INLICHTINGEN ONVOLLEDIG EN TE LAAT e klas Ziekenfondsraad vreest problemen door vertraging I )e?e|Hd Onderzoek naar Moerman-therapie zit in het slop Onderzoek naar rol Amsterdamse politie bij schijnhuwelijken Schuimdeken na riskante botsing Jeugd in problemen Kritieke situatie door tekort intensive care-pk DE STEM COMMENT A AR Ontslaggolf bij werf, Stork en Niemeyer Baby levend in plastic zak gestopt BJDAG 25 JANUAR11985 MIffllSM. S* BINNENLAND Houtepen voor radicale vredesethiek Scholier dood na vechtpartij Nog geen advies reageerbuis bevruchtingen FNV: verplichte VUT-ers snel in ziekenfonds Kamerdelegatie stelt voorwaarden aan Antillen LFMOORDEN Werkloosheid DIRECTIES ACADEMISCHE ZIEKENHUIZEN SLAAN ALARM T28 PAGINA 3 waarvan de helft al op de reguliere wijze aan vormen van kanker was geholpen. Dat onderzoek moet deze maand beginnen. Van der Reijden zei veel te voelen voor een suggestie van een nauw bij het onderzoek betrokken arts, die had voorgesteld om de therapie te beper ken tot behandeling van baarmoeder halskanker. steeds een broze schaal in handen, die alleen gevuld moet worden", zo ver woordde Van der Reijden zijn voor zichtige optimisme. Ruim een jaar geleden werd een onderzoek naar de effectiviteit van de Moerman-therapie opgezet. Voor waarden waren dat er tenminste vijf artsen mee wilden werken en dat die 120 patiënten zouden behandelen. Van onze Haagse redactie Als daarin geen verandering komt is het onderzoek 'een hopeloze en nut teloze operatie'. Dat zei staatssecreta ris Van der Reijden (Volksgezond heid) gisteren tijdens mondeling overleg met de Vaste Kamercommis sie over de alternatieve geneeskunde. Van der Reijden wilde evenwel niet nu al concluderen dat het onderzoek verder geen zin heeft. „Ik heb nog Fantastisch nieuws. Er komt een speciaal nummer waarop je vragen kunt stellen over je belastingbiljet. Die telefoonge sprekken kun je overigens niet opvoeren op je aangifte als on kosten, want de lijn is gratis. HAAG - Het onderzoek naar de bruikbaarheid van de omstreden bloerman-therapie zit in het slop. jlomenteel zijn er te weinig artsen jie met de therapie willen werken en Jem op zijn deugdelijkheid willen testen. AMSTERDAM(ANP) - De rijksrecherche is bezig met een onderzoek naar mogelijke malversaties door Am sterdamse politiemensen in verband met schijnhuwe lijken. Een woordvoerder van de hoofdstedelijke politie deelde dit gisteren mee. Het onderzoek gebeurt in opdracht van de procu reur-generaal. Het gaat volgens de woordvoerder om niet meer dan 'geruch ten', die echter wel nagetrokken moeten worden, zo zei hij. Het openbaar ministerie noch de politie willen nader op het onder zoek ingaan. Er zijn in elk geval geen maatregelen tegen politie mensen getroffen. De politie in Amsterdam onderzoekt al maanden het feno meen schijnhuwelijken. Dat zijn huwelijken waarbij een van de partners buitenlander is. Die kan door te huwen met een Neder lander een verblijfsvergunning krijgen. De Nederlandse partner wordt vaak goed betaald voor zijn of haar aandeel. Deze week nog werd in Amsterdam een 29-jarige ambtenaar der burgerlijke stand aangehouden. De man wordt ervan ver dacht ruim een jaar tegen betaling een huwelijk te hebben ge sloten terwijl hij wist dat een van de partners al getrouwd was. Deze arrestatie paste in het schijnhuwelijken-onderzoek door de Amsterdamse vreemdelingenpolitie. Fantastisch nieuws? Nou, dat zal tegenvallen. Het gaat pas volgende week werken. Wat moet je doen met bizarre aan slagen die nu in je brievenbus vallen? ODüositie botst met LGEN LANCERING Ja, dat is mij overkomen, giste ren. Of deze eenvoudige hand arbeider maar even zeventien duizend gulden wil betalen. Aan premie volksverzekerin gen 1985! Misschien zijn er mensen die onmiddellijk hun huis verko pen en het hele jaar niet eten