SK OOR." 'Werken is de beste medicijn' Wat oelt u?' 3gdat meteen' SCHADEVERGOEDINGEN IN AXEL Het gaat goed met Samen Beter FNV Axel huldigt 22 jubilarissen iENHEID kik Drukke gezinsdag van NCB Graauw Dullaert ontdekt sterren Ouderenbond Heikant vierde eerste lustrum Imbout _st nader lerd! It U?' v rt, valt er met epi- nt dank zij moderne meesten er weinig and met epilepsie in vermoedt; ze lopen den we aan onze niet zo gek als t er en. als u Sire belt, of de bon opstuurt. SIRE t als't er soms uitziet. VAN ZEELAND Perikelen groot onderhoud Axel Schietingen Klachten Klachten Unieke expo van gobelins naar Axel Axel Clinge Graauw Plaatselijk nieuws Heikant St.-Jansteen Kloosterzande Nieuw-Namen NOBELHORST VIERT JUBILEUM WERKSTER Zieken op bedevaart naar Lourdes A12 te zoenen fculieren jubileum, receptie, floving. overwinning, am. openbare dank, en pst eens in de krant en feberichten. Moeilijk is let niet te zi/n. (B.v. 5 (tientje). Prijs per regel grote regel verplicht S Itsen van een foto of haat van 35 X 45 mm eslag. Overige tarieven Intante betaling wordt lekend Foto's worden 176-236442 of geef uw Tsing af bij één van onze Igave stuurt u eveneens j naar Postbus 3229. ftelijk opgaven worden I indien naam en adres Uw betaling bijgevoegd Ret recht voor. teksten fien te weigeren, gsnieuws 'lom op donderdag I gefeliciteerd frjaardag op Je toege- je „S. .u" It A BRD. ils hot er soms even uitziet. ïd.' .mkruiM'n w.u \wr u v.m uv|\issmil v aan postzegels sturen aan ninpslaan 19, 1581 GO Utrecht ng met de Stichting Ideele Reclame 'J niNSPAG 29 JANUAR11985 T22 PAGINA ZEELAND 2 Bewoners: FNV- oproep voorbarig Van een onzer verslaggevers \XEL - De oproep van de FNV Axel om >vj gulden schadever goeding van de Regio nale Woningbouw vereniging te claimen bij groot onderhoud stuit op steeds meer kritiek van de bewo nerscommissies. In navolging van de bewo nerscommissie van de compo- nistenbuurt, die de actie grote flauwekul noemde, heeft nu a-ijk I (Axel West) zijn afkeu ring over de actie uitgespro ken. De bemoeienis van de FNV is te voorbarig en niet correct, vindt wijk I. Er zijn volgens contac traadslid A. Rosenbrand begin deze maand, tijdens een hoor zitting, goede afspraken ge maakt met de woningbouw vereniging. „Als er schade is, wordt dat vergoed. De aanne mer is daarvoor verzekerd", aldus Rosenbrand, die het standpunt van de bewoners commissie in een brief aan de FNV Axel kenbaar heeft ge maakt. Het gaat in totaal om zo'n zestig woningen, in de Mar grietstraat, Bernardstraat, ivlarijkestraat, Wilhelmina- straat en Singelweg. Daar wordt eind april groot onder houd aan gepleegd. De bewonerscommissie vindt het daarnaast gevaarlijk een bedrag van zeshonderd gulden - FNV deskundigen hebben een globaal rekensom metje gemaakt - te noemen. „Het gaat niet om de hoogte van het bedrag. Als er schade is, moet dat vergoed worden. Het is onzin om vantevoren een bedrag af te spreken. Als blijkt dat er geen schade is, moet je dat geld niet gaan weggeven. Dat kan beter ge bruikt worden voor het op knappen van andere wonin gen". Helemaal niet te spreken is de commissie over de passage in de FNV-oproep waarin ge suggereerd wordt dat de be wonerscommissies niet onwil lig tégenover actievoeren zou den staan. „Dat zou uit eerdere contacten gebleken zijn. Maar