WH Wioo TER WERELD SLUITING ZIEKENHUIS HULST TEGENHOUDEN Minderheid Axelse winkeliers wil niets veranderen De Hypokrieten pakken uit met komische thriller 'tvoske m Huist 'Gelijke behandeling man en vrouw nog niet altijd in praktijk' 69, DAIHATSU] Tennisclub Clinge wil sproei- installatie aanschaffen Antwerpen: toeristisch goedjaar Game '78: clubhuis moet wat gezelliger combinatie DONDERDAG 31 JANUAR11985 VAN ZEELAND als'ter soms uitzit' Overstekende vrouw gewond [NAUWELIJKS REPRESENTATIEF Nieuwe cursus V rouwengilde Tennissen bij Hulster Ambacht wordt duurder épilepsie is niet zo litziet' helpt daarbij als u Sire belt, of de bon opstuurt Ballonspektakel ln W aasmunster Waasmunster - in het Axel Clinge Hengstdijk Plaatselijk nieuws Hulst St.-Jansteen Graauw Kloosterzande Vogelwaarde -i RESTAURANT Lamswaarde politierapport IEN VAN DEN HEUVEL IN AXEL A12 orraad strekt. Prijzen ind. btw. LC-MG-FM stereo recei- stereo cassettedeck ;nspeler (33/45 TPM) fslag en twee bljbeho- uitingen voor stereo ïicrofoons. Een 3-in-i noellijke aansluitingen gebruik: de Realistic 13-9147 MG-FM Stereo Mate^ v.,j99f- (tul h tof tol I* .open op de muziek van e dromen! 12-119 Stereo Mate mèt hoofd telefoon (35-1000) I 117,90 79,50 122 PAGINA ZEELAND 2 HEK+- boormachienije iet IS accessoires voor Boren, slijpen, frezen,I polijsten, etcideaal! voor doe-het-zelvers.f TOt 14 500 TPM. Incl.l 15 praktische accesj soires. 64-92201 orziening jconditie. met controle-1 63-826AI Rotary roept hulp Tweede Kamer in Is het er soms even uitziet. nkruison wat wxir u van toepassing 1 aan postzegels sturen aan ingslaan 19, 3583 GD Utrecht- met de Stichting Ideeie Reclame SIBEj Van onze correspondent CLINGE - Tennisclub Ga me '78 in Clinge wil een auto- matische sproei-installatie aanschaffen om de vier banen in droge tijden te bevochtigen. Voor iedere twee banen moet een bron worden gesla gen, waarop dan twee sproei koppen gemonteerd worden. I De kosten schat men rond de tienduizend gulden. Het voorstel maakte tijdens de voorjaarsvergadering van de tennisclub wel enige dis- J cussie los. De aanlegkosten vond men toch nogal wat en F verschillende leden bleken van mening dat er van dat be- drag met veel zelfwerkzaam- I heid nog wel wat kan worden I afgeknabbeld. Sommigen i dachten zelfs optimistisch aan een halvering. Het bestuur kreeg opdracht de zaak nog eens te bekijken. 1 Afgesproken werd dat als de kosten tot redelijke proporties kunnen worden teruggebracht de sproei-installatie zou wor gden aangeschaft. Zo niet, dan wordt volstaan met het slaan van twee bronnen, met de mo- gelijkheid tot eenvoudige be- sproeiïng. Voor het zover is, moeten eerst nog de nodige j vergunningen worden aange- I vraagd. Van een onzer verslaggevers HULST - De Rotary Club Hulst-Hontenisse heeft de hulp van de Tweede Kamer ingeroe pen om de voorgenomen sluiting van het Hul ster ziekenhuis tegen te houden. In een lijvige brief aan alle Kamerleden wordt ge vraagd de ziekenhuiskwestie door middel van een in terpellatie of via een hoorzitting ter discussie te stel len. De nieuwsgierigheid van diezelfde Kamerleden werd afgelopen weekeinde al ge prikkeld door een telegram dat ze in de bus kregen: 'Help ons. Op ondemocratische wijze ontneemt men ons het onmis bare ziekenhuis'. „Wij zien dit als een uiterste poging om het tij nog te