pel''Roos Hulstenaar Jan Willem Bartz eerste op ranglijst tenniscircuit ippel^oos Verbroederingsloop met Belgische topper Alex Hagelsteens Ontevreden zaalclubs komen bijeen in Axel MARION VAN DORSSEN NAAR NK JUDO C CHRISTIES DE \NDROVER NINETY ONDERDELEN NODIG Öeij pakt eerste plaats Doesburg weert zich goed Turnen in Zierikzee ZATERDAG 26 JANUAR11985 ile benzine: ja neen issmg is. ECIALE AANBIEDING LNDROVER DEMO AUTOSLOPERIJ DE HAAS )s van goud en zilver ne dauwdruppel, 'eslepen briljant I Co Leenhouts stopt I bij Graauw Titelstrijd zwemmen in Kapelle Verpoorte en Pierrot knallen raak AMSTERDAM Christie's Experts in Maastricht en Breda. Favoriet Nuttig oefenduel BC Sas-formatie A74 T14 'D.;ovERS 3000.- Ie Rover Van 30.000 km LPG.... '84 Tercel 4 WD'83 ICJ-7 Renagate'80 J-10 Honcho Inci. kap'80 |Rekord 2.3 D'82 pick-uptype110V8 10.000,- beneden nieuwprijs ïitomobielbedrijf tgenbeemd 23 Breda |l. 076-870591 van recente auto's? Tel. 01685-2567 Roos iets vergroot afgebeeld. Ware grootte 2,3 cm. baar op 14 februari, iloemen, om onze liefde te len schoonheid van de tere agtjij bent mijn Valentijn! net een roos die meer zegt druppel-Roos. nschap heeft de meester- roos gevormd uit massief kostbaar glanzend assend collier van 50 cm lengte, tge gehalte aan zuivere van de Nederlandse Waarborg, rikert als een kleine gvuldig geslepen briljant, die traaltje fonkelend weerspiegelt. :xclusieve en elegante hanger, :n en geslepen briljant, is :elling bij Tendance voor d wordt u toegezonden in lompleet met het collier, it dat bevestigt dat in briljant is gevat, lat u de roos nog op chenke kunt geven of zelf ie coupon uiterlijk 1 een envelop zonder postzegel) rstuks van de Dauwdruppel-Roos, echte, geslepen briljant, voor de uit zal mij worden toegezonden aan een en fraaie suede juweliers-cassette, ets te betalen maar zal, na ontvangst bij vooruitbetaling aan u overmaken- tatie door Tendance nadat het door de goudsmeden van Tendance !t tevreden zijn, kunt u het sieraad binnen ilde onmiddellijk wordt teruggestort. jnsterdam ©yDM/H»ndeliregi>l«r nr. I'»" Van onze atletiekmedewerker CRAAUW - Het is al voor je derde keer dat de ver- broederingstrimloop tussen Graauw en Beveren op het programma staat. De orga nisatie is in handen van de gV Aloy en Volharding Be- veren en over belangstelling heeft men ook dit jaar niet te klagen. Afwisselend vor men Graauw en Beveren het eindpunt van deze dertig ki lometer lange trimloop. De ze keer is het de beurt aan Beveren, om de aankomst te verzorgen. Met 317 voorinschrijvin gen heeft men bepaald over belangstelling niet te kla- gen. Mede gezien de om slaande weersomstandighe den verwacht Remy Mag nus, die met 45 medewerkers de SV Aloy-inbreng ver zorgt, zeker nog zestig na- inschrijvingen, zodat er zon dagmiddag 27 januari om één uur zo'n 400 atleten in de Graauwse Dorpsstraat aan het karwei beginnen. Onder de deelnemers heel wat bekende atleten. Onder meer de Belgische topatleet Lex Hagelsteens, die via be middeling van mede-orga nisator Jean-Pièrre Wils- sens toegezegd heeft te ko men. Hagelsteens beschouwt deze loop als een uitstekende voorbereiding op de mara thon van Rotterdam, waarin hij tot de Belgische mara- thontop wil doordringen. Ook het trio dat vorig jaar broederlijk gelijk in de Graauwse Dorpsstraat arri veerde - Frans van Mieg- hem, Jean-Marie Lelon en Pièrre Bodots - is weer van de partij. De eerste uitgave werd gewonnen door Luc Waege- man, ook bepaald geen on bekende! Hij is er echter de ze keer niet bij. De Zeeuwse inbreng komt van Ludi de Visser en Eddy Vink. Dat men niets aan het toeval heeft