plan al voor lijntje Bedrijfsvuil Sas van Gent naar Dekkerspolder Ledental ZEVAC in 1984 fors gedaald kt 'trekker' ustrieterrein een ramp IU OPHEFFING VAN DE Eerste Zeeuwse milieuspeurders aan de slag IELEXPRES VIÊRAVA imcildDfdM ////A Voorzitter Horstra van KvK legt functie neer Overdracht wegen aan gemeenten Bruijnzeel belooft beterschap Bisschop helpt als pastor Open dag technische school Terneuzen Katholiek Vrouwengilde Terneuzen ziet terug op een geslaagd jaar Zoom drukken door: RIJS VAL TE PRATEN' BELASTINGHULP PAGINA ZEELAND 3 VAN ZEELAND CVI wil nakoming contract Westdorpe )RT ZEEUWS Peugeot-onderdelen steeds uit voorraad leverbaar iCAPPENDUK AUTO'S TERNEUZEN Henk Mosmans weer prins in Westdorpe Plaatselijk nieuws Eede Oostburg Terneuzen Westdorpe 22 PAGINA ZEELAND 2 -r verslaggevers -Ben W van Bergen op gelegen om de aanleg van tje door de Augustapolder gsweg vanaf de landtong uurt van de grond te krij- fs bestemmingsplan Augus tapolder 1984 gemaakt. Dat -t is aangepast aan de kant- e tekeningen die de provin cie er eerder bij zette, d Zo is de Markiezaatsweg enigszins in zuidelijke richting opgeschoven en r, ligt nu op tekening tegen rd de bestaande Lange Weg eg aan. De nadelige invloed rs van de weg op de bedrijven ar van een aantal nabij gele- a- gen tuinders wordt daar- de door beperkt. Er wordt at minder grond verloren en "k de afstand tot de bestaande en kassen is groter dan in het oude plan. Voor drie van de tuinbouwbedrijven zijn uitbreidingsmogelij kheden ijk van kassencomplexen ge- s- honoreerd door zogeheten g- 'agrarische bouwblokken' In in het plan op te nemen. Door de aanleg van het at raccordementsspoor komt is een deel van de gronden in- die zijn aangeduid als en 'volkstuin' te vervallen, eg Vanwege de behoefte aan en volkstuintjes is langs de spoorlijn een strook opge- -p nomen, waar behalve 'aal volkstuinders ook paarden een gestald kunnen worden. VERTENTIE) enten Marina 30EDE REIZEN, LAGE PRIJZEN //Ml n wethouders van Hulst zijn naarstig edrijf dat zich op het industrieterrein zou volgens loco-burgemeester G. van hdere bedrijven warm kunnen maken rbij niet meer vast aan de geldende rote lappen gaat dan is er over de prijs de Voorde. „Maar we houden geen uit- wat op die grond verliezen, maar het lat te dragen is en dat reëel is", heeft er goede hoop op dat de gemeen- len op het industrieterrein kan verko- ingen bezig met verschillende bedrij- enlijk bij de duivel te biecht gaat, ;gen de consulenten. ?en raad Je belastingdienst weet bovendien f nog niet goed raad met de nieuwe t, zo is de afgelopen weken al enkele len aan het licht gekomen. De Ne- landse Federatie van Belastingcon- enten is beslist niet jaloers op de in- itingentelefoon van de fiscus. Inte- tdeel: er is eerder sprake van leed- maak. Jaarlijks doet de fiscus vijf joen aangiftebiljetten de deur uit. consulenten verwerken samen rlijks een miljoen formulieren. De astingdienst mag de rest helpen. Veroorzaker van dat alles is de veeverdienerswet, die de consulenten handevol werk bezorgd heeft, hoe- >1 de nieuwe formulieren pas in fe- uari bij de fiscus de deur uit gaan. >bbe: „Onze vakantie tussen kerst en euwjaar is er bij ingeschoten, zo veel srden we gebeld door tweeverdieners e wilden weten of ze nu wel of niet itslag moesten nemen. Gelukkig heb- m we er bijna iedereen van kunnen ertuigen dat het beter is te blijven srken. De nieuwe wet scheelt maar el weinig", aldus Robbe die het ïaatschappelijk onaanvaardbaar >emt er een baan aan te moeten geven