ek ketfunctie Eerste zege ploeg Post VAN GENNIP LOOT GUNSTIG FIFA in nopjes met 'arm' Mexico Michael Gross zwemt record Kasparov houdt moed sen BELANGRIJK WEEKEINDE IN NK DRIEBANDEN VOOR VAN DER SMISSEN Pittige boete voor Breitner VERHOEVEN WEER VOORIN IN RUTA DEL SOL Hans Heeren geschorst voor een duel Rechtszaak tegen Moses uitgesteld Titel Witt Shaever verslaat Maleeva Noorse ploeg voor 'Hamar' WIJCHEN - Er moet een wonder gebeuren wil Rini van Bracht dit weekeinde niet voor de ze vende maal gekroond worden als de Neder landse kampioen driebanden. Nederlanders ten onder in open NK badminton Nellie Cooman wint in Madrid A61 end aanvangssalaris eschikking gesteld (ook name in pensioenfonds, kantieregeling, gratifikatie, iktheid zal de 'junior' als adviseur. e heer L. Schakel, burgwal 99, m, tel. 020-241578. 7ATERDAG 9 FEBRUAR11985 T26 PAGINA SPORT 2 HJNEL - De eerste over winning voor de profpioeg van Peter Post in dit wieier- seizoen is een feit. Verant woordelijk daarvoor was Eric Vanderaerden. De Bel gische kampioen was de snelste in de eindsprint van de eerste etappe van de Ster van Bessèges, die voerde van Lunel naar Lunel over een afstand van 126 kilome ter. Laurent Fignon bleef leider van het klassement, waarin negen renners bin nen een afstand van twee seconden staan. In de laatste kilometer van de rit over zeven ronden van ruim negentien kilome ter, met daarin een niet al te moeilijk te beklimmen berg je, deed zich een zware val partij voor. In het gedrag om de goede sprintposities smakte Jórg Müller, de Zwitserse ploegmaat in Franse dienst van Gerrie Knetemann, tegen het weg dek. Hij raakte buiten be wustzijn en werd overge bracht naar het ziekenhuis van Montpellier. Daar werd een hersenschudding vast gesteld. De laatste meters verlie pen vervolgens, zoals de tac tiek van Peter Post het voorschrijft. Eddy Planc- kaert trok de eindsprint aan voor Vanderaerden, die won. Als verklaring voor het voor Post-begrippen late tijdstip van de eerste seizoenzege verwees de Amstelveense ploegleider naar de trai ningsachterstand, opgelopen door het slechte weer tijdens de winter. De uitslag van de eerste etappe is; 1. Eric Vanderaerden (Bel) 126,800 kilo meter in 3 uur 18 minuten 35 seconden (gemiddelde snelheid 37,646 kilometer per uur), 2. Werner de Vos (Bel), 3. Ed dy Planckaert (Bel), 4. Bruno Wojti- nek (Fra), 5. Dominique Garde (Fra), 6. Philippe Lauraire (Fra), 7. Frederic Vichot (Fra), 8. Matt Eaton (VSt), 9. Phil Anderson (Aus), 10. Jeff Bradley (VSt), 13. Walter Planckaert (Bel), 17. Laurent Fignon (Fra), 21. Bert Ooster bosch (Ned), 29. Steven Rooks (Ned), 31. Theo de Rooy (Ned), 37. Peter Win nen (Ned), 41. Alexi Grewal (VSt), 46. Ludo de Keulenaer (Bel), 70. Jos Lam- merts (Ned), 71. Henk Lubberding (Ned), 74. Guy Nulens (Bel) allen in dezelfde tijd als Vanderaerden.. Het algemeen klassement is: 1. Lau rent Fignon (Fra) 3 uur 21 minuten 8 seconden, 2. Dominique Lecrocq (Fra) op 1 seconde, 3. Vanderaerden op 2, 4. Wojtinek op 2,5. Anderson op 2,6. Ste ven Rooks (Ned) op 2,7. Ronan Pensee (Fra) op 2, 8. Alexi Grewal (VSt) op 2, 9. Didier Garcia op 2,10. Alian Peiper (Aus) op 3.15, Lubberding op 3 sec., 17. Oosterbosch op 4,19. De Rooy op 5, 21. Nulens op 5, 22. Eddy Planckaert op 6, 29. Lammerts op 6, 47. Walter Planc