iakt. Veel ijs rond Hulst nog onbetrouwbaar Hartverwarmend koffieconcert te Kloosterzande GT .BRIKANT DEALERS IT MET »ER UIT ENQUETE BLIJKT: Haven Tholen moet worden aangepast Postzegel- beurs in Hulst CITROEN A Sleepbootboys winnen in Axel zaalvoetbal nlMSDAG 15 JANUAR11985 schrikaanjagend uitzien, ving nu maar met ver' cageert, valt er met epi' .Want dankzij moderne de meesten er weinig iemand met epilepsie in (of vermoedt; ze lopen 3) raden we aan onze e is niet zo gek als t ie lezen. huis als u Sire belt, luur) of de bon opstuurt. VEL IJSPRET OP GEPREPAREERDE BANEN ©MBKiS VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND 2 ►gek als'ter soms uitz^' sp- im B-f 3 Vogelwaarde Plaatselijk nieuws Heikant Boschkapelle Lamswaarde politierapport Schietingen W. DE BLOCK WISSE B.V. Eb en vloed verdwijnt door Oeslerdam A12 CO EN VRAAG )-ADVERTEREN. TEL 020-242316." l«4c" 0*#* Van een onzer verslaggevers HULST TERNEXJZEN/OOSTBURG - Op veel plaatsen in Hulst is het ijs nog niet betrouwbaar, pat hebben metingen van de dienst gemeentewerken uitgewezen. Momenteel kan er worden ge- t op de twee brandvijvers in de Dullaertwijk en op de eendenvijver in Sint-Jansteen. T22 Op het water De Zandput nabij de Zoutestraat wordt al wel geschaatst, maar dat is volgens A. der Weduwe van de dienst gemeentewerken nog niet geheel zonder risico. Hij verwacht dat het ijs daar ove rigens over een paar dagen wel dik genoeg zal zijn. Ook het ijs op de binnenvest is nog niet betrouwbaar. „Er zijn plekken bij waar het dik genoeg is, maar even verder is het ijs dan weer te dun. En dat is natuurlijk gevaarlijk". Op waters als de buitenvest en de Zoetevaart wordt de ijsdikte „iet gemeten, omdat deze i niet van de gemeente zijn. Kosten Vanwege de sneeuw ligt het ijs er niet optimaal bij. Er zijn «hter geen plannen om van gemeentewege ijsbaantjes op te spuiten of om genoemde vij vers te voorzien van een wa terlaagje. Dit vanwege de hoge kosten. Ook op andere ijsbanen in Zeeuwsch-Vlaanderen laat de kwaliteit vamn het ijs nog te wensen over. Als het al dik ge noeg is, heeft de dooi van het afgelopen weekend voor een hobbelige bovenlaag gezorgd, waarop het minder prettig schaatsen is. Uitzonderingen vormen uiteraard de speciaal geprepareerde banen, zoals op de kreken in Hoek en West- dorpe. Daar en op andere plaatsen wordt in de loop van deze week hoe dan ook een aantal ijsactiviteiten op touw gezet. Cadzand/ Oostburg De feestcommissie Cadzand houdt woensdagmiddag 16 ja nuari schaatswedstrijden voor de lagere schooljeugd op het ondergespoten terrein bij het sportcomplex. Voor de kleu ters is er een sleewedstrijd. Aanvang 14.00 uur, inschrij ven kan ter plaatse. Woensdagmiddag 16 januari worden op het Grote Gat in Oostburg korte- baanwedstrij- den gehouden voor de lagere schooljeugd. De wedstrijden beginnen om 13.15 uur. Op het Grote Gat heeft de ijsclub een 400 meter-baan aangelegd. Daarnaast kan men in Oost burg ook schaatsen op een on dergelopen terrein nabij de Regulus, waar men bovendien beschikt over verlichting. Westdorpe Schaatsen op het Grote Gat in Oostburg. E. Willemkens. 18 jaar en ouder 10 ronden: 1. M. Egger- mont, 2. B. Wieles, 3. J. Gillis sen. IJsclub De Rietbos heeft schaatswedstrijden gehouden op de Molenkreek in Westdor pe, waarvoor veel belangstel ling bestond. De wedstrijden waren een succes, mede door het goede weer. Er waren be kers voor de winnaars, me dailles voor de tweede plaat sen en herinneringsvaantjes voor de nummers drie. De voornaamste uitslagen waren: 12-14 jaar 2 ronden: 1. R. Adam, 2. R. Speel, 3. J. van Cadsand. 