inwege een belastingmaatregel. Verbazen doet de complexheid van it nieuwe formulier de consulenten genlijk niet. Klitsie: „De belastingen «epen al lange tijd om eenvoudiger etgeving en formulieren. Maar als de 'erheid met een Wet komt die enorrn icompliceerd is, is het onmogelijk die een eenvoudig formulier te verwer- 7ATERDAG 26 JANUAR11985 T16 Van een oner verslaggevers VAN GENT - De Centra- I, yuilverwerkende Industrie Lyj) is niet bereid de ge ënte sas van Gent te ont- jjfen van de contractuele „rplichting bedrijfsafval uit iJeje gemeente te storten in de nekkerspolder. pit blijkt uit een voorstel sn de Sasse gemeenteraad jU toe te treden tot de ge meenschappelijke regeling milstortplats Koegorspolder, itaarin tot nu toe zes van de ,clit Zeeuwsvlaamse gemeen- deelnemen. De (verlate) toetreding tot de gemeenschappelijke rege ling gaat Sas flink wat geld kosten, voorlopig geschat op meer dan 60 mille. Aan de eis van het bestuur van de gemeenschappelijke regeling dat naast het huis houdelijk afval (dat per 1 ja nuari niet meer in de Dekker spolder gestort mag worden) ook bedrijfsvuil wordt aange boden kan de gemeente niet voldoen. Men zit nog met het contract met CVI. Aanvanke lijk omvatte dit contract ook het huisvuil maar dat mag van overheidswege niet meer gestort worden in de Dekker spolder. Naleving van de ver plichting tot het aanbieden van bedrijfsvuil kan volgens het Sasse college door CVI af gedwongen worden. Zo gauw het contrat afloopt is Sas wel bereid het bedrijfsvuil naar de Koegorspolder te brengen. Ge hoopt wordt dat bij de ge meenschappelijke regeling be grip bestaat voor deze con tractuele verplichting. De Sasse gemeenteraad be spreekt deze zaak in zijn ver gadering van 31 januari. Aan de orde komen dan ook onder wijszaken en enkele subsidies. De vergadering begint om 19.30 uur. Hengelfederatie voor Zeeuwsch-Vlaanderen Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De voorzitter tan de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen, Ir. K. Horstra, beëindigt met ingang tod 1 februari zijn functie. Wie hem opvolgt, is nog niet bekend. Horstra is in het da gelijks leven directeur van de Zuid-Chemie in Sas van Gent. De leden J. Barendrecht, C. Blaakman, G. de Coninck, A. ran langeveld, A. Lauret, R. Martinet, P. Standaert en J. ïerduin keren niet meer als lid van de kamer terug. Vrijdag 1 februari is er van af 16.30 uur in Hotel 'Au Port' in Philippine een afscheidsre ceptie. Van te voren is er een algemene ledenvergadering in het hotel. Er zal dan een nieu we voorzitter worden gekozen en ook een aantal onder-voor- zitters. De heer W.H. Koole, die als voorzitter optrad, stelde dat het noodzakelijk is om een nieuwe samenwerkingsvorm te vinden. „Anders zal over enkele jaren door versnippe ring het internationale vissen voor Zeeuwsch-Vlaanderen verloren gaan, hetgeen een verlies voor de regio zou bete kenen." Hij noemde de ophef fing van de WSF een trieste gebeurtenis die door velen niet is gewild. „Doch gedane zaken nemen geen keer." De vier hengelclubs - Sport en Genoegen, Hoek; ZCS, Sluiskil; HVSO, Zaamslag en Zeekrab, Breskens - gaan on der de naam Gezamenlijke Hengelsportvereniging Zeeuwsch-Vlaanderen door, waar de WSF strandde. Moge lijk dat de vier versterking krijgen van de grote Terneu- zense vereniging ONI. Die club wil zich echter beraden of ze al dit jaar zal aansluiten. De leiding in het samenwerkings verband is bij toerbeurt in Van onze correspondnet ZAAMSLAG - Het ledental van de Zeeuwsvlaamse