overgelaten, bewijst het feit dat men voor de ver werking van de uitslagen een computer heeft gehuurd. De aankomst is in de sport hal te Beveren, waar tevens de prijsuitreiking door bur gemeester en schepenen van Beveren wordt gehouden. Onderweg zijn vier fourage- posten ingericht. Naast de trimloop staat ook een wandeltocht over dezelfde route op het pro gramma. De wandelaars vertrekken om half elf. Vier bussen zijn ingeschakeld om de deelnemers naar de start plaats te vervoeren. Dat het trimgebeuren steeds profes sioneler wordt, bewijst het feit dat zestig atleten aan de telefoon bij Magnus hingen om startgeld te vragen. Het bleef overigens bij vragen, „want", stelt Magnus zelf verzekerd, „daar beginnen we niet aan. We organiseren zo goed mogelijk en geld om te komen, moeten ze van mij nooit verwachten". Van onze sportmedewerker AXEL - In de kantine van de voetbalvereniging AZVV wordt dinsdag 29 januari een vergadering ge houden, die bijeen is geroepen door verontruste zaal voetbalbestuurders. Deze initiatiefnemers zijn het niet eens met de ontwikkelingen zoals die nu gaande zijn in onder andere de regioklasse. Meer dan alleen maar meedoen' Vim ome sportmedewerker I GRAAUW - Trainer Co Leen houts stopt bij Graauw. Na vier jaar deze vereniging te hebben getraind, verlaat Leenhouts, overigens in een goede verstandhouding, aan het eind van dit seizoen Graauw. Zoals het er nu naar uitziet, is het de bedoeling dat Leenhouts een jaartje rust gaat nemen voordat hij bij een andere vereniging aan de slag nl gaan. Zondag speelt Graauw om I half drie, als de terreinom standigheden van redelijke aard zijn, een vriendschappe lijk duel tegen SDO. Dat duel wordt in Lamswaarde ge speeld en begint om half drie. Van onze zwemmedewerker KAPELLE - Het zwembad te Kapelle staat het komende weekend geheel in het teken van de Zeeuwse winterkam pioenschappen zwemmen. Ma een maandenlange voorbe- reiding, waarbij naast vele trainingsuren ook veel wed strijden zijn gezwommen, j moet nu de bekroning komen. Op elk zwemonderdeel zullen 10 deelnemers verdeeld over twee series mogen starten. Al le leeftijdsgroepen zijn hierbij vertegenwoordigd, hetgeen veel zal vragen van de organi satie. Deze is in handen van de zwemclub de Ganze uit Goes. Of de Zeeuwsch-Vlamingen I hierbij een rol van betekenis rallen spelen, is nog maar een I "raag. De Bruinvis sprak vooral de laatste jaren bij de ,'eugd een aardig woordje mee. Die jeugd is weer wat ouder geworden en zal het moeten opnemen tegen de cracks van I vooral Luctor en De Stormvo- Met veel belangstelling zal I worden uitgekeken naar de I strijd op de 100 meter vrije obg dames tussen Liesbeth Dekker van de zwemclub Koe wacht en de Middelburgse Ir ma de Waard. Bij de jeugd zijn Ronnie Babijn van De Schelde m Anton Thoen uit Koewacht I favorieten voor een of meer ti kis. Het zal in Kapelle op vele onderdelen bijzonder span nend worden en gezien de con- tte van de deelnemers wor sen goede tijden verwacht. De wedstrijden beginnen zowel aaterdag als zondag om 15.45 1 uur. 1 Km onze tennismedewerker JOtNEUZEN - Nadat alle as de eerste wedstrijden oen gespeeld in de Al-pou- ,v'an de damestenniscompe- '■'e in de Ador-hal in De 'aakman, heeft het team van Met de overwinning van '1 °P Smolders de eerste aats voor zich opgeëist. ,v'a forse overwinningen in onderlinge partijen kwam zege tot stand. Met 13-3 de overwinning naar de "tooinatie Bierings/Van Ta- Jriove op De Heus/Nijsten net koppel Deij/De Vries ^vierde met 16-5 over Rolders/Botter. In dezelfde I ven 6 VersPeelde Van Veldho- ïis n Puntie aan Oostburg 1 een 10-10-gelijk spel tus- - n Pladdet/Van de Vijver l,etzijds en Brovoost/Cats- i '8 anderzijds. .