doen keren", stellen P. Bosch, A. Koopmans, L. Ma- thyssen en J. Morres van de Rotary-commissie die zich, vooral achter de schermen, sinds het begin met de zieken huiskwestie heeft bezig ge houden. Van onze correspondent TERNEUZEN - Gistermorgen omstreeks tien uur is de 77-ja- rige mevrouw M. van de S. uit Terneuzen op een oversteek plaats bij de kruising Axelse- straat-Kerkhoflaan aangere den door een bromfiets, be stuurd door de 20-jarige M. V. uit Oostburg. Zowel mevrouw Van de S. als de bromfietser liepen ver wondingen op. Mevrouw Van de S. moest worden opgeno men in het Julianaziekenhuis te Terneuzen. H# ongeval gebeurde door dat de bromfietser het uitzicht werd ontnomen door een bus je, dat op de kruising stopte. De politie van Terneuzen ver zoekt eventuele getuigen zich met haar in verbinding te stel len, tel. 01150-94151. Van een onzer verslaggevers AXEL - Een kleine minder- j heid van de Stichting Streek centrum Axel, waarbij 65 win keliers zijn aangesloten, wil dat er niets verandert aan de huidige winkelconcentratie in Axel. Ongeveer dezelfde min- derheid voelt er niets voor om op zondag open te gaan. Dit blijkt uit de enquête die Streekcentrum deze maand onder haar leden heeft gehou den. Gisteravond bleek ook dat de uitslag van het onderzoekje I nauwelijks representatief te I noemen valt voor het totale t ondernemersbestand. Slechts 135 van de 65 leden reageerden. Daarnaast telt Axel rond de I honderd winkeliers. Secretaris H Mulders gaf dat ook vol- I mondig toe. „Wij werken en- I kei voor onze eigen leden. Het ging er ons alleen om te peilen hoe de verhoudingen binnen I de stichting liggen. Daar heb- zich bij het Streekcentrum aan te sluiten. Het geringe dekkingsper centage van 65 procent vond T. Mattheeuws wat aan de mage re kant. „Dit is een gevaarlijke ontwikkeling. Het is bedroe vend hoe weinig ondernemers er lid zijn. We moeten er voor zorgen dat de dekking repre sentatief is. Als bestuur verte genwoordig je anders op den duur de middenstand niet meer", aldus Mattheeuws. Het dekkingspercentage werd ove rigens door P. Peeters als zeer positief ervaren. „Zelfs in de goede tijden hadden we niet meer dan 45 leden. Ik ben best tevreden met dit aantal". De commissie is van mening dat zowel op de wijze waarop het besluit van Provinciale Staten tot stand is gekomen, als op het besluit zelf, nogal wat aan te merken valt. Aller eerst is er het achterwege blij ven van overleg. Dan de han delwijze van gedeputeerde W. Don, die de commissie onbe grijpelijk en tegenstrijdig noemt. Immers, aanvankelijk stelde hij dat 'overwegingen van financiële aard de door slag hebben gegeven'. Maar toen er vanuit Hulst een goed koper alternatief werd aange dragen, bleek plots de kwali teitsverbetering 'de peiler van ons beleid'. Merkwaardig „Het standpunt van Gede puteerde Staten en de onder bouwing daarvan is in onze ogen uiterst merkwaardig om niet te zeggen contradictoir", aldus de Rotary-commissie. „Een ziekenhuisconstructie als bepleit door Gedeputeerde Staten is geen garantie voor een kwalitatief hoger peil van de gezondheidszorg". In het schrijven aan de kamerleden zet de Rotary alle argumenten nog eens op een rijtje, die plei ten voor de stelling dat het zie kenhuis een noodzakelijke voorziening in de streek is. De Rotary-commissie vraagt in de brief meteen ook