5 4Wie schade lijdt, wil snel geld zien' Raad mag geen inspraak hebben bij herbenoeming burgemeester Zeeuwse vrienden plegen in Brabant diverse overvallen Onduidelij kheid over rijkssteun bij aanleg bos EEUWS SPORTRAAD OOSTBURG VOORZICHTIG: Jeugdkampioenschappen bowlingbond in Cadzand ZEELAND 3 Itmma VAN ZEELAND Directeur van gemeente werken in Oostburg met pensioen Koudetoeslag Forse boete voor vernielen 'paasetalage' OOSTBURG - Met argusogen bekeek de Oost- burgse Sportraad gisteravond het collegevoor stel om in de komende jaren nog meer zelf werkzaamheid van de verenigingen te vragen. Vrijstelling rente R. Geernaert nieuwe koning St.-Sebastiaan naar 1000 markten Islamitische missiedag in Vlissingen OVM-DIRECTEUR DE LANGE MET PENSIOEN Molen in Cadzand moet worden gerestaureerd ANDERHALFJAAR CEL GEËIST examens IN ZEEUWSE KUSTGEBIEDEN N. van Daele jeugdkoning Sebastiaan FOTO ARCHIEF DE STEM orlopige programma volgt uit: |utorally, concert in de 5 Hervormde kerk. demonstratie model- Zeeuwsch-Vlaande- |isco-popavond. boerenkarrenoptocht schoolkinderen door t muzikale begeleiding; lie voetbalwedstrijd 't Icafé De Instuif; voet- ly wedstrijd Purperen (Ladies; Vlaamse ker- |t buurthuis; fietscross; Tanjebal met Saskia en Bluesette. pstmorgen voor de peu- ioek en 's middags voor fers in de tent; bejaar- jig in het buurthuis met liteiten; voetbalactivi- pr de jeugd. 1st 100 jaar De Wegwij- pcholieren zijn de hele tent. Deze dag is voor I toegankelijk. Veetentoonstelling door fiattelandsvrouwen zijn lag in de tent met kant- spinnen, een breiwed- kand van boetseerwerk (werken, derde wereld- uisdierenshow in het Is; wielerronde; schaak- I blarenbal met Imca en Loud Nielsenband. I Standwerkersconcours;, prnooi; demonstratie V een judodemonstratie; [zeskamp; modeshow (t tot namaak; herden- nenkomst in de Neder- Irvormde kerk. Show modelbouwclub bh-Vlaanderen in het lis. Be plannen voor een ori- loerenbruiloft zijn in een (rderd stadium. Alleen de aat nog niet vast. van de stichting Vrou- ie Doets van de landelijke Jidag tijdens een bijeen- prganisatie te Goes. Hier- h plannen van Vrouwen- pgelijkheden voor aange- cussie-avond begint 20.00 t Dekenaat Zeeland heeft I van een nieuw informa tie lezers van 'Samen On- het blaadje 6 keer per jaaT i oplage van circa 2000 rmatie over het reilen en {taal - Dr. H. D. Hoogstra- paatschappelijk handelen hegen bestijgt op maandag gestoelte. Hij houdt dan w rijding uit de nacht van welkom. De organisatie [hap en DISK (dienst in perken). Het is de derde le- I samenhang tussen mens, ltste lezing in deze cyclus prof. dr. B. Goudzwaard leeuwse Raad voor Maat- ftomt maandag weer in het oken over het provinciaal uctuur planning). Aan e stichting Verpleeg- e" risch pensiontehuis Graai breiden met twee eensge- Verder moeten vertegen- ar het ROP-Zeeland (een isartsen en wijk ver pleg"1® ïdt plaats aan de Dam 31 Consulent voor Natuur en ïsdag 26 februari met een jrdt ingegaan op de actua- kerncentrales. Het prol1 donsrestauratie te Middei- r. Tijdens de eerste ir"°r' aspecten van de energy 2 en 19 maart over achter aspecten, alternatieven c ld door drs. H. van Teylin- ichting Milieu Educatie i van Ovezande heeft nu ooK tegen de mogelijke u'^n e actiegroep pleit er in f® rovinciebestuur en de lea r om af te zien van de bou en ons niet aan de he or niet minder ongerus dt besloten met een beroey lit van het leven boven ng stellen" DONDERDAG 31 JANUAR11985 T20 PAGINA ZEELAND 4 Vraagtekens bij zelfwerkzaamheid Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Wegens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd verlaat de heer M. Dooms op 1 mei aan staande de gemeentelijke dienst van Oostburg. Offi cieel is hij chef afdeling Grondgebied, in de wande ling echter beter bekend als Directeur Gemeentewerken. De heer Doorns wordt op gevolgd door de 51-jarige