DEK DE SCHILLEN KAMERCOMMISSIE NA BEZOEK AAN MAROKKO: Banden tussen Nederland en China nauwer Angst in België voor de dooi Reagan opnieuw beëdigd Winnnnnnm buitenland Frankrijk roept diplomaat uit India terug om spionagekomplot CDA-Kamerlid: Van Aardenne moet weg Mitterrand: basis op Nw Caledonië sterker Consumentenbond: te weinig informatie over nieuwbouwhuizen Medewerkers film- encyclopedie stappen op 0 S S I N G MAANDAG 21 JANUAR11985 T7 PAGINA 3 'BINNEN-BUITENLAND' Politie houdt veertien vrouwen aan bij Volkel SCHIPHOL(ANP) - De regering moet snel ko men met een remigratiebeleid voor buiten landse werknemers. Israel begint terugtocht uit Z-Libanon 'PSYCHOSE ROND VERMEENDE GASLEKKEN IEUWSOVERZICHT DDDDD Veel doden bij vliegrampen Irak meldt aanval op schip Terreuralarm in België Reagan wijst onderhandelaars aan 17 Leden Grapo gepakt VS: Nicaragua star Y oorbereiding status aparte Aruba stagneert Jackson niet welkom in Zuid-Afrika Zon en maan F Hoogwater T49Z PAGINA 9 |5,17.30 en 22.30 u. Gebroken piegels. 12.30 u. The Amityville horror |5,17.30, 20 en 22.30 u. Red lawn. |5 en 17.30 u. Touched. Century - 14,16 en 18 u. De Raby smurf. PO en 22 u. Rush Calypso 1 - 15,17.30 en 20 L. Police academy. P2.30 u. Taxi driver. Calyposo2 - 15 en 20 u. üreystoke. li 7.30 en 20.30 u. Under the Vol- pano. Calypso 3 - 15 en 17.30 u. jhostbusters. |20 u. The man who knew too nuch. 22.30 u Querelle. I* Majestic - 14,16 en 18 u. ■The never ending story. |14,16,18, 20 en 22 uGremlins. 20 en 22 u. Broadway Danny Ro- |se. Capltole - 14,17 en 20 u. lAmadeus. I* Studio Skoop - 20 u. On gok Iden pond |22.30 u. Les valseuses. Rex - 14,16,18, 20 en 22 u. I Confessions of a driving monitor Ed ICLINGE DeTroubadour - 20 u. 1 'Het heeft in de gazet gestaan', I toneel. CLINGE Café de landbouw I vleesprijskaarting. 20 u. HULST W. Blommaert - 14.30 u. schieting. SINT NIKLAAS Internationaal Exllbriscen- trum - Olieverf en beeldhouw werk ontwerpschetsen van do centen van de Stedelijke Acade mie voor Schone Kunsten. Geop weekd. 14-17 u. zo. 10-13 en 15- 18 u. (tot 4 febr.). Stedelijk Museum - 'Het por tret in de Belgische schilder- en beeldhouwkunst van 1900-1950' Geop. weekd. 14-17 u. za. en zo 10-12 en 15-17 u. (tot 11 maart). AMSTERDAM (ANP) - Enke le redacteuren van de enige speelfilmencyclopedie in ons land hebben hun medewer king aan deze uitgave stopge zet. Een van de redenen is dat het in de eind vorig jaar ver schenen tweede editie nog al tijd 'wemelt van fouten', aldus Jan Doense, een van de opge stapte filmkenners. De opzeggers klagen daar naast over de kwaliteit van het boek zelf ('slecht papier') en over het feit dat hun kopij lang niet altijd is meegeno men. De filmencyclopedie van uitgeverij Rostrum in Haar lem verscheen voor het eerst in 1982. Uitgever Robert Hof man werkt momenteel aan een anderssoortig naslagwerk op filmgebied met meer zoekin gangen dan uitsluitend speel- filmtitels. •UBUi USA joo 'of 'uaAoq oq uea zoo *8 'isza lueqaepu0 l 'puoq uea jood g 'pueq f> 'stqo3-1 do jj3a 'g 'uaAoqsijun sau 'T NEW' DELHI(Reuter) - Frankrijk heeft zon dag zijn plaatsvervangend militaire attaché in India teruggeroepen nadat de Indiase autori teiten in verband met een spionagekomplot meer dan 20 arrestaties hadden verricht. Volgens een Indiase krant is de diplomaat uitgewezen, maar Frankrijk zegt dat de atta ché, luitenant-kolonel Alain Bolley, 