auto- moMelsportclub (ZEVAC) is in het afgelopen jaar fors ge faald. In die periode van 216 naar 138. Het verlies is voor- Van een onzer verslaggevers ROOSENDAAL - De provin ce heeft de gemeenten Roosendaal en Dinteloord aangeboden om gedeelten van Provinciale wegen over te ne- ®en. Voor onderhoud en het ailvoeren van achterstallig onderhoud van die wegen ®ijgt Roosendaal dan van de Provincie een bedrag van 1956.000 en Dinteloord ƒ785.845. Het besluit om beide ge beenten dit aanbod te doen, werd genomen tijdens de laat ste vergadering van Gedepu teerde Staten. Besloten werd ®en ook de plannen voor de J'egenstructuur Halsteren- °ergen op Zoom verder te la- ten uitwerken. Van onze correspondent TERNEUZEN - Vier Zeeuwsvlaamse hengel clubs hebben tijdens een in café De Instuif te Hoek gehouden bijeenkomst een nieuwe fede ratie van hengelsportverenigingen opgericht. De vergadering werd uitgeschreven in verband met de opheffing van de Westerschelde Federatie (WSF) vorig jaar in december. handen van een van de deel nemende verenigingen. Dit jaar is dat Sport en Genoegen. Aan het eind van het seizoen wordt opnieuw bekeken of verdere samenwerking nood zakelijk is. Wedstrijden Vastgesteld werd een aantal wedstrijden die gaan meetel len voor het Zeeuws-Vlaams kampioenschap 1985. De wed- strijddaturns zijn de volgende. Op 5 mei ZCS te Sluiskil, 15 juni HVSO te Zaamslag, 30 ju ni Zeekrab te Breskens en 28 september S. en G. te Hoek. Dit progrmma wordt mogelijk nog uitgebreid met een wed strijd op 1 juni van ONI te Terneuzen. Alle internationale wed strijden tellen mee voor dit kampioenschap met uitzonde ring van die waarin men de minste punten behaalde. Le den van in Zeeuwsch-Vlaan deren gevestigde hengelclubs kunnen Westerschelde kam pioen worden. Er zijn drie ca tegorieën; heren, dames en ju nioren, waarbij voor de titel houder een beker beschikbaar wordt gesteld. Ditzelfde geldt voor de buitenlandse deelne- mers/sters. In het wedstrijd reglement is opgenomen dat het inwerpen en onthaken door de deelnemer zelf moet gebeuren. In Bergen op Zoom: Van een onzer verslaggevers BERGEN OP ZOOM - De di rectie van het keuken- en kas- tenbedrijf Bruijnzeel te Ber gen op Zoom heeft omwonen den beloofd dat die na 1 april weinig of geen last meer zul len hebben van het bedrijf. Vanuit de wijk Meilust zijn er veel klachten geweest over het lawaai en het roet dat Bruijn zeel over de omgeving uit strooide. De directie van het bedrijf merkt in een brief aan de wijkbewoners op dat de 25 jaar oude verwarmingsjnstal- latie is vernieuwd. En dat is volgens de leiding van het be drijf iets anders dan het plaat sen van een nieuwe kachel. Heel wat proeven waren er voor nodig voordat de instal latie goed stond afgesteld. Nu wordt volgens de directie na genoeg geen roet meer uitge stoten. namelijk te wijten aan het feit dat het crossgebeuren bij de vereniging werd ontkoppeld van de rittensport. Dit blijkt uit het jaarverslag over 1984 tijdens een in restau rant De Kraag te Zaamslag gehouden ledenvergadering. Het aantal deelnemers aan de in het afgelopen jaar gehou den kaartlees- en oriëntatie- ritten bleef vrijwel stabiel. De vereniging gaat met ingang van dinsdag 12 februari elke tweede dinsdag van de maand een zgn. ontmoetingsavond houden, zowel voor leden als niet-leden. De eerste is in hotel Het Wapen van Axel aan de Kanaalkade te Axel. Deze avonden kunnen dienen voor het bespreken van reeds ge houden ritten maar ook over te organiseren toekomstige. Verder kunnen