lirrn P^PS Kso4^ium| Tm „iiwÉr. S8l Duitsers willen organisatie EK-voetbal KUIPER LEERMEESTER VAN KOPMAN TEUN VAN VLIET Strijdlust tast schaakreputaties aan Hennie Kuiper in Bordeaux-Parij s Neeskens Ipraat met Botafago Hongarije verslaat Duitsland HP3130 iRlUPSj deken Jde C°«- o MARIJNEN .DUBBELDEURS KOELKAST LT9284 Maar liefst 280 liter! in luxe beige uitvoering baarle-nassau Oefenvoetbal Biasion wint 13e proef in Monte Carlo Van Zoghei trainer Go Ahead FC Nürnberg sluit akkoord met spelers Dit jaar geen Nederlandse amateurploeg in Parijs-Nice Pfaff weer uitgeschakeld DEGELIJKHEID BETROUWBAARHEID SERVICE BREDA ETTEN-LEUR i se grootste in EuiapJi gAUTOMAArJ oMa»»1*10 !2L üiLvanaf 'PËSir AUTOMAAT 99 699 larconistaat 4 orro - tel, 01100-14224 ag gesleten CEN Kermesweg 23 tentrum Groenendijk 84 - 12563 IZEN Schependijk 9 50-12423 ag gesloten an de kommissie als be- 3 van de gemeenschap ter vaststelling en ver- kosten van het storten ijk en daarmee gelijk te ffen op de vuilnisstort- Coegorsstraat van de ge- zen brengt ter algemene rijdag 1 februari 1985 te vergadering zal worden 3 is openbaar en wordt amer 4.06 van het stad- 3olwerk 4 te Terneuzen. anuari 1985 'an de kommissie voor- 0 SB JU j ay.tilburg-bost ionen WOENSDAG 30 JANUARI DE &TYM.SDQ%t M iiii""T~iiiiiI PAGINA SPORT 1 nUSSELDORP (SID/ANP) - I L voetbalbond van de Bonds- renubliek Duitsland is zijn re clame-campagne voor de wer- vijjg van de organisatie van de eindronde van het Europees kampioenschap in 1988 ge- I slart. Begin dit jaar viel bij al- I ie belangrijke voetbalfunctio- I narissen in Europa een vijftig I naeina's tellende brochure in I de bus, waarin de Westduitse I ï0etbal-mogelijkheden over- I zichtelijk en stijlvol aan de I man worden gebracht. I Met de Bondsrepubliek zijn I Nederland, Engeland en de I Scandinavische landen kandi- I daat voor de huisvesting van bet kampioenschap. De Sov- I letunie en Griekenland vielen I Inmiddels af. Op 18/19 februa- I rj wordt een principe-beslis- I sing verwacht, als de aanwij- zingscommissie van de Euro pese Voetbal Unie (UEFA) in Bern bijeenkomt. De definitie ve aanwijzing geschiedt op 15 maart in Lissabon tijdens de bijeenkomst van het voltallige bestuur van de UEFA. Drijvende kracht achter de Westduitse campagne is Her mann Neuberger. De voorzit ter van de voetbalbond heeft in de voetbalwereld een repu tatie opgebouwd van een zeer bekwaam organisator. Bij alle recente eindrondes van het wereldkampioenschap was Neuberger betrokken bij de organisatie. Zo verblijft hij momenteel in Mexico om de voorbereidingen op het WK in 1986 in ogenschouw te nemen. In de brochure presenteren de Duitsers stadions in Ber lijn, Bochum, Dortmund, Düs- seldorp, Frankfort, Gelsenkir- chen, Hamburg, Hannover, Keulen, München en Stutt gart, die gemiddeld 64.000 toe schouwers kunnen bevatten. Het comfort is redelijk tot goed, al kunnen er kleine ver beteringen aangebracht wor den, waarbij vooral gedacht wordt aan de verhoging van de zit-capaciteit. In de praktijk zullen in juni 1988 slechts zeven hooguit acht stadions gebruikt worden voor de in totaal vijftien wedstrij den met acht deelnemende landen. De voetbalbond heeft diverse