Matige start van Tahamata B.V. SLECHT FEYENOORD BAAS OVER ZWAK NAC Baan in verschiet voor topschaatsers 24 DAGEN op polderweg Groningen aast op Neeskens GINA ZEELAND 2 èft vanaf 4 fe- Uitbreiding van uren gezinszorg IW-Z-Vlaanderen laakt Van Tiggelen uit selectie BREDA - Om een club als Feyen oord te verslaan, is er meer nodig dan alleen een goede spits. I DE STEM „de 4 in1 krant ÏRNEUZEN - Op de krui- rig Rijksweg 61 - Haarman- I eg verleende zaterdagmid- kg de automobilist W.M. uit xel geen voorrang aan een krsonenauto bestuurd door Is. uit Sluiskil. Een der be- lokken voertuigen werd bij botsing zwaar en de andere (:ht beschadigd. SRNEUZEN - Vrijdagnacht bbben onbekenden een me- Jrshoge ijzeren stelling die or reparatiewerkzaamhe- en stond opgesteld bij de Ne- erlands Hervormde kerk aan Noordstraat, omver getrok- en. Omtrent de schade kon de olitie geen mededelingen en. Namens het aannemers- edrijf W. te Terneuzen werd [iervan aangifte gedaan. [•ERNEUZEN - Een schade lan ongeveer 2000 gulden was let gevolg van een vernieling lan de voorpui van het pand lan Driessens-Boven aan de Woordstraat te Terneuzen. paar werd vrijdagnacht een .lilnisemmer losgerukt van lijn plaats en door de voor- peur van het pand gesmeten. TERNEUZEN - Vrijdagnacht hoorde de beheerder van het \NWB-kantoor aan de Markt Terneuzen glasgerinkel aan He achterzijde van het ge bouw. Toen hij een kijkje ging hemen constateerde hij een bebroken ruit en tevens waren hr sporen van inbraak. Er vordt echter niets vermist. VISSEKERKE - Op de krui- bing Provincialeweg - 8 Ho- veijn verleende zondagmorgen I de personenauto bestuurd door B. de P. uit Kamperland geen voorrang aan een perso nenauto bestuurd door t.K.v.d.B. uit Putte. Door de aanrijding liep De een dubbele beenbreuk en |zijn moeder een hersenschud ding op. Beiden zijn overge bracht naar het Bergzicht zie kenhuis te Goes. De auto's verden zwaar beschadigd. it een geschikte plaats voor TIF, RTT1M S, Van onze sportredactie BREDA - Dat Simon Ta- hamata op een maar zeer matige hernieuwde ken nismaking met de Neder landse voetbalcompetitie kan terugzien, heeft drie oorzaken. In de eerste plaats trof hij in NAC-ver- dediger Hans van den Dungen een mandekker, die hem volledig aan ban den legde. Daarnaast speelde Tahamata op een plaats, links achter de aan val, waar hij liever niet staat. Bovendien wilde hij zowel aanvallend als ver dedigend zijn portie werk leveren en dat brak hem in conditioneel opzicht heel erg op. „Die Van den Dungen speelde erg goed. Ik ben niet een keer langs hem gegaan", aldus de Moluk- ker. „Ik had liever wat meer ruimte gehad. Het is waar, dat ik een onopval lende wedstrijd speelde, maar wat wil je links op het middenveld. Ik moet de ballen alleen maar inleve ren bij Gullit en wachten op een bevlieging van hem. Ik sta liever links in de spits. Dat deed ik bij Stan dard naast Benny Wendt en later naast Horst Hru- besch. Die plaats beviel me goed". Feyenoord-oefenmees- ter Fafié weet nog niet welke plaats Tahamata volgende week in Rotter dam tegen Roda JC zal in nemen. „Daar zijn we nog lang niet uit. Het is wel duidelijk, dat het spel van Simon vanavond weinig effect had. Ik ben overi gens niet ontevreden over hem. Hij heeft alleen wat te veel werk willen verzet ten. Dat moet hij niet doen, want dan heb je in de tweede helft bijna niets aan hem. Hij fungeert dan tijdens aanvallen in plaats van als eindstation veel te vaak als ongevaarlijk tus senstation". Tahamata, hij speelde zijn eerste competitiewed strijd sinds 2 april 1984, vond dat zijn spel niet te lijden had van overdreven veel werk. „Ik heb van Ernst Happel leren zwoe gen, dat bevalt me. Ik mis alleen een linkspoot achter me. Varady zou die plaats heel goed kunnen innemen. Bovendien moet Feyen oord eens wat meer over links gaan spelen. Als het over rechts niet gaat, zoals vanavond heel vaak, dan moeten Ruudje en Mario dat in de peiling hebben