bedenktijd k. Veel spanning in ZSB-competitie DE/ STEM Indoor Vlaanderen in Axel Favorietenrol Sam Polderman Van Quekelberghe ronde verder STEENSE BASKETBALPLOEG AANGENAME VERRASSING {OEREND GOED IGTEAXK Verplanke strandt op Oostburg 1 Zege voor Doesburg Intercup Flandria basketbal Geslaagden ABO-cursus Spanning in regioklas te snijden ZILVEREN SCHOEN Tj.R. Borgers en persoonlijkadvies kunt it op 200 postkantoren, eciale informatienummer.' 1. Bovendien kan uw ma' rekeringsadviseur u alle ;even. U kunt ook direct ieset aanvragen. 06-0400 (van rnaandagt/m 00uur),ofstuurdebon ZATERDAG 9 FEBRUAR11985 Motorcrossers klaar voor nieuwe seizoen SPRING WEDSTRIJD PAARDEN EN DERTIENDE GALGECROSS IN VLISSINGEN Hermans trainer Hoofdplaat Arbiters komen bijeen in Axel Interland in Middelburg A56 Notaris te Axel ll februari 1985, des avonds let hotel-café-restaurant ,/s f' te Axel, Noordstraat '9 1223 Burgerlijk Wetboek 1 verkopen: Het woonhuis' erf en tuin te Axel, Jan Jdastraal bekend gemeente tier 2811, groot 1 are 59 van huur terstond na be- bsom. ening koper m.i.v. 1 januari psten binnen 6 dagen en de maand na toewijzing, maandag 4 februari en vrij. Jlkens tussen 3 en 4 uur. Na- Iten kantore van voornoem- 55-1414). formatie over de 7-/aarshypotheek tne uur deze bon in een envelop zonder ypotheekbedrijf postgiro/njkspostspaar mmer 1000.1520 VB WORMERVEER. vv ön/tTt 7-jaiirshvpo^^, STEM-6 ro istspaarbank SÉïï >|iiar<)mt»ckKUk Ti4 PAGINA SPORT 2 Van onze motorsportmedewerker TERNEUZEN - De laatste ijs resten zijn nog maar nauwe lijks verdwenen en het Axelse Smitschorre-circuit gonst al weer van de motorsportactivi- teiten. Immers, 17 februari «at het nieuwe seizoen bij de Belgische Liefhebbers Bond ;Jn start en de Zeeuwsch- Vlaamse toppers hierin zijn al enkele weken druk bezig zich itimaal voor te bereiden. In de 125 cc-klas debutanten wordt weer een heveige strijd verwacht tussen Steven Mangnus, Ad Colijn en André van Espen, die waarschijnlijk niet alleen onderling, maar te vens om de ereplaatsen zal zijn. Het drietal hield elkaar afgelopen zondag tijdens de trainingen op het RES-circuit dan ook nauwgezet in de ga ten. Voor Eduard van de Kloos ter uit Hulst, om even over te stappen naar de top van de 500 cc-klas internationalen, was het afgelopen zondag voor het eerst sinds de strijd om de Merkentorfee in Moerbeke, dat hij op de motor zat en als vanouds ging hij enorm te keer, alsof hij zelfs zijn scha duw op achterstand wilde zet ten. Met veel belangstelling wordt ook de come back van Tonnie Colijn gevolgd, die dit seizoen zijn rentree maakt in de BLB-gelederen in de 250 cc- ldas internationalen. Colijn, onder andere kampioen bij de nationalen in 1981, is nauwge zet aan zijn voorbereiding be- en de verwachtingen rond zijn heroptreden zijn dan ook hoog gespannen. Behalve talrijke crossers zijn de leden van een Gentse Trialclub ook al enkele zonda gen aanwezig op het RES-ter- rein, waar zij met veel enthou siasme hun clubwedstrijden houden. Uitermate tevreden gezichten dus bij de bestuurs leden van de stichting RES, die het nieuwe seizoen met vertrouwen tegemoet zien. In voorbije wintersportweken werden goede zaken gedaan het succes van de komende midweekcompetitie lijkt al bij voorbaat verzekerd. Woensdag 17 april gaat de competitie voor licenthiehou- ders van start, waarna de wedstrijddata voor deze cate gorie feijn: 8 en 22 mei, 5 en 19 juni, 3 en 17 juli en 7 en 21 augustus. De amateurcompe titie gaat 24 april van start, waarna de wedstrijddata zijn: 15 en 29 mei, 12 en 26 j uni, 10 en 24 juli en 14 en 28 augustus. Daarnaast hebben enkele lief hebbersbonden het circuit al gereserveerd: BVM op 17 maart, MCB op 5 mei en de BLB op 9 juni. De motoren draaien weer op volle toren op het Smitschorre-circuit. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - In de Ador- damestenniscompetitie strandde Verplanke op Oost- hurg i met 2-2. Het duo Ria Spuessens/Nell Hendrikse moest met 5-15 de eer laten «an Provoost/Buize, maar de stand werd gelijk getrokken door het koppel Thomaes/ Verhaeghe, dat met 11-7 won van Louws/De Milliano. In de A2-poule deelden De Rijke en Boskreek eveneens de Ponten met 2-2. Bea Joppe en Wty Boeckhout zegevierden over het duo Van Remortel/ Colsen via een 15-5-zege, maar fet koppel Verhelst/Dobbeleir tok de stand gelij k via een 10- overwinning op Adam/Wis- Ce derby in de Bl-poule bssen Oostburg 3 en Oostburg 'Werd een 4-0-zege voor het toeede team, dat hiermee de eerste plaats voor zich opeiste. :n: Verplanke-Oostburg 2, De Rijke-Boskreek 2-2, Oost- ™rg 3-Oostburg 2 0-4, Van de He- mcl-Van Ovost 2-2. Van onze tennismedewerker JERNEUZEN - In de Jarino- aamestenniscompetitie be elden Doesburg, Veraart en Rooy een 4-0-overwinning "on respectievelijke tegen- baders. Team Doesburg rea- oerde dit via Carla Does- sul en ^'a Janssen, die te rk bleken voor Ineke van de ,e'oeenRoos Albicher: 15-4. Elk ^uo Jo Ysebaert/ he Corlemeijer ondervond e")ig tegenstand van de [Jtobinatie Schelfhout/Wille et 14-4 De overwinning van am Veraart betekende een ti toreviging van de kopposi- Meijer bleek in de indivi- kn i partiïen niet tegen de Ploper opgewassen. Hetzelf- gold voor De Rooy, dat ïu Klaeysen kansloos ver- Van de Velde-Does- Klal 1 Veraart-Meijer Waeysen-De Rooy 0-4. 4-0, Van onze paardesportmedewerker AXEL - In manege Magret- te in Axel wordt zaterdag 9 februari de derde spring- wedstrijd van Indoor Vlaanderen gehouden. Een internationale wedstrijd voor paarden en pony's, ge organiseerd-door de lande lijke rijvereniging en pony club Graeve Jan. Indoor Vlaanderen gaat in totaal over vier wedstrijden en de beste drie resultaten tellen mee voor de eindrangschik king. Leider in de Z-klasse paarden is Luc Tilleman met Tempo van Broeder Isi- door, die fel belaagd wordt door Lenet Sandee met Ty phoon van Noord-Beveland. Overige kanshebbers in deze categorie zijn: Jan Willem Manting met Rianthes van Graeve Jan, Piet Huige met Salerno van De Weelruiters en Bram Klaasse met Pols tar van Walcheren. De strijd in de M-klasse paarden is nog geheel open. Aan de leiding gaan Ria Smet met Union van Saef- tinghe en Mariska de Badts met Titia van Luctor et Emergo. Deze amazones kunnen de nodige tegen stand verwachten van Luc Tilleman. met Byou van Broeder Isidoor, Luc Corne- lissen met Vazal van Luctor et Erhergo en Peter Kosters met Varant van Graeve Jan. De grootste rubriek is de L-klasse paarden, dus een spannende strijd om de ere plaatsen. Na twee wedstrij den wordt het klassement aangevoerd door Jan Paau- we met Sarina van Reimers- waal, gevolgd door Valen- tijn de Bock met Cierré van De Tassijnridders, Albert