speelschema's in de la liggen, die alle één gemeen schappelijke factor hebben: de finale wordt in München ge speeld. De concurrenten van de Bondsrepubliek zitten niet stil. Nederland heeft ook een bro chure, zij het kleiner van for maat, vervaardigd, waarin be schrijving en kleurenfoto's van de stadions in Rotterdam, Amsterdam, Nijmegen, Venlo en Eindhoven de UEFA-offi cials moeten verleiden tot een voordelige uitspraak. Engeland heeft de arena's in Birmingham, Manchester (Old Trafford), Liverpool (Anfield Road), Londen (Wembley en Highbury), Nottingham en Sheffield gereserveerd. De Scandinavische landen hebben Gothenburg aangewe zen als finale-plaats en daar naast Stockholm, Malmö, Ko penhagen, Oslo, Stavanger en Helsinki aangewezen. Be zwaarlijk voor de sportieve coalitie van de vier landen is de reis-afstand tussen de ste den. Bovendien dienen de sta dions in Malmö en Stavanger bij aanwijzing door de UEFA grondig gerenoveerd te wor den. De aanwijzing van de orga nisator hangt grotendeels af van de politieke stromingen binnen de UEFA. In dat op zicht heeft de Bondsrepubliek ook een streepje voor op de an dere landen. Italië, dat traditioneel grote invloed heeft in het Europese voetbalkringen, is op de hand van de Westduitsers. De Italianen willen daar mee hun erkentelijkheid be wijzen voor de Westduitse steun bij de aanwijzing van de organisatie van de WK-eind- ronde in 1990, die in Italiaanse handen terecht kwam. Neu berger sprak zich bij die gele genheid heel diplomatiek voor Italië uit, wetende dat de Zuideuropeanen de eerste mo gelijkheid (EK 1988) zullen aanpakken om het gebaar van vriendschap te retourneren. Swerts gokt op Nederlanders Door Jacques Eestermans - Met de inbreng van vijf Nederlandse renners hoopt Roger Swerts, ploegleider van de Belgische profwielerformatie Verandalux-Dries, zijn team dit jaar op het pad te houden, dat vorig seizoen werd betreden na de komst van Teun van Vliet. De jonge Maaslander ont popte zich in zijn eerste maanden als beroepsrenner niet alleen als een veelbelo vend talent, met zijn goede resultaten (ritzeges in de ronden van België en Neder land en derde plaatsen in de ronden van Lombardije en Piëmont) trok hij de ploeg van Swerts ook uit het diepe dal, waarin die verzeild was geraakt door het uitblijven van enige prestatie van ni veau. Het was dan ook niet ver wonderlijk, dat Teun van Vliet tijdens de presentatie van de ploeg, gisteren in ca- té-restaurant De Engel in Baarle-Nassau, door Swerts uitgebreid in het zonnetje werd gezet. „Hij heeft ons er vorig seizoen door heen ge sleept. De eerste maanden waren rampzalig. Geen re sultaten, geen zelfvertrou wen. Met hem er bij bloeiden de andere jongens op en Teun van Vliet, van wie Roger Swerts hoge verwachtingen heeft, op de schouders van Hennie Kuiper, die hem wegwijs moet maken in de grote wedstrijden. Het tweetal wordt geflankeerd door v.l.n.r. Jan van Houwelingen, Adri van Houwe- lingen en Gert Jakobs, die in april prof wordt. - foto de stem/dick de boer hebben we 1984 toch nog met redelijk succes kunnen af sluiten". Om die progessieve lijn te kunnen doortrekken, was versterking van de ploeg in de breedte dringend ge