om de fiscus die centen te kun nen geven. Ik heb eerst toch maar even het belastingkan toor gebeld. Op het oude num mer dus. debat covery vertrekt van- militaire vlucht die met en. Wat het ruimteveer bekendgemaakt. Wel is ypermoderne spionage ld is om de Sovjet-Unie HENGELO(ANP) - De 16-jari- ge Wout van der Genugten uit Hengelo is gisteren in een En- schedees ziekenhuis overleden aan de gevolgen van een vechtpartij dinsdag op het schoolplein van de Hengelose Scholengemeenschap. De jongen had ruzie gekre gen met de even oude klasge noot C. De congiërge van de school haalde beide vechters bazen uit elkaar en nam hen mee in het schoolgebouw. Daar raakte Wout buiten be wustzijn. Uit een onderzoek in het ziekenhuis bleek hij een her senbeschadiging te hebben op gelopen. Een operatie mocht niet meer baten. De politie gaat met justitie na in hoever re de Wasgenoot van het slachtoffer strafbaar is. Nou, daar wist men het ook niet precies. Er moest van alles nagekeken worden. Zeventien duizend gulden! Toen meldde de onverstoorbare belasting ambtenaar zich weer. 1 militaire aard, wordt erikaanse bureau voor gon, het ministerie van den en betaalt de reke- al staan in de komende ruimteveren op het pro handen hebben merken dere ruimtevluchten ge- erbijstering van de pers, 'top secret'. Zo mag Na- t onthullen. de pers, waarop men bij n, wordt op last van het ten zullen ook verstoken beelden uit de controle- automatische camera's, econde vastleggen, op de 'sterie heeft Nasa opge- rs minstens 5 kilometer ROTTERDAM - In God is geen geweld. Op grond van dit geloof dient de theologie een veel radicalere christelijke vredesethiek te ontwerpen. Dit betoogde de in Etten- Leur geboren dr. Anton Hou tepen gisteren in zijn inaugu rale rede als hoogleraar aan de Erasmus Universiteit Rotter dam (EUR). Dr. Houtepen bezet aan de EUR als eerste de bijzondere leerstoel in de grondslagen en wijsgerige implicaties van de katholieke theologie. Deze leerstoel is mogelijk gemaakt door de Radboudstichting, die ook aan andere rijksuniversi teiten en hogescholen bijzon dere leerstoelen in stand houdt. Dr. Houtepen (44) blijft ver bonden aan het Interuniversi tair Instituut voor Missiologie en Oecumenica aan de Rijks universiteit Utrecht waar hij sinds 1979 al als wetenschap pelijk hoofdmedewerker werkzaam is. Daarvoor was hij tien jaar lang werkzaam bij het Diocesaan Pastoraal Centrum van het bisdom Bre da. Hij legde uit hoe dat bedrag tot stand zou kunnen zijn ge komen. En voegde er tenslotte aan toe dat er een blunder was gemaakt. De computer had iets niet opgenomen. Ik ben nu zo bang dat de ant woordlijn van de belastingen straks aan de lopende band dat antwoord zal geven: Fout van de computer. Misschien zetten ze er wel een antwoordappa raat in. lechts één doel: ervoor te einig mogelijk te weten de grens van de territo- oogde bedrijvigheid ge- n vermomde Russische Conclusie: de computer schept inderdaad werk, zoals werk gevers vaak beweren. Er moe ten namelijk ambtenaren ko men die die dingen controle ren. t ruimteveer zijn niette- ekt. Het blad Washington at de Discovery een spio- im heeft. Het instrument bied. Het draagt de naam re baan, dat is een vaste op meer dan 35 kilometer 'e Sovjet-Unie opvangen e naar Amerikaanse af- AMSTELVEEN(ANP) - De Ziekenfondsraad heeft don derdag besloten, een advies over de reageerbuisbevruch ting (IVF) terug te sturen naar de commissie die het had voorbereid. De raad wil dat het eerst ook nog wordt getoetst aan een door de Ziekenfondsraad in december 1983 uitgebracht ad vies over 'grenzen aan de groei van het verstrekkingenpak ket'. De reageerbuisbevruch ting komt nu in februari weer op de agenda van de raad. Met IVF is volgens de Zie kenfondsraad in Nederland nog onvoldoende ervaring op gedaan. Anderzijds bestaat de