kaert op 8, 59. De Keulenaar op 9, 73. Winnen op 11. PRIEGO DE CORDOBA (ANP/ AFP/Reuter) - Met de pimpelpaarse trui, als leider van het puntenklassement, om de schouders begint Nico Verhoeven, de neo-prof uit de debuterende beroepsfor matie van Ben van Erp, za terdag aan de voorlaatste etappe van Ruta del Sol, de vijfdaagse etappekoers in het zuiden van Spanje. In de derde rit, gewonnen door de Spanjaard Federico Echave, eindigde Verhoeven als vijf de, maar onttroonde hij Giu seppe Saronni als drager van het paars. De ploeg van Van Erp had vooraf gegokt op de sprint- kwalitaieten van Jean-Paul van Poppel. Volgens het draaiboek waren de laatste kilometers van de 198 tussen Linares en Priego de Cordo ba zo vlak als het Neder landse polderlandschap. Een ideale gelegenheid voor de rappe Tilburger de eerste overwinning voor hem en zijn ploeg te bewerkstelli gen, zo leek het. In werkelijkheid was de aankomst bergopwaarts over beklinkerde weggetjes. Echave kwam het beste naar boven, gevolgd door Marino Sanchez en Jesus Blanco, twee landgenoten. Klasse mentsleider Rolf Golz, de Westduitse neo-prof in de Italiaanse ploeg van Saron ni, bewees zijn vorm door vierde te worden. Achter Verhoeven eindigde Ma- thieu Hermans, als knecht in de ploeg van Pedro Delgado eveneens snel thuis in het beroepsmilieu, als zesde. Minder verging het Peter Pieters, die ook voor een Spaanse ploeg rijdt. Pieter staakte de strijd wegens ziekte. De uitslag van de derde etappe ia: 1. Federico Echave (Spa) 198 kilometer in 5 uur 21 minuten 3 seconden, 2. Ma rio Sanchez (Spa) op 1 seconde, 3. Je sus Blanco (Spa), 4. Rolf Golz (Wdl), 5. Nico Verhoeven (Ned), 6. Mathieu Hermans (Ned), 7. Miguel Iglesias (Spa), 8. Miguel Indurain (Spa), 9. Ce- lestino Prieto (Spa), 10. Jeronimo Iba- nez (Spa). 11. Fons van Katwijk (Ned), 14. Giuseppe Saronni (Ita), 20. Jean- Paul van Poppel (Ned), 22. Léon Ne vels (Ned), 44. Jac van Meer (Ned), 45. Jean Habets (Ned) allen in dezelfde tijd als Sanchez, 57. Ron Mackay (Ned) op 35 seconden, 60. Johnny Broers (Ned) op 51, 68. Frits Pirard (Ned) op 57, 69. Jannus Slendebroek (Ned) op 1.16 minuut. De top van het klassement is: 1. Golz 14 uur 52 minuten 10 seconden, 2. Blanco op 3 seconden, 3. Verhoeven op 4, 4. Indurain zelfde tijd, 5. Guiseppe Saronni (Ita) op 8, 6. Echave op 10, 7. Léon Nevels op 11,8. Arsenio Gonzalez (Spa) op 15, 9. José Recio (Spa) op 16, 10. Celestino Prieto (Spa) op 17. SARAJEVO - De loting voor de strijd om het wereld kampioenschap op de schaats voor dames is voordelig uitgepakt voor Yvonne van Gennip. De Nederlandse titelkandi date start op de drie kilometer in het derde paar na Andre Schone, de gedoodverfde win nares uit Oost-Duitsland. Vol gens de begeleidende arts Koorneef, invaller voor de zie ke Rob Pluijmers, zijn de vier Nederlandse dames fit. De loting had het volgende re sultaat: 500 meter: 1. Bonnie Blair (VSt) - Andrea Schone (Odl), 2, Yvonne van Gennip Ned) - Edel-Therese Hoiseth (Noo), 3. Alle Boorsma (Ned) - Heike Schalling (Odl), 4. Irina Fatejeva (Sov) - Gabi Schönbrunn (Odl), 5. Olga Plesjkova (Sov) - Sabine Brehm (Odl), 6. Larissa Kharlanova (Sov) - Irina Bogotova (Sov), 7. Marieke Stam (Ned) - Angelika Hassmann (BrD), 8. Janet Goldman (VSt) - Aila Tartia ZEIST (ANP) - Rob Koever- mans van eerste