ing. A. Goedegebuur. Deze is momenteel werkzaam als chef van de afdeling Uitvoe ring en Onderhoud bij de dienst Publieke Werken van de gemeente Tilburg. M. Dooms is afkomstig uit Terneuzen en heeft heel zijn werkzaam leven in Zeeuwsch-Vlaanderen ge woond. Na de bevrijding trad hij in dienst van wat later het ingenieursbureau Has- koning werd. Bij dit bedrijf werd hij uiteindelijk be noemd tot directeur Zuid- West-Nederland. Na de herindeling in 1970 werd de heer Doorns direc teur van de toen bij de ge meente Oostburg in het le ven geroepen dienst Ge meentewerken. Deze dienst heeft hij helpen opbouwen. Bij een reorganisatie zo'n jaar of zeven gelederi werd de heer Dooms chef van de afdeling Grondgebied, waar bij het toezicht op gemeente werken is inbegrepen. AARDENBURG - Tijdens de stemming in de gemeenteraad van Aardenburg over het voorstel om aan daarvoor in aanmerking komende inwo ners een koudetoeslag van f 120 te geven, heeft niet alleen VVD-raadslid J. de Ridder te gengestemd. Ook de fractie-Standaert (P. van Maele en A. de Schepper) sprak zich tegen dit voorstel uit omdat men vond dat de toeslag op dit moment nog niet opportuun was, In ons raads- verslag van gisteren hebben wij abusievelijk vermeld dat alleen de WD had tegenge stemd. MIDDELBURG - Van de paaseieren, -kuikens en -ha zen restte niets dan een gewel dige puinhoop, nadat twee mannen de Goese etalageruit met één klap hadden stukge slagen. 'Openlijk geweld tegen goederen' luidde de aanklacht tegen de 22-jarige Goesenaar B. de V. en zijn 23-jarige vriend J. de V. uit Kruinineen. „Pure baldadigheid", gaf de man uit Kruiningen toe. „Mijn naam is haas", aldus de Goe senaar, die daar nog aan toe voegde, dat hij niet wenste op te draaien voor de baldadighe den van anderen. Getuigen hadden echter gezien dat het tweetal samen in een uitgela tenstemming voor de paaseta- lage had gestaan en dat een van hen had 'uitgehaald'. Een bloedende hand wees uit dat dit de man uit Kruiningen was geweest, maar, aldus politie rechter mr. Verstegen, „samen uit, samen thuis". En dat betekende voor bei den een boete van 300 gulden en toewijzing van de schade claim van 214 gulden voor de etalageruit. Van de schade aan het paastafereel (bijna 300 gulden) kon de eigenaar geen bewijsstukken overleggen, zo dat deze vordering werd afge wezen. Van onze correspondent Men vroeg zich af of dit in de praktijk wel goed kan functioneren. Het blijft immers vrijwilligerswerk en zal steeds op dezelfde beperkte groep mensen neerko men. Bovendien vroeg men zich af wat er zou gebeuren als een vereniging de medewerking weigert. Arjen Ley ten wil dan ook een soort beloningssys teem inbouwen om de motiva tie te verhogen. Een idee dat voorzitter Jan Vergouwen mee wil nemen in de verdere besluitvorming. De kantine van de voetbal vereniging IJzendijke leverde opnieuw de nodige gesprekstof op. De gemeente, eigenaar van het bouwsel, wil het verkopen aan de vereniging, om met dat geld de kleedlokalen te ver bouwen, waardoor de club in feite zijn eigen kleedaccom modatie betaalt. En dat viel bepaald niet in de smaak van Jan van de Sande. Die vond dat het bij die vereniging slik ken of stikken is en dat er al jarenlang een te zware druk en tegenwerking vanuit het AARDENBURG - Aan de jaarlijkse koningsschieting namen 27 schutters van Sint- Sebastiaan deel. Koning 1984 Jaap van Iwaarden moest zijn titel verdedigen. Hij zag deze al in de tweede ronde over gaan in handen van Ronny Geernaert. Het was de eerste honingsehieting in de nieuwe kantine aan de Herendreef. Hierna volgde een vrien- denschietmg. Uitslag: eerste hoge vogel: Theo Lampaert, die zich prins 1985 mag noe men; tweede hoge vogel: Huib van Iwaarden; zijvogels niet afgeschoten; grootste aantal (4): Miel Minnaert. Voor de koningsschieting Was in de Aardenburgse paro chiekerk een dienst voor de overleden