Niet mis: 50 guldei Rinus Michels drie maanden uitgeschakeld Pak mee: 50guldei Jan Timman neemt geen enkel risico Vatanen wint Rally van Monte Carlo OVER WINNINGEN OP BOEL A TO VA, NEMES EN KR UGER Internationaal damestennis terug in Nederland Bundesliga Zurbriggen wint afdaling T26 PAGINA SPORT 1 Karpov en Kasparov verhuizen Auto-ongeluk Hans Croon Zweedse artsen zoeken methode om gebruikers bloeddoping op te sporen BARCELONA (ANP) - Tegen haar gewoonte in is Bettine Vriesekoop vrijdagavond in Bar celona haar achtste Top-twaalf toernooi vlie gend van start gegaan. Drie jaar cel voor Scholz SPORT IN 'T KORT Nederlaag handbalteam FBK-games gaan niet door 57 7ATERDAG 2 FEBRUAR11985 MONTE CARLO (AFP) - Ari Vatanen is de strijd om het wereldkampioenschap rally voor rijders en merken vrij dag uitstekend begonnen met een overwinning in de 53e Bally van Monte Carlo. De 32-jarige Fin, die een „loee vormde met zijn vaste Noordierse bijrijder Terry Harryman, werkte op de laatste dag van de rally een aanzienlijke achterstand weg Vatanen en Harryman liepen in de nacht van woensdag op donderdag een straf van acht minuten op omdat zij in Gap te vroeg bij een controle arriveerden. De Fin liet zich door de te genslag in het geheel niet ontmoedigen. Met zijn 350 paardekrachten leverende Peugeot 205 Turbo werkte hij in de Alpen Maritimes zijn achterstand volledig weg. Op de besneeuwde we gen voelden Vatanen en Harryman zich veel beter thuis dan de Westduitsers in hun Audi Quattro. Röhrl hielp zijn concurrent onge wild door de verkeerde keu ze van banden in de laatste klassementsproeven. In een alles-of-niets poging koos Röhrl op een gedeeltelijk met ijs bedekte proef voor slicks. De Westduitser gokte verkeerd en verloor meer dan twee en hajve minuut. De Nederlandse équipe Els en Willem Sintenie uit Haarlem haalde de finish niet. In de 28e klassements proef begaf de motor van de Opel Manta het. De uitslag van de 53 e Rally van Monte Carlo Is: 1. Vatanen/Harryman (Fin/N-Ier) Peugeot 205 Turbo 10.20.49; 2. Röhrl/Geistdörfer (WD1) Audi Quattro op 5.17; 3. Salonen/Harjanne (Fin) Peugeot 205 Turbo op 10.05; 4. Blomqvist/Cederberg (Zwe) Audi Quattro op 19.22; 5. Saby/Fauchille (Fra) Peugeot 205 Turbo op 19.56; 6. Toivoinen/Piironen (Fin) Lancia 037 op 22.27; 7. Snobeck/Bechu (Fra) Re nault 5 TB op 48.16; 8. Andruet/Peu- vergne (Fra) Citroen Visa op 52.23 9. Biason/Siviero (Ita) Lancia 037 op 53.02; 10. Chomat/Breton (Fra) Citroen Visa op 59.11. Vatanen middenwerd gisterochtend gehuldigd als winnaar van de Monte Carlo-rally. Links van hem zijn ploeggenoot Timo Salonen die derde werd en rechts Walter Röhrl. Na vier Monte Carlo-zeges op rij moest de Westduitser genoegen nemen met een tweede plaats. - FOTO AP Mesekoop vliegend van start MOSKOU (AFP) - De 48e par tij uit de tweekamp om het wereldkampioenschap scha ken tussen titelhouder Anatoli Karpov en uitdager Gary Kasparov, die vrijdag op het programma stond, is om 'tech nische redenen' uitgesteld tot maandag 4 februari. In Moskou werd tegelijker tijd medegedeeld, dat de wed strijd verplaatst is naar het hotel 'Sport', in een van de buitenwijken van de Russi sche hoofdstad. De tweekamp werd sedert 10 september gehouden