mm fi§ SOMS Neeskens: „Ik beschouw dit als een testperiode' miTSER EERSTE IN DE COMBINATIE BEET" Schapers naar volgende ronde NK wielrennen op de weg toch weer in Limburg 'harly Mottet verrast ploeg Post DRAAG OOK UW STEENTJE BU Beenhakker begint vandaag in Waalwijk George Best weer vrij VFB Stuttgart uitgeschakeld vijfleden Hans Croon overleden LOTTO EN TOTO .99 [deaal werkpaard Iv.tiaaurg-bqstianen iten hlrü GPnlifGT verdienen, dat hij voor I ff n vVHvl vi het leven zonder geldzor- BORMIO (SID) - De Zwitser Pirmin Zurbrig gen heeft bij de wereldtitelstrijd alpine-ski in Bormio zijn tweede kampioenschap veroverd. °EsSEGES (AFP) - Charly ™»tet, winnaar van de laatste oude van de Toekomst, heeft uisdag de Post-ploeg onaan- pnaam verrast in de Prijs ran Bessèges. De Fransman <te sprint van een kop- °ep van zes renners voor la i sprillter Walter Planc- j Steven Rooks, zesde, f j "e beste Nederlander. n de ontknoping van het Van Brussel trainer bij De Graafschap Resultaten 1 I titelstrijd 1 kunstrijden I MEMISA GEZONDHEIDSZORG IN DE DERDE WERELD GIRO 5657 i degelijkheid ken van wijn en het om en van melk in kaas zijn |:teriën al vele eeuwen een nisbare werkkracht. Dankzij allerlei nieuwe rieken is men thans in |at de bacteriën hetzelfde rk beter en sneller te la- doen. Daarnaast heeft In nog allerlei andere mo- lijkheden ontdekt, die zich ft alleen beperken tot de vaardiging van bepaalde ducten maar zich tevens strekken tot het verrich- i van diensten. 3ehalve voedingsstoffen Innen nog vele andere pro leten met behulp van bac- riën en micro-organismen brden vervaardigd, zoals naak- en zoetstoffen, was- jddelen, eiwitten voor vee- er uit afvalpapier/karton uit aardolie of aardgas, iustriële chemicaliën, zo- alcohol, ethanol, aceton, Iroen- en azijnzuur, en ge- lesmiddelen, zoals penicil- ]ie, antiobiotica, geslachts- Irmonen, vaccins, interfe- |n. ÏDe levende organismen ljn voorts goed te gebrui- |n om planten te veredelen, lineralen te winnen en fiergie uit afvalstoffen te alen. Een belangrijke taak ebben de bacteriën vooral ons land gekregen door (llerlei vuil op te ruimen. In ^menwerking met de landbouwhogeschool in l'ageningen is een methode ntwikkeld om op zeer ef- ctieve wijze afvalwater te ïiveren. In het buitenland estaat grote belangstelling loor deze unieke zuiverings- liethode, waarbij bacteriën gorden gebruikt die geen uurstof nodig hebben. De vervuilde grond in ons _and kan voor een groot deel Ipgeruimd worden door bacteriën, die de verontrei nigende stoffen als een lek ker hapje beschouwen. Het Is een goedkoop alternatief poor het arbeidsintensieve tn kostbare afgraven en schoonwassen van de vuile grond. Bacteriën en andere mi cro-organismen zijn al mil- Ijoenen jaren een onmisbare Schakel in de kringloop van natuurlijke grondstoffen. -Zij fungeren als opruimers Ivan afgestorven materiaal len leveranciers van voor ho- igere organismen onontbeer lijke stoffen. Er zijn bacte riën, die zich zeer snel ver menigvuldigen. In theorie -kunnen na een dag zo'n 140 Ibiljoen van deze organismen I worden gevormd. Deze I waardevolle eigenschap I maakt de bacterie een ideaal 1 werkpaard van grote econo- Imische betekenis. Doordat de mens thans in staat is de erf gelijke eigen- I schappen van het ene orga- I nisme op het andere over te I dragen, de zogenaamde re- I