rees agen f ERKEN MET BEHO UD UITKERING 'Kamer laks in standpunt over euthanasie' Deetman: geen garantie voor behoud hanen bij fusie hbo Huisartsen schaffen praktijkverkoop af Tentoonstelling 'vrome vondsten Opvallend akkoord onderwijs Verkort formulier aangifte belasting E STEM COMMENTA AR Om de geloofwaardigheid ZILLERTAL OOSTENRIJK el DERINGEN ■BINNENLAND Opnames in psychiatrie verdubbeld Kabinet aanvaardt verdrag tegen folteringen PENDELEXPRES /ËfcKEmmim TWEEHOOFDIGE LEIDING BASISSCHOOL DEN HAAG - Het werken met uitkeringsgeld, de zogenaamde 'terugploegregeling', levert minder op dan is verwacht. Lauw DELTAWERKEN Achtergronden, feiten en ontwikkelingen over de waterbouw in Nederland. MEULENHOFF INFORMATIEF heeft door de jaren dat radicale standpunt 'nd gehouden, al paste iet meer in zijn 'her wen' geschiedenis en eeg hij het in het open- 'Getrouwer aan het so me dan de PvdA' 'ft Van Wijnen. En daar en Uyl het met zijn vi er economische groei in arkteconomie (1984) het oen. eerherstel dus voor de leider. Het initiatief oor zou van de partij n uitgaan, vindt Van ~n. d-fractieleider ip de "e kamer jhr. mr. M. er Goes van Naters wil echter niets van weten, oorwaarts' windt hij er doekjes om: „De fabel rees te links was om het gen van de rooie vlag- 'n 1971 (toen de PvdA fde naar de vorming een progressieve volks- j en daarvoor de socia- che ideologie wilde los- red.) te dulden moet nu eens worden opgebla- n Huize-Drees is de an- dA-partij opgericht: Behalve de zoons van s behoorden daartoe ook artij genoten die zelfs paanse dictator Franco aanvaardbaar staats- vonden: De Kadt en art. In de Kamer heb- die lui van DS'70 altijd rechts meegestemd". rees, de patriarch van uis, zou daar niets mee aken hebben. En wèl een aganda-artikel voor 0 schrijven? Kom nou, valt er te vergeven in wereld, maar verraad s de wijsheid inderdaad de jaren komt kan de 83- e Van der Goes van Na- enige wijsheid niet wor- ntzegd. m Drees, Democraat, door van Wijnen. Uitgave: Unie- Amsterdam. rs om de OPEC-club bij ar te houden. Juist door- 'e omstandigheden per binnen het oliekartel verschillend kunnen komen uiteenlopende ngen in de onderhande en steeds meer met el- in botsing. Het is net als n kabinet dat in plaats economische groei de omische verarming moet elen. Dan komen de ver- llen tussen de verschil- e ministers pas goed voren. zou mij niet verbazen als PEC-blok over enkele n niet meer is dan een risch verschijnsel dat welijks nog economsiche ht heeft in de wereldeco- ie. Door het uitlokken nieuwe concurrenten, el op het gebied van de inning als op het terrein de olievervanging, heeft dit kartel zijn eigen graf raven, maar ook dit is n nieuwigheid in de eco- lische geschiedenis. lling, vervolgens nog eens an het resterende bedrag); 2,08 dat verminderd wordt de oudste partner. Samen 54,16 per maand. En dat met het kabinetsvoorstel, positie nemen daarnaast rder 65 jaar zijn dan hun an 1 april een zelfstandig ijnde 782,08. Daarnaast oment dat hun echtgenoot ag; dus nog eens ƒ782,08. aardig douceurtje op voor ar schatting 22.000 vrou- aan de AOW-zaak is de ioenfondsen. Die keren op Insioen uit dat is gebaseerd centage van het laatst ver- >W is daarin begrepen. Een ort dit beeld en zou krach- kunnen inhouden dat de helft zelf moeten aanvul- s eerder verleden jaar tij- ïg van de Tweede Kamer- iciale Zaken uitvoerig be- lanciële consequenties zijn cies. Het kabinet gaat er- ra kosten tussen de 60 en n, maar er zijn ook bereke- bedrag tussen de 1 en 2 e fondsen hebben driejaar n een oplossing hiervoor te worden opgemerkt dat het bouwwerk van toeslagen ingen geldt. Voor de gene- enteel de nieuwe wet slaat elijk dat de (meestal jonge ntje heeft. Toch wil dat niet ikenvoorbeelden en nieuwe alleen theoretische waar evers gaan er doorgaans sultaat van hun geploeter e generaties meekan. Of de de eeuwwisseling de Twee- ■cabinet uit 1985 erg dank- taat nog te bezien. Al was ie veelvuldig beleden