divisie-club SVV is door de tuchtcommissie van de KNVB voor drie wed strijden geschorst. Hij is be straft voor de rode kaart, die hij zaterdag tijdens het com petitieduel tegen Veendam (2- J) kreeg van scheidsrechter De Vrieze wegens natrappen. Vijf spelers van eerste elf tallen zijn voor één wedstrijd geschorst in verband met hun derde gele kaart: Verrips van FC Utrecht, met terugwerken de kracht, omdat hij woens dagavond al ontbrak in de be kerwedstrijd tegen Zwolsche Boys, Van Veen (Helmond Sport), Niesten (Telstar), Hee ren (RKC) en Vink (Wagenin- gen). cte mondelinge en goede schrif- svaardigheid. U moet zowel zelf- iverband kunnen werken, aid en een representatief optre ding als gedrag zijn noodzakelijk, rr mogelijk, rekening wordt ge- aonplaats, is een tewerkstelling et niet uitgesloten. Dit betekent bereid moet zijn om te ver is ligt, afhankelijk van de leeftijd, jaar) en f 1977,- (23 jaar) bruto laximale aan deze functie ver draagt f 2974,- bruto per maand, uitstekende secundaire arbeids- irlijks 7V4% vakantietoeslag en antiedagen. It meer informatie verstrekt door ïeelsvoorziening, (01180) 3 22 40. e functie-eisen voldoet, kunt u na verschijning van deze adver- Vermeld in uw brief leeftijd, be- vakkenpakket met cijfers, aats(en) en motiveer duidelijk tan de functie-eisen te voldoen, wordt op brief geselecteerd. Idoende informatie worden niet inomen. he test is daarna de eventuele entueel gevolgd door een ge- lische keuring. hand geschreven brief, onder ic. nr. 85/1, ongefrankeerd aan: postdistrict Middelburg 30 NA Middelburg delburg LOS ANGELES (Reuter) - De rechtszaak tegen de tweevoudige Olympische kampioen en wereldre cordhouder op de 400 me ter horden, Edwin Moses, is vrijdag in Los Angeles uitgesteld tot maandag omdat de de rechtbank een achterstand in zaken heeft. Moses wordt ervan be schuldigd op 13 januari in Los Angeles een prosti tuee te hebben aange sproken, hetgeen volgens de Amerikaanse wet is verboden. De vrouw, die Moses aansprak, bleek een als publieke vrouw vermomde agente te zijn. Bovendien werd bij de controle van Moses een hoeveelheid drugs aange troffen. De aanklacht wegens het in bezit heb ben van drugs is door de Politie teruggenomen omdat het slechts over «n onbetekenende hoe veelheid ging. Moses (29) heeft ver- Waard onschuldig te zijn. "ij zei, na een bezoek aan Mn discotheek in Holly wood, bij het wachten voor een stoplicht te zijn aangesproken door een Wouw. De drugs, die in /'in wagen waren aange troffen, zouden, volgens Moses, door een ander in fin auto zijn achtergela ten. Rechter David Hor tte, die het uitstel van ue zaak vrijdag aankon- ®gde, verbood de bij de affaire betrokkenen te sPreken met verslagge vers. De rechter zei te verwachten dat de 'echtszaak de gehele vol gende week zal duren. De Mrste dag zal gebruikt worden voor het vormen voor een jury. GOTHENBURG (AFP/SID) - De Oostduitse Katarina Witt heeft in Gothenburg haar Europese titel kunstrijden ge prolongeerd. Tweede werd de Sovjetrussische Kira Ivanova en derde de Westduitse Clau dia Leistner. UitsItg.dAmes:l. Katarina Witt (OD1) 3,2 punten, 2. Kira Ivanova (Sov) 3,6,3. Clau dia Leistner (WD1) 6,2, 4. Simone Koch (0D1) J0,6, 5. Anna Kondrasjova (Sov) 10,6,6. Natalia Lebedeva (Sov) 14,0, 7. Claudia Villiger (Zwi) 15,5, 8. Patricia