dat gaat niet voor onze com missie op", aldus Rosenbrand. Overigens heeft de woning bouwvereniging al laten we ten niets te voelen voor een re geling zoals de FNV die voor stelt. De bewoners worden bij groot onderhoud niet op extra kosten gejaagd. Daar kan wel sprake van zijn bij renovatie. In dergelijke gevallen wil de woningbouwverening wél een schadevergoeding geven. axel - In het verhaal over de perikelen rond het groot on derhoud van woningen in Axel is door een misverstand de bewonerscommissie die reageerde op de FNV-actie- oproep in de verkeerde wijk 'geplaatst'. Het ging om de bewoners commissie in wijk 2, waar de huizen in de omgeving van de Beethovenstraat, Ghistelle- laan en Sweelinekplein hun opknapbeurt bijna achter te rug hebben. De woningen in omgeving van de Wilhelmina- straat en Singelweg komen pas in de loop van dit jaar aan de beurt. Zoals gemeld wil de FNV- Axel dat de bewoners aan wiens huis groot onderhoud wordt gepleegd een vergoe ding krijgen van rond de 600 gulden. Genoemde bewoners commissie vindt dat 'flauwe kul', omdat er tot nu toe geen enkele bewoner extra onkos ten heeft moeten maken. HULST - De Blaauwe hoeve, 48 schutters: hoge vogel: F. Reunis; eerste zij vogel: P. Stevens; tweede zijvogel: A. Impens, allen St.-Jan- steen; grootste aantal (4): P. Vonk, Boschkapelle. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 27 schutters: hoge en eerste zij vo gel: G. Deyaert, St.-Gillis; tweede zijvogel: R. van Grembergen; grootste aantal (3): E. Baart, beiden Koewacht KOEWACHT - Zaal R. van Steene, 47schutters: hoge vogel: Th. Maas, Moerbeke; eerste zij vogel: L. van Bastelare, Stekene; tweede zij vo gel: F. de Visser; grootste aantal (4): G. van Rumste, beiden Koe wacht. KOEWACHT - Zaal G. van Rum ste, 37 schutters: hoge vogel: J. van Meelen, Kloosterzande; eerste zij- vogel: A. van Pottelberge, Koe wacht; tweede zij vogel: C. Blom maert; grootste aantal (4): P. van Waesberge, beiden St.-Jansteen. HULST - Zaal W. Blommaert, 30 schutters: eerste hoge vogel: J. van Kerkhoven, St.-Jansteen; tweede hoge vogel: A. Geers, Moerbeke; eerste zij vogel: H. de Vos, Heikant; tweede zij vogel: W. Blommaert, Hulst; grootste aantal (5): J. van Helsland, St.-Jansteen. ZUIDDORPE - Zaal De Herberg, 40 schutters: hoge en tweede zijvo- E. Jansen, Moerbeke; eerste zij vogel: F. Sterkx, Zelzate; groot ste aantal (5): L. van Kerkhoven, Heikant; M. de Wilde, Moerbeke en P van Hoecke, Zuiddorpe. BOSCHKAPELLE - Zaal J. van Schaick, 15 schutters: hoge vogel: J Mei; beide zij vogels: M. van Schaick, Vogelwaarde; grootste aantal (5). R. de Waal, Moerbeke. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 29 schutters: hoge vogel: H. van Kijt, Kloosterzande; eerste zij vo gel: J. de Waal, Koewacht; tweede z|]vogel: J. Vermeers, St.-Jan steen; grootste aantal (6)A. de Co- Jfnck, Koewacht. KOEWACHT - Zaal R. van Steene, schutters: hoge vogel: P. Mar- tensl beide zij vogels: F. Martens; grootste aantal (6): E. Smet, allen Koewacht. HULST - Koningsschieting, O ZO, i5 schutters: koningin: Renate de yet, Clinge; koning: J. van Zeele, fferdonk; prins: J. de Bin, De Khnge; erfprins: F. van Swaal, nulst, grootste aantal (5): A. ^uwrijsen, Hulst ^JPELLEBRUG - Zaal Fabie, 82 schutters: eerste hoge en eerste zij- ogel: S. Piessens, Kemzeke; twee- e hoge vogel: A. de Bakker, De Jyge; tweede zij vogel: W. Onge le, Heikant; derde zij vogel: P. Jr,n> St.