en mij aanspelen". Simon Tahamata tracht Hans van den Dungen van zich af te duwen. De NAC-speler verklaarde later een 'makkie' te hebben ge had aan de Feyen- oorder. - FOTODESTEM/JOHANVANGURP I Van een onzer verslaggevers I OOSTBURG - De gezinsver- zorgende hulp door de stich- I ting voor Maatschappelijk Dienstverlening in West- Zeeuwsch-Vlaanderen is 1" 11983 met bijna 1.000 uur geste- [gen ten opzichte van '82, on- jdanks dat het aantal hulpbe- I hoevende gezinnen daalde van 143 naar 37. Dit blijkt uit het nu I pas verschenen jaarverslag I van de stichting. Vooral de hulp aan I jaarden is gestegen. Eind 19® kregen 81 cliënten die nog ro® de pensioengerechtigde Ie®" tijd hadden hulp, eind decem ber '83 was dat aantal met procent gestegen. De duur van de hulpverk" ning is volgens het jaarverslag j in '83 aanmerkelijk verkori Het aantal cliënten dat min°e dan veertien dagen hulp nodig had daalde ten opzichte van 1 het jaar daarvoor met de hek Langer dan zes maanden hu'P zakte van 84 gevallen in '8210 76 in het jaar daarop. Jtorig sportvliegtuigje heeft g^' telegen tussen Nieuw-Namen odlanding gemaakt. De pil0®; ;ven ongedeerd en ook het vlieg i Hoevenen voor een rondvlucW art over vier motorstoring. De P Van onze sportredactie ZEIST - De groep van zes tien spelers, waaruit het I Nederlands elftal zal wor- I den samengesteld voor de Iwedstrijd van woensdag- I middag in Waalwijk tegen IrKC, wijkt slechts op een plaats af van de selectie, ■die eind december naar Icyprus reisde. Adrie van ■Tiggelen van Groningen is vervangen door Gerald I Vanenburg. Van Tiggelen is een van ie vijf spelers, die van de »rspronkelijke lijst van 21 man is geschrapt. De ande- Ire vier zijn de Ajacieden lOphof en Schoenaker, Aikhoff van PSV en Snel- |ders van FC Twente. Over de, derde, doelman is echter nog geen zeker heid. Hans van Breukelen, jdie dit weekeinde niet Jspeelde wegens een hand- Iblessure, behoort nog tot |de groep van zestien. Zou maandag blijken lat hij woensdag fit is, dan [valt Theo Snelders van FC wente definitief af. In het [geval dat Van Breukelen |er voor de oefenwedstrijd niet bij kan zijn, is Snel- Iders in Waalwijk en voor komt daarmee dat de Stoep voor het nationale [elftal uitsluitend bestaat luitspelers van de drie top clubs Ajax (zes man), [Feyenoord en PSV (beiden ijf). zestien spelers voor de eerste oefenwedstrijd van het Nederlands elftal in [verband met de wedstrijd iiegen Cyprus zijn: Van Breukelen (PSV) en Hiele (Feyenoord); Boeve, Silooy en Spelbos (Ajax), Wijn stekers (Feyenoord), Brandts en Van de Kerk- |hof (PSV); Koeman (Ajax), een en Gullit (Feyenoord) i Valke (PSV); Van Bas- jten en Vanenburg (Ajax), pontman (Feyenoord) en pnder Gijp (PSV). Van onze sportredactie GRONINGEN - De kans is aanwezig dat Johan Nees kens (33) terugkeert in de Nederlandse competitie, als speler van FC Gronin gen. Zeker is de komst van de oud-international bij FC Groningen evenwel nog niet, hoewel Renze de Vries, de voorzitter van de club, anders wil doen gelo ven. De Vries, die zaterdag in Amsterdam een gesprek had met Neeskens, meldde dit weekeinde dat het aan- Johan Neeskens. - FOTODESTEM/JOHANVANGURP trekken van Neeskens de finitief was. Studio Sport meldde gisteravond even- Linford alleen Is niet genoeg wel dat die mededeling voorbarig was. Neeskens zou ook nog in onderhan deling zijn met West Ham United en een Braziliaanse club, Botafoga, en halver wege deze week beslissen over zijn volgende werkge ver. Groningen-trainer Han Berger, die aangedrongen heeft op het contracteren van de in Zwitserland wo nende Neeskens, heeft Neeskens recent niet zien spelen, maar gaat er zon der meer van uit dat de oud-international een ver sterking voor zijn ploeg zou betekenen. Berger: „Ik kan nu niet zeggen hoe hij speltechnisch is, maar ik weet dat hij een speler is van wie de mentaliteit overeind blijft. En dat is voor Groningen het be langrijkste. Als het