'voor overleg' is teruggeroepen. Bolley is expert op luchtvaartgebied. Het Indiase persbureau PTI meldde dat de attaché betrokken was bij onderhandelingen over de levering aan India van 40 gevechts vliegtuigen van het type Mirage 2000, het jong ste toestel van de Franse vliegtuigindustrie. De Fransen hoopten op een grotere order, maar de Sovjet-Unie gooide roet in het eten door India haar moderne Mig-29 gevechtsvliegtuig aan te bieden. Indiase kranten schrijven dat een komplot van hoge ambtenaren en zakenlieden 'als bij verdienste' geheime inlichtingen over onder andere militaire afspraken van India met de Sovjet-Unie 'voor een paar tientjes of een fles whisky' hadden uitgeleverd. Zes van de aange houden functionarissen behoren tot de staf van premier Rajiv Gandhi, anderen werken bij de afdeling produktie van het ministerie van defensie of bij de staf van president Zail Singh. HILVERSUM(ANP) - Het CDA-Kamerlid Wim Mate- man vindt dat minister van Aardenne moet aftreden naar aanleiding van de RSV-affaire. Hij zei dit za terdag in het VARA-televi- sieprogramma 'Bij Koos', en voegde eraan toe dat meer leden van zijn fractie er zo over denken. „Ik vind het heel teleur stellend dat van Aardenne de consequenties uit het on derzoek van de RSV-enquê- tecommissie niet trekt, en nog teleurstellender dat zijn politieke partij hem tot op dit ogenblik de hand boven het hoofd houdt", aldus Ma- teman. Hij liet doorschemeren dat het laatste woord over de positie van van Aardenne binnen de CDA-fractie nog niet is gesproken. Tijdens het eerste debat in december vorig jaar, waarbij als het ware vooruitgelopen is op de fundamentele discussie over de RSV-enquête, was de meerderheid van de CDA- fractie niet voor het aftre den van de minister te vin den. „Maar er komen nog wel enkele debatten, en als daarbij alle details van het onderzoek boven water ko men. aldus Mateman za terdag. Vorige week heeft ook de directeur van het weten schappelijk instituut van het CDA, drs. A.M. Oostlan- der, het aftreden van van Aardenne bepleit in het par tijblad CD/Aktueel. 'Snel remigratiebeleid' UDEN(ANP) - De gemeente politie van Uden heeft gister middag veertien vrouwen aangehouden bij de hoofd poort van de vliegbasis Volkel. Tegen hen is proces-verbaal opgemaakt omdat ze zich be vonden op een stukje grond waar dat verboden is. Het gaat om het landje waar een jaar geleden het vrouwen- verzetskamp bij de vliegbasis werd opgericht. De actie van zondagmiddag was door de vrouwen georganiseerd om dat feit te herdenken, aldus mededelingen van de vrouwen en de politie. Het vrouwenverzetskamp werd afgelopen zomer door de politie ontruimd nadat het lange tijd was getolereerd door de burgemeester van Uden. Het lapje grond is in middels omheind met prikkel- Er moet op dat gebied veel meer voorlichting gege ven worden. Remigratiemaatregelen zullen voor elk land van terugkeer verschillend moeten zijn. Dat meent een delegatie van de Tweede Kamer-commissie voor het minderhedenbeleid na een bezoek aan Marokko. De in totaal vijf parlementa riërs keerden gisteravond in ons land terug. Ze bezochten in Marokko acht van de onge veer vijftig remigratieprojec ten die met Nederlands geld zijn opgezet. Hun eensluiden de conclusie: die projecten zijn in feite geen van allen gelukt. Dat de regering dit terugkeer- projecten-beleid na negen jaar wil stopzetten, stuit bij hen dan ook op