combinant-DNA techniek 1 ofwel genetische manipula- I tie, kunnen organismen zo I worden veranderd dat ze I hun taak nog beter verrich ten of geheel andere dien sten gaan verlenen BREDA ETTEN-LtUH DE STEM-S GRONINGEN (ANP) - Jo- ban Neeskens heeft dins dagmiddag een contract voor de rest van het seizoen bjj eredivisieclub FC Gro ningen getekend. Woensdag beert hij naar Zwitserland terug om enkele zaken af te bandelen. Pas in het volgen de weekeinde zal Neeskens zich definitief in Groningen vestigen en met de training beginnen. Het staat nog niet ïast wanneer Neeskens zijn competitiedebuut maakt en 0p welke positie hij wordt „Ik hoop natuurlijk zo snel mogelijk aan de slag te kunnen", aldus Neeskens tijdens een persconferentie. „Het maakt me niet uit op welke plaats. Ik kan voor- stopper, middenvelder en laatste man spelen. Het hangt er van af wat de trai ner wil. Natuurlijk besef ik, dat beide partijen een risico hebben genomen omdat ik in oktober voor het laatst bij Cosmos heb gespeeld. Maar iedere transfer is eigenlijk een gok. Ik heb in ieder ge val geloof in eigen kunnen". Neeskens zegt bewust voor een contract van enkele maanden bij FC Groningen te hebben gekozen. „Ik kan hier meteen beginnen. Bij de clubs uit het buitenland die belangstelling hadden zou ik pas het volgende seizoen aan de slag kunnen. Ik beschouw de komende tijd als een test periode. Als FC Groningen en ik na afloop van de com petitie tevreden zijn over de samenwerking kunnen we altijd nog over de toekomst praten. Eventueel ben ik tot een langere relatie bereid". Neeskens beschouwt FC Groningen als een topclub in Nederland. „De club heeft ook grote plannen voor de toekomst, er komt erg veel publiek en er heerst hier een echte voetbalsfeer. Allemaal zaken die me erg aanspre ken. Ik heb altijd gezegd dat ik nog drie of vier jaar op niveau kan spelen. Nu wil ik bewijzen dat ik niet zo maar iets heb geroepen en dat ik het echt nog kan. Ik heb al leen tijd nodig om conditie en wedstrijdritme op te doen". Johan Neeskens. - foto anp. Tweede wereldtitel voor Zurbriggen LiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiKiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiË n, die de hypo bestrijden. Bij de ^rlei verdedigingmechanismen Dnder meer bestaan uit gluca- on, catecholamines en Cortisol, en van de bijnieren. Iers, Willekens en Heere verge- :rzoek van goed getrainde dia- e, getrainde proefpersonen de els tijdens een test, waarin de n totaal drie uur hardlopen. Bij wordt in totaal tien maal met npozen bloed afgenomen. Deze n analytisch biochemisch on- »e zelfs in de Verenigde Staten. I de eerder genoemde verdedi- en niet voldoende aanmaakt ir nog nooit onderzocht bij goed eden, zoals marathonlopers, tij en van hun sport. „Dit onderzoek is van groo' Hoewel aan diabetes lijdende ten, dat zij bij een grote inspan- g of wedstrijd niet of minder lopen zij het gevaar een hypo t onderzoek kunnen wij ze leren e gaan. Ik ben tot de conclusie beoefening van duursport ide- diabeet. Voorwaarde is dat z'i restatie veel minder of geen in- n, ook omdat het tijdens een >ver het algemeen moeilijk iste lopen, maar dat geldt ook voor /an sport als zwemmen, schaat- mindere mate fietsen. Diabetic' ien dat zij een hypo krijgen." internist, die door Leo Heere w met het lange-afstandlope" een regelmatige