Vermue met Butterfly van De Weelruiters en Jan Wil lem Manting met Ulko van Graeve Jan. In de B-klasse paarden staat Willy Taets met Dina van Lembeke na twee duels aan de leiding. Zij wordt fel op de huid gezeten door Ni cole Neien met Urbaan van De Oranjeruiters en Jean Claude de Buck met Forst man van Luctor et Emergo. In de Z-klasse pony's is Jeroen Goossens met Ramo- ra Kayan van De Haring- ruiters tot nu toe de sterkste. Verrassend genoeg staat Pe ter de Clercq met White Star van De Zwinruiters slechts op de tweede plaats. Onbe grijpelijk eigenlijk, omdat De Clercq twee keer zege vierde in de Z-klasse. Dus in de wedstrijden wordt niet met handicap gereden en in het klassement wordt daar blijkbaar wel rekening mee gehouden. De Clercq komt namelijk uit in de B-catego- rie van de Z-klasse. Marco Quaak met Golds- car van De Haringruiters voert met twee overwinnin gen het veld aan in de M- klasse pony's. Hij zal de zege zaterdag niet cadeau krij gen, want hij mag op zware tegenstand rekenen van Jurgen van de Vijver met Petra, een clubgenoot van hem, Margot Strooband met Tommy van Hulst en Lilian van Mieghem met Winco van Graeve Jan. Comfortabel met een eer ste en tweede plaats gaat in de L-klasse aan de leiding Francisca den Beer met Scaldis Country Tamara van De Kleppertjes. Zij wordt op afstand gevolgd door Chantal aan de Wiel met Mariska en Renata van Kampen met Bella, beide combinaties van De Honte- ruiters uit Kloosterzande. De eerste plaats in de B- categorie pony's wordt inge nomen door Sancho Voer man met Sticky van Luctor et Emergo. Deze combinatie is echter al eerder in de L- klasse gestart, dus kan wat de rangschikking voor In- door Vlaanderen betreft geen rol van betekenis meer Spelen. Daardoor spitst de strijd om de titel zich nu toe tussen Angelique de Leeuw met Shiela van Noord-Beve land, Remco Rouw met pro ber van Luctor et Emergo en Hannelore de Feijter met Gold Star van De Klep pertjes. De wedstrijden in manege Magrette beginnen 's mor gens om negen uur met de strijd van de B-pony's, 's Middags om half twee wordt met de B-paarden gestart. Stone Dunkers: bikkelhard Door Mark Janse ST.-JANSTEEN - Op de valreep van 1984 werd basketbalminnend Zeeuwsch-Vlaande ren aangenaam verrast door de reïncarnatie van een oud-nieuwe basketbalploeg, gezeteld in St.-Jansteen. Stone Dunkers, zoals de vereniging zich origineel be titelde, maakte reeds in december zijn competitiede buut met een heren-senioren- en een meisjes-junio renteam. Nauwelijks een maand tevo ren was er van Stone Dunkers nog geen sprake. We spraken met de twee initiatiefneem sters en drijvende krachten achter het hele Stone Dun- kers-gebeuren: Pascalle van Rattingen en Ilse van Dorsse- laar. De geschiedenis van Stone Dunkers is nog maar recent: nauwelijks twee maanden. Toch is de vereniging, of toch in ieder geval de naam, reeds gemeengoed in Zeeuwsch- Vlaamse (en ook daarbuiten) basketbalkringen. De voorge schiedenis is uiteraard nog meer bekend, maar vooral ook berucht. Stone Dunkers vormt gedeeltelijk het vervolg op het roemruchte BV Hulst, of schoon de vereniging haar of ficiële zetel in St.-Jansteen heeft. De naam BVH is dan ook taboe voor elke rechtge aarde Dunker: voor de erfenis van een faillisseent werd fijn bedankt. De geboorte van de Steense vereniging dient in november vorig jaar ergens gesitueerd te worden. Pascalle van Rattin gen: „In die maand werd er in St.