Neske (WD1) 15,8,9. Agnes Gosselin (Fra) 17,0,; 10. Susan Jackson (GBr) 22,6. De Tsjechoslowaakse kunst rijder Jozef Sabovcik is vrij dagavond in Gotenburg Euro pees kampioen geworden. Vla dimir Kotin uit de Sovjetunie eindigde ais tweede, de Pool Grzegorz Filipovski werd der de. Beste papieren voor Van Bracht MEXICO-STAD (DFA) - Het nieuwe stadion in Queretaro, in anderhalf jaar uit de grond gestampt, is voor de wereld- voetbalfederatie (FIFA) het bewijs dat Mexico een uitste kende vervanger is van Co lombia voor de organisatie van de wereldtitelstrijd in 1986, waarvoor Nederland nog een kleine plaatsingsmoge lijkheid heeft. DELRAY BEACH (AFP) - De 'scalpenjacht' bij het spelers- toernooi in Delray Beach heeft op de derde dag slechts één slachtoffer gemaakt. Bij de dames werd de als vierde ge plaatste Bulgaarse Manuela Maleeva in drie sets (4-6, 6-2, 4-6) verslagen door de Ameri kaanse Kim Shaefer. De 27-jarige Shaefer was tot dusverre uitsluitend bekend om één prestatie: het winnen van de Amerikaanse indoor- titel van 1983 in Philadelphia. Een nogal ernstige knieblessu re was er de oorzaak van, dat sedertdien vrijwel niets meer van haar werd vernomen. Kennelijk zijn die moeilijkhe den overwonnen, want don derdag was de nummer 72 van de rangljst aanzienlijk aggres- siever dan de jonge Maleeva, die zich op het cement geen raad wist. Heren enkelspel: twee ronde: Johan Kriek (VSt) - Vijay Amritraj (Ind) 6-4,6- 0, Shlomo Glickstein (Isr) - Pablo Arraya (Per) 7-6 (7-1), 7-6 (7-3), Yannick Noah (Fra) - Terry Moor (VSt) 6-2, 6-4, Stefan Ed berg (Zwe) - Wojtek Fibak (Pol) 6-2, 6-0, Tomas Smid (Tsj) - Blaine Willen- burg (VSt) 6-3, 6-4, Tom Gullikson (VSt) - Jaro Navratil (Tsj) 6-3, 6-2, Sammy Giammalva (VSt) - Jimmy Brown (VSt) 7-6 (7-1), 7-6 (8-6), Marc Flur (VSt) - Ro bert van 't Hof (VSt) 5-7,6-4,7-5. Damesenkelspel: tweede ronde: Mary Jo Fernandez (VSt) - Yvonne Vermaak (ZAf) 6-3, 6-3, Kim Shaefer (VSt) - Ma nuela Maleeva (Bul) 6-4, 2-6, 6-4, Bettina Bunge (WD1) - Elise Burgin (VSt) 6-2, 6- 2. Marc Albert en Menno Oosting zijn er niet in geslaagd de finale van het tennis toernooi in Telford, onderdeel van het Britse satellietcircuit, te halen. In de hal ve finales verloor Albert met 0-6 3-6 van de Zweed Stefan Eriksson. Oosting leed met 4-6 3-6 een nederlaag tegen de En gelsman Jeremy Bates. De in Mexico op bezoek zijnde Hermann Neuberger, voorzitter van het FIFA-orga nisatiecomité, is ervan over tuigd, dat de voetbalbond van Mexico eind december van dit jaar alle accommodaties ge reed heeft, ondanks het gebrek aan steun van regeringszijde. Ook de manier waarop de Me xicanen de kaartverkoop aan pakken spreekt Neuberger Een belangrijke geldschie ter is oliemaatschappij Pemex, waarin de staat overigens het grootste aandeel heeft. Pemex zorgt er bijvoorbeeld voor dat de twaalf stadions over een goede grasmat beschikken. Verschillende ondernemenin- gen staan werknemers af, die in de voorbereiding op het or ganisatorische en uitvoerende vlak nodig zijn en een bier brouwerij draagt zorg voor de renovatie van het Toluca-sta- dion, op zestig kilometer van Mexico-Stad. De Mexicaanse voetbalbond gaat economisch te werk. De overkapping, die niet meer nodig was voor de vernieuwde tribunes van Pue- bla, bleek prima te passen op de voetbaltempel