{Jjl'shgen: Van Veidhoven- IbSTl 1 3-1, Smolders-Deij 0-4, IL, '■Boskreek 4-0, Oostburg 4- |C Ovost 2-2. Stand Al-poule: 1. I .vi„: 2. Van Veldhoven 3; 3. ICjabeek en Verplanke 2; 5. Door Rinus Verberkmoes SAS VAN GENT - „Misschien zit er wel meer in dan alleen maar het meedoen", aldus Ma rion van Dorssen uit Sas van Gent als ant woord op de vraag betreffende haar kansen tijdens de Nederlandse kampioenschappen ju do die zaterdag 2 februari in Haarlem worden gehouden. Het is voor de Sasse Havo-scholiere, dan nog 16 jaar, de eerste keer dat zij zich kwalificeerde voor de Ne derlandse kampioenschappen voor senioren. Een plaatsing die zij onlangs tijdens het kampioenschap van Zuid-Nederland veilig stelde door achter de berester ke Anita Staps, tweede van Europa en derde van de we reld, tweede te worden. Deze klassering betekende tevens de ticket voor de nationale ti telstrijd. Een gevecht waar zij, zoals zij laat weten: „Niet te genop ziet". Waarom niet, ver klaart zij door te stellen: „Zuid-Nederland behoort tot één van, zo niet de sterkste, re gio's binnen de judobond". Is deze nationale titelstrijd bij de dames-senioren het de buut in deze groep voor Van Dorssen, eerder kwam zij na tionaal al bijzonder goed voor de dag. „Als junior werd ik in 1982 Nederlands kampioene in de groep tot 60 kilogram en het jaar daarop tweede", laat zij desgevraagd weten. Verder werd de stevig gebouwde Sas se vorig jaar bij haar eerste optreden in de titelstrijd van Zuid-Nederland derde en dwong zij respect af tijdens internationale toernooien in Heerlen en het Belgische St.- Truiden. Dezelfde klasserin gen pakte zij verder regelma tig in kleinere toernooien en werd en passant vijf keer kampioen in haar klas in de provinciale titelstrijd en twee keer Zeeuws kampioene in de klasse alle categorieën. Bewondering Al met al een erelijst die be wondering afdwingt. Toch bleef zij, gesteund door vader Govert en moeder Rosette, met beide benen stevig op de grond staan. „Voorlopig train ik ze ven uur per week, mogelijk iets meer en fanatieker met de Nederlandse kampioenschap pen voor de deur, en dat is ge noeg. Meer kan overigens bij na niet, omdat ik dan met mijn studie in de knoop kom. Vol gend jaar moet ik misschien zelfs iets gas terugnemen om dat ik dan voor mijn eindexa men sta. En dat examen wil ik goed doorkomen", aldus de sterke Sasse, die zich daarna, hoe kan het eigenlijk anders, verder wil bekwamen in de judosport. „De opleiding aan het CIOS te Sittard trekt me enorm", zegt zij. Haar clubge note Maud de Moor volgt deze studie ook. Aangezien Marion van Dorssen regelmatig op moet 'boksen' tegen tegenstand sters, die vele kilo's zwaarder wegen, zou het voor de hand liggen dat zij extra aandacht aan krachttraining besteedde. Toch doet zij dat niet, of puur bij toeval. „Ik train voorname lijk met mannen en en dat is op zich al zwaarder, omdat zij sterker zijn. Zodoende kom ik toch aan mijn portie kracht training", aldus Van Dorssen, die zegt: „Meer aandacht aan het conditionele gedeelte te gaan besteden. Op grotere toernooien is een goede conditie een eerste ver eiste. Daarom moet ik voorlo pig de 'lachlessen' maar ver geten om daarvoor in de plaats fellere trainingen te doen". Pech heeft de Sasse hierbij ge hinderd te worden door een hardnekkige enkelblessure. Een kwetsuur die eigenlijk geen tijd krijgt om te genezen. En dat alleen omdat zij de ju dosport geen week opzij kan zetten. „Met een bandage tij dens de trainingen en intapen bij wedstrijden is het best uit te