Trammelant om parkeergeld a 1 J1UIÏ1 Met één koffer heen en drie koffers terug HOOGSTE NOOD IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN T> Sportlieden gehuldigd in Terneuzen Epilepsie-middag werd goed bezocht Cotton City Jazzband vrijdag in Terneuzen j, fiORSELE DAIHATSU Kunstexpo knotwilgen in Sluis ID® VAN ZEELAND Britse stakerskinderen in Nederland: BOZE BELG TWEE UUR OP BUREAU TERNEUZEN Bert de Vries komt naar Schoondijke Ing. de Roos in Ankerclub Groenteboer De Voogt failliet politierapport EERSTE IN SERIE LENTECONCERTEN Botsing met gewonden in dichte mist DONDERDAG 17 JANUAR11985 T16 PAGINA ZEELANn Sharon Whitehouse die het voortreffelijk naar haar zin had in IJzendijke. fotowimkooyman Van een onzer verslaggevers IJZENDIJKE/BERGEN OP ZOOM - Nu de En gelse kinderen, die rond de kerst in Zeeland en West-Brabant door gastgezinnen gastvrij wer den onthaald, weer veilig en wel thuis zijn, heeft mede-organisator Henk Meertens even tijd om terug te blikken. Het zou er al eerder van gekomen zijn ware het niet dat Meertens een druk baasje is. De uitdrukking 'Liefdewerk oud papier' lijkt op zijn brede lijf ge schreven. Toch was die instelling van de organisatie, gastge zinnen en andere mede werkers het geheim achter het welslagen van de kerstovertocht van de En gelse mijnwerkerskinde ren. „En de financiële steun vanuit de bonden, middenstand en particu lieren", vult Meertens voor de volledigheid aan. De overtocht is een succes ge worden, zo constateert Meertens, die heimweepro- blemen, plaatsingsperike len en ook een enkel geval van waterpokken moest zien te bezweren. Tekort Het verhaal is bekend. Toen het steuncomité Hulp Mij nwerkersgezinnen Kind/Engeland vorig na jaar in Sprundel een inza melingsactie hield bleek er geld tekort voor de over tocht. De FN V-afdeling uit Bergen op Zoom sprong bij en het transport werd ge regeld. Eenmaal in Enge land zagen de weldoeners van het vasteland onder welke erbarmelijke om standigheden de stakende mijnwerkers moesten le ven. „Zo'n hele gemeen schap is daar afhankelijk van die mijnen. Als ze ge sloten worden, veranderen die dorpen in no time in spookdorpen. Toen is het idee geboren om iets voor de kinderen te doen", legt Meertens uit. Perpli ex Achteraf bleken er in Engeland toch problemen te zijn. De initiatiefnemers staken nogmaals het Ka naal over. Uiteindelijk zouden er uit de buurt van Hersden zestig kinderen de overtocht naar Nederland meemaken. „Op de terug reis met de boot naar Ca lais kwamen we vier mijn werkersvrouwen tegen die in Parijs een lezing zouden houden over de achter gronden van de mijnsta king. Wij vertelden van onze plannen en ze vroegen of er ook kinderen uit Noord-Wales, Yorkshire en Derbyshire, waar zij vandaan kwamen, over konden komen". Dat werd alsnog geregeld. Uiteinde lijk stonden er half decem ber 53 kinderen en 5 bege leiders op de kade van Sheerness. Voor die over tocht per boot hadden de gastgezinnen 75 gulden be taald. „Op het laatste mo ment hadden er toch nog acht kinderen uit heimwee afgehaakt. In allerijl zijn toen de betrokken gastge zinnen gewaarschuwd. Dat viel die mensen erg tegen, maar het kon niet anders. Er zijn trouwens 240 aan meldingen geweest om als gastgezin te mogen optre den". In de regio kregen de kinderen een warm ont haal. De gastgezinnen lie ten de mooie plekjes uit de buurt zien en probeerden het de