training gewel- r een diabeet. „Lopen is ideaal gemakkelijke vorm van duur- srt de conditie snel op, het vet- ïdert en het lichaamsgewicn' is minder insuline nodig en emakkelijker door zijn arts in te handicap. Voorwaarde is echter tig sporten. Éénmaal in de week n zin. Je krijgt dan een piekW' ien heeft het beoefenen van ee" invloeden op het hart- en vaat- een diabeet extra kwetsbaar 's, )k ongehoord stom voor hem 01 I ZEIST (ANP) - Leo Beenhakker begint woensdag al zijn tussen tijdse taak als coach van het Nederlands voetbal elftal. Na overleg met de bondstrainers Jan Rab en Dick Advocaat heeft de interim-coach besloten zijn werk aan te vangen in de oefenwedstrijd van Oranje tegen eerste-divi- sieclub RKC uit Waal wijk. Advocaat assisteert woensdag in Noord-Bra bant. Beenhakker stelde dinsdag zijn eerste daad als bondscoach door de Ajacied Schoenaker als zeventiende man toe te voegen aan de door Mi- chels van zijn ziekbed sa mengestelde selectie. Schoenaker geldt als eventuele vervanger van de licht geblesseerde middenvelder van Feyenoord, Mario Been. en Anderlecht. Croon wordt donderdag in Am sterdam gecremeerd. LONDEN (DPA) - Geor ge Best wordt deze week ontslagen uit de gevange nis, waarin hij enkele weken geleden belandde wegens het rijden onder invloed en het beledigen van de politie. De 37-jari- ge voormalige topvoet- baller had drie maanden in de cel moeten zitten. Maar justitie wil hem een kans geven zijn leven te beteren. Best, die zegt aanbie dingen op zak te hebben van Amerikaanse voet balclubs, wil voor de zo veelste keer proberen zijn actieve loopbaan mooi af te sluiten. Boven dien zou hij zijn ge vraagd voor een televi siefilm, waarin hij een hoofdrol speelt die hem op het lijf lijkt geschre ven. Het verhaal handelt over geld, roem, vrouwen en een lichtzinnig leven. Volgens zakenwaarne- mer Bill McMurdo kan m I I Best met deze rol zoveel ZURICH (ANP) - De we- reldvoetbalfederatie (FI FA) heeft vijf leden voor onbepaalde tijd ge schorst. Dit maakte de FIFA in zijn maandelijks bulletin bekend. Afghanistan, de Repu bliek Centraal Afrika, Dominicaanse Republiek, Niger en Sierra Leone zijn uitgesloten van alle FIFA-activiteiten, omdat zij de jaarlijkse contribu tie niet hebben voldaan. ROTTERDAM (ANP) - Dinsdagmiddag is in het Dijkzigtziekenhuis te Rotterdam de voormalige voetbaltrainer Hans Croon overleden. Hij is 49 jaar geworden. Croon werd eind vorige week met ernstige ver wondingen in het zieken huis opgenomen na een auto-ongeluk bij zijn woonplaats Arnemuiden. Croon was in zijn enkele jaren geleden afgebroken loopbaan trainer van SVV, HVC, Volendam, NEC, FC WV, Waregem SAARBRCCKEN (SID) - VFB Stuttgart beleeft als landskampioen een uiterst pijnlijk seizoen. Na vroegtijdige uitscha keling in het Europacup toernooi en het matige presteren in de Bundesli- ga volgde dinsdagavond uitschakeling in het Westduitse bekertoer nooi. Daar was het in de tweede Liga uitkomende FC Saarbriicken voor verantwoordelijk. Het tweede duel voor de acht ste finales (de eerste wedstrijd eindigde op 22 december in Stuttgart verrassend in 0-0 na ver lenging) werd bij het ne men van strafschoppen beslist in het voordeel van het nu thuis spelende FC Saarbriicken. In een andere (inhaal) wedstrijd voor de achtste finales zegevierde Bun- desligaclub Bayer Lever- kusen bij