wenst. Swerts, die Teun van Vliet als kopman van zijn formatie beschouwt, richtte zijn blik vooral op de Neder landse markt. In Hennie Kuiper, de broers Adri en Jan van Houwelingen en Gert Jakobs, die overigens pas 20 april overstapt, zag hij de geschikte krachten. Swerts: „Kuiper is voor deze ploeg de ideale man. We hebben met hem niet al leen een bekende naam, met zijn ervaring is hij tevens de aangewezen persoon om als wegkapitein te fungeren. Hij moet vooral Van Vliet bij staan, want voor hem zijn veel dingen nog helemaal nieuw. De broers Van Hou welingen zijn uitstekende knechten en ook over Gert Jakobs heb ik goede refe renties ontvangen. Persoon lijk kan ik daarover niet oordelen, maar ik heb be grepen dat ik wat van die jongen mag verwachten. Zo als de ploeg nu is samenge steld, kan er pas over een echte ploeg worden gespro ken, waarmee rekening moet worden gehouden. De formatie van Roger Swerts bereidt zich volgende maand in Zuid-Frankrijk voor op het wegseizoen en werkt vervolgens in de Tir- reno - Adriatico toe naar Milaan - San Remo. Nadien wordt het volledige rijtje voorjaarsklassiekers gere den. In de aanloop naar de Tour de France komt de ploeg uit in de Ronde van Zwitserland. Ook alle grote wedstrijden in het najaar, evenals een aantal kleine ritten-koersen, staan op het programma. De Verandahix-Dries-ploeg heeft de volgende samenstelling: Jan Bogaert, Uwe Bolten, Etien- ne de Beule, Johan de Lathou wer, Rudy Dexters, Dirk Demol, Mark Grootjans, Jos Jacobs, Gi- no Knockaert, Hennie Kuiper, Louis Luyten, Jan van Camp, Adri van Houwelingen, Jan van Houwelingen, Teun van Vliet, Gery Vertinden en Leo Wellens. Eind april komen Gert Jakobs en Danny Lippens over van de amateurs. ROOSENDAAL: RBC-Sparta 1-2 (1-0) Doelpunten; RBC: Van der Laan, Sparta: Slagboom en Frazer. Leiderdorp: Feyenoord-RCL (Za terdag eerste klas) 12-1 (5-0): doel punten Feyenoord: Gullit (3x), Va- radi en Houtman (2x), Duut, Taha- mata, Hoekstra, Petursson en Carli (lx). Leiderdorp: Ajax-Wilhelmus (Hoofdklasse) 2-0 (1-0); Vanenburg en Koeman. Venlo: PSV-FC VW 5-2 (3-0) Doelpunten PSV: Valke, Brylle, Stevens en Thoresen (2). FC VVV: Rutten en Verbeek. MONTE-CARLO (AFP) - De Italiaan Massimo Biasion heeft dinsdag de dertiende speciale proef bij de rally van Monte Carlo gewonnen. Hij had voor de 20,3 kilometer twee seconden minder nodig dan de Westduitser Walter Röhrl. Derde werd de leider in het algemeen klassement, de Fin Ari Vatanen, op één tel van Röhrl. De voorsprong van de Scandinaviër liep daardoor te rug tot 2 minuten en een se conde. Stand na dertien van de 33 speciale proe ven; 1. Vatanen (Fin)/Harryman (GBR) Peugeot 4 uur, 5 minuten en 37 seconden 2. Röhrl/Geistdoerfer (BRD) Audi, op 2 minuten en 1 seconde 3. Salonen/Harjan- ne (Fin) Peugeot op 5.55 4. Blomqvist/Ce- derberg (Zwe) Audi op 6.28 5. Toivonen/ Piironen (Fin) Lancia op 12.42. I DEVENTER (ANP) - Nico van I Zoghei wordt met ingang van I het volgende seizoen hoofd- I trainer van Go Ahead Eagles. De oud-doelman van de De- 'enter eredivisieclub volgt in functie Henk Wullems op. lan Zoghei zal geassisteerd I ®orden door Jan Jongbloed, I nie de verantwoording over de I "-selectie zal dragen. I Van Zoghei, wiens contract |Met één jaar verlengd is, is al enkele jaren assistent van Wullems, die om financiële re- oenen vertrekt bij Go Ahead IWgles. Wullems woont in I '-talhout bij Tilburg en zijn salaris plus de reiskostenver- voor Wullems door privé-om- standigheden onmogelijk is zijn huidige woonplaats in te ruilen voor huisvesting dich ter in de buurt van Deventer, gaan beide partijen in goede harmonie uit elkaar. 