mogelijkheid dat de reageer buisbevruchting 'automatisch' in het ziekenfondspakket komt. Dat gebeurt namelijk als de Centrale Raad van Be roep oordeelt, dat een nieuwe behandeling inmiddels 'ge bruikelijk is in de kring van de beroepsgenoten'. De kans daarop is voor wat IVF betreft niet uitgesloten. Geef dus alle werklozen thuis een computer die ze moeten bewaken. Dan hoeven ze ook niet, als gevolg van het ram penplan-Duisenberg, te ver huizen. MERIJN nderheden te verzamelen tten, zodat gecontroleerd an wapenbeheersingsak- t enkele malen nauwkeu- tmanen. einberger, was woedend shington Post. Hij sprak ieke on verantwoordelij k- ationale veiligheid in ge- ruimteveer zal de pers, in eden, de radiogesprekken en de vluchtleiding niet lucht is eveneens geheim, voor de terugkeer van het anwij zingen dat Discove te blijft. Tenslotte is ook met de astronauten vóór DE Amsterdamse brand weer en politie namen gis termorgen geen enkel risico nadat een locomotief op de kruising Basisweg-Radar weg in het Amsterdamse ha- vengébeid tegen een geladen tankauto was gereden. Hoe wel de tankauto, gevuld met 41.000 liter benzine, niet lek te, werd uit voorzorg een schuimdeken gelegd. Ook zette de politie de omgeving van het gebied af, waardoor het verkeer een korte perio de behoorlijk in de knoop zat. - FOTO ANP UTRECHT(ANP) - Mensen die na een verplichte vervroegde uittreding of vervroegde pen sionering met werken zijn ge stopt moeten, net als vrijwilli ge VUT-ers, bij het verplichte ziekenfonds terecht kunnen. Het ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur (WVC) moet hiermee haast maken. Dat schrijft de vak centrale FNV aan de leden van de Vaste Tweede Kamercom missie voor Volksgezondheid. Werknemers die vrijwillig met VUT gaan komen sinds 1979 wel in het verplichte zie kenfonds terecht. Voor dege nen die onvrijwillig vervroegd uittreden geldt dat niet, ter wijl zij zich volgens de FNV in een vergelijkbare situatie be vinden. Deze 'verplichte VUT- ers' moeten nu zichzelf verze keren, hetgeen voor henzelf en voor de fondsen die hun uitke ringen verzorgen onvoordelig is. De Ziekenfondsraad heeft eind vorig jaar aan staatsse cretaris Van der Reijden ge adviseerd aan deze situatie een eind te maken, maar dit is tot nu toe nog niet gebeurd, al dus de FNV. Van onze Haagse redactie AMSTELVEEN - De Ziekenfondsraad vreest dat de ziekenfondsen financieel in de knel komen. Ook de de AWBZ-pot dreigt met forse tekorten opgezadeld te worden. Dat zei de heer H. Berends, mogelijk kon maken. Nu blijkt voorzitter van de Zieken- dat deze maatregelen uitge- fondsraad gisteren tijdens zijn steld zijn en op zijn vroegst nieuwsjaarstoespraak. halverwege dit jaar gereali- Het kabinet heeft verleden seerd worden dreigen de fond jaar de nieuwe ziekenfond- sen met de tekorten te blijven spremie verlaagd, omdat ver- zitten. wacht werd dat het heffen van Bij de premievaststelling premies over ziekte en de ver- heeft het kabinet het advies mindering van budgetten voor van de Ziekenfondsraad naast ziekenhuizen die verlaging zich neergelegd. Volgens Be- rends waren die adviezen evenwel op feiten gebaseerd Tk 11 1 en niet op voornemens. Van een onzer verslaggevers HEERLEN - Het babytje dat afgelopen dinsdag dood in Hoensbroek werd gevonden, blijkt door zijn moeder en zijn oma levend in een plastic zak te zijn gestopt, waarna het kind gewoon buiten werd ge zet. Moeder en oma zijn inmid dels door de Heerlense politie aangehouden op verdenking van kindermoord. De 18-jarige moeder van het babytje was in verwachting geraakt, maar wist dat feit uitstekend verborgen te hou den voor haar omgeving. Al leen haar moeder was ervan op de hoogte. Samen besloten ze dat het kind ongewenst was en dat er maatregelen geno men moesten worden. Zondag 13 januari werd het kind, een