reglementaire kwesties aan de orde worden gesteld en wordt er een film vertoond. Bij de bstuursverkiezing werden Heieen Herrebout en Patrick van Hooije in een tweetal bestaande vactures gekozen. De aanvankelijk voor zondag 3 februari geplande fe- bruaririt gaat niet door. Deze kaartleesrit wordt nu gehou den in het najaar van 1985. De openingsrit van de ZEVAC is nu op zondag 3 maart te St. Jansteen. Van een onzer verslaggevers BERGEN OP ZOOM - Bis schop H. Ernst van Breda komt zondag naar Bergen op Zoom. In de H. Hart- kerk daar zal hij voorgaan in de eucharestieviering, die vanaf 11.00 uur wordt gehouden. „Hij komt gewoon als pastor, zijn mijter en staf en zo laat hij thuis", meldt de heer Van Terheijden, een woordvoerder van het kerkbestuur. „De mensen, die hem niet kennen, heb ben zondag niet in de gaten dat de bisschop de mis op draagt". Het idee voor dit bezoek van de bisschop is geboren tijdens een gesprek van het kerkbestuur met Mgr. Ernst. „Hij heeft toen als 'teken van solidariteit en meeleven' aangeboden om naar Bergen op Zoom te komen", aldus Van Ter heijden. Het meeleven van de bisschop slaat op het feit dat de H. Hartparochie, een van de grootste kerk gemeenschappen in de Markiezenstad, al bijna twee jaar zonder pastor zit. De zondagse missen wor den bij toerbeurt door een drietal pastores verzorgd. Het kerkbestuur ziet nog niet zo snel een nieuwe pastor naar de H. Hartpa rochie komen. „Er zijn al niet zoveel priesters be schikbaar. En kennelijk is een grote parochie met zo'n 8000 parochianen niet zo aantrekkelijk voor een be ginnend priester", filoso feert Van Terheijden. Kaartwedstrijd - De FNV-af- deling Westdorpe houdt morgen een open kaartwedstrijd in bie den met roem in café De Polderbar te Westdorpe, aanvang 15 uur. De prijzen bestaan uit diepvrieskippen, kosten voor deelna me ƒ4,-. - De geslaagden. Van links naar rechts: A.W.J. van Noorden (Terneuzen), J.J.M. Vermeulen (Retranchement) AC de Keuninck (Nieuwvliet), A.M.J. Veroort (Eede), M. Bijl (Zuidzande) en W. Maenhout (Oostburg). - fototollem mieras Van een onzer verslaggevers GOES - Aan de Zeeuwse Bestuurs Academie te Goes zijn vrijdag de eerste diploma's aan Zeeuwse opsporingsambte naren voor milieudelicten uitgereikt. Van de 17 cursisten vanuit de gehele provincie komen er vijf uit Zeeuwsch- Vlaanderen, waarmee deze regio het sterkst vertegenwoor digd is. De geslaagden moeten gaan bijdragen aan een betere handhaving van de milieuwetgeving in Nederland. In hun taak worden de speurders gesteund door een officiële con trole- en opsporingsbevoegdheid. Hoewel de ambtenaren onder toeziend oog van een bestuurlijk orgaan te werk zul len gaan, dienen zij ook verantwoording af te leggen aan de officier van justitie. In zijn toespraak duidde mr. J. van Marion, officier van justitie te Middelburg, op de problemen, die de milieuspeur ders tegen kunnen komen. „Het kan zich voordoen dat uw bestuur andere beleidslijnen volgt dan de officier. Het is moeilijk dan een compromis te vinden. Verder zijn er nog twintig instanties te noemen, die zich met het milieu bezig houden". Voorts wees Van Marion op een ander knelpunt. Hij kon zich er niet van overtuigen of het huidige opsporingsappa raat in staat is de wet volledig te handhaven. De officier: „Wanneer de vervuiler zich niets aantrekt van algemeen maatschappelijke belangen -we hebben dan met de echte witte boordencriminaliteit te maken- moet het zware ge schut van het strafrecht in stelling worden gebracht". Van een ding was Van Marion zeker. De aandacht voor het milieu is te laat op gang gekomen. Zo laat zelfs, dat -zo typeerde hij de situatie-' „het er naar uitziet, dat we de op lossingen voor de bescherming van ons milieu luid kuchend en met betraande ogen zullen vernemen". Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De technische school De Vaart in Terneuzen aan de Axelse straat houdt op donderdag 7 en vrijdag 8 fe bruari twee open dagen voor de leerlingen van het basison derwijs. Deze leerlingen kun nen dan kennis maken met het beroepsonderwijs. De school is de beide dagen open tussen 19.00 en 21.00 uur. De afdeling lager agrarisch onderwijs, waarmee in 1984 is begonnen, zal zich voor het eerst presenteren. Van onze correspondent TERNEUZEN - Donderdag 24 januari hield het KVG afde ling Terneuzen een jaarverga dering in het zaaltje van de Triniteitskerk. Naast de jaar verslagen en de benoeming van een nieuwe kascommissie werd de avond besloten met een bingo. Het KVG in Terneuzen vierde onlangs zijn eerste lus trum. Het doel van de vereni ging is een bijdrage te leveren aan de ontwikkeling en ont plooiing van de vrouw, zowel wat haar persoonlijke leven betreft, als de betrekking tot haar plaats in gezin, kerk en samenleving. Jopie Vosveld- Van Doorn: „We kunnen te rugzien op een geslaagd 1984. Er was onder meer een voor lichtingsavond, dia-avond, be devaart naar Oostakker en excursies waar veel belang stelling voor bestond." T Ook voor dit jaar staan er weer een flink aantal activi teiten op stapel. In februari houdt de heer Willaert een spreekbeurt over de sociale voorzieningen. De heer G. Scheele geeft in maart een dia-serie over Israël. Verder staan gepland een bezoek aan het stadhuis en Dagblad De Stem in Breda. In mei is er dan een sluitingsavond. Nieuwe le den zijn welkom. Thans telt de vereniging zo'n 60 leden, wat gezien de totale katholieke be volking van Terneuzen, wat weinig is. Na het huishoudelij ke gedeelte van de jaarverga dering werd deze besloten met een bingo waarbij leuke prij zen te winnen vielen. 0ES Gezondheidszorg - J01 speciale werkgroep on derzoekt de mogelijkheden °°r nauwere samenwerking ■Jssen de Bevelandse ver ghuizen en de 'extra mu- gezondheidszorg'. De °ep bestaat uit 11 personen, e °P allerlei vlakken in de Mische branche werkzaam zoals bij het RIAGG, Wsartsenvereniging, Uiswerk en personeel rpleeghuizen in Goes, «.is rote aanzet houdt de werk- JfP maandag II februari thema-avond in Ter Valc- m Goes, waar alle perso- ,jt Hie arbeid verrichten in Sttondheidszorg op de Be- eehln<*en' welkom zijn. De bij- 'ffr waarbij het onder- rP 'Verpleeghuis van thuis de het van Als uit' centraal staat, begint 19.15 uur. MIDDELBURG - Emancipa tie - De provinciale Emanci- 1 patie Commissie Zeeland komt op dinsdag 29 januari bij el kaar in het provinciehuis te Middelburg. Tijdens deze openbare vergadering wordt een rapport behandelt over het carrièreverloop tussen mannen en vrouwen bij de provinciale griffie. Verder spreekt men onder meer over aanngevraagde subsidies voor emancipatie-activiteiten en de plannen voor kinderopvang ten behoeve van het provin- ciepersoneel. Het commissielid A. Dijkwel heeft zijn zetel ter beschikking gesteld wegens zijn aanstaande benoeming tot statenlid. MIDDELBURG - Gehandi capten - Het Zeeuws provin ciebestuur is van plan geld bij te passen om de vakantiewe ken voor gehandicapte bejaar den in stand te kunnen hou den. De financiële tekorten van de vakantieweken werden voorheen bestreden uit de op brengst van