in de Zuilenzaal in het centrum van Moskou, vlak bij het Kremlin. MIDDELBURG (ANP) - Oud voetbaltrainer Hans Croon is woensdag bij een auto-onge luk ernstig gewond geraakt. Croon (46) was volgens de poli tie van Middelburg, met een passagier in zijn auto, woens dag betrokken in een eenzijdig verkeersongeluk. Zijn perso nenauto zou in de buurt van Arnemuiden uit de bocht zijn gevlogen. De oud-trainer werd opge nomen in het Gasthuis te Mid delburg en donderdag overge bracht naar het Dijkzigt-zie- kenhuis te Rotterdam. Zijn toestand is bevredigend. Croon, die de laatste drie jaar geen club meer had, be gon bij de toenmalige BVC Amsterdam als jongste trainer in het betaalde voetbal. Het hoogtepunt uit zijn loopbaan was het veroveren van de Europese beker voor beker winnaars met Anderlecht in 1976. STOCKHOLM (Reuter) - lyee Zweedse artsen zijn be zig een methode te ontwikke len om bloeddoping te bewij zen. Het wetenschappelijk on derzoek is het gevolg van een toegenomen aantal sportlie den, dat gebruik maakt van J*n prestatieverhogende Moedkuur. Kort geleden schorste de Amerikaanse wielerbond be geleiders van de Olympische Ploeg toen verschillende Ame rikaanse renners in een bloed- dopingschandaal verwikkeld raakten. Na de wereldkam pioenschappen Noordse ski in Seefeld (Oostenrijk) circuleer den geruchten als zouden ver schillende deelnemers zich lobben bediend van de ge wraakte methode, ethisch on aanvaardbaar, maar niet ver deden. Die geruchten werden overigens ontkend. Peter Hemmingsson, de me dische begeleider van de Zweedse ski-ploeg, die met as sistentie van zijn collega Bo orglund op zoek ging naar den waterdichte opsporings methode, heeft de internatio- ate skifederatie en het inter- ationaal Olympisch comité financiële steun gevraagd, waalf skiërs hebben zich in- ™ssen bereid verklaard als P oef konijn te fungeren. Leed zij in de voorgaande edities op de eerste dag twee of meer nederlagen, in de Catalaanse hoofdstad opende ze met een honderd procent score van drie uit drie. de pingpong-liefhebbers in de metropool in een gestaag groeiende populariteit ver heugen, maar waar hij enkele weken over deed, lukte Vrie sekoop vrijdagavond in twee partijen. De Hazerswoudse was in de partijen tegen Boelatova en Nemes inderdaad op dreef. De manier waarop ze het spelver- loop dikteerde, deed sterk her inneren aan Nantes 1982, toen ze een ongekende superioriteit aan de dag legde en het top- twaalf toernooi met tien over winningen plus de traditionele nederlaag tegen Olah op haar naam bracht. Flijoera Boelatova, Europa's sterkste verdedigster op dit moment, werd er in de tweede en derde game radeloos van. De speelster uit de Sovjet Unie durfde niet meer veelvuldig de aanval over te nemen en werd door de agressieve topspin- aanval van Vriesekoop voor onoplosbare problemen ge steld. De finaliste bij het Euro pees Kampioenschap van 1984, probeerde nog wel bij te blij ven maar wist zich in beide games op de stand 15-10 reeds verslagen. Vriesekoop regeerde, va rieerde, spreidde naar harte lust, bewoog even snel als doeltreffend en bezat de con centratie en het geduld tot het juiste moment te wachten. De 22-jarige studente filosofie uit Tasjkent schudde in beide