gezonde jongen, in de woning van het meisje in Hoensbroek geboren. Alleen haar moeder was daarbij. Direct na de geboorte werd de baby levend en wel in een plastic zak gestopt en gewoon buiten neergezet, alsof het om een volle vuilniszak ging. Om van de last af te komen werd de zak met het inmiddels overleden kind de volgende dag over het hek van een wa terpompstation gezet, waar hij negen dagen bleef staan tot een voorbijganger afgelopen dinsdag de zak vond. Woensdagmorgen al leidde het politie-onderzoek naar het adres van het meisje, dat sa men met haar moeder werd aangehouden. ROTTERDAM(ANP) - De scheepswerf Jonker en Stans in Hendrik-Ido-Ambacht is door de rechtbank in Dor drecht failliet verklaard. De 165 werknemers zijn voorlopig naar huis gestuurd. De curator onderzoekt mo menteel of lopende orders bij de werf - enkele nieuwbouw- en reparatieopdrachten - mo gelijk voor een deel nog kun nen worden afgemaakt. Eén van die orders is een milieu-schip dat in opdracht van Rijkswaterstaat wordt gebouwd. Alleen het casco staat er nog maar van. Er is voor 35 man nog drie maanden werk aan. Het tabaksbedrijf Niemeyer wil de komende twee jaar honderd van de in totaal 958 arbeidsplaatsen afstoten. De operatie is volgens Niemeyer nodig om de achteruitgang in de bedrijfsresultaten te keren. De directie streeft ernaar gedwongen ontslagen te voor komen. J. Wolthers van de in dustriebond FNV vindt het te leurstellend dat er arbeids plaatsen verloren gaan bij Niemeyer. Bij Stork Ketels in Hengelo worden op korte termijn tach tig medewerkers ontslagen. De ontslagen vallen zowel in de produktie als in de indirec te sector van het bedrijf. Het gaat om de afronding van een afslankingsplan dat eerder al ongeveer 170 werk nemers hun baan kostte. Er blijven ongeveer 950 mensen in dienst van Stork Ketels. anning is wel bekend. Zij mas Mattingly, luitenant- uitenant-kolonel der mari- ieger Ellison Onizuka en De eerste vier zijn Nasa- et 25 leden tellende korps rie van Defensie. Hij moet t waken. WILLEMSTAD(ANP) - Ne derland zal de Antillen pas economische hulp geven als deze eerst zelf orde op zaken stellen. Dat heeft de Tweede- Kamerdelegatie woensdag verklaard bij monde van dr G. Zoutendijk tijdens de slotbe- sprekingen met de Staten van de Antillen in Willemstad. DE SCHOOLLEIDING van het dr. Nassau-college te Assen heeft een taboe doorbroken door het toenemend aantal zelfdodingen bij longeren openlijk ter discussie te stellen. Dat is gebeurd naar aanleiding van de zelfmoord van drie VWO-leerlingen binnen een tijdsbestek van twee maanden. In december beroofden twee jon gens van 18 en 19 jaar zich van het leven; hun voorbeeld werd sen week geleden gevolgd door een meisje van veertien jaar. Uit deleraren van deze scholengemeenschap van 1450 leerlingen is inmiddels een vertrouwensteam gevormd om de jongeren en hun suders voor te lichten over het probleem van de zelfdoding en er "ordt gedacht aan de oprichting van een praatcafé waar leerlin- jjsn, die met zichzelf in de knoop liggen, als ze dat willen hun hart tanen luchten. Dit lijkt ons een goed initiatief. Het gegeven dat het aantal zelf dodingen onder ouderen zowel als onder jongeren in verontrus- tsnde mate is gestegen wordt in de Nederlandse samenleving verdoezeld. Uit piëteit tegenover de nabestaanden en vanwege «oude theorie, dat berichten over zelfdoding voor andere men sen, die ook gebukt gaan onder grote zorgen, een aansporing ffiuden inhouden om eveneens die uitweg te kiezen. Dit zijn res pectabele overwegingen. Zij kunnen er echter toe leiden - en Jaar begint het nu toch echt op te lijken - dat wij als samenleving weinig aandacht hebben voor de oorzaken van zelfdoding en j® kreet om hulp, die een poging tot zelfmoord meestal is, niet "oren of niet kunnen plaatsen. Dat de jeugd zich in een