Hertha BSC (tweede Liga) in Berlijn met 4-0. Bij de rust was het al 3-0. De 22-jarige specialist, die zondag al de afdaling won, was ook 's werelds beste skiër in de combinatie. Op de slalom van dinsdag verdedigde Zurbriggen met succes zijn vorige week vrij dag in de afdaling opgebouw de voorsprong. De tweede plaats was voor de Oostenrij ker Ernst Riedelsperger. Tho mas Bürgler werd derde en onderstreepte wederom de Zwitserse overmacht bij de wereldtitelstrijd in Noord-Ita- lië. De tweede overwinning van Zurbriggen betekende het vierde Zwitserse succes op de vier onderdelen, die tot nu toe zijn afgewerkt. Hess en Figini zorgden bij de dames voor de overwinningen. Zurbriggen was na de eerste manche van de slalom al vrij wel zeker van zijn tweede we reldkampioenschap. De kok uit Saas-Almagell gaf halver wege dat tweede nummer van de combinatie al interviews. In de tweede reeks langs de poorten maakte Zurbriggen, op zeker afdalend, geen fou ten. Met de vijfde positie ach ter specialisten als Bürgler, Riedlsperger en titelverdedi ger Vion verloor de Zwitserse specialist op de afdaling op vallend weinig terrein. Zijn landgenoot Peter Lüscher, de nummer twee op het eerste onderdeel van de combinatie, verspeelde dinsdag al op het eerste traject zijn kansen op klassering. Lüscher miste een poort en werd uitgeschakeld. Hetzelfde lot was voor de Oos tenrijker Anton Steiner. Het falen van de sterke af dalers in de slalom-specialiteit zorgde voor grote sprongen in het klassement. Riedlsperger stond na de afdaling 22ste. Zijn tweede positie in de sla lom leverde de Oostenrijker de zilveren medaille in de gecom bineerde eindstand op. Bürgler stond vrijdag 27ste, maar schoof door het winnen van de slalom naar de derde positie. Zurbriggen staat, met Mi- chela Figini, aan het hoofd van de Zwitserse skiploeg, die op weg is het record van Frankrijk in de historie van de wereldtitelstrijd te breken. In 1966 wonnen de Fransen in Chili zes van de acht titels. Fi gini kan woensdag in de com binatie haar land al op de sco re van vijf brengen. Italië bleef dinsdag versto ken van nieuws over het toer nooi om de wereldkampioen schappen alpine-ski te Bor mio, in het noorden van het land. Een financiële kwestie lag ten grondslag aan een sta king van alle journalisten in Italië. Daardoor konden de rechtstreekse binnenlandse televisie- en radioreportages niet doorgaan. De voor het buitenland verzorgde uitzen ding ondervond geen hinder, omdat de coördinerende staatsomroep RAI contractue le verplichtingen had. Het organisatiecomité van de wereldtitelstrijd vreesde een financiële klap, omdat de sponsors van het toernooi had den betaald voor rechtstreekse uitzending in Italië. Dinsdag was nog onbekend, hoe de on derhandelingen met de geld schieters zich zouden ontwik kelen. Als troost gold, dat het evenement door de ontbreken de nieuwsvoorziening meer toeschouwers trok dan was verwacht. De uitslag van de combi natie afdaling-slalom bij de heren: 1. Pirmin Zurbriggen (Zwi) 7.67 punten; 2. Ernst Riedlsperger (Oos) 37.84; 3. Thomas Bürgler (Zwi) 39.41; 4. Andreas Wenzel (Lie) 48.41; 5. Michel Vion (Fra) 50.38; 6. Franck Piccard (Fra) 55.14; 7. Markus Wasmaier (WD1) 56.05; 8. Günther Mader (Oos) 61.56; 9.Yves Tavemier (Fra) 81.08. De uitslag van de slalom, het tweede deel van de combinatie: 