kinderen anderszins naar de zin te maken. Des ondanks sloeg de heimwee toe. Werk aan de winkel voor de organisatie. „Daar hadden we vooraf reke ning mee gehouden. Die begeleiders komen daarom ook zo goed van pas. Een meisje dat in Steenbergen zat was de eerste. Ze miste haar vriendinnetje, die zonder dat ze het wist, ook in Steenbergen was onder gebracht. Toen we de meisjes met elkaar in con tact brachten was het over". De in IJzendijke on dergebracht Sharon Whi tehouse, om een ander voorbeeld te noemen, had regelmatig telefonisch contact met haar harts vriendin die in Kortgene logeerde. Hoe de kinderen in die twee weken in de watten zijn gelegd, bleek wel bij het vertrek. De meesten waren met één koffertje met kleren gekomen, maar gingen met drie of meer koffers en tassen terug. Viel het afscheid van de gastgezinnen voor veel kinderen zwaar, het weer zien met hun ouders in En geland maakte ook veel waterlanders los. Meertens was er met twee andere FNV-leden bij. „Ja stel je voor, een deel van het ge zelschap moest toch naar Noord-Wales. Zeven uur van Sheerness. Er was af gesproken dat ze met een bus opgehaald zouden worden, maar wat als er wat tussengekomen zou zijn? Je kunt die kinderen niet zomaar aan hun lot overlaten". Enthousiast De balans opmakend van de kerstovertocht is Meertens enthousiast. „In het begin dachten we: dit nooit meer, de voorberei dingstijd was eigenlijk te kort en er is veel energie en tijd in gestoken. Maar nu het zo'n succes is ge worden, vind ik het toch zeker de moeite waard ge weest. Al zou ik een vol gende keer voor een klei ner gebied kiezen. De kin deren zaten nu verspreid over gastgezinnen tussen Etten-Leur en Breskens. Dat is eigenlijk te ver van elkaar.". Meertens benadrukt nogmaals dat het een hu manitaire hulpactie was. „En dat is door de stakers erg op prijs gesteld. Dat blijkt wel uit de bedank briefjes en de telefoontjes die de gastgezinnen moch ten ontvangen. Met uitno digingen om eens langs te komen als de staking ach ter de rug is". Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De in West- dorpe wonende Belg W.L. van H. heeft dinsdag tot zijn grote woede twee uur doorgebracht op het politiebureau in Ter- neuzen na een kort handge meen met de parkeerwachter en een agent op de Markt. De handtastelijkheden ont stonden toen de politiefunctio narissen een bon aan het uit schrijven waren voor Van H. omdat diens auto al drie kwartier te lang op de Markt stond geparkeerd. t lijk' dat hij twee uut0t bureau moest blijven en cludeert dat de Ternes politie hem als Belg 'heeft len pakken'. Van H. ovei dat onder de aandacht va« officier van justitie gen. Juist op dat moment arri veerde de Belg in het, volgens de politie, aangeschoten gezel schap van enkele vrienden en familieleden. De automobilist weigerde zijn naam bekend te maken en zijn paspoort te overhandigen. waaroD de agenten hem sommeerden mee te komen naar het bureau. Toen Van H. aanstalten maakte om weg te lopen greep de Hermandad hem in de kraag, waarbij het jasje van de Belg scheurde. Hij werd vervolgens met enig geweld richting bureau gedirigeerd. Bij die handtastelijkheden liet ook de rest van het gezelschap zich niet onbetuigd. Volgens de politie verbleef Van H. inderdaad enkele uren op het politiebureau 'om de zaak af te werken zoals het hoort'. De Belg beweert echter dat hij onheus is bejegend, te meer omdat hij zou hebben voorgesteld alsnog een aan vullende parkeerbon te kopen. Hij vindt het ook 'belache- Bij de politie was da,r teren nog niets van Overigens werd ontkend Van H. onheus is behai „Hij was gewoon in VUSSINGEN n inbraak, het weekeinde gepleegd T ii S in Oost-Sou. niehouden de 17-. 