ver- (sociale) wetten met de AOW weer verder weg is. und» tr(f 1985 T28 PAGINA 2 yan onze Haagse redactie „EN HAAG - Minister Deet- m (Onderwijs) weigert te iranderen dat docenten in j,et hoger beroepsonderwijs L baan niet kwijtraken als hbo-instellingen gaan samen werken. De bewindsman vindt i,t er pas een sociaal plan in jt,],bo kan worden opgesteld ,ls Wijkt hoeveel hbo-scholen daadwerkelijk fuseren tot de „ieuwe 'regionale hogescho- Dat blijkt uit een gisteren verschenen notitie van de be windsman over de fusie-ope ratie in het hbo. De onderwijs bonden braken onlangs het overleg met Deetman af toen deze weigerde in te gaan op het verzoek om een werkgele- genheidsgarantie te geven. In de notitie staat dat 'gedwon gen ontslagen zoveel mogelijk zullen worden vermeden'. Vol gens de bewindsman zullen er landelijk zelfs nieuwe docen ten geworven moeten worden. Deetman wijst er in zijn no titie op dat er de komende ja ren wel bezuinigd zal worden op de salariskosten in het hbo, maar dat er extra geld vrij komt onder meer door de toe name van het leerlingental. De minister spreekt in de nota ook zijn tevredenheid uit over de voortgang van de voorbe reidingen voor de groot scheepse fusie in het hbo. UTRECHT (ANP) - De Lan delijke Huisartsen vereni ging (LHV) heeft gisteren besloten dat het uit moet zijn met de hoge verkoopprijs (goodwill) van huisartsen praktijken. Praktijken wor den daardoor goedkoper waardoor meer werkloze huisartsen aan de slag kun nen. Ook besloot de LHV tot verlaging van de praktij knorm. De huisartsen vragen al lang om verlaging van die praktijknorm, het (fictieve) aantal patiënten op grond waarvan de tarieven vastge steld worden. Op dit moment is de normpraktijk 2500 pa tiënten groot, terwiil de huisartsenpraktijken in werkelijkheid vaak kleiner zijn: gemiddeld hebben de Nederlandse huisartsen 2300 patiënten, waardoor veel huisartsen het norminkomen niet halen. De LHV heeft nu met staatssecretaris Van der Reijden (Volksgezondheid) afgesproken dat de norm praktijk op 1 oktober omlaag gaat naar 2400 patiënten. Over verdere verkleining van de normpraktijk staat nog niets vast, maar het stre ven is dat de norm in 1990 2200 patiënten per huisarts zal zijn. Het heeft de nodige moeite gekost het voorstel door de LHV-ledenvergadering te krijgen. In december stuur den de leden het LHV-be- stuur terug naar de onder handelingstafel, omdat ze het toen bereikte resultaat te mager vonden. Zo lag het de apotheekhoudende huisart sen zwaar op de maag dat de overeenkomst niets regelde met betrekking tot hun rechtspositie. Veel apotheek- houdende artsen voelen zich 'bedreigd' door de vestiging van apothekers in hun nabij heid. In aanvullende besprekin gen met Van der Reijden werd het voorstel op een aantal punten aangepast - zo zal de praktijkverkleining nu enkele maanden eerder haar beslag krijgen - maar ook in het nieuwe stuk ko men de wensen van de apo theekhoudende artsen niet 'Terugploegen' geen succes Ï-BUJET den HAAG (ANP) - Het mi nisterie van Financiën is bezig met het versturen van ruim anderhalf miljoen verkorte aangiftebiljetten voor het be lastingjaar 1984. Dit formulier, het E-biljet, is een verkorte uitgave van het A-biljet. Het bevat minder vragen dan het A-biljet en niet alle bestand- leien waaruit een belastbaar inkomen kan bestaan, zijn er- n opgenomen. Totaal ont vangt eenderde van het aantal belastingplichtigen nu een E- biljet in plaats van A-formu- lier. Het verkorte biljet is dit ar landelijk ingevoerd, na dat de laatste j aren op acht in specties der directe belastin gen proeven met een verkort aangifteformulier zijn gehou den. Ze zijn bestemd voor nor male belastingplichtigen, bij voorbeeld voor diegenen, die i bijverdiensten hebben. Aan de hand van de ontvan- A-biljeten 1983 hebben de inspecties uitgezocht wie voor het nieuwe E-biljet in aan merking kwam. De plaatsen waar de proeven zijn gehou den zijn