-Jansteen een enquête ge houden over allerlei activitei ten. Mijn vriendin Ilse van Dorsselaar en ik schreven, dat we graag zouden zien dat er weer gebasketbald zou wor den. Nou, ons voorstel werd besproken en met succes". Ilse van Dorsselaar, evenals haar vriendin bij BVH begonnen aan haar basketbalcarrière, vult aan: „In feite waren we met een hele groep meisjes nog steeds gek op basketbal. Daar om hebben we toen onze vroe gere trainer Mare Luyten be naderd om te vragen of hij ons eventueel wilde trainen. Maar al snel kwam Luc Dierickx op de proppen met een heren team. De vereniging werd in november definitief opgericht en Luc Dierickx werd onze trainer-coach". Het is ongetwijfeld te dan ken aan Dierickx dat reeds in december gestart kon worden in de competitie met een basis van elf meisjes. Naast de twee initiatiefneemsters beschikt Stone Dunkers verder nog over Natasja de Schepper, Es ther Otten, Petra Martens, Aniek Hemelaar en Moniek van Leuven (allen ex-BVH) en verder Kattie Luyten, Nadja Willaert, Jacqueline d'Hooghe en tenslotte Dominique Ma joor, die uit Limburg overge komen is. Het gros van de speelsters kent elkaar dus, of schoon het samenspel volgens Pascalle van Rattingen nog niet optimaal is: „Het begint te komen, maar we hebben na tuurlijk lang stil gelegen en we trainen pas sinds novem ber. Tot nu toe hebben we van de vier competitiewedstrijden er slechts één gewonnen. We hebben bovendien een zwaar programma: vaak twee wedstrtijden op één weekein de. Ouders Uiteraard bracht de blik- semoprichting van Stone Dun kers heel wat organisatorische problemen met zich mee. Een belangrijke rol spelen dan ook de ouders van de dames. In het bestuur zetelen de moeders van Pascalle en Ilse. Mevrouw Van Rattingen is penning meesteres en mevrouw Van Dorsselaar is wedstrijdsecre taresse. Ilse van Dorsselaar voegt hier onmiddelijk aan toe, dat de andere ouders eveneens een belangrijke bij drage leveren. „Alle uitwedstrijden wor den aan de overkant gespeeld. Daarom hebben alle ouders toegezegd om bij toerbeurt als chauffeur op te treden. Iedere week rijden er twee auto's. Dat betekent wel, dat er tel kens twee speelster thuis moe ten blijven. Ook dat geschiedt bij toerbeurt". Er komt dus heel wat discipline bij kijken, maar dat levert geen enkel probleem op, want het enthou siasme onder de dames is enorm. Dat blijkt trouwens ook wel uit de naam: Stone Dunkers is ongetwijfeld één van de origineelste namen in De twee initiatiefneemsters (rechts) en Ilse van Dorsselaar: de lange rij BV's en BC's, die de basketbalwereld rijk is. Ook de naam is eigenlijk een vinding van de meisjes, zoals Pascalle van Rattingen vertelt: „Tijdens de oprich tingsvergadering moesten we een naam kiezen. Natuurlijk was er zoiets als BC STEEN (uiteraard geen BV Hulst, red.), maar dat vonden we te flauw. Toen kwam we ineens op Stone Dunkers. Stone staat natuurlijk voor Steen en Luc Dierickx kwam in feite met Dunkers. Hij verwacht na tuurlijk dat we allemaal rond de twee meter zullen worden. Een andere naam was eerst nog 'Bikkelhard'. Maar die hebben we bewaard als lijf spreuk voor het begin van elke wedstrijd". En dat de Steense dames er bikkelhard tegenaan gaan, kan nu niet meer betwijfeld worden. Er