identiteitscrisis bevindt is op zichzelf verontrustend. Mr. Heldring wees er onlangs op, dat de iden- tascrisis - wie ben ik, waar sta ik voor en wat kan ik van mijn [tan maken? - altijd een van de kenmerken van de jeugd is ge tast. Wat de huidige generatie van jongeren betreft moet echter taden erkend, dat velen van hen het moeilijker hebben dan tagere generaties. Materieel mogen de meesten er beter aan ®ezijn, de grote onzekerheid over hun toekomstige werksituatie, l6 dreiging van kernwapens, de individualisering van de samen ging met pe daaruit voortvloeiende vereenzaming en de ingrij pende veranderingen binnen de gezinnen, de kerk etc. hebben velen geleid tot een gevoel van ontworteld zijn en tot een statelijke leegte. Neem ook het aantal echtscheidingen. Hoe- 'sei jongeren hebben alleen al daardoor geen onbezorgde jeugd Zweden is een van de westerse landen waar de materiële zorg ta het kind optimaal is. Maar toen enkele jaren geleden in een tatal landen onder jongeren een enquête over hun welbevinden &d gehouden, antwoordde tien procent van de Zweedse kinde- -n dat niemand in hun omgeving iets om hen gaf. Hoeveel Ne- C'landse kinderen zouden hetzelfde zeggen? ledereen heeft ta beetje menselijk warmte nodig. Die is niet voor geld te koop. jcnolen als die io Assen kunnen de jeugd een klankbord bieden, wr als de problemen van een kind hun oorsprong vinden in taijkheden thuis is zo'n klankbord niet toereikend. De Verenigde Naties hebben 1985 uitgeroepen tot het Jaar van j leugd. Wat mogen de jongeren daarvan verwachten? Op z'n ber Vdat hun ouders en al die anderen, die bij hun opvoeding jvokken zijn, hun geen stenen voor brood verkopen. Dat ge- tart.nu nog teveel in onze 'ik'-cultuur. PvdA-Kamerlid: Duisenberg moet lidmaatschap partij opzeggen ontwikkelen van zelfmoord plannen. Het is daarom een goede zaak, dat men in Assen probeert zelfdoding breed bespreekbaar te maken". Diekstra somt een aantal sociale factoren op, die ver antwoordelijk zijn voor de enorme toename van het aantal pogingen tot zelf moord (naar schatting 10.000 per jaar) onder jongeren. Als eerste noemt Diekstra de werkloosheid. „Sociaal-eco nomische problemen komen het hardst aan bij kwetsbare groepen zoals jongeren. Voor hen is er vaak geen fatsoen lijk toekomst-perspectief: de banen liggen immers niet voor het oprapen". Echtscheiding noemt Diek stra als tweede factor. „Kin deren krijgen vaak een enor me klap als de scheiding plaatsvindt vóór de puber teit. Dat is veel ernstiger dan wanneer ze dat op latere leeftijd meemaken. De one venwichtige situatie in het gezin vormt voor het kind dikwijls het begin van een depressie. Een instabiele ge zinssituatie wordt de laatste jaren overigens ook in de hand gewerkt, doordat steeds meer vrouwen buiten de deur gaan werken". Maatschappelijke proble men, het ontbreken van een toekomstverwachting en ook het niet kunnen voldoen aan de verwachtingen, die 'men van je heeft: het maakt het beeld er voor de jongeren niet rooskleuriger op. Ook in de ons omringende landen blijkt het aantal gevallen van zelfdoding onder jongeren toe te nemen. Berends sloot aan bij een pleidooi van de voorzitter van de Nationale Raad voor de Volksgezondheid, ex-staatsse- cretaris Hendriks, die wil dat aan het begin van kabinetspe rioden afspraken worden ge maakt over de plannen met de gezondheidszorg. Op die ma nier kan over een reeks van jaren meer zekerheid worden geboden aan de uitvoeringsor ganen. „Het gaat niet aan, een beleid te voeren dat bol staat van de verrassingen", zo zei Berends. Berends zei verder dat de hartluchtbruggen per 1 juli van dit jaar opgeheven wor den, zoals Van der Reijden eerder ook al had gezegd. Vol gens de voorzitter van de Zie kenfondsraad kan dit besluit nu genomen worden omdat er bijna geen klanten voor bui tenlandse centra zijn. Het aantal operatiemogelijkheden is in ons land fors toegenomen. Volgens de delegatie zal op de Antillen een inkomensda ling over de hele linie nodig zijn. 