van Irapua- to. Een hoofdstuk apart is de kaartverkoop, die in december vorig jaar is gestart. In de grootste stadions is nu al ze ventig procent van de plaats bewijzen, met een waarde van drie tot vijftig dollar (tien tot 180 gulden) per stuk, aan de man gebracht. De voetballief hebbers, die voor het goed koopste staanplaatsje een dag loon moeten besteden, kopen hun tickets 'blind'. De kwalifi catieperiode is nog in volle gang en pas eind 1985 wordt bekend welke landen waar zullen spelen. Maar voor de niet rijke Mexicanen is het lu cratief de toegangskaarten in een vroeg stadium te kopen, omdat tot half februari flinke kortingen gelden. Tot dat mo ment telt namelijk de oor spronkelijke prijs in pesos. Vanaf de tweede helft van fe bruari wordt de prijs aange past aan de koers van de dol lar, die ten opzichte van de Mexicaanse munt dagelijks snel in waarde toeneemt. DAYTON A BEACH (AFP) - De 34-jarige Canadese coureur Francis Affleck is donderdag omgekomen bij een auto-ongeluk op het circuit van Daytona Beach (Florida). Tijdens de training voor de 500 mijlen van Daytona op 17februari aanstaande raakte hij de macht over het stuur van zijn Ford kwijt en schoot met een snelheid van rond de driehonderd kilometer tegen de vangrails. Affleck overleed ter plaatse. Het is het veer tiende dodelijk ongeluk op Daytona sinds de opening van het circuit in 1959. - fotoap BONN (SID/DPA) - Op de eerste dag van de interna tionale zwemwedstrijden in het Frankenbad in Bonn heeft tweevoudig Olympisch kampioen Michael Gross op de 800 meter vrije slag het officieuze wereldrecord op 25 meter-banen verbeterd. De zwemmer uit Offenbach legde de afstand af in zeven minuten en 38,75 seconden. Daarmee was hij 15/100e se conde sneller dan de Rus Vla dimir Salnikov, die op 13 fe bruari 1983 in hetzelfde bad 7.38,90 noteerde. Door zijn prestatie is Gross nu houder van vijf korte-baanwereldre- cords. Op de 400 meter wisselslag kwam de Canadees Axel Bau- mann dicht in de buurt van zijn beste wereldtijd. Hij fi nishte na 4 minuten en 14,48 seconden. De 20-jarige in Praag geboren zwemmer, tweevoudig Olympisch kam pioen, was eenmaal sneller in zijn carriere, op 26 januari in Winnipeg waar hij na 4.10,67 aantikte. Op de 800 meter vrije slag voor dames ging de zege naar de Oostduitse Astrid Strauss. Haar tijd van 8.21,51 was de op vier na snelste aller tijden. De voornaamste uitslagen zijn: Dames 800 meter vrije slag: 1. Astrid Strauss (DDR) 8.21.51; 2. Grit Richter (DDR) 8.23.78; 3. Juliane Brossmann (VSt) 8.35.74. 400 meter wissel slag: 1. Jelena Dendeberova (Sov) 4.44.53; 2. Kathleen Nord (DDR) 4.48,90; 3. Jennifer Campbell (Can) 4.49.27. Heren 400 meter wisselslag: 1. Axel Baumann (Can) 4.14,48; 2. Pe ter Bermel (Wdl) 4.20,79; 3. Raik Hanneman (DDR) 4.22,26 HAMAR (NTB) - Geir Karl stad, Rolf Falk-Larssen, Tom Erik Oxhoim en Henry Nilsen vormen de schaatsploeg van Noorwegen voor de wereldti telstrijd voor allrounders, die op 16 en 17 februari plaats vindt in Hamar. Reserve is Björn Nyland. Grote afwezige is Oyvind Tveter, die wel meedeed aan het toernooi om het Europees kampioenschap in Eskilstuna. GUNZBURG (DPA) - Paul Breitner, de voormalige topvoetbal- Ier, is door de rechtbank in Günzburg veroordeeld tot een boete van meer dan twaalfduizend gulden wegens