ga mes al vroeg met de paarden staart als teken van overgave. Olga Nemes, het kleine, piepjonge, talentvolle tafel- tenniswonder uit Roemenië, kwam er nog slechter van af. In zeer hoog tempo legde Vrie sekoop de zwakheden in het spel van de naar West-Duits- land uitgeweken speelster bloot. Voor de meervoudig Ne derlandse kampioene stond het duel in het teken van de wraak. Twee jaar geleden, in Thor- naby, debuteerde Nemes op veertien-jarige leeftijd in de Top-twaalf. In de tweede par tij tegen Vriesekoop werd ze aan de overwinning geholpen door falende arbiters. Gerard Bakker, geschorst wegens zijn kopstoot, kon het verlies niet accepteren, sprong van de tri bune, zette gelegenheidscoach Nora Bakker voor schut en wilde met Vriesekoop bijna het speelveld verlaten. Zover kwam het nog net niet, maar de rel was geboren en het con flict sudderde door tot de schorsing vorig september af liep. Tegen Nemes, die in Thor- naby het toernooi winnend af sloot, was Vriesekoop uit op revanche. De prijs voor twee jaar misère bestond uit een klinkende overwinning. Die kwam er ook. Nemes werd naar alle hoeken van de tafel gestuurd, probeerde vanuit Een buitengewoon floris sant begin, dat veel perspec tief biedt voor het vervolg. Want twee van de drie versla genen behoorden tot de exclu sieve categorie waarin Vriese koop haar voornaamste tegen strevers indeelt. Flijoera Boelatova, door Vriesekoop getipt als winna res in Barcelona, werd in de openingspartij in drie games (15-21,21-16,21-14) bedolven onder de topspin-smashes van de 23-jarige Hazerswoudse en haakte in de tweede en derde game ontmoedigd af. Olga Nemes, door Vriese koop gevreesd om haar flit sende backhand, kwam er he lemaal niet aan te pas. De zes tien-jarige speelster van Stuttgart verliet na de gave demonstratie van Vriesekoop (21-16,21-14) met tranen in de ogen de arena. Het was lang geleden dat ze zo kansloos was geweest als in Barcelona tegen de ontketende Vriesekoop. Het derde slachtoffer werd Kirsten Krüger, de Westduitse invalster voor de Zweedse Marie Lindblad, haar Kielse clubgenote in de Westduitse competitie. Krüger werd in beide games op grote achter stand gezet, maar kwam even- zovele keren door een machtig slotoffensief nog dichtbij: 21- 19,21-18. Het Spaanse publiek kon het spectaculaire spel van Bet tine Vriesekoop best waarde ren. De ruim 2000 toeschou wers in het sportpaleis ver taalden hun ondeskundigheid in luidruchtige aanmoedigin gen, en klapte en juichte de Nederlandse zo toe, dat zelfs de wat dit betreft toch wei wat gewende Vriesekoop er verle gen van werd. De geestdrift van het pu bliek is niet verwonderlijk. Vijftig jaar oud ligt het Spaanse tafeltennis nog in de luiers. Van de twee miljoen in woners van Barcelona slaat minder dan één procent min of meer geregeld tegen het bal letje. De Catalaanse hoofdstad telt 1500 actieve beoefènaars, merendeel recreanten, ver deeld over 130 clubs. Arme clubs vooral, die geen peseta kunnen spenderen aan een trainer die het spelpeil om hoog kan brengen. Daar tegenover staat een rijke club als Barcelona, lid van het voetbal- en basketba limperium. Die smijt met geld. Om bijvoorbeeld de in Val- kenswaard ontslagen Bob Pot- ton voor een