'Als dit op vrijwillige ba sis via overleg met de sociale partners niet bereikbaar is, dan zal naar ons oordeel niet te ontkomen zijn aan een hard ingrijpen via een machti gingswet, al of niet in combi natie met een devaluatie van de Antilliaanse munt'. DEN HAAG(ANP) - Dui senberg moet de eer aan zichzelf houden. Zijn op vattingen wijken zoveel af van wat de PvdA vindt dat Duisenberg uit de partij zou moeten verdwijnen. Dat zei Frans Moor, PvdA-Kamerlid, gisteren in het programma Veroni ca's Nieuwsradio. Moor reageerde op uitlatingen van Duisenberg, dat werk lozen die in hun eigen woonplaats geen werk kunnen vinden, bereid moeten zijn te verhuizen naar plaatsen waar wel werk is. Duisenberg zei in een re actie zich niets aan te trek ken van de kritiek van Moor. Hij blijft dan ook ge woon PvdA-lid. IN november 1984 werd voor 19,8 miljard gulden aan goede ren geëxporteerd, hetgeen een stijging betekent van ruim 14 procent ten opzichte van no vember 1983 (toen: 17,3 miljard gulden). Over de periode ja- nuari-november 1984 werd een positief uitvoersaldo gereali seerd van 11,8 miljard gulden, nadat de goederenbalans over de eerste elf maanden van 1983 een overschot van 10,6 miljard gulden vertoonde. De delegatie is 'in hoge mate verontrust' over de economi sche ontwikkelingen op de Ne derlandse Antillen. Zij komt verder tot de conclusie dat de dringend gewenste sanering van de economie zal moeten bestaan uit zowel een terug dringen van het aantal ambte naren als uit een verlaging van de loonkosten per arbeids plaats. Volksgezondheid. Namens de ziekenhuisdirec ties deelde de medisch direc teur van het Wilhelmina-kin- derziekenhuis in Utrecht, G. Cerfontaine, gisteren mee dat tot deze 'noodkreet' is besloten omdat de ziekenhuizen tot nu toe bij de verantwoordelijke ministeries (Onderwijs en We tenschappen en Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur) nul op het rekest hebben ge kregen bij verzoeken om het aantal intensive care-plaatsen UTRECHT(ANP) - Bij de acht centra voor pasgeborenen in Nederland is een uiterst kri tieke situatie ontstaan door een structureel tekort aan in tensive care-plaatsen voor pasgeboren kinderen. De tijd is niet ver meer dat pasgeborenen die intensive care behoeven, overlijden ten gevolge van het plaatsgebrek. Dit schrijven de directies van de academische ziekenhuizen in een spoedtelegram aan de Vaste Kamercommissie voor uit te breiden van de huidige vijftig naar tachtig tot hon derd. 'Op dit moment is er op nieuw in geen enkel centrum een intensive care-plaats be schikbaar. Dat betekent dat pasgeborenen die nu zo'n plaats behoeven, zouden over lijden', aldus Cerfontaine. Het is volgens hem tot nu toe nog niet voorgekomen dat een kind niet tijdig kon wor den behandeld. 'Sinds een jaar moeten we enorm improvise ren. De kinderartsen slagen er vaak met een uiterste inspan ning in om een kind onder dak te brengen. De afgelopen tijd zijn er transporten geweest van Oldenzaal naar Leiden, van Nijmegen naar Groningen en er vliegt nogal eens een he likopter naar Dortmund of Aken', aldus Cerfontaine. ventig procent te hebben, zo dat nog een reserve voor cala miteiten overblijft. Bij de acht centra in Nederland is daar al sinds zeker een jaar geen sprake meer van. Een commissie van de Ge zondheidsraad heeft drie jaar geleden al geadviseerd het aantal plaatsen uit te breider tot tachtig a honderd.' Volgen Cerfontaine is het aan de be zuinigingsdrift op beide mi nisteries te wijten dat dit ad vies nog niet is uitgevoerd. Volgens Cerfontaine be hoort elke intensive-care af deling een bezetting van ze-

de Stem | 1985 | | pagina 2