een gesprek over de zieken huiskwestie met de leden van de vaste Kamercommissie. Ook de minister en de staats secretaris hebben een afschrift van de brief in de bus gekre gen. Van onze correspondente HULST - Vanmiddag start het Katholiek Vrouwengilde de cursus Ontwikkelingssamen werking Melania '85. De cursus wordt gehouden in de vergaderzaal van het ge meenschapscentrum Den Dul- laert op de laatste donderda gen van de maanden januari, februari, maart en april, van 9.30 tot 11.30 uur. Geïnteres seerden kunnen zich bij het secretariaat van het KVG melden (01140-14985). De lessen staan onder lei ding van mevrouw Coby San- dee uit Kamperland. Donder dag vertoont mevrouw Treu een diaserie over de cultuur en bevolking van Indonesië en krijgen de cursisten meer in formatie over de Melaniapro- jecten. Door deze cursus wil het KVG bereiken dat er een groter solidariteitsgevoel ont staat tussen de vrouwen hier en in de derde wereld. Van onze correspondente ANTWERPEN - Deze maand maakte de Dienst van Toerisme te Antwerpen de balans op van het afgelo pen jaar. Ondanks de econo mische recessiewas het voor het Antwerpse toerisme een goed jaar. De aantrekkingskracht van de ZOO, de pittoreske café's, boottochten op de Schelde en in de haven ble ken even groot. De hotels scoorden 5 procent meer overnachtingen. Ook het museumbezoek lag, ondanks de afschaf van gratis entree, relatief hoog. Zeer populair met een over weldigend bezoekersaantal waren de zomerfeesten, de beiaardconcerten en ver schillende theaterproduk- ties. Antwerpen wil ook dit jaar zijn reputatie als gast vrije stad hoog houden. Ge plande evenementen zijn reeds de Biënnale voor Beeldhouwkunst in het Nid- delheimpark en de herden king van de vierhonderd jaar geleden 'scheiding der Nederlanden'. (ADVERTENTIE) officiële dealer verkoper: Bertrand Vael BU P6NT TÊRNÊUZEN DU Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Tel. 01150-13451 Van een onzer verslaggevers HULST - Het lidmaatschap van tennisclub Hulster Am bacht gaat voor de senioren dit jaar met een tientje omhoog naar 140 gulden. Voor de junioren gaat de contributie van 65 naar 70 gul den. De verhoging is nodig in verband met de verbouwing van het clubhuis en de ver vanging van de kunststof-ba nen door gravel-speelvelden. Met beide karweien hoopt de tennisclub eind februari te kunnen beginnen. 'De Hypokrieten' tijdens een van de repetities voor 'Het lij k is zoek'. - foto de stem cor j de boer Van onze correspondente HULST - De schooltoneelvereniging van de Jansenius scholengemeenschap 'De Hypokrieten' uit Huist brengt weer een nieuw toneelstuk op de planken. Afgelopen voorjaar oogstte de groep veel succes met 'Ons stadje' van Wilder, dat door docenten en leerlingen van de school werd gespeeld in Den Dullaert. Morgen stellen de Hypokrieten hun nieuwe produktie voor aan de toneelliefhebbers. Deze keer is het een komische thriller: 'Het lijk is zoek' van Charles Raymond Dyer. Twee sukkels van notarissen raken verwikkeld in een moordgeschiedenis. De entourage is macaber. Pas na veel verwikkelingen, veel geluk en weinig wijsheid komt alles weer op zijn pootjes terecht. De opvoering van dit adem benemende stuk vindt plaats in de aula het Jansenius en begint om 19.30 uur. Vrijdag 8 februari wordt de opvoe ring herhaald. De regie is in handen van Ben