half jaar te huren en wekelijks met het privé- vliegtuig van de voorzitter in Nederland op te halen en weer af te zetten. De Britse clown mag zich bij Bettine Vriesekoop op dreef in Barcelona. In haar eerste drie partijen was zij ongenaakbaar. - FOTO ANP eerste positie de aanvallen van Vriesekoop af te remmen, maar werd veelvuldig kans loos gepasseerd. Vooral in de tweede game speelde Vriese koop vrijwel foutloos. Uitslagen; eerste ronde; dames: Valenti- na Popova (Sov)-Narine Antonjan (Sov) 18-21,21-15,21-12, Marie Hrachova (Tsj)- Gabriella Szabo (Hon) 24-22, 21-14, Flij oera Boelatova (Sov)-Bettine Vriesekoop (Ned) 21-15, 16-21, 14-21, Branka Batinic (JSl)-Gordana Perkucin (JS1) 21-18, 21- 13, Zsuzsa Olah (Hon)-Edit Urban (Hon) 22-20, 17-21, 21-11, Kirsten Krüger (WDl)-Olga Nemes (WD1) 21-23, 21-19, 20-22. Tweede ronde: Popova-Krüger 22-20,16- 21, 21-17 Hraehova-Batinic 21-13, 21-13 Boelatova-Antonjan 17-21, 21-13, 21-19 Vriesekoop-Nemes 21-16, 21-14 Olah- Perkucin 21-14, 21-7 Szabo-Urban 22-20, 21-12 Derde ronde: Popova-Boelatova 15-21, 21-16,11-21 Vriesekoop-Kruger 21-19,21- 18 Hrachova-Perkucin 25-23, 21-14 Bati- nic-Urban 21-18, 22-20 Olah-Szabo 21-12, 21-13 Antonjan-Nemes 14-21,21-16,19-21. De stand na drie ronden is: 1. Vriese koop, Olah en Hrachova 6 pnt, 4. Popova, Boelatova, Batinic en Nemes 4 pnt, 8. Szabo 2 pnt, 9. Antonjan, Perkunic, Ur ban en Krüger 0 pnt. BERLIJN (SID) - De recht bank in Berlijn heeft de vroe gere Europese bokskampioen Gustav 'Bubi' Scholz vrijdag veroordeeld tot een onvoor waardelijke gevangenisstraf van drie jaar. De 54-jarige Scholz werd aangeklaagd voor moord op zijn vrouw en verboden wa penbezit. Tot het vonnis van kracht wordt kan de ex-bok- ser tegen een borgsom van een kwart miljoen mark op vrije voeten worden gesteld. ADVERTENTIE Publikalie van hel Bedn/tschap Schildersbedrijf Ie Rijswijk ZH Als u deze winter de schilder laat komen, zorgt hij voor een stevige premie. Van maar liefst 50 gulden per man per dag.'jry Typisch de winterschilder weer! wSCHILDER NAAR PREMIEVOORWAARDFN FN FISCALE AFTRF.KMOCF! IIKHFDFN ATLETIEK - De Koninklijke Nederlandse Atletiekunie heeft een nieuwe hoofdspon sor gevonden. Het Ameri kaanse bedrijf Converse zal de de Nederlandse atleten tot 1 januari 1989 van kleding voor zien. Met de overeenkomst is een bedrag gemoeid van onge veer een miljoen gulden. RUGBY - De Nederlandse rugbyploeg, spelend onder de naam Impala's, heeft vrijdag, na een gedwongen winterstop van vijf weken, te Hilversum de oefencampagne hervat met een zege (16-7) op een team van de Engelse luchtmacht uit West-Duitsland. SCHAATSEN - Ook de tweede afstand, de 3000 meter, van het Zweedse schaatskampioen schap voor dames werd door Anette Carlen gewonnen. Met 4 minuten 42,80 seconden reed zij een nationaal record en was bovendien tien seconden sneller dan Jasmin Krohn, die als tweede na twee afstanden al drie en een halve punt ach ter staat in het klassement. TENNIS - Tom Nijssen heeft vrijdagavond de halve finales bereikt van het satelliettoer- nooi in Douai (Fra). De Neder lander won in de kwart-eind strijd met 7-6 en 6-2 van Jac ques Deprater (Bei). De andere halve-finalisten zijn Eric Wi- nogradsky, Loic Courteau (Fra) en Damir Keretic (WD1). ALGEMEEN - Jan van den Udenhout heeft donderdag af scheid genomen als directeur van het Prins Willem Alexan der Sportcentrum Zoetermeer. Twee jaar geleden, bij de ope ning van dit centrum, dat nu in ernstige financiële proble men verkeert, had Van den Udenhout toegezegd deze functie twee jaar te vervullen. Deze termijn is thans afgeslo ten. Voorlopig zal de voorzitter van de IJshockeybond, Fred Schweers, de lopende zaken van het Sportcentrum onder zijn hoede nemen. SCHAATSEN - Anette Carlen heeft bij het Zweedse schaats kampioenschap voor dames te Stockholm de 500 meter met overmacht gewonnen. Carlen won in 43,08 seconden, Jasmin Krohn werd tweede in 44,96. AMSTERDAM (ANP) - Rinus Michels zal de eerste drie maan den zijn werkzaamheden bij de KNVB niet hervatten. De bondsmanager heeft dat advies ontvangen na het onderzoek waaraan hij deze week is onderworpen in het Amsterdams Me disch Centrum. Gebleken is dat Michels, die zondag in het ziekenhuis werd opgenomen, toch een licht hartinfarct heeft gehad. Hij zal nog enkele dagen in het Amsterdamse ziekenhuis blijven, hoewel de behandelende artsen nadrukkelijk hebben gesteld dat zijn ge zondheidstoestand geen reden tot ongerustheid geeft. Het sectiebestuur Betaald Voetbal zal zich begm volgende week beraden over de maatregelen die met betrekking tot het Nederlands elftal moeten worden genomen. De afwezigheid van Michels strekt zich namelijk uit over een periode waar twee kwalificatiewedstrijden voor het toernooi om het wereldkampioenschap in vallen. Het Nederlands elftal speelt op 27 februari thuis tegen Cyprus en op 1 mei volgt de laatste thuiswedstrij d, tegen Oostenrij k. Bij de oefenwedstrijd van woensdagmiddag, in Waalwijk te gen eerste-divisieclub RKC, zal het Nederlands elftal begeleid worden door Jan Rab, de trainer van Barendrecht, die geen vol ledige functie bij de KNVB heeft en Michels assistent Dick Ad vocaat, die niet over de vereiste diplomas beschikt. AMSTERDAM (ANP) - Naar het zich laat aanzien zal er dit najaar worden getennist om de internationale damestitel van Nederland. Afgezien van een door het publiek massaal gemeden po ging tot herleving in 1981 (Am sterdam), is het twaalf jaar geleden, dat voor het laatst om deze titel werd gestreden. Het einde kwam destijds toen 't Hilversumse Meikiiuisje koos voor een exclusieve herenfor mule en de dames buiten zette. Piet van Eysden, organisa tor van 't Melkhuisje en publi- citeitsman Frank van de Wall Bake, hebben bij hun poging de belangstelling voor het in ternationale vrouwentennis te doen herleven de steun gekre gen van een sponsor en de Ko ninklijke Nederlandse Tennis- bond. De sponsor, de Nederlandse afdeling van de multi-natio nal Hewlett-Packard, heeft voor de komende drie jaar het prijzengeld van 75.000 dollar gegarandeerd. De KNLTB brengt de titel: Internationaal dameskampioenschap van Ne derland in. De Tros heeft zich van de TV-rechten verzekerd. LEMGO (SID) - Het Neder landse herenhandbalteam heeft vrijdag in Lemgo de eer ste van een serie van drie wedstrijden tegen West- Duitsland, met ruim verschil verloren. Na een acceptabele achterstand bij rust, 9-11, ver loor Oranje uiteindelijk met 