weinig verzet. Over wat er dan wel moet gebeuren bleek de delegatie verdeeld. De discussie spitst zich toe op de vraag of werklo ze buitenlanders met behoud van een Nederlandse uitke ring dan wel met een aange paste (lees: lagere) uitkering naar hun land van herkomst terug moeten kunnen. De PvdA'er F. Buurmeijer verklaarde gisteravond op SJANGHAI(ANP) - Aan het eind van het zevendaagse bezoek van minister Van den Broek van Buitenlandse Zaken aan Pe king en Sjanghai is van zowel Nederlandse als Chinese zijde te kennen gegeven dat de betrekkingen, die begin vorig jaar weer normaal werden, verder moeten kunnen worden versterkt. De minister en de hoge ambtenaren van Economische Zaken en Landbouw die hem hebben vergezeld menen dat erin China goede mogelijkhe den zijn voor Nederlandse be drijven. Ook premier Zhao Ziyang, de minister van bui tenlandse zaken Wu Xueqian, en de minister van buiten landse economische betrek kingen en handel, mevrouw Chen Muhua, zijn ook die me ning toegedaan. Minister Van den Broek verklaarde in Sjanghai dat het hezoek aan het doel, het nau wer aanhalen van de banden, heeft beantwoord. Van gezag hebbende Chinese zijde zei men 'zeer tevreden' te zijn. In BEIROET/JERUZA- I^M(DPA) - Israel heeft gis- •eren een begin gemaakt zich jjhig te trekken uit Zuid-Li- hanon. Correspondenten in Si- Jen hebben bevestigd dat een kolonne van 60 tot 70 jeeps, Jachtwagens en pantservoer tuigen zich in beweging zette. Vorige week maandag kon- ®6de premier Peres aan dat troepen zich zullen terug hekken tot de rivier de Litani. e Israëlische regering om schreef deze stap als de 'eerste <ase' van het terugtrekkings- ™n. Een iegerwoordvoerder Jeemde het 'zeer waarschijn- ")k' dat de operatie van die JJste fase vóór de streefda- "hn van 18 februari zal zijn "eltooid. Morgen, wellicht zelfs al indaag, zullen in de Libanese jjensplaats Nakura de onder handelingen worden hervat militaire delegaties uit ;-rael en Libanon. De ge- Prekken zijn twee weken op schort geweest. Een zegs man in Jeruzalem verklaarde Jat Israel in Nakura wil spre- r n over het overnemen van ;e' gezag in de door Israel "'ruimde gebieden door Li- ®anon en de Verenigde Naties. de gesprekken van minister Van den Broek met zijn Chi nese collega is volgens een Chinese diplomaat gebleken dat beide partijen de samen werking nader willen bespre ken. Minister Van den Broek acht de kans klein dat door de overdracht van de twee onder zeeërs voor Taiwan -waar schijnlijk begin volgend jaar- nog een kink in de kabel komt. De Chinezen hebben uiter aard niet nauwkeurig uitge speld wat voor hun wel en niet aanvaardbaar is, omdat zij dan hun eigen manoeuvreer ruimte zouden beperken en Nederland in een dwangposi tie zou komen. Premier Zhao Ziyang heeft tegenover minis ter Van den Broek gesproken over ',de waardigheid van het Chinese volk' die niet mag worden aangetast. China heeft de delegatie van minister Van den Broek laten weten in contact te willen tre den met URENCO, het ura nium-verrijkingsbedrijf in Almelo. Dit heeft de directeur- generaal Buitenlandse Econo mische Betrekkingen van het ministerie van Economische Zaken, drs. F.A. Engering, za terdagavond in Sjanghai mee gedeeld. China heeft al contact opge nomen met de twee andere partners in het ultra centrifu ge project, Groot-Brittannië en de Bondsrepubliek Duits land. Schiphol in principe voorstan der te zijn van