6„i wegen te zwaar op I oo club-begroting. Omdat het drs. A. Doorduyl - Johan Neeskens, ex- l'Mernational, is in onderhan deling met Braziliaanse Voetbalclub Botafago. De 33- E?e Nederlandse midden- I «oer liet enige tijd geleden eten niet meer voor New I kalle Cosmos te wi"en voet" Lakens, die zijn profcar- IvJu §on bij Ajax en in 1974 tocht werd aan het Spaan- li,°areelona, is momenteel op l^antie in Zwitserland. Ibn ^oma heeft erg veel be- L ptelling voor Liverpool- Eer 'an Rush. De spits uit Uk Zou ze'fs al een contract oen getekend dat hem met ®ng van het volgend sei- H- ?.aan de Italiaanse topclub L. 'dt. Liverpool ontkent V. ,er sprake is van een op en zijnde transfer. NEURENBERG (SID) - Het bestuur van FC Nürnberg heeft een overeenkomst be reikt met vier spelers, die aan het begin van het seizoen ver geefs in opstand kwamen te gen Heinz Holier, de oefen- meester van de in de tweede liga van de Westduitse voet balcompetitie uitkomende club. Udo Horsmann, Horst Weyerich, Stefan Lottermann en Manfred Walz, in oktober op staande voet ontslagen, krijgen gezamenlijk een be drag van ongeveer 165.000 gul den uitbetaald. Eerder waren Rudi Kargus en Detlev Krella, die ook behoorden tot de op standelingen, al tot een ak koord gekomen met de club leiding. Zij vonden onderdak bij andere verenigingen. De overeenkomst met de vier overgebleven opstande lingen, gesloten zonder inmen ging van het gerecht, was voor Sven Oberhof, de tweede voor zitter van FC Nürnberg, aan leiding tot tevredenheid. „Deze oplossjng kost ons een vierde van een normale ontslagpro cedure", aldus Oberhof. Met de spelers is afgesproken, dat zij voor een bescheiden tranfer- som naar een andere club kunnen. SPORT IN 'T KORT SKI - Pirmin Zurbriggen is volledig fit. De Zwitserse al- leskunner op de lange latten, vijftien dagen geleden geope reerd aan de knie en sinds vier dagen weer op de piste, bewees dat door de eerste training van de strijd om het wereldkam pioenschap, die voor de afda ling, te winnen: 2.10,04. Twee de werd de Italiaan Danilo Sbardellotto (2.10,36) voor zijn landgenoot Michael Mair (2.11,31). WIELRENNEN - In de zes daagse van Kopenhagen be hielden de Denen Frank en Oersted maandagavond de lei ding. Het duo wordt in dezelf de ronde gevolgd door René Pijnen en Danny Clark, de winnaars in Rotterdam, en de Belgen Tourné en De Wilde. Gerrie Knetemann en Leo van Vliet nemen de zesde plaats in met één ronde achterstand. WIELRENNEN - Een samen werkingsverband van vier Friese verenigingen, aange vuld met een vertegenwoordi ger van het districtsbestuur, organiseert de strijd om de na tionale kampioenschappen voor dames, nieuwelingen, ju nioren en veteranen op 8 en 9 juni. De verenigingen zijn: De Friesche