en oud-leden van het Gilde. Pastoor M. Martens leidde de dienst. DEN HAAG (ANP) - Staatsse cretaris Koning (Financiën) is bereid te bezien of de fiscale vrijstelling voor spaarrente kan worden verhoogd van 700 naar duizend gulden. De staatssecretaris zei gis teravond bij de voortzetting van de behandeling van de be groting van financiën dat bij de opstelling van de begroting voor volgend jaar zal worden bekeken of er voor een derge lijke maatregel, die honderd miljoen kost, ruimte is. De re geringsfracties CDA en WD hadden om de verhoging in een motie gevraagd. Koning zei echter 'aanzien lijke bezwaren' te hebben te gen het voorstel van de WD mensen met een eigen huis ook te laten profiteren van de vrij stelling naast de hypotheek- rente-aftrek die zij al genie ten. Een dergelijke maatregel zou nog eens honderd miljoen kosten. Koning zei verder dat het bedrag voor gehuwden pas verhoogd is om de vlucht van spaargelden naar Duitsland, die de laatste maanden vooral in de grensstreken sterk was toegenomen, in te dammen. AMSTERDAM, 30 jan. - Aardap- peitermijnmarkt: In Bintje 50 mm werden 25 contracten verhandeld voor levering april bij een prijs van ƒ15,80 tot ƒ15,60 per 100 kg, voor levering mei 16 contracten tegen ƒ15,90 tot ƒ15,50 alsmede 15 contrac ten voor levering november tegen ƒ23,00 tot ƒ22,70. De stemming was nauwelijks prijshoudend. college is. De vereniging wil immers zelf een kantine bou wen, maar dan wel op een an dere plaats dan die waar het gebouw nu is gesitueerd. Hij vond een gewillig oor bij de Sportraad, die dan ook zal ad viseren de huidige kantine af te breken en de vereniging de ruimte geven een nieuwe te bouwen. Boskreek Het college-voorstel om de Breskense tennisvereniging de Boskreek te laten bijdragen in de kosten van het onderhoud van de twee nieuw aan te leg gen gravel-banen, werd van tafel geveegd. Deze nieuwe banen zijn nodig omdat de twee verharde banen total- loss zijn. Aangezien de kosten van gravel aanzienlijk hoger uitvallen, wilde men een bij drage van de vereniging mid dels een tientje per lid jaar lijks. Wel gravel, maar geen bijdrage in het onderhoud, wads het advies van de Sport raad, omdat het oneerlijk zou zijn ten opzichte van identieke verenigingen. De atletiekvereniging De Wielinge zal zich voorlopig moeten behelpen. Iedereen zag wel de noodzaak in voor ac commodatie, maar er is geen geld. Voorzitter Jan Vergou wen zal nog een keer met de betrokken vereniging rond de tafel gaan zitten, en stelde de zaak nog eens te gaan bekij ken tijdens de bijstelling van het urgentieschema in april. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG - De 'Ahmadiyya Beweging in de Islam' houdt op zaterdag 2 februari in Vlis singen een missiedag. De is lam neemt op godsdienstig terrein in Nederland momen teel met 400.000 aanhangers de tweede plaats in. De Ahma- diyya-beweging zal op diverse plaatsen in Vlissing informa tie verschaffen. De Ahmadiyya-beweging is een islamitische tak die erin geslaagd is in de meeste grote steden van Europa, Amerika, Afrika en Azië aanhangers te werven. Deze tak werd pas in 1839 gesticht door Mirza Ghoe- lam Ahmad Kadiani in het huidige Pakistaanse Punjab. Kadiani noemde zichzelf de ware messias van moslims én christenen. De tak maakt dan ook aanspraak op universele geldigheid. In feite ziet de Ah madiyya-beweging zichzelf als een harmonische samens melting van islam en christen dom en daarom als de enig ware godsdienst voor de we reld. Directeur J. de Lange: .met pensioen. FOTO WILLEM MIERAS Van een onzer verslaggevers GOES - „Iemand die schade lijdt en daarvoor verzekerd is, wil zo snel mogelijk zijn geld zien, zonder gezeur. Dat is altijd mijn filosofie ge weest". Aan het woord is J. de Lange (65), nog eventjes kan hij zich directeur van de ver zekeringsmaatschappij OVM van de landbouworganisatie ZLM