het behoud van de Nederlandse werkloos heidsuitkering, zij het 'niet on geclausuleerd'. We moeten op passen, aldus de socialist, dat terugkerende buitenlanders in hun eigen land niet als 'nieu we rijken' worden gezien. Buurmeijer vond de levens standaard in Marokko echter niet zoveel lager dan in Neder land. Het WD-kamerlid Dijkstal vond Marokko wel beduidend goedkoper. Hij liet zich gister avond op Schiphol echter nog niet uit over de terugkeer van werkloze buitenlanders met behoud van uitkering. Ook de CDA'er De Kok antwoordde nog niet. Hij wil eerst wachten op het regeringsstandpunt, zo verklaarde hij. De delegatie was wel weer unaniem van mening dat Ma rokko als land niet zit te springen op een massale te rugkeer van landgenoten uit Nederland. De werkloosheid in Marokko is onbekend, maar ongetwijfeld zeer hoog en het land is voor zijn deviezen voor een groot deel afhankelijk van het geld, dat de 800.000 in het buitenland wonende Marok kanen naar huis sturen. Trein ontspoord na botsing TUSSEN Anna Paulowna en Den Helder is zaterdagmorgen tegen tien uur een trein met één as ontspoord na een bot sing met een bromfiets. De bromfietser kwam door de botsing om het leven, aldus de politie in Den Helder. Het treinverkeer op het enkelspo- rige baanvak is lange tijd ge stremd geweest. Ronald en Nancy Reagan umiven naar het publiek tijdens de festiviteiten rond de beë- dinging van Ronald als president. - foto afp WASHINGTON(UPI/DPA) - Ronald Reagan is gisteren door de president van het Amerikaanse Hooggerechts hof, rechter Warren Burger, beëdigd voor zijn tweede ambtstermijn. De plechtig heid, conform de Ameri kaanse grondwet op 20 ja nuari, had plaats in kleine kring. Vandaag zal een grote openbare bijeenkomst wor den gehouden waarvoor 140.000 mensen zijn uitgeno digd. De beëdiging van de pre sident gaat gepaard met een groot aantal festiviteiten. Zaterdagavond was het pre sidentiële paar aanwezig op een gala-avond die door 12.000 personen werd bijge woond en waar werd opge treden door onder meer Frank Sinatra, Liz Taylor, Donna Summer, James Ste wart, Charlton Heston, Ray Charles, Dean Martin en de Beach Boys. Terwijl de 12.000 aanwezi gen feest vierden liep domi nee Jesse Jackson zaterdag avond met 700 anderen mee in een demonstratie uit pro test tegen de sociaal-econo mische en defensie-politiek van de regering-Reagan. De Pravda ziet in de in- huldigings-festiviteiten rondom Ronald Reagan als het bewijs dat de Ameri kaanse regering bestaat uit miljonairs. Van onze correspondent BRUSSEL - België maakt zich op voor de dooi, die vandaag verwacht wordt. De dooi, die het gevaar van overstromin gen en breuk van gasleidingen - dus kans op nieuwe explo sies - met zich meebrengt, heeft geleid tot een verhoogde paraatheid van brandweer, B.B. en andere hulpdiensten. De angst voor nieuwe gas ontploffingen is het grootst. Na de explosies van de vorige week, waarbij 5 doden en vele gewonden vielen en grote schade werd aangericht, is de vrees in met name de oude buurten in Brussel zo groot, dat het in het weekeinde klachten regende van mensen, die vermoedden gas te ruiken. 