;er op ad 4 o ui ian' WXFFE5T ZEELAND BELGISCHE BUNKER CDA Borsele bezorgd om de witte was Afbreuk aan de fifties (II) Ouwer ooren Zeeuwse Babbels Zure mosselen en bitterkoekjes Wippen kaarten en de kruistocht van raadslid KAART (teut de Stoelendans op Schelde 3AGINA ZEELAND 3 geslagen 7ATERPAG 9 FEBRUAR11985 VAN ZEELAND Sas van Gent r.k. kerkdiensten p.c. kerkdiensten respondente irige Vlissinger R. H. kou lijk toekomen' ondanks hetl der thuis woonde. gulden, en in april 'ving' de jj breker in twee andere singse woonhuizen respectid velijk bedragen van 3600 guU den en 200 gulden plus e gouden halsketting met bijt horende oorbellen. „Dat geld had ik gewoon no dig voor het kopen van kle ding en om uit te kunnerj gaan", zo verdedigde H. ziek Verder stond de man nog recht voor mishandeling va een LEAO-leraar op 11 janua-] ri. Hij was samen met twei vrienden die dag zijn vroegen school in Middelburg binnen gewandeld om er een jongere schoolvriend te spreken. Een leraar verzocht het drietal hetl gesprek buiten voort te zetten maar, aldus H., daar was het] veel te koud en daar hadden we dus geen zin in. Na lang praten was de ie raar het 'zat' en gaf hij H. een klap in het gezicht. Driftig sloeg H. terug en dat was voor de leraar het sein om de lera-| renkamer in te vluchten. H. en een van de vrienden kwamen hem achterna, waarop een af straffing volgde met voor del leraar als resultaat een zwaar! gehavend gezicht en een broken neus. Officier van justitie mr.l Stein eiste tegen H. tien maan-| den waarvan vier maanden voorwaardelijk met een proef-l tijd van twee jaar en toewij zing van een civiele vordering van een van de benadeelde partijen, 'hetgeen overigens niet hoeft te betekenen dat wanneer de rechtbank het| hiermee eens is, u ooit iets van het geld zult zien', zo voorspel-l de rechtbank president mr.l Nomes somber. De rechtbankl doet over veertien dagen uit-| spraak. T20 PAGINA ZEELAND 4 AXEL - Donderdagmiddag is ingebroken in garage De Tol aan de Nieuwendijk te Axel De buit bedroeg slechts enig kleindgeld. Wel vond men er een sleutelbos waarvan er en-I kele bleken te passen op een| buiten de garage geparkeerd staande auto waarmee men ging rijden. Het voertuig wero gisteren aan de voorzijde be schadigd teruggevonden aan Noordpolderstraat te Axel. 'S-HEER ARENDSKERKE Bij een donderdagnacht ge-| pleegde inbraak in de openba re lagere school te 's-Heer Arendskerke is een fotokoffer met inhoud ter waarde van ongeveer 1700 gulden ont vreemd en een bedrag van gulden. Men was de scho binnengedrongen door het in slaan van een ruit. Ook vont men in het gebouw de sleutelt van de openbare kleuterschoo die met een bezoek werd ver eerd. Daaruit nam men mf een radio-cassette-recorder. Ingebroken in die nacht werd tevens in een werkplaats van de firma Riemens. Hiet wordt niets vermist, doch c aangebrachte schade aan g" bedraagt 200 gulden. Ook een inbraak bij het gas' centrum Zuidwest-Nederlan» leverde de dader niets op. TERNEUZEN - Donderdag avond werd de brandweer va Terneuzen gealarmeerd vc*! een schoorsteenbrandje bij familie D. aan de Amerstra Daar had op een gegeven m ment de binnenzijde van schoorsteen van de open naa vlam gevat. Met het vegen v de schoorsteen door de brati weerlieden was het eU spoedig verholpen zodat schade beperkt bleef. VLISSINGEN - Donderdag nacht werd ingebroken in gebouw van de Aardenburg- Vlees Centrale (AVC) aaJLj Oost-Souburgseweg te v i singen. Meegenomen wera geldkist waarin zich een J] bekend bedrag aan geld l vond. Men kwam het 6eD J binnen door het vernielen een raamsluiting. 