'b B ende 21-jarige J. dén uit Vlissingen. o»«tt ding en daartegen is de regels opgetreden", J woordvoerder van hei j neuzense korps. f Actie voor pleeggezinnen 1 JAIMUA Van onze correspondente Verdacht van afgelopen „„J bij bak- k ■Souburg, zijn n "■jarige A. K., bel- 7Ü bekenden tevens Pn te hebben gepleegd «chmsch hafelsbureau bandenhandel en een a i ken t tef| inbra- bij een een dran- e d 1 g v Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De Zeeuwse organisatie Gast en Pleeggezinnenadressen Project is een actie ve werving van pleegouders begonnen in Zeeuwsch-Vlaanderen en op Walcheren. Hoewel het nijpende tekort aan opvangplaatsen voor kinderen vanaf 12 jaar in heel Zeeland opgaat, spant Zeeuwsch-Vlaanderen de kroon. Om op zo kort mogelijke termijn aan de vraag van gastouders te kunnen voldoen, moeten informatie-avonden en publikaties in verschillende bladen meer bekendheid ge ven aan de situatie waarin jongeren verkeren, die zich bij het project aanmelden. Om de werving een structu reel karakter te geven is er een maatschappelijk werkster aangesteld. Zij moet de actie coördineren. De nieuwe mede werkster van Gast- en Pleeg gezinnen, Els Verhage, bena drukt de huidige stand van za ken. Volgens haar kunnen mo menteel geen kinderen in Zeeuwsch-Vlaanderen wor den geplaatst. „Dit houdt in, dat er vaak niets anders opzit dan plaatsing in een opvang centrum of tehuis. Dit kan voor veel kinderen een hele ingreep zijn. Niet iedereen voelt zich thuis in een grote groep", legt de maatschappe lijk werkster uit. De kinderen, die met behulp van het project in een gezin te recht komen, hebben allemaal weer een andere achtergrond. Zo helpt de organisatie jonge ren, waarvan de ouders zijn gescheiden of overleden. Maar ook moeilijk-opvoedbare kin deren krijgen de kans, om in een andere omgeving opnieuw te beginnen. Els vertelt, dat vanuit de geïnteresseerde gastgezinnen weinig of geen belangstelling bestaat voor kinderen in de leeftijdscategorie van 12 tot 21 jaar. „Uiteraard kan deze groep weieens voor wrijvin gen binnen het nieuwe gezin zorgen, maar wij proberen met informatiebijeenkomsten en persoonlijke gesprekken voor een goede combinatie pleeggezin-kind te zorgen. SCIIOONDIJKE - Op maan dag 11 februari 's avonds om half acht zal in zaal Wijffels Bert de Vries, fractievoorzit ter in de Tweede Kamer voor het CDA, een discussieavond bijwonen van het CDA West- Zeeuwsch-Vlaanderen. GENT - Ing. de Roos van Rijkswaterstaat, chef van de dienstkring van het Kanaal Gent-Terneuzen, wordt opge nomen in het bestuur van de Ankerclub, de vereniging die de gebruikers groepeert van het Kanaal Gent-Terneuzen, zowel uit Nederland als uit België. Dit is meegedeeld tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van de Ankerclub, die te Gent plaatsvond. Van een onzer verslaggevers SLUIS - Twintig kunstenaars uit West-Zeeuwsch-Vlaande- ren exposeren van 26 januari tot en met 3 februari werk rond het thema 'knotwilgen' in de Raadskelder te Sluis. De tentoonstelling is een initiatief van de West- Zeeuws-Vlaamse vereniging voor