wordt stevig ge werkt en de stemming is meer dan uitstekend. De continuï teit van het basketbal lijkt door dit prima initiatief dus eindelijk weer verzekerd. tot de oprichting van Stone Dunkers: Pascalle van Rattingen „Hoog tijd dat er weer gebasketbald werd". - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER. Van ome atletiekmedewerker VLISSINGEN - Sam Polder man vertrekt zaterdag 9 fe bruari in de dertiende editie van de Galgecross in Vlissin- gen ongetwijfeld in de favo rietenrol. Het *bunkerpar- koers' achter het clubhuis van het organiserende Marathon, is op het lijf geschreven van de regerende provinciale cross kampioen. Er moet op het modderig terrein met de bun ker als kuitenbijter, immers gewerkt worden en onder deze omstandigheden lijkt Polder man in het voordeel ten op zichte van stylisten als Leon van der Velden en Johan Breel. Iemand die zeker niet on derschat mag worden is Johan de Vlieger. Hij specialiseert zich wel óp het 'korte cross- gebeuren', maar bewees zater dag nog in Groede-Oostburg- Groede dat de conditie er is. Outsiders zijn Simon Blom en Piet Westerweele. De Galge cross is traditiegetrouw de voorlaatste cross, die meetelt voor de Zeeuwse crosscompe titie. Een competitie waarin Leon van der Velden op weg lijkt naar de titel. De lange AV'56-atleet heeft 30 punten voorsprong opgebouwd op Jo han Breel en kan met een ge rust hart de twee slotwedstrij den tegemoet zien, temeer daar de afstanden steeds lan ger worden, bepaald geen voordeel voor zijn grootste concurrent Johan Breel. Bij de veteranen stevent Frans Krijnsen regelrecht op de titel af. Dit jaar is de con currentie voor de AV'56-atleet nog geringer dan de afgelopen jaren. De veteranen, die gelijk met dé senioren vertrekken, starten om 15.10 uur met als opdracht twaalf rondjes van één kilometer. Twintig minu ten eerder zijn de dames aan de beurt. Ook hier een uiterst magere bezetting, met thuisat- lete Jopie Daane in 'poolposi- tie'. Ook zij stevent recht op de titel af. Het programma wordt om 12.30 uur door de pupillen geopend. Na de wedstrijdatle ten komen de prestatielopers aan bod. Hun startschot klinkt om vier uur met als keuze-af standen vanaf 1 tot 6 ronden. Het secretariaat is gevestigd in het clubhuis van Marathon. De stand na vijf wedstrijden bij de senioren: 1. Leon van der Vel den, AV'56 571 punten; 2. Johan Breel, Marathon 548; 3. Simon Blom, Delta Sport 485; 4. Sam Pol derman, Marathon 392 (4 wedstrij den); 5. Piet Westerweele, De Wie lingen 370 (4 wedstrijden); 6. Frank Kooman, Dynamo 365; 7. Albert Karstanje, Dynamo 343 (4 wed strijden); 8. Huib Dalebout, AV'56 335 (3 wedstrijden); 9. Rian van de Broeke, Marathon 309 (4 wedstrij den); 10. Wil Zweemer, AV'56 305. Veteranen: 1. Frans Krijnsen, AV'56 540; 2. Ron Abuijs, Dynamo 399 (4 wedstrijden); 3. Karl Spa nier, Dynamo 360 (4 wedstrijden). Dames: 1. Jopie Daane, Marathon 415 (4 wedstrijden); 2. Corrie Dek ker, Scheldesport 410; 3. Hugette Lust, Marathon 379 punten. TERNEUZEN - Tijdens de gisteren gestarte jeugd- tenniskampioenschappen tot en met 12 jaar in Bem- mel speelden Bernd van Quekelberghe, Emerence van Wingen en Manon Kienjet zich een ronde verder. Van Quekelberghe, die op het 32 namen tellende schema als vijfde staat geplaatst, ver sloeg de Utrechter Edwin Timmer met de veelzeggende