15-17 jaar 6 ronden: 1. P. Danckaert, 2. P. Rompa, 3. Hoek Ijsvrij voor de leerlingen van de beide lagere scholen in Hoek en dus Wedstrijden op de Hoekse Kreek, die vanmiddag om 14.00 uur beginnen. Het co mité heeft gezorgd dat er door ieder een prijsje te verdienen ls' De gisteren gehouden toer tochten op de Hoekse Kreek- trokken veel belangstelling. Sluis Een 20-tal schaatsers vol bracht gisteren de toertocht Sluis - Brugge - Sluis. Zij, die als eersten'de baan op gingen, ondervonden nogal wat hinder van slecht ijs. Wie later kwam had meer geluk, want hoe meer er op wordt gereden, hoe beter, aldus een bestuurslid van de Sluise IJsclub. Van daag kan men zich weer vanaf - FOTOWIM KOOYMAN 9.00 uur 's morgens laten in schrijven voor een van de drie tochten over 30,20 of 10 km. Op het ijs van de Kaai werd gis teravond volop geschaatst. Ze ker enkele honderden waren op het ijs van de verlichte baan, waarover vrolijke mu- ziektonen golfden. Overdekt bad in Hulst vervult streekfunctie Van een onzer verslaggevers HULST - Het Hulster overdekt zwembad De Driekhoek vervult een functie voor de gehele streek. Dat blijkt uit een enquête die batffneester A. Aarts heeft gehouden onder de bezoekers van het bad. Er werden 215 vragenformulieren uitgereikt, waarvan er 117 terug werden ingeleverd. Opvallend is dat bijna een kwart van de zwemmers van buiten de gemeente Hulst komt en dat er ook nog eens 14 bezoekers uit België afkom stig is. Daaruit kan volgens de anquête de conclusie worden getrokken dat het overdekte bad een streekfunctie vervult. Van de geënqueteerden komt meer dan de helft met de auto en een kwart per fiets. De bereikbaarheid van het zwembad blijkt dus vrij goed. Verondersteld wordt, maar dat is niet onderzocht, dat de fietsers' voornamelijk uit Hulst en Sint-Jansteen ko men. De parkeergelegenheid wordt door de ondervraagden goed gevonden, al vindt 13% dat de verlichting wel wat be ter kan. Het 'sportief belang' is bij de meesten de reden om te komen zwemmen. Slechts één onder- waagde had zich laten lokken door een advertentie. Reden voor wethouder W. Kayser om I te stellen dat er meer werk zo gek als het er soms even uitziet Uw kind I l A.inkruiM.'n wat voor u van toepassing1 us f 1,60 aan postzegels sturen aan j ing, Koningslaan 19, 3583 GD 1 amenwerkmg met de Stichting Ideele Reclame iji—I i Van onze correspondent Hl'LST - De postzegelvereni ging Het Land van Hulst hield |n cultureel centrum Den Dul- afrt haar maandelijkse post- *egelbeurs, waarvoor een ma- "Se belangstelling bestond. Ook een van de handelaren iet verstek gaan. Voor de natste keer konden alle be kkers nog een lot trekken ™°r de gratis loterij. Vanaf eigende maand is de gratis oterij alleen voor leden van de ®en'ging, mits zij hun lid maatschapskaart tonen. Hij de mededelingen werd andacht gevraagd voor de ^'ijkse algemene ledenver gadering die 10 februari wordt Benouden om negen uur 's orgens. Verder bestond de °8elijkheid om een inschrij- jt npf°rmulier te krij gen voor 'name aan de districtsten- j onsteHing, die in het Schel- l artier in Vhssingen ge- gen Worc't met Paasda- de veiling werd nog wantjesloterij gehouden. Jc, Oprijs was een oranje 194fiCent postzeSel