het op onverant woorde wijze besturen van een auto. Volgens de aanklacht had de 33-jarige Breitner, veelvuldig Westduits international, op de A8 ter hoogte van Burgau een arts gesneden. Breitner wist zich niets meer van het voorval te herinneren. Zijn verdediger voerde aan, dat de oud-voetballer als topsporter een smetteloos blazoen had. Hij was in de lange loopbaan bij Bayern München, Real Madrid en Eintracht Braunschweig nooit uit het veld gestuurd. Breitner gaat in be roep tegen de straf. Door Gerard Hachmang De biljarter uit Waalwijk heerst werkelijk op alle fronten. Gistermiddag maakte hij korte metten met de veteraan Jan Doggen (50-39) en vervolgens had hij geen kind aan Jan Arnouts: 50-28 in slechts 33 beur ten, hetgeen hem brengt om een algemeen gemiddelde van 1.169. De enige die Van Bracht nog van de titel kan afhouden, is Christ van der Smissen. De Brabander maakt echter nog een te wispelturige indruk om in een rechtstreekse confron tatie een bedreiging te vormen voor zijn rivaal. Van der Smissen had gistermiddag de grootste moeite om zich De Wilde (50-43 in 48 beurten) van het lijf te houden en in de avondzitting kon hij tegen Van de Looy ook al niet over tuigen, al sloot hij de partij wel winnend af. Het wordt voor Christ van der Smissen desondanks een belangrijk weekeinde. Uit gaande van het feit dat Van Bracht zijn titel zal prolonge ren, dan heeft de nummer twee van de nationale titel strijd alsnog het recht afge vaardigd te worden naar het Europese Kampioenschap vol gende maand in Amersfoort. Voorwaarde van de biljart bond is echter wel dat de zil veren medaillewinnaar een moyenne van 09.50 moet reali seren. En dat zal voor Van der Smissen nog een heksentoer worden. Na twee nederlagen op rij is de rol van Jan Arnouts uitge speeld. De debutant tijdens de titelstrijd driebanden in het knusse zaaltje van Verploegen in Wijchen, kreeg in de derde seance met minimaal verschil klop van Piet de Jong: 50-49. Een onfortuinlijke gang van zaken voor de kastelein uit Et- ten-Leur, vooral omdat hij in de 21-ste beurt ten onrechte een carambole niet kreeg toe gekend. Arbiter Smit was de mening toegedaan dat de bal een band te weinig had ge raakt. Arie Weyenburg blijft in middels vriend en vijand ver rassen. De Ossenaar moest op de openingsdag nog zijn meer dere erkennen in Rini van Bracht. Maar na de remise partij tegen De Jong, voegde hij gisteren vier punten aan zijn totaal toe. In de derde ronde versloeg Weyenburg de nummer twee van het vorig jaar, Eddie van de Looy (50-39) en daarna wees hij de nestor van het biljartgezelschap, de 65-jarige Jan Doggen, met 50- 40 terug. Voor de outsider was er na twee speeldagen zodoen de een derde plaats weggelegd, waarmee hij zijn merkwaar dige uitverkiezing meer dan waar maakt. Weyenburg vij zelde bovendien zijn moyenne op tot 0.960 en dat mag een uit stekend resultaat genoemd worden. De schoonheidsprijs ging gisteren naar Joop de Wilde. De Delftenaar was er drie ronden lang niet in geslaagd om ook maar een partij naar zich toe te trekken. Maar gis teravond vlamde hij uitgere kend tegen zijn clubgenoot Piet de Jong. In de middagzit ting had De Wilde nog als een beginneling staan te stuntelen tegen Christ van der Smissen, hoewel hij het de Brabander op een gegeven moment toch nog knap