;erland Vrouwen moeten voor de fiscus niet weglopen Suggestie CNV: bevries bruto-minimum Rabobank Q t Ti Regering bekijkt tweeverdienerswet 'TE VEEL WEERSTANDEN TEGEN OPZET Protest tegen eredoctoraat Ofiöli eer »00r £?iart0's ministe, Kies voor zekerheid op lange termijn. De Rabobank Rente Stabiel Hypotheek uG rente-scnokken op» Daait de rente naar 50/0 TWEEVERDIENERS-VOORSTEL DE VRIES LIJKT STUNT Namen 'wijze mannen' ADM bekend Misukte actie bij Dodewaard PAGINA 2 5ËRDAG26JANUAR'1985 PAGINA 3 BINNENLAND i LUBBERS: ALS STUDIE SCHEEFGROEI AANTOONT I TFT ers betrokken bij grote zwendel Van Aardenne: Hollandia betaalde lening terug De Graaf: 32 uur voor jonge WSW'ers I jeTeiya Meerderheid Kamer voor Amsterdams drugsbeleid Het principe van de Rente Stabiel Hypotheek is simpel. Stel dat de hypotheekrente op het moment van afsluiten 8% is. Zolang de hypotheekrente tussen de 6% en 10% blijft, gebeurt er met uw rente niets. Stijgt de rente naar 11%, dan wordt uw rente 9%. ygnpf 5A Imk hnn Daalt de rente weer tot 10%, dan '5l J 6 gaat uw rente weer naar 8%. dan wordt uw rente 7%. Zo vangt de unieke Rente Stabiel- Hypotheek 30 jaar lang de rente- schokken op. Bij maandbetaling en gemeente garantie is de adviesrente 8,3%. Kies voor zekerheid op lange termijn. Maak een afspraak met de hypotheek-adviseur van de Rabobank. Hij geeft u een advies op maat en kan u precies vertellen wat de voorwaarden van uw eigen Rabobank zijn. geld en goede raad T5 T28 i "Wifti,; - foto anp de afstemming tussen raag en aanbod (op de ar- eidsmarkt) waarneembaar. )e ontwikkeling wordt vol- omen overschaduwd door e snel oplopende werkloos- eid waarbij eventuele aan- luitingsproblemen op de ar- eidsmarkt uit het zicht ver wijnen", aldus het rapport, tortom: de werkloosheid in federland is (naast het ge- inge aantal beschikbare ba- len) zo gigantisch hoog op- elopen dat in de ogen van de nderzoekers nauwelijks an worden gesproken over ien gebrek aan arbeidsmobi liteit onder werklozen. De verhoudingen op de arbeids- narkt zijn daarvoor te ver lit het lood geslagen. toe met 38 procent (van 129 tot 178 miljoen werknemers), het aantal banen groeide in dezelfde periode met 45 pro cent (van 71 tot 103 miljoen), alleen in 1984 kwamen er al bijna 3 miljoen nieuwe ba nen bij. Met deze cijfers zet Ame rika ons in Europa lelijk te kijk, vooral als men mee weegt dat in deze periode twee oliecrises de wereld troffen, de wereldhandel tweemaal door een diep dal ging en de Amerikaanse tradtionele industrie zich op de staal na geheel heeft ge- herstruktureerd (gesaneerd). Opvallend is verder dat de toename van de werkgele genheid geheel voor reke ning van de kleine bedrijven en de dienstensector komt. Tussen 1969 en 1976 bijvoor beeld kwamen tweederde van de nieuwe banen voor in bedrijven met minder dan 20 werknemers. Momenteel werkt 80 procent van de Amerikanen in bedrijven met minder dan 100 werkne mers. De meeste nieuwe banen kwamen er in de diensten sector bijtussen 1970 en 1982 van 49 naar 69 miljoen ar beidsplaatsen. Op een goede tweede plaats komt de de tailhandel, op de voet ge volgd door de horeca. De ge zondheidszorg sluit de rij. Sinds 1980 is de werkgele genheid bij de overheid niet meer gegroeid. De vraag rijst waarom de Amerikanen er wel in slagen een forse economische groei te bereiken en de Europea nen niet. De Amerikaanse 'boom' komt zeker niet alleen voor rekening van de groot heidspraat van Reagan, al heeft dat bij de Amerikanen wel het nodige zelfvertrou wen gewekt. De belangrijk ste oorzaak is na de belas tingverlaging de flexibele arbeidsmarkt: Amerikanen zijn niet vies van afwisse ling, verandering; Europea nen wel. Amerikanen hech ten niet zo aan hun beroeps- status, wij in Europa