noemen; vanaf volgen de week is hij met pensioen. De Lange is 34 jaar lang betrokken geweest bij een verzekeringsbedrijf dat, als zelfstandige dochter van de ZLM, tot op de dag van van daag doorspekt is met een grote dosis agrarische dege lijkheid. Dat betekent geen harde verkoop, maar lage premies voor de leden. Geen pagina-grote advertenties, maar mond-tot-mond-recla me. Omdat kwaliteit toch wel verkoopt. Oorspronkelijk begon De Lange ais secretaris van de tuinbouwcommissie. In die functie werkte hij mee aan de eerste verzekering van de ZLM, de hagelverzekering voor fruittelers. Het liep goed en de ZLM besloot om als organisatie die de belan gen van haar leden behar tigt, meer in verzekeringen te gaan doen. De reguliere premies van andere bedrij ven konden omlaag, vond men. Uiteindelijk is daar, met De Lange als stuwende kracht, de OVM uitgegroeid. Een maatschappij, die in Zuid-West-Nederland in middels 60.000 verzekerden en 100.000 verzekerde voer tuigen telt. „En hoewel de concurren tie belangrijk is toegenomen, geef ik de OVM een zeer goe de toekomst", zegt De Lange. Morgenmiddag krijgt hij van de ZLM zijn afscheidsrecep tie. H. Doeleman wordt de nieuwe OVM-directeur. Van onze correspondent CADZAND - De bowlingbond Cadzand hield de jaarlijkse jeugdclubkampioenschappen op het banencomplex van De Schelde. Zestien leden waren present om de diverse titels te verdelen. De winnaars gaan naar de voorronden van de na tionale kampioenschappen in Amsterdam. Naast de jeugdtitelstrijd stonden ook wedstrijden voor senioren in het kader van de AMF-gold cup op het pro gramma. In dit handicaptoernooi won Peter de Lijser bij de heren en Annie Kools bij de dames. Zij gaan naar de lande lijke finale van de AMF-gold cup. De uitslagen van de jeugdkampioenschappen waren: Meisjes-aspiranten: 1. Dorien Macrander 1288 pins; 2. Sabi ne Verbeke 1188. Jongens-aspiranten: 1. Jean-Pierre Raes 1194, 2. Rudi Bolijn 1130. Meisjes-junioren: 1. Claudia Ren- kemeijer 1702. Jongens-junioren: 1. Martin Renkemeijer 1918,2. Sjaak Robijn, 1797 pins. Door Rein van der Helm Een kat in nood doet ra- re sprongen. Een aloud gezegde dat ook opgaat voor Aardenburgs bur gemeester drs. W. Loc- Kef eer. Zijn herbenoe- nung iaa| nog gigg^ Qp Jich wachten en de tijd begint voor hem te drin- §em Immers, op 15 ®aart loopt zijn huidige ambtstermijn af en nog s«eds is zijn herbenoe- min.g voor de komende 2es jaar niet afgekomen. Van 'Middelburg' heeft Gockefeer weinig steun te verwachten, dat is bekend. Nu een enquête in Aarden burg over zijn functioneren door een fraude werd getor pedeerd en voor hem weinig voordeel opleverde en een ten gunste van hem gehou den handtekeningactie bij menigeen de lachlust op wekte, besloot Lockefeer in een uiterste poging om het tij alsnog voor hem te doen keren afgelopen dinsdag nacht de raad maar in te schakelen. Een vreemde manoeuvre. Immers, rond 1980 besloot de toenmalige minister van Binnenlandse Zaken drs. E. van Tijn uitdrukkelijk een gemeenteraad buiten spel te houden wanneer de herbe noeming van een burge meester aan de orde is. De raad mag wel zijn zegje doen alvorens een nieuwe burge meester benoemd wordt, maar wordt niet geconsul teerd bij een herbenoeming. Immers, zo redeneerde de bewindsman, een burge meester die de hete adem van een gemeenteraad in zijn nek voelt zal bij zijn functioneren met diezelfde raad terdege rekening hou den omdat zijn herbenoe ming ervan kan afhangen. Het wordt moeilijker om bo ven de partijen te blijven staan. Hij zal dan meer en meer politiek te werk gaan en de weg naar de gekozen burgemeester (zoals bij onze zuiderburen het geval is) ligt open. Dit onderschrijven ook de Nederlandse burgemeesters (nu dus met uitzondering van één). Ook de Zeeuws- vlaamse collega's van Loc kefeer denken er zo over. Zij hebben minister Rietkerk vorig jaar al een brief ge