Leeuw, Olympia, Drachten en Otto Ebbens. ZEILEN - Het wereldkam pioenschap zeilen in de Ying- ling-klasse wordt in 1986 in Nederland gehouden. Tot dat besluit kwam de internationa le Yingling-organisatie het af gelopen weekeinde in Geneve. Dit jaar wordt de mondiale ti telstrijd gehouden in Noorwe gen. WIELRENNEN - De Ierse wielrenner Sean Kelly is dit jaar van plan aan de drie grote wielerronden deel te nemen: de Vuelta (Spanje), de Giro (Italië) en de Tour (Frankrijk). Zijn ploegleider, graaf Jean de Gribaldy, maakte dat dinsdag in Parijs bekend. De 28-jarige Kelly geldt als specialist in de klassiekers. WIJK AAN ZEE (ANP) - Veel partijen in de huidige uitgave van het Hoogovens schaak-toernooi in Wijk aan Zee zullen ongetwijfeld als enige van de meer strijdlustige de historie ingaan. Ook in de negende ronde, dinsdag, werd op vrijwel alle borden in dorpshuis De Mo riaan met reputaties gespot. Twee spelers boekten in deze ronde hun eerste overwinning: John van der Wiel en Kevin Spraggett. De Nederlandse kampioen bewees Jan Timman een uit stekende dienst door de West duitser Eric Lobron diens tweede nederlaag te bezorgen. De Canadees zorgde voor een sensatie met een zege op Lajos Portisch. Timman heeft nog altijd een comfortabele voor sprong van een punt, hoewel hij tegen Kortsjnoi zijn remi sereeks van de laatste vijf ronden niet doorbrak. De Bul gaar Georgiev speelde echter tegen de Sovjet-schaker Bel- javski ook remise. Nunn werkte zich weer op naar de gedeelde tweede positie. De Engelsman versloeg de Ame rikaan Koedrin gedecideerd. „I am sorry, very sorry". Dat hoort men een winnende schaakgrootmeester niet vaak zeggen. Deze woorden, vol me deleven geuit, kwamen uit de mond van Spraggett, toen Portisch gedwongen was zijn koning om te leggen. Het mag worden betwijfeld of tot de Hongaar doordrong wat Spraggett zei. Verbijsterd keek hij naar de ruine die er van zijn witte stelling was overgebleven na de veertigste zet. Tien zetten eerder had het er nog zo veel belovend voor Portisch uitge zien, toen hij met veel verve eerst een pion en vervolgens een paard offerde voor een be slissende opmars van zijn g- pion. Juist toen het er op aan kwam verzuimde de Hongaar die pion door te laten stomen en besloot hij tot de duistere zet 33. g4;.... Dat was zo onge veer het enige, wat hij niet had moeten doen. Spraggett, die zich al had verzoend met een nederlaag, rechtte de in de loop van de partij steeds meer gebogen rug en profiteerde ogenblikkelijk van de levens grote blunder. Portisch zag het drama als in trance over zich heen komen en keek na afloop somberder dan ooit. Timman liet tegen Kortsjnoi een kans op winst liggen. De Zwitser stelde zich in een Da- me-indische opening (met d3 in plaats van d4) tegen zijn ge woonte in zeer voorzichtig op. Te voorzichtig zou later blij ken. Kortsjnoi verloor enkele tempi door een overvloed aan paardzetten, zodat Timman positioneel heel goed kwam te staan. Op vrij eenvoudige wij ze verwierf de Nederlander een meerderheid op de dame vleugel. Hij koos evenwel niet de beste voortzetting en liet Kortsjnoi ontsnappen met een afwikkeling, die op remise uit kwam. Gert Ligterink hield zijn De uitslagen