'Er is werkelijk sprake van een psychose', aldus de brand weer, die er in toenemende mate van overtuigd is, dat de gasmaatschappijen de moge lijkheden van breuken onder extreme omstandigheden niet hebben voorzien. De brandweer acht de kans op nieuwe breuken niet ge ring, omdat door de dooi grondverschuivingen ont staan, waardoor de steun aan buizen ontvalt. De gasmaat schappijen, die eventueel aan sprakelijk gesteld kunnen worden voor de schade, weige ren met die mogelijkheid re kening te houden. De Brussel se brandweer en de BB zijn op het ergste voorbereid. De BB heeft ook al het groot materiaal aangesleept om te assisteren bij overstromingen en andere wateroverlast. Op kritieke punten langs rivieren zijn al zandzakken aange bracht en op campings aan de oevers werden in het weekein de met man en macht cara vans in veiligheid gebracht. Ook bij de spoorwegen is men niet gerust op de gevolgen van de dooi. Men houdt daar ernstig rekening met breuken en verzakkingen van spoor weggedeelten als gevolg van grondverschuivingen. De naderende depressie die een einde zal maken aan de koudegolf heeft ook in andere Europese landen de vrees voor overstromingen doen groeien, aangezien het water niet snel genoeg kan wegzinken in de bevroren bodem. In het hoog gebergte is het gevaar voor la wines toegenomen. In de Py reneeën vielen zaterdag de eerste slachtoffers: vijf Spaanse kinderen en een le raar werden verrast door een lawine en werden gedood. In de meeste Westeuropese landen bleef het kwik het af gelopen weekeind nog onder nul. In een auto in Parijs werd zondag het lijk aangetroffen van een doodgevroren clo chard. In Braunau in Oosten rijk overleed in de nacht van zaterdag op zondag een 87-ja- rige man door bevriezing. Hij was het 24e slachtoffer van de koudegolf in Oostenrijk. Ook in Wales overleed za terdag een man door bevrie zing. Een andere Brit kwam om het leven toen hij een een vogel wilde pakken die hij had neergeschoten. Hij zakte door het ijs en verdronk. In Rome en Milaan is het openbaar ministerie een on derzoek begonnen naar het verkoopgedrag van midden standers die de afgelopen da gen woekerprijzen hebben be rekend voor groente en fruit. In het zuiden van Italië heb ben honderden mensen hun huizen moeten verlaten omdat het smeltwater niet snel ge noeg in de grond verdween als gevolg waarvan omvangrijke overstromingen optraden. De ergste kou in Spanje is voorbij maar mist, sneeuw en regen blijven zorg dragen voor gigantische verliezen in de agrarische sector. Volgens of ficiële cijfers hebben de Spaanse landbouwers een schade van 34 miljard pesetas geleden (ongeveer 700 miljoen gulden). PARIJS(DPA) - Frankrijk zal zijn militaire basis op Nieuw Caledonië versterken teneinde de strate gische aanwezigheid in dit deel van de Pacific in stand te houden. Dit verklaarde zondagavond de Franse president Francois Mitterrand in een rede voor de televisie, kort na zijn bliksembezoek aan Nieuw Caledonië. Volgens Mitterrand is het doel van zijn reis een succe^ geworden: het opnieuw met elkaar in ge sprek brengen van de blanke tegenstanders van on afhankelijkheid en Melanesische bewoners die zich los willen maken van Frankrijk. Deze zomer wordt op Nieuw Caledonië een referendum gehouden over de vorming van een nauw met Frankrijk verbonden zelfstandige staat. In een gesprek na afloop met journalisten ver klaarde de president dat er geen tegenspraak is tus sen het versterken van de militaire basis en het houden van een referendum. Frankrijk, zo zette hij uiteen, biedt Nieuw Caledonië onafhankelijkheid aan waarbij de verdediging en de veiligheid van het eiland door Parijs worden gegarandeerd. Mitterrand