schreven waarin zij hun verontrusting uitspraken over een mogelijkeprocedure waardoor een gemeenteraad bij de herbenoeming van een burgemeester (zij doelden hiermee op het geval-Aar- denburg) wordt ingescha keld. Dit naar aanleiding van het feit dat de minister Aardenburgse raadsleden op audiëntie ontving die zich voor of tegen een herbenoe ming van Lockefeer uitspra ken. Zij zagen hierin een mogelijke aantasting van de gebruikelijke procedure. De vijf Aardenburgse raadsleden (inclusief wet houder R. van de Wijnckel) die dinsdagnacht weigerden hierover te beraadslagen handelden dus duidelijk in de geest van de afspraken die gelden rond een herbe noeming van een burge meester. Formeel heeft de raad hier immers geen taak. De minister zal dus de uit spraak van de overige zes le den om Lockefeer te herbe noemen naast zich moeten neerleggen. Hoe de beslissing over Lockefeer ook uitvalt, de mi nister zal duidelijk moeten maken dat de (be)(ver)zoe- ken van Aardenburgse raadsleden hierin geen rol gespeeld hebben. Doet hij dit niet, dan zal geen burge meester in Nederland zich nog veilig weten voor de ge meenteraad. Dat komt zijn onafhankelijk functioneren - en dus de Nederlandse sa menleving - niet ten goede. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - De molen in Cadzand is toe aan achterstal lige restauratie. De Stichting Moienbehoud West- Zeeuwsch-Vlaanderen heeft de gemeente Oostburg daarom financiële steun gevraagd. De totale kosten van de her stelwerkzaamheden bedragen ruim 16 mille. B en W van Oostburg willen de raad voor stellen dit bedrag ook beschik baar te stellen. De raadsleden van Oostburg hebben recht op een hogere (onkosten)vergoeding dan zij thans genieten. In de raads vergadering van maart 1983 echter besloot de Oostburgse raad de vergoedingsbedragen te 'bevriezen' op het niveau 1982, terwijl de onkostenver goeding werd aangepast aan de richtlijnen van de minister. Nu mogen de vergoedingen van de minister echter om hoog. De financiële commissie zal zich vandaag beraden over de restauratiekosten en de mogelijke verhoging van ver goeding aan raadsleden, alvo rens deze zaken in de gemeen teraad aan de orde worden ge steld. Van onze rechtbankverslaggever MIDDELBURG/BREDA - Al achttien jaar zijn J.B. (22) en G.R. (21) uit Middelburg onafscheidelijke vrienden. Ze gingen samen naar de eerste klas van de kleuterschool, ze kwamen samen in verkeerde krin gen, raakten samen verslaafd aan heroïne en samen pleegden ze series inbraken en diefstallen. En samen zaten ze naast elkaar op de verdachtenbank voor de Bredase rechtbank. Gepakt in Middelburg, her kend als de vermoedelijke da ders van een gewapende over val op 20 oktober vorig jaar op een boetiekhoudster in Bergen op Zoom. Op hun dagvaarding stonden ook inbraken in wo ningen in Hoogerheide en Hal steren en enkele tientallen toegevoegde zaken. Officier van justitie mr. P. van Ben- thèm eiste tegen beiden een jaar en zes maanden gevange nisstraf. Het tweetal zat er duidelijk om schoon schip te maken en om te bepleiten dat ze tijdens de gevangenhouding verplicht af mogen kicken. Mr. Van Benthem schetste hoe de twee van Zeeland uit regelmatig naar West-Brabant kwamen als ze weer geld nodig hadden. Op 20 oktober wilden ze eerst een overval plegen op een winkel, maar deinsden daar voor terug. „Ze reden terug naar Zee land, maar bij Goes hadden ze elkaar zo opgejut dat ze terug naar Bergen op Zoom gingen en de boetiek Flair binnengin gen. Daar dwongen ze de ver koopster met een pistool de kassa te openen en namen ze 1200 gulden mee. De vrouw werd op de eerste etage met haar handen op de rug geboeid achtergelaten", hield hij de rechtbank voor. De jeugdige daders beken den vlot. Zij ontkenden echter dat ze grove dreigementen te gen de verkoopster geuit had- deh. „Hou je mond, het is de moeite niet dat je je voor zo'n