minder bij ons gaat, wil de ploeg wel eens mentaal in elkaar klappen. Om dat op te van gen, heb je een sterke man nodig". Berger, die al voor de kerst in contact was met Neeskens, heeft nog geen idee waar hij Neeskens zou inpassen. „Ik denk als cen trale verdediger, vrije man of middenvelder, in ieder geval op een plaats in het elftal, waar hij spelbepa- lend kan werken". Door Chris van Nijnatten Bij NAC werd zaterdag echter een beetje te veel ge bouwd op de kwaliteiten van John Linford. Daarom zag een armoedig spelend Feyenoord kans om met een 1-3 winst weer richting Rotterdam te vertrekken. Het is alleszins begrijpelijk, dat een club uit de onderste helft van de eredivisie-rang lijst in een wedstrijd tegen de landskampioen zich aanpast aan de tegenstander. Maar als al na enkele minuten blijkt, dat die titelhouder zijn status nauwelijks waar maakt, dan moeten de defensieve stellin gen verlaten worden. De rol len dienen dan omgekeerd te worden, Feyenoord moet zich in dat geval naar het spel van NAC gaan richten. alleen Been een voldoende. De rest van zijn collega's bleef collectief onder de maat. Opbouw Schandalig Dat voor de hand liggende mechanisme kwam voor de ruim tienduizend toeschou wers niet op gang. NAC bleef anderhalf uur lang kramp achtig kleven aan Feyenoord en de ploeg van trainer Ab Fa fié volhardde in slecht en soms laf voetbal. De Rotterdam mers presteerden het zelfs om vele malen onnodig op de doel man terug te spelen. Eigenlijk mag de spelopvatting van Feyenoord schandalig ge noemd worden. Creatieve voetballers als Ruud Gullit, Simon Tahamata en Mario Been moeten in staat geacht worden het publiek wat meer te kunnen bieden dan het zou teloze aanvalsspel van zater dagavond. Van dat trio haalde NAC kwam nauwelijks aan voetballen toe, omdat de elf te genstanders zo nadrukkelijk in de gaten gehouden moesten worden. Individueel reikten sommigen nog wel tot een aanvaardbaar niveau. Christel van Campenhout ver dedigde zijn doel naar beho ren, Danny Schrijvers gaf Houtman weinig kans, Lin ford bleek een puike spits te zijn, Edy de Schepper acteerde niet onaardig na een langduri ge blessure-periode en Hans van den Dungen speelde Ta hamata vrijwel uit de wed strijd. Maar als elftal stelde NAC niets voor. Van achteruit kwam geen enkele goed be speelbare bal in de voorste li nie. Van de opbouw deugde helemaal niets en, het is niet de eerste keer dat dat gecon stateerd kan worden, routi niers als Ad Krijnen en Tom Smits maakten te veel fouten om nog als rustpunt in het elf tal te kunnen fungeren. Het eerste half uur van de wedstrijd beloofde een span nend spektakel. Beide ploegen werkten hard, bikkelden er vrolijk op los en scheidsrech ter Bep Thomas liet veel toe. Alle ingrediënten dus voor een opportunistische en naar En gels voetbal riekende pot. Na de eerste twee doelpunten was het feest jammer genoeg al af gelopen. Het eerste doelpunt van Feyenoord viel na een door Been slim genomen vrije trap. Hij schoot de bal lood recht het strafschopgebied van NAC in. Daar dook Hoekstra razendsnel op en hij schoot langs Van Campenhout. Drie minuten later bekroon de Linford zijn debuut met een gaaf doelpunt. Een door Ben Wijnstekers onbedoeld ver lengde pass van Van den Dun gen belandde bij de Brit en vervolgens scoorde hij met een boogbai. Daarna was het dus afgelopen. Alleen de twee goals van Gullit, een enkele fraaie actie van het duo Taha mata/Been en een geweldige misser van Linford veroor zaakten nog enige opwinding op de tribunes. Die misser van Linford, vrij voor Hiele tikte hij de bal in de handen van de doelman, werd hem nauwe lijks kwalijk genomen. In een uur tijd verzamelde hij zoveel krediet, dat hij zelfs bij een 1- 2-stand mocht missen. Ook Feyenoord-trainer Ab Fafié had zich niet kunnen vermaken met het duel in Bre da. „Het liep allemaal niet zo geweldig. In de eerste helft klopte het bij ons niet in de aanval, omdat Houtman