houden", besluit de robuus te Van Dorssen, die tot nu toe haar naam en faam als een ta lentvolle judoka volledig heeft waargemaakt. Op de fors gevulde agenda staan punten als het niet uit voeren van aangenomen be sluiten, de gang van zaken in de regiocompetitie en het niet meer vermelden van de spon- sornaam in het officiële or gaan van de KNVB afdeling Zeeland. Verder komen aan de orde het afgelasten van het zaalvoetbaltoernooi voor rayonselecties, het uitblijven van het adresboek Zaalvoetbal Marion van Dorssen (voorgrond), de Sasse judoka, die uitkomt in de strijd om de natio nale titel in Haarlem, met Staf de Moor. - foto de stem/cor j. de boer Van onze sportmedewerker AXEL - Door allebei tien keer raak te knallen, behaalden Pierrot en Verpoorte monster overwinningen in de regionale Zeeuwsch-Vlaamse zaalvoet balcompetitie. Pierrot walste met groot gemak over Corn Boys en Verpoorte liep vlot langs De Tol. De verliezende teams kwamen niet verder dan één treffer. Koploper De Ster kwam uit in de derby tegen De Kreeft. Een treffen dat onbeslist ein digde in 2-2. De Post ontving in Terneuzen De Rijke en won met 6-1. Een treffer minder produceerde De Smickel tegen Oude Raedthuys. De haring- kakers lieten het bij één doel punt en verloren zodoende. NMB/Vermeire zat eveneens aan de goede kant van de sco re. In Axel klopten de Aarden burgers De Pooter met 4-2. Stand: Pierrot 19-28, De Ster 19-28, De Smickel 19-27, Fabricom 20-26, Verpoorte 20-25, Oude Raedthuys 21-25, Wapen van Axel/Kesbeke 19-23, De Kreeft 18-20, De Post 20- 18, NMB/Vermeire 20-15, De Poot- er 21-15, De Rijke 17-10, De Tol 18- 10, Corn Boys 10-2. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Hoewel Does burg zich goed weerde tegen koploper Veraart, kon het team niet voorkomen dat Ver aart opnieuw de maximale winst pakte in de Jarino-da- mestenniscompetitie. Vooral het duo Jo Ysebaert en Carla Doesburg gaven zich niet bij voorbaat gewonnen tegen Corrie Bos en Joke Veraart, maar verloren toch met 9-6. Een 11-4-overwinning boek ten Franny Göbels en Pia Vos tegen Tia Janssen en Elke Corlemeijer, zodat de 4-0 zege een feit was. Veraart leidt met 24 punten en wordt achter volgd door Roelofs, dat met 4-0 Van de Velde versloeg. Team Timmerman had nog even moeite met Meijer, want Mag gie Timmerman en Corrie Ca- pello boekten met miniem ver schil een overwinning op het duo Visser/Van Doorn: 10-8. De totale uitslag werd echter 4-0 voor Timmerman. (ADVERTENTIE Breda; woensdag 30 januari, Het Turfschip, Chasséveld. Maastricht: donderdag 31 januari, Hotel Maastricht, Ruiterij 1. Een team specialisten van Christie's Amsterdam zal van 10.00-16.00 uur in bovengenoemde plaatsen aanwezig zijn om kosteloos uw Schilderijen, Aquarellen, Tekeningen, Grafiek, Zilverjuwelen, Meubelen, Klokken, Koper, Brons, Tin, Europese en Aziatische Ceramiek en Kunstvoorwerpen, Art Nouveau, Tegels, Glas, Sculpturen en Varia te taxeren en u te adviseren omtrent eventuele veiling. (Voor bovenstaande Objecten ën Munten, Penningen, Boeken en Wijnen kunt u uiteraard dagelijks op ons kantoor in Amsterdam terecht). Indien deze goederen voor een van onze komende veilingen, ter plekke worden aangeboden, zal Christie's voor gratis transport naar Amsterdam zorgdragen. Het maken van afspraken is niet nodig. Van grote meubelen, klokken, schilderijen, etc. kunt u ons foto's tonen. Voor nadere inlichtingen: Mw- D.C Al. Terwindt, Christie's Amsterdam BV, Cornelis Schuytstraat 57,1071 JG Amsterdam, telefoon: 020-642011, telex 15758. Fine Art Auctioneers since 1766 Door Kees Hamelink HULST - Jan Willem Bartz uit Hulst start dit