1. Bürgler 1 minuut en 36,83 seconden; 2. Riedlsperger 1.37,31; 3. Vion 1.37,36; 4. Ivan Edalini (Ita) 1.37,54; 5. Zurbriggen 1.37,82; 6. Erlacher 1.38,52; 7. Tavemier 1.39,02; 8. Wenzel 1.39,08; 9. Mader 1.39,74; lO.Walenün Ste- fanov (Bul) 1.40,81. De eindstand in de combinatie is: 1. Pir min Zurbriggen (Zwi) 7,67 punten; 2. Ernst Riedlsperger (Oos) 37,84; 3. Thomas Bürgler (Zwi) 39,41; 4. Andreas Wenzel (Lie) 48,41; 5. Michel Vion (Fra) 50,38; 6. Franck Piccard (Fra) 55,14; 7. Markus Wasmeier (WDI) 56,05; 8. Günther Mader (Oos) 61,36; 9. Yves Tavemier (Fra) 81,08; 10. Robert Erlacher (Ita) 86,13. De Zwitser Zurbriggen, geflankkerd door links Riedelsberger(tweede) en Bürgler. - fotoanp DELRAY BEACH (AFP) - Op de eerste dag van het twee we ken durende internationale tennistoernooi in Delray Be ach zijn bij de dames en de he ren de eerste geplaatste spe lers uitgeschakeld. De West duitse Sylvia Hanika, zestien de op de lijst, verloor met 4-6, 2-6 van haar landgenote Steffi Graf. Ook bij de heren moest de als zestiende geplaatste speler, de Indiër Ramesh Krishnan, er direct al in de eerste ronde aan geloven. Hij verloor met tweemaal 3-6 van de Ameri- 6-2. kaan Brad Gilbert. Het toer nooi kent in totaal bij de da mes en de heren een prijzen geld van 1,8 miljoen dollar (ongeveer 6,5 miljoen gulden). Michiel Schapers plaatste zich voor de tweede ronde. De 25-jarige Rotterdammer won in drie sets van de Amerikaan Ken Belcher. Schapers won de eerste set zonder een game af te staan. De tweede set moest hij met 4-6 aan zijn tegenstan der laten. In de derde set was Schapers weer oppermachtig: DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse wielerkam pioenschappen op de weg zullen in het weekeinde van 22 en 23 juni weer in het Limburgse worden ge houden. Dinsdag deelde de Rotterdamse wethouder M.J.D. Jansen de KNWU mee, dat Rotterdam afzag van zijn plannen de strijd te organiseren. Rotterdam, met een par koers tussen Coolsingel en Van Brienenoordbrug .moest om financiële en or ganisatorische redenen de plannen voor de organisa tie ter zijde leggen. Het was de bedoeling de wie- lerstrijd te koppelen aan de viering van veertig jaar Nederlandse bevrijding, waarin de grootste haven stad centraal staat. Wel werd de wielrenunie mee gedeeld dat in later jaren, mogelijk in 1986 al, op de mogelijkheid zal worden teruggekomen. De KNWU heeft 'de rechten van organisatie steeds voor drie jaar ge gund aan de Stichting Prof Wieier Promotion, die twee jaar in Limburg wil laten rijden, maar in het derde jaar bereid is om uit te wijken naar een ander deel van het land. Het Rotter damse onderzoek heeft echter geleerd dat de orga nisatorische kosten in de Maasstad een veelvoud zijn van die in het Lim burgse heuvelland. Op korte termijn was daar voor geen dekking te vin den. De verkeerstechnische problemen waren geen on overkomelijk bezwaar, ook al zouden in verband met afzettingen ingrijpende maatregelen genomen moeten worden en zou ver moedelijk een extra stukje weg moeten aangelegd worden om een rijdbaar parkoers te krijgen. De Stichting PWP zal nu wel licht terugvallen op het Zuidlimburgse dorpje Geulle, waar de titelstrijd op de weg sinds 1978 werd gehouden. lerw evenement van de wie- Ej'tek van Bessèges was wel E' a rekening gehouden I sprintkwaliteiten van C ex-baanrenner van