6 3.1. te Vlissingen deed DU gemeentepolitie in plaats aangifte van die van vier siervelgen vanoarl personenauto die stond gePI keerd aan de Kenau «a laarstraat te Vlissingen. Ruilbeurs - Vandaag, zaff| dag 9 februari, houdt het a een ruilbeurs van ca^ valskleding in de verenig"1 gebouwen De Roselaer te van Gent en Concordia Westdorpe. Mensen die carnavalskleding willen len of verkopen, kunnen j" voor vanmorgen tussen 11 uur terecht. dus H. Venekamp (PvdA): .opfleurende voordracht ALS ZEEUWEN al zuinig zijn - in calvinistische kring ziet men dat als een deugd - dan dienen we toch vooral te waken over de rijkdom aan tegenstellingen die onze goe de provincie herbergt. Die conclusie trokken we bij het aanhoren van een vermake lijk betoog, waarmee het PvdA-statenlid H. Vene kamp het merendeels dorre statendebat over het provin ciaal beleidsplan voor re creatie en toerisme opfleur de. Niet naar ieders tevreden heid overigens. Zijn speech - op de inhoud gaan we straks verder in - legde een dusdanig beslag op de kost bare vergadertijd van de Zeeuwse staten dat zijn vrouwelijke CD A-collega H. Remijn-de Badts - toch af komstig uit het minder zui nige Zeeuwsch-Vlaande ren - geïrriteerd suggereer de om spreektijdbeperking in te voeren. Statenvoorzit- ter Boertien echter - in het algemeen streng wakend over het vergadertempo - liet zich zodanig door Vene kamps spreektrant boeien dat hij de teugels losjes liet vieren. Gelukkig maar voor WD-woorvoerder J. Hen- nekeijanders had deze even later duchtig moeten schrappen in 12 kantjes gortdroge tekst, waarmee de liberale standpunten over het beleidsplan voor het voetlicht werden gebracht. Nu kon hij deze ongehinderd voorlezen. De voordracht van Venekamp nam 9 kant jes in beslag, maar begon dan ook met woorden die de borst van de chauvinistische Zeeuw geducht deden zwel len. „Zeeland, de enige pro vincie van Nederland met een sprekende naam. Zee en land, een naam die zegt wat je ziet, een land van grote te genstellingen: Golvend water en vlakke polders Wilde Duinen en strakke dijken Blonde stranden en grijze schorren Zilte zeekraal en zoete sui- kermais Zure mosselen en bitter koekjes Vissers en boeren Klederdracht op de dijk en naakt op het strand Eeuwenoude monumenten en hypermoderne fabrieken Zeeuws meisje en echte boter Lakker ete, mae zuunig Zonnige dagen en regenach tige weken Alfabetiseringsprojecten en gammastralen Oude ambachten en Nieuwe Muziek Zware dominees en lichte cabaretiers". En zo, aldus Venekamp 'om met een bekend cabare tier van Zeeuwse bodem te zeggen' zou ik nog uren door kunnen gaan. Volop te bele ven dus, voor de toerist die zich - daartoe met tonnen provinciegeld aange spoord - in het Zeeuwse neervleit. De argeloze lezer van het provinciaal beleidsplan zelf zou daar wellicht al snel an ders over denken. Hij wordt vermoeid met verhandelin gen over kwesties als de om vang van de 'toeristisch-re- creatieve vraag' naar 'marktsegementen' en 'pro ductelementen' in een 'ruim telij ke hoofdstructuur', waarin 'extensieve landge- bonden' en 'intensieve' vor men