Alkmaar, Utrecht, Delft, Arnhem, Deventer, Delfzijl, Roermond en Roosen daal. In het Utrechtse Centraal Museum is vanaf vandaag tot 31 maart een kleine ar cheologische tentoonstelling te zien onder de titel 'Vrome vondsten'. De expositie geeft een overzicht van voorwer pen met een religieus karak ter samengesteld door de vinder, de stadsarcheoloog Hoekstra. -fotoanp ECHTBREUK, een borrel te veel op en duidelijke tekenen van geestelijke onevenwichtigheid hebben in het verleden geleid tot het aftreden van individuele ministers maar uit zo'n ministerscri sis vloeide dan geen kabinetscrisis voort. Een bewindsman, die politieke fouten begaat, sleept in zijn val meestal wel een heel ka binet mee. De burgerlijke moraal weegt c.q. woog in Nederland nu eenmaal anders dan de politieke. Vandaar dat WD-minister Van Aardenne nog' steeds op Economische Zaken zetelt - als 'aangeschoten wild' weliswaar - ondanks het feit dat hij in de RSV-affaire gejokt heeft tegen het parlement, zijn collega's in het kabinet onzorgvuldig heeft geïnformeerd en uit de schatkist hon derden miljoenen in de bodemloze put van een op sterven na dood bedrijf heeft laten verdwijnen. Komende week moet de minister opnieuw spitsroeden lopen in de Tweede Kamer. In dat debat gaat het dan niet meer alleen over de paar pagina's in het rapport van de parlementaire enquê te-commissie inzake de beruchte 'blanco cheque' aan de RSV en de voorlichting aan het parlement maar over de totale betrokken- beid van de bewindsman bij de ondergang van de grote Neder landse scheepsbouw. Bij het eerder gevoerde debat over de on juiste informatie - 'ronduit misleidend en daarom on aanvaard baar', concludeerde de enquête-commissie - is Van Aardenne met de hakken over de sloot gekomen. Dit dank zij het dreige ment van de andere WD-ministers dat ook zij zouden opstappen als hun omstreden collega tot aftreden zou worden gedwongen, net CDA hield toen echter nog wel een stok achter de deur: Van Aardenne kreeg van CDA-fractieleider De Vries voorlopig niet meer dan 'voorwaardelijk groen licht'. Wie zijn oren bij het CDA te luisteren legt krijgt niet de indruk Pat de christen-democraten staan te trappelen van ongeduld om oe bijna verloren politieke bloedverwant weer met gejuich binnen 'e halen. Zelfs de rechtervleugel van het CDA vindt dat Van Aar- Penne niet kan aanblijven. Hij had de eer aan zich zelf moeten bouden en eigener beweging behoren op te stappen, zeggen ze PPk daar. Maar dat is nu juist het probleem. Vooralsnog ziet Van Aardenne meer in 'blijf zitten waar je zit en verroer je niet'. Bo vendien ligt er nog steeds het dreigement van de VVD, dat er een kabinetscrisis komt als een kamermeerderheid Van Aardenne tot aireden zou dwingen. CDA-fractieleider De Vries heeft deze week aangekondigd dat Ji| voortaan met 'rechte rug' door het politieke leven zal gaan. ™at betekent dat ten aanzien van Van Aardenne en het ook door p« CDA begeerde voortbestaan van de CDA-WD-coalitie? Vol- ns de ongeschreven regels van het Binnenhof kan een minis- jf' d'e het parlement bedrogen heeft, niet aanblijven. Een vol- ekt integer man als De Vries - vriend en vijand zijn het daar- lanu 8ens zal echter bij z'in uiteindelijke oordeelsvorming ook y"ae'e overwegingen betrekken. Het gegeven bij voorbeeld, dat öaM e n'et de eni9e schuldige is aan het RSV-debacle en de Kamer er al in 1982 van op de hoogte was dat de minister Ruiste informatie had verschaft maar hem toen desondanks als ™ster en vice-premier heeft geaccepteerd. Q83??ende week staat niet alleen Van Aardenne terecht. Het daar ook om de integriteit van de grote politieke partijen in e 'weede Kamer en om het aanzien van de parlementaire de- b ?ratie- Er wacht ons een debat dat reputaties kan maken en bliek ^'s Part'j-Po|itieke belangen dit debat, dat door het pu- loont h6' ar9US09en zal worden gevolgd, zouden overheersen - pt de geloofwaardigheid van de democratie een grote deuk °P. een werken. zware optater, die