Gui- I ra. Negen kilometer voor I einde reed een kopgroep weg met vier Post-renners: Planckaert, Rooks, De Rooy, Lammertink. De laatste werd er af gereden, Rooks en De Rooy probeerden, uit vrees voor de sprintkracht van Mot tet, om beurten te ontsnappen. Steven Rooks werd tien meter voor de eindstreep ingelopen door de rest van de kopgroep. Tourwinnaar Laurent Fignon testte zijn conditie met een ontsnapping uit het peloton in de laatste kilometer. Eric Van- deraerden won de sprint van het peloton. De uitslag van de Prijs van Bessèges is: 1. Charly Mottet (Fra) 122 km in 3.02.09 (gem. 40.186 km/u); 2. Walter Planckaert (Bel) z.t.; 3. Paul Haghedooren (Bel) z.t; 4. Jörg Müller (Zwi) z.t.; 5. Francois Le- marchand (Fra) z.t.; 6. Steven Rooks (Ned) z.t; 7. Theo de Rooy (Ned) op 12 sec.; 8. Laurent Fignon (Fra) op 13 sec,; 9. Eric Vanderaerden (Bel) op 15 sec.; 10. Dominique Garde (Fra) z.t.; 11. Johan Lammerts (Ned) z.t.; 12. Philippe Bouva- tier (Fra) z.t De klasseringen van de over Nederlanders zijn: 21. Henk Lub- berding; 48. Peter Winnen; 60. Bert Oos terbosch; 64. Jos Lammertink. Ni CO Verhoeven uit Berkel-Enschot is dinsdag als derde geëindigd in de proloog van de Ruta del Sol in het Zuidspaanse Agui- las. De individuele tijdrit over vijf kilometer werd gewonnen door Jesus Blanco Villar voor zijn landgenoot Miguel Indu- rain. Zeventienhonderdste se conde achter Verhoeven be zette oud-wereldkampioen Giuseppe Saronni (Ita) de vierde positie. De proloogtijd rit werd bij 25 graden celcius gereden. De uitslag van de proloog van de Ruta del Sol in Aguilas is: 1. Jesus Blanco Vil lar (Spa) 5 minuten en 32 seconden (gem. 54.216 km/u); 2. Miguel Indurain (Spa) 5.33; 3. Nico Verhoeven (Ned) 5.37,16; 4. Giuseppe Saronni (Ita) 5.37.33; 5. Rolf Gölz (Brd) 5.39; 6. Eddy de Bie (Bel) 5.40; 7. Federico Echave (Spa) 5.40; 8. Leon Ne vels (Ned) 5.40; 9. Peter Pieters (Ned) 5.42; 10. Oliver-Juan Mertinez (Spa) 5.44. De klasseringen van de overige Nederlan ders zijn: 15. Johnny Broers 5.45; 22. Jan nes Slendebroek 5.48; 23. Jean-Paul van Poppel 5.48; 28. Fons van Katwijk 5.49; 30. Frits Pirard 5.50; 39. Matthieu Hermans 5.53; 57. Peter Schroen 5.58, 60. Ron McKay 5.59; 76. Jacques van Meer 6.08. DEN HAAG (ANP) - De hoogste prijs, die in Lotto 5 zal worden uitge keerd, bedraagt 100.000 gulden. Drie winnaars van de tweede prijs ont vangen dat bedrag bruto. Voor de hoofdprijs, zes goed, zijn geen kandidaten, waardoor ruim 84.000 gulden van het prijzengeld van deze week overgaat naar Lotto 6. De resultaten van de sportprijsvragen van het afgelopen weekeinde zijn: Lotto Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 3 winnaars, bruto f. 100.000; der de prijs: 57 winnaars, bruto f. 4971,80; vierde prijs: 3046 winnaars, f. 93; vijfde prijs: 60454 x f. 5,-. Cijfers pel In het cijferspel was een winnaar van de hoofdprijs (f. 100.000,-) Toto Eerste prijs: 132 winnaars, f. 221,30; tweede prijs: 2708 winnaars, f. 7,10; derde prijs: 15377 winnaars, f. 3,10. Toto-Gelijk f Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 1 winnaar, bruto f. 1422,50; der de prijs: 21 winnaars, f. 176,10; vierde prijs: 578 winnaars, f. 9,30. Van onze sportredactie DOETINCHEM - Henk van Brussel is de komende twee seizoenen de nieuwe trainer/ coach van De Graafschap. Na vijf en een half jaar bij SC