en Gullit elkaar voorin steeds in de weg liepen. Bovendien had het spel van Rep nauwelijks rendement. Hij werd aan het begin van de tweede helft ver teruggedrongen door Van der Borgt. Toen ik hem wisselde voor Steur, kwamen wij beter in ons spel". Bob Maaskant onderschreef de kritiek op de opbouw, of liever het ontbreken daarvan, in het spel van NAC. „Aan de basis konden we geen vuist maken. Echte aanvalspatro- nen werden er niet op de mat gelegd. De ballen kwamen steeds min of meer toevallig bij Linford. Maar ja, alle begin is moeilijk. Hoe lang hebben wij niet op gras gespeeld? De inzet was er wel, daarom werd er af en toe vrij hard gespeeld. Maar aan de kwaliteit ontbrak het wel een beetje". NAC - FEYENOORD 1-3 (1-1). 29. Hoek stra 0-1, 32. Linford 1-1, 51. en 85. Gullit 1-2 en 1-3. Scheidsrechter: Thomas. Toe- Ruud Gullit scoort 1- 3, na een diepte-pass van Troost. De overi gens sterk keepende Christel van Campen hout is kansloos. - FOTODESTEM/JOHANVANGURP schouwers: 10.123. Gele kaart: Duut (Feyenoord). NAC: Van Campenhout; Van den Dun gen, Krijnen (60. Remie), Schrijvers en Flight (77. Sweres); De Schepper, De Kort en Smits; Meyer, Van der Borgt en Linford. FEYENOORD: Hiele; Troost, Van de Korput, Duut en Wijnstekers; Hoekstra, Gullit en Been; Rep (63. Steur), Houtman en Tahamata. Terneuzen dolgelukkig met 2-1 -zege op STEEN eet I Van Cauterenweg, een polderW verkeer zag. t toestel weggesleept ig met toestemming van de rij L t ter plaatse mag opstijgen is 01 I Door Paul de Schrijver TERNEUZEN - Toen de spelers van Terneuzen gis termiddag na het duel met STEEN het veld verlieten, werden ze door verschillen de supporters gefeliciteerd alsof ze de titel in de derde klas hadden binnengehaald. De aanhang van de thuis ploeg was gelukkig met de 2-1-winst op STEEN, toch niet de eerste de beste ploeg '1 deze klas. Het was een verdiende winst voor de thuisploeg, dat wel, maar het was overduidelijk dat heide teams de lange win terstop nog in de benen had den. Maurice de Windt, trainer van Terneuzen, was content ■net de eerste winst die zijn P'°eg in deze competitie ver overde. De Windt: „Ik ben zeer, zeer gelukkig, al speel den we wel krampachtig, vooral in de slotfase van de Wedstrijd. Het is ook wel te verklaren dat de jongens [net vrijuit speelden. We za- jen steeds tegen de eerste winstpartij aan te hikken. Daarom was er angst de voorsprong uit handen te geven, zoals in de duels met De Schutters en Clinge, waar we tegen het eind van de match nog de boot ingin gen". Terneuzen stond kort na rust al op de beslissende eindstand van 2-1. Naarma te de minuten in de tweede helft wegtikten, werd de thuisploeg een meer com pacte massa in de verdedi ging. Het voetballen werd soms vergeten. De Windt be vestigde dit: „Ja, ze kwamen er in de tweede helft maar weinig meer uit om de aan val te kiezen". Ritme Al snel na het eerste fluit signaal van scheidsrechter Wim van Broekhoven bleek dat zowel Terneuzen als STEEN moeite had om in het juiste ritme te komen. De -lange periode zonder competitievoetbal speelde beide teams parten. De scherpte ontbrak. En daar door was deze partij nu niet direct een van de mooiste. De scanning was echter wei aanwezig en af en toe te snijden. In de eerste helft trok Terneuzen het meeste initiatief naar zich toe. De thuisploeg had al na tien mi nuten op voorsprong kunnen staan. Jan Huisman kopte de bal in een 'man-tegen- man-situatie' met Theo de Bot echter naast. Even later was het geheel onverwacht raak aan de an dere kant van het veld. Met een overmacht aan Terneu- zen-verdedigers rond zich, kon Mare Triest na een puntgave draaibeweging de score openen. Toch werd de voorsprong door de bezoe kers niet uitgebreid, maar ook Terneuzen kon niet di rect de gelijkmaker force ren. Later in de eerste helft kwam de thuisploeg wel goed in actie. Een voorzet van Jan Huisman ging rich ting Frank Bogaart. Bogaart werd echter door Mare