de Zeeuwse col lecte. Nu de Zeeuwse vrou wenraad deze collecte heeft afgeschaft is de provincie be reid het tekort te dragen. Het gaat om een bedrag van 17.000 gulden. De staten beslissen op 15 maart. De vakantieweken worden georganiseerd door de ouderenbonden in Zeeland. HEINKENSZAND - Tweever- dienerswet - Ook in Heinkens- zand weten velen geen weg met de nieuwe tweeverdie- nerswet. Het plaatselijk vrou wencontact wil daarom duide lijkheid scheppen. Daartoe vindt op maandag 28 januari een bijeenkomst plaats. De be langstellenden kunnen dan met elkaar praten over de vraag: 'Moet ik over het geld dat ik verdien extra belasting betalen'. Dat gebeurt in De Stenge te Heinkenszand. Aan vang 20.00 uur. GOES - Onderwijsdebat - De afdeling Zeeland van de Jon geren Organisatie voor Vrij heid en Democratie (JOVD), nauwverbonden met de VVD, houdt vrijdag 1 februari een onderwijsdebat in Goes. De bijeenkomst, die om 20.30 uur begint in café Baarends, wordt opgeluisterd door de kamerle den M. Beinema (CDA), J. Franssen (WD) en G. Niessen (PvdA). OOSTKAPELLE - Fossielen - In het Zeeuws Biologisch mu seum te Oostkapelle zet vanaf 2 februari de deuren open voor een expositie rond het thema Fosiele schelpen zoeken...en vinden in Zeeland! A.W. Jans sen, medewerker van het rijksmuseum van geologie en mineralogie te Leiden verricht om 14.00 uur de opening. Be langstellenden kunnen er het hele jaar dagelijks terecht van 10.00-17.00 uur. 'S-HEERENHOEK - Ouwoe- revend - De carnavalsstich ting De Koenkelpot in 's-Hee- renhoek luidt het naderende carnavalsfeest vrijdag 1 fe bruari in met een Ouwoere- vend. Iedereen die meent iets te melden te hebben stapt ach ter het spreekgestoelte in het plaatselijke café Heieen. Van af 20.00 uur strijden de deelne mers om een wisselbeker, die wordt toegekend door een in het ouwoeren gespecialiseerde jury. (ADVERTENTIE) Mr. F.J. Humming 49. Utllm 01150-97455 Van onze correspondent WESTDORPE - De kogel is door de kerk. Hoewel het er op de elfde-van-de-elfde vorig jaar beslist naar uitzag dat de carnavalsfeesten in Westdor pe met de bekende carnavals vereniging De Koeters niet of op slechts zeer beperkte wijze zouden doorgaan dit jaar, kunnen de feestneuzen van Westdorpe nu opgelucht ademhalen. Op de valreep heeft de Westdorper carnavalsstich ting De Koeters de nieuwe prins bekend gemaakt. Deze functie zal weer worden be kleed door Henk Mosmans. Hij is bepaald geen onbekende in de Zeeuws-Vlaamse carna valswereld, want gedurende vijf achtereenvolgende jaren, namelijk van 1978 tot en met 1982, zwaaide hij reeds de scepter over De Koeters en over dweilend Westdorpe. Op onze vraag hoe hij zich met deze come-back voelt, antwoordde de heer Mosmans laconiek; „Ik voel me nu zo'n beetje als Heintje Davids: die bleef ook steeds terugko- NCB - Tijdens de jaarverga dering van de NCB-afdeling Eede kozen de leden een nieuw bestuur. Voorzitter P. van Bel- legem werd herkozen, P. van Maele blijft vice-voorzitter en G. van hecke volgt A. Ramme- laere op, die wegens het berei ken van de statutaire leef tijdsgrens aftrad. Verder zete len in het bestuur W. Noë en W. van Hecke. Het secreta riaat en penningmeesterschap blijven behartigd worden door oud-bestuurslid A. Ramme- laere. Bridge - De Bridge Sociëteit Oostburg speelde de eerste wedstrijd voor de beker van het clubkampioenschap in ho tel Victory te Oostburg. Uit slag: A: 1. de heren Ramondt- Visser, 2. heren Arkenbout- Ouweneel, 3. mevrouw Bre vet-de heer Van Veen. B: 1. mevrouw Marteyn-de