nog jarenlang destructief kan door- LEIDSCHENDAM (ANP) - Het aantal opnemingen in psychiatrische ziekenhuizen is tussen 1970 en eind 1983 meer dan verdubbeld van 12.000 tot 25.000 per jaar. Dat blijkt uit het jaarverslag over 1983 van de Geneeskundige Hoofdin spectie voor de Geestelijke V olksgezondheid. De verdubbeling deed zich voor ondanks het feit dat tege lijkertijd ook het aantal extra murale voorzieningen (de op vangmogelijkheden buiten de psychiatrische ziekenhuizen) fors groeide. De inspectie klaagt over bezuinigingen en een prioriteitstelling waarin andere vormen van hulpverle ning worden bevoordeeld bo ven de psychiatrische inrich ting. Hierdoor zouden noodza kelijke verbeteringen zoals .modernisering van de gebou wen en andere voorzieningen achterwege blijven. Vom ome Haagse redactie DEN HAAG - Het kabinet is gisteren akkoord gegaan met het internationale verdrag te gen foltering. Het verdrag, dat mede op Nederlands initiatief tot stand is gekomen, verplicht de landen die daarbij partij worden, maatregelen te ne men om foltering tegen te gaan. Het verdrag sluit beroepen op uitzonderlijke omstandig heden als oorlog of interne po litieke instabiliteit, alsmede beroep op een bevel van ho gerhand uit. Er komt op grond van het verdrag een toezichthoudend orgaan. Tien deskundigen zul len het' comité tegen foltering vormen. Aan dat comité moe ten de verdragspartijen ver slag uitbrengen over de maat regelen, die zij ter uitvoering van het verdrag nemen. Het comité kan ook zelf onderzoek instellen naar stelselmatige folterpraktij ken. (ADVERTENTIE) VA. per persoon 10 of 17 dagen appartementen Regina, Zeil am Ziller GOEDE REIZEN, lage prijzen Inlichtingen en boekingen' ANVR „goeie reis" reisburo's en reizenverkopende banken. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Na moeizaam overleg hebben minister Deet man (Onderwijs) en de onder- wijscentrales een akkoord be reikt over de definitieve sala risstructuur in het voortgezet en het basisonderwijs. De nieuwe salarisschalen gaan voor het voortgezet onderwijs vanaf 1 april gelden, voor het basisonderwijs vanaf 1 augus tus. Het bereikte akkoord kost de schatkist geen cent meer dan vorig jaar al was becij ferd. „We hadden nogal wat marges in de berekeningen. We hadden ook van te voren in het kabinet afgesproken dat de salarisstructuur niets ex tra's mocht kosten, maar fi nancieel ook niets hoefde op te leveren", verklaarde Deetman gisteren. Deetman en de bonden be reikten begin vorig jaar al overeenstemming op hoofd punten, maar er bleven nog een serie praktische onduide lijkheden bestaan. De oude sa larisstructuur werd herzien om voortaan onderwijsgeven den niet op bevoegdheid op naar functie te honoreren. In het jongste akkoord on der meer afgesproken - zoals de kamer ook in een motie aan de tegenstribbelende bewinds man vroeg - dat er geen be lemmeringen mogen zijn voor de benoeming van een twee hoofdige leiding van een ba sisschool. Daarvoor zal een wijziging van de wet op het basisonderwijs nodig zijn. De directeur van de basis school zal bovendien een hoger salaris krijgen dan aanvanke lijk de bedoeling was. In het geval van een tweehoofdige directie krijgen de beide direc teuren niet het volle loon. Er wordt dan evenveel betaald als zou er een directeur en een adjunct-directeur zijn: de twee moeten dat bedrag sa men delen. De kleuterleidsters die een extra applicatiecursus volg den zullen ook meer salaris ontvangen dan eerst was ge pland, terwijl de rechtspositie van de adjunct-directeuren in het voortgezet onderwijs ver beterd is. Bij een afnemend leerlingental lopen adjunct directeuren minder kans op ontslag. Voor extra activitei ten bij de leiding van comple xe, grote scholen in het voort gezet onderwijs is Deetman bereid 12,5 miljoen gulden uit te trekken, terwijl dat bedrag in het oorspronkelijke plan 4,5 miljoen gulden lager was. De promotiecriteria voor onderwijsgevenden worden verder aangepast. Eerst was het de bedoeling dat de school besturen daarvoor eigen maatstaven konden formule ren, maar Deetman staat op uitdrukkelijk verzoek van de centrales toe dat de commis sies van beroep over geschillen op dit punt zeggingskracht krijgen. 