cijfers 6-1, 6-2. De tweede Zeeuw die bij de jongens mee streed, Tim van Veldhoven, lootte in de eerste ronde tegen de derde geplaatste Maarten van Welsem uit Limburg, het geen een duidelijk krachtsver schil te zien gaf. De Limburger won met 6-1,6-0. Bij de meisjes legde Eme rence van Wingen de basis voor een goede klassering. Als vierde geplaatste versloeg zij in de eerste ronde Liesbeth Hooghoudt uit het district Lei den met 6-1, 6-0. Ook Manon Kienjet kwam goed uit de startblokken tegen de voor haar bekende Eugenie Boon uit groningen. Ook in de deze winter gespeelde Dronten- toernooienreeks won Kienjet van haar met de cijfers 6-3,6-3 en ook gisteren speelde zij zich in de tweede ronde via iden tieke cijfers. Overigens gaat de strijd bij de laatste zestien tussen Eme rence van Wingen en Manon Kienjet, een partij die van daag (zaterdag) op het pro gramma staat. Evenals voor Tim van Veldhoven, besliste het lot voor Isabella Leenhou wers ongunstig. Tegen de der de geplaatste Rineke Kusters uit Noord-Brabant bleek zij niet te zijn opgewassen gezien het 0-6 verlies in de eerste set, maar creëerde niettemin in de tweede set reële kansen via een 5-3 voorsprong. Het werd echter 6-0, 7-5 voor de Bra bantse. Bernd van Quekelberghe strijdt vandaag in de tweede ronde tegen de winnaar van de partij tussen Martij n Bok en Friso Jedema. Tim van Veld hoven en Isabella Leenhou wers strijden verder in de ver liezersronde. De finales zijn op zondag 10 februari. HOOFDPLAAT - Ferdi Her mans wordt de nieuwe trainer van zondag-vierdeklasser Hoofdplaat. De in Vogelwaarde woon achtige oefenmeester volgt Ri- ny Deij op die reeds in een eer der stadium te kennen heeft gegeven aan zijn laatste sei zoen bezig te zijn. Hermans is in het bezit van een diploma oefenmeester 3 en traint het huidige seizoen de jeugd van AZW. Hij tekende een 1-jari- ge verbintenis. SAS VAN GENT - De meest actieve basketbalfanaticus in Zeeuwsch-Vlaanderen is on getwijfeld Luc Dierickx. De Sassenaar van Belgische af komst is als hoofd van de be oordelingscommissie van de scheidsrechters verbonden aan de NBB (Nederlandse Basketbal Bond), traint en is coach van Voorwaarts en Sto ne Dunkers en is verder bezig met de oprichting van een nieuwe vereniging in Clinge. De Zeeuwsch-Vlaamse be kercompetitie wordt dit jaar voor de tweede keer door hem georganiseerd en als alles goed gaat komt er nog een intèrcup voor de drie Vlaanderens: Frans-, Belgisch- en Zeeuwsch-Vlaanderen. Die rickx is druk bezig mèt de planning en heeft reeds con tacten met verschillende clubs. Van onze schaakmedewerker SAS VAN GENT - De zesde en voorlaatste ronde in de competitie van de Zeeuwse Schaakbond wordt zater dag 9 februari afgewerkt. De strijd in de hoofdklas is in jaren niet meer zo boeiend geweest. Na vijf duels staan HWP 2, Middelburg 1, Vlissingen 1 en Temeu- zen 1 op vrijwel gelijke hoogte. Daarom is de zesde ronde van groot belang. Wie in het komende duel een steek laat vallen, verliest daarmee ook direct de kan sen op de titel in de hoofdklas. Koploper in de hoofdklas is delburg. Vooral door de goede op dit moment Het Witte Paard 2 uit Sas van Gent. De Sassenaren veroverden even veel wedstrijdpunten (8) als Middelburg 1, maar ze hebben een half bordpunt meer ge scoord. De bordpunten kunnen overigens in deze competitie van groot