uit het jaar van met een cataloguswaarde ki» Veerhg gulden. De geluk- Sc winnaar werd J. van den Av°'rd uit Hulst. moet worden gemaakt van pu bliciteit voor het bad. Opval lend is dat bijna de helft van de geënqueteerden meer dan één keer per week naar het zwembad komt. Een kwart vindt de entreeprijs te hoog. Over de zwemtijd blijkt het merendeel tevreden. Veertig procent vindt de kleedhokjes te klein. Het merendeel van de ondervraagden, zo blijkt, komt vooral voor de gezelligheid naar het zwembad. Lovend is men ook over het personeel, al vindt een kwart dat er wat meer toezicht op het gardero begedeelte moet worden "-ge- houden. In hygiënisch opzicht wordt het zwembad iri zijn to taliteit in orde bevonden. Bijna driekwart van de be zoekers van het Hulster bad vindt dat het bad ook tijdens de zomermaanden (juli en augustus) moet open blijven. Ook gaan er veel stemmen op voor de aanleg van een buiten bad bij de Driehoek. De ondervraagden bleken overigens nog wel wat wensen te hebben. Meer spiegels en haardrogers zijn zaken die binnenkort gerealiseerd wor den. Zaken als een waterglij baan, meer dan een kwart bleek die wens te hebben, zul len nog wel even op zich laten wachten. Eén van de bezoe kers pleitte zelfs voor de komst van een 'zeemeermin'. Badmeester Aarts meent dat de Hulster bad prima uit de bus is gekomen. Dat wil el ders in het land bij soortgelij ke enquêtes nog wel eens an ders zijn. Dat het bad geliefd is blijkt overigens ook uit het stijgend bezoekersaantal. Vo rig jaar passeerden 7300 zwemmers meer de kassa dan in 1983. Dat had volgens de badmeester nog flink meer kunnen zijn, ware het niet dat vanwege de energiebesparing de watertemperatuur het eer ste half jaar van '84 wat werd verlaagd. „En dat heeft wat bezoekers gekost". De heer Aarts is van plan voortaan ieder jaar een enquête onder de bezoekers te houden. „Op die manier kunnen we snel in spelen op wensen van zwem mers en op eventuele gecon stateerde tekortkomingen". 0.- •v' «Ut ■- *uyi.. VK, F* v - i X -ii-X Sa m Kijkje in het zwembad. FOTO DE STEM COR J DE BOER Bingo - Voetbalvereniging Vogelwaarde houdt zaterdag 19 januari een bingo-avond in de kantine. Aanvang 20.00 uur. De hoofprijs is een draagbare kleurentelevisie en in de pauze is er een verloting van een weekend in een luxe bungalow voor zes personen. Bejaardenactiviteiten - De Katholieke Bond van Ouderen afdeling Heikant houdt woensdag 16 januari een be- jaardenschieting in zaal 't Helleken aan de Hellestraat. De inschrijving begint om 13.00 uur en de eerste pijlen worden 13.30 uur afgeschoten. Donderdag 17 januari wordt in gemeenschapscentrum 't Hei- ke een kaart- en bingomiddag gehouden voor ouderen. De deuren gaan om 13.00 uur open en om 17.00 uur dicht. Kaarting - In zaal J. van Schaick werd een kaarting ge houden waaraan 32 personen deelnamen. Uitslag: 1. A. Janssen, 2. A. van de Velde, 3. A. Pieters, 4. C. van Leuven, allen Vogelwaarde; 5. B. Vis ser, Kloosterzande. Kaarting - In zaal Tonny werd een kaarting gheouden waaraan 36 personen deelna men. Uitslag: 1. mevrouw Van Kerkhoven, Hulst; 2. E, Kint, 3. K. de Kegel, beiden Koewacht; 4. R. van Driessche, 5. J.van Sikkelerus, beiden Lams waarde. MIDDELBURG - Nieuw thea ter - Burgemeester drs. P. Wolters van Middelburg opent zaterdag 19 januari om 16.30 uur het nieuwe mini-theater van de Stichting Middelburgs Theater. Ter gelegeheid van