natuurbescherming 't Duumpje. De knotwilg werd gekozen als thema, omdat deze boom zoveel voorkomt in de streek. Het door de twintig kunstenaars (zowel amateurs als beroeps) geleverde werk omvat schilderijen, maar ook gedichten en beeldhouwwerk. De expositie, die de titel 'Kunstwilgen' heeft meege kregen, wordt in Sluis gehou den, omdat deze gemeente - aldus 't Duumpje- 'in haar aanplantbeleid een flinke plaats inruimt voor de knotbo- men'. Een catalogus van de ge ëxposeerde werken is tijdens de tentoonstelling in de Raadskelder verkrijgbaar. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Groentehan delaar J. de Voogt uit de Ter- neuzense Noordstraat is giste ren door de Middelburgse rechtbank failliet verklaard. De Voogt had daar zelf om verzocht omdat de schulden hem boven het hoofd groeiden. Zoals gemeld is de groenteboer in een juridisch gevecht ge wikkeld met zijn huurbaas en leverancier, de firma De Fey- ter uit Terneuzen. De Voogt stelt deze firma in belangrijke mate verantwoor delijk voor zijn bankroet. Zo als ook al naar voren kwam in een door De Voogt verloren kort geding, zou de leverancier onder meer een aantal bepa lingen uit het contract tussen beide partijen niet hebben na geleefd. De groenteboer rekent erop dat concrete aanwijzin gen daarvoor ook boven water zullen komen als de tot cura tor benoemde mr. J. Burlet uit Oostburg zich in de zaak gaat verdiepen. GRIJPSKERKE - Woensdag morgen ontstond een felle uit slaande brand in een aardap- pelloods aan de Jacob Catsweg te Grijpskerke. De brandweer, die het vuur bestreed, had de hele morgen nodig om de brand te blussen. De brand is ontstaan door oververhitting van een ventilatorkachel. ST. JANSTEEN - Op de Wil- helminastraat vond gister middag om ongeveer 12.15 uur een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Hierbij ontstond materiële schade. Be stuurder E. H. uit Hulst, die geparkeerd stond, wilde weg rijden. Hij draaide op de weg op het moment dat M. V. uit Hulst aan kwam rijden vanuit richting Heikant. V. raakte bij de uitwijkmanoeuvre de sneeuwrand, verloor even de macht over het stuur en gleed daardoor tegen de auto van H. TERNEUZEN - Dinsdag is in gebroken in de woning van S.D aan de Iepenlaan te Ter- neuzen. Vermist wordt een be drag van 1500 gulden en een videorecorder. Men had zich toegang verschaft door het verbreken van een keuken- (ADVERTENTIE) officiële dealer verkoper: Bertrand Vael GARAGE DU ROKT TERNEUZEN BV? Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Tel. 01150-13451 De dames van de gymnastiekvereniging E.M.M., die Nederlands kampioen werden. Van links naar rechts: Anneke Kroon, Jacqueline den Hamer, Silvis Liplijn, Florieke Fakkel, Caroline Hogendoorn en Sandra Liplijn - foto de stem cor i dekt Van onze correspondent TERNEUZEN - Gisteravond vond in de burgerzaal van het stadhuuis in Terneuzen de huldiging plaats van de sportlieden van de gemeente Terneu zen, die zich het afgelopen jaar ver dienstelijk gemaakt hebben. Onder de gehuldigden bevond zich Albert Harms, die voor de achtste keer de medaille in ontvangst mocht nemen. De heer J. Witte van W Spui ont ving zijn onderscheiding voor de 25 jaar dat hij in zijn vereniging actief was en nog steeds is. De heer Van der Ploeg, chef sportza ken bij de gemeente, heette de 49 sport lieden van harte welkom, waarna wet houder Van Walraven van sportzaken en