Speelgebied bij Oostpoort Sluis Duumpje houdt expo in Sluis over knotwilgen BIJ GROEDSE DUINTJES rbank. bedenktijd] Ireneschool Schoondijke nu officieel heropend Hertaxatie OBG kost Oostburg ruim een ton Goese jeugd klaagt over slechte accommodaties T20 PAGINA ZEELAND 4 VAN ZEELAND Geld 'Afvalprobleem kerncentrales aanvaardbaar' PRIVATISERING NADELIG Van Lare wint r ollenwedstr ij d in Draaibrug politierapport IJzendijke markten A51 hmercieel-Jeconomische, een letariaots- of een leraren- ,-iding. Enkele jaren bedrijfs- bring, liefst in een kontaktuele :fie, strekt tot aanbeveling, representatief voorkomen, takfvaardigheid, didaktische (erlegdheid en zin voor misatie zijn voor ons essen- kenmerken. ididaten wonen in de regio da, beschikken over een i wogen en zijn bereid om |n toe enkele dagen van huis lijn. 'interesseerden sturen hun pf en curriculum vitae naar \P, Hekven 14824 AD BREDA, |v. dhr. J. Segers. rv.-;*V fc" :J<* 'J* ZATERDAG 26 JANUAR11985 Nieuw recreatieoord in 1986 beschikbaar Van een onzer verslaggevers SLUIS - Het college van Sluis is van plan om het ge bied bij de Oostpoort toe gankelijk te maken voor de jeugd. Tijdens de raadsver gadering van donderdag 31 januari komt men met het voorstel daar een basketbal terrein, een speelweide en een schelpenpad aan te leg gen. Het basketbalterrein moet als vervanging dienen voor het veldje aan het Magdale- nahof. Dat terrein wil het college inrichten als plant- soen 'zodat niet opnieuw een een speelterrein wordt ge creëerd hetgeen de omwo nenden aanleiding kan ge ven tot het indienen van be zwaren', aldus het voorstel. Het hele project gaat ruim 27 mille kosten. Tijdens de raadsvergade ring komt ook een college voorstel ter tafel om ruim 43 duizend gulden beschikbaar te stellen voor de reconstru- tie van het Magdalenehof en het Schuutershof. De raads vergadering begint om 19.30 uur. rijk (met name voor Rijkswa terstaat) gaat de gemeente voorts onderzoeken of deze minder-kosten aan de ge meente overgemaakt kunnen worden. De kosten van het project zijn volgens het college wel aan te geven. De te verwach ten inkomsten niet. Toch vindt men in Oostburg dat het pro ject moet kunnen worden ont wikkeld en wordt daarom de raad gevraagd de benodigde middelen beschikbaar te stel len. Hoeveel zal pas blijken als de aanbesteding van het gehe le project heeft plaatsgevon den. De verwachting is wel dat het meer dan een miljoen gul den wordt. Van een onzer verslaggevers GROEDE/ OOSTBURG - In het vakantiesei zoen 1986 kan een nieuw, enkele hectares om vattend, recreatiegebied nabij de Groedse Duintjes in gebruik genomen worden. Het gebied wordt gerealiseerd aan de landzijde van de nieuw te bouwen Deltadijk tussen Kruishoofd en Nieuwe Sluis, een groot project dat op 19 februari door liet waterschap Het Vrije van Sluis wordt aanbesteed. Het is in het kader van deze dijkaanleg dat de ge meente met zijn ambitieuze recreatieplannen kan aansluiten. „Het komt erop neer dat wij een soort duingebied aan de binnenzijde van de dijk creë ren waar het waarschijnlijk aangenaam verpozen wordt", aldus gisteren wethouder A. deFeijter. Als de gemeentelijke plan nen doorgang vinden ontstaat in de nieuwe situatie een •vriendelijk' Zeeweg. In plaats van een lange rechte weg komt er een bochtig tracé dat, dank zij de later aan te leggen voorzieningen en groenaan- plant, voor een vriendelijk ge heel zorgt, zo staat te lezen in een ontwerp-voorstel aan de gemeenteraad waarin krediet voor de uit te voeren plannen wordt gevraagd. In het betrokken kustvak komen ook