kondigde voorts aan op korte termijn het Franse parlement bijeen te roepen over een ver lenging van de staat van beleg op het eiland. Vol gens de Franse grondwet moet 12 dagen na het uit roepen van de staat van beleg verlenging van de uitzonderingstoestand middels een wet worden ge sanctioneerd. Zie ook onze pagina 'Extra op Maandag' Mitterrand werd tijdens zijn bezoek aan Nieuw Caledonië met bloemen omhangen. Naast hem de Franse gezant Pisani. - foto afp HAVANA PEKING(AFP.RTR) - Bij een vliegtuigongeluk in de buurt van de Cubaanse hoofdstad Havana zijn zaterdag 40 per sonen om het leven gekomen. Het toestel van de Cubaanse lucht vaartmaatschappij was op weg naar de Nicaraguaanse hoofd stad Managua. Bij het verongelukken van een passagiersvliegtuig op de luchthaven van de Chinese stad Jinan zijn zaterdag 38 personen om het leven gekomen. BAGDAD(RTR/UPI) - Iraakse gevechtsbommenwerpers heb ben zaterdag een 'groot maritiem doel' getroffen in de buurt van het grootste Iraanse olielaadstation, het eiland Kharg, in het noorden van de Perzische Golf. Dit heeft een militaire woord voerder in Bagdad bekendgemaakt. Er was van de aanval geen bevestiging uit onafhankelijke bron te krijgen. De ministers van buitenlandse zaken van zeven Arabische landen en functionarissen van de Arabische Liga zijn zondag in Bagdad besprekingen begonnen over een nieuw plan dat voor stellen doet om de 52 maanden oude oorlog tussen Iran en Irak te beëindigen. Er zijn geen nadere bijzonderheden over het plan. BRUSSEL - De Belgische Rijkswacht en politie zijn in staat van verhoogde paraatheid gebracht, omdat de vrees bestaat voor een nieuwe terreuractie van de COC (Cellules Communistes Com- battantes). Alle verloven zijn ingetrokken en alle mogelijke NAVO- en Amerikaanse doelen worden sinds zaterdag extra bewaakt. Om dat de terreurorganisatie CCC vorige week na zijn achtste aari- slag in België aankondigde de acties voortaan ook op personen te richten is er een permanente bewaking ingesteld van ambassa des en worden op de spoorwegstations de treinen scherp in de gaten gehouden. WASHINGTON(AP) - President Reagan heeft de drie hoofd-on- derhandelaarsbenoemd voor de komende besprekingen met de Sovjet-Unie over kern- en ruimtewapens. Max Kampeiman, behoudend lid van de Democratische partij, leidt de Amerikaanse delegatie. De voormalige Republikeinse Senator John Tower, krachtig pleiter voor een verdere bewapening van de VS, zal de onder handelingen voeren over de lange-afstandsbommenwerpers en - raketten en over onderzeeërs. De derde onderhandelaar is Maynard Glitman. Op het ogen blik is hij de Amerikaanse vertegenwoordiger bij de vastgelopen besprekingen over de grondtroepen in Midden-Europa. BARCELONA - De Spaanse politie heeft het afgelopen weekein de in zeven verschillende steden in totaal 17 leden gearresteerd van de linkse terroristenorganisatie GRAPO. Onder de gearres teerden bevindt zich een 30-jarige vrouw - Mercedes Padros- die door de politie als het kopstuk van de organisatie wordt be schouwd. WASHINGTON(UPI) - De Verenigde Staten hebben zich terug getrokken uit de besprekingen met Nicaragua omdat Nicaragua weigert te praten over herziening van het ontwerp-Contadora- verdrag dat voorziet in een politieke oplossing van de crisis in Midden-Amerika. Amerikaanse regeringsfunctionarissen zeiden zondag dat rei zend ambassadeur Harry Shlaudeman 'geschokt en diep teleur gesteld' was toen de Nicaraguaanse onderminister van buiten landse zaken, Victor Tinoco, met geen woord wilde praten over verandering van het ontwerp-verdrag. 