onderwijs de onderscheidingn uit reikte. Van Walraven: „We hebben dit jaar een record-aantal sportlieden die een Zeeuws- of Nederlands kampioen schap behaalden. Het konden er echter nog meer zijn. Vooral de leeftijdsgroep van 16 tot en met 22 jarigen is slecht vertegenwoordigd. Dit komt doordat deze leeftijdsgroep voor verdere studie veelal de gemeente moet verlaten". Op het prioriteitenlijstje van de ver enigingen prijken onder meer: een zaaltje voor kleine zaalsporten, het aanpassen van de diverse kleedlokali teiten en voor de kernen het uitbreiden van de sportvelden. Enkele verenigingen wisten het af gelopen jaar een Nederlands kam pioenschap binnen te halen. Gymnas tiekvereniging EMM had de eer te gaan schuiven met het Nederlands kam pioenschap mini-trampoline, terwijl de handboogvereniging te Westerschelde zowel het Zeeuws- als het Nederlands kampioenschap viertallen senioren be haalde. Albert Harms werd Neder lands kampioen power-lifting zwaar gewicht en vestigde vier nieuwe Ne derlandse records. Tenslotte werd hij kampioen van België tweede klas (zwaargewicht power-lifting). De personen die gehuldgigd werden, waren: J. van der Hofot, W. van Cleempute en O. van Looij, leden jeugdbiljartvereniging Ter neuzen, in teamverband kampioen van Zeeuwsch-Vlaanderen, van Zuid-Nederland en derde van Ne derland. Joke Breur van BW, kampioene derde klas driebanden van Zuid-Nederland. Anneke Kroon van EMM, Zeeuws kam pioene toestelturnen bij de aspi rant-dames. Anneke Kroon, Jac- quelien den Hamer, Sylvia Liplijn, Florieke Fakkel, Caroline Hogen doorn en Sandra Liplijn, zestal van EMM, Nederlands kampioenschap minitrampoline springen en derde bij Nederlandse kampioenschap pen lange mat. Masjenka Dubbel dam, W. Vleeskens, G. Kamminga, A. Dubbeldam, J. Dees, E. Janse, K. Cohen, J. de Kraker, P. Neele, M. Martens, K. Pauwels en M. Jans- sens van Schaakclub Terneuzen, kampioenschap Zeeuwse Schaak bond. Kamminga en Martens kam pioenen Doorgeefschaak C-catego- rie en Martens Zeeuws kampioen B-jeugd. H. Luyten, J. Verberk- moes, D. Donze en M. Wisse sr. van De Westerschelde, Zeeuws en Ne derlands kampioenschap 4-tallen senioren. M. Wisse jr. Nederlands kampioenschap 4-tallen junioren. Heren Risseeuw en Meeuwsen van Luctor, kampioen bondsparen bridge Zeeland. Mevrouw Sandri- ni, Zeeuws kampioene bridge da mesparen, samen met mevrouw Borm van Emergo. Claudia van Raalten van BC Terneuzen, Zeeuws jeugdkampioene badmin ton. Van atletiekvereniging Schel- desport: Hilde Poppe, Jolanda van der Hooft, Nicolien de Waal, Ilse Murre, Nanette Koers, Ankie Lam- mertink, Miranda Martens, Ellen Roose, Ilse Westerik en Carla Jon ker, 3e plaats Nederlands kam pioenschap ploegen junioren eerste klas. Alfons Frankevijle, Zeeuws kampioenschap sprint 100 en 200 meter; Luc van Laere, Zeeuws kampioen verspringen; Miranda Martens, Zeeuws kampioene ko gelstoten; Jolanda van der Hooft Zeeuws kampioene sprint IOOim- ter; Nanette Koers, Zeeuws kam pioene speerwerpen; Corrie Dek ker, beste Zeeuwse prestatie vete ranen 2 op de 3000, 10.000, \w 20.000 meter en halve marath» Tim van Dijk van Animo, tennis kampioen Zeeland jongens. J Wit te, van W Spui, 25 jaar in best# K. Hamelink, actief bij voetbal sport en nauw betrokken tj schoolsportactiviteiten. Alben Harms, powerclub, Zeeuws foj pioen bankdrukken, Nederig kampioen powerlifting WjJ tweede in België