parkeervoorzie ningen voor 290 auto's, gedeel telijk als compensatie voor het voorloren gaan van huidige parkeermogelijkheden bij de Groedse Duintjes. Op de nieuwe recreatieve terreinen voorzien gemeente lijke plannen in de aanleg van picknick-plaatsen, ligweide, beplanting en trimbaan. Hoe veel geld uiteindelijk voor de replannen nodig is is nog niet duidelijk. „Er zijn grote kosten mee gemoeid", aldus het colle ge, dat inmiddels hierover al in contact is getreden met het provinciaal bestuur. "Er be staat gerede kans dat door de provincie in het kader van het voorwaardenscheppend beleid een flink bedrag aan de ge meente Oostburg ter beschik king wordt gesteld. Mede hier door achten wij het mogelijk dat het project tot stand kan worden gebracht". De gemeente gaat voorts Economische Zaken benade ren met de vraag of ook dit ministerie kan bijdragen aan het project. Omdat door uit voer van werken ten behoeve van de gemeente minder-kos- tai kunnen ontstaan voor het I Sluis Apollo - Het muziekgezel schap Apollo geeft vandaag om 20.00 uur onder leiding van dirigent Tony Venneman in gemeenschapscentrum 't Zou- le Vestje een openbaar win- terconcert. Hieraan wordt meegewerkt door de drum band onder leiding van Fred van de Bussche en het klari- Mttenkwartet. Er worden werken uitgevoerd van onder andere H. Purcell, Bach en fab Alpert. Tijdens de pauze wordt een verloting gehouden •n na afloop is er een gezellig samenzijn met disco Sinack. Maandag 4 februari om 19.30 «ur geeft Apollo een concert in Sel bejaardentehuis Ro- tenoord. een persoonlijk adtyfgskwnt ;cht op 200 postkantS*'''1' peciale informatier|$ivn®r: 011. Bovendien kar)uw ma* rzekeringsadviseur u al'€ geven. U kunt ook d'rect latieset aanvragen, an 06-0400 (van maandag1^ 21.00 u u r)of stu urcfobon ip' informatie over de 7-jaarshyfl§|Mjj^rnet ijd. Stuur deze bon in een envelofrag&M*^^ i: Hypotheekbedrijf postgiro/rijkaBQjSP** "dnummer1000,1520VB w VVD-statenlid Hennekeij: Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - „Het is ui' het oogpunt van afvalproble- matiek alleszins verantwoorc om op dit moment over te gaar tot de bouw van nieuwe kern centrales". Dit zei het VVD- statenlid J. Hennekeij tijdens de ledenvergadering van d( afdeling Aardenburg van dc VVD. Hij vond dat het kernafva.' vergeleken moet worden mei het 'veel grotere' afvalpro bleem van de kolen gestookte centrales. „Denk aan de zure regen en de smog". De WD'er zei dat Nederland in de toe komst het radio-actief afval in opslagplaatsen in andere lan den op kan slaan. Volgens hem zijn in die landen (Frankrijk en Duitsland) omstreeks het jaar 2000 opslagplaatsen ge reed waar ook het Nederlands afval naar toe kan. „Als premier Lubbers zegt dat Borssele een reële optie is voor de opslag van afval, dan spreekt hij voor zijn beurt. Het gaat niet aan om een advies commissie (de commissie Geertsema) te benoemen en vervolgens voor te zeggen hoe het advies moet luiden", aldus de liberaal. Hennekeij verwacht dat twee nieuwe kerncentrales in Zeeland komen. „Voor de regio biedt dat een aantal voordelen. De bouw levert ongeveer 20.000 manjaren aan werk op en bij het in produktie nemen komen daar nog eens enkele honderden banen bij". Ook zal er volgens hem nieuwe indus trie naar de regio komen om te profiteren van de 'goedkope' energie. Inspectrice mevrouw De Kroon tijdens de openingshandeling. Van onze correspondente WERK VAN NEGEN JAAR SCHOONDIJKE - Mevrouw M. A. de Kroon, inspectrice van het lager onderwijs in Zeeland, heeft gisteren de verbouwde Ireneschool in Schoondijke