van 'amfibische' re creatie met elkaar schijnen te moeten wedijveren om een plaatsje in één van de vele 'concentratie'- of spaar zame 'speerpunt'-gebieden. Het toekomstig Zeeuws Bureau voor Recreatie en Toerisme hoeft dus niet ver te zoeken, wanneer een tekstschrijver nodig is voor de vertaling van dit bar- goens in wervend folderma teriaal, dat de naar verpo zing hunkerende werkman verleidt om z'n zuurverdien de geld in het zoete Zeeuwse te komen spenderen. Venekamp had zelfs al een dialoog klaar voor het geval de werkman, platzak uit het Zeeuwse terugge keerd, zich weer bij kantoor of fabriek moet melden: 'Waar hebt u dit jaar uw va kantie doorgebracht?' 'Ik zat op het speerpunt Cadzand.' 'En, zat u daar prettig?'. J. Hennekeij (WD): .12 kantjes gortdroge tekst - FOTO'S ARCHIEF DE STEM voor een grote een kleine of een kunstzinnige wip Een van de 'wippenkaarten'. WIE KENT niet de traditio nele stoelendans op par tijtjes of feestjes. Sinds eni ge dagen wordt er op de Westerschelde iedere mor gen en avond een eehte stoe lendans gehouden, 's Mor gens rond half acht en 's avonds rond vijf uur - op de Scheldeboten tussen Vlissin gen en Breskens - knokt een flinke menigte om het schaarse aantal stoelen in de restauratieruimten. Zodra de oude veerboot nog maar aanstalten maakt om aan te leggen aan de evenoude aanlegbrug lijkt het óf er geld te verdienen is. Over de hele breedte van de brug wordt de veerboot be stormd. De auto's en bussen hebben moeite om van de boot te geraken. De meute is niet te stoppen. Gevolg is dat diegene die afhankelijk is van het openbaar vervoer de directe aansluiting meestal wel kan vergeten. Nu zijn er op deze oude boten niet meer stoelen te plaatsen, dat is waar. Dus, de stoelendans én de vertra ging en de overlast voor 'normale' reizigers blijft be staan. Toch dient er zich een simpele oplossing aan waar mee het CDA West- Zeeuwsch-Vlaanderen on langs op de proppen kwam: de dienstregeling enigszins aanpassen. Tien minuten vroeger en iedereen haalt de intercity- trein en de bus, en de fiet sers en overige voetgangers zÜn op tijd op hun werk. Zou de Psd deze mogelijkheid nu zelf niet kunnen beden- hen? Voor één groep ver loopt de huidige gang van zaken naar tevredenheid, de scholieren. Geduldig wach- 'en zij de ontwikkelingen af, de leraar wacht wel MET TOCH wel gerecht vaardigde verbazing nam het overwegend roomse Hulst deze week kennis van de kruistocht van het PvdA- raadslid Benno Martens te gen de in Hulst opererende sexwinkels. Verbazing om dat Benno, die regelmatig aan het nachtelijk uitgaans leven deelneemt - wat be slist geen zonde is kort na de jaarwisseling kwistig zo genaamde wippenkaarten, 750 gulden all-in, rond strooide. Goed voor tien bezoeken aan een nachtclub, die als lid van de Nederlandse Vereni ging van Sex Clubs regel matig gecontroleerd wordt. Een daad die, afgezet tegen zijn publiekelijk geuite aversie tegen 'nadrukkelijk aanwezige sexcommercie' in Hulst, voor zowel tegen- als voorstanders van Martens politieke opvattingen maar moeilijk te plaatsen is. Desgevraagd zegt Mar tens zelf niet wakker te lig gen van zijn ogenschijnlijk hypocriete houding. „Als raadslid heb ik mijn verant woordelijkheden. En die ga ik niet uit de weg. Maar er is ook nog de mens Martens. En eerlijk gezegd zie ik lie ver een mooie meid