de opening verzorgen de Theatergroep Dodd en het Barbershopkoor een optreden. Het mini-theater staat aan de Verwerijstraat. GOES - In de woning van P. de N. in de Zuidvlietstraat ontstond brand in de schoor steen van zijn woning. De brandweer was snel ter plaat se om het vuur te blussen en om daarna de schoorsteen te vegen. VLISSINGEN - De heer J. S. deed aangifte van diefstal door middel van braak in zijn bakkerij in de Walstraat. Men is binnengekomen door een deur aan de achterzijde te for ceren. Er worden vermist: een diplomatenkoffer, een polstas je, enkele eurocheques en een klein geldbedrag. In de woning van M. E. M. van A. in de Leeghwaterstraat werd ingebroken. Hier wordt een scheerapparaat vermist. ST.-JANSTEEN - Bejaardenschie- ting, zaal De Kroon, Groot-Hulst, 24 schutters: hoge vogel: F. Reunis; eerste zij vogel: P. Stevens; tweede zij vogel: C. Blommaert, allen St.- Jansteen; grootste aantal (10): W. de Cuijper, Hulst. HULST - Zaal W. Blommaert, 33 schutters: hoge vogel: W. Blom maert, Hulst; eersté zij vogel: H. de Vos; tweede zij vogel: R. Herwegh, beiden Heikant; grootste aantal (6): B. Hageman, Hulst. KLOOSTERZANDE - Bejaarden- Schieting, zaal De Reizende Man, 25 schutters: hoge vogel: F. Rei- nier, St.-Jansteen; eerste zij vogel: J. van Dorsselaér; tweede zij vogel: W. Kuyper, beiden Hulst; grootste aantal (5); J. Pardon» Kloosterzan de. (ADVERTENTIE) AUTOBEDRIJF Tlvoliweg-Hulst Tel. 01140-12058 AUTOBEDRIJF Mr. F.J. Haarmanweg 55 Terriéuzen Tel. 01150-94300 KOEWACHT - Bejaardenschie- ting, zaal Oude Molen, 20 schut ters: hoge vogel: E. Rottier; eerste zij vogel: A. van Landegem, beiden St.-Jansteen,* tweede zij vogel: G. de Maayer, St.-Gillis; grootste aantal (4): Ch. Ongenae, Koewacht. BOSCHKAPELLE Zaal Jvan Schaick, 17 schutters: beide hoge vogels: J. Mei; eerste zij vogel: J. Dobbelaar; tweede zij vogel: B. Visser; grootste aantal (10): W. van Dijk, allen Boschkapelle. ZUIDDORPE - Zaal De Herberg, 40 schutters: hoge vogel:; mevrouw De Jaeger, Westdorpe; eerste zij- vogel: F. de Waal; tweede zijvogel: B. Baart, beiden Koewacht; groot ste aantal (4): M. Hamers, West dorpe en A. de Mey, Zuiddorpe. HULST - Zaal W. Blommaert, 35 schutters: hoge vogel: M. Heyens, St.-Jansteen; eerste zij vogel: R. Wilking, Hulst; tweede zij vogel: L. van Helsland; grootste aantal (7): P. de Koster, beiden St.-Jansteen. KLOOSTERZANDE - Zaal De Kastanje, 27 schutters: hoge vogel: J. Hoop, Kloosterzande; eerste zij- vogel: V. Ivens, St.-Jansteen; tweede zijvogel: H. van Rijt; groot ste aantal (4): mevrouw De Gucht en mevrouw Verhoeven, allen Kloosterzande. KLOOSTERZANDE - Zaal De Kastanje, 42 schutters: beide hoge en tweede zij vogel: E. Luykx, Hulst; eerste zijvogel: W. Roe- lands, Kloosterzande; derde zij vo gel: J. van Meelen, Graauw; vierde zij vogel: N. Goossen, Walsoorden; grootste aantal (6): J. Hoop, Kloos terzande. HULST - Zaal W. Blommaert, 39 schutters: hoge vogel: V. Ivens, St.