achten dat vaak het hoogst bereik bare in het leven. Amerika nen stellen zich zeer flexibel op tegenover de werktijden. Het gevolg is dat de gemid delde werktijd in de VS de laatste jaren is toegenomen. Wij in Europa zweren bi] ArbeidsTijdVerkorting ajs de enige oplossing voor de ■werkloosheid. roepen gaat het slechter, mede als gevolg van de automatisering. Maar voor de beter geschoolden onder het kantoorpersoneel (boek houders, kassiers) is er nog geen vuiltje aan de lucht. Door het economisch her stel en de groei van deeltijd banen loopt het berschikba- re werk in winkels minder snel terug dan werd ver wacht. Maar de vraag na®T huishoudelijk en verzorgend personeel (met uitzondering van de bejaardenhulpen) zal dalen. Het werk in de horeca trekt weer wat aan. Kappers en schoonheidsspecialasten houden het nog even moei lijk. Veel meer kansen lig gen er inmiddels voor schoonmakers en portiers. Van onze Haagse redactie HAAG - Als blijkt, dat je tweede inkomens tussen 50OO en 7000 gulden zeer sterk worden getroffen door je tweeverdienerswet, dan everweeg het kabinet „in het voorjaar iets te doen". Daarmee reageerde pre ker Lubbers gisteravond 0p het voorstel eerder deze week van CDA-fractieleider po Vries. Deze is geschrok- jen van het aantal tweever dieners, dat ontslag neemt omdat men van de beide in komens nauwelijks méér overhoudt dan van één sala ris. De Vries wil de tweever dienerswetgeving voor deze inkomensgroepen groten deels ongedaan maken. Lub bers wil echter niet eerder dan in het voorjaar conclu sies trekken. Hij heeft staatssecretaris Koning van Financiën daarom gemaand om haast te maken met zijn studie naar de negatieve ef fecten van de Wet Tweever dieners. Lubbers stelt zich op in de lijn van de VVD, die even eens de studie wil afwachten alvorens conclusies te trek ken. VVD-woordvoerder Grave noemde de voorstel len van De Vries 'goedkope politieke nummertjes'. De Vries wees eerder deze week op de verzekering van het kabinet eind vorig jaar. De regering stelde toen dat tweeverdieners in de klas sen van vijf- tot zevendui zend zeker niet massaal ont slag zouden nemen, omdat hun salaris ze door de belas tingverhoging van hun partner vrijwel zou worden 'opgeslokt'. De CDA-fractieleider zegt geschrokken te zijn, dat er nu wel degelijk van massale ontslagen sprake is. Lubbers ontkende dat. Hem is nog niets in die zin gebleken, zo liet hij weten. Hij voegde daaraan echter toe niet op de ontslagen te zullen wach ten. Door het naar voren ha len van de tweeverdieners studie wil Lubbers zo snel mogelijk inzicht in de ont- wikeling hebben. Onderzoek therapie Moerman gestaakt i'TRECHT(ANP) - Het wetenschappelijk on- jierzoek naar het effect van de Moerman-the rapie op kanker, waarvan de voorbereidende |;'ase vorig jaar april begon, is gestaakt. De leider van het onderzoek, de medisch socioloog jr. C. W. Aakster, heeft zich voorlopig teruggetrok ken. 'Het onderzoek zoals het er nu ligt is niet uitvoer baar, er zijn te veel weerstanden tegen de opzet', zo zei hij gisteren. Staatssecretaris Van der Ijeijden van Volksgezondheid liet donderdag tijdens een ver- I gadering van de Tweede Ka- Imercommissie voor de Volks gezondheid nog weten niet te [wanhopen over het doorgaan [van het onderzoek. De uitvoe ring van het onderzoek zou snzeker zijn doordat er te wei- »ig patiënten beschikbaar Louden zijn die voor het eerst een Moermantherapie onder- k Een woordvoerder van het ministerie van WVC liet [gisteren weten dat het minis- lerie zich op de nu ontstane si- tuatie beraadt. Aakster noemde het heel I triest dat het Moerman-on- derzoek niet door kan gaan. 