaj en Nilsson. Overigens stond Girardelli, die pas kort voor de wereldti telstrijd van de internationale federatie toestemming kreeg voor Luxemburg te starten, onder grote psychische druk. Zondag had hij het zwaar te verduren. Diverse officials van andere ploegen scholden Girardelli uit om hem nog nerveuzer te maken. „Het was werkelijk schandalig", zei Stenmark later boos. Girar delli zelf maakte er niet te veel woorden aan vuil. „Ik ben te vreden met twee medailles in mijn eerste wereldtitelstrijd. In de tweede manche had ik wat problemen. Op Nilsson als wereldkampioen had ik zeker niet gerekend". Nilsson, vorig jaar vierde op de Olympische Winterspelen, was uiteraard door het dolle heen over zijn triomf. „Na mijn eerste manche durfde ik niet meer aan de wereldtitel te denken", gaf hij toe. Dc uitslag: 1. Jonas Nilsson (Zwe) 1.38,82 (49.33 49.49), 2. Mare Girar delli (Lux) 1.38,88 (49,01 49,87), 3. Robert Zoller (Oos) 1.39,35 (49,67 49,68), 4. Ingemar Stenmark (Zwe) 1.39,74 (49,94 49,80), 5. Bojan Krizaj (Joe) 1.40,07 (49,30 50,77), 6. Paolo di Chiesa (Ita) 1.40,27 (49,80 50,47). Voor het eerst sinds 1974 heeft een Francaise tijdens de wereldtitelstrijd skiën weer een gouden medaille veroverd. Destijds was het Fabienne Serrat, die in St. Moritz eerste werd op de reuzenslalom en de combinatie. De ervaren Perri- ne Pelen bekroonde zaterdag in Bormio een fraaie carrière; van negen jaar met de wereld titel op de slalom. Christelle Guignard maakte het Franse succes compleet door tweede te worden. Voor Olympisch kampioene Paoletta Magoni uit Italië resteerde het brons. De Zwitserse Erika Hess had na de eerste manche nog de leiding met een tijd van 45,33 seconden. Perrine Pelen volgde op 0,15 seconden. Guig nard (negende) en Magoni (achtste) hadden een aanzien lijke achterstand opgelopen. De tweede manche zou het klassement echter drastisch wijzigen. Erika Hess, die maandag goud won op de sla lom voor de combinatie, raak te na enkele poortjes het goede spoor bijster en staakte de strijd. Perrine Pelen zei na af loop dat dit wel eens haar laatste skiseizoen zou kunnen zijn. De uitslag: 1. Perrine Pelen (Fra) 1.29,58 (45,48 44,10), 2. Christelle Guignard (Fra) 1.29,93 (46,10 43,83), 3. Paoletta Magoni (Ita) 1.29,98 (46,04 43,94), 4. Anni Kronbichler (Oos) 1.30,18,5. Brigitte Oertli (Zwi) 1.30,21, 6. Dorota Tlalka (Pol) 1.30,43; niet gestart: Angelika van der Kraats (Ned). De medailles werden als volgt ver deeld: dames: combinatie: 1. Erika Hess (Zwi), 2. Sylvia Eder (Oos), 3. Ta mara McKinney (VSt); afdaling: 1. Michele Figini (Zwi), 2. Ariane Eh- rat (Zwi) en Katrin Gutensohn (Oos); reuzenslalom: 1. Diane Roffe (VSt), 2. Elisabeth Kirchler (Oos), 3. Eva Twardokens (VSt); slalom: 1. Perrine Pelen (Fra), 2. Christella Guignard (Fra), 3. Paoletta Magoni (Ita); heren: combinatie: 1. Pirmin Zur- briggen (Zwi), 2. Ernst Riedlsper- ger (Oos), 3. Thomas Bürgler (Zwi); afdaling: 1. Pirmin Zurbriggen (Zwi), 2. Peter Müller (Zwi), 3. Douglas Lewis (VSt); reuzensla lom: 1. Markus Wasmeier (WD1), 2. Pirmin Zurbriggen (Zwi), 3. Mare Girardelli (Lux); slalom: 1. Jonas Nilsson (Zwe), 2. Mare Girardelli (Lux), 3. Robert Zoller (Oos). De medailleverdeling per land: 1. Zwitserland 4x goud, 3x zilver, lx brons, 2. Frankrijk 1 1 0, 3. Ver. Staten 1 0 3, 4. West-Duitsland en Zweden 1 0 0, 6. Oostenrijk 0 4 1,7. Luxemburg 011,8. Italië 001.

de Stem | 1985 | | pagina 6