-Jansteen; vierde zij- ogel: Tiny de Block, Kemzeke; Ka^iiebaantal (4): Fabi6 d6 Kint' SS 25 schutters: eerste vogel: J. van Kerkhoven, St.- ansteen. tweede hoge vogel: J. erstiggel, Hulst; eerste zij vogel: vn i8» St.-Jansteen; tweede zij- J- van Zeele, Meerdonk; Hulst aantal A" LauwrUsen> Uff'SWAARDE - Zaal De Vier .^getijden, 55 schutters: Wip 1: 7iiP v,°Sek J- Dobbelaar; eerste fiXf A- Dobbelaar, beiden r^PeUe; tweede zijvogel: A. .„Waal, Walsoorden; grootste to. i II- van Esbroeck, Lams- Luvi WiP 2: hoge vogel: E. tl rik Hflst; eerste zijvogel: J. !h,, ?ar, Boschkapelle; tweede ürnwF? 1- Geerts, Moerbeke; r°ete aantal (4); A. Mahu, fewaarde. 1 Wacht - Zaal G. van Rum- schutters: hoge en tweede egel: F. Martens, Nieuwdorp; tort?. zlJ'v°gel: R. de Smet, Koe- ^wfSkeaantal <4>: E' de Van onze correspondent HULST - De patiëntenvere niging "Samen Beter" Zeeuwsch-Vlaanderen wordt uitgebreid tot geheel Zeeland. Een Werkgroep Ledenwerving is volop bezig nieuwe leden aan te trekken in de andere delen van Zee land. „En dat loopt bevredi gend", zegt secretaresse Ma rijke Henderiks uit Hulst. „De oprichtingsdatum als Zeeuwse vereniging hebben we op half maart vastge steld. Als alles meezit lukt dat ook wel." De patiëntenvereniging bestaat nu drie jaar. Ze stelt zich de behartiging van de inwoners op het gebied van de gezondheidszorg ten doel en streeft daarbij (volgens haar statuten) naar verbete ring van de organisatie, van het functioneren en van de kwaliteit van de gezond heidszorg. „We willen mensen mon diger maken", aldus Marij ke, „en daarom moet je zo veel mogelijk mensen berei ken. We houden thema avonden en geven voorlich ting op scholen. Tot nu toe zijn we over de resultaten van de afgelopen jaren niet ontevreden. De vereniging draait op dit moment met ongeveer tweehonderd leden. We heb ben sinds september van het afgelopen jaar een afvaardi ging in de Provinciale Raad van Volksgezondheid en zijn bezig ons uit te breiden. Al met al is dat toch wel iets om trots op te zijn". Een belangrijk aan dachtsveld van de vereni ging is het klachten- en in formatiebureau, dat door Marijke wordt bemand. „Het bureau is in principe altijd bereikbaar", zegt ze. „Mensen bellen ook op de meest wonderlijke tijden en dikwijls is het toch echt ern stig genoeg om alles uit han den te laten vallen en ervoor te gaan zitten. Een eerste vereiste is dat je goed kunt luisteren. Uit het verhaal dat wordt ver teld, moet je vrij snel kun nen destilleren om welke klacht (of meerdere klach ten) het gaat. Want men zoekt dikwijls ook gewoon iemand bij wie men zijn of haar verhaal kwijt kan, om dat er niemand anders naar wil luisteren. Wie ons belt, kan rekenen op een huisbezoek om een beter beeld te krijgen van de persoon, zijn omstandighe- Marijke Henderiks aan de telefoon. - fotowimkooyman den en de aard van de pro blemen." Het klachtenbureau heeft een begeleidende functie. Een aantal zaken kan vrij snel worden behandeld. Soms is ook een gesprek met een arts al voldoende. „Ernstiger klachten ko men terecht bij de inspec teur van volksgezondheid", aldus Marijke, „en in het uiterste geval wordt het een zaak van het medische tuchtcollege. Maar