'Ik ner goed moe van', aldus de [onderzoeksleider. Het onder - Eeksprotocol zoals het, na vijf sir voorbereiding, uit de bus 13 gekomen stuitte in de we- 1 van de alternatieve kan kerbestrijding op veel verzet. in september vorig jaar trok de Stichting Interdisciplinair Kankeronderzoek (SIKON) ah te elfder ure terug uit de tommissie die het onderzoek I begeleidt. Volgens deze orga nisatie was de onderzoeksop- HE Amsterdamse politie heeft lm samenwerking met de stale recherche een einde [ïomaakt aan een miljoenen- pendel met bank- en giro- [thetjues. Bij invallen de afge lopen dagen in vijf woningen I Amsterdam, Hoorn en Pur end zijn veertien arresta- verricht. Onder de gear- I Sert'en zÜn een aantal I PTT'ers. zet een 'verwaterd compro mis', waaruit geen aanvaard baar resultaat zou kunnen ko men. In december volgde de af wijzing van de Moerman-pa tiëntenvereniging Amnestie, die ook de Moerman-artsen opriep niet aan het onderzoek mee te werken. Volgens Am nestie zouden voor het onder zoek alleen maar patiënten in aanmerking komen die eigen lijk al zijn opgegeven, waar door de resultaten slecht zou den uitvallen voor de Moer man-therapie. De onderzoeks commissie ontkende dit, maar volgens Aakster bleven na de actie van Amnestie nog slechts twee of drie Moerman-artsen over die aan het onderzoek wilden meewerken terwijl er minstens vijf nodig zijn. Po gingen om de patiëntenvereni ging op andere gedachten te' brengen hebben volgens hem niets opgeleverd. De begeleidingscommissie voor het Moerman-onderzoek zal binnenkort bijeen komen om te praten over wat er nu moet gebeuren. Volgens voorzitter prof. R. A. de Melker van de begelei dingscommissie Moerman-on derzoek moet nu het Moer man-onderzoek terug naar af. De Melker is het met onder zoeksleider dr. C. W. Aakster eens dat het onderzoek in de huidige opzet niet uitvoerbaar is. Er zijn te weinig Moerman artsen over die bereid zijn mee te werken. Volgens hem rusten de be zwaren die met name de Moerman-patiëntenvereni ging Amnestie tegen de onder zoeksopzet heeft aangevoerd deels op misverstanden. HET uitreiken van eredoctorschap op de TH in Delft aan de Indonesische minister van openbare werken Syono Sosrodarsono werd door een aantal studenten aangegrepen om te protesteren tegen het huidige Indonesische bewind en tegen het toekennen van een onderscheiding aan een vertegenwoordiger van dat bewind. Rector-magnificus Dirken (links op de foto) kreeg een petitie overhandigd. - fotoanp AMSTERDAM (ANP) - De commissie van 'wijze mannen' die de mogelijkheden moet on derzoeken voor een voortzet ting in afgeslankte vorm van de noodlijdende ADM-werf in Amsterdam bestaat uit drs R. Zijlstra, W. Moleveld en prof. ir S. Hengst. De drie deskundigen wer ken zoals bekend in opdracht van rijk, provincie en gemeen te. Zij aanvaardden 's middags hun opdracht en zijn inmid dels met hun werk begonnen, aldus de gemeente. De Industriebond FNV heeft zich akkoord verklaard met het driemanschap, aldus G. Honing van de Industriebond FNV. De bond hoopt zo spoeig mogelijk door het drieman schap te worden gehoord. Honing verklaarde verder geen bezwaar te hebben tegen de oprichting van een aparte vennootschap voor de restau ratie van de Peruaanse krui ser Almirante Grau in Am sterdam. Het losmaken van deze order voor de ADM van de rest van de noodlijdende werf mag echter geen op zich zelf staande zaak zij n. Zo'n BV moet passen in een algemene oplossing voor de ADM, aldus Honing. Door René de Vries |®T BEROEP van de leidende politici De Vries lc®A) en Den Uyl (PvdA) op gehuwd werkende louwen met een laag inkomen om hun baan niet op l^fggen, omdat zij als gevolg van de wet twee-ver leners meer voor de fiscus werken dan voor hun l'Wn potje is terecht. De handelwijze van deze I'touwen is voorbarig, omdat de voorlichting heeft llefaald, wegens de tijdsklem