dan een landschapje, al kan dat ook zijn bekoring hebben. En ik vertel graag een schuine bak. Dat hoort bij de Zeeuws-Vlaamse levens sfeer, die toch een Bourgon dische inslag heeft. Ik heb er op zich ook geen enkel be zwaar tegen als iemand thuis een sexfilmpje draait, maar het gaat mij om de uit wassen. Het is er mij hele maal niet om te doen om het sexgebeuren uit Hulst te bannen, maar ik vind dat de gemeente regulerend moet kunnen optreden. Dat is de essentie van mijn betoog. En ja, die wippenkaarten. Daar hebben we flink om gela chen". Eindredactie: Jan Jansen en Frank Delj 'Rïv/ens'a? 'k Oor oud, anders zou k't nie uit weten te leg gen! Van de week enk z'al drie keer oren zeggen: „Ou klip stao d'open, Lenar"! Da's nie leutug oor, da's meer dan bar. Overlest aai'k 'n paretsjen mee mijn gebit, 't Was in't stammenee, waor'k altijd zit. 't Dee wa zeer, ik lee 't achter mijn glas. Toen ank thuis was, merkteken 't pas.' „Da's vast van Lenar", aaien ze gezeed, en z'aaien't zo lank in de spoelbak geleed. Ik aai't terug, da was voor mij al nen groten! Voor 't zelfde geld trapt iemand da deenk na- or de kloten. Ont'ouwen gaod ook al niemer zo best! 'k Aai 't mee mijn vrouw overlest: Ze lachte zo's: „Allé Lenar, koms 's! Voor ou is't ook 's goed"! „Vaneigen da, Marie, vaneigen da, maor weet- te gij nog oe adde't moet"? En zo ist langsenen de wegt! 't Is t'een na t'ander, t'oor ammel even slecht! Maor joa, nie dan'k er over klaogen zal: 't Oor bij 't ouwer ooren, da's al. JILLE: As de PZEM dan zo groag ideeën wil, wee tik dur ook nog wè êên: verkoopt dat lapje grond di in Borssele aan de Belgen, en binnen de korste keren staen der di dan tien atoomcentra- letjes te dampen Wat kan er nu bij de PZEM nog mis gaan: vier directeuren aan het roer en inventief personeel dat voor hen de koers uit zet. De eerste illegale inval in een Zeeuws-Vlaams speelhol, maar dit keer mocht de apparatuur blijven staan Populair programma: Cash Casino 'Dow shell help', zei Ockeloen en hij liet een blik olie uit zijn handen vallen. In Terneuzen vinden ze het maar een K'loothaven. Hulsterse middenstander: 'Lievere een hijgende raike Belg dan een kwijlende zuunige Zeeuw'. En zo werd Muller dus afgemeerd. Wees 'ns eerlijk. Wat kun je vandaag de dag nog met 25 gul den doen in de kroeg? 4-0. Zo liet Hoek de mannen van Yerseke toch nog in hun hempie staan Sollicitanten bestormen het Terneuzens politiebureau. Straks hebben ze nog extra agenten nodig om zich die horde van het lijf te houden. 'Hoog zivavelgehalte niet alarmerend'. Het lage waarheidsge halte van deze mededeling wel! Er is zoveel stress in de gezondheidszorg dat het maatschappe lijk werk maar intrekt bij de verpleegsters. 'Naaktrecreatie in klederdracht'. Mogen de oogkleppen af? De expositie 'Werk, Stad en Chemie' trok nog maar drie be zoekers. Geen probleem toch. Met één excursie van het Dow- personeel zit je al aan het duizendvoudige. 