heropend. Dat gebeurde onder het toeziend oog van burgemeester mr. C. Spijkerboer, een groot aan tal raadsleden, de ouder commissie van de school en vele belangstellenden. Dat was de kroon op negen jaar hard werken. Na een gedicht van klas 4, 5 en 6, die de verbouwing van de school de revue nog eens lieten passeren, bege leid door muziek en zang van klas 1, 2 en 3 ging me vrouw De Kroon wat dieper in op de taak van de leer kracht op de toekomstige basisschool. Niet alleen een goede huisvesting is belang rijk, aldus de inpspectrice, maar ook een goed school werkplan. Ook voor de toe komstige leerkracht wordt de taak er niet makkelijker op. Promotie, carrière, mo gelijke bijscholing bepalen het image van de toekomsti ge basisschool, aldus de in spectrice. Ook wees zij erop, dat onder de huidige om standigheden niet alles meer kan, wat vroeger wel kon. - foto de stem cor j. de boer Zij vroeg de leerkrachten niet te mopperen. „U kunt straks volop uw ambities kwijt", stelde zij. Burge meester Spijkerboer prees de inspectrice dat zij het voorbeeld van de ambitieuze onderwijzer op tafel durfde te leggen. „We zijn u veel dank verschuldigd voor de realisering van de nieuw bouw. Van het doorgeven van de goede raad van een inspectrice hangt veel af bij goedkeuring door het Rijk", zo meende hij. Tegenwoor dig wordt de plattegrond van een gebouw door het Rijk tot op de centimeter uitgemeten. Op deze manier wordt door het Rijk niet al leen gedecentraliseerd, af schuiven van verantwoor delijkheid naar provincie en gemeente, maar ook gecen traliseerd, zo meende hij. L. Wille, bestuurslid van het VOO en hoofdbestuurs lid van de vereniging voor openbaar onderwijs, dacht dat Schoondijke rijp was voor fusie met de twee ande re scholen in het dorp. Hij gaf de gemeentevertegen woordigers de suggestie mee ook een behoefte-onderzoek in te laten stellen naar voor keur van onderwijs in de kernen. De architect L. Ro- senkranz speelde in op de woorden van de inspectrice. Hij bood het hoofd der school, de heer W. Bruinooge een radio-cassetterecorder aan. Uit handen van de aan nemer, de heer De Vos mocht het hoofd een video band in ontvangst nemen, waraop de verbouwing tot nieuwbouw van begin tot eind was vastgelegd. De heer J. Verkruyssen, oud commissielid van de school, bood een schilderij aan met de nieuwe school erop. Me vrouw J. Esseling bood na mens de ouders een wandkleed aan waarop door alle ouders de namen van hun kinderen en het perso neel waren geborduurd. Het hoofd der school, W. Brui nooge, dankte vooral juf frouw Jetty en meester Joop voor hun inzet van de laatste weken, waarbij ze soms tot 's avonds laat aanwezig wa ren om de opening op gran dioze wijze te helpen slagen. Het nieuwe gebouw is uitge breid met drie combina tieklassen, een gemeen schapsruimte, documenta tiecentrum, handenarbeid- ruimte, een speel- werklo kaal en een onderwijzerska mer. Morgen wordt er van 13.30 tot 16.30 uur open huis gehouden. Fan een onzer verslaggevers '[•WS - „Knotwilgen hebben een centrale plaats bij West-Zeeuwsch-Vlaamse "tuurbeschermingsorganisa- Het Duumpje ingenomen. )mdat we tien jaar bestaan "dien we eens op een andere 'aaier de boom voor het voet- fMt brengen. Veel mensen la- zich inspireren door de taotwilg. Ook kunstenaars, f® dat te benadrukken, heb- we aan een aantal mensen tevraagd om hun werk be- "liikbaar te stellen voor een "Positie over de knotwilg". voorzitter van Het -mpje, Thijs Kramer zei '"gisteren tijdens de opening 111 de expositie 'Kunstwilgen' de raadskelder van het "dshuis van