dan wordt het een vrij lange procedure, die dikwijls te lang sleept voor de mensen die hier hun klacht depone ren. Dat houden ze over het algemeen niet vol, die druk is te groot." De binnengekomen klach ten zijn onder te verdelen in harde, zachte en financiële. Harde klachten hebben be trekking op echte fouten, te kortkomingen of nalatighe den van de zijde van de me dische wereld. Zachte heb ben te maken met de relatie arts-patiënt en betreffen vaak het te weinig of niet geven van informatie aan de patiënt. Financiële klachten gaan over schadevergoedin gen en dergelijke. In dat ge val wordt men doorverwe zen naar betreffende instan ties. „Wij verwijzen ook dik wijls door naar het R.I.A.G.G., maatschappelijk werk, de Kruisvereniging, etc.", stelt Marijke. „Met hen werken wij bijzonder goed samen". Het advies van het bureau is gratis. Men kan Marijke Henderiks bereiken op nummer 01140-15420, bij geen gehoor op nummer 01156-556. Van onze correspondente HULST - Buurtvereniging Den Dullaert uit Hulst heeft voor vrijdag 22 fe bruari een leuk evenement georganiseerd voor de jeugd. In het gemeenschaps centrum Den Dullaert strijden dan de deelnemers aan de 'Ontdek de ster'- wedstrijd vanaf 19 uur om de hoogste eer. Zoals voorgaande jaren heeft de organisatie ook nu weer extra interessant ge maakt omdat zowel play- backers als 'originelen' aan bod komen. De indeling gebeurt naar leeftijd en naar inhoud van het gebo- dene. Zowel solisten als groepen kunnen inschrij ven. Er mag gezongen worden, maar ook een in strumentaal nummertje zal het programma opfleu ren. Iedereen tussen de 6 en 16 jaar kan meedoen. Inlichtingen via telefoon nummers 01140-14989 Of 16767. De inschrijftermijn eindigt op 15 februari. Van een onzer verslaggevers AXEL - Bij P. P.'s Home in de Noordstraat in Axel is de hele maand februari een unieke collectie van gobelins te be zichtigen. Het gaat om werkstukken die volgens de originele Jac- quardmethode geweefd zijn. Een techniek die in Nederland enkel nog maar door het be drijf Vera in Sint-Jansteen wordt beheerst. Gobelins, die hun weg vin den naar onder meer Amerika, Nieuw-Zeeland, Japan en het Midden-Oosten, worden daar echter niet meer op grote schaal gemaakt. Van de zesen twintig weefgetouwen zijn er vier regelmatig nog in ge bruik. Een van de oorzaken is een tekort aan goed personeel. „De weefgetouwen zijn onge veer 75 jaar oud. Er is veel mee gewerkt, maar er leven bijna geen mensen meer die ze kun nen bedienen. De wevers die nog op de Jacquard manier weven zijn oud. Als die er niet meer zijn en ik ook niet meer, dan sterft dit specifieke am bacht uit", aldus eigenaar Ar thur Vermandel. Een gevolg is dat hij veel opdrachten moet uitbesteden aan weverijen in Frankrijk en Italië. De ontwerpen die Ver mandei voor zijn wandtapij ten kiest, zijn vaak reproduk- ties van oude Hollandse mees ters, vrije tekeningen en ro mantische taferelen. „Een schilder heeft een heel palet voor zijn kleurschakeringen. Wij moeten met heel wat min der doen en bereiken vaak hetzelfde resultaat. Maar daar is heel wat vakmanschap voor nodig. En dat is schaars". Veel ontwerpen zijn van de hand van zijn inmiddels over leden broer Otto, ooit trend setter in het modieuze Frank rijk. „Hij ontwierp een jaar of tien geleden een patroon dat in