belang worden, om dat de mogelijkheid bestaat dat enkele teams elkaar niet veel zullen ontlopen. Daarom ook zal HWP 2, dat tegen het tweede team van de schaak vereniging Middelburg moet aantreden, tot het uiterste gaan om zoveel mógelijk bord- punten binnen te halen. Mid delburg 1 krijgt een zwaarder duel af te werken dan de Sas senaren, die in staat moeten worden geacht zonder veel problemen Middelburg 2 terug te wijzen. Middelburg 1 moet op be zoek bij Terneuzen 1. De Ter- neuzenaren staan in de tus senstand op de vierde plaats met een wedstrijdpunt en vijf bordpunten minder dan Mid- AXEL - De scheidsrechters- vereniging Zeeuwsch-Vlaan deren komt donderdag 14 fe bruari bijeen in het clubhuis aan de Tuinstraat te Axel. Centraal tijdens deze bijeen komst staan de spelregels. Onder leiding van Ad van Beek worden deze doorgeno men, waarna eveneens een uitleg wordt gegeven over de nieuwe trainingsmethoden, de beïnvloedingsfactoren voor, tijdens en na de wedstrijden en wat er verder ter tafel komt. De opgefriste kennis is mede bepalend - samen met de conditietest - voor het behoud van het KNVB-scheidrechter- schap. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Van onze sportredactie MIDDELBURG - Op sportpark Nadorst in Mid delburg wordt woensdag 13 maart de voetbalinter land Nederland-Belgi" ge speeld voor spelers onder de 16 jaar. Het betreft hier een kwalificatiewedstrijd voor het Europees kam pioenschap, dat van 15 tot 27 mei in Hongarije wordt gehouden. De Zeeuwse jeugd tot 16 jaar heeft gra tis toegang tot dit duel, dat om 15.30 uur begint. Het Nederlands team onder leiding van coach Bert van Lingen is inge deeld in een poule met Frankrijk en België. Het Nederlandse jeugdteam speelde al eerder wedstrij den tegen Frankrijk (1-1- gelijk spel) en België (3-0- nederlaag). Frankrijk speelde eerder tegen de Belgen en won met 2-0. Ne derland zal moeten winnen in Middelburg om zich te kunnen plaatsten voor het Europees kampioenschap. De eerste twee van deze poule gaan naar Hongarije naar de eindstrijd. Verlies betekent uitschakeling. MIDDELBURG - OP 31 ja nuari j.l. werd in de bestuurs kamer van de W Middelburg de ABO-cursus afgesloten. Uit handen van Bert Leyn- se, bestuurslid van de KNVB afdeling Zeeland, ontvingen de volgende kandidaten het ABO-bewijs: J. Sanstra (lid van de W Domburg), D. Bi- soen (Dostana), E. Bogaert (Heinkenszand), A. Latume- ten, D. Lekawaël, H. Ririhena (Jong Ambon), H. Pinas (Li berty), F. Vogel (Middelburg) en G. v.d. Knijff (RCS). Docen ten voor deze opleiding waren Maarten de Kok en Tonnie Sheilds uit Souburg. Op 29 januari j.l. kregen de volgende kandidaten het di ploma 'Oefenmeester III' uit gereikt door Cees Lobbezoo, bestuurslid van de KNVB-af- deling Zeeland: R.A. Breugel- mans, C.J. Corstanje, A. Francke, H. van Ieperen, W. Ovaa, P.M. Repkes en J. Sohi- lait. Docenten voor deze oplei ding, die in Kruiningen is ge houden, waren: Piet Linden- berg, Hans de Ridder en Ton nie Sheilds. Cursusbegeleider was Jo Platteeuw. prestaties van Terneuzen 1 in de laatste duels, is bij de Scheldestad-bewoners weer wat zelfvertrouwen terugge komen. Het is daarom nog ge heel onduidelijk of de titelver dedigers van Terneuzen zon der meer ten onder zullen gaan tegen het schaakgeweld uit Middelburg. Vlissingen heeft zaterdag de zwakste