heer Van Dronkelaar, 2. mevrouw Van Dronkelaar-de heer Ghys, 3. Echtpaar Verbiest. Expositie - In galerie Blokk 7 exposeren Annie Glansbei en Yvonne van de Acker bat: op katoen en natuurzijde. I expositie, die vandaag (zatei dag) om 15.00 uur wordt ge opend, duurt tot en met zater dag 2 maart. Ze is geopend o; werkdagen van 13.00 tot 18.01 uur en op de vrijdagen tot 21.00 uur. Expositie - Vrijdagavond 1 fe bruari opent mevrouw G. Ruules-de Wit in het Terneu- zens Museum om 20.00 uur of ficieel een expositie met wer ken van kunstenaars uit de Duitse stad Leverkusen. De expositie heeft als titel Werk- Stad-Chemie. Herdenkingsdienst - Maandag 4 februari vergadert de stich ting evenementencommissie „De Vliegende Hollander" met kerkelijke vertegenwoordi gers om de mogelijkheid te on derzoeken en van gedachten te wisselen om dit jaar een her denkingsdienst te houden. De vergadering is in het stadhuis en vangt aan om 19.30 uur. Koninginnedag 1985 - De stichting evenementencom missie „De Vliegende Hollan der" vergadert 31 januari in het stadhuis van Terneuzen, aanvang 19.30 uur met de af gevaardigden van de kernen over het programma van ko ninginnedag en 5 mei. Bespro ken worden de diverse pro gramma's en de subsidiever strekking. Buurtvereniging - Buurtvere niging Hof Zeldenrust houdt woensdag 30 januari in het buurtgebouw aan de IJssel- straat een algemene ledenver gadering aanvang 20.00 uur. Naast de jaarverslagen komen aan de orde de contributie 1985, statutenwijziging en de verkiezing van nieuwe be stuursleden. De statuten lig gen vanaf heden bij het secre tariaat ter inzage. De Volharding - In de zaal van „Het Oude Raedhuys" hield de plaatselijke postduivenvereni ging „De Volharding" de alge mene ledenvergadering. Van wege het slechte weer was de opkomst aanmerkelijk minder goed dan gebruikelijk. Uit een financieel overzicht van de penningmeester bleek dat het afgelopen verenigingsjaar werd afgesloten met een fi nancieel verlies, zij het kleiner dan het jaar tevoren. Om dit tekort op te vangen, werd be sloten de eigen bijdrage van de leden voor de jaarlijkse feest avond te verhogen. Tijdens de vergadering werden de kampioenen van het afgelopen vliegseizoen in de bloemetjes gezet. Hen werd namens de vereniging een ge schenk in de vorm van een boek over de duivensport aan geboden door voorzitter Raf Gijsel. De meeste eer viel de heer Piet Baecke te beurt: hij won aan het eind van het vo rig seizoen niet minder dan ze ven van de elf kampioen schappen. Nadat de stemmen over een bestuursvoorstel in zake het gebruikelijke jaarlin- genspel staakten, werd beslo ten hierop terug te komen tij dens de komende voorjaars vergadering. FNV-kaarting - In café „De Polderbar" wordt zondag 27 j anuari weer een kaarting ge organiseerd door de plaatselij ke werkgroep van de FNV. Voor deze kaartwedstrijd, die 's middags om half drie begint, worden kippen beschikbaar gesteld als prijzen. Ook zullen er tijdens de wedstrijd enkele kleine attracties worden ge houden. Pottenbakken - De afdeling Westdorpe van de Stichting Sociaal Kultureel Werk is weer begonnen met een cursus pottenbakken. Er wordt aan deelgenomen door zowel ge vorderden als beginners. Te vens wordt een cursus draaien en boetseren gehouden. De les sen worden gegeven in het verenigingsgebouw „Concor dia". Inlichtingen hierover kunnen worden ingewonnen bij de heer C. van Gremberghe (tel. 01158-1044) of bij SKW verenigingsgebouw „Concor dia" te Westdorpe (tel. 01158- 1318).

de Stem | 1985 | | pagina 23