beetje geld kapot laat schie ten", had B. geroepen. De twee ontkenden ook dat ze uit een woning in Halsteren 700 gul den meegenomen zouden heb ben. Beide verdachten moeten morgen ook nog in Middelburg voorkomen voor een viertal feiten en hebben ai een aantal veroordelingen achter de rug. R. moet nog een fors aantal maanden zitten, terwijl B. er wel op mag rekenen dat de twee maanden voorwaardelijk die hij nog heeft staan omge zet zullen worden in een on voorwaardelijke straf. De officier benadrukte dat waar het hulpverleningscir cuit al zoveel moeite gedaan heeft, nu de tijd gekomen is dat maatschappij belangen de overhand mogen hebben: „Di verse mensen hebben slapelo ze nachten aan hun optreden overgehouden. Ondanks hun jeugdige leeftijd hebben we hier te maken met routiniers. Ze moeten natuurlijk gehol pen worden, maar de bescher ming van de maatschappij gaat nu voor". De raadslieden bepleitten een gedwongen hulpverlening aan het eind van de periode dat de twee zullen moeten zit ten. Mr. P. Klaver stelde dat R. een perspectief moet houden en geen totaal-straf moet heb ben die niet meer te overzien is. Hij vroeg de rechtbank daarom genoegen te nemen met de straffen die R. allemaal nog moet uitzitten en hem nu geen nieuwe straf op te leggen. Mr. J. Boere oordeelde zijn cliënt wat minder strafbaar, omdat die een korter strafblad heeft en ook voor wat minder zaken terecht stond. Hij vroeg een lagere straf dan de eis van anderhalf jaar om B. gemoti veerd te houden om in zijn de tentie af te kicken. In verband met de zitting morgen in Mid delburg zal de Bredase recht bank vandaag vonnis wijzen. NIJMEGEN - Aan de Katho lieke Universiteit van Nijme gen is W. B. M. Roctus uit Kloosterzande geslaagd voor het doctoraal examen Duitse taal- en letterkunde. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - Er is duidelijkheid nodig over de mogelijkheden van Rijkssteun bij een eventuele uit breiding van de bebossing in de Zeeuwse kustgebie den, met name in West-Zeeuwsch-Vlaanderen en op Walcheren. Tot die conclusie is de Pro vinciale Planologische Dienst (PPD) gekomen in een ont- werp-advies aan Gedeputeer de Staten. De PPD wijst erop dat het ministeriële meerja renplan bosbouw voor Zee land vooral neerkomt op handhaving van het bestaande bosareaal. Daar kan men zich wel in vinden. Van onze correspondent AARDENBURG - Bij de jaar lijkse koningsschieting voor junioren van handbooggilde St.-Sebastiaan in Aardenburg op de liggende wip, werd Nor- bert van Daele jeugdkoning. Frank Veldkamp, die zijn titel eigenlijk moest verdedigen, deed niet mee omdat hij over gegaan is naar de senioren. Er - waren 12 schutters. Norbert van Daele schoot in de achtste ronde de konings- vogel af. S. Heyboer werd prins. De wisseltrofee van J. Jansen werd gewonnen door P. Hubregsen die vijf kleine vogels afschoot. Na afloop werd er een prijsschieting ge houden. Uitslag: 1. B. Jansen, 2. F. Lampaert, 3. M. Minnaert, 4. P. van Gaelen, 5. S. Heijboer. De vraag rijst echter of het plan ook inhoudt dat geen rijksgeld hoeft te worden ver wacht voor enige uitbreiding van de bebossing in de kustge bieden, zoals bepleit in het provinciaal beleidsplan voor recreatie en toerisme. Het meerjarenplan kiest voor de aanleg van nieuwe bo- sarealen dichtbij de grote en middelgrote steden. Zeeland valt daar buiten. De PPD wijst er op dat daarmee kennelijk voorbij wordt gegaan aan het streven van het rijk om het toerisme en verblijfsrecreatie verder te ontwikkelen. Het provinciaal beleidsplan voor recreatie en toerisme hecht belang aan bosaanleg, met name in het 'zeer bosar- me' West-Zeeuwsch-Vlaande ren. Ook op Walcheren gaat het om een actueel probleem. Daar is een landinrichtings- project in voorbereiding. Staatsbosbeheer heeft in dat kader al concrete mogelijkhe den voor bebossing aangeduid.

de Stem | 1985 | | pagina 10