en nieuwe N«w' landse records HEINKENSZAND/WEST- DORPE - Ondnks de slechte weersomstandigheden werd de voorlichtingsmiddag, die door de afdeling Zeeland van de Epiiepsievereniging Neder land werd gehouden in De Stenge te Heinkenszand, goed bezocht. Na het welkomstwoord door mevrouw I. van Nieuwenhuij- zen, werd de film 'Epilepsie, wat is dat?' vertoond, waarin de behandeling van de belang rijkste epilepsieverschijnse- len, de mogelijke oorzaken die tot deze ziekte kunnen leiden, het stellen van een diagnose, de therapie en de gevolgen van de medicatie onder de loep werden genomen. In de film werd ook aangegeven hoe te handelen bij de confrontatie met een epilepsie-aanval. Na de film werd een lezing gegeven door dr. Boon, neuro loog bij de stichting Ooster- schelde-ziekenhuizen. Hij gaf in duidelijke bewoordingen weer hoe hij in zijn praktijk te werk gaat ten aanzien van de mens met epilepsie. Met enke le voorbeelden belichtte hij elk facet, zoals opname, observa tie en controles. Mevrouw Erkens, verbon den aan de dr. Hans Ber gerkliniek als maatschappelij werkster, ging in op de maat schappelijke problemen rond om epilepsie, zoals onder meer solliciteren, beperkingen en dergelijke. Ook gaf zij een toe lichting op het werk in de epi lepsiekliniek. Zij zei het te be treuren dat in Zeeland met be trekking tot de nazorg nog niet veel gedaan kan worden, voornamelijk wegens geldge brek. Zij sprak de hoop uit dat daarin spoedig verbetering zou komen. Tijdens de pauze kregen de bezoekers gelegenheid schrif telijk vragen te stellen. De vragen werden na de pauze door het forum, waarin de gastspekers mevrouw Larsen, de heer en mevrouw Clement en de heer en mevrouw Van Nieuwenhuijzen zitting had den, beantwoord. De meeste vragen lagen op medisch? bied, maar ook de relatie a.- patiënt kwam in een heet vendige discussie aan Daarbij bleek dat heel mensen onvrede hebben de gang van zaken. He. uiteraard goed dat dit om* sprake kwam, want elke» vrede is te veel. Men P™* hiervoor zoveel mogelii" goede goede oplossing te den. Maar zowel sprekers toehoorders zijn ervan ol tuigd, na het horen yan misstanden op het gebieu uitkeringen, arbeid^J schiktheid en mogelijke bij het vinden van een nog een lange en weg te gaan is. moe®11 Van onze correspondent TERNEUZEN De Cotton City Jazz band geeft vrijdag 19 januari een con cert in jazzcafé Porgy and Bess. Het op treden van deze in Zeeuwsch-Vlaande ren bekende Belgische jazzband, is hel eerste van een aantal zogenaamde lente- jazzconcerten. Deze jazzevenementen, met zondag 27 januari als absolute topper een otpreden van de Amerikaanse Lillian Boutté and Music Friends, worden in de periode tot het Schelde Jazz Festival in Forgy and Bess gehouden. Er staan voorlopig negen optredens op het programma. In deze serie doen enke le bekende jazzartiesten mee. Verwacht worden de JoJo Swing Band met de ras entertainer/muzikanten Joep Peters en Joop Hendriks, The South Jazzband, John White's Big Band, de Engelse Vil lage Stompers en de Braziliaanse zange res Jacqueline Renard. Deze zangeres was een van de toppers van de afgelopen jazzfestivals. In het rijtje toppers hoort ook Lillian Boutté thuis. Deze energieke dame is een brok dynamiet op de Bühne en weet boven dien ook nog een weergaloos stemgeluid te produceren. Ze wordt zondag 27 ja nuari zoals gebruikelijk begeleid The Music Friends. Vrijdag