tegenstander van de vier koplopers. In eigen huis gaan de nazaten van Michel de Ruijter de strijd aanbinden met Goes 1, dat dit seizoen duidelijk in de degradatiezor- gen zit. In de verdere strijd in de hoek waar de klappen val len, komt Landau uit Axel te genover hoofdklas-debutant Souburg te zitten. Beide teams moeten in staat worden geacht in dit duel enige initiatieven naar zich toe te kunnen trek ken en daardoor zal deze wed strijd wel aardig wat span ning opleveren. In de promotieklas staan de volgende wedstrijden op het programma: Zierikzee-Kou- dekerke, Vlissingen 2-TOG, DZD-WHP 3. Goes 2-SVWZV. Van onze sportmedewerker AXEL - Tijdens de inhaaldag in het regionale zaalvoetbal stonden twee belangrijke duels op het programma. Bei de wedstrijden hadden als in zet de koppositite. Een hoofd rol waarvoor met nog vier wedstrijden te gaan, nog drie teams uit de bakerman van het Zeeuwsch-Vlaamse zaal voetbal, de HuZaVo, in aan merking komen. Topper was zonder meer het duel tussen leider Pierrot en titelverdedi ger De Ster. Pierrot, dat voor counter voetbal had gekozen, had met deze strijdwijze succes. On danks dat het tot twee keer toe op een achterstand werd gezet door Hans Picavet, slaagde het er in om via Emeleer en Eysackers terug te komen, waardoor de strijd onbeslist in 2-2 eindigde. De Smickel, dat ëvenals voorgaande teams, ook met 30 punten begon, klopte in een regelmatige wedstrijd De Kreeft met 5-2 en neemt daardoor de leiding voorlopig over. Pierrot heeft echter een duel minder ge speeld en kan zodoende bij winst alsnog de koppositie pakken. Stand: De Smickel 22-32, Pierrot 21-31, De Ster 22-31, Fabricom 22- 28, Verpoorte 22-28, Oude Raed- thuys 23-26, Wapen van Axel/Kes- beke 21-25, De Kreeft 19-22, De Post 21-20, NMB/Vermeire 22-17, De Pooter 22-15, De Tol 22-13, De Rijke 18-10, Corn Boys 21-2. topscorerscompetitie amateurvoetbal 1. B. van Craenenbroeck, Clinge met 11 doelpunten, 2. F. Verstrae- ten, Axel, T. Warrens, HW'24, R. Bun, Vogelwaarde met 10 doelpun ten. 3. P. de Koeyer, Hoek, M. de KI un der t, Terneuzense Boys met 9 doel punten. 4. J. de Zwarte, Zaamslag met 8 doelpunten. 5. S. Soulimans, Hoofdplaat met 7 doelpunten. 6. W. van de Broeke, Breskens, H. Kindt, Hontenisse, G. Lokhorst, Zaamslag met 6 doelpunten. 7. KL Dorrepaal, Goes, M. de Nijs, Goes, P. Lindenberg, Goes, A. Eme leer, HW '24, Noël IJsebaert, Phi lippine, P. van der Hooft, Sluiskil, A. Wilting, Terneuzense Boys, W. van der Bulcke, IJzendijke, P. van der Hemel, IJzendijke met 5 doel punten. 8. G. Maas, AZW, H. Ottens, Hoofdplaat, G. Klaassen, Koe wacht, P. van Hecke, Philippine, R. Adriaansen, RIA W, M. Triest, STEEN, E. de Schepper, Vogel waarde, Th. Dees, Zaamslag met 4 doelpunten. 9. R. Ambrosini, Axel, D. de Pooter, Axel, J. Klein, AZW, J. van Leeu- we, Breskens, L. van de Voorde, Clinge, J. de Block, Hoek, F. van der Pijl, Hoek, P. van Eekelen, HW'24, E. de Dreu, Kloetinge, A. Schillemans, Kloetinge, S. Martens, RLA W, E. Nagelkerke, STEEN, W. Blanckaert, STEEN, J. Huisman, Terneuzen, C. de Jonge, Vogel waarde, F. van der Veeken, Vogel waarde, R. de Meijer, IJzendijke, J. Dees, Zaamslag, K. de Putter, Zaamslag met 3 doelpunten. Clubscore: 1. HW '24 en Zaamslag met 26 doelpunten, 2. Vogelwaarde met 25 doelpunten, 3. Goes met 24 doelpunten.

de Stem | 1985 | | pagina 6