Sluis. de Sluise kelder hangt *8rk van dertig amateur- *stenaars uit de streek, 'lood tekeningen, olieverf- lilderijen, aquarellen, ihouwwerk en gedichten. L'olgens Kramer heeft Het pompje voor Sluis gekozen, deze gemeente onlangs knotwilgen opnieuw heeft f aangeplant. Als dank hiervoor bood hij burgemeester J. As selbergs en het hoofd van de gemeente werken J. Naeye elk een linosnede aan. De burgemeester zei dat hij erg blij was met de erkenning van de vereniging. Volgens hem is Duumpje een organisa tie die niet drammerig is, maar bestuurlijk meedenkt. „Daardoor bereiken ze ook veel". J. Naeye vertelde later dat er in Sluis niet alleen knotwil gen staan, maar ook knotpo- pulieren. Hij zei dat de beide bomen van oudsher thuis ho ren in Zeeuwsch-Vlaanderen. „Daarom zetten we ze nu ook weer, ondanks dat ze wel wat onderhoud nodig hebben". Volgens hem leverde dat ech ter niet zoveel problemen op. „Veel mensen willen hout heb ben voor hun open haard. Ze mogen van ons de tronken knotten en het hout houden. Zo kost het onderhoud ons weinig en de we maken de mensen blij". De expositie duurt tot en met 3 februari en is geopend op vrijdag, zaterdag en zon dag. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Ten behoeve van de vaststelling van de on roerend goed-belasting (OBG) moet eens per 5 jaar een her- taxatie plaatsvinden. In 1980 had een omvangrijke operatie plaats mede door de stormach tige ontwikkelingen op de on roerend goed-markt. Het Oostburge college denkt dat voor de taxatie 1985 een minder omvangrijke operatie kan plaatsvinden omdat een algehele taxatie overbodig en financieel onverantwoord wordt geacht en de uitvoerige methode van 1980 niet gehan teerd behoeft te worden. Gekozen wordt voor een z.g. referentienet, waarbij een aantal representatieve gebou wen wordt getaxeerd. Dit net kan dan dienen als uitgangs punt bij herwaardering en ta xatie van nieuwe panden. De gemeenteraad wordt voorge steld gebruik te maken van het bureau KAFI en hiervoor een bedrag van 115.000 gulden beschikbaar te stellen. Als eerste zal zich hierover de financiële commissie bui gen, die 31 januari bijeenkomt. Men bespreekt dan ook een krediet van 36.500 nodig voor aanpassingswerken aan het (vernieuwde) gemeentehuis en subsidies voor het Seniorenor kest en de Stichting Peuter speelzalen. De commissie heeft ook een overzicht gekregen van de op brengsten van de gemeentelij ke parkeerterreinen in 1983 en 1984. Er is een batig saldo van bijna 41 mille, een enigszins vertekend beeld omdat inves teringskosten van enkele ter reinen vervroegd zijn afge schreven. Van een onzer verslaggevers GOES - De stichting jeugd-en jongerenwerk in Goes heeft bij de gemeente aan de bel ge trokken over de slechte ac commodaties, waarin het jeugdwerk wordt bedreven. Voornamelijk de privatise ring door de gemeente heeft nadelige gevolgen voor het be heer van de ontmoetingscen tra. De vrijwilligers van de jongerenorganisaties beschik ken niet langer over de finan ciële middelen, om de onder komens in onder meer Wilhel- minadorp, Goes, 's-Heer Hen drikskinderen, en Wol- phaartsdijk goed te onderhou den. In een schrijven aan het ge meentebestuur van Goes wijst de overkoepelende stichting op de commerciële opzet, die ver schillende groepen noodge dwongen kiezen, om nog enigszins gelden binnen te krijgen. Volgens de stichting komt het eigenlijke jongeren werk hierdoor in de knel. Als voorbeeld wordt de Griffioen in Wolphaartsdijk genoemd, waar een ruimte wordt ver huurd aan de Ruilverkaveling. Maar ook maken de jongeren meer en