echter bijt de Cotton Jazzband uit Gent de spits af van serie lentejazzevenementen. DezeB sche formatie kan worden bescfi als de pionier van de jazzmunc Zeeuwsch-Vlaanderen. Vanaf het begin van Porgy and Bess zijn Vlaamse musici in Terneuzen een 1 lair ensemble. De Cotton City brengt de typische traditonele ja nadruk ligt op Up-tempo-numnje een geraffineerde banjo, terwijl e diverse bluesnummers worden ve Het concert begint om 21.00 uur. us< Van een onzer ve Ab ei GÓES - Voorzitter L. ratie Zeeuwse Musea conservator Herman Bf bouwmuseum in Heille woord over voor het init burgse VVV om in Zeela seum van de grond te kri; „De bekende eigenwijsheit ken", zegt Abelmann. Bakke ger uit: „Er breekt een nieuw len ze in de publiciteit komei zen dat ze toch nog iets doen. Dit balletje ging rollen, na dat de Middelburgse VVV eni ge tijd geleden diverse instan ties een brief stuurde met de mededeling dat zij het initia tief genomen hadden om in Zeeland een landbouwmu seum van de grond te krijgen en dat deze brief diende om de belangstelling te peilen. Volgens de VVV heeft de Zeeuwse Culturele Raad zich achter het initiatief geschaard en de brief meldde ook dat in de loop der jaren verscheidene pogingen om een dergelijk museum op te richten, door gebrek aan geld zijn gestrand. Onlangs nog maakte het pro vinciebestuur overigens dui delijk geen geld in de realise ring van een dergelijk mu seum te willen steken. Abelmann en Bakker vin den nu dat de brief van een ze kere arrongantie getuigt te genover de mensen die zich al ongeveer 15 jaar inzetten voor meer landbouwmusea in Zee land. Voorts zijn ze van me ning dat een dergelijk initia tief niet van de kant van de Middelburgse VVV moet ko men, die blijkbaar denkt dat Zeeland nog geen landbouw musea kent en daarbij volle dig voorbijgaat aan het be staan van het museum in Heille, en het Landbouwmu seum in Dreischor. Al plannen .,En", zo zegt Abelmann, „De Middelburgse VW is er blijk baar niet van op de hoogte dat de gemeente Borsele al plan nen in een vergevorderd sta dium heeft voor een open landbouwmuseum langs het toeristische spoorlijntje Goes- Borssele. Dat noem ik nou on deskundigheid. Laat ze het aar overlaten aan de mensen 1 Van onze correspondente SCHOUWEN-DUIVENLAND °P de provinciale weg Kerk- erve-Haamstede ontstond rpnsdagavond omstreeks 17.30 "Ur evn frontale botsing tus- twee personenauto's, aarbq drie min of meer ern- Kewonden vielen. E e bestuurster van een per- fiv„enaüto' de 22-jarige mejuf- v. E- B. uit Zierikzee, zag •L-J, Zlcl1 plotseling in dichte ant een onbekend gebleven on a niden- Door de gladheid TPm Weë durfde zij niet te 'h <^len' dus ging ze inhalen n scberpe bocht. Uit te- derdVergestelde richting na- stü e,een personenauto, be- V door de 45-jarige J. de bnt, Zierikzee, waarna een riidi^8 v°lgde. Door de aan- B. en 8 raakten mejuffrouw E. ÖBe FT inzittende, de 33-ja- (J6r '.p. alsmede de bestuur- autr, i ,de tegemoetkomende IpKenn V gewond. Zij zijn ?ieWumen in het Rode Kruis- or> r]s te Zierikzee. Later ÜrarhfVOnd is J' de v- overge- kenhuistanr het Dijkzigtzie- lj( .'e Rotterdam, iiprii,Politie van de groep zee verzoekt eventuele ilevp?, ,en de onbekend ge bloed bestuurder van ver- apto ,|f een rode personen- liet nni v te willen melden op tel fn ibureau te Zierikzee, ^Jill0-4055 auto's waren total- .Beide ®8!

de Stem | 1985 | | pagina 18