waarmee de wet voor |W einde van verleden jaar door de Staten-Gene- l'iil moest worden gejaagd. I let voorstel van de CDA-fractieleider dit knel- l-Jitweg te nemen voor deze vrouwen is tijdig ge- eg onderkend. De lancering van het voorstel door I"'" Vries in het televisie-programma 'Haagse Bluf' Idonderdagavond leek meer op een rammelend 'ddezingsstuntje dan op een serieuze benadering 'Je problematiek. PvdA-oppositieleider Den Uyl l 'ieszijn tegenstander dan ook fijntjes op deze poli- ondertoon van het CDA-voorstel. triomfantelijk vertelde Den Uyl dat zijn fractie- ™ot Kombrink deze gevoelige angel uit de wet f willen schrappen, maar daarvoor geen steun S van het CDA, laat staan van de VVD. Bewust "'gat hij er echter bij te zeggen dat het voorstel lambrink om deze vrouwen door middel van een rteioemde 'toetredingstoeslag' tegemoet te komen 'paard had moeten gaan met het schrappen van de "«ids toes lag. CDA-fractieleider De Vries voor de televisie op merkte. Gezinszorg .°at L [VVD |*n laatste was voor de regeringsfracties CDA en onverteerbaar. Men zal zal zich nog herinne- °P welke wijze deze beide fracties een hoog op- -Petid conflict hebben gehad over de hoogte van die S'ag. Het CDA eiste verlaging van die toeslag. De I 'D hield op dit onderdeeltje van de nieuwe belas- |i^et vast aan het oorspronkelijke hogere bedrag. I ht^6 "eP Z° *loog °P een kabinetscrisis in de Lubbers beslechtte uiteindelijk de zaak j^tamier 'j* Precies op het gemiddelde te gaan zitten. Maar I conflict heeft er wel toe geleid, dat de meerder- I van de Tweede Kamer -CDA en WD- de |S5 te Ifitwd 'inen van de wet uit oog verloren en met na- gemakkelijk over de problematiek van de ge- werkende vrouw met een laag inkomen zijn Ingewandeld. staatssecretaris Koning (Financiën), die de verdedigde onderkende dat probleem. Het is k'ook bijzonder kwalijk de regering te verwijten 'Kamer verkeerd te hebben voorgelicht, zoals De kwestie kwam pas goed in beweging toen de 'De Gezinszorg' vlak voor de behandeling van de wet in de Eerste Kamer in actie kwam, omdat hon derden gezinshulpen ontslag namen of daarmee dreigden. Toen sloten de fracties van CDA, WD en PvdA de rijen. Zij dwongen staatssecretaris Koning een onderzoek in te stellen naar de 'grootte' van deze problematiek. De studie werd toegezegd, maar de staatssecretaris verbond er niet meteen de conclusie aan dat er ook werkelijk een wetswijziging zal ko men, die enig soelaas kan brengen. Uit de door hem verstrekte berekeningen blijkt, dat een en ander nog kan meevallen en dat vele ge huwd werkende vrouwen met een laag inkomen zich verkijken op de wet of dat zij door de betreffen de instellingen en zelfs de belastinginspecties een vertekend beeld krijgen voorgeschoteld. Dat wordt mede veroorzaakt door een verkeerde hantering van het begrip „voetoverheveling" van niet ge bruikte delen van de belastingvrije sommen dat is het deel van het inkomen waarover geen belasting wordt geheven). Een kleine illustratie van de door het ministerie van financiën verstrekte gegevens geeft aan waar de problematiek zit. Bij een belastbaar inkomen van 14.733( bruto inkomen na aftrek van de premies voor de sociale verzekeringen van de man en bij een belastbaar inkomen tot ƒ5026 van zijn vrouw betalen beiden dit jaar 245 minder belasting dan in 1984. Verdient deze vrouw echter precies 5026 dan betalen beiden 495 meer belasting dat is aanzien lijk minder dan de vaak voorgestelde honderden guldens meer Maar gaat de vrouw maar een gul den meer verdienen 5027 dan is de extra belasthef fing slechts 31. Bij 7662 en 7663 inkomen van de vrouw is de extra heffing dit jaar 437 groter dan in 1984. Maar gaat die vrouw naar een belastbaar in komen van 10.000 dan betalen