16-22. De Nederlandse ploeg start te in Lemgo verrassend sterk. De Westduitsers, met zeven spelers in de ploeg die in Los Angeles de zilveren medaille behaalde, stonden na zeven tien minuten spelen zelfs op een achterstand van 4-7. Een tempoverhoging was de Nederlandse spelers te mach tig en nog voor de pauze had den de gastheren de stand weer in hun voordeel veran derd. In de tweede helft lieten de krachten bij Nederland het afweten. KEULEN (SID) - FC Köln is de tweede helft van de compe titie in de Bundesliga begon nen, zoals de eerste helft werd beëindigd. Goed. Vrijdagavond werd op eigen veld met 1-0 van Eintracht Braunschweig gewonnen. Littbarski maakte in de twin tigste minuut het doelpunt. BORMIO (DPA) - De Zwitser Pirmin Zurbriggen heeft gis teren bij de wereldkampioen schappen alpine ski de afda ling voor de combinatie ge wonnen. Amper drie weken geleden werd nog een menis cus uit een van zijn knieën verwijderd. Zurbriggen was 0.18 seconde sneller dan zijn landgenoot Peter Lüscher. Zurbriggen maakte in de afdaling grote indruk. Hij raasde in twee minuten en 36- honderdste seconde de 3680 meter lange helling af en was twee-tiende sneller dan zijn landgenoot Peter Lüscher. De gemiddelde snelheid van Zur briggen was 110.069 km/u. De uitslag van de afdaling voor de combinatie is: 1. Pirmin Zurbriggen (Zwi) 2.00.36; 2. Peter Lüscher (Zwi) 2.00.56; 3. Markus Wasmeier (Brd) 2.01.59; 4. Todd Brooker (Can) 2.01.76; 5. Michael Mair (Ita) 2.01.81; 6. Douglas Lewis (Vst) 2.02.04; 7. Frank Piccard (Fra) 2.02.50; 8. Anton Steiner (Oos) 2.02.56; 9. Philippe Verneret (Fra) 2.02.60; Steven Lee (Aus) 2.02.60; 11. Günther Marxer (Lie) 2.02.79 12. Sepp Wildgruber (Brd) 2.02.81; 13. Bill Johnson (Vst) 2.02.98; 14. Klaus Gattermann (Brd) 2.03.12; 15. Atle Skaardal (Noo) 2.03.50. HENGELO - De internationa le atletiek-wedstrijden, de FBK-games, die voor de vijfde keer op 14 augustus aanstaan de zouden worden gehouden, gaan niet door. De wedstrijden waren voor de vijfde keer op de interna tionale agenda van de IAAF geplaatst. Voorzitter Rob Kerkhoven van de FBK-ga mes wilde geen commentaar leveren. Hij verwees naar een persconferentie op 8 februari aanstaande. ADVERTENTIE Publikalie van hel Bedriilschap Schildersbedrijf te Rijswijk (ZH) Als u deze winter de schilder laat komen, zorgt hi) voor een stevige premie. Van maar helst 50 gulden per man per dag.V Typisch de winterschilder weer! VRAAG UW SCHILDER NAAR PREMIEVOORWAARDFN EN FISCALE AFTREKMOGELIJKHEDEN WIJK AAN ZEE (ANP) - Jan Timman heeft vrijdag in de twaalfde en voorlaatste ronde van het Hoogovens schaak toernooi in Wijk aan Zee geen enkel risico genomen. Toen zijn enig overgebleven con current, de Engelsman John Nunn, al na een uur het punt deelde met de Tsjechoslowaak Ljubomir Ftacnik, had Tim man zich door een zege op de Canadees Kevin Spraggett al kunnen verzekeren van de eerste prijs van 10.000 gulden. De Amsterdamse groot meester voelde zich echter niet helemaal fit, hij klaagde over lichte duizeligheid, en besloot met remise genoegen te nemen toen Spraggett in het aange nomen Dame-Gambiet met enkele opmerkelijke zetten een gelijke stand had bereikt. Timman heeft nu zondag in de laatste ronde aan remise