weekeinde als koploper in de vierde ronde van het circuit van de Zeeuwsch-Vlaamse Tennisschool in de Adorhal in De Braakman. Dat de 17-ja- rige Bartz de eerste plaats inneemt op deze ranglijst, is wellicht een samenspel van factoren. Was vorig jaar Coen Dob- beleir winnaar van dit circuit, dit jaar bleek Mark Albers favoriet te zijn, ware het niet dat Albers enkele malen om studieredenen verstek moest laten gaan, zodat deze niet voldoende punten kon verzamelen. De verschillen zijn overigens niet zo groot, want Patrick Marteijn volgt hem op de voet en ook Menno van den Hout staat in zijn kielzog via een derde plaats. Van den Hout, vorig seizoen nog de clubgenoot van Bartz, wordt zijn eerste tegenstander komende zaterdag. Hoewel beiden deze winter niet mee spelen in de competitie, is Bartz toch optimistisch. Hij zegt: „Van Menno heb ik het vorig seizoen alleen maar gewon nen, maar Patrick Marteijn is wel dui delijk sterker, hetgeen al enkele, malen is gebleken". Er is tussen spelers als Mark Albers en Patrick Marteijn enerzijds en Bartz anderzijds, sprake van een zeker krachtsverschil. Het verlies van Bartz in de finale tegen Albers afgelopen zo mer in het Ador-toemooi, is daarvan een bewijs. Het is dan ook niet overdre ven te stellen dat Albers en Marteijn te gen het B-niveau aanleunen. Jan Willem bartz werd vooral afgelo pen seizoen getipt als de favoriet voor het clubkampioenschap van de tennis vereniging Hulster Ambacht en zou zo doende de opvolger worden van Jean- Loup Deltour. Bartz daarover: „Ik weet wel hoe dit is ontstaan. Eerst had ik vo rig jaar in het toernooi te Hulst van hem gewonnen en later ook in het toer nooi van Smash in St.-Jansteen, slechts enkele weken voor het kampioenschap". Deltour greep echter deze titel (voor de zeventiende keer) en Bartz moest daar om genoegen nemen met de eer weer als mogelijke opvolger door te gaan. „De weersomstandigheden waren toen niet optimaal, hoewel ik daarvoor beslist geen excuus wil zoeken. De eer ste geplande partij werd daardoor drie weken uitgesteld en ik had in die tus sentijd geen racket in mijn handen ge had", stelt Bartz vast. Opvallend deze winter is dat Jan Willem Bartz geen deel uitmaakt van de Hulsterse selectie in de wintercom petitie. Bartz daarover: „Dit heeft te maken met het jeugdbeleid van Hulster Ambacht. Er zijn inderdaad het afgelo pen seizoen wat problemen gerezen in de Hulsterse vereniging met betrekking tot het jeugdbeleid, gezien ook het feit dat er drie algemene ledenvergaderin gen moesten worden belegd. Punten waarover moest worden ge stemd: de mogelijkheid van spelen 's avonds voor de oudere jeugd en in het weekeinde en tevens de inschrijving voor slechts één categorie bij de club kampioenschappen. Hoewel over deze punten werd gestemd, was dat voor Jan Willem Bartz aanleiding uit te zien naar een andere vereniging. „Dat klopt, het volgende seizoen zal in het tweede klas-team van Smash spelen, mede om dat ik daar de mogelijkheid heb in een hogere klas te spelen dan in Hulst", al dus Bartz. Hoe dan ook, hij wil tennissen en doet dit 's winters op overtuigende wijze ge zien ook zijn recente successen in het Ador-toernooi. Ook zijn verrichtingen in de Zeeuwsch-Vlaamse Tennisschool worden nauwlettend gevolgd. Hij maakt deel uit van de wedstrijd- en trainingsgroep en tevens werd hij door trainer Jan Willem Visser geselecteerd in de zogenaamde 'sponsor-groep', wat de mogelijkheid biedt tot extra trainin gen. „De wedstrijdgroep is goed, het is een ideale combinatie van training en wedstrijd spelen", aldus Bartz, die zich zelf een goede kans geeft bij de eerste