- Jansteen; eerste zij vogel: R. Wil king, Hulst; tweede zij vogel: A. Cocqheyt, Absdale; grootste aantal (6): R. Verschuren. Hulst. Van onze sportmedewerker AXEL - Het zaalvoetbaltoernooi dat FC Schippers uit Terncuzcn in de Axelse sporthal 't Sportuus hield, is ge wonnen door Sleepbootboys uit Hoek. Dit team won alle vier de wedstrijden die het af moest werken. Hoek Old Stars werd tweede met zes punten. Bierwin kel Rotterdam pakte de derde plaats met vier punten voor Bierwinkel Terneuzen en de organiserende club van de binnenschippers. De regie van dit sportieve evenement was in handen van Wim Jansen en de arbitrale leiding berustte bij het duo Hans Stoffijn-Jan van de Velde. Kloosterzande - Nederlands Hervormde Kerk - Koffie concert door de Cappella Sine Nomine onder leiding van Daan Manneke - orgelbege leiding Sytze Wiersma. Ge hoord op 13 januari. Door Jeanette Vergouwen Een zestigtal muzieklief hebbers had de felle kou de getrotseerd om het koffieconcert, dat door de culturele commissie Hon- tenisse was georgani seerd, bij te wonen. De Cappella Sine Nomine uit Breda verzorgde een hartverwarmend concert, dat in alle opzichten de perfectie nastreefde. Daan Manneke, geboren in Kruiningen en in Terneuzen als muziekleraar nog niet ver geten, leidt dit zeer muzikale en stemtechnisch gave kamer koor nu reeds acht jaar op be zielende wijze. De zeventien vocalisten mu siceerden met duidelijk en thousiasme en zongen met zeer goede, zuivere stemmen. Begonnen werd met werken van Schütz, Frank, Handl en Bach. Vooral de psalm 100 van Schütz werd uitzonderlijk mooi uitgevoerd. Deze beurt zang voor gesplitst koor kwam voor de toeschouwers als een soort stereo-uitvoering over. Minder mooi was de sa menklank van het orgel mei het koor. In het eerste deel van het programma kwamen de hoorbare technische tekortko mingen van het orgel storend over. Dit lag echter niet aan de organist, die ondanks deze mankementen van het instru ment wist te Overtuigen met de Pastorale van Bach. Na de pauze ontstond ei door het zich dichter bij hel publiek opstellen van het kooi een directer contact. De twee a capella-werken van Monte verdi werden knap vertolkt met een duidelijke dictie en een zeer mooie uitgebalan ceerde samenklank. De over bekende koorwerken van Praetorius werden fijntjes en kristalzuiver gezongen. Mei het 'If you love me' van Tallis bewezen de koorleden een grote inzetbaarheid. Partij- wisselingen bleken geen enke le moeilijkheid op te leveren Tot slot kreeg het zeer aan dachtige publiek de 'Evening Hymn' van H. Purcell voorge schoteld. Gaaf gezongen, maar wellicht minder geschikt als finale. Een kwalitatief bijzonder goed concert, waarmee dit koor de reeks uitvoeringen in kerstsfeer besloot. Van een onzer verslaggevers THOLEN - De haven van Tholen moet binnenkort drastisch aangepast worden. Door het verdwijnen van eb en vloed - als gevolg van de Oesterdam - wordt de diepgang van de haven met zo'n twee meter vermin derd. van de getijden wordt de diep gang ongeveer NAP, waardoor de toegankelijkheid van de haven aanzienlijk beperkt wordt. Een jaar of drie geleden is er al onderzoek gedaan naar de maatregelen, die genomen moeten worden om dit tegen te gaan. Tot een daadwerkelijke aanpak is rhen in het verleden nooit gekomen, maar nu het gereedkomen van de Oester- dam dichterbij komt, kan een beslissing niet meer uitgesteld worden. Om te voorkomen, dat de grotere schepen de handelsha ven van Tholen niet meer kunnen bereiken, moet de ha ven uitgebaggerd worden. Dat heeft weer tot gevolg dat de damwandconstructies verste vigd moeten worden en dat de havenmonding en de haven- dammen een reconstructie kunnen gebruiken. Op dit moment is de haven van Tholen nog een getijdeha ven, met een waterstand bij hoogwater van twee meter bo ven NAP. Bij het verdwijnen

de Stem | 1985 | | pagina 11