'Invallers' in h_. ba sisonderwijs zullen over bijna drie jaar niet meer tien pro cent gekort worden op hun eerste maandsalaris. Dat per centage wordt in etappes 'af gebouwd'. De onderwijscentrales zijn erg tevreden over de overeen stemming, waarvoor vier da gen en een nacht vergaderd moest worden. „We gaan het akkoord bij onze achterban verdedigen. We hebben onze lijn kunnen vasthouden, na melijk nieuwe salarisschalen vaststellen zonder dat er be zuinigd moet worden", zei gis teren een zegsman van de on derwij seen trales. werk nog dit jaar moet begin nen. Voldaan wordt aan de voor waarde dat het werk niet mag leiden tot concurrentieverval sing of dat de werkloze bouw vakkers andere werknemers verdringen. Minder tijd Van onze Haagse redactie Lang niet altijd kunnen voldoende langdurig werk lozen worden ingezet en bovendien ontbreekt de fi nanciële steun van derden nogal eens. Dit is de voorzichtige con clusie van het eerste onder zoek naar de zogenaamde te- rugploegexperimenten. Het gaat om extra werk in de bouw, dat wordt betaald van uitkeringsgeld aangevuld met een bijdrage van de overheid en van particulieren. Voorwaarde is dat het werk voor 70 wordt uitgevoerd door langdurig werkloze bouwvakkers. In totaal zou op deze manier in 1984 en 1985 een miljard extra gestopt worden in het onderhoud van wonin gen, restauratie van monu menten, aanleg van wegen of renovaties van sportgebou wen, schouwburgen of politie bureaus. Voorbereiding In totaal zijn 419 projecten aangemeld. Maar eind vorig jaar waren er pas 136 van start gegaan en waren 713 werklo zen aan werk geholpen. Voor uitvoer van alle andere pro jecten waren problemen gere zen. Het werk was technisch nog niet voldoende voorbereid, financieel was de zaak nog niet rond of er waren te wei nig werkloze bouwvakkers in te schakelen. Dat betekent dat het grote Maar ten onrechte is ervan uitgegaan dat de werknemers gemiddeld 130 dagen aan zo'n project zullen werken. Door gaans vraagt het werk minder tijd. Dat levert dan weer pro blemen met de financiering op, omdat in zo'n geval over minder uitkeringsgeld kan worden beschikt. Minister De Koning (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) wordt nu door de onderzoe kers geadviseerd de duur van de voorbereidingen aan een termijn te binden. De voor waarde dat het werk uitge voerd moet worden door men sen die langer dan één jaar werkloos zijn, moet worden gehandhaafd. Een afgerond onderzoek naar het resultaat van het ex periment wordt pas in de tweede helft van dit jaar ver wacht. i UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Vereniging voor Vrijwillige Euthanasie (NWE) bespeurt bij de politici grote onwil om het vraagstuk van de vrijwillige euthanasie wettelijk te regelen. De NWE verwijt de Twee de Kamer in een open brief dat die tot nu toe 'weinig con structief' heeft gereageerd op het afgelopen zomer ingedien de initiatief-wetsontwerp van mevrouw Wessel-Tuinstra (D'66), dat beoogt de straf baarheid van euthanasie op te heffen. NWE-voorzitter dr H.M. Terborgh-Dupuis zei dat men name de grote politieke partij en PVDA, CDA en WD 'bui tengewoon lauw' op het D'66- initiatief hebben gereageerd. Volgens meer dan 70 pro cent van de Nederlanders en meer dan 50 procent van de CDA-kiezers moet euthanasie geaccepteerd worden als mo gelijke uitkomst van overleg tussen arts en patiënt. Over euthanasie is er volgens de NWE ook een grote mate van overeenstemming tussen art sen en patiënten. (ADVERTENTIE) Tussen land en water. Het wisselende beeld van de Deltawerken vertelt in woord en vooral in beeld hoe vemuftigde oplossingen zijn voor het leven en wonen beneden de zeespiegel. Honderden foto's van de