vijf te eindigen op de ranglijst. KNVB afdeling Zeeland en het zoeken naar een alternatief voor de regioteams die vroeg klaar zijn met de competitie. De selectieprocedure voor een plaats in het Zeeuwse team komt eveneens aan bod. Ondanks voornoemde pun ten stellen de initiatiefnemers in een 'verklarende' brief: „Begrijp goed, het is bepaald niet de bedoeling om naar wie dan ook de beschuldigende vinger uit te steken tijdens de ze vergadering. Neen, wij wil len positief bouwen aan het zaalvoetbal in de KNVB en dat in Zeeuwsch-Vlaanderen in het bijzonder. Het is dan ook zaak dat over fouten die wor den gemaakt, door wie dan ook, kan worden gepraat en oplossingen worden aange dragen om deze in de toekomst te voorkomen. Daarvoor ko men wij bij elkaar en nergens anders voor". Voor deze bijeenkomst, die om 19.30 uur begint, zijn door de initiatiefnemers de Rayon commissies Zeeuws Zaalvoet bal, vertegenwoordigers van de regioteams Zeeuwsch- Vlaanderen, de KNVB afde ling Zeeland en de leden van de Hoofdcommissie Zaalvoet bal uitgenodigd. Van onze sportredactie ZIERIKZEE In sporthal 'Onderdak' te Zierikzee wor den zaterdag 26 januari de kring- en provinciale kam pioenschappen turnen gehou den van de Zeeuws Brabantse Turnkring van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Ver bond (KNGV). In actie in Zierikzee komen de jongens, jeugdturners, tur ners-junioren en turners (van half tien 's morgens tot half een 's middags) en de jeugd- turnsters, turnsters-junioren en turnsters (van 13.55 tot 17.30 uur). Van onze basketbalmedewerker ZELZATE - BC Sas 1 heeft een nuttig oefenduel achter de rug. De derdeklasser speelde in een ijselijk koude en vochti ge sporthal in het Belgische Zelzate tegen EBES uit Won- delgem. De ploeg uit Oost- Vlaanderen staat hoog geno teerd in de tweede provinciale afdeling. Geen geringe spar ring partner dus voor de Sas- senaars, die voor de gelegen heid op topsterkte waren. Misschien wel enigszins te gen de verwachting in werd het een gelijk opgaande en spannende wedstrijd. BC Sas speelde een ijzersterke partij met als absolute uitblinker Cor Koole, die de wedstrijd van zijn leven speelde. Samen met Mare Pieters en Tonnie de Booij zorgde hij voor constan te dreiging in de vijandelijke bucket. Maar ook de rest van de Sasse formatie was duide lijk goed op dreef, zowel aan vallend als verdedigend. De wedstrijd kende een vrij eigenaardig verloop. EBES kwam sterk uit de startblok ken en liep al snel uit naar een 15-22-voorsprong in de tiende minuut. Binnen vijf minuten was deze voorsprong echter omgebogen in een 27-22-voor- sprong voor BC Sas, dat nau welijks drie minuten later weer aankeek tegen een kleine achterstand: 29-34. Vlak voor rust ontketenden de Sassenaars nog een tussen- offensief, waardoor de rust stand verrassend in het voor deel van BC Sas was: 38-36. De gehele eerste helft werd overi gens gekenmerkt door attrac tief en snel basketbal van bei de teams. De tweede helft was iets minder aantrekkelijk, ook al'omdat de twee tegenstan ders enigszins aan concentra tieverlies leden. Toch bleef BC Sas goed basketbal spelen en in de twaalfde minuut stond EBES nog steeds op achter stand (67-64). Op dat moment schakelde BC Sas over van een 2-3- naar een 2-1-2-zonever- de'diging, wat in eerste instan tie enorme gaten opleverde. EBES reageerde bliksemsnel en liep binnen drie minuten weg naar 67-78. BC Sas her stelde de schade nog wel enigszins, maar de wedstrijd was toen al verloren: 76-84. Al met al een zeer goede prestatie van BC Sas en ongetwijfeld een leerrijke partij voor alle

de Stem | 1985 | | pagina 20