Heerenveen volgt hij aan het eind van de competitie in Doetinchem manager/trainer Sandor Popovics op. Die wacht nog steeds op een verlossend telefoontje uit Leeuwarden, waar hij op de nominatie staat om als trainer van SC Cam- buur Theo Verlangen op te volgen. :limimuiuiuiiimmuunhuim I GOTHENBURG (SID) - I Fernand Fedronic (Fra) i staat eerste na de ver- plichte figuren van het kunstrijden heren, bij de I strijd om de Europese kampioenschappen in Gothenburg. De Nederlander Ed van 1 Campen bezet na de ver- I plichte figuren de zeven- tiende plaats met 10,2 f 1 punten. Er nemen 21 schaatsers deel. Olympisch kampioene en houdster van de we- reldtitel Katarina Witt 5 uit de DDR viel door een 1 matige korte kür terug naar de tweede plaats in het tussenklassement. I In de laatste drie jaar was haar optreden vol- I gens de kenners niet zo i slecht geweest. De rijd- ster uit Karl Marxstadt moet de Sovjetrussische Kira Ivanova, die op de Olympische Winterspe- 1 len brons veroverde, voor I 1 laten gaan. Derde is de I Westduitse Claudia I Leistner. De Nederlandse kam- pioene Tjin Li Wang be- zet de gedeelde 23e plaats I van de 26 deelneemsters. De rijdster uit Apeldoorn heeft 23,2 punten, net als f de Tsjechoslowaakse Ga- 1 briela Balova. Het onlangs gehuwde Sovjetrussische duo Ele- I na Valova/Oleg Vasiljev I heeft dinsdagavond in Gothenburg de Europese titel kunstrijden voor pa- ren met succes verdedigd. s Voor slechts 500 toe- 1 E schouwers eindigde dit 1 onderdeel in een drievou- dige triomf voor de Sov- 1 E jetunie. Larissa Selezne- I E va en Oleg Makarov ein- 1 digden als tweede, voor Veronika Persjina en Marat Akbarov. I Hiermee werd een tra- I ditie voortgezet. In 1964 1 (Grenoble) waren Marika Kilius en Hans-Jürgen E Baumler uit de Bondsre- E E publiek Duitsland de E laatste Westeuropeanen, E die de Europese titel paarrijden veroverden. I De stand na verplichte figuren en E korte kür is: 1. Kira Ivanova (Sov) E E 1,6 punten; 2. Katarina Witt E E (DDR) 2,2; 3. Claudia Leistner E (WDI) 3,2; 4. Anna Kondrasjova E (Sov) 4,6; 5. Simone Koch (DDR) E E 6,6; 6. Claudia Villiger (Zwi) 7,4. E De stand bij de heren is: 1. Fer- E nand Fedronic (Fra), 2. Josef Sa- E bovcik (Tsj), 3. Heiko Fischer E E (WDI), 4. Wladimir Kotin (Sov), 5. E Grzegorz Filipowski (Pol), 6. Lars E Akesson (Zwe). De eindstand voor E E paren is: 1. Elena Valova/Oleg E E Vasiljev (Sov) 1,4 punten; 2. La ris- E sa Selezneva/Oleg Makarov (Sov) - 2,8; 3. Veronika Persjina/Marat E E Akbarov (Sov) 4,6; 4. Birgit Lo- E renz/Knut Schubert (DDR) 5,2; 5. E Manuela Landgraf/Ingo Steuer E E (DDR) 7,4; 6. Claudia Massari/Da- E E niele Caprano (WDI) 8,0. E nififffiifiiifdffitfifffiiuiiifffHifffffiiiiifffiifiË (ADVERTENTIE) De steen, die deze vrouw torst als betaling voor medische hulp is misschien de geringst denkbare bijdrage aan de gezondheids zorg in de Derde Wereld. Die steen is bestemd voor de bouw van een eenvoudige kliniek ergens in Rwanda. Op deze wijze dragen zelfs de allerarmsten letterlijk hun steentje bij Alleen met uw hulp kan Memisa blijven helpen. Daarbij is geen bijdrage te gering Geef dus naar wat uw hart u ingeeft, voor zover uw beurs het toelaat Maar geef in elk geval. Zeker in het jaar dat Memisa 60 jaar bestaat. Eendrachtsweg 49,3012 LD Rotterdam Telefoon 010 -14 48 88

de Stem | 1985 | | pagina 4