meer plaats voor bruiloften en partijen. Het jongerenwerk vraagt in de brief aan de gemeente dui delijkheid te verschaffen over de toekomstige ontwikkelin gen op het terrein van de pri vatisering. Ook wil de schrij ver weten of er een wijkac- commodatie in Goes-West en Goes-Oost op het programma staat van de gemeente. De welzij nscommissie van Goes behandelt de brief in de eerstvolgende commissiever gadering. Dit op aandringen van PPR-raadslid A.A. Oos- sen. Voorzitter Thijs Kramer van Het Duumpje overhandigt burgemeester J. Asselbergs een linosnede. - foto de stem cor j de boer Van een onzer verslaggevers DRAAIBRUG Bram van Lare had de minste tijd nodig om de totale afstand van 750 meter tijdens de rollenwed- strijd in Draaibrug af te leg gen. Wethouder W. van Hel den reikte hem dan ook de eerste prijs uit. De wedstrijd werd gehouden door de Sluise vereniging 'Wielertoerist', de Draaibrugse Sport Vereniging (DSV) en de plaatselijke bil jartclub. Van Lare won ook de club kampioenschappen van de Wielertoerist. Hij was zowel de snelste op de 250 als de 500 meter. Tweede werd Guido Paridaen en het brons was voor Rudy Buzeijn. Clubkampioen van DSV werd Luc de Jaeger, zilver was voor Mare Remijn en de derde plaats eindigde Clement Bonte. Patrick Schum, Sjaak de Bliek en Peter van Trappen werden respectievelijk eerste, tweede en derde tijdens het clubkampioenschap van de bilj artvereniging. GOES - In de cafetaria 'Ak- kerwinde' in Goes-noord is in gebroken. Men heeft een deur geforceerd en uit de fooienpot een geldbedrag van 100 gulden en uit de kassa 25 gulden wis selgeld weggenomen. HENGSTDIJK - Gistermid dag reed bestuurster C.G. uit Vogelwaarde met haar perso nenauto over de Hengstdijkse- straat richting Kloosterzande. Vlakbij Hengstdijk kwam zij in een bocht naast de weg. Doordat zij waarschijnlijk te fors wilde corrigeren, beland de haar auto aan de andere kant van de weg in de sloot. G. kwam er met de schrik vanaf. Haar auto werd zwaar be schadigd. KLOOSTERZANDE - Op de kruising President Roosevelt- straat - Verbindingsweg vond gisteren rond het middaguur een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Hierbij ontstond materiële schade. Bestuurder H.S. uit Eindho ven verleende daar op de krui sing geen voorrang aan be stuurder M.v.W. uit Sas van Gent, waarop een botsing volgde. SCHOONDIJKE - Op de ro tonde in Schoondijke ontstond een eenzijdig verkeersongeval waarbij de personenauto be stuurd door H.V. uit Vlissin- gen de bocht te kort nam en hierdoor op de opstaande rand van de rotonde terecht kwam. Deze rand en enige borden werden beschadigd. De auto werd zwaar beschadigd. IJZENDIJKE - Op de kruising Oranjestraat-De Biestraat kwamen E. de S. uit IJzendijke en C.v.H. uit IJzendijke met hun personenauto's in botsing. Dit gebeurde doordat De S. toen hij uit De Biestraat kwam V.H. van de richting Parkzicht niet zag aankomen. EHBO-examens - Op de IJ- zendijkse scholen zijn deze week jeugd EHBO-examens afgenomen. Er zijn 34 A- jeugdleden geslaagd (22 op de katholieke school Molenbol- werk en 12 op de openbare school). De diploma's zullen binnenkort worden uitgereikt. Vanaf augustus vorig jaar waren de cursisten onder lei ding van R. Pollet en A. Poppe volop bezig de kennis onder de knie te krijgen. AMSTERDAM, 25 jan. - Aardap- peltermijnmarkt. In Bintje 50mm werden 31 contracten verhandeld voor levering april bij een prijs van 16,20 tot ƒ16,00 per 100 kg, als mede 50 contracten voor levering mei tegen ƒ13,10-/16,20. De stem ming was prijshoudend.

de Stem | 1985 | | pagina 10