'Ze toonden geen flexibi liteit en wilden alleen over bilaterale kwesties praten'. De zegslieden zeiden dat de besprekingen zijn 'opgeschort' en niet afgebroken. j WILLEMSTAD(ANP) - De status aparte van Aruba kan alleen nog op grondige wijze worden gerealiseerd als een strikt tijdschema wordt ge volgd. Tot deze conclusie komt de coördinatiecommissie die de uitvoering begeleidt van de besluiten van de Ronde Tafel Conferentie. De commissie heeft gecon stateerd dat er 'onrustbarende achterstand' is ontstaan in de uitvoering van de diverse be sluiten. Volgens de voorzitter van de commissie, mr. P. Kapteijn, heeft de commissie een 'spoor boekje' gemaakt van zaken die nog moeten worden afgerond. Een uitvoerig overzicht van de achterstand kon niet wor den gegeven maar de commis sie stipte toch enkele punten aan. Zo moet er binnen enkele weken een beslissing vallen over de toekomstige samen werking tussen Aruba en de overige vijf eilanden op het gebied van economische en monetaire samenwerking. WASHINTON(RTR-UPI) Dominee Jesse Jackson is mo menteel niet welkom in Zuid- Afrika. De Zuidafrikaanse ambassade in de Verenigde Staten heeft de zwarte voor vechter voor de mensenrech ten zaterdag per brief laten weten dat zijn bezoek op dit moment 'niet opportuun' is. Ambassadeur Bernardus Fourie heeft Jackson uitgeno digd later opnieuw een visum- aanvraag in te dienen, die 'in het licht van de dan heersende omstandigheden' zal worden bekeken. Jesse Jackson zou aanvan kelijk in januari een bezoek aan Zuid-Afrika brengen, maar hij veranderde zelf het tijdstip van zijn reis omdat hij op 3 februari de installatie van nobelprijswinnaar Desmond Tutu als Anglicaanse bisschop van Johannesburg wilde bij wonen. Jackson had wel een visum gekregen voor een be zoek in de eerste helft van ja nuari. 1 DEN HAAG(ANP) - Verko pers van nieuwbouwwoningen geven veel te weinig voorlich ting over de financiële conse quenties van het kopen van een huis. Belangrijke zaken als de hoogte van de hypo- theeklasten, de totale te ver wachten woonlasten, premie regelingen, gemeentegaranties en fiscale aspecten komen vaak niet of nauwelijks uit de verf. Dit zegt de Consumen tenbond in de consumenten- geld-gids van januari. Uit een onderzoek dat de Consumentenbond vorig jaar instelde naar het schriftelijke voorlichtingsmateriaal over een kleine honderd nieuw bouwprojecten blijkt volgens de bond dat meer dan de helft van de bouwers en makelaars met geen woord rept over de fiscale kant van het kopen van een huis. Ook wordt lang niet altijd aangegeven hoe hoog de netto-maandlasten zullen zijn. De bond concludeert verder dat de informatie over ge meentegaranties ernstig te kort schiet en dat de aanbie ders geheimzinnig doen over koopovereenkomsten en ga rantieregelingen. VANDAAG/ Zon op: 08.35. Zon onder 17.09. Maan op: 09.26. Maan on der: 17,14. MORGEN/ Zon op: 08.34. Zon onder: 17 10. Maan op: 09.59. Maan onder: 18.31. VANDAAG/ Bath: 03.15-15.40. Hansweert: 03.02-15.30. Terneuzen: -2.17-14.38 Vlissingen: -1.51-14.16. Wemeldinge: 03.38-16.00. MOR GEN/ Bath: 04.04-16.20. Hansweert: 03.48-16.12. Terneuzen: 03,01-15 .20. Vlissingen: 02.36-14.55. Wemeldinge 04.24-16.42.

de Stem | 1985 | | pagina 2