te gen Kiril Georgijev voldoende voor de toernooiwinst. De Bul gaar zal daaraan ongetwijfeld alle medewerking verlenen. Door een zege op de Westduit ser Eric Lobron heeft ook hij aan een puntendeling genoeg voor zijn tweede grootmees ter-resultaat. Hoe verstandig het was van Timman niet alles op haren en snaren te zetten, bleek later in de middag. De vermoeidheid had kennelijk bij diverse spe lers het denkvermogen danig aangetast, want de blunders verschenen op het bord als be trof het een epidemische ziek te. Van der Wiel, Ligterink en Lobron, die toevallig alle drie met wit speelden, werden het slachtoffer van hun grove na latigheden. Portisch schonk Romanisjin een kwaliteit, het geen niet direct tot verlies leidde, maar de Hongaar noopte in de tweede zitting voor remise te vechten in plaats van de gedachte winst op te strijken. Gert Ligterink was de eer ste, die geducht mistastte. Hij speelde de Dame-Indische opening tegen Aleksander Beljavski veelbelovend. Steu nend op zijn in dit toernooi door meestal goed spel ge groeide zelfvertrouwen liet Ligterink zich echter verlei den tot al te drieste manoeu vres. Beljavski stelde zonder te rocheren rustig zijn koning in veiligheid, waarna wit lijd zaam moest toezien hoe de op mars van de zwarte d-pion hem een stuk kostte. In de meestergroep leed Je roen Piket opnieuw een neder laag, ditmaal tegen Hans Böhm. Hij moet nu in de slot- ronde van de Hongaarse lijst aanvoerder Ferenc Portisch winnen om alsnog recht te doen gelden op een meesterre- sultaat. Uitslagen; grootmeesters: Lobron (BRD)-Georgijev (Bul) 0-1 Timman (Ned)-Spraggett (Can) Romanisjin (Sov)-Portisch (Hon) Vt-tt, Ligterink (Ned)-Beljavski (Sov) 0-1 Koedrin (Vst)- Kortsjnoi (Zwi) Vi-Vi, Van der Wiel (Ned)-Ree (Ned) 0-1 Nunn (Eng)-Ftacnik (Tsj) Vt-Vi. De stand na de twaalfde ronde is: 1. Tim man 8Vt punten 2. Nunn IVt 3. Beljavski, Georgijev 7 5. Lobron, Ree, Portisch en Romanisjin 6 9. Kortsjnoi 5% 10. Van der Wiel, Ligterink Spraggett, Ftacnik 5 14. Koedrin 4 Vt. Meestergroep: Hodgson (GBr)-De Boer (Ned) Vt-Vt, Hartoch (Ned)-De Wit (Ned) Vt-Vi, Van der Sterren (Ned)-Rogers (Aus) 0-1 Böhm (Ned)-Piket (Ned) 1-0 Portisch (Hon)-Barlov (Jsl) 1-0 Grooten (Ned)-Sowray (GBr) 1-0. Achtste ronde: Van der Sterren-Barlov 0-1. De stand voor het begin van de laatste ronde is: 1. Portisch 6Vfe, 2. Rogers, Hodg son en De Boer 6 pnt, 5. Piket en Hartoch 5 Vt pnt, 7. De Wit 5 pnt, 8. Van der Ster ren en Böhm 4% pnt, 10. Sowray 4 pnt, 11. Barlov 3Vt pnt, 12. Grooten 3 pnt. De overwinning van Hans Ree in de twaalfde ronde van het Hoogovens toer nooi op John van der Wiel kwam als volgt tot stand: Wit: Van der Wiel; Zwart: Ree: 1. e2-e4 e7-e6 2. d2-d4 d7-d5 3. Pbl-d2 Pg8-f6 4. e4-e5 Pf6-d7 5. c2-c3 c7-c5 6. Lfl-d3 Pb8-c6 7. Pgl-e2 c5xd4 8. c3xd4 Dd8-b6 9. Pd2-f3 f7-f6 10. e5xf6 Pd7xf6 11.0-0 Lf8-d6 12. Pe2-c3 0-0 13. Lcl-e3 Lc8-d7 14. Tfl-el Kg8-h8 15. a2-a3 Db6-d8 16. Le3-g5 Pc6-e7 17. Pf3-e5 Ld7-e8 18. Ddl-f3 Dd8-b6 19. Df3-h3 Pe7-g8 20. Pe5-g4 Pf6-h5 21. Telxe6 Db6xb2 22. Tal-dl Db2xc3 23. Te6xd6 Dc3xd4 24. Lg5-e3 Dd4-a4 25. Tdl-al Da4-b3 26. Le3-d4 Tf8-f4 27. Td6-h6 Pg8xh6 28. Pg4xh6Tf4xd4 29. Dh3-e6 Le8-g6 Wit geeft het op.

de Stem | 1985 | | pagina 5