Triest onderuit geduwd en Van Broekhoven wees te recht naar de stip. Paul van Bambost schoot raak: 1-1. Na de gelijkmaker kreeg de thuisploeg de betere kan sen. De verdediging van STEEN was af en toe zo lek als een Zwitserse gatenkaas, maar zowel Boudewijn Co- rijn als Jan Huisman miste een uitstekende kans na Theo de Bot te hebben uitge speeld. Direct na rust knalde Terneuzen wel raak. Jan Huisman kopte het leer te gen de lat na een hoekschop van Frank Bogaart. In de rebound bepaalde Boude wijn Corijn de eindstand op 2-1. Opvallend in dit matige duel was dat de anders zo fel offensief ingestelde STEEN- spelers nu aanvallend nog geen deuk in een pakje boter konden schieten. „Toch was de aanval hun opdracht", zei STEEN-trainer Walter van Duyse. „We wisten dat we tegen Terneuzen pressie voetbal moesten spelen, maar we misten gewoon de scherpte. Toch gaan we zon dag proberen ons te herstel len en zullen we proberen Clinge onderuit te halen". Van onze sportredactie ALKMAAR - Binnen de Ko ninklijke Nederlandse Schaat senrijders Bond wordt niet al leen keihard gewerkt op het sportieve vlak, ook de maat schappelijke begeleiding komt nu eindelijk van de grond. Zo kreeg Europees kampioen Hein Vergeer in de week na Eskilstuna niet minder dan drie banen aangeboden en wordt er aan een positie op de arbeidsmarkt voor Hilbert van der Duim en sprinter Jan Ykema op het ogenblik hard gewerkt. Vooral voor Van der Duim een belangrijke ontwikkeling. Woensdag zal voor hem de be slissing vallen of hij wel of niet binnen afzienbare tijd wordt opgenomen in het lera- renbestel in Friesland. Daar toe voerde hij al enkele sollici tatiegesprekken, die overmor gen - overigens zonder hem, hij verblijft vanaf vandaag in het Zuidduitse Inzeil - worden afgerond. Insiders wisten ech ter in Alkmaar tijdens het Ne derlands kampioenschap al te vertellen dat Van der Duim voor negentig procent zeker was van de aanstelling. De baan, die de Fries in het vooruitzicht heeft, zou hem niet verhinderen om zijn schaatscarrière voort te zet ten. „Het gaat om een niet vol ledig bezet lesrooster", aldus sinds gisteren zevenvoudig nederlands kampioen Van der Duim. Hein Vergeer toonde zich verguld met de plotselinge be langstelling voor zijn persoon vanuit 'hanenland', maar de Haastrechter houdt in ieder geval tot na dit seizoen de boot af. „Ik heb een lawine van re acties over me heen gekregen. Die wil ik eerst rustig in Inzeil verwerken en op een rijtje zet ten. Daarna volgen nog het WK all-round en het WK sprint en dan pas richt ik me op andere zaken dan schaat sen". De opleving van aanbiedin gen op het maatschappelijk vlak komt voort uit de activi teiten van de begin van dit schaatsseizoen opgerichte Stichting START. Een stich ting, die aanvankelijk werd opgezet om schaatsers (sters) na hun sportloopbaan finan cieel (het beginkapitaal be draagt 50.000 gulden) op weg te helpen, maar waarvan het bestuur - onder anderen Ard Schenk en Henk van de Grift - in Alkmaar besloot ook tijdens de schaatscarrières te trachten hulp te bieden. Zo werd met Vergeer afgesproken dat hij over een maand zijn definitie ve wensen wat betreft een eventuele baan aan het stich tingsbestuur kenbaar moet maken en dat er daarna actie ondernomen zal worden. «NÏBIJTEN JymwnJ tuAniwi S Dat kan met DE STEM GIDS. met z'n onthullende 5 showbizz-interviews, dal 1 «J overzichtelijke radio en t.v.- >1* kOStWl^ program, kunst en kuituur. Hn da's dan nog maar één van su»..—rlic fijne onderdelen van sf i3 Re Stem. die wakkere 4 in 1 1 n'i *n krant met daarnaast il|l DE STEM ALGEMEEN p - DE STEM SPORT - DE STEM REGIO Naam: Adres: Postcode Woonplaats: BEZORG MIJ DE STEM VRIJBLIJVEND OP PROEF VOOR DE HALVE PRIJS 10.- (Met betalen wacht ik op uw acceptgirokaart). Deze bon in een open enveloppe zonder postzegel opsturen naar Dagblad De Stem, Antwoordnummer 112, 4800 VB BREDA. Bellen kan ook: 076-236911

de Stem | 1985 | | pagina 5