lastig maakte. Maar in de partij tegen De Jong was De Wilde niet te stuiten. Hij voltooide de 50 caramboles in slechts 36 beurten, hetgeen neerkomt op een algemeen ge middelde van 1.388. TWEEDE RONDE Arnouts50 47 7 1.063 Van der Looy31 47 4 0.659 Van Bracht50 42 9 1.190 De Wilde24 42 3 0.571 DERDE RONDE De Jong50 54 7 0.925 Arnouts49 54 4 0.907 Weyenburg50 37 5 1.351 Van de Looy39 37 4 1.054 Van der Smissen50 48 6 1.041 De Wilde43 48 5 0.895 Van Bracht50 46 7 1.086 Doggen39 39 7 0.847 VIERDE RONDE De Wilde50 36 6 1.388 De Jong36 36 6 1.000 Weyenburg50 48 7 1.041 Doggen40 48 5 0.833 Van Bracht50 33 9 1.515 Arnouts28 33 5 0.848 Van der Smissen50 53 6 0.943 Van de Looy43 53 5 0.811 Stand na vier ronden: 1. Van Bracht... 8p 9h.s. 1.169a.g. 2. V.d. Smissen 8p 8h.s. 0.930a.g. 3. Weijenburg.. 5p 7h.s. 0.960a.g. 4. De Jong5p 8h.s. 0.873a.g. 5. Van de Looy. 2p 8h.s. 0.910a.g. 6. De Wilde2p 6h.s. 0.880a.g. 7. Arnouts2p 7h.s. 0.871a.g. 8. DoggenOp 7h.s. 0.806a.g. TENNIS - De Engelsman Je remy Bates is winnaar gewor den van het toernooi van Tel ford. Hij versloeg de Zweed Stefan Eriksson in de eind strijd met 6-3, 6-0. Het toer nooi was onderdeel van de Britse satellietreeks. (Fin), 9. Seiko Hashimoto (Jap) - Natha lie Lambert (Can), 10. Nathalie Grenier (Can) - Annette Carlén (Zwe), 11. Kelly Mullen (VSt) - Tfaea Limbach (Ned), 12. Miyuki Gonoi (Jap) - Ja Lee Kyueng (ZKo), 13. Jasmin Krohn (Zwe) - Maura D'Andrea (VSt), 14. Bibija Kerla (Joe) - Taina Salmia (Fin), 15. Marie-France van Helden (Fra)- Geum Hyon Han (NKo), 16. Lillianna Jezierska (Pol) rijdt alleen 3000 meter: 1. Kharlamova - Hoiseth, 2. Schone - Stam, 3. Van Gennip - Blair, 4. Schönbrunn - Brehm, 5. Plesjkova - Fa tejeva, 6. Schalling - Bogotova, 7. Lam bert - Hashimoto, 8. Gonoi - Grenier, 9. Hassmann - Tartia, 10. Boorsma - Mul len, 11. Carlén - Goldman, 12. Limbach - Jezierska, 13. Kerla - Salmia, 14. Krohn - D'Andrea, 15. Van Helden - Kyueng, 16. Han rijdt alleen. NIEUWEGEIN (ANP) - Op de eerste dag van de open natio nale badmintonkampioen schappen in Nieuwegein, is vrijdag de Nederlandse deel neming behoorlijk uitgedund. Van de zeventien mannen die mochten uitkomen in het kwalificatietoernooi, haalde niemand het hoofdtoernooi. Bij de dames was de schifting nauwelijks minder. Van het vijftal speelsters dat zich via de voorronde moest plaatsen, slaagde alleen Carline van Zijderveid erin twee maal te winnen. Toch overleefden twee Ne derlandse heren de eerste ron de van het enkelspel op de openingsdag. Nationaal kam pioen Lex Coene deed tegen de Walesman Christopher Rees niet meer dan zijn plicht door met 15-13, 15-7 de tweede ron de te halen. Voor de Arnhem mer is dat hoogstwaarschijn lijk ook het einde want daarin komt hij uit tegen de sterke Deen Nierhoff. Pierre Pelu- pessy was de andere Neder lander die de tweede dag van het toernooi haalde. De finalist bij het nationaal kampioen schap, won moeizaam in drie sets van de via de voorronden in het hoofdtoernooi gekomen Zweed Skole: 15-11,8-15,15-3. Belangrijker voor het eve nement dan het wegvallen van een groot aantal Nederlandse spelers, was het niet verschij nen van een aantal favorieten. VOETBAL - Vlakbij het sta dion van Sheffield United is een bom uit de Tweede We reldoorlog aangetroffen. Meer dan tweehonderd gezinnen uit