Bijnsdorp. Kaarten zijn verkrijgbaar een half uur voor aanvang. De Hypokrieten vieren zaterdag hun tweede lustrum. Deze dag voor de leden van het eerste en het laatste uur wordt gevierd met toneel, een gekostumeerd diner en een revue. |ben we nu een beeld van ge- kregen". De stichting gaat wel |°P korte termijn proberen wat irneer winkeliers over te halen Van onze correspondent I °e,psche Waasmunster nabij ™nt-Niklaas kiezen zondag 25 allons het luchtruim. De pilo- ïn strijden dan om de Grand "ix de Cow Boy. in a"e ballonvaarders m elf uur een loopkoers ge- I ouden hebben over drie- kilometer, gaat om 13 |JJr ue eerste ballon, voor deze ï.^S'rijd 'de Vos' genoemd, de ■een! !n', Na ziin landing op löv nde plek stijgen de Irti8k!gen op en proberen zo lia„Ü m°gelijk bij 'de vos' te Inil ^evens krijgt iedere 1 Dunt 0p zi^n stafkaart een P aangewezen, waar hij zo Iden mogeliik heen moet rij- nf'in'eCht weer wordt het eve- fnl verPlaatst naar zon ing 10 februari Bingo - De Axelse afdeling van de Zonnebloem houdt sa men met de plaatselijke be- jaardenbond maandag 11 fe bruari een bingomiddag in de Vlasschaerd in Koewacht. Het begint om 14.00 uur. Kaarting - In de kantine van de voetbalvereniging Clinge op het gemeentelijk sportte- rein werd door de leden van de vereniging een prijskaarting gehouden, waaraan 40 leden deelnamen. Uitslag: 1. F. de Vos, 2. J. de Block, 3. B. van Craenenbroek, 4. P. Vermeu len, 5. J. van Poele. Fanfare - De fanfare Weldoen door Vermaak houdt zaterdag de jaarlijkse teerdag. Het be gint om 14.00 uur met een ge bedsdienst in de Henricus- kerk. Daarna maakt de fanfa re traditiegetrouw een rond gang door het dorp. Om half acht 's avonds komt het gezel schap terug in zaal De Trou badour voor een maaltijd. Daarna maakt een orkest zijn opwachting. Oud papier - Inwoners van Hengstdijk kunnen zaterdag hun oud papier meegeven met de W Vogelwaarde. Die haalt het op vanaf 9.00 uur. Prijskaarting - Aan de prijs kaarting bij Ron de Vilder de den 34 kaarters mee. Uitslag: 1. D. Scheele, 2. mevrouw Hau- lez, 3. P. van Kerkhoven, 4. W. de Koek, 5. W. Roelands. Alleenstaanden - De soos voor alleenstaanden Kontakt houdt zaterdag weer een bijeen komst in Den Dullaert. De JJ- band verzorgt de muziek. Tus sen de bedrijven door wordt een bingo en verloting gehou den. De soosavond begint om acht uur. Jo Ivens - De Hulster musicus Jo Ivens dirigeert maandag te Scheveningen. In het Circus theater wordt onder zijn lei ding de Messiah van G. F. Handel uitgevoerd. Medewer king verlenen het Residentie koor, het Dordts kamerorkest en de solisten Hillary Rey nolds (sopraan), Sylvia Schlu- ter (alt), Hein Meens (tenor) en Wout Oosterkamp (bas). Tijn van Eijk speelt op het orgel. Bridge - Leden van de bridge club Hulst speelden in het ge meenschapscentrum Den Dul laert de derde wedstrijd in de tweede helft van de winter competitie. De uitslag was als volgt: Groep a: 1. mevrouw Aerts en de heer Bar, 2. heren Biesbroeck-Beuzenberg, 3. echtpaar Borm. Groep b: 1. da mes Bruijns-Sandrini, 2. echt paar Kint, 3. heren De Booij- Van Aert. Groep c: 1. dames Den Boer-Smulders, 2. dames Voet-Van Hooteghem, 3. me vrouw Stallaert-de heer De Nijs. KVO - De KVO-kring Hulst houdt maandag om 13.30 uur in Den Dullaert te Hulst de winterbij eenkomst voor be stuursleden. Naast de huis houdelijke