wol werd uitgevoerd. Fabriek jes rondom Florence maakten daar damestassen van. Die hebben het jaren goed ge daan". De gobelins die in Axel te bewonderen zijn, zijn uitge voerd in wol en katoen. Ze hangen er in alle formaten. Het grootste is twee meter zes tig bij een meter zestig. Ook de Nachtwacht van Rembrandt hangt er tussen. De gobelins worden tijdens normale ope ningsuren tentoongesteld. Kaarting - De afdeling Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen van de VARA hield een prijskaarting in de Bredabar. Hieraan na men 52 personen deel. Uitslag: 1. R. Verhafstad, 2. M. van Wa terschoot, 3. mevrouw De Waal, 4. De Rijcke, 5. M. Kay- ser. Jokeren: 1. J. Lensen, 2. T. Dieleman, 3. H. de Bree, 4. L. van Cadsand, 5. mevrouw Tanger. De volgende kaarting is zaterdag 7 maart. Gouden bruidspaar - Rene van Gaever en Angele Bracke vierden zaterdag hun 50-jarig huwelijksfeest. Nadat er in de parochiekerk een eucharistie viering werd gehouden, werd het feest voortgezet in het pa rochiehuis te De Klinge. Kaarting - De uitslag van de NCB kaarting in het gemeen schapshuis is als volgt: 1 F. Staal, 2 J. Steyaart, 3 G. Maer- man, 4 A. Bruggeman, 5 H. Verstraeten. Er waren 28 kaarters. Kaarting - In café A. Boogaert werd een prijskaarting gehou den waaraan 40 personen deelnamen. Uitslag: 1. A. Con cierge, Ossenisse; 2. P. Adriaansen, Heikant; 3. C. Eijk, Ossenisse; 4. J. van Dors- selaer; 5. J. de Wit, beiden St.- Jansteen. Braderie - In overleg met het jaarmarktcomité heeft de middenstandsvereniging be sloten om donderdag 7 maart, ter gelegeneheid van de jaar markt, een braderie te houden. In de Hoofdstraat wordt hier voor een aantal kramen ge plaatst, waarin de midden standers met velerlei speciale aanbiedingen het publiek wil len aantrekken. Kleinveetentoonstelling - Ter gelegenheid van de jaarmarkt voor paarden, runderen, bok ken, geiten en schapen, don derdag 7 maart, wordt in ge- meenschaDscentrum De Wa rande een kleinveetentoon stelling gehouden. Tussen 15.30 en 16.30 uur kunnen alle soorten kleinvee, zoals hon den, katten, hamsters en ca via's, uitgezonderd pluimvee, worden aangevoerd. Een des kundige jury beoordeelt de dieren. Er worden geldprijzen, certificaten en prijzen in natu- ra ter beschikking gesteld. Teerdag - De muziekvereni ging St.-Jan hield zaterdag de jaarlijkse teerdag. Na een sa menkomst in het clublokaal Den Ouden Arend ging het ge zelschap op kroegentocht. De avond werd verder gevuld met verschillende gezelschapsspe len. Kaarting - De zeehengelvere- niging De Vogel houdt vrijdag 1 februari in café De Katanje een prijskaarting. Inschrijven kan men vanaf 19.30 uur en de kaarten worden om 20.00 uur geschud. Kaarting - In zaal De Kastan je werd een kaarting gehou den waaraan 64 personen deelnamen. Uitslag: 1. P. van Damme, Walsoorden; 2. J. van de Ende, Hulst; 3. mevrouw De Waal, 4. P. de Waal, beiden Kloosterzande; 5. R. van Cad sand, Hulst. Clubkampioenen - Tijdens een feestelijke bijeenkomst heeft het bestuur van SV De Schut terij zijn clubkampioenen in de verschillende disciplines gehuldigd. De winnaar wer den bekend nadat over het he le jaar verenigingswedstrijden waren gehouden. Kampioe nen; klein kaliber geweer H- klas: P. Luyten; A-klas: W. Schaut; B-klas: R. de Visser; C-klas: F. de Caluwé; wissel