van de par tijen in de zevende ronde van de grootmeester- groep: Van der Wiel (Ned)-Lobron (BRD) 1-0 Nunn (GBr)-Koedrin (VSt) 1-0 Ftacnik (Tsj)- Ligterink (Ned) Vt-Vt Ree (Ned)- Romanisjin (Sov) Vt-Vt Kortsjnoi (Zwi)-Timman (Ned) Vt- Vt Beljavski (Sov)-Geor giev (Bul) Vt-Vt Portisch (Hon)-Spragget (Can) 0- 1. De stand na de negende ronde is: 1. Timman 6% punten 2. Georgiev en Nunn 5% 4. Lobron en Beljavski 5 6. Romanisjin 4Vt 1 7. Portisch en Ligterink 4% 9. Van der Wiel en Koedrin 4 11. Kortsjnoi en Spragget 3"^ 13. Ree 3 1 14. Ftac nik 3. Meestergreep: Portisch (Hon)-Hodgson (Eng) Vt- Vt Grooten (Ned)-Bohm (Ned) afgebroken Sow- ray (Eng)-Van der Ster ren (Ned) 1-0 Barlov (Joe)-Hartoch (Ned) 1-0 Piket (Ned)-De Boer (Ned) Vt-Vt Rogers (Aus)-De Wit (Ned) Vt- Vt. De stand na de zevende ronde is: 1. Piket 5 pun ten 2. Hodgson, Portisch, De Boer en Hartoch 4Vt 6. Rogers 4 7. Van der Ster ren en De Wit 3Vt 9. Sow- ray 2Vt 10. Barlov 2 11. Bohm 1 Vt 112. Grooten 1 1. Het zettenverloop van de partij tussen Van der Wiel en de Westduitser Lobron in de negende ronde van het Hoogovens schaaktoernooi is: Wit: Van der Wiel (Ned) Zwart: Lo bron (BRD). 1. e2-e4 c7-c5 2. Pgl-f3 e7-e6 3. d2-d4 c5xd4 4. Pf3xd4 Pb8-c6 5. Pbl-c3 Dd8-c7 6. g2-g3 a7-a6 7. Lfl-g2 Pg8-f6 8.0-0 h7-h6 9. Pd4-b3 Lf8-e7 10. f2-f4 0-0 11. Lcl-e3d7-d6 12. a2-a4 b7-b6 13. Ddl-e2 Ta8-b8 14. g3-g4 Pf6-h7 15. Tal-dl Tf8-e8 16. Pb3-d2 Pc6-b4 17. Pd2-f3 e6-e5 18. f4-f5 Lc8-b7 19. h2-h4 d6-d5 20. e4xd5 Ph7-f6 21. Pf3-h2 e5-e4 22. Le3-f4 Le7-d6 23. Lf4xd6 Dc7xd6 24. g4-g5 h6xg5 25. h4xg5 Dd6-c5+ 26. Kgl-hl Pf6xd5 27 De2-h5 Pd5-e7 28. Pc3xe4 Lb7xe4 29. Lg2xe4 Dc5-e5 30. Tdl-el Tb8-d8 31. Ph2-g4 De5-g3 32 Tfl-gl Pe7xf5 33. Pg4-f6+ g7xf6 34. g5xf6Te8xe4 35. Telxe4: Zwart geeft op. score van vijftig procent intact door tegen de Tsjechoslowaak Ftacnik remise te spelen. In een Nimzo-Indiër hield de Groninger twee pionnen ovet voor de kwaliteit. Door de on gelijke lopers waren zijn winstkansen echter zo mini maal, dat hij besloot remise te accepteren. Met een totaal van 4,5 punten heeft Ligterink met nog vier ronden te spelen al een half punt meer vergaard dan vorig jaar in het hele toer nooi. Hans Ree tenslotte kwam remise overeen met de Roma nisjin uit de Sovjetunie en kwam daardoor op gelijke hoogte met Kortsjnoi en Spraggett. Van onze sportredactie BAARLE-NASSAU - Hennie Kuiper zal dit seizoen deelnemen aan Bordeaux - Parijs. De 35-jarige Puttenaar kwam in zijn loopbaan nog niet eerder uit in de monster rit tussen de twee Franse ste den. Kuiper: „Het is altijd mijn wens geweest die klassieker eens te rijden, maar het is er nooit van gekomen. Nu ben ik in de gelegenheid en die kans laat ik me niet ontglippen. Voor mij geldt Bordeaux - Pa rijs dit seizoen als een belang rijk doel. In de nadagen van mijn carièrre moet het moge lijk zijn er nog een goede pres tatie neer te zetten". Hennie Kuiper weet zich in Bordeaux - Parijs verzekerd van de steun van zijn ploegge noot Jos Jacobs. Jacobs: „Hen nie is een kanshebber in die wedstrijd. Het is voor hem daarom van belang een man naast zich te hebben in de uren, waarin nog niet achter de derny wordt gereden". Van onze sportredactie