beiden slechts 30 meer belasting en maar 19 meer indien dat inko men van de vrouw stijgt naar 25.000. Is het belastbaar inkomen van de man 25.000 en dat van zijn gehuwde vrouw nog geen ƒ5026 dan gaan beiden dit jaar 398 minder betalen, maar be draagt het inkomen 5026 dan is de fiscus weer goed voor 759 extra belasting. Verdient diezelfde vrouw 5027 weer een gulden meer) dan is de extra belas tingheffing maar 5 meer. Die heffing neemt echter plotseling weer fors toe tot 703 bij een een inkomen van die vrouw van 7662. Maar verdient diezelfde vrouw weer een gulden meer, namelijk ƒ7663 dan betalen beiden weer 35 minder belasting dan in 1984. Ongeveer dezelfde gekke draaipunten in de be lastingwetgeving komen voor bij belastbare inko mens van 20.000, 30.000 en 40.000. Wegwerken Het zijn juist deze knt lunten die op een of ande re wijze moeten worden weggewerkt. Ze zijn echter niet van die orde om er lor ontmoedigd te worden en de baan op te zeggen. Het is echter een blaam op de politiek en het departement van financiën, dat niet tijdig het ingewikkelde belastingsysteem vol doende onder de aandacht van de burgers is ge bracht. Te meer omdat in het systeem een voetoverheve ling kan worden toegepast (delen van niet gebruikte belastingvrije sommen van de vrouw overhevelen naar die van haar partner), die echter in juli van dit jaar door een beschikking van de belastinginspec teur tot belastingverlichting kan leiden. Dat komt omdat die verrekening moet plaatsvinden bij de in komstenbelasting en niet bij de loonbelasting. Grof weg gezegd: eerst betalen voor de fiscus en later na veel pijn en moeite eventueel terugkrijgen. Over vereenvoudiging van de wetgeving gesproken. UTRECHT(ANP) - Het CNV heeft het idee geopperd om het bruto-niveau van de minimum-lonen te be vriezen. Via premie- en of belastingmaatregelen zou er dan tegelijkertijd voor moeten worden gezorgd dat de minimum-loners er netto niet op achteruit gaan. De christelijke vakcentrale zal deze gedachte op tafel leg gen in de Sociaal Economische Raad (SER) die het kabinet moet adviseren over het mini mumloon. CNV-loondeskundige G. Terpstra zei gistermorgen dat het alleen nog maar gaat om een idee en niet om een vast staand CNV-standpunt. De verbondsraad van het CNV moet er zich nog over buigen. Voordeel van het CNV-idee is volgens Terpstra dat het via de bevriezing van het bruto loonniveau voor de werkge vers aantrekkelijker wordt minimumloners in dienst te nemen. Hij beaamde dat belasting en premieverlaging de over heid extra geld gaan kosten maar die 'strop' kan weer voor een deel worden goedgemaakt doordat minder mensen een beroep hoeven te doen op de WW. De FNV heeft nog geen oor deel over de CNV-suggestie. 'De discussies binnen de SER- commissie zijn momenteel nog in zo'n pril oriënterend sta dium dat we er geen oordeel over hebben. Uitgangspunt is •wat ons betreft dat er aan het minimumloon niet mag wor den getornd', aldus de FNV- woordvoerder. Aan werkgeverszijde viel gisteren te beluisteren dat het wenselijk wordt gevonden het minimumloon te betrekken bij het werkgelegenheidsbeleid. DEN HAAG(ANP) - De staal constructiebedrijven Hollan dia (het bedrijf van de familie Lubbers) en De Groot Zwijn- drecht hebben een renteloze lening van elk 2,4 miljoen gul den aan de Staat terugbetaald. Dat bleek gisteren uit ant woorden van minister Van Aardenne van Economische Zaken op Kamervragen van de socialist Van der Hek. Het geld was nodig voor hun deel neming aan de redding van een deel van Nederhorst-be- drijven, halverwege de jaren zeventig. De zaak kwahi (opnieuw) in de belangstelling nadat P. La- keman (Sobi) het Lubbers-be- drijf in een boek verweet te hebben geprofiteerd van gun stige overheidsregelingen. Hollandia (later Hollandia Kloos) en De Groot (later Grootint) kregen de in totaal 4,8 miljoen in 1976 van de toen malige minister van sociale zaken Boersma om beide be drijven in staat te stellen 'sub stantieel' deel te nemen in het op te richten staalbedrijf 'Mercon'. De overheid stak ook nog eens 3,5 miljoen in de zaak. Dat was de gedeeltelijke voortzetting van het Gorkum- se staalbedrijf 'De Vries Rob- bé' uit de failliete Nederhorst- boedel. Van onze verslaggevers ARNHEM - Door een anonie me tip is gisteren een poging om het KEMA-complex in Arnhem en de kerncentrale in Dodewaard te bezetten mis lukt. Ongeveer 200 actievoerders uit het gehele land werden in Dodewaard bij het krieken van de dag door een peloton ME'ers opgewacht. De Vereniging Milieudefen sie (VMD) bereidt zich voor op een langdurige strijd tegen de door het kabinet voorgenomen bouw van twee nieuwe kern centrales. De VMD gaat het verzet in de mogelijke vestigingsplaat sen ondersteunen. Op 22 en 23 februari zal met mensen uit deze plaatsen overleg worden gepleegd. DEN HAAG(ANP) - Nieuwe werknemers in sociale werk plaatsen die jonger zijn dan 25 jaar krijgen voortaan een 32- urige werkweek. Worden ze 25 of hebben ze vijf jaar gewerkt in een sociale werkplaats dan kan de gemeente voor hen een 38-urige werkweek vaststel len, mits de ruimte daartoe aanwezig is. Nieuwe werknemers ouder dan 25 jaar gaan voortaan 38 uur werken. De arbeidstijd die door deze maatregelen vrij komt zal voor een kwart wor den opgevuld met nieuwe werknemers. Dat zijn wijzigingen in en kele uitvoeringsmaatregelen van de Wet Sociale Werkvoor ziening, die Staatssecretaris De Graaf van Sociale Zaken en Werkgelegenheid wil door voeren. 15 De eerste komkommers zijn ons land alweer binnengeko men. Een goed teken. Kom kom, zullen de pessimisten zeggen, de winter is nog lang. Ja, zeg ik, maar de lente komt echt, daar ontkom je niet aan. En daarna is het zo weer kom kommertijd. De weekend wordt er weer niet gevoetbald. Het ijs is nog niet hard genoeg. Hoe koud is het eigenlijk in Washington? We hebben al een paar dagen niks van Rea gan gehoord. Hij is toch niet onderkoeld geraakt? Het lijkt erop dat ze in Den Haag nu toch spijt krijgen van die tweeverdienersregeling. Voor de laagste inkomens is het: twee verdienen, drie inle veren. Meneer Duisenberg heeft ge zegd dat werklozen wat snel ler aan verhuizen moeten den ken als ze ergens anders een baan kunnen krijgen. Een PvdA-Kamerlid vindt nu dat Duisenberg maar moet ver huizen. Naar een andere par tij. Beroepsmilitairen vinden dat ze te weinig verdienen in ver gelijking met burger-ambte naren. Ze voelen zich in de kou gezet en hun uniformen zijn toch al niet zo warm.' Mogelijk halen we dit week end weer een schaatstitel bin nen, maar het kan Vergeren natuurlijk. MERIJN AMSTERDAM(ANP) - Hoe wel de leden van de bijzondere commissie voor het drugsbe leid uit de Tweede Kamer zich gisteren na hun bezoek aan Amsterdam over het algemeen voorzichtig uitdrukten lijkt er toch een parlementaire meer derheid achter de drugsplan nen van de gemeente Amster dam te staan. PvdA, VVD en klein links hebben geen overwegende be zwaren tegen de medische verstrekking van heroïne aan een zeer beperkte groep ver slaafden, één van de onderde len van het beleid. Woensdag ging de Amster damse gemeenteraad unaniem akkoord met de integrale aan pak van het drugsprobleem. Staatssecretaris Van der Reij- den van Volksgezondheid blijft echter tegen de verstrek king. Het definitieve standpunt van de fracties zal op 4 fe bruari bekend worden, wan neer er een uitgebreide com missievergadering wordt ge houden. (ADVERTENTIE) DE HYPOTHEEKRENTE VAN DE AFGELOPEN JAREN Df RENTE STABIEL HYPOTME

de Stem | 1985 | | pagina 16