trofee: P. Luyten; klein kali ber pistool: A. van der Walle, tevens wisseltrofee; groot ka liber pistool: A. van der Walle, tevens wisseltrofee; zwart kruit revolver: W. Kamoen, tevens wisseltrofee; zwart kruit geweer: F. Hautphenne; wisseltrofee: A. de Braai; skeet (kleiduivenschieten): B- klas: W. Vermeulen, tevens wisseltrofee; D-klas: N. Bil. Willemien van Goethem-Blommaert: 'Als er problemen zijn, moet je gewoon flink aan pakken. - foto oe stem cor j. de boer Van onze correspondente HULST - Vrijdag is het vijf entwintig jaar geleden dat Willemien van Goethem- Blommaert door de zusters werd aangenomen om tien lokalen en gymzalen van de toenmalige St. Jozefschool in Hulst schoon te houden. Bestuur, directie, leer krachten en leerlingen van de Nobelhorst vinden dat een enorme prestatie en wil len daarom voor 'hun' Wille mien die dag een groot feest bouwen. Alle leerlingen, de eerste tot en met de zesde klas, maakten een lied, sketch of vers, dat ze vrijdagmiddag voor de jubilaris zullen op voeren. De leerkrachten be waren hun creatieve ont boezemingen voor het avondfeest. Tussendoor wordt er nog een besloten receptie gehouden. Willemien vindt de drukte rond haar persoontje best leuk. „Vijfentwintig jaar zorg voor lokalen, gangen en toiletten bracht heel wat werk. Ik werk echter graag, vooral als er een zekere re gelmaat in zit. En die heb je zo op een school. De ene dag dag doe ik de lokalen, de an dere dag de ramen en zo ga je maar door. En door zo'n feest voel je dat je er hele maal bij hoort". Ze vindt het prachtig dat ook de kinderen haar alle- maal schijnen te kennen en wil met haar 57 jaar nog niet van ophouden weten. „Over drie jaar misschien, 60 jaar vind ik een mooie mijlpaal en dan krijg ik tenminste tijd om nog meer te gaan breien voor mijn kleinkin deren". Ziek zijn is iets dat Willemien praktisch niet kent. In al die jaren is dat maar een enkele keer voor gekomen. „Ik kom uit een gezin van 15 kinderen dus ik weet wat aanpakken is. Het werk hier op school doe ik precies als in mijn eigen huishouden. Hier is alleen alles groter. Ik heb nu al vier bazen gehad en ik kon met allemaal even goed opschieten. Met de laatste baas (een man na drie nonnen), de heer Eve- raert, kwam ik van de Jo zefschool over naar de No belhorst. Ik kom iedere dag op mijn fiets vanuit Steen of het moet echt slecht weer zijn". Die fiets was in 1969 het onderwerp van een groot scheepse zoekactie. Het sta len ros werd gestolen en alle leerlingen zochten Hulst en omgeving af om haar trou we vervoermiddel weer te rug te vinden. Na een paar dagen leverde de zoekactie succes op. „Werken is de beste medi cijn die er is", meent Wille mien. „Als er iets is, proble men of zo, dan moet je ge woon flink aanpakken, dan gaat het gewoon over". Vrij dag wordt echter een ver plichte rustdag. Dan wordt ze in de bloemetjes gezet. Samen met haar man en kinderen mag ze dan genie ten van het werk van de an deren. Van onze correspondent GRAAUW - De boerenbond afdeling Graauw heeft de jaarlijkse druk bezochte gezinsdag gehouden. Men begon 's morgens met een mis voor de overleden leden en daarna werd een prijskaarting gehouden. Afdelingsvoorzitter J. Steijaert kon tijdens het avondgedeelte ruim honderd aanwezigen verwelkomen. In zijn openingswoord noemde hij de viering