de buurt moesten onmiddellijk evacueren. Het doorgaan van de voor zaterdagavond vast gestelde wedstrijd tussen Sheffield United en Oldham, voor de tweede divisie, is onze ker. MADRID SID) - Bij interna tionale indoor-atletiekwed- strijden in Madrid heeft Nellie Coman (AVR) vrijdagavond de 60 meter bij de dames ge wonnen. De Rotterdamse, die vorig jaar bij de Europese indoor kampioenschappen in Gothen burg een bronzen medaille veroverde, zegevierde in de Spaanse hoofdstad in 7,31 se conden. Zij had een ruime voorsprong op de Spaanse Te resa Rione, die in 7.43 seconden als tweede eindigde. Er wer den in Madrid enkele goede prestaties geleverd. De beste kwam op naam van de Cu baan Javier Sotomayor, die het hoogspringen won met 2,28 meter. De Amerikaan Jerome Carter eindigde met 2,24 meter als tweede. Een andere Cu baan, Lazaro Betancourt, werd eerste bij het hinkstap- springen met 16,94 meter. MOSKOU (AFP/Reuter/ANP) - Hoe langer de tweekamp om de wereldtitel schaken duurt, des te meer raakt de 21-jarige uitdager Garri Kasparov in zijn element. De 48e partij, drie keer uitgesteld om techni sche redenen en verhuizing naar Hotel Sport, brak de Ge orgiër vrijdag af met voordeel. Na veertig zetten gaf hij zijn 41e onder couvert af. Hij heeft een pion meer in een veelbelo vende stelling. De extra vrije dagen en de verandering van omgeving, van de luxueuze zuilenzaal in het vakbondsgebouw bij het Kremlin naar een gewonexon- ferentiezaal van een hotel in een buitenwijk van de Russi sche hoofdstad, hebben het ritme van Kasparov niet aan getast. De uitdager had in de 47e partij zijn tweede zege be haald en leek het meeste na deel te ondervinden van de ontwikkelingen. Vrijdag, op de 153e dag bleek niets minder waar. Voor de vierde keer kwam de Pe- troff-variant van de Russische verdediging op het bord. In de 28e en 30e partij op initiatief van Karpov, in de 41e door toedoen van Kasparov. Bij winst brengt Kasparov het verschil terug tot twee punten (3-5) en lijkt de twee kamp weer open. Vrijdag pas seerden de grootmeesters op nieuw een mijlpaal. Om 19.20 uur Moskouse tijd hadden bei de spelers honderd uur be denktijd gespendeerd. Gezien de strijdlust van Kasparov nog niet de laatste uren. De 48e partij had het volgende verloop: wit: Kasparov zwart: Karpov 1. e2-e4 e7-e5, 2. Pgl-f3 Pg8-f6, 3. Pf3xe5 d7-d6, 4. Pe5-f3 Pf6xe4, 5. d2-d4 d6-d5, 6. Lfl-d3 Pb8-c6, 7.0-0 Lf8-e7, 8. c2-c4 Pe4-f6, 9. Pbl-c3 0-0, 10. h2-h3 d5xc4, 11. Ld3xc4 Pc6-a5, 12. Lc4-d3 Lc8-e6, 13. Tfl-el Pa5-c6, 14. a2-a3 a7-a6, 15. Lel - f4 Dd8 - d7, 16 Pf3-e5Pc6xe5, 17. d4 x e5 Pf6 - d5, 18 Pc3 x d5 Le6 x d5, 19. Ddl-c2g7-g6, 20. Tal - dl c7 - c6, 21. Lf4 - h6 Tf8 - d8, 22. e5 - e6 f7 x e6, 23. Ld3 x g6 Le7 - f8, 24. Lh6 x ?8 Td8 x f8, 25. Lg6-e4Tf8-f7, 26. Tel - e3 Tf7 - r7. 27. Tdl - d3 Ta8 - f8, 28. Te3 - g3 Kg8 - h8, 29.Dc2-c3Tf8-f7, 30. Td3 - e3 Kh8 - g8, 31. Dc3 - e5 Dd7 - c7, 32. Tg3 x g7+ Tf7 x g7, 33. Le4 x d5 Dc7 x e5, 34. Ld5 x e6+ De5 x e6, 35. Te3 x e6 Tg7 - d7, 36. b2 - b4 Kg8 - f7, 37. Te6 - e3 Td7 - dl+, 38. Kgl - h2 Tdl - cl, 39. g2 - g4 b7 - b5, 40. f2 - f4 c6 - c5. afgebroken, wit heeft zijn 41e zet onder couvert afge geven Afgebroken posi ties: wit: Kh2, Te3, pionnen: a3, b4, f4, g4, h3. zwart: Kf7, Tel, pionnen: a6, b5, c5, h7.

de Stem | 1985 | | pagina 5