mededelingen staat op de agenda een inleiding, die zal worden verzorgd door rec tor Merkx, die zal spreken over 'De katholiciteit van het onderwijs'. Rollenwedstrijd - Morgen houdt de Toerclub Hulst een rollenwielerwedstrijd met als inzet het open kampioenschap Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. Deze titelstrijd, waaraan alle regionale toerclubs deel mo gen nemen, begint om 20.00 uur in het clublokaal van TC Hulst, 't Ros Bij aart. Voorin- schrijven kan bij Van Dorsse- laar of Buurman. Deelname is gratis. Jubileumschieting - Aan de kruisboogschieting, ter gele genheid van de verjaardag van de uitbaatster die 60 jaar werd in De Ouden Arend, na men 25 schutters deel. Uitslag: eerste hoge vogel: mevrouw C. de Bot; tweede hoge vogel: mevrouw J. Weemaes; eerste zij vogel: A. Merckx; tweede zij vogel: C. Boogaert; derde zij vogel: mevrouw M. Strobbe; vierde zij vogel: A. de Vlieger; grootste aantal (4): F. Doorns. De volgende kruisboogschie ting is zaterdag 9 februari, aanvang 15.00 uur. Songfestival - De stichting Steens carnaval houdt zater dag, aanvang 14.00 uur, een songfestival en een playback- show in De Warande. Er heb ben zich al twaalf deelnemers en/of groepen aangemeld. A. Bogaert begeleidt de deelne mers. Een meerkoppige jury duidt de winnaars aan. De mogelijkheid is aanwezig dat een winnend lied tot plaatse lijke carnavalsschlager wordt uitgeroepen. Dansen - Zaterdag wordt in sportcentrum Aloy een dans avond gehouden, met mede werking van het Jumbo-or kest. Aanvang 20.30 uur. Kaarting - Er waren 52 kaar ters naar gemeenschapscen trum St. Martinus te Groenen dijk gekomen om deel te ne men aan de kaartavond van de plaatselijke FNV-afdeling. Uitslag: 1. H. Andriessen, 2. J. Pauwels, 3. M. Jonkers, 4. P. Jonkers, 5. A. de Kort. De vol gende FNV-kaarting is 22 fe bruari. Oud papier - W Vogelwaarde haalt zaterdag weer oud pa pier op. Vanaf 9.00 uur kan het oud papier gebundeld op de stoep worden gezet. Kaarting - Morgen wordt in de kantine van de voetbalver/ eniging Vogelwaarde een prijskaarting gehouden. Aan vang 19.30 uur. «I (ADVERTENTIE) UT"1 Bierkaaistraat 8 Tel. 01140-3444 Het adres voor uw familiediners, koffietafels enz. Gerenommeerde keuken, aparte zaal aanwezig. Reserveren prettig voor u en voor ons. Keuken open van 12 tnt 21 uur. Dinsdaggesloten Bridgewedstrijd - In café De Vier Jaargetijden speelden de leden van de bridgeclub hun derde wedstrijd in de winter competitie. Het was een draai ende mitchell met 13 paren. De uitslag was: 1. dames Bies- broeck-Goossen, 2. heren Ra- demakers-Atkins, 3. mevrouw Van Waterschoot-de heer De Schrijver, 4. mevrouw Joos- sen-de heer De Booy, 5. heren Van der Wielen-De Waal. HOEK - In een flauwe bocht van de Magdalenadijk botste de automobilist A. G. uit Phi lippine gistermorgen om streeks zeven uur frontaal te gen een hem tegemoetkomen de personenauto, bestuurd door mejuffrouw P. van D. uit IJzendijke. Beide voertuigen raakten zwaar beschadigd. Mejuffrouw Van D. werd licht gewond. Volgens de politie verkeerde G. onder invloed, hem werd een bloedproef af genomen. GOES - Een bewoner van Oud-Sabbinge meldde de Goe- se politie woensdagmorgen dat er al 24 uur lang een kat in een boom zat en daar niet uit durfde. De brandweer van Wolphaartsdijk lukte het niet het dier, dat steeds hoger klom, te pakken. De