Delta-fotograaf bij uitstek: Wim Riemens tonen de impo nerende bouwwerken, de rol van de mens hierbij en de invloed op het milieu.Twee wetenschapsjournalisten (Anne Boermans en Herman Hoeneveld) beschrijven op heldere wijze degeschiedenis.dewerkomstandigheden, het samenspel met de zee, de toekomst van de Droogmakerij Nederland bv. Vier unieke reconstructieteke ningen completeren dit schitterende boek Tussen land en water. Uitgegeven m.m.v. Rijkswaterstaat. Gebonden met stofomslag, ca 160 zwart-wit en kleurillustraties, uitgebreide docu mentatie over de bouwwerken, Duitse en Engelse tekstsamenvattingen, 160 blz f 49,50/bfr 990.Tn de boekhandel verkrijgbaar. Trots zijn op je land, je af komst, je werk, dat kennen wij in Nederland eigenlijk niet. In Japan is dat anders en dat heb ben we deze week weer duide lijk kunnen zien. De grootste misdadiger van het land ging dood en alle Ja panse boeven stonden wenend aan het graf. Ze hielden zich niet koest, zé vermomden zich niet. Nee, ze toonden massaal aan dat ze trots waren op hun beroep. De hele natie zat aan het tv- scherm. Treurend om de dood van de opper-boef. In Japan schaamt men zich niet voor zijn zonen. Ja, zult u zeggen, de Amerika nen kijken toch ook vol trots naar een show van Ronald Reagan en Frank Sinatra? En wij genieten van de RSV-de- batten! Slecht-zijn mag in Japan. Als je het maar vol overgave doet. Als je er maar je hele ziel in legt, je hele leven, tot en met je vakantiedagen. Én als je het maar goedkoper en sneller doet dan de Amerikanen en Euro peanen. Wij zullen het hier wel nooit Ieren. Al doen we met de vere ring van Heer Olivier en Stan ley H. natuurlijk aardige po gingen. Na zeven weken wordt er waarschijnlijk weer gevoet bald. Gevoetbald! Met een bal, weet u welOp een groen veld met witte strepen. Er zijn ver schillende clubs. Je hebt Ajax, Feijenoord en NAC. Weet u het nu weer Als het kruiende ijs uit het IJsselmeer de stadions bin nendringt, kunnen we het na tuurlijk wel weer vergeten. MERIJN Vieze boerderij NAAR verwachting zal pas dinsdagavond het totale ter rein en het woonhuis van de vervuilde boerderij in Kaats heuvel opgeruimd zijn. Sinds woensdag zijn er 95 vrachtla dingen met vuil afgevoerd. Er zullen er nog zo'n 40 volgen. SER PROF. Quené heeft de rege ring gisteren gewaarschuwd van de Sociaal Economische Raad (SER) geen buitenboord motor te maken van het over heidsbeleid. Quené zei dit bij zijn installatie als nieuwe voorzitter van de SER. Heroïne DE recherche van de rijkspoli tie in Utrecht en Mijdrecht hebben in samenwerking met de afdeling narcotica van de politie in Oslo een eind ge maakt aan de georganiseerde drugshandel tussen Nederland en Noorwegen. In Oslo en Am sterdam zijn in totaal 26 per sonen aangehouden. Belastingtelefoon STAATSSECRETARIS Ko ning (Financiën) heeft in Utrecht de belastingtelefoon in werking gesteld. Die tele foonlijn (06-0543) is een nieuw onderdeel van de hulp bij aan gifte-activiteiten van de be lastingdienst. Vanaf dinsdag komt er nog een nieuwe infor matielijn (06-0542) bij. Beurs DE Amsterdamse effecten beurs heeft in de eerste maand van dit jaar veel records ge broken. Bij zeer levendige handel is de omzet uitgekomen op 19,2 miljard gulden, de hoogste maandomzet tot nu toe. Disconto Minister-president Lubbers noemt de verhoging van het Nederlandse discontotarief 'ronduit jammer'. Lubbers zei dit na afloop van de wekelijk se ministerraad. Gromyko HET bezoek van de minister van buitenlandse zaken van de Sovjet-Unie, Gromyko, aan Nederland gaat in februari niet door. februari. Dat heeft minister Van den Broek van buitenlandse zaken in de Tweede Kamer gezegd. Broodprijs DE voorzitter van de economi sche raadkamer van de arron dissementsrechtbank in Den Bosch heeft vrijdagmiddag geen uitspraak gedaan inzake de ontduiking van de mini mum-broodprijs door Edah. De uitspraak wordt nu in de loop van volgende week ver wacht.

de Stem | 1985 | | pagina 2