'Voor bode en burgemeester heb je geen papieren nodig'. Heeft u al gesolliciteerd in Hulst? TOEGEGEVEN, BUNKE REN kennen wij ook. Van een diner van acht gangen geen kruimel overlaten of, in het geval van schepen, de brandstofvoorraad op peil brengen. Maar het zelfstan dig naamwoord roept in Ne derland alleen maar herin neringen op aan de onder grondse vestingen van beton die de Duitsers ruim veertig jaar terug lieten bouwen. Zodat je je, het grensdorp Eede uitrijdend richting Maldegem, afvraagt, wat die Belg voorheeft met het op schrift 'bunker te koop'. Een wijnkelder in de aanbieding, of een overlevingsruimte voor het geval Martens toch nog besluit om kruisraket ten te plaatsen? Nee hoor, de taailogica van de Belgen is gewoon ijzersterk. Als bunkeren zo veel betekent als voorraad inslaan, dan moet er ook een 'opslagruimte' zijn en dat is dus de bunker. In dit geval gewoon een container, die wellicht al te lang leegstaat. - FOTO WIM KOOYMAN HET ZAG er deze week even naar uit dat de antikerne- nergiebeweging in Borsele de sympathie van de CDA- fractie in deze gemeente heeft gewonnen. De bewe ging mocht die illusie een ogenblik koesteren na de milieubewuste daad van het christen-democratische raadslid Vermue. Deze politicus heeft zich namelijk kritisch uitgelaten over de mogelijke schadelij ke gevolgen van de kolen damp, die het Borssels stoomlocomotief] e tijdens zijn ritjes de lucht in spuwt. Je zou dan kunnen ver wachten dat Vermue en de zijnen zéker geen goed woord over hebben voor kernenergie, laat staan voor een tweede reactor. Mis! Burgemeester Van den Heuvel wist het raadslid tijdens de onlangs gehouden raadsvergadering wel erg snel gerust te stellen. Hij be loofde de CDA-fractie er zorg voor te dragen, dat het treintje, 'alleen als het langs witte was rijdt' even zijn zwarte roet zal inhouden. „U kunt niet verwachten dat we als gemeente ook nog eens een ontzwavelingsinstallatie op onze gemeentelijke trots plaatsen". Nee, zei Vermue en stem de onmiddelijk in met de komst van het treintje. Deze vlotte ommezwaai van Ver mue zal de actiegroepen bij nader inzien niet helemaal geruststellen. Per slot van rekening komt er uit een kerncentrale wel geen vieze dikke roetwolk, maar de dreiging van onzichtbare straling doet niet onder voor zwarte strepen in de lucht. De eventuele straling kan toch geen kwaad voor de witte was van de Borselse bevolking, denkt Vermue wellicht, zodat hij en de zij nen het op het laatste mo ment wel eens zullen zijn met de komst van een twee de kerncentrale. Wie weet, oppert de CDA'er ooit nog het plan, om het onschuldige boemeltreintje in te zetten voor het transport van het kernafval. Wat zal het oude treintje dan een prachtige extra dimensie geven aan het beeld van Borsele. 'VOLGENS VERSCHIL LENDE artikelen in de kranten naar aanleiding van jjet rock roll-gebeuren in ®e Vlaanderenhal te Sas van yent, zijn de meningen ver bid. De een ziet dit duide- "Jk als een stap naar de ja ren vijftig, de andere spuwt ZIM gal uit óver het feit dat datgene wat er was georga- Nseerd in de Vlaanderenhal, '"et voldeed aan zijn 'per soonlijke smaak'. Mijns inziens een persoon die de klok tijdens de jaren vijftig heeft stil gezet en al les wat er niet precies op lijkt tot op de grond af kraakt. Met name het arti kel van 2 februari 1985 in De Stem gepubliceerd, spaart niets en niemendal. De schrijver wordt dan ook niet vermeld, wat ook zo zijn be denkingen heeft. Naar mijn mening is dat gene wat er is gepresenteerd door diegenen, die daaraan meegewerkt hebben, zoals de dansgroep van Bilder- beek, twee paren van Ben Dekker en de organisatoren van de Back to the Fifties- show, ten zeerste toe te jui chen en zeker voor herha ling vatbaar. Ook