brand weer van Goes slaagde er uit eindelijk met behulp van een ladderwagen in het beest als nog uit zijn benarde positie te bevrijden. GOES - Woensdagmorgen werd in de Hema de 24-jarige J. E. uit Den Haag betrapt bij het stelen van damestruien ter waarde van 250 gulden. Hij werd door het personeel vast gehouden en overgedragen aan de politie. Bij Formido werd een haak se slijptol ter waarde van 179 gulden weggenomen door twee mannen, de 27-jarige J. S. uit Oud-Sabbinge en de 32-jarige Goesenaar H. M. Op aanwijzing van het winkel personeel konden zij worden aangehouden. Na verhoor zijn zij weer heengezonden. Van onze correspondent CLINGE - Het clubhuis van Game'78 in Clinge moet een wat gezelliger aanblik krijgen. Dat is de mening van de le den. Er moeten nieuwe gordij nen komen, nieuwe stoelen en ook de bar moet heringericht worden. De leden, zo bleek tijdens de voorjaarsvergadering, vinden de ruimte voor de bar aan de kleine kant. De mogelijkheid wordt bekeken er een stuk aan te bouwen. Iedereen was het er mee eens dat er na het slaan van een balletje gelegenheid moet zijn eens gezellig na te kaarten. Een suggestie om het terras te overdekken kreeg geen bijval. Bij de behandeling van het financiële gedeelte kon voor zitter Frans Strooband tevre den een batig saldo van ruim tweeduizend gulden melden. Diezelfde voorzitter werd tij dens de bestuursverkiezing met algemene stemmen her kozen. Dat gold ook voor de periodiek aftredende Ger Spork. Patrick Heerwegh was niet meer herkiesbaar en in zijn plaats komt Freddy de Bl ij zer. De contributie voor dit jaar werd voor senioren vastge steld op 100 gulden. Junioren betalen de helft. Ook is het weer mogelijk voor 5 gulden een dagkaart te kopen bij se cretaris Anja Lansu of bij de beheerder van de banen. Maandkaarten kosten 55 gul den. Van onze correspondent AXEL - Voor een goed gevulde zaal in gemeenschaps centrum De Halle in Axel ging len van den Heuvel, Euro-parlementslid voor de PvdA, in op de gelijke be handeling van man en vrouw. „Hoewel de vrouw gelijkwaardig is aan de man, blijkt in de praktijk soms nog weinig van een gelijk waardige behandeling", aldus len van den Heuvel. „Als het om vrouwen gaat, zie je vaak dat men eerst op de verplichtingen wijst en dan pas later de rechten bekijkt". len van den Heuvel was op uitnodiging van de vrouwen in de Partij van de Arbeid in Axel aanwezig. Zij werd wel kom geheten door de plaatse lijke contactvrouw Lenie Hoorman. Onder de vele be zoekers bevonden zich niet al leen vrouwen, ook nogal wat mannen waren gekomen om naar len van den Heuvel te luisteren. Veel waarde hechtte len van den Heuvel aan het Europees parlement. „Dankzij EG- richtlijnen zijn er veranderin gen gekomen, ook in Neder land, die anders nog lang niet tot stand zouden zijn gekomen. Wat dit betreft heeft Europa zeker waarde". Zij wees hier bij o.a. op de wijzigingen die aangebracht zouden worden bij de WWV-uitkeringen. Bespeurde het socialistisch Europees parlement nogal wat weerstanden in de maatschap pij om vrouwen een gelijk waardige behandeling te ge ven, ook bij haar eigen partij zag zij een aantal ongunstige tendensen. Het concept-ver kiezingsprogramma vermeldt zaken, waarmee len van den Heuvel moeite zei te hebben. „We zijn er nog niet", aldus het Euro-parlementslid.

de Stem | 1985 | | pagina 8