BAARLE-NASSAU - Er neemt dit jaar geen Neder landse amateurwielerploeg deel aan Parijs-Nice, de open etappekoers, die van 3 tot 10 maart wordt gehouden. Piet Liebregts, de wegcoach van de KNWU, gisteren aan wezig op de voorstelling van Verandalux-Dries in Baarle- Nassau. „Het was de bedoeling dat de Univers-ploeg van Frans Klardie zou deelnemen. Klardie heeft er echter van afgezien, omdat er 12000 gul den moest worden betaald om te mogen starten. Voorgaande jaren gaf de organisatie daar entegen altijd een vergoeding van 3000 a 4000 gulden. Het schijnt dat de organisatie in grote financiële problemen is gekomen door het afhaken van de hoofdsponsor". HAMBURG (SID/ANP) - Hongarije, tegenstander van het Nederlands elftal in kwa- lificatiegroep 5 voor de we reldtitelstrijd voetbal van 1988 te Mexico, heeft dinsdagavond in Hamburg een vriendschap pelijk duel tegen de Bondsre publiek Duitsland met 1-0 ge wonnen. Bij de rust was de stand nog 0-0. Het doelpunt werd ge maakt door verdediger Peter. Karakteristiek: Bondsrepubliek Duits land - Hongarije 0-1 (0-0). 47. Peter 0-1. Scheidsrechter: Halle (Noo). Toeschou wers: 20.000. Gele kaart: Peter (Honga rije). Duitsland: Stein (Schumacher); Jakobs, Berthold (Hergett), K.H. Foster en Brie gel (Frontzeck); Littbarski (Mill), Mat- thaus, Magath en Thon (Kroth); Rum- menigge en Voller. Hongarije: Disztl; Roth, Sallai, Garaba en Peter, Kardos, Nagy en Detari; Ki- prich (Bodonyi), Nyilasi en Esterhazy (Poloskei). MÜNCHEN (DPA/SID) - Jean-Marie Pfaff, de Belgi sche doelman van Bayern München, is opnieuw voor langere tijd uitgeschakeld. Pfaff brak tijdens de training van maandag de kleine vinger van de linkerhand. De berich ten over de duur van de gene zing variëren van vier tot zes weken. Vlak voor dit seizoen onder ging de 32-jarige doelverdedi- ger een liesoperatie. Hij werd in het begin van de competitie tot volle tevredenheid van de technische leiding vervangen door Raimond Aumann, de doelman van het Westduitse elftal onder 21 jaar, die elf Bundesliga-wedstrijden speelde. Na het herstel van Pfaff kreeg Aumann zelfs nog enige keren de voorkeur. Na het suc cesvolle optreden van Pfaff tegen Trakia Provdiv in de Europese bekerstrijd voor be kerwinnaars heroverde hij zijn vaste basisplaats. LOTTO DEN HAAG (ANP) - De trekking van de cijfers van lotto 4 heeft één winnaar opgeleverd van de hoofd prijs. Het plaatsen van kruisjes op de juiste cijfers leverde een bedrag op van 314.823,00 gulden. De uitslagen van de (sport)prijs- vragen van het afgelopen week einde zijn: Lotto 4: le prijs: 1 winnaar, die ƒ314.823,00 ontvangt; 2e prijs: 2 deelnemers, die 75.000,00 ontvan gen; 3e prijs: 165 deelnemers, die ƒ954,00 ontvangen; 4e prijs: 7.291 deelnemers, die 21,50 ontvangen; 5e prijs: 85.809 deelnemers, die 5,00 ontvangen. Toto 4: le prijs.: 8 winnaars, die ƒ4.570,80 ontvangen; 2e prijs: 445 deelnemers, die ƒ40,80 ontvangen; 3e prijs: 3.874 deelnemers, die 11,70 ontvangen. Toto-gelijk 4: le prijs: 1 winnaar, die ƒ4.578,50 ontvangt; 2e prijs: 2 deelnemers, die 291,80 ontvangen; 3e prijs: 29 deelnemers, die 100,60 ontvangen; 4e prijs: 542 deelne mers, die 8,60 ontvangen.

de Stem | 1985 | | pagina 5