het feit dat er eigenlijk eens iets in die richting van de jaren vijftig werd georganiseerd in een nietig uithoekje van Nederland, is iets wat hele maal niet mag worden 'af gekraakt'! En nu de jeugd over het algemeen de disco, new wa ve, hard-rock, heavy metal, reggae en high energy eigenlijk wel zo'n beetje heeft gehoord, is het duide lijk te merken aan de twij felachtige scorelij sten van diverse omroepen op het popmuziek-gebeuren, dat men 'zoekt' naar iets nieuws, cq ouds. Dit valt ook te bemerken aan het laaiende enthousias me waarin de dansers zich gooien als men bezig is po gingen te doen, wat dan ook al aardig lukt, de oude rock roll-dansen uit te voeren. Zodoende mag er natuurlijk wel kritiek op worden gege ven, wat alleen ten goede kan komen (zoiets heet gê- loof ik opbouwende kritiek), maar er bestaat ook nog verschil tussen zonder meer 'alles' afkraken, of kritiek hebben op bepaalde dingen. Maar als men doorgaat op de manier waarop men deze Back to the Fifties heeft ge lanceerd, zal er zeker meer en meer animo worden ge creëerd voor de rock roll en alles wat daarom heen draait. Want bedenk wel dat het de jeugd is die het zal moeten maken.' Terneuzen, Lemen de Nooijer (Medewerker Dansschool Bilder- beek in Terneuzen Geeft incidenteel rock-and-roll dansles, red.) NOORD-ZUID-BEVELAND Goes - Parochie Maria Magdalena: zat. 19 u. zond. 8.30 en 10 u. Zierikzee - H. Willebrord, Molenstr. 62, zat. 9 u. zond. 11 u. Hans weert - O. L. Vrouw Onbevlek te Ontvangenis, zat. 17 u. zond. 11 u. Maria-oord, zat. 10.30 u. Lewedorp - H. Eligius, zat. 19 u. zond. 10.30 u. Rilland-Bath.- H. Jozef, ofwel zat. om 19 u. ofwel zond. om 9.30 u. (om de 14 dagen). Yerseke - H. Anna: ofwel zat. 19 u. ofwel zond. 9.30 u. (Om de 14 dagen). Ovezande - O. L. Vrouw Hemel vaart, zat. 19 u. zond. 9.30 u. WEST-ZEEUWSCH-VLAANDE REN Aardenburg - Maria Hemelvaart, zat. 19 u., zond. 8 en 10 u. Biervliet - H. Maagd Maria Onbe vlekt Ontvangen, zat. 19 u. zond., 10 u. Breskens - H. Barbara, zat. 17 u. zond. 10 u. Tot 7 aug. elke woe. om 19 u. Eede - H. Maria Hemelvaartzat. 19 u. zond. 10 u. Groede - H. Bavo. zat 19 u. zond. 9 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat. 17 u. zond. 9 u. Oostburg - H. Eligius. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Schoondijke - H. Petrus Apostel, zond. 9.45 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat. 17 u. IJzendijke - H. Maria Hemelvaart, zat. 19 u. zond. 10.30. Huize Emmaus. zond. 11.15 u. Sluis - H. Johannes de Doper. zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. WALCHEREN Middelburg - H. Petrus en Paulus, Lombardstr. zat. 19 u. zond. 10 u. Kerkcentrum De Hoeksteen, Rozen burglaan, zond. 11.30 u. Vlissingen: Paauwenburg. Kerkcen trum Open Hof, A. Gogelweg: zond. 11 en 19 u. Lieve Vrouwekerk, Sin gel: zat. 19 en zond. 9.30 u. Souburg - Martinuskerk. zond. 10 u. Domburg- Willibrorduskerk- zond. 8.45 u. OOST-ZEEUWSCH-VLAANDE REN Clinge - H. Hendrikus. zat. 19 u. zond. 8.30 en 10 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 9.30 en 11.30 u. Graauw - Maria ten Hemelopening. zat. 19 u. zond. 9 u. St. Jansteen - H. Johannes de Doper. zat. 19 u. zond. 10 u. Boschkapelle - H. Petrus en Paulus. zat. 17 u. en zond. 11.30 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie, zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. Hengstdijk - H. Catharina. zat. 19 u. en zond. 9.00 u. Heikant - H. Theresia. zat. 19 u. zond. 10 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat. 18.30 u. zond. 9 en 10.30 u. Koewacht - H. H. Philippus en Jaco bus. zat. 19 u. zond. 8.30 en 10 u. Lamswaarde - H. Cornelis. zat. 19 u. zond. 10 u. Nieuw-Namen - H. Jozef. zat. 17 u. zond. 10.30 u. Ossenisse - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. Sluiskil - St. An toni us. zat. 19 u. zond. 11 u. Terhole - H. Gerardus Majella. zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. Axel - H. Gregorius de Grote, zat. 19 u. zond. 11 u. Philippine - O. L. Vr. Hemelvaart. zat. 17 u. zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemelvaart. zat. 19 u. zond. 9 en 11 u. Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond. 10 u. Terneuzen - H. Willibrordus(Trini- teitskerk). zat. 19 u. zond. 9.15 en 10.30 u. Verrezen Christus: Maand, t.m. zat. 19 u. zond. 9.30 en 11 uur. Hoek - H. Kruiskerk, zond. 10,30 u. Zuiddorpe - H. Maria Hemelvaart, zat. 17 u. zond. 9.45 u. ZATERDAG 9 februari ZEVENDEDAGS ADVENTISTEN Terneuzen, Goede Herderkerk, 10 u. ds. F. Teeuwen. Middelburg, Doopsgezinde kerk, 10 u. ds. H. van Rijn. Vlissingen, 't Anker, 9.15 u. ds. H. van Rijn. ZONDAG 10 februari HERVORMDE KERKDIENSTEN Aardenburg, 10,45 u. eerw. hr. A. SenfZaamslag. Axel, 10 u. ds. H. van de Berg. Biervliet, 14.30 u. ds. W.A.G. Meeu- se. Breskens, 9.30 u. dhr. B.A. v.d. Wel. Cadzand, 9.30 u. ds. C. Balk. Groede, 9.30 u. dhr. A. Senf. Her vormde dienst in Lutherse kerk. Hoek, 10 u. ds. W.j. van Meeuwen. Hoofdplaat: zie Breskens. Hontenisse: 11 u. ds. R.M. Hartog. Heilig Avondmaal. Hulst, 9.30 u. ds. R.M. Hartog. Nieuwvliet, 9.30 u. dhr. D. van Es. Oostburg, 10 u. dhr. Fred Berg- werff. Philippine, 11 u. ds. J. Spiering. Retranchement, dienst te Cadzand. Sas van Gent, 11 u. ds. J. v.d. Hoek. Schoondijke, 10 u. ds. v.d. Heide uit Serooskerke. St.-Anna ter Muiden, 11 u., ds. C. Balk. St.-Kruis, 9 u. dhr. W. Kruidenier. Sluis, dienst te St. Anna ter Mui den. Sluiskil, 9.30 u. ds. J. Spiering. Terneuzen, grote kerk, 9.30 u. ds. C. Hoogendoorn. Goede Herderkerk, 10 u. ds. P. Jansen uit Gent. Op- standingskerk, 10.30 u. ds. C. Hoo gendoorn, 19 u. ds. De Best. Waterlandkerkje, 11 u. dhr. v.d. Ende. IJzendijke, zie Biervliet. Zaamslag, 10 u. ds. D.W. Koelman. Zuidzande, geen opgave ontvan gen. GEREFORMEERDE KERKEN Axel, 10 en 17 u. ds. Blokland te Maria Horebeke (B.). Hoek, 10 en 15 u. ds. A. Molenaar te Ulvenhout. Terneuzen, Noordstraatkerk, 10.30 u. ds. J. Jurjens, Opstandingskerk, 9 en 17 u. ds. J. Jurjens. Zaamslag, 10 en 15 u. kandidaat M. Lorier te Vlissingen. Aardenburg, 10.45 dhr. A. Jorrits- ma te Vlissingen. Breskens, 9.30 en 17 u. kandidaat M. Montange te Amsterdam. Oostburg, 9.30 u. ds. Q. de Vrie te Middelburg. Schoondijke, 10 u. ds. J. Ytsma, 15 u. ds. G. Schüsseler. GEREFORMEERDE KERKEN (Vrijgemaakt) Axel, 10 en 15 u. ds. J. Borgdorff Hoek, 10 en 15 u. kandidaat J. Hol land. Terneuzen, 10 en 15 u. ds. C. Mewe. Zaamslag, 10 en 15 u. ds. A. Krui- zinga. CHRISTELIJKE GEREFOR- MEERDE KERK Zaamslag, 10 en 15 u. ds. L. van der Meij. LEGER DES HEILS Terneuzen, gebouw Donze Visser- straat, 10 u. heiligingssamenko .ist, 17 u. verlossingssamenkomst.

de Stem | 1985 | | pagina 10