van de gezinsdag een hoogtepunt in het afdelingsgebeuren. Verder besteedde hij aandacht aan de vie ring van het oogstdankfeest, in verband met de organisatie daarvan in 1985. Voorts gaf hij een uiteenzetting over de dienstverlening vanuit de NCB aan de leden en schetste daarbij de dontwikkeling van de Sociaal Economische Voorlichtingsdienst. De voorzitter stelde dat de leden steeds meer behoefte hebben aan alge mene en actuele voorlichting, omdat de wetge ving voortdurend in beweging is. Ook de jaarverslagen van KVO en KPJ met dia's werden door beide voorzitters voorgele zen. Zoals gebruikelijk stond ook een toneel stukje op het programma. Het was een klucht in twee bedrijven, 'Boer Joppel gaat gokken', onder leiding van J. Willems. De KPJ-leden hielden een 'knock-out-show' waaraan iedereen mee kon doen. Het laatste muzikale gedeelte van de avond werd verzorgd door een dansorkest en liep uit tot in de kleine uurtjes. Van een onzer verslaggevers AXEL - De FNV Axel gaat op vrijdagavond 15 februari, tijdens de jaarvergade ring/feestavond in De Halle, niet minder dan 22 jubilaris sen huldigen. De huldiging is onderdeel van een vrij omvangrijke vergadering die aan de eigenlijke feest avond voorafgaat. Op de jaarvergadering, die om 19.00 uur begint, be spreekt men onder meer de jaarverslagen. Er moeten nieuwe bestuursleden geko zen worden en de afgevaar digde naar de districtsraad, R. Janssens, brengt (monde ling) verslag uit. Districts bestuurder Wil Waumans zal, alvorens de jubilarissen in de schijnwerpers gezet worden, een actueel onder werp aansnijden. Zo rond de klok van 22.00 uur bestaat gelegenheid tot dansen op muziek van De Mandica's. Ter bestrijding van de onkosten wordt een loterij gehouden. Van onze correspondent HEIKANT - De K.K. Bond van Ouderen in Heikant vier de gisteren in 't Heike het vijfjarig bestaan. Eerst was er een eucharistieviering in de parochiekerk die werd voorgegaan door pastoor Claessens van de paro chie Sint-Jansteen en waarbij zo'n 140 leden van de bond aanwezig waren. Geestelijk adviseur van de jubilerende bond, pastoor van Leemput uit Heikant, was verhinderd om deze eucharistieviering voor te gaan, omdat hij een uitvaart dienst moest verzorgen. Na de mis trokken de ouderen naar 't Heike, waar een koffietafel stond te wachten. Daarna volgde een optreden van zuster Josepha, die met voordrachten en lietljes veel succes oogstte. Vijf jaar geleden werd onder leiding van kringleider Fl. Impens in Heikant de R.K. bejaardenbond opge richt,met 65 leden. In die vijf jaar is het ledental fors ge- groied tot 180. Vanaf de oprichting is P. de Jonghe voor zitter. Hij wordt nu geassisteerd door onder andere het bestuurslid mevrouwlnghels, die ook werd benoemd als afgevaardigde van het Gekoördineerd Bejaardenwerk Hulst. HULST - De jaarlijkse Lourdesbedevaart voor zieken en gehandicapten wordt dit jaar gehouden van 30 augustus tot en met 6 september. Zieken en gehandicap ten die menen hiervoor in aanmerking te komen kunnen zich opgeven bij G. de Block, Waghenma- kerstraat 7 in Hulst (01140-16914). De Lourdesreis voor zieke en gehandicapte kinderen is van 10 tot en met 17 oktober. Voor bei de reizen geldt de voor waarde dat men lid moet zijn van het Ziekenfonds West-Brabant en Zee land.

de Stem | 1985 | | pagina 6